Setari Cookie-uri

Sfaturi

Salut
Am sa va povestesc in cateva randuri si sper sa aveti rabdarea sa cititi ceea ce ma framanta acum legat de "relatia" pe care o am si totodata sper sa imi puteti da cateva sfaturi.
Am cunoscut o fata de 23 de ani din acelasi oras ca si mine (eu am 28) ne-am vazut de cateva ori pana acum e vb de inceputul unei relatii daca o pot numi asa. Ne intelegem bine si gandim cam la fel ...toat e bune si frumoase pana acum dar e genul de fata care are vreo 2 prietene si foarte multi "prieteni". Mi-a precizat de la a doua sau a 3a intalnire ca este virgina, imi e cam greu sa cred dar nu asta e problema in sine...problema este ca de fiecare data cand ne intalnim parca e un facut..cam pe la sfarsitul intalnirii ii suna telefonul ..o suna o amica si dupa ce eu o duc aks ...ma suna innapoi sa-mi zica daca "ii dau voie" sa mearga cu amica si prietenul acesteia si eventual inca un amic ..ori la unul din acestia acasa ori la un suc tot felul de chestii de genul asta.
Precizez ca niciodata cand s-a intamplat acest lucru nu m-a intrebat daca vreau s-o insotzesc. De fiecare data pur si simplu a plecat si ma suna ori cand ajungea aks ori a doua zi. Nu e vb si nu se pune problema daca vroiam sa ma duk (informativ nu ma duceam ptr ca a doua zis eram de munca) aici se punea problema doar sa ma intrebe...sa mai eliminam din indoieli. Ptr ca sincer am foarte mari indoieli cu privire la ce se intampla ..am avut experiente neplacute in trecut...ultima gafa a fost ceva de genu ..."te superi daca ma duk cu individa si individul fiind prietenul acesteia si mai vine inca un tip si mergem la ei aks sa fumeze un join? " mi-a precizat ca ea nu practica sporturi de genu si ca se duce doar ca sa stea cu amica ei.
Nu vreau sa fiu cel care o desparte de prietenii ei ..imi place faptul ca are prieteni ..si se inteleg ok ..dar totodata am si indoieli mari ..legate de ceea ce se intampla cu ei.
Astept sfaturi de la voi ...sunt un pic confuz legat de toata treaba asta..e o relatie la inceput, ne vedem de 1 sapt de zile maxim 2 ca sa zic asa ...si ash vrea sa stiu incotro s-o apuc..eu sunt mai old fashion de aceea nu vreau sa par din secolu 15 cu ideile mele si parerile mele ...
Va multumesc si ne auzim pe forum.
O zi buna
marcusberg
Postat pe 30 August 2010 09:23
De la: marcusberg, la data 2010-08-30 09:23:57Salut
Am sa va povestesc in cateva randuri si sper sa aveti rabdarea sa cititi ceea ce ma framanta acum legat de "relatia" pe care o am si totodata sper sa imi puteti da cateva sfaturi.
Am cunoscut o fata de 23 de ani din acelasi oras ca si mine (eu am 28) ne-am vazut de cateva ori pana acum e vb de inceputul unei relatii daca o pot numi asa. Ne intelegem bine si gandim cam la fel ...toat e bune si frumoase pana acum dar e genul de fata care are vreo 2 prietene si foarte multi "prieteni". Mi-a precizat de la a doua sau a 3a intalnire ca este virgina, imi e cam greu sa cred dar nu asta e problema in sine...problema este ca de fiecare data cand ne intalnim parca e un facut..cam pe la sfarsitul intalnirii ii suna telefonul ..o suna o amica si dupa ce eu o duc aks ...ma suna innapoi sa-mi zica daca "ii dau voie" sa mearga cu amica si prietenul acesteia si eventual inca un amic ..ori la unul din acestia acasa ori la un suc tot felul de chestii de genul asta.
Precizez ca niciodata cand s-a intamplat acest lucru nu m-a intrebat daca vreau s-o insotzesc. De fiecare data pur si simplu a plecat si ma suna ori cand ajungea aks ori a doua zi. Nu e vb si nu se pune problema daca vroiam sa ma duk (informativ nu ma duceam ptr ca a doua zis eram de munca) aici se punea problema doar sa ma intrebe...sa mai eliminam din indoieli. Ptr ca sincer am foarte mari indoieli cu privire la ce se intampla ..am avut experiente neplacute in trecut...ultima gafa a fost ceva de genu ..."te superi daca ma duk cu individa si individul fiind prietenul acesteia si mai vine inca un tip si mergem la ei aks sa fumeze un join? " mi-a precizat ca ea nu practica sporturi de genu si ca se duce doar ca sa stea cu amica ei.
Nu vreau sa fiu cel care o desparte de prietenii ei ..imi place faptul ca are prieteni ..si se inteleg ok ..dar totodata am si indoieli mari ..legate de ceea ce se intampla cu ei.
Astept sfaturi de la voi ...sunt un pic confuz legat de toata treaba asta..e o relatie la inceput, ne vedem de 1 sapt de zile maxim 2 ca sa zic asa ...si ash vrea sa stiu incotro s-o apuc..eu sunt mai old fashion de aceea nu vreau sa par din secolu 15 cu ideile mele si parerile mele ...
Va multumesc si ne auzim pe forum.
O zi buna


Daca nu te ia cu ea atunci e o problema:) .asta trebuie sa o intrebi, de ce nu te ia cu ea:) daca n-are nimic de ascuns.....
Imi pare ca aceasts tipa la 23 de ani nu are alte preocupari decat iesitul cu prietenii....nasol!
stem_29
Postat pe 30 August 2010 09:28
pey trebuie sa intrebi pe ea personal, eu una cred ca ascunde ceva...si daca e si virgina la 23 de ani eu nu cred ca iese cu prietenii..dar nu vreau a fiu rea cel mai bine e sa discuti cu ea
yumy
Postat pe 30 August 2010 09:31
Sincer..nu stiu ..o sa vb cu ea diseara sa vad ce zice ..dar ce ar putea ascunde? in fine revin diseara daca e cu raspunsurile pe care mi le da ..si comentam mai pe urma ce si cum
marcusberg
Postat pe 30 August 2010 09:36
Nu ai de unde sa stii ce si cum sta treaba atata timp cat nu ii cunosti prietenii.Poti sa ii spui ca ti-ar placea sa ii cunosti si tu prietenii si sa va distrati impreuna,asa vezi cum reactioneaza,daca are ceva de ascuns o sa spuna categoric "NU"....
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 09:37
sigur ascunde ceva, se simte de la atatia km distanta
yumy
Postat pe 30 August 2010 09:38
Yumy,nu trebuie sa fie neaparat asta ci poate ca tipul are ceva care nu ii place si ii este rusine sa il prezinte prietenilor,mai sunt si cazuri de genul....Poate ca il vede de moda veche si atunci se gandeste ca nu are cum sa se distreze si cu el
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 09:41
eu urasc modul asta de gandire, ca sa vezi nu-l place si asa si pe dincolo, daca prietenii il plac asa cum e bine daca nu tot aia e, important e sa se simta ea bine cu el, ca doar nu prietenii traiesc cu el
yumy
Postat pe 30 August 2010 09:46
De la: marcusberg, la data 2010-08-30 09:23:57, ne vedem de 1 sapt de zile maxim 2 ca sa zic asa ...si ash vrea sa stiu incotro s-o apuc..eu sunt mai old fashion de aceea nu vreau sa par din secolu 15 cu ideile mele si parerile mele ...

O zi buna


marcus my boy, dupa o saptamana nu prea poti sa ai vreo pretentie!
inca sunteti in stadiu de tatonare si am asa un filing inghinal, ca iese cu tine doar ca ai bani.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 09:54
bine ca nu vrei sa te prezinte parintilor!
size_back
Postat pe 30 August 2010 09:59
Tu ai 28 ani si nu iti poti da seama daca tipa e virgina sau nu?
banuiesc ca realizezi ca sansele sunt minime spre 0.
ce sa iti zic..ai rabdare sa o mai cunosti sa mai vezi si alte reactii ale ei.
Oricum ceva e dubios!
ploidevise
Postat pe 30 August 2010 10:36
conteaza chiar atat de mult ce varsta am eu ?ca sa-mi pot da seama daca o persoana e virgina sau nu? nu sunt asa experimentat ...am avut cateva relatii ..dar de lunga durata...daca aveti voi vreun "tips and hints" in legatura cu treaba asta...let me know.
cat despre comportamentul ei ..mi se pare pueril si urat..dar vad diseara dupa ce discut cu ea..daca merg mai departe sau o las moarta.
mersi de raspunsuri
marcusberg
Postat pe 30 August 2010 14:09
De la: marcusberg, la data 2010-08-30 14:09:53conteaza chiar atat de mult ce varsta am eu ?ca sa-mi pot da seama daca o persoana e virgina sau nu? nu sunt asa experimentat ...am avut cateva relatii ..dar de lunga durata...daca aveti voi vreun "tips and hints" in legatura cu treaba asta...let me know.
cat despre comportamentul ei ..mi se pare pueril si urat..dar vad diseara dupa ce discut cu ea..daca merg mai departe sau o las moarta.
mersi de raspunsuri


Stai linistit, nu conteaza nimic........
Sunteti la inceput, incearca sa intri in anturajul prietenilor ei si asa o sa-ti dai seama singur ce si cum, tocmai ca nu mai esti un pusti o sa vezi cu ochii tai tot.
Insa daca nu vrea sa te ia, uita-o. ( parerea mea).
stem_29
Postat pe 30 August 2010 14:16
vedem diseara :) ce si cum.
mersi ..o zi buna
marcusberg
Postat pe 30 August 2010 15:04
De la: marcusberg, la data 2010-08-30 15:04:33vedem diseara :) ce si cum.
mersi ..o zi buna

Cum au decurs lucrurile?
anutzzaa
Postat pe 1 Septembrie 2010 23:28
au decurs ..trist.
neam despartit ...despartire e un cuv prea mare :)) pe motiv..ca nu ne potriveam ...
in fine...here we go again ..headhunting..
mersi de sfaturi ...si numai bine
marcusberg
Postat pe 5 Septembrie 2010 02:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat.. 32 De la: fantasie 28 Mai 2012 22:25
Nu mai suport! 6 De la: deelisha 22 Aprilie 2009 19:43
Posibil HIV ? 5 De la: kudika_982693 14 Martie 2015 14:25
Colega barfitoare si fitilista 10 De la: Napalm 23 Noiembrie 2011 19:36
VA ROG AJUTATI-MI FETITA SI VOTATI 1 De la: adria_ana 4 Noiembrie 2010 08:05