Setari Cookie-uri

Sa-l inteleg sau nu?

Acum 3 luni am inceput o relatie cu un tip.Dupa ceva vreme mi-a spus ca el mai are pe cineva,dar intentioneaza sa se desparta de ea pt ca nu o iubeste si nu se mai inteleg.Desi m-am suparat atunci,am hotarat sa il inteleg si sa am rabdare.Dar nici acum,dupa atata vreme,nu a rupt-o cu ea.Zice ca eu il grabesc si nu il inteleg ca ii este greu sa-i spuna caci au o relatie de 5 ani.Dar m-am saturat sa astept sa aiba curajul sa se desparta de ea.Ne certam doar din cauza ca exista ea.Imi doresc sa raman cu el ,imi place mult ,dar nu stiu ce sa fac?! Sa-l inteleg si sa mai am rabdare,sau sa ma despart de el?
Lauman
Postat pe 30 August 2010 13:05
De la: kudika317865, la data 2010-08-30 13:05:53Acum 3 luni am inceput o relatie cu un tip.Dupa ceva vreme mi-a spus ca el mai are pe cineva,dar intentioneaza sa se desparta de ea pt ca nu o iubeste si nu se mai inteleg.Desi m-am suparat atunci,am hotarat sa il inteleg si sa am rabdare.Dar nici acum,dupa atata vreme,nu a rupt-o cu ea.Zice ca eu il grabesc si nu il inteleg ca ii este greu sa-i spuna caci au o relatie de 5 ani.Dar m-am saturat sa astept sa aiba curajul sa se desparta de ea.Ne certam doar din cauza ca exista ea.Imi doresc sa raman cu el ,imi place mult ,dar nu stiu ce sa fac?! Sa-l inteleg si sa mai am rabdare,sau sa ma despart de el?
tu cu el de 3 luni, el cu ea de 5 ani, el ti-a ascuns faptul ca este implicat intr o relatie, tu vrei sa l intelegi , esti rabdatoare, el nu vrea sa rupa relatia cu ea.... cata rabdare sa mai ai ? nu cred ca va renunta la relatia cu cealalta .... dar probabil ca nici rau nu ai este cu doua
bombonik_babardik
Postat pe 30 August 2010 13:09
De la: kudika317865, la data 2010-08-30 13:05:53Acum 3 luni am inceput o relatie cu un tip.Dupa ceva vreme mi-a spus ca el mai are pe cineva,dar intentioneaza sa se desparta de ea pt ca nu o iubeste si nu se mai inteleg.Desi m-am suparat atunci,am hotarat sa il inteleg si sa am rabdare.Dar nici acum,dupa atata vreme,nu a rupt-o cu ea.Zice ca eu il grabesc si nu il inteleg ca ii este greu sa-i spuna caci au o relatie de 5 ani.Dar m-am saturat sa astept sa aiba curajul sa se desparta de ea.Ne certam doar din cauza ca exista ea.Imi doresc sa raman cu el ,imi place mult ,dar nu stiu ce sa fac?! Sa-l inteleg si sa mai am rabdare,sau sa ma despart de el?


Pai si ce treaba avem noi?!
Sa-ti fie invatatura de minte, sa nu intri in relatii deja facute.
Tu cand ai inceput sa umbli cu el, de ce nu l-ai intrebat daca are sau nu o alta relatie?!
Sau daca omul ti-a zis ca are, de ce te-ai complacut?
In ambele situatii tu esti de vina.
Parerea mea e ca d'sorul cauta divertisment, si cele care credeti astfel de barbati, va meritati soarta.
Spor la stat in umbra.
Poate la vara-l conduci si la altar cu cealata cu care-i de 5 ani, binenteles.
stem_29
Postat pe 30 August 2010 13:13


Eu zic ca singurul lucru pe care trebuie sa-l inteleaga si sa-l proceseze creierasul tau este acela ca esti ....asa de umplutura....
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 13:33
daca iti place sa fi bataia lui de joc ramai in continuare cu el.
angelradios
Postat pe 31 August 2010 20:54
stii,e atat de greu sa te desparti de o persoana dupa atata timp,totusi in 5ani,s-au intamplat atatea lucruri intre ei,si stim bine cat sunt barbatii de comozi,iar gandul s-o ia de la capat ii ingrozeste pe cei mai lasi dintre ei,si spun lasi,pt k nu inteleg de ce isi inseala iubita timp de 3luni,totusi asta nu mai suna a aventura,pt cu deja vezi o relatie in care sentimentele contiunua sa creasca...cel mai bun exemplu sunt eu,care am incercat sa-mi parasesc iubitul de nenumarate ori si nu puteam,nu-l mai iubeam,singurul sentiment era de...mila..chiar dak atunci cand aduceam in discutie sub''despatire''reactioana fff urat(jigniri,amenintari,palme),ne-am despartit 2luni timp in care ma cauta zilnic..cadouri,flori,vb dulci si multe lacrimi,ajungeam acasa si plangeam'de mila lui' la propriu!Iar cand a vazut ca(,)chiar nu se mai poate a inceput iar:amenintari,injurii,tel.noaptea ba chiar a venit la mn la usa spunadu-le alor mei tot felul de baloverne etc...deci,chiar daca nu-ti mai iubesti partenerul e greu sa renunti la ei dintr-o data,totul se petrece in timp...Plus ca noi nu-l stim pe iubitul tau,nu stim ce fel de om este,poate sa te duce de nas pana are el chef!Stim bine ca sunt barbati care isi iubesc sotiile ca pe ochii din cap si totusi le inseala fara motiv,dc?pt ca sunt PROSTI,poate prea lasi sa o ia de la cap,comozi,sau ca asa vad ei viata,iar daca mai au si una care iarta tot,pt ei...''DC NU?!''-Barbatii fug dintr-o relatie stabila in momentul in care intalnesc pe alta mai interesanta!Asta e decand lumea,chiar daca nu vrem sa credem ca asa ni s-a intamplat si noua sau ni se va intampla vreodata!Asa ca daca vreodata o va parasii n-o va face ca te ti u de capu lui,un lucru daca e sa fie,E!dak o va parasii o face in primul rand pt el,pt k poate s-a plictisit,s-a saturat,vrea libertate sau nu mai vrea nimic!Asa numai el stie ce e in capu`lui,doar el stie ce vrea sa faca,poate nu vei afla niciodata!!!Mai bine paraseste-l,spune-i ca nu mai poti continua asa,dak chiar te iubeste ca pe ochii din cap,asa cum n-a iubit in viata lui,vine si te cauta daca nu...vrajeala!
baflta!
kudika313344
Postat pe 31 August 2010 23:03
las sa stea in umbra,ca si Angelina Jolie a stat un an,pana a divortat Brad de Aniston,s-o ia pe pe ea de nevasta!nu se stie niciodata!
draguto,stai de vb cu el,odata pt totdeauna!
iti dai seama dk eram o nevasta frustrata ce mesaj iti lasam acum,nici nu vreau sa ma gandesc,nu de alta dar (''insulta e declaratia infrangerii'')si sa le intre altora in cap sa nu se 'bage' n relatii deja facute(ei saracii n-au niciodata nici o vina)ca poate imi va fura si mie barbatu`!barbatu dk vrea sa plece,pleca oricum,poate nu pt tine,dar cu siguranta pt alta,ei trec usor de la o stare la alta,pt k dak el isi inseala iubita cu care e de 5ani,timp de 3luni,ceva acolo nu mai exista!iar daca n-o va parasii inseamna... .offf cum spune Madalina Manole U N-AI AVUT CURAJ,NICI CHIAR DE DRAGUL MEU!Ori o iubeste fetitza si lasa-l in pace!
kudika318477
Postat pe 31 August 2010 23:41
bine spus,barbatul cand paraseste o face in primul rand pt el,chiar dk mai exista si a doua femeie in viatza lui!
kudika318477
Postat pe 31 August 2010 23:43
Indiferent de natura relatiei: ca este prietena, sotie, ca o iubeste, ca nu o iubeste, ca s-a plictisit de ea, ca te iubeste pe tine acum, ffff greu va renunta la ea, daca va renunta ....si in niciun caz dupa 3 luni.
Am fost intr-o situatie similara, si am suferit enorm de mult.
Nu regret nimic, pt ca acum suntem doar noi doi.
Azi sunt cea mai fericita femeie, dar pana aici "drumul" a fost lung si atat de greu si obositor....dar a meritat!
LadyMR
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:12
De la: kudika313344, la data 2010-08-31 23:03:32stii,e atat de greu sa te desparti de o persoana dupa atata timp,totusi in 5ani,s-au intamplat atatea lucruri intre ei,si stim bine cat sunt barbatii de comozi,iar gandul s-o ia de la capat ii ingrozeste pe cei mai lasi dintre ei,si spun lasi,pt k nu inteleg de ce isi inseala iubita timp de 3luni,totusi asta nu mai suna a aventura,pt cu deja vezi o relatie in care sentimentele contiunua sa creasca...cel mai bun exemplu sunt eu,care am incercat sa-mi parasesc iubitul de nenumarate ori si nu puteam,nu-l mai iubeam,singurul sentiment era de...mila..chiar dak atunci cand aduceam in discutie sub''despatire''reactioana fff urat(jigniri,amenintari,palme),ne-am despartit 2luni timp in care ma cauta zilnic..cadouri,flori,vb dulci si multe lacrimi,ajungeam acasa si plangeam'de mila lui' la propriu!Iar cand a vazut ca(,)chiar nu se mai poate a inceput iar:amenintari,injurii,tel.noaptea ba chiar a venit la mn la usa spunadu-le alor mei tot felul de baloverne etc...deci,chiar daca nu-ti mai iubesti partenerul e greu sa renunti la ei dintr-o data,totul se petrece in timp...Plus ca noi nu-l stim pe iubitul tau,nu stim ce fel de om este,poate sa te duce de nas pana are el chef!Stim bine ca sunt barbati care isi iubesc sotiile ca pe ochii din cap si totusi le inseala fara motiv,dc?pt ca sunt PROSTI,poate prea lasi sa o ia de la cap,comozi,sau ca asa vad ei viata,iar daca mai au si una care iarta tot,pt ei...''DC NU?!''-Barbatii fug dintr-o relatie stabila in momentul in care intalnesc pe alta mai interesanta!Asta e decand lumea,chiar daca nu vrem sa credem ca asa ni s-a intamplat si noua sau ni se va intampla vreodata!Asa ca daca vreodata o va parasii n-o va face ca te ti u de capu lui,un lucru daca e sa fie,E!dak o va parasii o face in primul rand pt el,pt k poate s-a plictisit,s-a saturat,vrea libertate sau nu mai vrea nimic!Asa numai el stie ce e in capu`lui,doar el stie ce vrea sa faca,poate nu vei afla niciodata!!!Mai bine paraseste-l,spune-i ca nu mai poti continua asa,dak chiar te iubeste ca pe ochii din cap,asa cum n-a iubit in viata lui,vine si te cauta daca nu...vrajeala!
baflta!


s au desp altii dupa 15 ani si tot mai traiesc
angelradios
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:22
pai dak dupa atata timp nu intentioneaza s se desparta de ea ..................... esti o fraiera .......... si poate k mai are ink o fraiera k tine sau chear 2 p care le minte l fel ................. c e al tau e al tau nu al alteia
kudika087765
Postat pe 2 Septembrie 2010 17:05
esti finutza,parintii lu michael jackson sunt aqm in divort,dupa 60ani de casnicie!
ce le-o mai trebui?!?
kudika318477
Postat pe 2 Septembrie 2010 19:40
nu cred ca motivul pt care voi va certati este faptul ca EXISTA EA ci faptul ca EXISTI TU si ca te-ai bagat intr-o relatie unde nikidecum nu iti era locul...!! chiar ai impresia ca el se va despartii de cea cu care are o relatie de 5 ANI pt una cu care sta doar de 3 LUNI????? nu pot si nu voi putea vreodata sa inteleg cum se pot complace unele femei in asemenea situatii : sa fie asa de umplutura...dar daca tie iti place postul de amanta MULT SUCCES
steffy91
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce ați face în locul meu ??? 1 De la: kudika410335 29 Ianuarie 2017 02:04
M -a inselat...viata mea nu mai are rost..... 24 De la: dalilapink 29 Mai 2014 20:30
Am nevoie de un sfat bun. Cum sa trec peste o situatie total neprevizibila de ignoranta neasteptata? 23 De la: kudika_18248 31 Iulie 2013 17:44
fetele.... fetele 16 De la: sergiu84 13 Ianuarie 2014 19:09
hey cine ma ajuta kum sa fak sa fie bine? 21 De la: sadora 23 August 2009 17:53