Setari Cookie-uri

sora prietenului meu isi baga nasul in tot

De la: sofia_maria, la data 2010-09-15 12:59:27poate s a razgandit intre timp, cert este ca de aia se deschide un forum pentru sfaturi, nu ma intereseaza ca a mai intrat sau nu. dar tipul comenteaza aiurea ca nu trb sa dam sfaturi si mai si vb urat. macar daca si ar expune punctul de vedere cu argumente si civilizat....dar unde nu i cap...
nu i crei er in capata ta
thadoogback
Postat pe 15 Septembrie 2010 19:31
De la: sofia_maria, la data 2010-09-15 14:51:04nu am nici o treaba cu faptul ca nu a mai intrat tipa. eu alta "problema" aveam...ma enervase nesimtitul care comenta deplasat si fara rost si mai si jignea. o zi buna
nesimtit este neamul din care te tragi tu ,,ca au crescut o odrasla nesimtita
thadoogback
Postat pe 15 Septembrie 2010 19:34
De la: sofia_maria, la data 2010-09-15 14:51:04nu am nici o treaba cu faptul ca nu a mai intrat tipa. eu alta "problema" aveam...ma enervase nesimtitul care comenta deplasat si fara rost si mai si jignea. o zi buna
]nesimtit este neamul din care te tragi tu ,,ca au crescut o odrasla nesimtita
thadoogback
Postat pe 15 Septembrie 2010 19:35
si cn ti a spus ca se imbraca bn
thadoogback
Postat pe 15 Septembrie 2010 19:54
eu nu vorbesc urat, tu o faci;) incultule
sofia_maria
Postat pe 15 Septembrie 2010 21:08
De la: sofia_maria, la data 2010-09-15 21:08:21eu nu vorbesc urat, tu o faci;) incultule
nu vb esti in interior ca in exterior ,,,,,,,inteligento
thadoogback
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:17
Daca crezi ca nu e bine ptr. tine atunci pune capat relatiei daca el nu te intelege si nu o pune pe sora lui undei este locul.
kudika228167
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:29
buna,

eu stau si ma intreb cum pot oamenii sa ajunga la o anumita varsta si sa dea dovada de o imaturitate de neinteles???
am o relatie de 5 ani jumate cu prietenul meu, dja locuim impreuna, si ne gandim kiar si la nunta. el are o sora, kre nu m-a acceptat de la inceput, si mereu a incerkat sa bage bete in roate...si cu toate k a crescut(19 ani, si se presupune k i "fata destepta" tot nu vrea sa termine cu copilariile, gelozia si egoismul. deci jur k uneori ma scoate rau din pepeni, k mi vine sa o bat X(
aku a ajuns sa-i reproseze si sa se miaune k eu sunt mai importanta, pt el, k ea...k ea s-a saturat, si s-a obisnuit sa fie pe locul 2 X(X(X(
ii reproseaza kiar si at knd nu-i rasp imed la tel...dar ea oare nu se gandeste, k poate e ocupat.....sau poate at e in pat cu mine X(...ce ar vrea!?sa ma lase si at balta k sa-i rasp ei la tel !? doamne ce ma enerveaza!!!
deci atata minte ii lipseste...ea nu gandeste la varsta ei. mai ales k se tine si inteligenta pamantului...k omul knd isi gaseste persoana cu kre isi va petrece restul vietii, cu kre va impartii totul, pune acea persoana pe primul loc, ceea ce eu cred k e normal!
unele pers imi spun sa o ignor, dar eu dja nu mai suport de atata timp X(
cory21
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:17
LOL Dogu' iar si-a dat in petec....astea-s "prospaturi" n-au priceput ca pe el nu tre' sa-l zgandari
The_Exile
Postat pe 3 Noiembrie 2011 13:33
De la: cory21, la data 2011-11-03 13:17:22buna,

eu stau si ma intreb cum pot oamenii sa ajunga la o anumita varsta si sa dea dovada de o imaturitate de neinteles???
am o relatie de 5 ani jumate cu prietenul meu, dja locuim impreuna, si ne gandim kiar si la nunta. el are o sora, kre nu m-a acceptat de la inceput, si mereu a incerkat sa bage bete in roate...si cu toate k a crescut(19 ani, si se presupune k i "fata destepta" tot nu vrea sa termine cu copilariile, gelozia si egoismul. deci jur k uneori ma scoate rau din pepeni, k mi vine sa o bat X(
aku a ajuns sa-i reproseze si sa se miaune k eu sunt mai importanta, pt el, k ea...k ea s-a saturat, si s-a obisnuit sa fie pe locul 2 X(X(X(
ii reproseaza kiar si at knd nu-i rasp imed la tel...dar ea oare nu se gandeste, k poate e ocupat.....sau poate at e in pat cu mine X(...ce ar vrea!?sa ma lase si at balta k sa-i rasp ei la tel !? doamne ce ma enerveaza!!!
deci atata minte ii lipseste...ea nu gandeste la varsta ei. mai ales k se tine si inteligenta pamantului...k omul knd isi gaseste persoana cu kre isi va petrece restul vietii, cu kre va impartii totul, pune acea persoana pe primul loc, ceea ce eu cred k e normal!
unele pers imi spun sa o ignor, dar eu dja nu mai suport de atata timp X(




Ne povestesti despre relatia controversata,pe care o ai cu potentiala cumnata,dar te intreb;ai discutat, referitor la aceste aspecte, si cu iubitul tau,respectiv fratele ei?Este inutil ceea ce faci daca nu-i spui ceea ce te nemultumeste atat de mult!El nu sesizeaza atitudinea sorei lui?El trebuie sa limiteze aceste accese de gelozie imatura,ce vin din partea sorei lui,tu nu ar trebui sa te implici mai mult decat este necesar,caci iti vei atrage antipatia sorei si mai mult decat exista deja instalata!Parintii ,ce spun,nu au sesizat aceste rabufniri nepoliticoase?Povestesti ca planuiti sa va casatoriti!Locuiti impreuna cu familia lui?Daca da,incercati sa va mutati,cautati sa fiti singuri,lucrurile amestecate nu duc la nimic bun!In ceea ce o priveste pe viitoarea cumnata,poti sa fii indiferenta fata de ea si reactiile pe care le are vis-a-vis de tine!Si iubitul tau trebuie sa invete sa-si tina sora la distanta potrivita si normala,fata de relatia voastra!De ce sa o bati?Nimic mai injositor pentru tine!Fii inteleapta si pune-o la punct prin vorbe mestesugite,daca iubitul tau nu se sinchiseste de acest aspect fratern!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Noiembrie 2011 14:24
De la: cory21, la data 2011-11-03 13:17:22buna,

eu stau si ma intreb cum pot oamenii sa ajunga la o anumita varsta si sa dea dovada de o imaturitate de neinteles???
am o relatie de 5 ani jumate cu prietenul meu, dja locuim impreuna, si ne gandim kiar si la nunta. el are o sora, kre nu m-a acceptat de la inceput, si mereu a incerkat sa bage bete in roate...si cu toate k a crescut(19 ani, si se presupune k i "fata destepta" tot nu vrea sa termine cu copilariile, gelozia si egoismul. deci jur k uneori ma scoate rau din pepeni, k mi vine sa o bat X(
aku a ajuns sa-i reproseze si sa se miaune k eu sunt mai importanta, pt el, k ea...k ea s-a saturat, si s-a obisnuit sa fie pe locul 2 X(X(X(
ii reproseaza kiar si at knd nu-i rasp imed la tel...dar ea oare nu se gandeste, k poate e ocupat.....sau poate at e in pat cu mine X(...ce ar vrea!?sa ma lase si at balta k sa-i rasp ei la tel !? doamne ce ma enerveaza!!!
deci atata minte ii lipseste...ea nu gandeste la varsta ei. mai ales k se tine si inteligenta pamantului...k omul knd isi gaseste persoana cu kre isi va petrece restul vietii, cu kre va impartii totul, pune acea persoana pe primul loc, ceea ce eu cred k e normal!
unele pers imi spun sa o ignor, dar eu dja nu mai suport de atata timp X(

Atata timp cat logodnicul tau te trateaza atat pe tine, cat si pe ea corect, ar trebui totusi sa ignori copilariile ei.
kudika_pudika
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:24
faza e k nu se prea poate discuta cu el despre asta...k el o pupa in fund knd ea se miauna k sa o impace...dar nu vede cat e de prefacuta, kte fite si impresii are in cap, numai pt a atrage atentia. si culmea k dak ar fi dupa ea prietenul meu ar trebui sa nu se insoare niciodata, k sa fie numai la dispozitia ei, iar ea sa fie cea mai importanta pt el.
cory21
Postat pe 4 Noiembrie 2011 20:38
o alta probl e k nu am cu cine sa vb din familia lui...pt k el si-a pierdut tatal knd avea numai 4 ani...mama lui s-a maritat si nu a mai interesat-o de copii...el impreuna cu una din surori (care are niste problde sanatate) au ramas la bunici...iar sora despre kre am povestit, a crescut la o matusa, und a fost prea rasfatata, si ar vrea k totul sa fie numai al ei,si la dispozitia ei...
aku noi stam cu bunik lui de und nu ne putem muta, din cauza bunici kre isi baga nasu...si mai umbla si cu lucruri slabe...dar asta e alta poveste...
cory21
Postat pe 4 Noiembrie 2011 20:43
De la: cory21, la data 2011-11-04 20:38:22faza e k nu se prea poate discuta cu el despre asta...k el o pupa in fund knd ea se miauna k sa o impace...dar nu vede cat e de prefacuta, kte fite si impresii are in cap, numai pt a atrage atentia. si culmea k dak ar fi dupa ea prietenul meu ar trebui sa nu se insoare niciodata, k sa fie numai la dispozitia ei, iar ea sa fie cea mai importanta pt el.


Eu zic ca esti tu f teritoriala....vrei sa fii mereu prima in ochii lui
The_Exile
Postat pe 4 Noiembrie 2011 21:02
De la: cory21, la data 2011-11-04 20:43:58o alta probl e k nu am cu cine sa vb din familia lui...pt k el si-a pierdut tatal knd avea numai 4 ani...mama lui s-a maritat si nu a mai interesat-o de copii...el impreuna cu una din surori (care are niste problde sanatate) au ramas la bunici...iar sora despre kre am povestit, a crescut la o matusa, und a fost prea rasfatata, si ar vrea k totul sa fie numai al ei,si la dispozitia ei...
aku noi stam cu bunik lui de und nu ne putem muta, din cauza bunici kre isi baga nasu...si mai umbla si cu lucruri slabe...dar asta e alta poveste...


Da,am inteles toate aspectele prezentate de tine!Iata, pentru a nu stiu cata oara, cum problemele familiale,din viata cuplurilor divortate,se rasfrang asupra copiilor rezultati,singurii,dealtfel,care raman cu anumite devieri de comportamemnt,fapt ce duce clar,la aparitia conflictelor!Tu nu ai alta solutie decat sa adopti o atitudine pasiva fata de viitoarea cumnata ,astfel manifestata incat sa o dezarmeze total!Si iubitul tau sa fie mai retinut in dragostea si grija frateasca,caci,sora lui nu mai este un bebelus care sa aiba nevoie de supraveghere continua!Toate au o limita si dragostea fraterna nu face exceptie!Si poate reusiti sa va mutati singuri,este solutia ideala ,pentru a putea continua relatia voastra in mod armonios!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Noiembrie 2011 21:10
De la: Yharr, la data 2011-11-04 21:02:04
De la: cory21, la data 2011-11-04 20:38:22faza e k nu se prea poate discuta cu el despre asta...k el o pupa in fund knd ea se miauna k sa o impace...dar nu vede cat e de prefacuta, kte fite si impresii are in cap, numai pt a atrage atentia. si culmea k dak ar fi dupa ea prietenul meu ar trebui sa nu se insoare niciodata, k sa fie numai la dispozitia ei, iar ea sa fie cea mai importanta pt el.


Eu zic ca esti tu f teritoriala....vrei sa fii mereu prima in ochii lui



ti se pare...cea care vrea asta e ea...pt k ea e cea kre ii reproseaza k eu(cea cu kre traieste, alaturi de kre isi face un viitor, cea kre e langa el la bine si la greu...si cea cu kre se culca)...sunt mai importanta pt el...si pe ea asta o deranjeaza...
cory21
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:08
kare ke??
guru_ion
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:10
De la: cory21, la data 2011-11-06 22:08:26
De la: Yharr, la data 2011-11-04 21:02:04
De la: cory21, la data 2011-11-04 20:38:22faza e k nu se prea poate discuta cu el despre asta...k el o pupa in fund knd ea se miauna k sa o impace...dar nu vede cat e de prefacuta, kte fite si impresii are in cap, numai pt a atrage atentia. si culmea k dak ar fi dupa ea prietenul meu ar trebui sa nu se insoare niciodata, k sa fie numai la dispozitia ei, iar ea sa fie cea mai importanta pt el.


Eu zic ca esti tu f teritoriala....vrei sa fii mereu prima in ochii lui



ti se pare...cea care vrea asta e ea...pt k ea e cea kre ii reproseaza k eu(cea cu kre traieste, alaturi de kre isi face un viitor, cea kre e langa el la bine si la greu...si cea cu kre se culca)...sunt mai importanta pt el...si pe ea asta o deranjeaza...

Las-o si pe ea sa se kulke ku el si ai rezolvat problema.
alegro6543
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:14
De la: guru_ion, la data 2011-11-06 22:10:45kare ke??


Ku kare Krede ka isi face un viitor.....
GHEISA_ALBA
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:17
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-06 22:17:46
De la: guru_ion, la data 2011-11-06 22:10:45kare ke??


Ku kare Krede ka isi face un viitor.....



aaa......si kare se mai kulka seara la kulkare. am inteles ku kuru
guru_ion
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
fotografii din alte relatii 3 De la: scump 24 August 2014 16:27
exista gelozie intr-o relatzie care sa terminat? 20 De la: gheorghita_liudmila 20 Octombrie 2013 11:53
Prietenul meu este foarte gelos 30 De la: kudika_11890 27 Iulie 2012 10:50
As avea nevoie de un sfat 32 De la: mihaelatrincu 17 Iulie 2009 18:35