Setari Cookie-uri

Schimbarea de sine pentru partener

Buna, lume! Am 21 de ani si am o relatie de 4 luni. De o perioada am ajuns sa ma cert in fiecare zi cu baiatul pe care il iubesc. Acum ne certam pe o tema de care nu sunt convinsa ca ar trebui sa existe. El insista sa ma schimbe. Ma critica la vorbe, la modul meu de a ma purta, spune ca uneori sunt prea copilaroasa si ca ar trebui sa sa mai las unele chestii, pentru ca il supara, dar eu vad mai mult ca il enerveaza, desi el zice ca nu. Simt ca vrea sa ma schimbe prea mult. Si de aceea ma intreb, cat de mult te poti schimba pentru persoana pe care o iubesti. Sunt unele lucruri pe care nu vreau sa le schimbi, sunt deja formata cu calitati si defecte si la unele nu vreau sa renunt pentru ca simt ca m-as pierde pe mine. Parca incearca sa ma educe. Cand este prea multa schimbare?... Cand stii ca nu te pierzi pe tine!
mia_14
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:15
De la: mia_14, la data 2010-09-18 13:15:21Buna, lume! Am 21 de ani si am o relatie de 4 luni. De o perioada am ajuns sa ma cert in fiecare zi cu baiatul pe care il iubesc. Acum ne certam pe o tema de care nu sunt convinsa ca ar trebui sa existe. El insista sa ma schimbe. Ma critica la vorbe, la modul meu de a ma purta, spune ca uneori sunt prea copilaroasa si ca ar trebui sa sa mai las unele chestii, pentru ca il supara, dar eu vad mai mult ca il enerveaza, desi el zice ca nu. Simt ca vrea sa ma schimbe prea mult. Si de aceea ma intreb, cat de mult te poti schimba pentru persoana pe care o iubesti. Sunt unele lucruri pe care nu vreau sa le schimbi, sunt deja formata cu calitati si defecte si la unele nu vreau sa renunt pentru ca simt ca m-as pierde pe mine. Parca incearca sa ma educe. Cand este prea multa schimbare?... Cand stii ca nu te pierzi pe tine!


dupa 4 lunii are pretentia sa te schimbi????
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:44
De la: mia_14, la data 2010-09-18 13:15:21Buna, lume! Am 21 de ani si am o relatie de 4 luni. De o perioada am ajuns sa ma cert in fiecare zi cu baiatul pe care il iubesc. Acum ne certam pe o tema de care nu sunt convinsa ca ar trebui sa existe. El insista sa ma schimbe. Ma critica la vorbe, la modul meu de a ma purta, spune ca uneori sunt prea copilaroasa si ca ar trebui sa sa mai las unele chestii, pentru ca il supara, dar eu vad mai mult ca il enerveaza, desi el zice ca nu. Simt ca vrea sa ma schimbe prea mult. Si de aceea ma intreb, cat de mult te poti schimba pentru persoana pe care o iubesti. Sunt unele lucruri pe care nu vreau sa le schimbi, sunt deja formata cu calitati si defecte si la unele nu vreau sa renunt pentru ca simt ca m-as pierde pe mine. Parca incearca sa ma educe. Cand este prea multa schimbare?... Cand stii ca nu te pierzi pe tine!


Sa nu faci vreodata prostia sa te schimbi pentru nimeni!!! Eu am facut asta, la fel la inceputul relatie in primele luni imi spunea ca sunt copilaroasa, ca prea nebuna, ca sa las nu stiu ce prieteni ca nu sunt buni pentru mine, chiar si referitor la imbracaminte mi-a atras atentia, la tot. Am plans mult, nu mi-a convenit, dar de dragul lui am facut asa cum si-a dorit, am devenit treptat alta persoana, nemaifiind cum eram eu, normal s-au prins si alte obicee de mine, nu mai eram copilaroasa, eram prea matura, iar asta facea din kine o alta persoana, una mai rece, mai cicalitoare, eram alta fata cu timpul, sti ce mi-a zis dupa vre-o doi ani de relatie, ca de ce m-am schimbat, ca era mai bine cum eram inainte, ca el asa ma cunoscuse, deci asa ma placea, m-a placut pentru ceea ce eram atunci, iar acum nu ii mai convenea cum devenisem.Mi-a cazut foarte rau aceste vorbe de la el, crede-ma!!Sa sti ca asa e, el s-a indragostit de tine, de ceea ce esti acum, iar daca te vei schimba nu ii va mai place, te pune sa faci asta nestiind nici el ca apoi va fi mai rau.Ai grija de tine, nu te schimba, fi asa cum trebuie sa fi.
iubi7a_lui
Postat pe 18 Septembrie 2010 14:53
Multumesc iubi7a_lui pentru sprijin. Dar de la atatea certuri ma gandesc uneori ca poate ar fi fost mai bine daca mai lasam de la mine. Ca poate ne certam pentru ca e distanta asta din vacanta( nu suntem din acelasi oras) si cand incepe facultatea o sa fim unul langa altul si o sa ne intelegem altfel. I-am reprosat ca nu ma accepta asa cum sunt. Si el imi raspunde ca din moment ce e cu mine e clar ca accepta. Dar eu nu vad sa faca asta. Sunt foarte multe dezacorduri in opiniile noastre. Si el imi zice ca ma intelege si ca e alaturi de mine, si nu intelege ca eu vreau sa ma faca sa ma simt mai bine cand vede ca sunt suparata, nu sa imi reproseze ce face el bun pentru mine si ca eu nu fac la fel.
Cand am o probleme din afara relatiei e langa mine si ma ajuta mereu. Dar cand vine vorba de problemele noastre, prefera sa imi arate mie cat de multe face el pt mine si cat de putine fac eu, desi nu e adevarat. Eu il inteleg cand greseste si face unele chestii care ma deranjeaza si nu i-o arunc in fata asa cum imi face el mie pentru ca incerc sa il accept asa cum este el.
mia_14
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:47
geo_reincarcat_iara dc zici ca abia dupa 4 luni?
mia_14
Postat pe 18 Septembrie 2010 16:51
cand un fost prieten de-al meu mi-a spus ca sunt prea copilaroasa si ca ar fi cazul sa ma imbrac mai elegant (eu fiind genul sport,casual) i-am raspus ca daca nu ii convine este liber sa isi gaseasca pe altcineva care se incadreaza in dorintele lui.
scumpa mea nu te schimba pentru nimeni niciodata daca vrei sa fi iubita pentru ce esti tu cu adevarat si sa te simti tu bine in pielea ta...altfel te vei chinui sa devi cineva care tu nu esti, poate ca el va fi multumit si poate te va iubi insa tu sigur nu vei fi multumita cu tine si lucru asta conteaza cel mai mult ,tu sa ai incredere in tine si tu sa te simti bine in pielea ta.
witcher
Postat pe 18 Septembrie 2010 17:49
De la: mia_14, la data 2010-09-18 13:15:21Buna, lume! Am 21 de ani si am o relatie de 4 luni. De o perioada am ajuns sa ma cert in fiecare zi cu baiatul pe care il iubesc. Acum ne certam pe o tema de care nu sunt convinsa ca ar trebui sa existe. El insista sa ma schimbe. Ma critica la vorbe, la modul meu de a ma purta, spune ca uneori sunt prea copilaroasa si ca ar trebui sa sa mai las unele chestii, pentru ca il supara, dar eu vad mai mult ca il enerveaza, desi el zice ca nu. Simt ca vrea sa ma schimbe prea mult. Si de aceea ma intreb, cat de mult te poti schimba pentru persoana pe care o iubesti. Sunt unele lucruri pe care nu vreau sa le schimbi, sunt deja formata cu calitati si defecte si la unele nu vreau sa renunt pentru ca simt ca m-as pierde pe mine. Parca incearca sa ma educe. Cand este prea multa schimbare?... Cand stii ca nu te pierzi pe tine!


Cel care te iubeste cu adevarat , te iubeste asa cum esti : cu defecte si calitati.
Cel care vrea sa te schimbe , nu te vrea pe tine, cauta in tine pe altcineva.

Postat pe 18 Septembrie 2010 18:21
"Parca incearca sa ma educe"

Esti educata?
Barbie30
Postat pe 18 Septembrie 2010 22:08
De la: mia_14, la data 2010-09-18 13:15:21Cand stii ca nu te pierzi pe tine!


Schimbarea in sine e un lucru urat pentru ca se poate realiza doar mutilanduti sufletul, cel mult iti poti modifica cateva comportamente. A fi copilaros e o calitate, sper insa ca nu esti o copila ;). Maturitatea presupune printre altele sa fii constient de propria persoana, iar cand vei stii cu adevarat cine esti, iti vei raspunde singura la intrebarea de mai sus.
battleofwits
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:57
Ma bucur sa vad cat de mult sprijin gasesc aici. Am sa ma tin tare sa nu ma las dusa de reprosuri si chiar de va fi nevoie de alte certuri am sa imi pastrez caracterul. Ca orice persoana am si unele defecte care as vrea sa nu mai existe si am sa incerc sa ma imbunatatesc. Nu vreau sa ma pierd si va multumesc pt sprijin. Scorpio67 imi place foarte mult ce ai zis si am sa incerc sa imi aduc aminte de fiecare data cand mai aud ca vrea sa ma schimbe.
Va multumesc tuturor!
mia_14
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:32
buna !! Am raspuns sincer pentru tine Acest baiat nu te place !!
Dupa patru lunii de relatie tu spui ca il iubesti ??!!
El vrea sa te schimbi ?? Uneori educatia care o aducem de acasa poate avea greseli ...departe de radacinile noastre le putem intelege!!! dar atatea incat sa te schimbi ...cum la-i atras ??
Si tu mai si dechizi un subiect de discutii ...sincer eu cred ca ar fi trebuit sa nici sa il consideri prieten ...poate cunoscut !!
kudika161928
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:50
Mia_14 in momentul in care incerci sau ai pretentia ca cel de langa tine sa se schimbe,exista o problema!Nu poti sa`i pretinzi celui de langa tine sa se schimbe,atata timp cat ai sentimente fata de el!(eventual in cazuri extreme si grave cand vezi ca acea persoana pe care o iubesti,face greseli care o pun in pericol)
Cand esti cu cineva pe bune,esti pt ca iti place totul la acea persoana,in cel mai rau caz,o accepti asa cum e!Daca ar avea sentimente sincere fata de tine si incredere in tine ar pune altfel problema asa incat tu singura sa`ti dai seama ca e ceva in neregula la tine si ca acest lucru trebuie schimbat!
In momentul in care tii neaparat sa schimbi un om pt ca nu`ti place una-alta la aceea persoana,deja vrei sa detii controlul asupra ei si asta iar e de rau!
Nu are dreptul sa faca asta!Mai gandeste`te...4 luni e o perioada scurta de timp...pune in balanta experientele traite cu el si mai gandeste`te daca merita sau nu sa ramai cu el si daca acesta poate fi o relatie serioasa!
Succes!
MarinaII
Postat pe 20 Septembrie 2010 02:37
Chestia asta cu schimbatul persoanei de langa tine, imi aduce aminte de fiecare data de cum mi se ridica o spranceana cand auzeam pe cate cineva (de regula sex feminin) cum spunea: nu pot draga, daca ma prinde Gicu, ma omoara! Sigur nu o omora, dar numai faptul ca rostea o asemena ideea ma infiora. Nu de teama pentru viata ei ci de uimire: cum e posibil sa decazi in halul asta si sa pretinzi ca esti iubita?! Acele fete se temeau sa se tunda, sa se duca nu stiu unde, sa faca nu stiu ce.. pentru ca le omoara "iubi" daca afla.
Nu mi-am intrebat niciodata iubitul daca IMI DA VOIE sa ma tund, sa-mi fac suvite verzi sau tatuaj in varful nasului. Consider ca toate aceste decizii imi apartin.
Si nici nu l-am intrebat vreodata daca am voie sa rad, sa plang, sa dansez, sa chiulesc de la scoala, sa mananc tortul inaintea ciorbei si asa mai departe.
Este adevarat ca toate astea tin de personalitatea mea. Si daca stiu ca la nunta se rade si ca la inmormantare se plange, e suficient.
Cu alte cuvinte, fata draga, de ai o educatie solida in spate, de esti mandra de tine, capul sus! NU lasa pe nimeni in viata sa te transforme in ceea ce nu esti. Pentru ca asta nu-i iubire. Nici din partea lui, nici din partea ta.
Cand auziti "porunci" din astea venite de la iubi, mai ridicati si voi cate o spranceana in sus si intrebati-i pe un ton care nu asteapta replica: poftim, ce-ai spus, dragule, ca nu aud bine cu urechea stanga?!
rashela
Postat pe 20 Septembrie 2010 03:08
"poftim, ce-ai spus, dragule, ca nu aud bine cu urechea stanga?!"
Rashela,din pacate intrebarea asta vine cam tarziu si tipa nu mai este bagata in seama.Atata timp cat nu spui ce te deranjeaza,e putin probabil sa se schimbe ceva, multe tac din diferite motive.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:41
Aveti si voi dreptate... Dar modul in care mi le spune ma pune pe ganduri. Cand vorbesc urat imi zice sa nu mai spun asa ca nu e frumos pt o fata ca mine. Sau de exemplu imi reproseaza ca sunt impulsiva, ca fac multe la nervi. O data cand ne-am certat si s-a enervat pe mine incat mi-a inchis telefonul in nas, am facut ceva ce stiam ca nu o sa ii placa, am cautat pe imvisible fostul meu prieten care se bagase f mult la inceputul relatiei intre noi. Si cand i-am spus, alta cearta, ca de ce l-am cautat, ca daca fac asta la nervi cand ne vom certa mai tare ce am sa fac...am sa ma duc sa il caut si sa ma sarut cu el... Ca e clar ca eu inca mai tin la fostul din moment ce ma intereseaza daca e online sau nu. Inteleg si eu ca mai fac greseli. Dar si el le exagereaza cand spune de gravitatea lor. Si daca mi-as face suvite verzi sau mov, sunt sigura ca mi-ar spune ca nu e frumos pt o domnisoara sa faca asa ceva.
mia_14
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:26
De la: mia_14, la data 2010-09-20 10:26:57Aveti si voi dreptate... Dar modul in care mi le spune ma pune pe ganduri. Cand vorbesc urat imi zice sa nu mai spun asa ca nu e frumos pt o fata ca mine. Sau de exemplu imi reproseaza ca sunt impulsiva, ca fac multe la nervi. O data cand ne-am certat si s-a enervat pe mine incat mi-a inchis telefonul in nas, am facut ceva ce stiam ca nu o sa ii placa, am cautat pe imvisible fostul meu prieten care se bagase f mult la inceputul relatiei intre noi. Si cand i-am spus, alta cearta, ca de ce l-am cautat, ca daca fac asta la nervi cand ne vom certa mai tare ce am sa fac...am sa ma duc sa il caut si sa ma sarut cu el... Ca e clar ca eu inca mai tin la fostul din moment ce ma intereseaza daca e online sau nu. Inteleg si eu ca mai fac greseli. Dar si el le exagereaza cand spune de gravitatea lor. Si daca mi-as face suvite verzi sau mov, sunt sigura ca mi-ar spune ca nu e frumos pt o domnisoara sa faca asa ceva.


Acum pe bune,daca atunci cand te certi cu el il cauti pe fostul..... Probabil ca faci si spui multe la nervi,el se pare ca vede lucrurile diferit fata de tine.Fiecare avem momente cand vorbim urat,dar una e sa-ti scape la nervi si alta e sa fie la ordinea zilei si indiferent de locul in care esti.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:33
Nu l-am mai cautat pe fostu la nervi, pentru ca desi uneori sunt curioasa si ma plictisesc incat nu stiu ce sa mai fac pe net, pentru ca e vacanta, m-am gandit ca nu merita sa fie un alt subiect de cearta cu prietenul meu.
Am inceput si eu sa fiu foarte rea cu el in ultima vreme pentru ca uneori simteam ca vrea sa ma modeleze sa fiu dupa placul lui, si faceam multe fara sa ma gandesc de dinainte... vorbeam urat cu el (dar nu il jignesc), ii inchideam telefonul in nas... Si el sufera, chiar vad asta. Si am inceput sa ma gandesc daca nu am devenit eu cumva acea persoana rea intr-o relatie de care tot vorbesc fetele pe aici.
mia_14
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:43
De la: mia_14, la data 2010-09-20 10:43:02vorbeam urat cu el (dar nu il jignesc), ii inchideam telefonul in nas... Si el sufera


daca accepta toate astea chiar e un fraier
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:51
" faceam multe fara sa ma gandesc de dinainte... vorbeam urat cu el (dar nu il jignesc), ii inchideam telefonul in nas.."
Nici nu trebuie sa te gandesti dinainte,pur si simplu daca esti educata iti vin din reflex,nu mai trebuie sa te gandesti la ele.Tie iti place sa iti inchida telefonul in nas?Iti place sa-ti vorbeasca urat?Presupun ca raspunsul este NU si atunci tu de ce faci asta?In primul rand trebuie sa il respecti pe cel de langa tine si dupa sa astepti sa fi respectata.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:52
Uneori nu ma pot abtine. E ceva ce vine din reflex. Nu am avut tocmai un exemplu bun in familie pentru ca mereu au fost certuri si respectul pt cel de langa, in cazul parintilor mei, e la minim. Poate ca ar trebui sa merg la psiholog...
mia_14
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:01
De la: Barbie30, la data 2010-09-20 10:52:44 atunci tu de ce faci asta?


ce intrebare puerila hi hi hi

barbie (nu Barbie30) simte nevoia de a se valida. asta e cea mai mare problema a fetelor, au atata nesiguranta in ele incat fac cele mai crude acte doar pentru a se simti cat de cat in "putere"
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:04
De la: mia_14, la data 2010-09-20 11:01:12Uneori nu ma pot abtine. E ceva ce vine din reflex. Nu am avut tocmai un exemplu bun in familie pentru ca mereu au fost certuri si respectul pt cel de langa, in cazul parintilor mei, e la minim. Poate ca ar trebui sa merg la psiholog...


Nu ai avut de unde sa vezi ce inseamna cu adevarat respect,niciodata nu e prea tarziu,important este sa vrei.Daca esti deschisa la schimbare poate ca o sa te ajute un psiholog,daca nu...te duci degeaba.Poti sa faci un exercitiu si sa incerci sa procesezi ce spui la nervi,sa le filtrezi inainte sa iasa pe gura,sa-ti spui "nu ar fi frumos sa spun asta".Oamenii din jurul nostru sunt oglinda noastra!
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:10
De la: battleofwits, la data 2010-09-20 11:04:31
De la: Barbie30, la data 2010-09-20 10:52:44 atunci tu de ce faci asta?


ce intrebare puerila hi hi hi

barbie (nu Barbie30) simte nevoia de a se valida. asta e cea mai mare problema a fetelor, au atata nesiguranta in ele incat fac cele mai crude acte doar pentru a se simti cat de cat in "putere"


"Puterea" asta nu te face mai mare ci mai mica si de nebagat in seama.Pare ca ai castigat atunci pe moment,dar usor usor pierzi.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:13
Cei mai multi spun ca nu trebuie sa te schimbi, ca iubitul trebuie sa te accepte asa cum esti tu. Uneori eu gresesc si nu stiu cand trebuie facuta acea schimbare si ce limita are. Am avut o perioada in care din cauza greselilor mele am vorbit numai frumos cu el, am avut rabdare si nu m-am enervat desi cu greu ma abtineam. Dar veneau atatea reprosuri si el nu mai avea rabdare cu mine ca se enerva la orice lucru mic, de exemplu daca nu imi aduceam aminte imediat de o faza legata de el spunea ca el nu e important pt mine si ca nu sunt atenta la el. Nu am mai rezistat si am inceput din nou sa raspund la reprosuri, sa comentez. Nu am mai avut rabdare.
mia_14
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:18
Fiecare om are propriul caracter.Daca te-ai indragostit de el asa cum este,acum de ce vrei sa-l schimbi?Trebuie sa ne acceptam fiecare asa cum suntem.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:24
Eu inteleg ca fiecare are momente cand rabufneste, mai ales la varsta voastra.
Dar uita-te la mesajele tale. Deja incepi sa-ti pui cenusa in cap, SA PARI DISPERATA ca te lasa iubi daca nu faci ce-ti spune. De lasat oricum te lasa. Dupa parerea mea nu aveti o relatie solida, deja scartaie, iar tu incepi sa fii nesigura de tine, de ceea ce esti, cum esti si ce poti.
Ai idee ce inseamna "sa ma schimb pentru un barbat"? Dupa asta va urma un altul. Si poate si un altul. Pana la urma CUM si CINE esti tu?
rashela
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:03
E adevarat ca nu vreau sa il pierd si nu vreau sa renunt la relatie pana cand nu stiu exact ce am gresit eu si daca am putut sa imi remediez greselile. E adevarat ca nu mai stiu ce sa fac, cum sa reactionez pt ca in ultima vreme tind sa fac totul la nervi. Ma iubeste si sunt sigura de asta, altfel ar fi renunta la mine de ceva vreme.
Ma chinuie gandul ca in doua saptamani vom fi la facultate, ne vom vedea zi de zi si poate lucrurile se vor rezolva altfel.
Nu stiu cat de mult ma poate accepta, cert e ca nici el nu mai are rabdare cu mine asa cum avea inainte. Increderea in mine a pierdut-o si acum sunt sub lupa si orice fapta rea imi e taxata, se supara pe mine si urmeaza cearta. Nu stiu daca pot rezista asa. Am sa incerc si eu sa imi controlez iesirile, sa nu mai fiu atat de impulsiva, sa il respect pe el intai si dupa aia sa astept sa fiu respectata. Sper sa si reusesc. Ne despartisem ieri si a durut extrem de tare. Nu am putut sa rezist asa. Pana la urma ne-am impacat, dar situatia a ramas la fel de nasoala.
mia_14
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:40
De la: scorpio67, la data 2010-09-18 18:21:26
De la: mia_14, la data 2010-09-18 13:15:21Buna, lume! Am 21 de ani si am o relatie de 4 luni. De o perioada am ajuns sa ma cert in fiecare zi cu baiatul pe care il iubesc. Acum ne certam pe o tema de care nu sunt convinsa ca ar trebui sa existe. El insista sa ma schimbe. Ma critica la vorbe, la modul meu de a ma purta, spune ca uneori sunt prea copilaroasa si ca ar trebui sa sa mai las unele chestii, pentru ca il supara, dar eu vad mai mult ca il enerveaza, desi el zice ca nu. Simt ca vrea sa ma schimbe prea mult. Si de aceea ma intreb, cat de mult te poti schimba pentru persoana pe care o iubesti. Sunt unele lucruri pe care nu vreau sa le schimbi, sunt deja formata cu calitati si defecte si la unele nu vreau sa renunt pentru ca simt ca m-as pierde pe mine. Parca incearca sa ma educe. Cand este prea multa schimbare?... Cand stii ca nu te pierzi pe tine!


Cel care te iubeste cu adevarat , te iubeste asa cum esti : cu defecte si calitati.
Cel care vrea sa te schimbe , nu te vrea pe tine, cauta in tine pe altcineva.


exact.
Plus ca e o magarie sa-i ceri cuiva fie fata fie baiat asa ceva.......
Chestiile astea si asa nu tin la infinit, fiecare om este cu personalitatea lui si punct.
stem_29
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:18
daca te iubeste trebuie sa te accepte asa cum esti,cu bune si cu rele.nu te schimba pt el.
Moon_Raven
Postat pe 20 Septembrie 2010 19:30
De la: mia_14, la data 2010-09-20 13:18:21Cei mai multi spun ca nu trebuie sa te schimbi, ca iubitul trebuie sa te accepte asa cum esti tu. Uneori eu gresesc si nu stiu cand trebuie facuta acea schimbare si ce limita are. Am avut o perioada in care din cauza greselilor mele am vorbit numai frumos cu el, am avut rabdare si nu m-am enervat desi cu greu ma abtineam. Dar veneau atatea reprosuri si el nu mai avea rabdare cu mine ca se enerva la orice lucru mic, de exemplu daca nu imi aduceam aminte imediat de o faza legata de el spunea ca el nu e important pt mine si ca nu sunt atenta la el. Nu am mai rezistat si am inceput din nou sa raspund la reprosuri, sa comentez. Nu am mai avut rabdare.


Daca te vei schimba , fa-o pentru tine , evolueaza , ridica-te, cizeleaza-te, invata, fii mai buna , dar fa-o pentru tine. Ca va putea beneficia si altcineva de calitatea pe care o vei dobandi, e deja partea a doua .

Postat pe 27 Septembrie 2010 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor..ce cadou sa cumpar pentru iubitul meu 5 De la: kudika_972478 22 August 2014 13:11
relatii de lunga distanta???? 6 De la: criss_constantin 20 Martie 2011 19:26
Iubirea vietii vs. sufletul pereche 21 De la: kudika029236 4 Martie 2010 16:57
ajutorr 6 De la: Valy90 26 Iunie 2011 23:48
AVEM DREPTUL sa ne uram parintii! 229 De la: arianablue 4 Mai 2014 05:46