Setari Cookie-uri

Prea multa durere...ce sa mai fac???????

Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc
kudika_587
Postat pe 22 Ianuarie 2012 03:20
De la: kudika_587, la data 2012-01-22 03:20:05Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc


Pai ce ai putea sa faci? Da-ti doua palme si nu mai repeta greseala. In loc sa belesti su*la, mai bine beleste ochii.
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 07:40
Buna, da intr-adevar este o problema destul de grava in ceea ce priveste faptul ca, tu treci printr-o perioada grea. Dar, trebuie sa treci peste! Daca fostul tau iubit te iubea nu ejacula in tine si nu te lasa insarcinata, implorandu-te sa avortezi! E strigator la cer ca, in ziua de astazi nu mai exista respect! Din punctul meu de vedere, tu ar trebui nici sa nu te mai gandesti la el deoarece, nu te merita, daca te merita nu-ti facea asta fiind constient ca nu are ce sa va ofere. :) Sa ai grija de tine! O zi buna iti doresc! Fii tu insuti!!! ;) Si golanii sa stea la coada ca nu se merita sa-i privesti sincer!
AlexysIroWiking
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:03
De la: kudika500343, la data 2012-01-22 08:03:04.... Daca fostul tau iubit te iubea nu ejacula in tine si nu te lasa insarcinata....


Hai, ca asta a fost tare de tot!
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:07
Pai logic, ba din contra te proteja nu? Daca intr-adevar te iubea si trebuia sa tina cont ca te puteai afla in perioada de fertilitate!!!!
AlexysIroWiking
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:18
De la: kudika500343, la data 2012-01-22 08:18:45Pai logic, ba din contra te proteja nu? Daca intr-adevar te iubea si trebuia sa tina cont ca te puteai afla in perioada de fertilitate!!!!


Din cate stiu eu, sexul se face in doi. Amandoi trebuie sa fie responsabili, dar mai ales ea pt ca barbatul isi pune palma-n fund si pleaca( ca si in cazul de mai sus).
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:23
De la: ilumax_76, la data 2012-01-22 08:23:37
De la: kudika500343, la data 2012-01-22 08:18:45Pai logic, ba din contra te proteja nu? Daca intr-adevar te iubea si trebuia sa tina cont ca te puteai afla in perioada de fertilitate!!!!


Din cate stiu eu, sexul se face in doi. Amandoi trebuie sa fie responsabili, dar mai ales ea pt ca barbatul isi pune palma-n fund si pleaca( ca si in cazul de mai sus).


Neata! desi esti cam dura cu biata fata, recunosc ca ai mare dreptate. Ceea ce mi se pare mie absurd este faptul ca desi exista atat de multe posibilitati de informare inca mai exista astfel de cazuri.
ally_ally00
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:31
se face si in mai multi...trenuletul...
FUT_FRUMOS
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:31
Poi bun, in cazul acesta, PREZERVATIV! Sau, pilula de a doua zi si gata!
AlexysIroWiking
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:32
AlexysIroWiking
Postat pe 22 Ianuarie 2012 08:32
De la: kudika_587, la data 2012-01-22 03:20:05Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc


Intotdeauna sa faci doar ceea ce-ti spune inima, tu stii cel mai bine ce e bine pentru tine. Data viitoare nu te mai lasa influentata de nimeni cand e vorba sa iei decizii majore.
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:40
De la: franziska_eu, la data 2012-01-22 11:40:08
De la: kudika_587, la data 2012-01-22 03:20:05Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc


Intotdeauna sa faci doar ceea ce-ti spune inima, tu stii cel mai bine ce e bine pentru tine. Data viitoare nu te mai lasa influentata de nimeni cand e vorba sa iei decizii majore.


Iar referitor la iubitul tau, ca te-a obligat sa avortezi, ca mai apoi sa-ti dea papucii, crede-ma ca este un individ mizerabil, care nu te merita, pentru care nu se merita sa versi nicio lacrima. S-a folosit de tine, atata tot.
franziska_eu
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:42
De la: franziska_eu, la data 2012-01-22 11:42:18


Iar referitor la iubitul tau, ca te-a obligat sa avortezi, ca mai apoi sa-ti dea papucii.....[/quote]

I-a pus cumva cutitul la gat atunci cand s-au fu*tut sau cand a mers sa faca avort? Nu cred.
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:50
De la: franziska_eu, la data 2012-01-22 11:40:08


Intotdeauna sa faci doar ceea ce-ti spune inima, tu stii cel mai bine ce e bine pentru tine. [/quote]


Urasc sfatul asta. Tocmai pt ca si-a ascultat inima, acum si-a luat-o in bot.
ilumax_76
Postat pe 22 Ianuarie 2012 11:53
De la: kudika_587, la data 2012-01-22 03:20:05Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc



Draga mea,intr-adevar,ceea ce ti s-a intamplat,nu este deloc placut,dar trebuie sa intelegi un lucru si anume ca dragoste cu sila nu se va face niciodata!Iubitul tau a avut in intentie ,despartirea voastra,inca dinainte de a face intreruperea de sarcina,acest lucru sa-ti fie clar!!!!!!El nu a fost stabil in manifestarea sentimntelor fata de tine si relatia voastra, si de aici s-a nascut dorinta lui de a face avort!!!Niciun barbat,care isi iubeste partenera,nu o va sfatui sa renunte la fructul iubirii lor,chiar in conditiile financiare precare,pe care le marturisiti!!!Acuzele aduse asupra a ceea ce ai facut ,pot fi aduse si domnului in cauza,nu numai tu esti responsabila pentru comiterea lui!!Ai facut avort,,,,asta este,,,,problema reala tine de modul cum vrei sa traiesti mai departe!!!Alaturi de iubitul tau,,,,nu se mai pune in discutie continuarea relatiei,caci ar fi tardiva,atata timp cat el refuza sa mai fiti impreuna si nemaiexistand un motiv pentru care sa continuati aceasta relatie!!!Daca as fi in locul tau,,,l-as trimite la plimbare pe iubit,nu l-as mai accepta o secunda alaturi de mine,,,mi-as reconsidera pozitia si mi-as vedea de viata mea!Draga mea,astfel de lucruri se intampla in viata unei femei,,,dar nu trebuie transformate in obicei!!!Deci,recupereaza-te corespunzator,rupe orice legatura cu acel domn si fii mai atenta pe viitor!!Exista mijloace de protectie,in ceea ce priveste aparitia sarcinilor neplanificate,,,,informeaza-te si pune in practica,evita sa mai recurgi la intreruperi de sarcina,nu sunt benefice organismului femeii si pot conduce si la instalarea infertilitatii!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:02
E foarte simplu raspunsul la dilema ta... Ii dau papucii individului... Este evident faptul ca nu a vrut decat sex de la tine... Si acum, ca a vazut ca sexul nu inseamna doar distractie, ci si probleme, a dat bir cu fugitii.
Micaell
Postat pe 22 Ianuarie 2012 12:53
Esti o gasca proasta si acum suporti consecintele.
Broscaru
Postat pe 22 Ianuarie 2012 13:33
Oricat de mult l-ai iubi - trebuie sa gandesti cu mintea nu cu inima. Caul sus si mergi mai departe - nu poti sa traiesti in pesimis...o gandire pozitiva este ceea ce ai nevoie sa aplici in viata ta in momentul de fata...

kudika_nikole
Postat pe 22 Ianuarie 2012 14:18
Cate o data imi zic si eu exact ce ziceti voi...dar poate il iubesc atat de mult incat nu vreau sa cred ca am fost mintita in tot acest timp...
sincer nu stiu ce sa mai cred ,ce sa fac....sincer eu vreau sa ne mai dam o sansa sperand ca o sa mearga...el e langa mine dar nu mai e ca inainte...de exemplu ieri a stat cu mine toata ziua ma scos undeva in afara orasului ..la aer curat,s-a comportat frumos,ma sarutat..dar seara cand am ajuns acasa era schimbat,lam intrebat ce are...si mia raspuns ca nu vrea sa inteleg gresit lucrurile..ca el ma iubeste ca ii place sa fie cu mine,sa petreaca timp impreuna si ca a fost totul bine,ca merg bine lucrurile intre noi....Dar ca nu sia schimbat parerea si ca in continuare simte acelas lucru..ca no sami zica de pe o zi pe alta ca gata nu mai vrea sa ne despartim...nu-l inteleg..si nu stiu ce sa mai cred...o sa fie cu mine sau cat o sa dureze comportamentul asta a lui????
kudika_587
Postat pe 23 Ianuarie 2012 13:33
SEZI BLIND CA APARE INTELEAPTA SITE-ULUI SI ITI DA NISTE SFATURI...SI REZOLVI THOT ! RABDARE CA SPERANTZA-TZA-TZA CAPRITZA TZA, MOARE ULTIMA !
monreve3031
Postat pe 23 Ianuarie 2012 13:39
De la: kudika_587, la data 2012-01-23 13:33:14Cate o data imi zic si eu exact ce ziceti voi...dar poate il iubesc atat de mult incat nu vreau sa cred ca am fost mintita in tot acest timp...
sincer nu stiu ce sa mai cred ,ce sa fac....sincer eu vreau sa ne mai dam o sansa sperand ca o sa mearga...el e langa mine dar nu mai e ca inainte...de exemplu ieri a stat cu mine toata ziua ma scos undeva in afara orasului ..la aer curat,s-a comportat frumos,ma sarutat..dar seara cand am ajuns acasa era schimbat,lam intrebat ce are...si mia raspuns ca nu vrea sa inteleg gresit lucrurile..ca el ma iubeste ca ii place sa fie cu mine,sa petreaca timp impreuna si ca a fost totul bine,ca merg bine lucrurile intre noi....Dar ca nu sia schimbat parerea si ca in continuare simte acelas lucru..ca no sami zica de pe o zi pe alta ca gata nu mai vrea sa ne despartim...nu-l inteleg..si nu stiu ce sa mai cred...o sa fie cu mine sau cat o sa dureze comportamentul asta a lui????



OF,OF,OF,DRAGOSTEA ACEASTA,BAT-O VINA,CUM REUSESTE EA SA RAVASEASCA SUFLETUL FEMEII!

Draga mea,pe de o parte,te inteleg pentru ca sunt femeie si cunosc foarte bine simptomele prezentate,dar ,pe de alta parte,nu iti inteleg cramponarea in ceva ce ti s-a comunicat ca urmeaza sa se intample,mai precis ,despartirea iubitului tau de tine!!! Faptul ca iubitul tau afiseaza o compasiune si o condescendenta minimala,nu trebuie sa-ti dea sperante desarte ,in ceea ce priveste viitorul relatiei voastre,in conditiile in care ti-a si atras atentia asupra hotararii finale!In locul lui,as fi fost mai rezervat in ceea ce te priveste si mai onest in manifestari,dar m-as fi mentinut in limitele bunului simt!!!Tu vrei sa-i dai sanse lui??????De ce?Ce sanse a dat el copilului vostru???????Niciuna! Ce sansa a mai dat iubirii voastre????Nicuna!!!Te duce cu zaharelul,pan ate vei recupera,dupa care te va lasa cu buza umflata!!!Draga mea,un barbat nehotarat este ca o pojghita de gheata,nu prezint asiguranta ,ci,mai degraba,un risc de a-ti rupe picioarele!!!Tu iubesti,,el iti spune ca te iubeste,bla,bla,bla,dar intr-o zi te va parasi!!!Cum vine asta?Tie ,ti se pare normal acest comportament?
MissRainbow
Postat pe 23 Ianuarie 2012 14:14
De la: kudika_587, la data 2012-01-23 13:33:14Cate o data imi zic si eu exact ce ziceti voi...dar poate il iubesc atat de mult incat nu vreau sa cred ca am fost mintita in tot acest timp...
sincer nu stiu ce sa mai cred ,ce sa fac....sincer eu vreau sa ne mai dam o sansa sperand ca o sa mearga...el e langa mine dar nu mai e ca inainte...de exemplu ieri a stat cu mine toata ziua ma scos undeva in afara orasului ..la aer curat,s-a comportat frumos,ma sarutat..dar seara cand am ajuns acasa era schimbat,lam intrebat ce are...si mia raspuns ca nu vrea sa inteleg gresit lucrurile..ca el ma iubeste ca ii place sa fie cu mine,sa petreaca timp impreuna si ca a fost totul bine,ca merg bine lucrurile intre noi....Dar ca nu sia schimbat parerea si ca in continuare simte acelas lucru..ca no sami zica de pe o zi pe alta ca gata nu mai vrea sa ne despartim...nu-l inteleg..si nu stiu ce sa mai cred...o sa fie cu mine sau cat o sa dureze comportamentul asta a lui????


In cazul acesta - incearca sa vorbesti mai serios ca oricand cu el. Spune-i ce asteptari ai tu de la viata si intreaba-l pe el ce asteptari are el de la viata si de la tine. Nu poti sa traiesti viata ta invartindu-te in jurul lui- adica jucandu-i jocul....spunei ca daca vrea sa fiti impreuna mult timp sa-ti zica si daca nu are ganduri serioase cu tine - nici o problema mergi mai departe dar pe tine sa nu te poarte cu zaharelul. Intro relatie conversatia este cea mai importanta- in lipsa ei totul devine o ruina...
kudika_nikole
Postat pe 23 Ianuarie 2012 17:58
Asai dupa tot..el nu da nici o sansa dragostei noastre..Desi nu-l inteleg sincer...pentru ca nui rece cu mine se comporta la fel ca inainte ..poate putin mai rece..dar ma satuta la fel si imi vorbeste la fel,nu-mi vine sa cred ca sta langa mine doar din compasiune pentru ca sar comporta alt fel zic eu...el imi zice ca ma doreste ..si asta ma face sa ma gandesc ca poate vrea doar sex....nu stiu ce sa cred...pentru ca pana de curand eram fericiti bine vroiam in vara sa ne mutam impreuna ,mia zis ca ma iubeste ca nu poate fara mine...iar acum mia zis ca suntem diferiti ca gandim diferit..si nu pot sa inteleg cum acum poate fara mine....sau de ce imi zice ca ma iubeste ,ca ma doreste ...cand pana la urma are de gand sa ne despartim...
kudika_587
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:04
De la: kudika_587, la data 2012-01-23 18:04:30Asai dupa tot..el nu da nici o sansa dragostei noastre..Desi nu-l inteleg sincer...pentru ca nui rece cu mine se comporta la fel ca inainte ..poate putin mai rece..dar ma satuta la fel si imi vorbeste la fel,nu-mi vine sa cred ca sta langa mine doar din compasiune pentru ca sar comporta alt fel zic eu...el imi zice ca ma doreste ..si asta ma face sa ma gandesc ca poate vrea doar sex....nu stiu ce sa cred...pentru ca pana de curand eram fericiti bine vroiam in vara sa ne mutam impreuna ,mia zis ca ma iubeste ca nu poate fara mine...iar acum mia zis ca suntem diferiti ca gandim diferit..si nu pot sa inteleg cum acum poate fara mine....sau de ce imi zice ca ma iubeste ,ca ma doreste ...cand pana la urma are de gand sa ne despartim...


Daca asa sta treaba... fi tu cea care ia initiativa si da-i papuci - trimite-l la plimbare cat poti de repede ...daca tu simti ca el vrea sa se desparta de tine lasa-l tu pe el ...nu fi fraiera. El sti cve vrea sa faca ??? Vrea sa se desparta de tine dar nu dintrodata ci treptat...nu vrea sa iei ura pe el si sa-l crezi mincinos, se gandeste ca nu este frumos so rupa dintrodata cu tine pt ca ati fost impreuna mult timp. Eu ias da un timp de gandire...l-as pune sa aleaga daca vrea ceva serios cu mine si mai are rost so continuam si daca nu - frumos nui nimik niki o problema. Viata merge inainte - esti tanara, frumoasa si nu are rost sa suferi pt cineva sau ceva care nu merita...pastreaza-ti optimismul chiar si in situatile cele mai critice chiar daca pierzi ceva ---optimismul te va face sa crezi ca ai castigat - sau iti va da putere sa mergi mai departe.

Sper sa faci o alegere buna- tie sa-ti fie bine si celorlalti care cum aleg sa le fie asa le va fi...

kudika_nikole
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:23
De la: AlexysIroWiking, la data 2012-01-22 08:03:04Buna, da intr-adevar este o problema destul de grava in ceea ce priveste faptul ca, tu treci printr-o perioada grea. Dar, trebuie sa treci peste! Daca fostul tau iubit te iubea nu ejacula in tine si nu te lasa insarcinata, implorandu-te sa avortezi! E strigator la cer ca, in ziua de astazi nu mai exista respect! Din punctul meu de vedere, tu ar trebui nici sa nu te mai gandesti la el deoarece, nu te merita, daca te merita nu-ti facea asta fiind constient ca nu are ce sa va ofere. :) Sa ai grija de tine! O zi buna iti doresc! Fii tu insuti!!! ;) Si golanii sa stea la coada ca nu se merita sa-i privesti sincer!

steffy91
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:31
De la: kudika_587, la data 2012-01-22 03:20:05Buna...am o problema destul de serioasa as zice eu...Acum cateva zile a trebuit sa fac un avort desi nu am vrut,tatal copilului nul vroia si nu aveam cu ce sa-l cresc...trec prin clipe foarte grele,ingrozitoare as zice eu...Inainte sa fac avort partenerul meu ma ruga in fiecare moment sa fac avort ,sa-i dau o sansa sa ma poata face fericita si ca acum nu are ce sa ne ofere deoarece e student.....Dar azi dupa doar 2zile dupa ce s-a intamplat imi zice ca cel mai bine e sa nu mai fim impreuna ,ca el asa a decis sa ne despartim,ca ma iubeste dar nu mai vede nici o sansa pentru relatia noastra.....Intradevar inainte sa se intample avortul ne-am zis multe lucruri urate..iam zis ca nu ma iubeste si multe alte lucruri dar si el mia zis multe....insa eu am decis ca merita sa ne mai acordam o sansa sa incercam sa fim bine...dar el care zicea ca ma iubeste..o zice si acum oricat iam zis eu car fi bine sa mai incercam pentru ultima data mia zis ca nu mai vrea ca nu suntem facuti unul pentru altul....zicceti voi ce sa fac?ce sfaturi imi dati....sincer nu cred ca exista durere mai mare decat sa faci avort desi nu vrei si inacelas timp in care suferi pe asta sa vina si despartirea pentru persoana pe care o iubesti si credeai ca te iubeste....mia zis ca o sa-mi fie alaturi pana ma recuperez dar nu mai putem fi impreuna...ziceti-mi voi ce sa fac?simt ca nu mai pot pentru ca il iubesc.....va multumesc

lasa-l si mergi mai departe...dupa ce ca te-a pus sa faci avort te mai si lasa... pleaca si nu mai privi inapoi
steffy91
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:33
Nu esti tu tot aia de 22 de ani care era gravida in 3 luni cu pacaliciul de 20 de ani care te punea sa faci avort ca sa nu-i distrugi viata?
Armain
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:41
NU nu sunt eu aia...sarcina mea era mult mai mica....
kudika_587
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:49
De la: Armain, la data 2012-01-23 18:41:11Nu esti tu tot aia de 22 de ani care era gravida in 3 luni cu pacaliciul de 20 de ani care te punea sa faci avort ca sa nu-i distrugi viata?


Si eu cred ca este vorba de aceiasi persoana....de acord cu tine...
kudika_nikole
Postat pe 23 Ianuarie 2012 18:51
De la: ilumax_76, la data 2012-01-22 11:50:43
De la: franziska_eu, la data 2012-01-22 11:42:18


Iar referitor la iubitul tau, ca te-a obligat sa avortezi, ca mai apoi sa-ti dea papucii.....


I-a pus cumva cutitul la gat atunci cand s-au fu*tut sau cand a mers sa faca avort? Nu cred. [/quote]

Aici ai dreptate, insa doar cand te referi la protectie: din punctul meu de vedere, protectia e treaba amandurora, nu doar a femeii, insa pe noi, femeile, pica responsabilitatea protectiei in primul rand, pentru ca-n cazul unei sarcini, noi trebuie sa purtam copilul, sa-l crestem, sa-l educam etc, in timp ce tatal isi poate puna mana-n dos si se poate cara. Iar in ceea ce priveste decizia fetei de a face avort, a recunoscut ca s-a lasat induplecata de rugamintile iubitului ei. El nu a constrans-o fizic sa faca lucrul asta, ci a santajat-o emotional.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 05:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna fericirea pentru voi? 1 De la: nouasexy 19 Martie 2011 20:17
Nu il inteleg 12 De la: Maddalyna 5 Ianuarie 2009 09:47
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
Imi place de el dar nu stiu cum sa ii spun. 6 De la: vitamina_c 22 Februarie 2011 12:00
Fotografii profesionale 2 De la: kyru 3 August 2010 12:49