Setari Cookie-uri

relatia mama fica

am o mica problema in ultima perioada eu cu mama ma cert din nimicurii,adica ma certa din simplu motiv ca mam schimbat,ca nu ii mai ascult sfaturile,ca plec prea mult de acasa,ca de ce nui prezint prieteni..si de ce nui spun totul......nu stiu ce sa spun eu mam schimbat recunos nu mai am aceias,tagenta .cu mama, dar ma enerveza ca nu imi asculta punctu de vedere,si ma trateaza ca pe un copil mic care trebuie sai repecte ordinile..ce sa fac....(scuze ca am scris aici stiu ca nu.i tropicul bun)
cutn
Postat pe 31 August 2010 19:39
ca orice mama isi face griji pentru tine..este logic si normal!
o fi disperata sa nu o iei pe cai gresite!
incearca sa vb totusi cu ea!
si musai invata sa scrii corect!
size_back
Postat pe 31 August 2010 19:41
"tropicul" e bun stai linistita ...cati ani ai?
miss_darine
Postat pe 31 August 2010 19:44
poate nu intelege biata femeie ce vorbesti..la halul in care scrii
scrie-ti vorbiti romaneste..pt dumnezeu
dragon_fly88
Postat pe 31 August 2010 19:54
De la: miss_darine, la data 2010-08-31 19:44:37"tropicul" e bun stai linistita ...cati ani ai?


Yo cred ca 9-10
Barbie30
Postat pe 31 August 2010 19:59
De la: cutn, la data 2010-08-31 19:39:57am o mica problema in ultima perioada eu cu mama ma cert din nimicurii,adica ma certa din simplu motiv ca mam schimbat,ca nu ii mai ascult sfaturile,ca plec prea mult de acasa,ca de ce nui prezint prieteni..si de ce nui spun totul......nu stiu ce sa spun eu mam schimbat recunos nu mai am aceias,tagenta .cu mama, dar ma enerveza ca nu imi asculta punctu de vedere,si ma trateaza ca pe un copil mic care trebuie sai repecte ordinile..ce sa fac....(scuze ca am scris aici stiu ca nu.i tropicul bun)

de regula aceste chestii fetele ...le discuta cu tatal...el este cel care o invata pe fata cam cum sta treaba cu barbatii si alte alea...problemele mai intime tin de mama...parerea mea.
RUY_BLAS
Postat pe 31 August 2010 20:05
De la: cutn, la data 2010-08-31 19:39:57am o mica problema in ultima perioada eu cu mama ma cert din nimicurii,adica ma certa din simplu motiv ca mam schimbat,ca nu ii mai ascult sfaturile,ca plec prea mult de acasa,ca de ce nui prezint prieteni..si de ce nui spun totul......nu stiu ce sa spun eu mam schimbat recunos nu mai am aceias,tagenta .cu mama, dar ma enerveza ca nu imi asculta punctu de vedere,si ma trateaza ca pe un copil mic care trebuie sai repecte ordinile..ce sa fac....(scuze ca am scris aici stiu ca nu.i tropicul bun)

Te trateaza asa cum meriti. Ia stai tu mai mult pe-acasa, pune mana pe carte si sa vezi ce bine o sa va-ntelegeti!
Bine ca n-ai scris mai mult, ca nu stiu cine se incumeta sa citeasca! Daca vorbesti la fel de "corect" cum scrii, o inteleg pe biata maica-ta. Inca ceva: stiam de tropicul racului (de nord) si cel al capricornului (de sud). De tropicul Kudika n-am auzit, dar daca zici tu... o fi!
kitty_na
Postat pe 31 August 2010 22:14
De la: cutn, la data 2010-08-31 19:39:57am o mica problema in ultima perioada eu cu mama ma cert din nimicurii,adica ma certa din simplu motiv ca mam schimbat,ca nu ii mai ascult sfaturile,ca plec prea mult de acasa,ca de ce nui prezint prieteni..si de ce nui spun totul......nu stiu ce sa spun eu mam schimbat recunos nu mai am aceias,tagenta .cu mama, dar ma enerveza ca nu imi asculta punctu de vedere,si ma trateaza ca pe un copil mic care trebuie sai repecte ordinile..ce sa fac....(scuze ca am scris aici stiu ca nu.i tropicul bun)


Draga mea, eu am o fiica de aproape 18 ani, insa asa cum a scris un barbat pe aici, sunt probleme care le discuti cu mama, care cu tata si care cu amandoi.
Bun, acum sa ne intelegem..........fiica mea NU are ce cauta afara daca nu stiu eu unde e si cu cine e.
Asa ca-mi prezinta prietenele ei, si daca-i posibil si mamele acestora, pt. ca vreau sa stiu din ce familii provin acesti copii si daca au aceleasi preocupari ca fiica mea.
O las unde-si doreste, insa TREBUIE sa stiu de unde sa o iau daca se intampla ceva.
Ia sa regizam ceva: tu afara, mama ta habar nu are unde esti...tie ti se intampla ceva.......(.pt. ca NU neaparat tu esti un copil rau, insa daca te aduni cu altii, si parintii tai nu-i stiu.......pot fi te miri cine, poti invata te miri ce prosii, pt. ca la anii vostrii si nu numai, e mult mai simplu sa invatati rele decat bune........a " pica" pe o panta gresita, un copil nesuprevegheat, .......e cel mai simplu) tu minora, apare la usa mamei tale politia, o intreaba unde-i este copilul, ea ce zice?!
CE zice ea, nestiind unde esti?!
Poate sa se ajunga pana la decaderea din drepturile parintesti, simata d'soara, pt. ca unii adolescenti cred ca daca au 17-18 ani sunt buricul pamantului:)))
Bun, acum sa vedem candi ni si raspunde.......ca fetele mai sus te-au intrebat destule......vad ca ai disparut ca magarusul in ceata:))........cred ca ai plecat cu prietenii fara sa-i zici mamei tale.
stem_29
Postat pe 31 August 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
DESPRE PERFECTIUNE 33 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 19:54
Sinceritate totala sau partiala? 24 De la: valita76 3 Iulie 2009 10:35
Am nevoie de un sfat... 27 De la: kiss_my_ass 31 Octombrie 2011 11:31
Help me pleasse :(( 99 De la: the_O 24 Februarie 2010 09:44