Setari Cookie-uri

un sfat?

Buna...am si eu o "dilema",am stat cu un tip 8 luni,pe ascuns pentru ca parintii mei nu erau de acord.Pana acum o luna sa purtat admirabil,dar dupa aceea a inceput sa fie foarte posesiv si foarte gelos!Eu am hotarat sa nu my raman q el,dar el nu vrea sa accepte acest lucru!Nu mai stiu cum sa abordez aceasta problema...:(( voi ce imi sugerati sa fac???? MULTUMESC!!!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 15:21
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:21:47Buna...am si eu o "dilema",am stat cu un tip 8 luni,pe ascuns pentru ca parintii mei nu erau de acord.Pana acum o luna sa purtat admirabil,dar dupa aceea a inceput sa fie foarte posesiv si foarte gelos!Eu am hotarat sa nu my raman q el,dar el nu vrea sa accepte acest lucru!Nu mai stiu cum sa abordez aceasta problema...:(( voi ce imi sugerati sa fac???? MULTUMESC!!!


Simplu.
Ii spui tatalui tau.
Adica mergi azi acasuca, te pui frumusel la masuca in bucatarie si il rogi pe tatal tau sa te asculte.
Incepi asa......Tata, am fost o toanta si nu te-am ascultat, am umblat 8 luni cu " boul" pe care tu nu l-ai agreat.
Aveai 100% dreptate.
Acum, uite, mi-am dat si eu seama ca nu-i pt. mine, si vreau sa scap de el insa nu pot.
E posesiv, ma amenita...ajuta-ma.
In final ii ceri iertare ca nu l-ai acultat.
Si acum iti zic eu ceva..........
Sa-ti fie invatatura de minte pe viitor.
Cand un parinte zice ca nu-i OK, in 90% din cazuri Nu e.
El are un " nas" mai fin referitor la viata de zi cu zi si in NICI un caz nu ar vrea ca, copilului lui, crescut cu drag si educat sa i se intample ceva rau.
Parintele TE/NE ajuta in orice problema si o face neconditionat:)
E bun sfatul, mama?
stem_29
Postat pe 27 August 2010 15:37
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:21:47Buna...am si eu o "dilema",am stat cu un tip 8 luni,pe ascuns pentru ca parintii mei nu erau de acord.Pana acum o luna sa purtat admirabil,dar dupa aceea a inceput sa fie foarte posesiv si foarte gelos!Eu am hotarat sa nu my raman q el,dar el nu vrea sa accepte acest lucru!Nu mai stiu cum sa abordez aceasta problema...:(( voi ce imi sugerati sa fac???? MULTUMESC!!!







... corasonul ... face ... curul ... trage ... ''fericire si suspans'' ... spunele parintilor daca nu vrei sa aflam ''noutati'' despre tine de la telejurnal ...

marco918
Postat pe 27 August 2010 15:37
De la: marco918, la data 2010-08-27 15:37:31
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:21:47Buna...am si eu o "dilema",am stat cu un tip 8 luni,pe ascuns pentru ca parintii mei nu erau de acord.Pana acum o luna sa purtat admirabil,dar dupa aceea a inceput sa fie foarte posesiv si foarte gelos!Eu am hotarat sa nu my raman q el,dar el nu vrea sa accepte acest lucru!Nu mai stiu cum sa abordez aceasta problema...:(( voi ce imi sugerati sa fac???? MULTUMESC!!!







... corasonul ... face ... curul ... trage ... ''fericire si suspans'' ... spunele parintilor daca nu vrei sa aflam ''noutati'' despre tine de la telejurnal ...



marco!
Te rog:) fii serios.
stem_29
Postat pe 27 August 2010 15:39
Parintii mei stiu asta de mult timp...am apelat chiar si la politie...dar problema e k tipul e un pusti de bani gata si cunostintele tatalui meu sunt si cunostintele tatalui lui...si toata lumea a incercat sa'l fak sa renute la me,sa nu ma my deranjeze pana chiar si tatal lui dar nik:(( nu my stiu ce sa fac...........
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 15:44
aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 15:47
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:44:44Parintii mei stiu asta de mult timp...am apelat chiar si la politie...dar problema e k tipul e un pusti de bani gata si cunostintele tatalui meu sunt si cunostintele tatalui lui...si toata lumea a incercat sa'l fak sa renute la me,sa nu ma my deranjeze pana chiar si tatal lui dar nik:(( nu my stiu ce sa fac...........


Aha, sa inteleg ca esti minora.
Daca-i asa mama draga, atunci dumneata esti o minciunica, si-ti zice mama de ce:
daca e copil de bani gata si tatal lui a zis sa-ti dea pace, atunci inseamna ca politia-l va pune la punct, ca doar nu o sa plateasca el toata politia din orasul vostru ca-i pusti, nu are conturile lui.
Vezi ca mai sus ai scris ca parintii tai nu te-au lasat sa umbli cu el si ai facut-o pe ascuns, aici zici ca parintii tai stiau.
Minciunile le spun copii cap de pe la 4 pana pe la 5 ani, si-s putin gogonata, pt. ca-s mici.......tie ti-a cam trecut vremea, daca o ti tot asa o sa ajungi mare dar si o mareee mincinoasa:))
stem_29
Postat pe 27 August 2010 15:50
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)







... pai si atunci spune-i omului ... gogule ... EU NU MAI VREAU SA FIE GONFLABILA TA ... ma iei cu acte si te potolesti ... mai vorbim ... daca nu vrea propunerea asta de bun simt ... iti iei frumos bagajelul si te inscrii la o facultate in alta localitate si ... gata ... mai sint si alte solutii dar nu iti dau ideii ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 15:52
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)
stem_29
Postat pe 27 August 2010 15:52
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:50:24
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:44:44Parintii mei stiu asta de mult timp...am apelat chiar si la politie...dar problema e k tipul e un pusti de bani gata si cunostintele tatalui meu sunt si cunostintele tatalui lui...si toata lumea a incercat sa'l fak sa renute la me,sa nu ma my deranjeze pana chiar si tatal lui dar nik:(( nu my stiu ce sa fac...........


Aha, sa inteleg ca esti minora.
Daca-i asa mama draga, atunci dumneata esti o minciunica, si-ti zice mama de ce:
daca e copil de bani gata si tatal lui a zis sa-ti dea pace, atunci inseamna ca politia-l va pune la punct, ca doar nu o sa plateasca el toata politia din orasul vostru ca-i pusti, nu are conturile lui.
Vezi ca mai sus ai scris ca parintii tai nu te-au lasat sa umbli cu el si ai facut-o pe ascuns, aici zici ca parintii tai stiau.
Minciunile le spun copii cap de pe la 4 pana pe la 5 ani, si-s putin gogonata, pt. ca-s mici.......tie ti-a cam trecut vremea, daca o ti tot asa o sa ajungi mare dar si o mareee mincinoasa:))






mai am o luna si fac 18 ani!!!si parintii mei au aflat k am fost q el atunci knd el nu ma lasat in pace!!!!NU SUNT O MINCINOASA,parintii mei nu au stiut dekt atunci knd au aparut problemele!!!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 15:56
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:52:59
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)







... stem ... fiecare isi prezinta jumatatea ... de adevar ... si incearca sa obtina maximul de ''intelegere'' al celor din jur impotriva celuilalt ... incet, incet spun singuri tot ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 15:56
De la: marco918, la data 2010-08-27 15:56:45
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:52:59
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)







... stem ... fiecare isi prezinta jumatatea ... de adevar ... si incearca sa obtina maximul de ''intelegere'' al celor din jur impotriva celuilalt ... incet, incet spun singuri tot ...




stem_29
Postat pe 27 August 2010 16:01
De la: marco918, la data 2010-08-27 15:56:45
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:52:59
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)







... stem ... fiecare isi prezinta jumatatea ... de adevar ... si incearca sa obtina maximul de ''intelegere'' al celor din jur impotriva celuilalt ... incet, incet spun singuri tot ...





da banuiesti bine...si asta stiu parinti mei!!!si stem... am spus k parinti mei stiu de mult pt k u my sus imi spui sa merg azi aksa si sa le spun parintilor...eu la aceasta fraza m am referit knd am spus k parinti mei stiu de mult!!!parintii mei stiu de knd au inceput problemele:(
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:01
De la: marco918, la data 2010-08-27 15:56:45
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:52:59
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)







... stem ... fiecare isi prezinta jumatatea ... de adevar ... si incearca sa obtina maximul de ''intelegere'' al celor din jur impotriva celuilalt ... incet, incet spun singuri tot ...





da banuiesti bine...si asta stiu parinti mei!!!si stem... am spus k parinti mei stiu de mult pt k u my sus imi spui sa merg azi aksa si sa le spun parintilor...eu la aceasta fraza m am referit knd am spus k parinti mei stiu de mult!!!parintii mei stiu de knd au inceput problemele:(
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:01
De la: marco918, la data 2010-08-27 15:56:45
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:52:59
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:47:04aaaa si am omis sa va spun ceva...el a fost si primul baiat(intelegeti voi)


Banuiesc ca si asta stiu parintii tai, nu?:)







... stem ... fiecare isi prezinta jumatatea ... de adevar ... si incearca sa obtina maximul de ''intelegere'' al celor din jur impotriva celuilalt ... incet, incet spun singuri tot ...





da banuiesti bine...si asta stiu parinti mei!!!si stem... am spus k parinti mei stiu de mult pt k u my sus imi spui sa merg azi aksa si sa le spun parintilor...eu la aceasta fraza m am referit knd am spus k parinti mei stiu de mult!!!parintii mei stiu de knd au inceput problemele:(
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:02
sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:10
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:56:45
De la: stem_29, la data 2010-08-27 15:50:24
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 15:44:44Parintii mei stiu asta de mult timp...am apelat chiar si la politie...dar problema e k tipul e un pusti de bani gata si cunostintele tatalui meu sunt si cunostintele tatalui lui...si toata lumea a incercat sa'l fak sa renute la me,sa nu ma my deranjeze pana chiar si tatal lui dar nik:(( nu my stiu ce sa fac...........


Aha, sa inteleg ca esti minora.
Daca-i asa mama draga, atunci dumneata esti o minciunica, si-ti zice mama de ce:
daca e copil de bani gata si tatal lui a zis sa-ti dea pace, atunci inseamna ca politia-l va pune la punct, ca doar nu o sa plateasca el toata politia din orasul vostru ca-i pusti, nu are conturile lui.
Vezi ca mai sus ai scris ca parintii tai nu te-au lasat sa umbli cu el si ai facut-o pe ascuns, aici zici ca parintii tai stiau.
Minciunile le spun copii cap de pe la 4 pana pe la 5 ani, si-s putin gogonata, pt. ca-s mici.......tie ti-a cam trecut vremea, daca o ti tot asa o sa ajungi mare dar si o mareee mincinoasa:))






mai am o luna si fac 18 ani!!!si parintii mei au aflat k am fost q el atunci knd el nu ma lasat in pace!!!!NU SUNT O MINCINOASA,parintii mei nu au stiut dekt atunci knd au aparut problemele!!!


Usor, nu zbiera, nu toti iti permit sa tipi mama! ( vezi ca te contrazici de la un rand la altul scris)
Deci, esti o mare mincinoasa, pt. ca desi tatal tau ti-a zis sa nu umbli cu el, tu ai facut-o si nu i-ai spus, sunt convinsa ca te-a intrebat daca ai terminat-o cu el si i-ai zis ca da!
Deci ai mintit.
Le-ai spus doar cand au aparut problemele.
Te-ai culcat cu el desi acum 8 luni era mai minora decat acum:)) insa si acum tot minora esti.
Sunt sigura ca ai tai nu stiu ca te-ai culcat cu el, deci inca persisti in minciuni.
Cand o sa fii mai calma si o sa judeci, cu siguranta o sa primesti si sfaturi, pana atunci cere le de la cei care te-au educat ca sa zbieri la oamenii care incearca sa te ajute.
Daca la 18 ani esti majora stii ce inseamna asta?!
( hai sa fiu in asentimentul pustimii) inseamna fix- pix, nu ai casa, masa,( ale tale proprii) scoala terminata.....egal cu 14 ani, intelegi?:)) (doar ca daca dai in cap sau faci alte nebunii raspunzi TU penal si nu parintii tai)...adica TOT de parinti ai nevoie, cu cat nu o sa-i asculti cu atat o sa te afunzi in minciuni si-n lucruri necurate, o sa te aduni cu oameni care nu-s nici financiar nici moral de familia ta.
Tine-o tot asa, si pe la 25 de ani poate te gasim pe la " sectiunea" fertilizare in vitro:))).
Tu de fapt ce sfaturi vrei?
Eu vad ca toti ai casei tale, politia si tot orasul nu-ti pot da, vrei din neant ?:)
stem_29
Postat pe 27 August 2010 16:13
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face


Nu, nu stii sa vorbesti deloc, esti o mucoasa cu fite, care nu are in primul rand respect fata de parintii ei.
Acum intri pe net si urli si la oameni care-ti pot fi parinti.
stem_29
Postat pe 27 August 2010 16:15
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...

marco918
Postat pe 27 August 2010 16:16

Usor, nu zbiera, nu toti iti permit sa tipi mama! ( vezi ca te contrazici de la un rand la altul scris)
Deci, esti o mare mincinoasa, pt. ca desi tatal tau ti-a zis sa nu umbli cu el, tu ai facut-o si nu i-ai spus, sunt convinsa ca te-a intrebat daca ai terminat-o cu el si i-ai zis ca da!
Deci ai mintit.
Le-ai spus doar cand au aparut problemele.
Te-ai culcat cu el desi acum 8 luni era mai minora decat acum:)) insa si acum tot minora esti.
Sunt sigura ca ai tai nu stiu ca te-ai culcat cu el, deci inca persisti in minciuni

da in ce priveste faptul k l am mintit pe tata asa e!!!recunosc asta am faqt!
m am culcat q el acum 2 luni...si parinti mei stiu asta dar ce ar putea sa ii fak chiar dk au apelat la politie din moment ce el nu a abuzat de me!?nu are ce sa ii fk pt chestia asta pt k eu am vrut nu ma violat!!!
intelegi deci impotriva chestiei asteia nu are ce masuri sa ia!
si da le am spus alor mei doar atunci knd au aparut problemele si el a obtinut ce avrut si dp a inceput sa se poarte k un bou,eu ramanad socata de atitudinea lui!!!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:25
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:16:22
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...



imi vorbeste urat si knd am iesit aseara afara pt k eu in luna asta nu am avut voie sa ies afara,sa tinut dp mine si nu ma lasat in pace inkt cei q kre iesisem amicii mei au fost nevoiti sa se certe cu el pt faptul k nu ma lasa in pace si unul dintre ei a dat in el....a iesit destul de urat,si knd am sunat la politie au venti acolo si lui nu yu faqt nik l au luat la sectie tot pe amicul meu!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:30
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:25:13
Usor, nu zbiera, nu toti iti permit sa tipi mama! ( vezi ca te contrazici de la un rand la altul scris)
Deci, esti o mare mincinoasa, pt. ca desi tatal tau ti-a zis sa nu umbli cu el, tu ai facut-o si nu i-ai spus, sunt convinsa ca te-a intrebat daca ai terminat-o cu el si i-ai zis ca da!
Deci ai mintit.
Le-ai spus doar cand au aparut problemele.
Te-ai culcat cu el desi acum 8 luni era mai minora decat acum:)) insa si acum tot minora esti.
Sunt sigura ca ai tai nu stiu ca te-ai culcat cu el, deci inca persisti in minciuni

da in ce priveste faptul k l am mintit pe tata asa e!!!recunosc asta am faqt!
m am culcat q el acum 2 luni...si parinti mei stiu asta dar ce ar putea sa ii fak chiar dk au apelat la politie din moment ce el nu a abuzat de me!?nu are ce sa ii fk pt chestia asta pt k eu am vrut nu ma violat!!!
intelegi deci impotriva chestiei asteia nu are ce masuri sa ia!
si da le am spus alor mei doar atunci knd au aparut problemele si el a obtinut ce avrut si dp a inceput sa se poarte k un bou,eu ramanad socata de atitudinea lui!!!


Bun se pare ca ai recunoscut ca ai mintit:)))
Boii se poarta asa cu vacile:) asta ca sa fiu in asentimentul tau de limbaj zoo.

Dar ce credeai ca vrea de la tine?!
sa te plimbe asa vreo 7 ani de mana prin parc?!
Crezi ca tatal tau nu a stiut ce urmeaza?
Astia cu bani isi bat joc de tot ce misca, d'soaro, intelegi?..si cand vor sa se insoare/ marite tot din tagma lor isi iau, pt. ca deh....
Daca stacheta ta e mai jos, tine-o acolo, nu te ridica unde nu-ti ajung degetele, ca uite ce patesti.
Daca-ti faceai de lucru cu un baiat dintr-o familie " egala" cu a ta, acum te plimbai prin parc, nu cereai sfaturi pe aici...si erai si fata mare inca. cei modesti stiu sa aprecieze asta!
Bun, acum sa lasam asta la o parte........
Nu ai ce sa-i faci, daca-s prieteni cu toti poti sa-ti plangi de mila.
Urmeaza sa te spuna la toti ca ti-a tras-o, iar urmatorii baieti cu care o sa incerci sa umbli o sa -ti ceara si ei sa te culci cu ei.....pt. ca " fetia" ti-ai pierdut-o, nu mai ai ce pierde ( asta o sa-ti zica).
Sfaturile ti le-a dat tatal tau la momentul potrivit, nu le-ai ascultat, acum asta e......zicala:" capul face, capul trage"......
e buna aici......
Nu am ce sfat sa-ti dau, in astfel de probleme sfaturile se cer cand vrei sa incepi, nu cand rahatul e cat casa.
stem_29
Postat pe 27 August 2010 16:38
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:30:19
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:16:22
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...



imi vorbeste urat si knd am iesit aseara afara pt k eu in luna asta nu am avut voie sa ies afara,sa tinut dp mine si nu ma lasat in pace inkt cei q kre iesisem amicii mei au fost nevoiti sa se certe cu el pt faptul k nu ma lasa in pace si unul dintre ei a dat in el....a iesit destul de urat,si knd am sunat la politie au venti acolo si lui nu yu faqt nik l au luat la sectie tot pe amicul meu!






... probabil si tu ai fost prima femeie pentru el ... pina la urma cu ce te deranjeaza concret actiunile lui ? ...

marco918
Postat pe 27 August 2010 16:45
referitor la ce spuneati dv my devreme sa fiu q un baiat la fel k si mine psp k va refereati egal din pct de vedere financiar!!!
nu credk am mentionat vreodata k nu suntem egali din acest pct de vedere!
si din pct de vedere al casatoriei el vrea asta,dar eu nu!!!
nu vreau sa ma marit de la18 ani!vreau sa imi termin liceul pt k mai am anul asta si dp sa merg la facultate!
si stiti asa cum imi spunea mie tata la varsta mea tot ce zboara se mananca si la me sa km mancat,mai ales k eu eram fascinata de el ink de knd l am cunoscut prima data!deci...nush ce as mai putea sa va spun!Doar k aqm imi pare rau k nu l am ascultat pe tata si k regret k am faqt pasul acela q el...MULTUMESC pt ce mi ati sps pana aqm si data viitoare knd o sa vreau sa my fac ceva o sa cer my intai sfaturi:)
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:50
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:45:51
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:30:19
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:16:22
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...



imi vorbeste urat si knd am iesit aseara afara pt k eu in luna asta nu am avut voie sa ies afara,sa tinut dp mine si nu ma lasat in pace inkt cei q kre iesisem amicii mei au fost nevoiti sa se certe cu el pt faptul k nu ma lasa in pace si unul dintre ei a dat in el....a iesit destul de urat,si knd am sunat la politie au venti acolo si lui nu yu faqt nik l au luat la sectie tot pe amicul meu!






... probabil si tu ai fost prima femeie pentru el ... pina la urma cu ce te deranjeaza concret actiunile lui ? ...



aici nush ce sa spun,dar nu cred adik el e mai mare k me q un an si ...iti dai seama k eu nu am experienta necesara pt am da seama de acest lucru:( ma deranjeaza k se poarta urat si k imi vorbeste urat,practic nu my e pers pe kre am cunoscut'o!aqm si dk sar schimba tot nu as mai fi cu el!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 16:54
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:50:40referitor la ce spuneati dv my devreme sa fiu q un baiat la fel k si mine psp k va refereati egal din pct de vedere financiar!!!
nu credk am mentionat vreodata k nu suntem egali din acest pct de vedere!
si din pct de vedere al casatoriei el vrea asta,dar eu nu!!!
nu vreau sa ma marit de la18 ani!vreau sa imi termin liceul pt k mai am anul asta si dp sa merg la facultate!
si stiti asa cum imi spunea mie tata la varsta mea tot ce zboara se mananca si la me sa km mancat,mai ales k eu eram fascinata de el ink de knd l am cunoscut prima data!deci...nush ce as mai putea sa va spun!Doar k aqm imi pare rau k nu l am ascultat pe tata si k regret k am faqt pasul acela q el...MULTUMESC pt ce mi ati sps pana aqm si data viitoare knd o sa vreau sa my fac ceva o sa cer my intai sfaturi:)







... ete fleosc maritzo ... te-ai bagat la borcanul cu dulceturi si iti inchipui totul merge in viata in crescendo ... aveti bani ... puteti face tot ce vreti ... si familie ... si studii ... si copii ... unii nu au norocul asta la tineretze ... scuza-ma ... acum te cauta el ... miine o sa il cauti tu ... dar s-ar putea sa nu mai fie aceiasi persoana ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 16:55
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:54:16
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:45:51
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:30:19
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:16:22
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...



imi vorbeste urat si knd am iesit aseara afara pt k eu in luna asta nu am avut voie sa ies afara,sa tinut dp mine si nu ma lasat in pace inkt cei q kre iesisem amicii mei au fost nevoiti sa se certe cu el pt faptul k nu ma lasa in pace si unul dintre ei a dat in el....a iesit destul de urat,si knd am sunat la politie au venti acolo si lui nu yu faqt nik l au luat la sectie tot pe amicul meu!






... probabil si tu ai fost prima femeie pentru el ... pina la urma cu ce te deranjeaza concret actiunile lui ? ...



aici nush ce sa spun,dar nu cred adik el e mai mare k me q un an si ...iti dai seama k eu nu am experienta necesara pt am da seama de acest lucru:( ma deranjeaza k se poarta urat si k imi vorbeste urat,practic nu my e pers pe kre am cunoscut'o!aqm si dk sar schimba tot nu as mai fi cu el!







... e gelos ... gelozia e dovada de dragoste ... pina la un punct ... tu 18, el 19 ... e foarte posibil ca fii fost si tu prima pentru el ... ce sperati in plus de la viata ... nu pot sa inteleg ... asteapta sa te acresti de ea si apoi o sa vezi altfel lucrurile ... si cite ai pierdut ... depinde si de caracter ...





marco918
Postat pe 27 August 2010 16:58
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:55:36
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:50:40referitor la ce spuneati dv my devreme sa fiu q un baiat la fel k si mine psp k va refereati egal din pct de vedere financiar!!!
nu credk am mentionat vreodata k nu suntem egali din acest pct de vedere!
si din pct de vedere al casatoriei el vrea asta,dar eu nu!!!
nu vreau sa ma marit de la18 ani!vreau sa imi termin liceul pt k mai am anul asta si dp sa merg la facultate!
si stiti asa cum imi spunea mie tata la varsta mea tot ce zboara se mananca si la me sa km mancat,mai ales k eu eram fascinata de el ink de knd l am cunoscut prima data!deci...nush ce as mai putea sa va spun!Doar k aqm imi pare rau k nu l am ascultat pe tata si k regret k am faqt pasul acela q el...MULTUMESC pt ce mi ati sps pana aqm si data viitoare knd o sa vreau sa my fac ceva o sa cer my intai sfaturi:)







... ete fleosc maritzo ... te-ai bagat la borcanul cu dulceturi si iti inchipui totul merge in viata in crescendo ... aveti bani ... puteti face tot ce vreti ... si familie ... si studii ... si copii ... unii nu au norocul asta la tineretze ... scuza-ma ... acum te cauta el ... miine o sa il cauti tu ... dar s-ar putea sa nu mai fie aceiasi persoana ...



adik ce sa inteleg de aici sa stau q el oriqm ar fi k na avem bani si putem face de toate dar si felul in kre se poarta???
q asta qm ramane?! si mai ales k el nu e de acord nici q facultatea pe kre vreau sa o fac eu,deci....
nu totul inseamna bani,eu una sutn multumita k am bani dar uneori cred k dk nu aveam deloc imi era my bn!
si ma descurcam sg invatam qm sa ma descurc,asa am fost fetita luit tati si knd am vrut ceva mi sa dat!si knd aqm knd ma lovesc de anumite lucruri nu imi e bn!
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 17:03
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:58:07
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:54:16
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:45:51
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:30:19
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:16:22
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:10:56sper ca am rezolvat acea neintelegere,nu vreau sa credeti k nu stiu ce vorbesc dar chiar nu mai stiu ce as putea face




... bun ... e gelos ... e posesiv ... altceva ce mai face ? ... te bate ? ... te injura ? ...



imi vorbeste urat si knd am iesit aseara afara pt k eu in luna asta nu am avut voie sa ies afara,sa tinut dp mine si nu ma lasat in pace inkt cei q kre iesisem amicii mei au fost nevoiti sa se certe cu el pt faptul k nu ma lasa in pace si unul dintre ei a dat in el....a iesit destul de urat,si knd am sunat la politie au venti acolo si lui nu yu faqt nik l au luat la sectie tot pe amicul meu!






... probabil si tu ai fost prima femeie pentru el ... pina la urma cu ce te deranjeaza concret actiunile lui ? ...



aici nush ce sa spun,dar nu cred adik el e mai mare k me q un an si ...iti dai seama k eu nu am experienta necesara pt am da seama de acest lucru:( ma deranjeaza k se poarta urat si k imi vorbeste urat,practic nu my e pers pe kre am cunoscut'o!aqm si dk sar schimba tot nu as mai fi cu el!







... e gelos ... gelozia e dovada de dragoste ... pina la un punct ... tu 18, el 19 ... e foarte posibil ca fii fost si tu prima pentru el ... ce sperati in plus de la viata ... nu pot sa inteleg ... asteapta sa te acresti de ea si apoi o sa vezi altfel lucrurile ... si cite ai pierdut ... depinde si de caracter ...









ok poate k ma iubeste,dar ce ma fac q ai mei pt k nu'l vor,suntem egali din toate punctele de vedere,doar k el e baiat si eu fata,si el pt k e baiat,are si bani e "vagabont"pt k asa sunt baietii cu bani asta imi spune tata!
eu ce as putea face in situatia asta?!sa imi las parinti?asta NU AS FACE pt nimeni si pt nimic!in situatia asta ce imi sugerezi sa fac marco?
kudika060581
Postat pe 27 August 2010 17:10
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 17:03:56
De la: marco918, la data 2010-08-27 16:55:36
De la: kudika060581, la data 2010-08-27 16:50:40referitor la ce spuneati dv my devreme sa fiu q un baiat la fel k si mine psp k va refereati egal din pct de vedere financiar!!!
nu credk am mentionat vreodata k nu suntem egali din acest pct de vedere!
si din pct de vedere al casatoriei el vrea asta,dar eu nu!!!
nu vreau sa ma marit de la18 ani!vreau sa imi termin liceul pt k mai am anul asta si dp sa merg la facultate!
si stiti asa cum imi spunea mie tata la varsta mea tot ce zboara se mananca si la me sa km mancat,mai ales k eu eram fascinata de el ink de knd l am cunoscut prima data!deci...nush ce as mai putea sa va spun!Doar k aqm imi pare rau k nu l am ascultat pe tata si k regret k am faqt pasul acela q el...MULTUMESC pt ce mi ati sps pana aqm si data viitoare knd o sa vreau sa my fac ceva o sa cer my intai sfaturi:)







... ete fleosc maritzo ... te-ai bagat la borcanul cu dulceturi si iti inchipui totul merge in viata in crescendo ... aveti bani ... puteti face tot ce vreti ... si familie ... si studii ... si copii ... unii nu au norocul asta la tineretze ... scuza-ma ... acum te cauta el ... miine o sa il cauti tu ... dar s-ar putea sa nu mai fie aceiasi persoana ...



adik ce sa inteleg de aici sa stau q el oriqm ar fi k na avem bani si putem face de toate dar si felul in kre se poarta???
q asta qm ramane?! si mai ales k el nu e de acord nici q facultatea pe kre vreau sa o fac eu,deci....
nu totul inseamna bani,eu una sutn multumita k am bani dar uneori cred k dk nu aveam deloc imi era my bn!
si ma descurcam sg invatam qm sa ma descurc,asa am fost fetita luit tati si knd am vrut ceva mi sa dat!si knd aqm knd ma lovesc de anumite lucruri nu imi e bn!





... uite care e treaba ... totul se negociaza ... dar sa te mentii in ceea ce vrei ... nu respecta conditiile ... LA GARA ... divortz (daca va casatoriti) ... dar per total ... ati dat de savarina amindoi si ati luat-o razna ... el vrea sa se insoare (raritate in romania), tu vrei sa mai ''copilaresti'' ... el stie ca ''copilaria'' ta nu e chiar asa de nevinovata si o ia razna ... tu nu stii nimic si vrei sa iti dispara din fatza ...

... eu zic ca poti obtine tot ce vrei fara sa te lasi calcata in picioare ... niciodata nu e de aruncat o sansa ... daca nu ai scos maximul din ea ... nu vreau sa crezi ca te consider urita, prostutza sau fara viitor ... dar ACUM ai ceva in mina ... miine ... o sa mai vedem ... poti sta cu cineva, oficial si frumos, fara sa iti fie rusine si fara sa iti faci probleme ce vei face ... daca ...




marco918
Postat pe 27 August 2010 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urmeaza sa ne casatorim 6 De la: kudika412138 12 Iulie 2013 16:21
Ajutor! 23 De la: kudika_35433 9 Iunie 2013 08:22
LA CE SCOALA SA INSCRI UN COPIL ? 12 De la: karos 16 Martie 2009 11:44
IONUTZCOIUTZ cer ajutor iar 67 De la: kudika364100 12 Februarie 2011 22:10
Casatorie intre persoane de acelasi sex 1 De la: kudika_1033628 4 August 2018 23:18