Setari Cookie-uri

Dezamagire...

Buna tuturor nu sunt genul de persoana care sa scriu pe forumuri dar am ajuns la disperare nu stiu ce sa mai fac si am nevoie de cat mai multe sfaturi...asa ca o sa incep sa va spun povestea mea Am stat cu un baiat timp de 3 ani si jumatate....in acest timp pot sa zic ca a fost si bine a fost si rau....si acum ceva timp el s-a hotarat sa ne despartim....Tin sa zic ca el din cauza problemelor care le are la facultate+parinti+mai multe e mai mereu nervos..se descarca pe mine si nu stiu cum sa mai porcedez.Ne despartim tin sa zic cam de 2 ori pe luna...si e din ce in ce mai rau..eu mereu trag de el..ba il sun..ba vb q el frumos..el mereu ma ia cu aceasi replic..."NU MA MAI SIMT FERICIT LANGA TINE, PARCA DE CAND SUNTEM IMPREUNA AM NUMAI GHINIOANE, NU POT SA STAU LANGA TINE ASA DIN OBIJNUINTA, SA TE SARUT FORTAT CAND EU NU MA MAI SIMT BINE, MA SIMT CONFUZ, IMI E GREU SA RENUNT LA ATATEA CLIPE SI MIE GREU SA NU FAC O ALEGERE GRESITA DOAR DE GURA ALOR MEI SAU DIN PROSTIE, STIU CA MA IUBESTI DAR SUNT PREA MULTE LA MIJLOC"....si multe altele...nu stiu ce sa mai fac..mereu in sun in disperare ii dau mesaje frumoase..mereu incerc sa il fac sa inteleaga...dar el zice ca din cauza mea numai are prieteni (desi...are un anuturaj nu pot sa zic foarte mare...dr 15 persoane tot sunt )..eu de cand sunt cu el..numai am nici un prieten i-am lasat pe toti deoparte pentru el..si acum ma trezesc singura..de iesit ieseam doar cu el..si acum imi reproseaza ca ce nu ma lasa el sa ies.E foarte confuz din cauza problemelor..cum poate o persoana cu care ti-ai facut planuri de nunta...am vorbit de o familie si multe altele sa se razgandeasca asa...si numai zic cel mai mult ma durut cand a zis...nu pot sa stau fortat langa tine..sa te sarut fortat cand eu poate numai simt la fel.Cert e ca dupa fiecare cuvant care mi la aruncat asa urat...dupa cateva zile..s-a intors la mine ca ii e dor de mine...dar apoi peste 1 sapt...zicea ca regreta ca tot nu e fericit...Nu stiu cum sa reactionez..plang mereu..numai mananc...la facultate abia ma mai pot concentra...deci numai pot.Aseara iar a facut la fel..a ramas ca dupa sesiunea din toamna (are multe restante..si e ultimul sau an)...va reveni tot la normal...vom fi fericiti dar sa am rabdare....in tot acest timp se poarta foarte urat..imi vorbeste urat(nu ma refer la injuraturi...altfel de cuvinte...cum am zis mai sus)..mereu imi reproseaza...ca de ce nu fac anumite sacrifici pentru el...desi nu stiti cate si cate am facut pentru el...si acum el uita...ca de ce il sun non stop...ca sa imi vad de treburile mele ca stie el ce sa faca cu ale lui..si multe chesti care acum nu imi mai vin in minte...Sincer..ma omoara....Sunt mult mai multe de povestit..Niste fete cu care ma inteleg mai bine imi dau diferite sfaturi si nu stiu exact ce sa fac...multe decizi..una mi-a spus...lasa ca se intoarce e la tine..alta zice nu il mai cauta ca ai vazut ca el te cauta mereu...alta ca el mereu face asa..ajung bataia lui de joc..ar trebuie sa iau o decizie eu ...sa o iau pe alt drum..Nu stiu ce sa mai fac sufar foarte mult..il iubesc enorm..e primul si singurul din viata mea...am crezut ca ma pot baza pe el la orice...la inceput era altfel....conform lui eu sunt de vina pt tot...ca nu am stiut sa ma bag pe sub pielea parintilor lui (mentionez ca ei sunt mai bogati...sa nu intelegeti gresit nu sunt saraca ...dar nu ma ridic la standardele lor, nu le convine familia mea si statutul social...si ei cred ca din cauza mea baiatul lor numai invata si nu e cuminte si iese mereu in oras....dar tin sa va zic..ca de iesit nu iese cu mine ci cu prieteni lui...si eu mereu ma duc la facultate el nu...sta mai mult prin oras...si ai lui zic ca e vina mea si orice a-si zice...nu ma cred )...ca sunt geloasa....impulsiva...rautacioasa cateodata..si ca el numai poate sa fie cu mine asa..mereu incearca sa ma schimbe...Nu stiu daca ati inteles bine care e problema mea ce pot sa mai fac....ieri i-am dat un mesaj care acum regret ca l-am trimis ceva de genu "hotaraste-te ce vrei...numai pot asa..te iubesc... dar ma faci mereu sa sufar..cum poti sa zici ca ma saruti fortat si toate cuvintele grele care la arunci...ba zici ca iti pasa ba nu...ia o decizie"..:-< l-am trimis mesajul mai mult de disperare de nervi...acum regret...nu trebuia sa ii zic nimic prin asta el intelege ca o sa il astept mereu...si ca mereu o sa fiu perna lui...am unele momente in care sunt mai tare dar am alte momente cand numai rezist vreau sa il vad...plang..ma simt ingrozitor...normal ar fi sa nu ma mai las calcata asa in picioare...dar cand il vad trist si ca plange sau zice ca ii e dor de mine...mi se rupe inima in 2...si mie greu fara el...Ce sfaturi imi dati sincer nu pot sa vad zic cat am plans si cat am suferit..si cum mi-a vorbit...si in mintea mea acum totul e asa de confuz..simt ca numai pot...am zile in care vreau sa ma omor dar nu pentru el...pur si simplu numai pot sa stau suferind..plangand...alor mei le este asa mila de mine..cand ma vad asa...mereu imi zic ca ma distrug singura...Nu stiu cum sa reactionez..:-< am nevoie de sfaturi va rog

Postat pe 13 Septembrie 2010 12:55
aa nu minti
thadoogback
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:10
Eu cred ca problema e in primul rand a ta, eu niciodata nu as sta cu cineva care nu e in stare sa aibe o relatie matura. Ce povestesti tu acolo, faceam in clasa a 9a.
battleofwits
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:11
"NU MA MAI SIMT FERICIT LANGA TINE, PARCA DE CAND SUNTEM IMPREUNA AM NUMAI GHINIOANE, NU POT SA STAU LANGA TINE ASA DIN OBIJNUINTA, SA TE SARUT FORTAT CAND EU NU MA MAI SIMT BINE, MA SIMT CONFUZ, IMI E GREU SA RENUNT LA ATATEA CLIPE SI MIE GREU SA NU FAC O ALEGERE GRESITA DOAR DE GURA ALOR MEI SAU DIN PROSTIE, STIU CA MA IUBESTI DAR SUNT PREA MULTE LA MIJLOC"
cred ca daca te limitai numai la paragraful asta era deajuns...get a life girl
miss_darine
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:17
Continua sa fii disperata, sa faci dintr-o relatie o lupta psihica, sa-l ingrozesti. Este exact ceea ce-si doreste o persoana normala (barbat sau femeie) de la un partener de viata.

rashela
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:10
In primul rand am 22 de ani...nu e vina mea e el nu e matur...eu am cerut un sfat pe acest forum...nu critici...ca am destule din alea...cred sunt destul de matura...dar nu e vina mea..ca am ales sa stau cu cne nu trebuia...sau poate e...sau sa ma si indragostesc de el...vreau un sfat sa imi fie mi bine...nu treci peste ca nu bat din palme si gata uit..de uitat stiu ca nu o sa il uit ca sunt atatea amintiri....a-si vrea ceva sa fac sa trec peste...

Postat pe 13 Septembrie 2010 17:17
rashela poate ai dreptate..am fost cam disperata...si poate de aia e acum asa cum e....indiferenta care mi-o arata acum o sa io arat si eu....umilirea are o lmita...dar cand iubesti nu prea mai gandesti clar...a fost primul cum am mai zis si probabil de aia sunt cum sunt..imi este greu sa ma desprind

Postat pe 13 Septembrie 2010 17:19
De la: Gheart, la data 2010-09-13 17:19:26rashela poate ai dreptate..am fost cam disperata...si poate de aia e acum asa cum e....indiferenta care mi-o arata acum o sa io arat si eu....umilirea are o lmita...dar cand iubesti nu prea mai gandesti clar...a fost primul cum am mai zis si probabil de aia sunt cum sunt..imi este greu sa ma desprind


Daca-ti este greu, poti sa continui sa te umilesti o viata.
Habar nu am ce raspunsuri vrei sa primesti de pe forum.
Nu ti-e clar ca omul asta nu te mai vrea?( fetele incearca sa-ti explice, sa-l lasi in pace)
Nu vezi ca-l incurci?
Femei ca tine intra aici si-s cu copii in " brate" si se plang ca nu le vor sotii....tocmai ca ele nu au inteles ca femeia alege barbatul, nu invers.
In fine, umilire sprancenata.

Nu ma intereseaza ca-ti par rea si afurisita, insa chiar nu va inteleg!
Va resping, va zic in fata ca nu va vor si voi tot ii stresati.
stem_29
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:28
De la: stem_29, la data 2010-09-13 17:28:21 chiar nu va inteleg!
Va resping, va zic in fata ca nu va vor si voi tot ii stresati.


Nu e greu de inteles de ce sta cu el (omul stie sa isi faca "datoria") insa daca nu iti cunosti limitele si aici e vorba de respectul de sine, se poate ajunge si la cazuri cum ai zis tu mai sus cu copiii.
Trist dar adevarat, sunt foarte putine femei care sa aibe respect de sine cand se "indragostesc".
battleofwits
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:46
..."NU MA MAI SIMT FERICIT LANGA TINE, PARCA DE CAND SUNTEM IMPREUNA AM NUMAI GHINIOANE, NU POT SA STAU LANGA TINE ASA DIN OBIJNUINTA, SA TE SARUT FORTAT CAND EU NU MA MAI SIMT BINE, MA SIMT CONFUZ, IMI E GREU SA RENUNT LA ATATEA CLIPE SI MIE GREU SA NU FAC O ALEGERE GRESITA DOAR DE GURA ALOR MEI SAU DIN PROSTIE, STIU CA MA IUBESTI DAR SUNT PREA MULTE LA MIJLOC"....

Din ce ti-a spus,care parte nu ai inteles-o? Ai zis ca de multe ori vrei sa te omori fuguta la psiholog ca din prea multa iubire incepe sa-ti fileze o lampa si s-ar putea sa iti reuseasca cu sinuciderea
Barbie30
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:52
De la: battleofwits, la data 2010-09-13 17:46:53
De la: stem_29, la data 2010-09-13 17:28:21 chiar nu va inteleg!
Va resping, va zic in fata ca nu va vor si voi tot ii stresati.


Nu e greu de inteles de ce sta cu el (omul stie sa isi faca "datoria") insa daca nu iti cunosti limitele si aici e vorba de respectul de sine, se poate ajunge si la cazuri cum ai zis tu mai sus cu copiii.
Trist dar adevarat, sunt foarte putine femei care sa aibe respect de sine cand se "indragostesc".


Exact.
Eu zic ca pt. fiecare suflet pe lumea asta exista pereche, nu trebuie sa cersesti si sa te umilesti pt. iubire, mai ales ca-s fete tinere, fara obligatii.........pot alege!
Unele stau si se umilesc la niste dobitoci!
stem_29
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:54
De la: Gheart, la data 2010-09-13 17:17:39In primul rand am 22 de ani...nu e vina mea e el nu e matur...eu am cerut un sfat pe acest forum...nu critici...ca am destule din alea...cred sunt destul de matura...dar nu e vina mea..ca am ales sa stau cu cne nu trebuia...sau poate e...sau sa ma si indragostesc de el...vreau un sfat sa imi fie mi bine...nu treci peste ca nu bat din palme si gata uit..de uitat stiu ca nu o sa il uit ca sunt atatea amintiri....a-si vrea ceva sa fac sa trec peste...


Hai, sa iti spun altfel! Daca nu te critic, am o singura varianta: sa tac. Sa te citesc (ascult in cazul in care ai fi in fata mea) si sa tac. Sigur ca pe un forum ti se poate spune: esti proasta! si atat. Dar ti se poate spune, DOAR critincandu-te UNDE anume greseti. Nu e vorba doar ca stai (tu sau altele) cu unul care nu te vrea. Pana la urma el isi va lua lumea in cap si asta a fost. Degeaba nu vrei tu, el tot te lasa. E vorba doar de atitudinea ta, macar de acum incolo. Ai 22 de ani. La 25 esti depresiva. Si dai vina pe soarta. La 30 speli pe picioare pe oricare, doar- doar te-o lua si pe tine unul de nevasta.

Al doilea aspect. Ai spus ca vrei sa iti fie mai bine. Cu asta nu-ti va fi. PENTRU CA NU TE VREA!! Intelegeti vreodata asta? Nu sunt barbat, dara daca as fi, te-as dispera cu mail-uri si telefoane. Ce daca tu nu ma vrei? Eu te vreau. Si pentru asta iti fac viata un cosmar.

Intelegi ideea? Probabil ca nu :(
rashela
Postat pe 13 Septembrie 2010 18:24
Am inteles tot ce a-ti spus si o sa incerc sa tin cont....dar voi nu intelegeti ceva el face asta de 100000 de ori.Arunca cuvinte...si poimaine vine la mine te ador esti viata mea etc...are cred o problema cu gandirea..ba zice ca ma iubeste dar...ba e masa care se baga ba nu stiu ce...am inteles am fost disperata la unele faze ca eu il cautam si i-am dat lui puterea...stiu ca nu am facut bine dar acum ce e de facut...e tarziu....vreau sa se schimbe foaia...nu l-am mai cautat dar sufar si ma doare si nu pot sa trec peste ...

Postat pe 13 Septembrie 2010 19:15
De la: Gheart, la data 2010-09-13 19:15:46Am inteles tot ce a-ti spus si o sa incerc sa tin cont....dar voi nu intelegeti ceva el face asta de 100000 de ori.Arunca cuvinte...si poimaine vine la mine te ador esti viata mea etc...are cred o problema cu gandirea..ba zice ca ma iubeste dar...ba e masa care se baga ba nu stiu ce...am inteles am fost disperata la unele faze ca eu il cautam si i-am dat lui puterea...stiu ca nu am facut bine dar acum ce e de facut...e tarziu....vreau sa se schimbe foaia...nu l-am mai cautat dar sufar si ma doare si nu pot sa trec peste ...


“If you have time to whine and complain about something then you have the time to do something about it.”
Barbie30
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:31
De la: Gheart, la data 2010-09-13 19:15:46Am inteles tot ce a-ti spus si o sa incerc sa tin cont....dar voi nu intelegeti ceva el face asta de 100000 de ori.Arunca cuvinte...si poimaine vine la mine te ador esti viata mea etc...are cred o problema cu gandirea..ba zice ca ma iubeste dar...ba e masa care se baga ba nu stiu ce...am inteles am fost disperata la unele faze ca eu il cautam si i-am dat lui puterea...stiu ca nu am facut bine dar acum ce e de facut...e tarziu....vreau sa se schimbe foaia...nu l-am mai cautat dar sufar si ma doare si nu pot sa trec peste ...


Sa nu-ti imaginezi nicio secunda ca eu sau fetele care striga pe aici: NEXT! nu am suferit cand ne-am despartit de cineva. Si eu am plans si-mi muscam pumnii. Diferenta este ca eu sufeream pentru mine, pentru ca am fost EU slaba si am cazut in capcana. Si atunci imi spuneam: "cum e posibil sa ma faca un neica nimeni sa sufar atat?" Si totul trecea mult mai usor... Tu insa (si cele ca tine) suferiti pentru ei, din lipsa lor. Ce va lipseste? Umilinta. Batjocura. Indiferenta. Inselatul. Bataia. Scarba pe care o afiseaza pe fatza cand va vede. Si toate aceste lucruri urate. Le-am insirat la nimereala, nu stiu care ti se potrivesc.

Aveam o prietena care imi spunea: "cand intru in casa il surprind razand din te miri ce. Ba se uita la tv, ba vorbeste la telefon, ba are un gand al lui. Cand vede insa ca am intrat in camera, fatza lui devinde sloi de gheata, i se schimba instant. Ii e sila de mine si ar vrea sa dispar."

Asta va asteapta pe toate daca pastrati usa deschisa cui nu merita. Asa ca, draga mea, nu te mai intreba ce sa faci. Inchide usa - cu 7 zavoare de va fi nevoie si uita-l.
rashela
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:53
Tu zici ca si tu iti muscai pumni de nervi....dar cum ai reusit sa treci peste ce te-a ajutat...nu cred ca singura...Ma gandesc la mine...zic hai sa ies hai sa ma distrez hai sa fac ceva...dar toti prieteni mei se leaga de ai lui...si majoritatea i-am pierdut.Eu zic ca modul pin care pot sa il uit este timpul..si cu ajutorul prietenilor...pe care nu prea ii am...Daca el imi apare peste tot in cale si numai scap de el...e ca un bumerang care il arunc si se intoarce inapoi...ce sa fac...sa ma mut din localitate...

Postat pe 13 Septembrie 2010 22:04
De la: Gheart, la data 2010-09-13 22:04:10Tu zici ca si tu iti muscai pumni de nervi....dar cum ai reusit sa treci peste ce te-a ajutat...nu cred ca singura...Ma gandesc la mine...zic hai sa ies hai sa ma distrez hai sa fac ceva...dar toti prieteni mei se leaga de ai lui...si majoritatea i-am pierdut.Eu zic ca modul pin care pot sa il uit este timpul..si cu ajutorul prietenilor...pe care nu prea ii am...Daca el imi apare peste tot in cale si numai scap de el...e ca un bumerang care il arunc si se intoarce inapoi...ce sa fac...sa ma mut din localitate...


ai pierdut prietenii pentru ca tu ai crezut ca trebuie sa alegi intre ei si iubit,nu e chiar asa,poti sa ai si prieteni si iubit.Incearca sa iti faci prieteni noi (la scoala,la munca....oriunde) si poti sa suni din prietenii vechi(ala care ti-a fost prieten te intelege) si sa reiei relatia de prietenie.Next time sa nu mai faci asa!Fiecare om are dreptul sa aibe prieteni ca doar nu traim in jungla.
Barbie30
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:08
De la: Gheart, la data 2010-09-13 22:04:10Tu zici ca si tu iti muscai pumni de nervi....dar cum ai reusit sa treci peste ce te-a ajutat...nu cred ca singura...Ma gandesc la mine...zic hai sa ies hai sa ma distrez hai sa fac ceva...dar toti prieteni mei se leaga de ai lui...si majoritatea i-am pierdut.Eu zic ca modul pin care pot sa il uit este timpul..si cu ajutorul prietenilor...pe care nu prea ii am...Daca el imi apare peste tot in cale si numai scap de el...e ca un bumerang care il arunc si se intoarce inapoi...ce sa fac...sa ma mut din localitate...


Pai, lucrurile nu mai par asa de greu de suportat cand iti impui un lucru, un tel. Tu vrei sa-l uiti? Nu cred. Altfel de ce te-ar deranja atat de rau intalnirea pe strada cu el? Cand o sa vrei cu adevarat sa uiti pe cineva, cand o sa realizezi ca o persoana iti face rau, nu te merita si ca iti doresti altceva de la viata, ai sa vezi ce usor treci pe strada pe langa el. La naiba! E foarte simplu. Se duce in centru orasului? Foarte bine, eu ma duc la periferie de maine. Se duce in clubul x, e cazul sa vad cum e clubul y. Avem un amic comun? Ei si? Il rog pe amic sa nu vorbeasca despe el in preajma mea, pentru ca nu ma intereseaza.
Atata timp cat vei continua sa-ti spui TIE ca il iubesti, tu vei vedea doar pe iubi pe strada si iti vei dori sa-i auzi numele pronuntat.

rashela
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:31
Tu zici cand e el in locul x sa ma duc eu in locul y..nu e chiar asa de usor.Il vad la facultate nu pot sa schimb eu asta.Momentan ai dreptate...nu pot sa il uit...nu am cum sa sterg 3 ani jumate cu buretele pe unde merg am numai amintiri...simt ca am pierdut ceva din mine...ma vedeam cu el zi de zi...si acum ma simt pustie..dorul e imens.Ma doare cand vad ca el trece sau se preface ca a trecut peste nu stiu exact si eu stau pe loc...sentimentul e ingrozitor...toate planurile care ni le facusem s-au dus..si nu ma mai simt intreaga.......

Postat pe 13 Septembrie 2010 22:47
Am vazut pe profilul tau ca ai 40 de ani.Inseamna ca ai trecut prin multe in viata ta...eu sunt acum la o anumita etapa peste care tu ai trecut probabil...toti trecem prin asa ceva..tu esti mai tare pentru ca ai trecut prin mai multe si etapa respectiva de care vorbesc eu...rpima iubire poate tu ai trecut deja peste ea...si numai e acum asa de importanta cum era atunci.

Postat pe 13 Septembrie 2010 22:50
De la: Gheart, la data 2010-09-13 22:47:13Tu zici cand e el in locul x sa ma duc eu in locul y..nu e chiar asa de usor.Il vad la facultate nu pot sa schimb eu asta.Momentan ai dreptate...nu pot sa il uit...nu am cum sa sterg 3 ani jumate cu buretele pe unde merg am numai amintiri...simt ca am pierdut ceva din mine...ma vedeam cu el zi de zi...si acum ma simt pustie..dorul e imens.Ma doare cand vad ca el trece sau se preface ca a trecut peste nu stiu exact si eu stau pe loc...sentimentul e ingrozitor...toate planurile care ni le facusem s-au dus..si nu ma mai simt intreaga.......


intrebare:inainte ai fost intreaga?Daca raspunsul e DA atunci esti si acum intreaga,doar ca te-ai ratacit putin si numai tu ai busola care sa iti arate drumul iar Daca nu stii cum s-o folosesti mergi de nauca pe mai multe drumuri si nu ajungi nicaieri.Nici nu e indicat sa te fortezi sa uiti ci sa te impaci cu gandul si sa lasi amintirile acolo unde isi au locul,adica in acel cufar prafuit numit TRECUT.
Barbie30
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:50
De la: Gheart, la data 2010-09-13 22:47:13Tu zici cand e el in locul x sa ma duc eu in locul y..nu e chiar asa de usor.Il vad la facultate nu pot sa schimb eu asta.Momentan ai dreptate...nu pot sa il uit...nu am cum sa sterg 3 ani jumate cu buretele pe unde merg am numai amintiri...simt ca am pierdut ceva din mine...ma vedeam cu el zi de zi...si acum ma simt pustie..dorul e imens.Ma doare cand vad ca el trece sau se preface ca a trecut peste nu stiu exact si eu stau pe loc...sentimentul e ingrozitor...toate planurile care ni le facusem s-au dus..si nu ma mai simt intreaga.......


ori se preface, ori inca nu realizeaza ca te poate pierde, iti zic eu nu stai langa un om atata timp fara sa ai sentimente fata de acesta.
kudika195501
Postat pe 13 Septembrie 2010 22:58
De la: Gheart, la data 2010-09-13 22:50:45Am vazut pe profilul tau ca ai 40 de ani.Inseamna ca ai trecut prin multe in viata ta...eu sunt acum la o anumita etapa peste care tu ai trecut probabil...toti trecem prin asa ceva..tu esti mai tare pentru ca ai trecut prin mai multe si etapa respectiva de care vorbesc eu...rpima iubire poate tu ai trecut deja peste ea...si numai e acum asa de importanta cum era atunci.

Eu am 25 de ani si intradevar e foarte greu.....am ramas fara prieteni sau cel putin asa am crezut eu o perioada pentru ca aveam un cerc de prieteni comuni,pe mine nu ma jignea dar facea pe indiferentul sau era gelos din nik sau nici macar nu il interesa ce faceam eu.dak intorci foaia in favoarea ta in sensul ca esti indiferenta la absolut tot ce spune sau ce face,sau la fiecare iesire nervoasa a lui .....o sa se schimbe foaia.dak nu esti indiferenta macar dupa fiecare iesire a lui nu-l mai cauta u si mergi mai departe k si km nimik nu sa intamplat(ca sa poti face asta cautati ceva care sati ocupe timpul si mintea,care sa te destinda) .....poate dak nu mai aduci in discutie ce sa intamplat sau pentru ce vati certat poate o sa se intample ceva.....in favoarea ta....poate o sa aiba un semn de intrebare.
eu asa am facut si la mine a dat rezultate ......dar sa terminat ....si eu am facut pasul asta .......deci oarecum eu am fost cea care a plecat cu fruntea sus.......
am invatat un lucru din asta .....indiferenta doare .....si doare foarte tare...
morticcia
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:48
De la: Gheart, la data 2010-09-13 12:55:33Buna tuturor nu sunt genul de persoana care sa scriu pe forumuri dar am ajuns la disperare nu stiu ce sa mai fac si am nevoie de cat mai multe sfaturi...asa ca o sa incep sa va spun povestea mea Am stat cu un baiat timp de 3 ani si jumatate....in acest timp pot sa zic ca a fost si bine a fost si rau....si acum ceva timp el s-a hotarat sa ne despartim....Tin sa zic ca el din cauza problemelor care le are la facultate+parinti+mai multe e mai mereu nervos..se descarca pe mine si nu stiu cum sa mai porcedez.Ne despartim tin sa zic cam de 2 ori pe luna...si e din ce in ce mai rau..eu mereu trag de el..ba il sun..ba vb q el frumos..el mereu ma ia cu aceasi replic..."NU MA MAI SIMT FERICIT LANGA TINE, PARCA DE CAND SUNTEM IMPREUNA AM NUMAI GHINIOANE, NU POT SA STAU LANGA TINE ASA DIN OBIJNUINTA, SA TE SARUT FORTAT CAND EU NU MA MAI SIMT BINE, MA SIMT CONFUZ, IMI E GREU SA RENUNT LA ATATEA CLIPE SI MIE GREU SA NU FAC O ALEGERE GRESITA DOAR DE GURA ALOR MEI SAU DIN PROSTIE, STIU CA MA IUBESTI DAR SUNT PREA MULTE LA MIJLOC"....si multe altele...nu stiu ce sa mai fac..mereu in sun in disperare ii dau mesaje frumoase..mereu incerc sa il fac sa inteleaga...dar el zice ca din cauza mea numai are prieteni (desi...are un anuturaj nu pot sa zic foarte mare...dr 15 persoane tot sunt )..eu de cand sunt cu el..numai am nici un prieten i-am lasat pe toti deoparte pentru el..si acum ma trezesc singura..de iesit ieseam doar cu el..si acum imi reproseaza ca ce nu ma lasa el sa ies.E foarte confuz din cauza problemelor..cum poate o persoana cu care ti-ai facut planuri de nunta...am vorbit de o familie si multe altele sa se razgandeasca asa...si numai zic cel mai mult ma durut cand a zis...nu pot sa stau fortat langa tine..sa te sarut fortat cand eu poate numai simt la fel.Cert e ca dupa fiecare cuvant care mi la aruncat asa urat...dupa cateva zile..s-a intors la mine ca ii e dor de mine...dar apoi peste 1 sapt...zicea ca regreta ca tot nu e fericit...Nu stiu cum sa reactionez..plang mereu..numai mananc...la facultate abia ma mai pot concentra...deci numai pot.Aseara iar a facut la fel..a ramas ca dupa sesiunea din toamna (are multe restante..si e ultimul sau an)...va reveni tot la normal...vom fi fericiti dar sa am rabdare....in tot acest timp se poarta foarte urat..imi vorbeste urat(nu ma refer la injuraturi...altfel de cuvinte...cum am zis mai sus)..mereu imi reproseaza...ca de ce nu fac anumite sacrifici pentru el...desi nu stiti cate si cate am facut pentru el...si acum el uita...ca de ce il sun non stop...ca sa imi vad de treburile mele ca stie el ce sa faca cu ale lui..si multe chesti care acum nu imi mai vin in minte...Sincer..ma omoara....Sunt mult mai multe de povestit..Niste fete cu care ma inteleg mai bine imi dau diferite sfaturi si nu stiu exact ce sa fac...multe decizi..una mi-a spus...lasa ca se intoarce e la tine..alta zice nu il mai cauta ca ai vazut ca el te cauta mereu...alta ca el mereu face asa..ajung bataia lui de joc..ar trebuie sa iau o decizie eu ...sa o iau pe alt drum..Nu stiu ce sa mai fac sufar foarte mult..il iubesc enorm..e primul si singurul din viata mea...am crezut ca ma pot baza pe el la orice...la inceput era altfel....conform lui eu sunt de vina pt tot...ca nu am stiut sa ma bag pe sub pielea parintilor lui (mentionez ca ei sunt mai bogati...sa nu intelegeti gresit nu sunt saraca ...dar nu ma ridic la standardele lor, nu le convine familia mea si statutul social...si ei cred ca din cauza mea baiatul lor numai invata si nu e cuminte si iese mereu in oras....dar tin sa va zic..ca de iesit nu iese cu mine ci cu prieteni lui...si eu mereu ma duc la facultate el nu...sta mai mult prin oras...si ai lui zic ca e vina mea si orice a-si zice...nu ma cred )...ca sunt geloasa....impulsiva...rautacioasa cateodata..si ca el numai poate sa fie cu mine asa..mereu incearca sa ma schimbe...Nu stiu daca ati inteles bine care e problema mea ce pot sa mai fac....ieri i-am dat un mesaj care acum regret ca l-am trimis ceva de genu "hotaraste-te ce vrei...numai pot asa..te iubesc... dar ma faci mereu sa sufar..cum poti sa zici ca ma saruti fortat si toate cuvintele grele care la arunci...ba zici ca iti pasa ba nu...ia o decizie"..:-< l-am trimis mesajul mai mult de disperare de nervi...acum regret...nu trebuia sa ii zic nimic prin asta el intelege ca o sa il astept mereu...si ca mereu o sa fiu perna lui...am unele momente in care sunt mai tare dar am alte momente cand numai rezist vreau sa il vad...plang..ma simt ingrozitor...normal ar fi sa nu ma mai las calcata asa in picioare...dar cand il vad trist si ca plange sau zice ca ii e dor de mine...mi se rupe inima in 2...si mie greu fara el...Ce sfaturi imi dati sincer nu pot sa vad zic cat am plans si cat am suferit..si cum mi-a vorbit...si in mintea mea acum totul e asa de confuz..simt ca numai pot...am zile in care vreau sa ma omor dar nu pentru el...pur si simplu numai pot sa stau suferind..plangand...alor mei le este asa mila de mine..cand ma vad asa...mereu imi zic ca ma distrug singura...Nu stiu cum sa reactionez..:-< am nevoie de sfaturi va rog


Offf
Am trecut si eu prin asta. Stiu ca e greu....Doar ca eu nu am suferit atat de mult timp...Am o fire mai impulsiva si am fortat mai mult lucrurile. Am aflat intr-un punct ca el avea pe altcineva. Si eu am plans, l-am rugat...am devenit carpa. Si pt ce? Sa obtin din partea lui compasiune si mila?
deja asta e nu mai e relatie...nu mai e iubire. Tie ti-e teama sa nu il pierzi si teama asta a ta a inceput sa anihileze iubirea lui. te simte dependenta si e speriat. Cine vrea langa el o femeie care nu are alt scop in viata decat relatia asta? barbatii fug la faze de genul asta.
Normal ca nu simte ca te mai iubeste, ca te vrea, ca isi doreste sa isi petreaca timpul cu tine daca nu simte macar un pic ca trebuie sa lupte. te are mereu. El spune HAI. Tu spui...IMEDIAT. Barbatii au in codul genetic spiritul de vanator. Mai ales cu cat sunt mai tineri. Al tau ce sa vaneze? O caprioara care se cere? Care mai e farmecul?
Fii mai independenta. Ai grija de tine. Concentreaza-te pe tine, nu pe relatie. Iubeste-te pe tine. NU iti bate joc. daca tu te iubesti el o sa vada si probabil isi va schimba atitudinea. daca tu iti bati joc de tine si te comporti ca o sclava el se comporta ca atare.
Si incearca sa fii un pic mai indiferenta. Indiferenta doare...enorm. Pana la urma daca e sa ramana cu tine va ramane. daca nu inaseamna ca asa a fost sa fie si te asteapta ceva mai bun in viata. Nu e nici primul, nici ultimul. Stiu ca e greu dar trebuie sa fii puternica pt tine si sa te iubesti mai mult pt ca asta nu e viata
ploidevise
Postat pe 16 Septembrie 2010 09:05
E timpul sa te gandesti la tine acum si la fericirea ta. Esti tanara, nu te gandi la acei cativa ani din viata in care ti-au fost bine. Lucrurile se mai schimba. Daca vrei sa ramai cu el si sa il suporti doar pt acei cativa ani gandeste-te ca ai mult mai multi ani drept inainte. Ai trecut cu vederea la foarte multe lucruri. Am fost si eu in cazul tau si depinde de tine sa spui ca E GATA! Nimeni nu merita comportamentul asta oricat de frumos ar fi fost inainte. Fa ceva pentru tine, fa niste lucruri care iti fac tie placere. Ai sa vezi ca poti fi fericita si fara el. Nu a fost bine ca ai renuntat la prietenii tai, am facut si eu greseala asta dar lumea asta e plina de oameni pe care ii poti cunoaste. Fii indrazneata si vorbeste cu cineva. O prietenie trebuie sa inceapa de undeva.
mia_14
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:35
Sti care este problema iubitului tau, este inca copil, adica nu s-a maturizat, parerea mea e ca te iubeste dar habar nu are ce vrea de la viata, eu am trecut prin ce treci tu acum, la fel eram si eu, nu intelegeam nimic, azi imi spunea " ca o sa il pierd ca daca nu imi convine sa imi gasesc pe altu, , ma jicnea,,,etc" eii si a doua zi era un inger, plangea dupa mine, ca ma iubeste , ca sunt viata lui...o luam razna, dupa un timp cand si-a dat seama ca m-a pierdut cu adevarat....tot a facut gafe, de orgoliu ca asa sunt barbatii, s-a dus cu alta tot sa imi arate mie ca el e tare, ca tot el se razbuna..in loc sa ma cucereasca, apoi a observat ca nu poate traii fara mine, ca orice face in gandul lui sunt doar eu, acum i-am dat o "sansa" nu stiu daca ii pot spune asa, sunt cu el...dar nu e nimic sigur ca voi ramane si sti cum e acum baiatul?exemplar, nu zice nimic in fata mea mea, a invatat sa imi arate ca ma iubeste zilnic, in fiecare secunda, plange de isi blesteama zilele pentru ce a facut, mi-a zis, eram un copil nu stiam ce vreau, te iubeam dar nu stiam sa iti arat, imi era frica...acum ar da timpul inapoi, dar nu se mai poate, roata s-a intors...desii nu imi place..De aceea iti spun, eu cred ca te iubeste dar e atat de copil, sau sa zic "copilaros" ca nu stie sa iti arate si nu vrea fiinca el crede ca asa se injoseste, crede ca daca ramane cu tine isi va pierde viata..dar sa nu isi dea si el seama prea tarziu ca de fapt viata lui erai tu...Nu stiu ce sfat sa iti dau, incearca sa discuti serios cu el, incearca sa nu ii mai arati ca te poate avea cand vrea el, ci ca oricand te poate pierde, spune-i ca ai nevoie acum de el si ca mai incolo poate fi prea tarziu, sa se decida,,,nu ii mai arata atata supunere, ca pierzi
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:54
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.A-si vrea sa va pun la curent cu ce s-a mai intamplat.Puteti sa ma faceti proasta si cum vrei..nu stiu ce s-a intamplat.Ma sunat si a zis ca ii este greu fara mine eu am zis....de ce sa nu ne mai dam o sansa...am inceput sa vorbim...apoi peste 2 zile ma sunat sa imi zic iar aceleasi lucruri ingrozitoare, printre care ma comparat cu o fosta de a lui cu care a stat 1 luna...si zicea ca cum a pus suflet si cum ia fost greu sa se desprinda de ea, asa ii este si de mine, ca este el sufletist de aia ii este greu sa se desprinda de mine dar de iubit nu ma mai iubeste doar tine ca nu poate sa fie indiferent.Desi cum poate sa compare o prostie de 1 luna care a facut-o mai mic, cu o relatie de atata timp.Printre care a spus ca sa am putina demnitate si sa nu ii mai raspund cand ma suna, ca stiu foarte bine ca sa faca iar asa, iar ma suna dar a doua zi regreta, si face asta doar pentru ca pentru cateva secunde ii este dor de mine dar apoi revine la realitate(m-au ranit atat de mult aceste cuvinte incat nu va puteti imagina).Tin sa zic ca mi-au explodat nervi si i-am spus ca prefer sa il vad mort de cat sa mai imi vorbeasca iar asa..si a ramas socat si a spus ca..de ce zic asta cum sa ii doresc moartea nici chiar asa, inteleg ca ma urasti dar sa ma vezi mort exagerezi, eu am terminat convorbirea prin a spus ca orice am simtit fata de tine o sa transform in ura pentru ca pur si simplu iti bati joc, sufar de una singura, si el a zis ca si el sufera ca nu stie ce sa mai zica.Il cred ca e confuz, dar face intr-o zi ceva sa ii fie lui bine si la mine nu stiu parca nu se gandeste.Metoda mea o sa fie urmatoarea, nu ii mai raspund la telefon desi o sa fie ingrozitor de greu, si asta este, il stiu si probabil ma va mai suna si daca nu ii raspund o sa zica printr-un mesaj frumos "asta e ultima data cand te sun nu am ajuns sa fiu un prost "...sau ceva de genul, sa treaca o perioada sa vad ce va fi.desi...probabil dupa 1 sapt poate 2...isi revine si isi vede de viata lui.Realizez ca mi-a facut atat de mult rau dar fraiera de mine tine prea mult la el, si de aia ma comport asa.

Postat pe 20 Septembrie 2010 11:48
Incearca sa iti ocupi timpul! Ai un job? sau incepe niste cursuri de dans, inot, etc in felul asta vei avea ocazia sa cunosti si alti oameni!Incearca o alta relatia doar asa vei putea pune punct definitiv! incearca sa fii mai independenta pentru ca acum nu faci altceva decat sa atarni de un fir de ata care se poate rupe in orice moment! multa bafta!
oksanaa
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:33
De la: Gheart, la data 2010-09-20 11:48:48Va multumesc tuturor pentru sfaturi.A-si vrea sa va pun la curent cu ce s-a mai intamplat.Puteti sa ma faceti proasta si cum vrei..nu stiu ce s-a intamplat.Ma sunat si a zis ca ii este greu fara mine eu am zis....de ce sa nu ne mai dam o sansa...am inceput sa vorbim...apoi peste 2 zile ma sunat sa imi zic iar aceleasi lucruri ingrozitoare, printre care ma comparat cu o fosta de a lui cu care a stat 1 luna...si zicea ca cum a pus suflet si cum ia fost greu sa se desprinda de ea, asa ii este si de mine, ca este el sufletist de aia ii este greu sa se desprinda de mine dar de iubit nu ma mai iubeste doar tine ca nu poate sa fie indiferent.Desi cum poate sa compare o prostie de 1 luna care a facut-o mai mic, cu o relatie de atata timp.Printre care a spus ca sa am putina demnitate si sa nu ii mai raspund cand ma suna, ca stiu foarte bine ca sa faca iar asa, iar ma suna dar a doua zi regreta, si face asta doar pentru ca pentru cateva secunde ii este dor de mine dar apoi revine la realitate(m-au ranit atat de mult aceste cuvinte incat nu va puteti imagina).Tin sa zic ca mi-au explodat nervi si i-am spus ca prefer sa il vad mort de cat sa mai imi vorbeasca iar asa..si a ramas socat si a spus ca..de ce zic asta cum sa ii doresc moartea nici chiar asa, inteleg ca ma urasti dar sa ma vezi mort exagerezi, eu am terminat convorbirea prin a spus ca orice am simtit fata de tine o sa transform in ura pentru ca pur si simplu iti bati joc, sufar de una singura, si el a zis ca si el sufera ca nu stie ce sa mai zica.Il cred ca e confuz, dar face intr-o zi ceva sa ii fie lui bine si la mine nu stiu parca nu se gandeste.Metoda mea o sa fie urmatoarea, nu ii mai raspund la telefon desi o sa fie ingrozitor de greu, si asta este, il stiu si probabil ma va mai suna si daca nu ii raspund o sa zica printr-un mesaj frumos "asta e ultima data cand te sun nu am ajuns sa fiu un prost "...sau ceva de genul, sa treaca o perioada sa vad ce va fi.desi...probabil dupa 1 sapt poate 2...isi revine si isi vede de viata lui.Realizez ca mi-a facut atat de mult rau dar fraiera de mine tine prea mult la el, si de aia ma comport asa.


Doamne Dumnezeule, ce traiesti tu draga fata este un iad, cat vrei sa arzi in flacari ? l-ai iertat odata, de doua, de zece ori, vezi ca nu se schimba nimic, ce mai astepti draguta? LASA-L ca NU TE MERITA iar cel mai rau din toate este ca nu te mai iubeste, ti a spus-o direct in fata, doar vezi si tu ce comportament are, fa-ti un bine si desparte-te de el, oferta-ti sansa sa cunosti pe altcineva. Chiar daca vei plange un an de zile in hohote dupa acest NIMIC (actualul) vei cunoaste pe cineva care te VA IUBI si te VA respecta si care-ti ti va spune mereu TE IUBESC din tot sufletul, nu pot sa stau fara tine nici o secunda ( nu uita : CINE TE IUBESTE, TE CAUTA SI PE SUB PAMANT), nu-ti fie rica de suferinta, suferi un timp, apoi ai scapat, nu o sa te mai lege nimic de actualul, o sa devina o AMINTIRE, stiu ce vorbesc, sau poate e mult spus o AMINTIRE ..... TIMPUL VINDECA ORICE RANA, INCET, INCET, NU O SA-TI DAI SEAMA CA L-AI UITAT, te pup, sunt alaturi de tine oricand ai nevoie
lover_woman
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:47
De la: Gheart, la data 2010-09-20 11:48:48.Il cred ca e confuz, .


Asta deja e un banc prost, serios!!! Incep sa imi pun intrebari in legatura cu tine. De fapt nu, mi-am pierdut total interesul pentru ceea ce faci. Traiesti asa cum meriti.
rashela
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este el indiferent sau exagerez eu? 10 De la: Dumitru_Alexandra 19 Februarie 2014 09:04
mai sunt fete care stiu ce vor? 4 De la: Stefan_tudorel_Danila_1 8 Noiembrie 2015 15:33
Credeti ca el vrea sa faca sex cu mine sau e indragostit de mine ?? 153 De la: kudika161928 8 Noiembrie 2013 21:17
buna 17 De la: kudika017520 6 Iulie 2009 18:37
CE IUBITI MAI MULT PE LUMEA ASTA SI DC? 40 De la: valivieru96 9 Septembrie 2009 00:43