Setari Cookie-uri

Cate compromisuri.....

Mi-a fost greu sa incep sa scriu,nu prea sunt obisnuita sa-mi expun problema in fata persoanelo pe care nu le cunosc,dar sper ca ma vor ajuta anumite pareri.Am avut o relatie de 3 ani,daca o pot numi relatie.A inceput totul dintr-un joc...L-am cunoscut iar in momentul acela nu-mi doream ceva serios,trecusera 5 ani de cand in sfarsit ma simteam libera si nu mai sufeream dupa prima mea iubire,deci pt mine era totul un joc,o aventura,ceea ce nici nu m-a deranjat stiind ca avea o relatie la distanta de doar 5 luni..Dar acest joc s-a transformat incet,incet in iubire...La 3 luni mi-am dat seama ca nu pot sa continui in acea situatie iar in acel moment l-am pus sa aleaga.M-a ales pe mine,dar la scurt timp(o luna)am vazut semne ca a reluat legatura cu ceealalta.Am suferit,,incet,incet am inceput sa vad lucruri in casa lui.El imi raspundea ca doar o ajuta..ca ea are probleme..Am crezut..La putin timp imi spunea ca ea e cea insistenta ca nu stie cum sa-i mai spuna ca nu o mai vrea.Am acceptat,dar sufeream....mi-l doream doar pt mine.A trecut asa...o minciuna acum,una mai tarziu iar eu din disperare sa nu-l pierd ,acceptam totul,cand cu mine,cand cu ea..La un moment stiam amandoua una de ceealalta...La un moment dat ceealalta imi spunea ca se vor casatori...el imi infirma...intr-o zi am fost hotarata si am renuntat la el pt 6 luni..El era disperat..ma suna imi scria mesaje care pareau scrisori,jn care imi spunea cat de mult ma iubeste,si ca sunt jumatatea lui.Dar eu pt 6 luni nu i-am raspuns nici macar o data.Intr-o zi a insistentelor lui i-am raspuns..Si a insistat ca vrea sa ne vedem...(eu disparusem in acest timp)nu stia nici unde sunt.I -am dat posibilitatea sa ne vedem..Am avut o noapte extraordinara..dar el din urmatoarea zi s-a schimbat,nu mai suna..nu mai scria..abia o data la sapt cand vedea ca eu nu dau nici un semn.A mai durat inca 3 luni asa..iar eu pe mine ma durea indiferenta lui..nu stiam ce mai e inceealalta parte pt ca imi era frica sa stiu.oana acum 3 sapt cand am decis ca mi-a ajuns si e gata..Am crezut eu...din acel moment a reinceput..isi cerea scuze pt tot,imi cerea sa vb...eu nimic,ignor total..acum 5 zile mi-a scris un mesaj in forma de scrisoare in care imi cerea sa-i dau pt ultima data,ultima sansa ca ma iubeste si vrea sa ne petrecem tot restul vietii impreuna la bine si la rau...un fel de cerere in casatorie..m-am emotionat,am cedat si i-am raspuns dar foarte rece..El incerca sa imi mai scrie..dar nici nu mai stia ce sa zica.La 5 ore eu deja eram disperata pt ca vroiam sa vad ca ceea ce mi-a spus era adevarat.L-am sunat iar dupa 10 min de discutie,el mi-a zis..."nu,nu mai merge"Am crezut ca pica cerul pe mine.L-am sunat iar in momentul acela am rupt acel numar..nu am mai vrut sa stiu si nici nu mai vreau sa stiu vreodata ceva de el,iar in 10 zile dispar din nou fara sa stie unde voi fi.Dar ceea ce eu nu-mi explic,de ce am aceea durere in suflet la cat m-a chinuit???De ce golul acela in mine dupa schimbarea numarului...As dori sa-mi dati o parere..Scuzati-ma...stiu am scris prea mult dar...
Mikky82
Postat pe 17 August 2011 03:06
De la: Mikky82, la data 2011-08-17 03:06:35Mi-a fost greu sa incep sa scriu,nu prea sunt obisnuita sa-mi expun problema in fata persoanelo pe care nu le cunosc,dar sper ca ma vor ajuta anumite pareri.Am avut o relatie de 3 ani,daca o pot numi relatie.A inceput totul dintr-un joc...L-am cunoscut iar in momentul acela nu-mi doream ceva serios,trecusera 5 ani de cand in sfarsit ma simteam libera si nu mai sufeream dupa prima mea iubire,deci pt mine era totul un joc,o aventura,ceea ce nici nu m-a deranjat stiind ca avea o relatie la distanta de doar 5 luni..Dar acest joc s-a transformat incet,incet in iubire...La 3 luni mi-am dat seama ca nu pot sa continui in acea situatie iar in acel moment l-am pus sa aleaga.M-a ales pe mine,dar la scurt timp(o luna)am vazut semne ca a reluat legatura cu ceealalta.Am suferit,,incet,incet am inceput sa vad lucruri in casa lui.El imi raspundea ca doar o ajuta..ca ea are probleme..Am crezut..La putin timp imi spunea ca ea e cea insistenta ca nu stie cum sa-i mai spuna ca nu o mai vrea.Am acceptat,dar sufeream....mi-l doream doar pt mine.A trecut asa...o minciuna acum,una mai tarziu iar eu din disperare sa nu-l pierd ,acceptam totul,cand cu mine,cand cu ea..La un moment stiam amandoua una de ceealalta...La un moment dat ceealalta imi spunea ca se vor casatori...el imi infirma...intr-o zi am fost hotarata si am renuntat la el pt 6 luni..El era disperat..ma suna imi scria mesaje care pareau scrisori,jn care imi spunea cat de mult ma iubeste,si ca sunt jumatatea lui.Dar eu pt 6 luni nu i-am raspuns nici macar o data.Intr-o zi a insistentelor lui i-am raspuns..Si a insistat ca vrea sa ne vedem...(eu disparusem in acest timp)nu stia nici unde sunt.I -am dat posibilitatea sa ne vedem..Am avut o noapte extraordinara..dar el din urmatoarea zi s-a schimbat,nu mai suna..nu mai scria..abia o data la sapt cand vedea ca eu nu dau nici un semn.A mai durat inca 3 luni asa..iar eu pe mine ma durea indiferenta lui..nu stiam ce mai e inceealalta parte pt ca imi era frica sa stiu.oana acum 3 sapt cand am decis ca mi-a ajuns si e gata..Am crezut eu...din acel moment a reinceput..isi cerea scuze pt tot,imi cerea sa vb...eu nimic,ignor total..acum 5 zile mi-a scris un mesaj in forma de scrisoare in care imi cerea sa-i dau pt ultima data,ultima sansa ca ma iubeste si vrea sa ne petrecem tot restul vietii impreuna la bine si la rau...un fel de cerere in casatorie..m-am emotionat,am cedat si i-am raspuns dar foarte rece..El incerca sa imi mai scrie..dar nici nu mai stia ce sa zica.La 5 ore eu deja eram disperata pt ca vroiam sa vad ca ceea ce mi-a spus era adevarat.L-am sunat iar dupa 10 min de discutie,el mi-a zis..."nu,nu mai merge"Am crezut ca pica cerul pe mine.L-am sunat iar in momentul acela am rupt acel numar..nu am mai vrut sa stiu si nici nu mai vreau sa stiu vreodata ceva de el,iar in 10 zile dispar din nou fara sa stie unde voi fi.Dar ceea ce eu nu-mi explic,de ce am aceea durere in suflet la cat m-a chinuit???De ce golul acela in mine dupa schimbarea numarului...As dori sa-mi dati o parere..Scuzati-ma...stiu am scris prea mult dar...




Doresti un raspuns concis si la obiect.Iata-l!


Te-ai umilit prea mult in fata unui barbat si asta nu place nimanui,chiar nici iubitului tau!Te-a jucat cum a vrut el si asta nu ar trebui sa te mire deloc!Iar umilinta rupe carne din tine,draga mea si cicatricele se vindeca greu sau deloc!Barbatii sunt actori desavarsiti in arta de a umili femeia.Si ce satisfactie au cand reusesc sa o faca!Mergi mai departe!PLangi,urla,tipa,in fata oglinzii din baie,dar paseste demna,pe drumul tau si numai al tau!Viata este o imensa roata in continua miscare!
kudika414141
Postat pe 17 August 2011 08:31
Fostul tau e un nemernic... Si nu inteleg cum ai ajuns sa iubesti un asemenea om...Un barbat care joaca pe doua fronturi, nu poate fi decat un fustangiu si un profitor. Si-a batut joc de tine... De ce te-ai impacat cu el? Nu ai ce regreta, mai sunt si alti barbati pe lumea asta, care te vor iubi si respecta. Tie-ti place sa fii astfel umilita, de un om ce nu poate iubi cu adevarat pe nimeni? Nu ai deloc mandrie?
Micaell
Postat pe 17 August 2011 14:27
mergi mai departe si nu privi in urma.Astfel de barbati(daca-i putem numi asa) nu merita .Stai linistita ca vei gasi persoana care sa te faca fericita
piscolino
Postat pe 17 August 2011 14:40
toate am trecut prin momente in care am iubit si nu am fost iubite/respectate. singurul sfat pe care ti-l pot da e sa te respecti pe tine pentru ca asa vei ajunge sa fii respectata. nu mai fi mopul lui. ia si ridica-te, scutura praful, pune capul sus si treci mai departe. degeaba iti spun ca nu merita ca asta o stii si tu. trebuie sa gasesti in tine puterea de a te desprinde si a merge mai departe
iulia_stratulat
Postat pe 18 August 2011 08:19
Va multumesc celor care mi-at scris...sunt putin mai bine..si imi dau seama ca atat cu trecerea timpului si cu marea mea vointa reusesc incet incet sa ma ridic...nu v-a fi usor...sunt convinsa ca vor ma fi zile cand probabil imi v-a fi greu si ma voi gandi mai mult decat ar trebui..dar chiar imi doresc din tot sufletul sa dau uitarii acesti ultimi 3 ani di viata mea..Sper sa-mi ajute Dumnezeu asa cum le urez tuturor celor care se afla in situatia mea...
Mikky82
Postat pe 19 August 2011 00:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca merita sa mai sufar? 104 De la: claudyuu 6 Octombrie 2009 10:13
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
Oare se mai poate schimba ceva? 13 De la: blindgirl 18 August 2008 22:41
de ce se poarta asa? 32 De la: kudika092976 12 Decembrie 2010 11:06
Rascruce sau un nou inceput? 6 De la: kamita_iul 25 Mai 2013 14:37