Setari Cookie-uri

Ex-gilfriend nebuna...help..please

Buna fetelor..si baietilor. Am o problema si chiar nu stiu ce sa fac..este vorba de fosta iubita a iubitului meu. Este nebuna..si nu e vorba de rautate sau mai stiu eu ce cand zic asta. Chiar cred cat se poate de serios ca are probleme grave. Sa incerc sa va explic cat de cat problema. La fostul loc de munca mi-am cunoscut iubitul, timp de vreo 9 luni nu am avut nimic altceva decat o relatie de prietenie si colegialitate. Apoi insa dupa cateva iesiri , mai exact 3 ne-am dat seama ca suntem indragostiti unul de celalalt. Problema era ca el fusese 3 ani cu cineva din firma..se despartisera de vreo 3 luni idn cauza infidelitatilor ei, vreo 4 mai exact cu clientii firmei, nu mai aveau nimic de impartit bla bla. Chiar daca ea a fost cea vinovata de ruptura lor am hotarat atat eu cat si el sa ne schimbam locurile de munca pentru a nu suporta diverse discutii inutile. Si aici a inceput tot...ea a inceput sa ameninte, sa ne urmareasca, sa faca diverse vizite pe la parintii mei, ai lui prieteni , nu cred ca a scapat cineva nebagat in aceasta poveste. ajunseseram la exasperare...va imaginati ..oglinzi smulse la masini, cauciucuri sparte, tentative de suicid. Insa noi am rezistat, ne-am si mutat impreuna dupa doar 2 luni de relatie si am incercat sa ne traim viata. apoi ea a plecat in strainatate, au fost 8 luni de linistie, desi m-ai suna cate un amic comun, adresele de mail si numerele de tel puse pe tot felu de site-uri, oricum in mare liniste. Insa a revenit saptamana trecuta in tara cu acelasi chef de scandal.Iar ne-am trezit fara oglinzi la masina, iar am primit de veste amenintari. Nu mai suport este groaznic..iar la politie nu poti face nimic fara dovezi ce o leaga direct, se pare ca trebuie sa te duci cu o mana rupta la ei pentru a te crede. voi cum ati proceda, ce as putea face? sper ca ati inteles nu reusesc sa fiu prea coerenta. Este groaznic sa ai o relatie perfecta, sa iti gasesti pur sis implu sufletul pereche si sa trebuiasca sa terceti peste probleme create de una stfel de om. Tin sa mentionez ca femeia are 30 de ani...eu 25 iubitul meu 26. astept un raspuns. thx
ina_tina
Postat pe 31 August 2010 13:40
cumpara-i un bilet doar dus intr-o tara indepartata!
daca nu montati si voi o camera in apropierea masinii si poate o prindeti in actiune!
size_back
Postat pe 31 August 2010 19:39
El i-a spus vreodata sa va lase in pace?
Barbie30
Postat pe 31 August 2010 21:18
De sute de ori...in toate modurile posibile...frumos, urat ...chiar a cedat si a si injurat-o...ai lui i-au spus sa ne lase in pace...toata lumea. Ne-am gandit si noi destul de serios sa supravegham masina si sa avem dovezi concrete. Nu credeam insa ca exista asemenea oameni...tot timpul cand auzeam cate o poveste de genu credeam ca sunt fabulatii...dar este groaznic ...sa stai cu teama mereu...pt ca ne asteptam la orice din partea ei iar el este f speriat sa nu ii treaca prin cap sa mearga mai departe, am inteles ca are si cativa prieteni certati cu legea care pt o suma de bani ar face orice...ma gandesc sa am duc la un avocat...sa cer ordin de restrictie dar imi suna atat de ciudat...dar cred ca asta e singura varianta...se pot obtine la noi?
ina_tina
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:36
Fara dovezi nu ai nici o sansa!Daca faci rost de dovezi,ai scapat de ea....
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:39
Da, romania...scap de ea cand ma trezesc cu una in cap probabil...pt ca la noi nu exista nici o lege pt a obtine un ordin de restrictie sau ceva de genu...groaznic...cred ca o invit la o cafea in care pun niste arsenic...cianura sau orice...
ina_tina
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:46
Ar fi o idee sa o inviti la o cafea si sa vezi ce are in capsor si de ce face asta!
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:49
si cu dovezi politia romana nu face nimic, sunt incapabili sa faca ceva bun!
roz5blue6lila7
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ma descurc... 26 De la: krissy_3 20 Octombrie 2011 03:43
"Taticu'" biologic 8 De la: fatuk_me 29 Iulie 2009 21:51
va rog un sfat 112 De la: elly_postolache 27 Ianuarie 2009 23:52
mi-am dezamagit surorile? 6 De la: roz5bule6lila7 19 Mai 2009 15:48
mai are rost sa continuam? 32 De la: kudika_15024 26 August 2012 23:00