Setari Cookie-uri

Mai merita oare?

De la: miri88, la data 2010-09-03 14:36:38Multumesc fetelor! Vedem ce o sa mai fie, momentan o sa las lucrurile asa cum sunt...adica o sa il las sa ia ce decizii vrea legat de viata lui si de relatia noastra. Daca mai continuam sau nu...ramane de vazut. Pana la urma cred ca am obosit si eu sa ii dau mereu un sut in fund sa faca un pas inainte.


O sa fie bine, oricum pana nu au familie si copii is mai copilarosi.
stem_29
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:41
De la: anutzzaa, la data 2010-09-03 14:19:52
De la: miri88, la data 2010-09-03 14:01:44
De la: stem_29, la data 2010-09-03 13:57:18
De la: miri88, la data 2010-09-03 13:50:44Decat i-am dat un nr de contact la care sa ceara detalii despre eventualul job. E adevarat ca am insistat destul de mult sa sune, asta pentru ca in perioada in care traim e bine sa iei in seama orice sansa si sa profiti de ea


Miri, tu inafara de faptul ca-i ceri sa se angajeze urgent, l-ai intrebat cum se simte acum, cand a fost probabil disponibilizat?!
DE CE ii este lehamite?.....ia pune-te in locul lui un pic.
Ca mi-e clar ca asta e, ii e lehamite de ceea ce a patit....lasa-l macar o luna in pace, pt. ca um om care e obisnuit cu servici, nu o sa stea acasa o viata, asta cu siguranta.

Am tot incercat sa vorbesc cu el. Mi-a zis ca nu are nimic decat ca nu are chef, ca vrea sa stea. Problema nu este acum, problema ar fi daca peste 10 ani am avea un copil, rate la banca si el nu ar avea chef de munca

Pai atunci NU face creditul pt casa numai pe numele tau! Faceti-l pe numele la amandoi!



Anuta, nici nu cred ca are ea un asa venit mare sa se poata " inhama" la un credit pt. un apartament mai maricel.
Plus ca daca are, si-l face, intr-o casnicie cu ce intri, ca sa zic asa......pleci ( doamne fereste daca la un divort te-ai gandit)
Deci daca-si achizitioneza o casa, e a ei si nu o imparte cu nimeni.
stem_29
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:46
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 14:32:57
De la: stem_29, la data 2010-09-03 14:27:42
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 14:11:30
De la: miri88, la data 2010-09-03 13:50:44Decat i-am dat un nr de contact la care sa ceara detalii despre eventualul job. E adevarat ca am insistat destul de mult sa sune, asta pentru ca in perioada in care traim e bine sa iei in seama orice sansa si sa profiti de ea


Am presupus ca asa faci, e tipic feminin! In incercarea ta de al ajuta nu faci decat sa il stresezi si sa il enervezi.Lasa-l sa isi gaseasca singur, in pana mea doar e barbat!




Stem,poate ca par putin cam dura,dar pe bune de nu aud din ce in ce mai des femei disperate sa le caute barbatilor loc de munca de parca ei sunt handicapati si nu se pot descurca singuri.E important sa isi gaseasca ei un loc de munca care sa le placa si nu sa se duca doar de gura lor.Asta e parerea mea...


Eee, sunt care-s mai mamosi....si altii mai bleguti.
stem_29
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:48

Sa stii ca intr-o relatie treci prin diverse momente bune sau mai putin bune. asta e un moment de cumpana, omul a ramas fara servici, e dezorientat si poate chiar nu mai are chef sa munceasca.
Iar tu...ar trebui sa il sustii nu sa-l critici si sa-l sufoci. Da-i timp sa se acomodeze cu situatia si sunt sigura ca-si va gasi el intr-un final un job.

Si pana la urma..fericirea nu sta intr-o casa iar daca tu nu-ti sustii moral omul de langa tine cine s-o faca? tu vrei sa se intample acum totul, dintr-o data. Ei..lucrurile nu sunt asa simple, totul va veni la timpul lui.

Eu zic sa faci o baie fierbinte, sa bei un pahar de vin, sa te calmezi si sa stai frumos de vorba cu omul. Iar daca il iubesti il vei ajuta sa treaca peste momentul asta. sunt absolut sigura ca nici lui nu-i convine situatia in care se afla.
_Cryssa_
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:49
buna ... nu se merita sa te zbati numai tu in rel asta si el sa st sa astepte. Cred k ar trebui sa pui ztop si sai sp ori isi gaseste un lok de munk ori va desp. gandestete k dak asa fake akum si nu vrea sa se duka la munk ce o sa fak in viitor. gandestete akum knd ink nu e prea tarziu dak vrei sa duki o astfel de viata . Inceark sai explici asta si lui
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma parasit..cred ca pentru altul 6 De la: kudika_1005350 30 Martie 2016 15:28
ah ce dulce e razbunarea.... 44 De la: InDark 14 Noiembrie 2009 20:32
am nevoie de o trezire sau incurajare?..ce ziceti 20 De la: R0MW4LD 5 Februarie 2011 02:06
ajutatima in legatura cu prietenul meu ...plz:(( 34 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:55
Mam despartit de el si nustiu ce sa fac ? 23 De la: cuddles 25 August 2009 02:23