Setari Cookie-uri

Am nevoie de pareri..

Buna fetelor,am o relatie de vreo doi ani,iubitul meu are o sora care umbla fara nici o jena in sanii goi in fata fratelui ei adica a iubitului meu,este normal sa ma deranjeze acest lucru?sau sunt eu aberanta?Lui nu i se pare ceva anormal insa pe mine ma dezgusta si mi se pare imoral.Am incercat sa vb cu el sa i explic insa el nu intelege ce mi se pare asa anormal.Tin sa precizez ca vorbesc despre persoane adulte nicidecum de niste adolescenti
ASTEPT PARERI,va rog!Pot sa intervina si domni.Va multumescc si va urez Sarbatori Minunate!Pupici!
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 10:25
Sunt si oameni pentru care decenta si bunul simt nu sunt o prioritate , probabil ca este tipul acela de persoana careia ii place sa socheze si sa atraga atentia facand lucruri negative , nu stiu ce sfat sa iti dau... poate doar sa o ignori ...! CRACIUN FERICIT !
kudika_956659
Postat pe 26 Decembrie 2014 10:32
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 10:25:08Buna fetelor,am o relatie de vreo doi ani,iubitul meu are o sora care umbla fara nici o jena in sanii goi in fata fratelui ei adica a iubitului meu,este normal sa ma deranjeze acest lucru?sau sunt eu aberanta?Lui nu i se pare ceva anormal insa pe mine ma dezgusta si mi se pare imoral.Am incercat sa vb cu el sa i explic insa el nu intelege ce mi se pare asa anormal.Tin sa precizez ca vorbesc despre persoane adulte nicidecum de niste adolescenti
ASTEPT PARERI,va rog!Pot sa intervina si domni.Va multumescc si va urez Sarbatori Minunate!Pupici!



Decenta si bunul simt lipsesc din acea familie,probabil,parintii iubitului tau au lipsit de la orele de Educatie si Morala,cu atat mai mult daca ne referim la familie si morala ei!!!Gandesti corect,dar,din pacate,exista familii unde este permis orice si decenta relatiei interfamiliale lipseste in totalitate!!!Priveste conduita parintilor iubitului tau si o vei vedea pe cea a copiilor lor!!!Este firesc sa te deranjeze acest aspect ,si daca iubitul tau nu sesizeaza nota de indecenta existenta in familia lui este grav!!!!As iesi dintr-o astfel de relatie,caci nu poti extirpa ceva intrat in sange,decat printr-o "transfuzie"!!! ESte mizerabil ce se intampla in acea familie si cred ca este mult mai mult decat cele prezentate de tine!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Decembrie 2014 10:49
crezi lucruri ce nu le cunosti din pacate nu i nici o noutate ca esti influentabila
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 10:53
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 10:25:08Buna fetelor,am o relatie de vreo doi ani,iubitul meu are o sora care umbla fara nici o jena in sanii goi in fata fratelui ei adica a iubitului meu,este normal sa ma deranjeze acest lucru?sau sunt eu aberanta?Lui nu i se pare ceva anormal insa pe mine ma dezgusta si mi se pare imoral.Am incercat sa vb cu el sa i explic insa el nu intelege ce mi se pare asa anormal.Tin sa precizez ca vorbesc despre persoane adulte nicidecum de niste adolescenti
ASTEPT PARERI,va rog!Pot sa intervina si domni.Va multumescc si va urez Sarbatori Minunate!Pupici!


tu vz sa nu mai umbli tu cu sfarcurile la vedere in fata altora
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 10:57
Are doar mama,se intampla mult mai mult nu inteleg la ce te referi.
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:04
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 11:04:03Are doar mama,se intampla mult mai mult nu inteleg la ce te referi.



Se observa lipsa autoritatii masculine din familie,prin absenta tatalui,realitate existenta in multe familii uniparentale,din nefericire!!!Prea multa libertate si mama iubitului tau nu si-a educat fiica corespunzator,nu stiu,poate gandesc invechit,dar mi se pare indecent,ca fata fiind,sa umblu goala in fata fratelui meu,si eu am frate,dar nu m-am afisat niciodata astfel in fata fratelui meu,caci parintii m-ar fi pocnit imediat!!! Fa abstractie de opinia mea,eu gandesc altfel in astfel de situatii!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:10
daca era invers ziceai ca se observa lipsa mamei,,,nici o noutate in privinta ta
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:14
si asta nu inseamna ca gandesti invechit sau nu inseamna ca spui si presupui prostii
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:16
Multumesc pentru raspunsuri asta insemna ca nu sunt eu aberanta si anormala desi iubitul meu tot pe mine ma condamna ca am ceva cu familia lui,chiar nu stiu cum sa il fac sa vada altfel situatia asa cum o vad eu.
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:28
iti dai seama ce greu era de inteles ca i anormal,,trebuia sa intri pe un forum sa vz daca i anormal sau nu sa ti zica curcubeu ca in familia aia se mai intampla si altceva si tu sa i multumesti,,de aia umbli si tu pe net cu sfarcurile la vedera ca va duce capu
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:35
Vroiam sa i arat lui ca nu este normal sa vada el parerea altor persoane iar poza de pe net am incercat coaforul virtual cu o poza din folderul personal nu aveam xe gand sa o distribui pe net.Nu trebuie sa ma judeci tu
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:42
Si nu stiu cum sa le sterg
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:46
De la: kudika_976884, la data 2014-12-26 11:35:08iti dai seama ce greu era de inteles ca i anormal,,trebuia sa intri pe un forum sa vz daca i anormal sau nu sa ti zica curcubeu ca in familia aia se mai intampla si altceva si tu sa i multumesti,,de aia umbli si tu pe net cu sfarcurile la vedera ca va duce capu
...acum dupa comentariul tau nu mai pot sa i arat ca ar intoarce discutia kn favoarea lui
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:47
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 11:42:36Vroiam sa i arat lui ca nu este normal sa vada el parerea altor persoane iar poza de pe net am incercat coaforul virtual cu o poza din folderul personal nu aveam xe gand sa o distribui pe net.Nu trebuie sa ma judeci tu


nu te judec eu ,,ai facut cva imoral si tu o judeci pe sorsa
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:55
si nu mai cauta parerea oamenilor ce nu i cunosti ,,nu ti trebuiesc pareri pentru asa cva
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 11:57
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 11:28:35Multumesc pentru raspunsuri asta insemna ca nu sunt eu aberanta si anormala desi iubitul meu tot pe mine ma condamna ca am ceva cu familia lui,chiar nu stiu cum sa il fac sa vada altfel situatia asa cum o vad eu.[/quote

.... nu cred ca ar trebui sa ii dai prea multa importanta surorii lui , oamenilor maturi nu trebuie sa le faci tu educatie , treci peste si lasa un strain sa le zica ce crede despre asta! Daca acesta este singurul aspect ce te deranjeaza in familia lor asta este .... dar daca sunt mai multe , poate ar trebuii sa reflectezi mai adanc ... ce iti doresti tu de la viata ...??/
kudika_956659
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:17
Uita te ca am bluza pe mine plus ca am explicat postarea pozei plus ca am voie sa cer parerea cui doresc iar daca te deranjeaza treci mai departe
dalilapink
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:20
da ,,poate ar trebui sa se desparta de el nu?sa reflecteze mult,,, aolicaaaa aolica
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:20
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 12:20:27Uita te ca am bluza pe mine plus ca am explicat postarea pozei plus ca am voie sa cer parerea cui doresc iar daca te deranjeaza treci mai departe



pai si eu am zis sa nu ceri parerea
am zis ca parerea mea e ca nu i nevoie sa ceri parerea nimanui atata timp cat ai un creier

ce ai explicat ca tot o poza cu sfarcuri ai pus,,,,dc ti faci poze cu sfarcurile goale?
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:24
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 11:28:35Multumesc pentru raspunsuri asta insemna ca nu sunt eu aberanta si anormala desi iubitul meu tot pe mine ma condamna ca am ceva cu familia lui,chiar nu stiu cum sa il fac sa vada altfel situatia asa cum o vad eu.



Iarta-ma,dar iubitul tau este cel ,care are probleme serioase,nu tu!!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:26
tu ai zis ca astepti pareri si ca sa intervina si domni,,daca nu ziceai asta nu interveneam
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:27
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 11:42:36Vroiam sa i arat lui ca nu este normal sa vada el parerea altor persoane iar poza de pe net am incercat coaforul virtual cu o poza din folderul personal nu aveam xe gand sa o distribui pe net.Nu trebuie sa ma judeci tu



Draga mea,nu ai sa reusesti sa il influentezi pozitiv in gandire,caci traieste intr-un mediu a carei permanenta este data de comportamentul libertin insusit de sora lui,si nu m-ar mira ca si mama lui sa aiba un comportament asemanator,caci,scuza-ma,numai o mama ,care are astfel de practici,poate admite ca fiica sa sa se afiseze astfel in fata fratelui sau!!!Relatiile fratesti nu consta in expunerea goliciunii,ci in cu totul altceva!!!In ceea ce privesc pozele tale,incearca sa pastrezi discretia si decenta asupra lor,nu te incadra in grupul useritelor acestui site,care posteaza poze personale,etalandu-si sanii,si nu numai,doar pentru ca inteligenta lor inseamna acei sani,necunoscand alta localizare a ei!!!Sa iti expui sanii nu este nicio filozofie,dar sa dovedesti ca mai ai si altceva decat sani,aceasta,da,este mare lucru!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:37
tu ti etalai picioarele draga noastra,,,si nu mai vb despre oameni ce nu i cunosti
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:48
deci si tu faci parte draga noastra din grupul,,,useritelor,,,
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:50
De la: dalilapink, la data 2014-12-26 10:25:08Buna fetelor,am o relatie de vreo doi ani,iubitul meu are o sora care umbla fara nici o jena in sanii goi in fata fratelui ei adica a iubitului meu,este normal sa ma deranjeze acest lucru?sau sunt eu aberanta?Lui nu i se pare ceva anormal insa pe mine ma dezgusta si mi se pare imoral.Am incercat sa vb cu el sa i explic insa el nu intelege ce mi se pare asa anormal.Tin sa precizez ca vorbesc despre persoane adulte nicidecum de niste adolescenti
ASTEPT PARERI,va rog!Pot sa intervina si domni.Va multumescc si va urez Sarbatori Minunate!Pupici!


Nu cred cele relatate de tine.
Exagerezi pt ca nu o agreezi pe sora , iubitului tau.
Gelozia ta este atat de mare , incat in mintea ta , sora lui iti este o rivala .
Trateaza-ti gelozia !
-Dyna-
Postat pe 26 Decembrie 2014 12:57
Din pacate sunt si oameni fara decenta printre noi.
Sigur ca nu este normal,dar totul pleaca de la EA sora lui ,el saracul ce sa faca de cat sa se bucure de "priveliste",dar stau si ma intreb oare masa ce zice,ii normal asa ceva sau face idem?
criszoe
Postat pe 26 Decembrie 2014 14:52
sa se bucure de priveliste auzi
kudika_976884
Postat pe 26 Decembrie 2014 15:38
am explicat cum a ajuns poza pe net,nu am vrut sa apara ,ca incercasem o coafura si nu am stiut ca se posteaza pozele,plus ca aveam bluza pe mine...ideea e ca eu stiu ca nu este normal asta,insa nu stiu cum sa i explic lui ,iubitului meu asta....nu stiu cum sa l fac sa inteleaga...l am intrebat daca nu l deranjeaza ca o vede pe sora lui asa,..zice ca pe el nu l intereseaza,ba il irita daca deschid subiectul...ca zice ca sunt geloasa pe sora lui,insa nu e o chestiune de gelozie...ci de dezgust...de moralitate...care ma deranjeaza,si ne certam din acest motiv...
dalilapink
Postat pe 27 Decembrie 2014 14:06
nu sunt geloasa pe ea,dar nu inteleg acest comportament....nu am mintit cu nimic,nu ceream pareri despre o minciiuna...
dalilapink
Postat pe 27 Decembrie 2014 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat..va rog..:( 18 De la: diana_franch 28 Septembrie 2009 19:56
putin ajutor va rog................ 141 De la: cristinxxx 4 Iulie 2011 22:29
cand iubesti trebuie sa ierti orice? 38 De la: Yvonna1234 25 Martie 2010 22:02
cunnilingus 77 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 16:10
Buna 31 De la: Yharr 10 Noiembrie 2011 17:47