Setari Cookie-uri

cand partenerul e de nerecunoscut...

Buna,
As vrea sa va expun in cateva cuvinte problema cu care ma confrunt.M-am casatorit anul trecut,dupa numai cateva luni de relatie,convinsa fiind ca nu am mai trait niciodata o iubire ca asta.dar...dupa numai cateva luni,am inceput sa simt ca nu e barbatul de care ma indragostisem.din ce in ce mai mult se schimba,acum am impresia ca nu-l mai recunosc, e un strain.In August am nascut, avem un baietel,lucrurile s-au complicat si mai mult,eu am nevoie de intelegere si dragoste,el ma respinge si se poarta de parca rolul meu s-a sfarsit odata cu nasterea copilului,nu mai sunt nici iubita nici sotia,aproape ca nici mama copilului,sunt o combinatie de obiect mobilier si bona...adica incearca sa monopolizeze si relatia cu copilul...sa ma indeparteze de amandoi..e atat de greu...
adelle_m
Postat pe 20 Septembrie 2010 08:04
Tu ai toate datele problemei si prin urmare tot tu ai si raspunsurile,daca nu tu..el! Sa te schimbi asa peste noapte...
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:22
Daca nu ai avut minte si te-ai casatorit atat de repede cu un strain!!!! Tu nici nu il cunosteai bine! Acum platesti pentru greseala ta! E clar ca nu va potriviti, daca e un dobitoc, mai devreme sau mai tarziu veti ajunge la divort!
anutzzaa
Postat pe 21 Septembrie 2010 18:41
Oamenii se schimba in timp iar tu nu ti-ai acordat timpul necesar sa il cunosti cu adevarat....incearca sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce s-a schimbat atat de mult...
desi_desiree
Postat pe 22 Septembrie 2010 01:07
Ai dreptate!!!
kudika322371
Postat pe 22 Septembrie 2010 02:48
Sa ne tii la "curent":P..apropo ...Felicitari pentru baietel!
desi_desiree
Postat pe 22 Septembrie 2010 20:45
ooooof.....intr-adevar e o situatie delicata....am si eu o prietena care a avut aceeasi problema...ideea e k il si cunostea de vreo 3 ani......statusera impreuna 2 ani in aceeasi casa....si dupa casatorie se transformase....wtf ??!!!....adik ce a facut s-a prefacut tot timpul asta ca sa o prinda in plasa???...cum a putut sa se prefaca atata timp??.......sau daca nu s-a prefacut de ce s-a schimbat radical?..vezi sunt niste intrebari pe care tre s ti le pui si tu.......succes
kagome_kudika
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:05
Pai poate ca nu si-a dorit decat un copil... O avea o varsta si s-o fi gandit ca ar fi timpul... Iar acum, ca i-ai oferit ce a vrut, nu mai ai niciun rol in viata lui. E destul de trist dar...din pacate...cam asta ar fi explicatia. Parerea mea e ca te-ai cam grabit cu maritisul.
Micael
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:00
De la: adelle_m, la data 2010-09-20 08:04:07Buna,
As vrea sa va expun in cateva cuvinte problema cu care ma confrunt.M-am casatorit anul trecut,dupa numai cateva luni de relatie,convinsa fiind ca nu am mai trait niciodata o iubire ca asta.dar...dupa numai cateva luni,am inceput sa simt ca nu e barbatul de care ma indragostisem.din ce in ce mai mult se schimba,acum am impresia ca nu-l mai recunosc, e un strain.In August am nascut, avem un baietel,lucrurile s-au complicat si mai mult,eu am nevoie de intelegere si dragoste,el ma respinge si se poarta de parca rolul meu s-a sfarsit odata cu nasterea copilului,nu mai sunt nici iubita nici sotia,aproape ca nici mama copilului,sunt o combinatie de obiect mobilier si bona...adica incearca sa monopolizeze si relatia cu copilul...sa ma indeparteze de amandoi..e atat de greu...

ai fost plecata cu el pe undeva? ia vezi nu cumva ai luat altul ...de pe unde ai fost.CAUTA BINE LA EL...
BEL_AMY1
Postat pe 9 Octombrie 2010 21:09
o situatie trista dar cat se poate de veridica, daca e sa ma exprim.
iti spun din experienta unui om care creste o bebelusha singura, de aproape un an, pentru care mult visatul "sot" nu doar ca a incetat sa fie sot, dar a incetat sa fie om.
nici macar asta nu e bai, dar ce te faci cand devine dusmanul tau de moarte?
cand nu te intreaba o singura data macar cum te simti, cum faci fata, daca simti ceva, daca mai rezisti, la ce te gandesti, cum rezolvi tot ceea ce inseamna un bebelus, azi plangacios, maine mofturos, alta data cu debut dentar si dileme aferente?
in schimb, devine inamicul tau suprem si are ca tel principal inlaturarea ta, conflictul permament cu tine, indiferent de pretext.

tot din experienta spun, fereste-te de situatia in care bebele e masa de manevra pentru asemenea psihopati.
daca vezi ca nu e cale de dialog sau de impacare, ia o atitudine cat mai devreme, altfel timpul curge in defavoarea ta.
lumea spune mereu ca trebuie avuti in vedere copiii; si asa e.
dar cred ca oricine e de acord ca tot in interesul copilului e o familie echilibrata si o mama sanatoasa sufleteste si fizic si nicidecum un om scos din circuit de asemenea specimene, aparentii soti.
daca Doamne fereste maine poimaine ajungi sa iti iei campii, mereu cu grija copilului si cu gandul la el si pe de alta parte sabotata de individul de care vb, nu ti se va ridica statuie pt abnegatie sau rezistenta si tot tu vei fi cea aratata cu degetul, dar din pacate pt inconstienta si prostia de a te fi complacut.
apeleaza la o ruda, la un prieten, un om de incredere.
cere un sfat, vezi lucrurile obiectiv.
se poate rezolva, bine.
daca nu, nu schimbi tu imposibilul.
vezi de tine si de copil!
lasa-l pe el cu schimbarea, daca e schimbat, sau cu lipsa lui de caracter, daca asta e de fapt problema.
numai bine!
amor_amor
Postat pe 12 Octombrie 2010 23:54
De la: anutzzaa, la data 2010-09-21 18:41:09Daca nu ai avut minte si te-ai casatorit atat de repede cu un strain!!!! Tu nici nu il cunosteai bine! Acum platesti pentru greseala ta! E clar ca nu va potriviti, daca e un dobitoc, mai devreme sau mai tarziu veti ajunge la divort!


Vorbesti fara tine...cunosc cupluri care sunt casatorite de ani de zile,tot asa dupa doar cateva lui...si sunt bine merci,fericiti!
Care`i greseala pt care plateste?Ca daca`i pana acolo,nu`ti ajunge o viata sa cunosti cu adevarat un om...las`o balta!
AdrianaR
Postat pe 12 Octombrie 2010 23:59
super adevarat: si eu cunosc oameni casatoriti acum 30 si ceva de ani, doamna fiind ceruta de sotie dupa o saptamana!!!
vazut, luat, iubit, simtit, tot tacamul.
niste oameni f vii, potriviti, chimici si in priza.
genul de cuplu care te face sa vrei sa fii cu cineva, sa iti gasesti vreodata jumatatea cum s-au gasit si ei.
e vrajeala statul impreuna ca garantie a cunoasterii: stai cu el si 50 de ani si odata te trazneste o revelatie, ca nu l-ai cunoscut niciodata cu adevarat...

mi-am luat sotul "de barbat" dupa sase luni. azi recunosc ca e prostie, dar in aceeasi situatie as face aceeasi prostie, sigur.
nu m-a dus el de nas cat m-a dus propria-mi naivitate. si asta deja nu mai are de-a face cu ceilalti si cu "cunoscutul".
e riscul inerent al loteriei vietii...
amor_amor
Postat pe 13 Octombrie 2010 00:24
De la: amor_amor, la data 2010-10-13 00:24:38super adevarat: si eu cunosc oameni casatoriti acum 30 si ceva de ani, doamna fiind ceruta de sotie dupa o saptamana!!!
vazut, luat, iubit, simtit, tot tacamul.
niste oameni f vii, potriviti, chimici si in priza.
genul de cuplu care te face sa vrei sa fii cu cineva, sa iti gasesti vreodata jumatatea cum s-au gasit si ei.
e vrajeala statul impreuna ca garantie a cunoasterii: stai cu el si 50 de ani si odata te trazneste o revelatie, ca nu l-ai cunoscut niciodata cu adevarat...

mi-am luat sotul "de barbat" dupa sase luni. azi recunosc ca e prostie, dar in aceeasi situatie as face aceeasi prostie, sigur.
nu m-a dus el de nas cat m-a dus propria-mi naivitate. si asta deja nu mai are de-a face cu ceilalti si cu "cunoscutul".
e riscul inerent al loteriei vietii...


viata e un hazard... e un hazard ca te-ai nascut din miliarde de spermatozoizi tu... din miliarde de oameni tu... din miliarde de planete pe pamant tu... la fel si cuplurile... hazardul face ca o parte sint bine impreuna.. altii corect.. altii deloc..
Histria
Postat pe 13 Octombrie 2010 02:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste frumoasa dar cu final trist... 21 De la: ioanam859 29 Iunie 2010 16:19
cum m-as putea ingrasa 9 De la: kudika_23079 2 Ianuarie 2015 22:57
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25
Ne-am despartit si l-am ucis 16 De la: cristi_nne 26 Ianuarie 2011 15:10
M-a parasit..ok..il vreau inapoi... 147 De la: deea_elena 10 Septembrie 2019 00:04