Setari Cookie-uri

ce sa port daca sunt cracanata?

nu ca ti l`as fi cerut....dar...asta da argument
AdrianaR
Postat pe 1 Octombrie 2010 19:22
:) buna! cunosc pe cineva care, la fel ca tine se plangea ca e "cracanata" (era si foarte slaba) si din cauza acestui lucru era extrem de complexata...poate si din cauza rautatilor primite de la cei din jur (cei care se considera perfecti si isi permit sa faca glume pe seama altora).ideea e ca acest defect se poate corecta atat prin tiuntele adoptate dar mai ales prin sport. exista foarte multe exercitii fizice care te-ar putea ajuta, asa ca sfatul meu e sa mergi la sala si sa te ajuti singura inainte sa dai banii in tot felul pe haine care ti-ar putea ascunde picioarele in forma de x :), dar care pe de alta parte s-ar putea sa nu te avantajeze. iti urez mult succes si incredere in tine!
irynis
Postat pe 2 Octombrie 2010 10:40
eu consider ca femeile cracanate sunt chiar sexi
carlosito
Postat pe 5 Octombrie 2010 07:56
Ce urat din partea celor care in loc sa ii dea un sfat fetei ati inceput sa o jigniti !! Frumos din partea voastra !!
Creata24
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:29
...fuste si pantaloni large:)
lou_lou
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:23
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult
Sa-ti camuflezi picioarele cu vreo tzoala ,nu se brodeste decat cu fuste plisate ale cocalarelor ! Putina "chinuiala" pe la sala de fitness (de 3 ori pe saptamana / minim 6 luni) si pe urma sa vii sa te lauzi si noua cum arati !.. Alta sansa nu ai ! Good Luck !
crysis
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:25
CE USOR E PT UNII SA-SI BATA JOC ?NU-I ASA? daca nu sunteti in stare sa dati un sfat bun mai bine nu raspundeti .fiecare pers are calitati si defecte ,nimeni nu e perfect,haideti sa ne uitam fiecare in gradina lui si apoi sa vorbim.... Mi-a placut sfatul lui Vali,sunt de aceeasi parere ,nu lua in calcul rautatile altora cumparati in limita posibilitatilor tale, haine la moda dar care sa-ti vina ca turnate scoateti in evidenta tot ce ai tu mai frumos si apoi vei vedea efectul cand vei iesi pe strada .FII INCREZATOARE
kudika315613
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:45
sincer si eu sunt destul de slaba si umpik cracanata dar asta nu inseamna k trb sa intru in panika si sa devin complexata...fiecare are defecte si calitati.imbrcate k ce vrei u fii increzatoare...cui nu ii convine sa nu se uita..nimeni nu e perfect..succes!
rox18
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:06
da u te crezi prea frumoasa sa comentezi de alte persoane???uita-te la tine si apoi zi de alti!nu iti zic in nume de rau dar u cum te-ai simptii daca ti-ar zice cineva asa???frumos din partea ta!tine-o asa ca o tii bine!
rox18
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:32
Am citit tot ceea ce s-a scris..........
Am avut un coleg de liceu " ixosh" adica cu picioarele in x, habar nu aveti ce chin e pe un astfel de om, isi roade pantalonii la genunchi!
Iar cele care ziceti ca sala o ajuta.....povesti!
Acel baiat a facut pana si gimnastica medicala.......asta ii era ( si ii e, ca doar traieste) conformatia, nu a schimbat nimic.
Facea exercitii inca din clasa a- 9-a, deci de la 14-15 ani, cand inca era adolescent.......si cum ziceam....nimic nu a rezolvat..oasele ca si atlele din organismul nostru, au o perioada, ca sa zic asa pana cand devin " adulte"....dupa care...pa si pusi.
Asa ca.......sfatul meu ( am mai vazut scris mai sus) e sa dai o tura prin mall-uri si sa incerci hainele care-ti plac si sa le alegi pe care te avantajeaza....oricum moda vine si trece, nu-ti face probleme ca nu poti purta colanti sau blugi stramti......sunt si alte haine care-s " shik"...nu-ti face probleme, tu sa fii sanatoasa!
stem_29
Postat pe 5 Octombrie 2010 19:26
ideea e sa porti pantaloni largi, evazati , nicidecum mulati. Iar la capitolul fuste, cred ca ar merge o rochie sau fustita pana sub genunchi, luata eventual cu colanti sau chiar ciorapi subtiri. Mai e nevoie sa spun ca se poarta rochiile f lungi, la nivelul gleznei, care nu vad de ce nu te-ar avantaja? Succes, si nu lua acest complex ca si un stres zilnic!
kudika324563
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:35
De la: laura_simona, la data 2010-09-26 15:12:41
De la: Celia_29, la data 2010-09-26 00:14:11
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult



ti.ar sta bine cu scula intre picere.....nu s.ar mai obosi sa te desfaca.....
fusta a la rromi ti.ar veni perfect.......


ce-mi place cand se dau unii destepti nevoie mare.... revenim cand te trezesti din prostie


Nu ca ea se crede un fel de miss world sa-si permita sa rada de altii care au probleme sti?:)) nu de alta dar ea e prea perfecta saraca tre s-o-ntelegem
oanabrit
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:22
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult


mda am citit ce s-a mai scris, no comment, in primul rand nu te mai simti complexata si nu mai baga in seama rautatile celor din jur, ca daca stai si "pui botu" la tot ce iti spune lume apai atunci cred ca toate ar trebuii sa ne retusam total din bisturiu; apoi poti purta rochii lungi pana la glezna cu cizme si cu geaca scurta de blug sau din blanita; fuste evazate pana sub genunchi, pantaloni evazati care acum se poarta din nou, ideea este sa accentuezi alta parte a corpului , talia prin bluze stramte, sanii prin decolteuri adanci mai ales daca acoperi partea de jos prin rochii si fuste maxi poti purta decoleuri ample; si ar fi de evitat blugii pana si colantii.

succes si mai lasa complexele sunt cate unele cat casa si umbla mulate de sus pana jos si nu le mai pasa de ce zice lumea
visan_georgiana
Postat pe 7 Octombrie 2010 11:40
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 11:40:17
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult


mda am citit ce s-a mai scris, no comment, in primul rand nu te mai simti complexata si nu mai baga in seama rautatile celor din jur, ca daca stai si "pui botu" la tot ce iti spune lume apai atunci cred ca toate ar trebuii sa ne retusam total din bisturiu; apoi poti purta rochii lungi pana la glezna cu cizme si cu geaca scurta de blug sau din blanita; fuste evazate pana sub genunchi, pantaloni evazati care acum se poarta din nou, ideea este sa accentuezi alta parte a corpului , talia prin bluze stramte, sanii prin decolteuri adanci mai ales daca acoperi partea de jos prin rochii si fuste maxi poti purta decoleuri ample; si ar fi de evitat blugii pana si colantii.

succes si mai lasa complexele sunt cate unele cat casa si umbla mulate de sus pana jos si nu le mai pasa de ce zice lumea


tigra e ff adevarat ce spui, daca treci peste complexul din cap, nu mai ai probleme. dar cei care au fost complexati de mici nu mai scapa de asta decat daca regleaza pb in cazul cu picioarele poate se pot face chirurgii ortopedice
Histria
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:04
buna voua ...ma bucur sa va cunosc ...sper sa ma integrez repede in societate ;)
cornelmen
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:14
De la: hystria1, la data 2010-10-07 12:04:27
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 11:40:17
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult


mda am citit ce s-a mai scris, no comment, in primul rand nu te mai simti complexata si nu mai baga in seama rautatile celor din jur, ca daca stai si "pui botu" la tot ce iti spune lume apai atunci cred ca toate ar trebuii sa ne retusam total din bisturiu; apoi poti purta rochii lungi pana la glezna cu cizme si cu geaca scurta de blug sau din blanita; fuste evazate pana sub genunchi, pantaloni evazati care acum se poarta din nou, ideea este sa accentuezi alta parte a corpului , talia prin bluze stramte, sanii prin decolteuri adanci mai ales daca acoperi partea de jos prin rochii si fuste maxi poti purta decoleuri ample; si ar fi de evitat blugii pana si colantii.

succes si mai lasa complexele sunt cate unele cat casa si umbla mulate de sus pana jos si nu le mai pasa de ce zice lumea


tigra e ff adevarat ce spui, daca treci peste complexul din cap, nu mai ai probleme. dar cei care au fost complexati de mici nu mai scapa de asta decat daca regleaza pb in cazul cu picioarele poate se pot face chirurgii ortopedice


da ai dreptate e greu sa scapi de complexe, eu am avut deviatie de sept si aveam nasul urat , am asteptat pana la 20 de ani sa ma operez si sa imi fac si 2 rinoplastii si tot nu imi place , dar vreau sa zic ca inainte de operatii imi era rusine sa ies din casa, eram practic obsedata , ma uitam ore in sir in oglinda sa vad cum se vede nasul din profil
visan_georgiana
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:30
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 12:30:34
De la: hystria1, la data 2010-10-07 12:04:27
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 11:40:17
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult


mda am citit ce s-a mai scris, no comment, in primul rand nu te mai simti complexata si nu mai baga in seama rautatile celor din jur, ca daca stai si "pui botu" la tot ce iti spune lume apai atunci cred ca toate ar trebuii sa ne retusam total din bisturiu; apoi poti purta rochii lungi pana la glezna cu cizme si cu geaca scurta de blug sau din blanita; fuste evazate pana sub genunchi, pantaloni evazati care acum se poarta din nou, ideea este sa accentuezi alta parte a corpului , talia prin bluze stramte, sanii prin decolteuri adanci mai ales daca acoperi partea de jos prin rochii si fuste maxi poti purta decoleuri ample; si ar fi de evitat blugii pana si colantii.

succes si mai lasa complexele sunt cate unele cat casa si umbla mulate de sus pana jos si nu le mai pasa de ce zice lumea


tigra e ff adevarat ce spui, daca treci peste complexul din cap, nu mai ai probleme. dar cei care au fost complexati de mici nu mai scapa de asta decat daca regleaza pb in cazul cu picioarele poate se pot face chirurgii ortopedice


da ai dreptate e greu sa scapi de complexe, eu am avut deviatie de sept si aveam nasul urat , am asteptat pana la 20 de ani sa ma operez si sa imi fac si 2 rinoplastii si tot nu imi place , dar vreau sa zic ca inainte de operatii imi era rusine sa ies din casa, eram practic obsedata , ma uitam ore in sir in oglinda sa vad cum se vede nasul din profil


e numai o chestie de perceptie.. ceilalti nu-si bat capul cu detalii, poate in primul moment.. apoi conteaza doar personalitatea
Histria
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:43
Se cam poarta sfaturile astea nesimtite p forum nu?? daca nu t duce capu', macar nu mai semnaliza!
irinuku
Postat pe 7 Octombrie 2010 13:38
CELIA
irinuku
Postat pe 7 Octombrie 2010 13:40
Fuste lungi si tocuri....
kudika227120
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:18
Eu cred ca salvarii, pantof cu putin toc.te schimba total. Fustele crete si closh lungi te-ar avantaja. Fustele gogoshar sub genunchi cu cizma lunga.Chiar are nevoie de un sfat, nu de critici.
LumiTaf
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:52
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult


pantofi cu toc!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:05
eram barfita ....la dracu!
data viitoare anuntati.ma
Celia_29
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:09
http://www.121.ro/content/moda_si_frumusete/intrebare43446-am-168-cm-sunt-foarte-slaba-am-sanii-mici-si-pic-cat34.html inspirate!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:09
Tate nenorocite, nu-si tin gura. Nu va dati seama cat rau faceti unei tinere cu asfel de replici. Panarame de oameni. din ce in ce mai multi si mai multe. Totul se plateste in viata asta. Ajungeti voi hoaste si or sa rada si tinerii de voi. Cum ii crestem asa ii vom avea. Dupa aia tipam in gura mare ca tinerii nu ne respecta. Aici unde sunt, oamenii nu rad unii de altii. Si sunt, unii, putin zis diformi. Dar aici se mai si invata carte si mai ales...psihologie umana. Mi-e sila. Ma dezabonez.

Pentru fata care a deschis topicul:
Ai primit sfaturi intelepte, de la oameni care inca mai au in ei o farama de omenie. Poarta fuste lungi crete, clos, drepte si tocuri. O femeie e frumoasa pe tocuri . Ah si esti slaba. Super! Fustele lungi iti vor pune in valoare silueta.Vei fi o aparitie pe tocuri. Traieste-ti viata frumos si incerca sa nu apleci urechea la toti frustatii. Din pacate omenirea e in deriva, iar Ro este campioana la a rade unul de altul. Atata neam prostie ca la natia aia, nu am mai vazut. desi, mai sunt, din pacate.
mireladoncut
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:08
De la: mireladoncut, la data 2010-10-08 17:08:17Tate nenorocite, nu-si tin gura. Nu va dati seama cat rau faceti unei tinere cu asfel de replici. Panarame de oameni. din ce in ce mai multi si mai multe. Totul se plateste in viata asta. Ajungeti voi hoaste si or sa rada si tinerii de voi. Cum ii crestem asa ii vom avea. Dupa aia tipam in gura mare ca tinerii nu ne respecta. Aici unde sunt, oamenii nu rad unii de altii. Si sunt, unii, putin zis diformi. Dar aici se mai si invata carte si mai ales...psihologie umana. Mi-e sila. Ma dezabonez.

Pentru fata care a deschis topicul:
Ai primit sfaturi intelepte, de la oameni care inca mai au in ei o farama de omenie. Poarta fuste lungi crete, clos, drepte si tocuri. O femeie e frumoasa pe tocuri . Ah si esti slaba. Super! Fustele lungi iti vor pune in valoare silueta.Vei fi o aparitie pe tocuri. Traieste-ti viata frumos si incerca sa nu apleci urechea la toti frustatii. Din pacate omenirea e in deriva, iar Ro este campioana la a rade unul de altul. Atata neam prostie ca la natia aia, nu am mai vazut. desi, mai sunt, din pacate.


ai dreptate, si e trist ca sunt persoane sensibile pe care asemenea critici le afecteaza enorm de ajung toata viata sa se ascunda si sa se considere urate; fratilor in alte tari mult mai civilizate nu sta nimeni sa te analizeze din cap pana in picioare ca la noi si sa rada si sa barfeasca din orice pe oricine
visan_georgiana
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:30
De la: mireladoncut, la data 2010-10-08 17:08:17Tate nenorocite, nu-si tin gura. Nu va dati seama cat rau faceti unei tinere cu asfel de replici. Panarame de oameni. din ce in ce mai multi si mai multe. Totul se plateste in viata asta. Ajungeti voi hoaste si or sa rada si tinerii de voi. Cum ii crestem asa ii vom avea. Dupa aia tipam in gura mare ca tinerii nu ne respecta. Aici unde sunt, oamenii nu rad unii de altii. Si sunt, unii, putin zis diformi. Dar aici se mai si invata carte si mai ales...psihologie umana. Mi-e sila. Ma dezabonez.

Pentru fata care a deschis topicul:
Ai primit sfaturi intelepte, de la oameni care inca mai au in ei o farama de omenie. Poarta fuste lungi crete, clos, drepte si tocuri. O femeie e frumoasa pe tocuri . Ah si esti slaba. Super! Fustele lungi iti vor pune in valoare silueta.Vei fi o aparitie pe tocuri. Traieste-ti viata frumos si incerca s a nu apleci urechea la toti frustatii. Din pacate omenirea e in deriva, iar Ro este campioana la a rade unul de altul. Atata neam prostie ca la natia aia, nu am mai vazut. desi, mai sunt, din pacate.



Foarte bine zis si gandiiit !!!!!!ai mare dreptate.....astia kre se dau perfecti trebuie sa iasa cumva in evidenta facand misto de nekazurile altora ....ce s-i faci e un fel de a-si ocupa vremea
oanabrit
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:28
De la: mireladoncut, la data 2010-10-08 17:08:17Tate nenorocite, nu-si tin gura. Nu va dati seama cat rau faceti unei tinere cu asfel de replici. Panarame de oameni. din ce in ce mai multi si mai multe. Totul se plateste in viata asta. Ajungeti voi hoaste si or sa rada si tinerii de voi. Cum ii crestem asa ii vom avea. Dupa aia tipam in gura mare ca tinerii nu ne respecta. Aici unde sunt, oamenii nu rad unii de altii. Si sunt, unii, putin zis diformi. Dar aici se mai si invata carte si mai ales...psihologie umana. Mi-e sila. Ma dezabonez.

Pentru fata care a deschis topicul:
Ai primit sfaturi intelepte, de la oameni care inca mai au in ei o farama de omenie. Poarta fuste lungi crete, clos, drepte si tocuri. O femeie e frumoasa pe tocuri . Ah si esti slaba. Super! Fustele lungi iti vor pune in valoare silueta.Vei fi o aparitie pe tocuri. Traieste-ti viata frumos si incerca sa nu apleci urechea la toti frustatii. Din pacate omenirea e in deriva, iar Ro este campioana la a rade unul de altul. Atata neam prostie ca la natia aia, nu am mai vazut. desi, mai sunt, din pacate.

Parerea ta!
Un om puternic nu ar lasa ca niste cuvinte care vin din partea unor necunoscuti sa`l afecteze!Numai un om slab si nesigur pe el!
P.S. ai un vocabular deosebit
AdrianaR
Postat pe 8 Octombrie 2010 20:34
Aoleu ce s-au incins spiritele pe-aici

On topic: Nu- fuste prea scurte, si nu pantaloni foarte mulati - pot fi pe langa picior, nu neaparat laaargi.

Dar mie nu mi se pare chiar un capat de tara daca o femeie este "cracanata", mie personal nu mi se pare atat de deranjant, pe bune
Cocktail
Postat pe 8 Octombrie 2010 21:26
De la: Celia_29, la data 2010-09-26 00:14:11
De la: laura_simona, la data 2010-09-25 23:57:15buna.as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.sunt cracanata si am picioarele subtiri.adik am genunchii apropiati iar apoi se departeaza pana mai sus de jumatatea femurului.ce sa port? nu pot purta colanti sau fustite scurte.
mama mea spune ca am picioarele in forma de litera X.
ast sfaturi.ms mult



ti.ar sta bine cu scula intre picere.....nu s.ar mai obosi sa te desfaca.....
fusta a la rromi ti.ar veni perfect.......
Doamne....cata rautate...
playboy
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cand port rochii 7 De la: kudika_980716 5 Februarie 2015 11:32
mos craciun 17 De la: kudika054546 26 Ianuarie 2010 11:16
nu sunt sigura 24 De la: kudika168136 20 Aprilie 2010 19:24
haine si accesorii la preturi reduse 1 De la: kudika195039 10 Iunie 2010 16:39
Credit de nevoie personale! Pareri 2 De la: greierash_is_back 3 Noiembrie 2009 16:00