Setari Cookie-uri

Am ranit-o atat de mult..

Buna ziua..este prima oara cand scriu asa ceva..dar simt ca innebunesc si nu mai am idee de mine..bun sa incepem..acum 2 ani am cunoscut o fata..inainte de ea eram foarte infidel si nu prea tineam la fete..in schimb ea m-a facut sa ma schimb..am iubit-o..o iubesc..si o voi iubi..dar am si gresit GRAV..am inselat-o dupa 1 an..m-a iertat..certuri din nimic..am fost la mare si ne-am certat tot din vina mea..m-am despartit de ea de 2 ori pana acum..stiti vorba aia? iti dai seama de ce pierzi abia atunci cand ai pierdut..sufar enorm..mi-am dat seama de foarte multe chestii si am meditat la toate chestiile legate de relatia noastra..recunosc am gresit foarte mult..vinerea trecuta..ne-am vazut ca o clarificam..inainte cu 1 saptamana nici nu imi raspundea..ii dadeam mesaje de noapte buna sa nu creada ca am uitat de ea..bun..toate bune si frumoase..am crezut in sansa mea..vineri ne-am vazut..am inceput prin a-mi cere scuze pentru toate..mi-am deschis sufletu in fata ei si i-am mai cerut o sansa..ea m-a refuzat de multe ori..imi spune ca alege sa sufere..ca mi-a dat prea multe sanse si s-ar autodistruge daca mi-ar mai da una..bun cand ne-am vazut i-am dat un cadou si o floare..am fost atat de fericiti impreuna..acum voi lupta pt ea..am citit undeva pe net niste chestii legate de recucerirea partenerului si voi incerca..o voi lasa in pace 1 luna si cand ma voi intoarce acasa ma voi duce direct la ea acasa cu un buchet de flori si imi voi cere din nou scuze si ii voi cere inca o sansa..ce parere aveti?
Popa_Victor_1
Postat pe 1 Noiembrie 2015 14:20
De la: Popa_Victor_1, la data 2015-11-01 14:20:21Buna ziua..este prima oara cand scriu asa ceva..dar simt ca innebunesc si nu mai am idee de mine..bun sa incepem..acum 2 ani am cunoscut o fata..inainte de ea eram foarte infidel si nu prea tineam la fete..in schimb ea m-a facut sa ma schimb..am iubit-o..o iubesc..si o voi iubi..dar am si gresit GRAV..am inselat-o dupa 1 an..m-a iertat..certuri din nimic..am fost la mare si ne-am certat tot din vina mea..m-am despartit de ea de 2 ori pana acum..stiti vorba aia? iti dai seama de ce pierzi abia atunci cand ai pierdut..sufar enorm..mi-am dat seama de foarte multe chestii si am meditat la toate chestiile legate de relatia noastra..recunosc am gresit foarte mult..vinerea trecuta..ne-am vazut ca o clarificam..inainte cu 1 saptamana nici nu imi raspundea..ii dadeam mesaje de noapte buna sa nu creada ca am uitat de ea..bun..toate bune si frumoase..am crezut in sansa mea..vineri ne-am vazut..am inceput prin a-mi cere scuze pentru toate..mi-am deschis sufletu in fata ei si i-am mai cerut o sansa..ea m-a refuzat de multe ori..imi spune ca alege sa sufere..ca mi-a dat prea multe sanse si s-ar autodistruge daca mi-ar mai da una..bun cand ne-am vazut i-am dat un cadou si o floare..am fost atat de fericiti impreuna..acum voi lupta pt ea..am citit undeva pe net niste chestii legate de recucerirea partenerului si voi incerca..o voi lasa in pace 1 luna si cand ma voi intoarce acasa ma voi duce direct la ea acasa cu un buchet de flori si imi voi cere din nou scuze si ii voi cere inca o sansa..ce parere aveti?



Nu cred ca vrei sa afli parerea mea!!!!Niciun barbat din lumea asta nu merita o a doua sansa, din moment ce nu a stiut sa o respecte pe prima1!Una dintre greselile facute de femei este tocmai reacordarea de sanse, este strigator la Cer sa mai acorzi inca o sansa barbatului, care nu te-a respectat,tradandu-te, mintindu-te si avand un comportament deplorabil, cum se paote crede ca un DEMON se poate transforma intr-un INGER, peste noapte!????

Domnule draga, nu cunosc natura greselilor facute fata de iubita ta, doar le banuiesc, dar daca as fi fost in locul domniei sale , te-as fi scos din viata mea instantaneu, trebuie sa intelegi, ca FEMEIA nu este carpa de sters pe maini a barbatilor!!Sper ca tanara in cauza sa realizeze ce fel de barbat a primit in viata ei si sa fie hotarata in respingerea ta!!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Noiembrie 2015 14:37
Sincer?Parerea mea este sa lupti pana in ultima clipa.Chiar daca nu ai avut pana acum ac lupta,totusi cred k se merita sa faci orice sacrificiu.Poate nu te va ierta dupa tot ce i-ai facut dar trebuie macar sa ii ceri iertare pana cand va reusi sa te ierte chiar daca nu ve-ti m fi impreuna.Doar un buchet si un cadou ai adus?Nu crezi ca ar trebui sa faci mai mult de atat?Un angajament serios,multe flori,etc.Si dc o lasi o luna sa treaca?Dupa ce ai ranit-o suficient,nu crezi ca ar trebui sa ii arati ca regreti de pe acum,nu abia peste o luna?In ac timp cand tu vei sta, ea se va inchide,va incerca sa te uite.Fiindca merita,lupta cu oricine si orice pt ea,in fiecare zi,chiar si un an incontinuu.Nu lasa timpul sa treaca si invata sa o apreciezi in fiecare zi.
doar_yngeras01
Postat pe 15 Noiembrie 2015 04:40
Ascultami sfatul si mergi la ea sprijin-o aratai ca teai schimbat cu adevarat, va fi suspicioasa o vreme,va fi un adevarat detectiv trebuie sa fii intelegator tu ai gresit, dar sa mai stai departe de ea o luna crede ca ai vrut sa iasa asa sa poti merge la cea sau cele cu care ai fost,cumparai un inel si cere-o in casatorie mutate cu ea, planifica venirea unui copil dar o luna nu te astepta dupa ce iai facut tu ai fost si cu ea si cu altele, parerea mea nu este gascuta, bate fierul cat este cald.
kudika_956081
Postat pe 15 Noiembrie 2015 09:12
Haideți...va rog sa nu exageram , pentru ca oricine are dreptul la a doua șansa . Eu cred ca dacã va iubește si o iubiți veți trece cu bine , cred ca cuvintele nu-s mai gãsesc sensul faptele vorbesc , deci merge -ti si nu stați prea mult separați, pentru ca distanța creazã aparente din nefericire uneori , este bine sa fiți împreuna în toate etapele vieți pentru a depãși cu bine 👍Succes!
kudika934330
Postat pe 15 Noiembrie 2015 09:44
Ai da timp o luna,e minunat ca in acest timp poate gasi un altul care poate fi superior tie,ocazie cu care probabil nici nu mai vrea sa te vada.O noua discutie cu tine ar scoateo din sarite,ar inervao chiar...daca mai face si comparatie cu noua relatie care de cele mai multe ori e superioara tie cel putin pentru inceput.
2.Dar incercarea ta de inpacare trebuie sa fie cit mai urgent,dar asta numai in conditia ca tu esti convins ca nu mai vrei o alta dupa putin timp.
Desi cred din cite am inteles ca nu prea e posibil,vorba zicalei vechi si foarte adevarata...NARAVUL DIN FIRE NU ARE LECUIRE.
Explicati tie de ce ai inselato cu alta.
Nu era buna la pat,sau nu conform asteptarilor tale?Avea uneori comportament respingator?sau multe altele?
Personal nu cred,deoarece tu trebuie sa fi foarte prost sa nutzi dai seama de asta ...doar cind ai pierduto.
Nu pot sa cred ca vinzi masina ca e cu prea multe defecte,iar dupa ce ai vinduto sa te intilnesti cu cumparatorul caretzi multumeste cit de incintat e de masina ce a cumparato dela tine si chiar se mira cum de ai dat o masina asa ieftina si atit de buna.
In concluzie in orce situatie tu trebuie sa meditezi mai mult la tine,la cetzi doresti dela viata si de la intimitate.Si daca teai lamurit ,daca teai cunoscut cu adevarat si tiai pus ordine in dorinte si sperante atunci ingenunchiaza si iao dela capat.DACA MAI AI O ASEMENEA SANSA.Mult noroc si succes.
kudika_949711
Postat pe 15 Noiembrie 2015 10:08
daca chiar iti pasa de ea, las-o in pace! tu n-o sa te schimbi niciodata, ea o sa sufere. si daca ai fi iubit-o, n-ai fi inselat-o si inca repetat! ti-ai imaginat cum ar fi viata ei cu tine peste 10, 20 ani? probabil ea va fi o ruina din cauza ta... deci las-o in pace!
healthy011301
Postat pe 15 Noiembrie 2015 10:13
La tine nu este a doua sansa, asa cum singur recunosti, ti-a dat destule si n-ai profitat de ele. Trebuie sa te gandesti bine si daca o iubesti si crezi ca esti in stare sa te scimbi si sa nu o mai ranesti atunci nu grabi lucrurile si nu o presa. Multumeste-te deocamdata sa ii fi prieten, nu cere mai mult, fi alaturi de ea, ajut-o in tot si mai ales dovedeste-i ca te-ai schimbat. Dar las-o pe ea sa constate singura acest lucru si restul va veni de la sine ca este clar ca te iubeste. Succes.
kudika_29184
Postat pe 15 Noiembrie 2015 17:31
Eu sincer iti scriu ca gramatica ta lasa ff mult de dorit.In rest...............
kudika_973046
Postat pe 15 Noiembrie 2015 20:27
De la: kudika_973046, la data 2015-11-15 20:27:01Eu sincer iti scriu ca gramatica ta lasa ff mult de dorit.In rest...............

si ai venit tu sa faci reguli pe aici,esti vreo filfizoana ultra ,mega-desteapta?-dispari!!!
dynamica
Postat pe 16 Noiembrie 2015 22:53
Da sunt,pentruca daca nu scri corect nu respecti semnele de punctuazie,nu se intelege nimic din ceea ce se vrea a scrie.Si iti mai spun ceva..............felul in care scri,felul in care te exprimi te caracterizeaza.Asa ca.........ciocul mic si invata gramatica Limbii Romane.
kudika_973046
Postat pe 22 Decembrie 2015 00:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te mai poti impaca cu fostul iubit,chiar daca nu a fost o despartire frumoasa? 50 De la: onuta81 23 Iunie 2013 19:36
cum sa o fac sa ma ierte ??? 36 De la: kazy1984 11 August 2012 00:27
Castiga si tu! 2 De la: kudika226898 12 Ianuarie 2011 19:45
Cand stii ca e timpul sa mergi mai departe? 57 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:46
foarte trista 19 De la: alina23ro 2 Septembrie 2014 18:28