Setari Cookie-uri

DE CE PROCEDEAZA ASA?

Buna fetiliiii!
N-am sa incep sa va insir propozitii/fraze interminabile, fara rost pe-aici....
Pe scurt: am o relatie cat se poate de serioasa cu un tip de 4 luni de zile... Locuim impreuna, la inceput totul a fost numai lapte si miere... In toate eram amandoi, dar cu timpul el a inceput sa se schimbe. Mi-a dat de inteles prin comportamentul lui ca s-ar fi plictisit de mine... Am trecut peste asta, am incercat sa nu ma mai gandesc prea mult si am reusit. Dar saptamana trecuta, impinsa de ceva de la spate, i-am controlat telefonul. Mentionez ca (,) cu alte cateva zile in urma, am reusit sa surprind un schimb de mesaje intre el si o domnisoara pe un site... de socializare. Mesajele nu erau tocmai adecvate pt tipul lui de relatie care-l are cu mine.
Cautand in tel lui, am reusit sa gasesc probe care-l incrimineaza... Apeluri peste apeluri + mesaje. Tipa aceea stia de existenta mea, dar el i-a garantat ca nu voi afla niciodata daca ceva se va intampla intre ei.Eu eram la munca, el urma sa se intalneasca cu ea.
Intr-un final, fara sa stiu nimic, am reusit sa-i dau planurile peste cap iar intalnirea lor a cazut.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Sa continui relatia sau sa ne despartim? Cum ar trebui sa ma comport in continuare cu el, in cazul in care as da o a doua sansa relatiei?

Fara mistouri, va rog. Doresc comentarii strict la subiect. Mersi!
Lisssa
Postat pe 27 Septembrie 2010 07:28
1.tipul s-a plictisit prea repede,dupa doar 4 luni
2.la inceput era numai lapte si miere ca sa te cucereasca,acum te are asa ca de ce sa se mai agite?
3.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,sa te convingi(daca e sincer) daca e adevarat ca vrea sa se intalneasca cu tipa sau nu
4.dupa parerea mea nu prea ai o relatie ci doar o asa zisa "frectie"
5.eu sincera sa fiu,daca ar fi sa ma trateze cu cu..l si sa mai caute si alte femei,i-as da un sut fix in oute si m-as muta.
Asta as face eu,tu.... trebuie sa alegi singurica,e viata ta!
Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 08:38
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 08:38:481.tipul s-a plictisit prea repede,dupa doar 4 luni
2.la inceput era numai lapte si miere ca sa te cucereasca,acum te are asa ca de ce sa se mai agite?
3.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,sa te convingi(daca e sincer) daca e adevarat ca vrea sa se intalneasca cu tipa sau nu
4.dupa parerea mea nu prea ai o relatie ci doar o asa zisa "frectie"
5.eu sincera sa fiu,daca ar fi sa ma trateze cu cu..l si sa mai caute si alte femei,i-as da un sut fix in oute si m-as muta.
Asta as face eu,tu.... trebuie sa alegi singurica,e viata ta!

SUBSCRIU
desi_desiree
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:01
procedeaza asa pentru ca este un copil;iar copiii sa mearga la mamica lor sa-i mai creasca
mitura
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:29
De la: mitura, la data 2010-09-27 21:29:03procedeaza asa pentru ca este un copil;iar copiii sa mearga la mamica lor sa-i mai creasca


Beavo Mitule.....acilea te-ai referit strict la subiect

anastasia_m
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:52
e, copil! gasesti acelasi comportament si la barbati de 30 de ani...40...50....omul inseala, e clar...NEXT
Narcisa_tesfio
Postat pe 27 Septembrie 2010 21:56
De la: Lisssa, la data 2010-09-27 07:28:27Buna fetiliiii!
N-am sa incep sa va insir propozitii/fraze interminabile, fara rost pe-aici....
Pe scurt: am o relatie cat se poate de serioasa cu un tip de 4 luni de zile... Locuim impreuna, la inceput totul a fost numai lapte si miere... In toate eram amandoi, dar cu timpul el a inceput sa se schimbe. Mi-a dat de inteles prin comportamentul lui ca s-ar fi plictisit de mine... Am trecut peste asta, am incercat sa nu ma mai gandesc prea mult si am reusit. Dar saptamana trecuta, impinsa de ceva de la spate, i-am controlat telefonul. Mentionez ca (,) cu alte cateva zile in urma, am reusit sa surprind un schimb de mesaje intre el si o domnisoara pe un site... de socializare. Mesajele nu erau tocmai adecvate pt tipul lui de relatie care-l are cu mine.
Cautand in tel lui, am reusit sa gasesc probe care-l incrimineaza... Apeluri peste apeluri + mesaje. Tipa aceea stia de existenta mea, dar el i-a garantat ca nu voi afla niciodata daca ceva se va intampla intre ei.Eu eram la munca, el urma sa se intalneasca cu ea.
Intr-un final, fara sa stiu nimic, am reusit sa-i dau planurile peste cap iar intalnirea lor a cazut.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Sa continui relatia sau sa ne despartim? Cum ar trebui sa ma comport in continuare cu el, in cazul in care as da o a doua sansa relatiei?

Fara mistouri, va rog. Doresc comentarii strict la subiect. Mersi!







... iti faci iluzii ... un sut in dos si ... ura si la gara ... totusi sint perplex cit de usor te-a vrajit ... si cit de usor te-ai oferit ... sincer daca nu v-ati comporta atit de ieftin poate multi barbati v-ar aprecia mai mult ... dar cind e de ajuns sa deschizi usa ca sa intre o femeie in casa nu stiu de ce va asteptati sa fie fideli cind exista atitea femei ''deschise'' la putina ... CURVASARIE ...

marco918
Postat pe 27 Septembrie 2010 22:08
De la: anastasia_m, la data 2010-09-27 21:52:38
De la: mitura, la data 2010-09-27 21:29:03procedeaza asa pentru ca este un copil;iar copiii sa mearga la mamica lor sa-i mai creasca


Beavo Mitule.....acilea te-ai referit strict la subiect



sa-mi fie rusiiiiiiineeee
mitura
Postat pe 27 Septembrie 2010 22:10
De la: marco918, la data 2010-09-27 22:08:44
De la: Lisssa, la data 2010-09-27 07:28:27Buna fetiliiii!
N-am sa incep sa va insir propozitii/fraze interminabile, fara rost pe-aici....
Pe scurt: am o relatie cat se poate de serioasa cu un tip de 4 luni de zile... Locuim impreuna, la inceput totul a fost numai lapte si miere... In toate eram amandoi, dar cu timpul el a inceput sa se schimbe. Mi-a dat de inteles prin comportamentul lui ca s-ar fi plictisit de mine... Am trecut peste asta, am incercat sa nu ma mai gandesc prea mult si am reusit. Dar saptamana trecuta, impinsa de ceva de la spate, i-am controlat telefonul. Mentionez ca (,) cu alte cateva zile in urma, am reusit sa surprind un schimb de mesaje intre el si o domnisoara pe un site... de socializare. Mesajele nu erau tocmai adecvate pt tipul lui de relatie care-l are cu mine.
Cautand in tel lui, am reusit sa gasesc probe care-l incrimineaza... Apeluri peste apeluri + mesaje. Tipa aceea stia de existenta mea, dar el i-a garantat ca nu voi afla niciodata daca ceva se va intampla intre ei.Eu eram la munca, el urma sa se intalneasca cu ea.
Intr-un final, fara sa stiu nimic, am reusit sa-i dau planurile peste cap iar intalnirea lor a cazut.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Sa continui relatia sau sa ne despartim? Cum ar trebui sa ma comport in continuare cu el, in cazul in care as da o a doua sansa relatiei?

Fara mistouri, va rog. Doresc comentarii strict la subiect. Mersi!







... iti faci iluzii ... un sut in dos si ... ura si la gara ... totusi sint perplex cit de usor te-a vrajit ... si cit de usor te-ai oferit ... sincer daca nu v-ati comporta atit de ieftin poate multi barbati v-ar aprecia mai mult ... dar cind e de ajuns sa deschizi usa ca sa intre o femeie in casa nu stiu de ce va asteptati sa fie fideli cind exista atitea femei ''deschise'' la putina ... CURVASARIE ...


Eu subscriu aici!
D'soaro, da-i acum o sansa, poate-ti " tranteste" un copil, sa-ti dea ocupatie, ca el sa poata sa scrie mesaje si gagicareli.
Nicio sansa!
Daca dupa 4 luni deja-i plictisit, pai arunci dupa 20 de ani de casnicie ce face, se sinucide?
Oricum marco a zis bine.......prea usor va mutati cu ei, prea usor aceeptati orice.......pacat!
Pacat de voi, de tineretile voastre, si nu in ultimul rand, de mandria voastra!......care....unde-i?
stem_29
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:12
Stem,ce mandrie fata? Ele isi vad scopul,l-au gasit tzac ....pac...se muta impreuna repejor,planifica nunta si intre timp fac si copilul.Si uite asa avem nunta si botez in acelasi timp da` habar nu au cu cine traiesc....
Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:15
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 23:15:11Stem,ce mandrie fata? Ele isi vad scopul,l-au gasit tzac ....pac...se muta impreuna repejor,planifica nunta si intre timp fac si copilul.Si uite asa avem nunta si botez in acelasi timp da` habar nu au cu cine traiesc....


Aoleu!


barbi,
stem_29
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:22
De la: stem_29, la data 2010-09-27 23:22:59
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 23:15:11Stem,ce mandrie fata? Ele isi vad scopul,l-au gasit tzac ....pac...se muta impreuna repejor,planifica nunta si intre timp fac si copilul.Si uite asa avem nunta si botez in acelasi timp da` habar nu au cu cine traiesc....


Aoleu!


barbi,


Imi era dor de "miratul" tau Mda...aoleu....unele alearga atat de tare spre rochia de mireasa,incat nu mai vad nimic in jur..wtf conteaza sa-si vada visul cu ochii si sa fie si ele "printese" o zi.

Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:29
" Pe scurt: am o relatie cat se poate de serioasa cu un tip de 4 luni de zile... Locuim impreuna, la inceput totul a fost numai lapte si miere... I "


Pai daca el isi da intalniri cu alta dupa doar 4 luni de zile de relatie " cat se poate de serioasa " ....imagineaza`ti ..peste 1 an 2 ...
Cat de serioasa iti poti da seama ca este relatia dupa doar 4 luni ?? Ca va`ti mutat ??Hmmm....
La inceput cand ?in primele 2 sapt ? bullshit ...
blaa
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:36
Imi pare rau ca ti se intampla asta. Imi aduc bine aminte cand spuneai ca va ganditi la casatorie, ti-am zis sa te mai gandesti ca e prea devreme, sa astepti sa il mai cunosti. Acum incepi sa il cunosti, pacat totusi ca v-ati mutat atat de repede impreuna.
anutzzaa
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:36
De la: desi_desiree, la data 2010-09-27 21:01:09
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 08:38:481.tipul s-a plictisit prea repede,dupa doar 4 luni
2.la inceput era numai lapte si miere ca sa te cucereasca,acum te are asa ca de ce sa se mai agite?
3.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,sa te convingi(daca e sincer) daca e adevarat ca vrea sa se intalneasca cu tipa sau nu
4.dupa parerea mea nu prea ai o relatie ci doar o asa zisa "frectie"
5.eu sincera sa fiu,daca ar fi sa ma trateze cu cu..l si sa mai caute si alte femei,i-as da un sut fix in oute si m-as muta.
Asta as face eu,tu.... trebuie sa alegi singurica,e viata ta!

SUBSCRIU


Desi_desiree,
Iti multumesc pt postul tau.
Am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta, insa se enerveaza imediat si e primul care paraseste camera, evitand astfel sa intram si in alte discutii.
As pleca si eu, m-as muta, as renunta la tot pentru ca sunt sigura ca barbati se mai gasesc... dar nu mi-as ierta-o mie daca as renunta atat de usor... Oricine merita a doua sansa...

Ma gandesc ca poate, in momentele lui de singuratate, va reflecta asupra a ceea ce s-a intamplat si va gasi o forma de a indrepta greseala comisa. Poate se salveaza ceva din ceea ce a fost!
Lisssa
Postat pe 28 Septembrie 2010 06:57
De la: anutzzaa, la data 2010-09-27 23:36:50Imi pare rau ca ti se intampla asta. Imi aduc bine aminte cand spuneai ca va ganditi la casatorie, ti-am zis sa te mai gandesti ca e prea devreme, sa astepti sa il mai cunosti. Acum incepi sa il cunosti, pacat totusi ca v-ati mutat atat de repede impreuna.


Da, anutzzaa,
Bravo, asa e! Ma gandeam acum ceva timp si la casatorie, dar vad ca semnele negative au inceput sa iasa la suprafata. Era prea frumos ca sa fie adevarat.
Ma enerveaza gandul ca am renuntat la multe pt el, pt noi, pt aceasta relatie... Unde-i rasplata mea? Asta merit oare, sa fiu trisata?
E trist, foarte trist pt ca genul asta de experiente te fac sa-ti pierzi increderea in barbati si in oameni, in general...
Lisssa
Postat pe 28 Septembrie 2010 06:59
De la: stem_29, la data 2010-09-27 23:12:07
De la: marco918, la data 2010-09-27 22:08:44
De la: Lisssa, la data 2010-09-27 07:28:27Buna fetiliiii!
N-am sa incep sa va insir propozitii/fraze interminabile, fara rost pe-aici....
Pe scurt: am o relatie cat se poate de serioasa cu un tip de 4 luni de zile... Locuim impreuna, la inceput totul a fost numai lapte si miere... In toate eram amandoi, dar cu timpul el a inceput sa se schimbe. Mi-a dat de inteles prin comportamentul lui ca s-ar fi plictisit de mine... Am trecut peste asta, am incercat sa nu ma mai gandesc prea mult si am reusit. Dar saptamana trecuta, impinsa de ceva de la spate, i-am controlat telefonul. Mentionez ca (,) cu alte cateva zile in urma, am reusit sa surprind un schimb de mesaje intre el si o domnisoara pe un site... de socializare. Mesajele nu erau tocmai adecvate pt tipul lui de relatie care-l are cu mine.
Cautand in tel lui, am reusit sa gasesc probe care-l incrimineaza... Apeluri peste apeluri + mesaje. Tipa aceea stia de existenta mea, dar el i-a garantat ca nu voi afla niciodata daca ceva se va intampla intre ei.Eu eram la munca, el urma sa se intalneasca cu ea.
Intr-un final, fara sa stiu nimic, am reusit sa-i dau planurile peste cap iar intalnirea lor a cazut.

Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Sa continui relatia sau sa ne despartim? Cum ar trebui sa ma comport in continuare cu el, in cazul in care as da o a doua sansa relatiei?

Fara mistouri, va rog. Doresc comentarii strict la subiect. Mersi!







... iti faci iluzii ... un sut in dos si ... ura si la gara ... totusi sint perplex cit de usor te-a vrajit ... si cit de usor te-ai oferit ... sincer daca nu v-ati comporta atit de ieftin poate multi barbati v-ar aprecia mai mult ... dar cind e de ajuns sa deschizi usa ca sa intre o femeie in casa nu stiu de ce va asteptati sa fie fideli cind exista atitea femei ''deschise'' la putina ... CURVASARIE ...


Eu subscriu aici!
D'soaro, da-i acum o sansa, poate-ti " tranteste" un copil, sa-ti dea ocupatie, ca el sa poata sa scrie mesaje si gagicareli.
Nicio sansa!
Daca dupa 4 luni deja-i plictisit, pai arunci dupa 20 de ani de casnicie ce face, se sinucide?
Oricum marco a zis bine.......prea usor va mutati cu ei, prea usor aceeptati orice.......pacat!
Pacat de voi, de tineretile voastre, si nu in ultimul rand, de mandria voastra!......care....unde-i?


de mine s a tinut 1 an si putin sa ne mutam, da n am vrut...in final m a lasat ...cica nu l iubeam destul , cum o dai nu i bine
bella28
Postat pe 28 Septembrie 2010 07:43
daca-l iubesti da-i o sansa,daca tu crezi ca poti avea incredere in el poti incerca si vezi ce iese,cred ca ar fi bine sa aveti o discutie sincera.toate cele bune
kudika322026
Postat pe 28 Septembrie 2010 07:48
De la: kudika322026, la data 2010-09-28 07:48:11daca-l iubesti da-i o sansa,daca tu crezi ca poti avea incredere in el poti incerca si vezi ce iese,cred ca ar fi bine sa aveti o discutie sincera.toate cele bune

De iubit, il iubesc. Cel putin, eu imi cunosc sentimentele spre deosebire de el. Daca nu l-as fi iubit in continuare, ti se pare ca as fi genul de persoana care asteapta ceva ce stie ca niciodata nu se va intampla?
Incredere ca inainte nu mai pot avea in el, dar inca nu a disparut toata. Inca o greseala si tragem linia.
''Discutie sincera'' la el nu exista. Eventual o sa incerce sa ma rascoleasca, sa ma ameteasca cu vorbele lui. Se eschiveaza si incearca sa iasa din acest subiect. (ultima data cand am deschis subiectul despre ceea ce s-a intamplat, mi-a spus ca nu am gasit momentul potrivit. Dupa care, fara nici o remuscare, mi-a intors spatele si... a adormit.)
Lisssa
Postat pe 29 Septembrie 2010 07:45
De la: Lisssa, la data 2010-09-29 07:45:28
De la: kudika322026, la data 2010-09-28 07:48:11daca-l iubesti da-i o sansa,daca tu crezi ca poti avea incredere in el poti incerca si vezi ce iese,cred ca ar fi bine sa aveti o discutie sincera.toate cele bune

De iubit, il iubesc. Cel putin, eu imi cunosc sentimentele spre deosebire de el. Daca nu l-as fi iubit in continuare, ti se pare ca as fi genul de persoana care asteapta ceva ce stie ca niciodata nu se va intampla?
Incredere ca inainte nu mai pot avea in el, dar inca nu a disparut toata. Inca o greseala si tragem linia.
''Discutie sincera'' la el nu exista. Eventual o sa incerce sa ma rascoleasca, sa ma ameteasca cu vorbele lui. Se eschiveaza si incearca sa iasa din acest subiect. (ultima data cand am deschis subiectul despre ceea ce s-a intamplat, mi-a spus ca nu am gasit momentul potrivit. Dupa care, fara nici o remuscare, mi-a intors spatele si... a adormit.)


si cu persoana asta vrei tu sa continui? doamne fetelor treziti va , ca daca la inceputul relatiei nu este frumos , credeti c o sa fie dupa casatorie??? pai atunci n o sa va puteti plange si stiti de ce ? ptr ca voi ati ales drumul asta, cand o sa se vada cu actul in mana , iti tranteste si un copil,o sa te joace cum vrea el ...e important sa stii cand trebuie sa te opresti
bella28
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:03
De la: lempika, la data 2010-09-29 08:03:25
De la: Lisssa, la data 2010-09-29 07:45:28
De la: kudika322026, la data 2010-09-28 07:48:11daca-l iubesti da-i o sansa,daca tu crezi ca poti avea incredere in el poti incerca si vezi ce iese,cred ca ar fi bine sa aveti o discutie sincera.toate cele bune

De iubit, il iubesc. Cel putin, eu imi cunosc sentimentele spre deosebire de el. Daca nu l-as fi iubit in continuare, ti se pare ca as fi genul de persoana care asteapta ceva ce stie ca niciodata nu se va intampla?
Incredere ca inainte nu mai pot avea in el, dar inca nu a disparut toata. Inca o greseala si tragem linia.
''Discutie sincera'' la el nu exista. Eventual o sa incerce sa ma rascoleasca, sa ma ameteasca cu vorbele lui. Se eschiveaza si incearca sa iasa din acest subiect. (ultima data cand am deschis subiectul despre ceea ce s-a intamplat, mi-a spus ca nu am gasit momentul potrivit. Dupa care, fara nici o remuscare, mi-a intors spatele si... a adormit.)


si cu persoana asta vrei tu sa continui? doamne fetelor treziti va , ca daca la inceputul relatiei nu este frumos , credeti c o sa fie dupa casatorie??? pai atunci n o sa va puteti plange si stiti de ce ? ptr ca voi ati ales drumul asta, cand o sa se vada cu actul in mana , iti tranteste si un copil,o sa te joace cum vrea el ...e important sa stii cand trebuie sa te opresti


Lempika,
Fiecare facem greseli mai mari sau mai putin mari in viata asta. Si atunci, e foarte important pt tine sa ai pe cineva alaturi care sa te inteleaga si sa te ierte pt fapta comisa. Eu ofer oricui o a doua sansa.
Dar aici nu vorbim de oricine, vorbim de barbatul pe care eu il iubesc. Cum as putea sa-mi fac singura un asemenea rau? M-a inselat, dar pana la urma nu-s nici prima si nici ultima inselata. Cum au reusit sa ierte altele, pot si eu. Ce nu ma omoara, ma face mai puternica!

Am alt subiect deschis pe-aici... Din pacate sau din fericire (ca nici eu nu stiu exact) nunta nu se va realiza in viitorul apropiat. Copii, cu atat mai putin.
Lisssa
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:23
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 23:29:01..wtf conteaza sa-si vada visul cu ochii si sa fie si ele "printese" o zi.


bine-ai zis-o pe asta
_Cryssa_
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:28
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-27 21:56:33e, copil! gasesti acelasi comportament si la barbati de 30 de ani...40...50....omul inseala, e clar...NEXT


PERFECT DE ACORD !!!
O face o data si ii se permite, cu siguranta o va face si a doua si a treia oara ! plus ca acum daca iesi din "relatia asta " iesi cu fruntea sus, pe cand daca vei continua relatia asta spune-mi te rog cum vei putea trai cu gandul ca il vei impartii cu alta, ca aceleasi maini cu care te mangaie pe tine.....au maingaiat-o si pe cealalta ...si asta este cel mai finut exemplu pe care pot sa-l dau !FETELOR SI NOI AVEM MANDRIE SI ORGOLIU !!!
Imagineaza-ti doar pt. o clipa daca el ar fii in locul tau !!!! CHIAR CREZI CA AR TRECE USOR PESTE ASTA ? CHIAR CREZI CA TE-AR IERTA !!!! MAI GANDESTE-TE .
kcudika
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:33
De la: crysa_tm, la data 2010-09-29 08:28:29
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 23:29:01..wtf conteaza sa-si vada visul cu ochii si sa fie si ele "printese" o zi.


bine-ai zis-o pe asta


Mai era una pe aici care vroia sa fuga in lume sa faca rost de banii de nunta si "fraierul" nu o mai cerea in casatorie
Barbie30
Postat pe 29 Septembrie 2010 11:15
De la: Barbie30, la data 2010-09-29 11:15:15
De la: crysa_tm, la data 2010-09-29 08:28:29
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 23:29:01..wtf conteaza sa-si vada visul cu ochii si sa fie si ele "printese" o zi.


bine-ai zis-o pe asta


Mai era una pe aici care vroia sa fuga in lume sa faca rost de banii de nunta si "fraierul" nu o mai cerea in casatorie

Daaa...mi-amintesc
_Cryssa_
Postat pe 29 Septembrie 2010 11:25
Eu cred ca iti place sa te minti frumos...
Problema nu este ca ar fi fost o greseala la mijloc,precum cea cu inselatul,nu ca aceea ar fi de neglijat,ca sa nu mai spunem ca vine si abia la 4 luni de relatie,insa...atitudinea cu care te trateaza cand incerci sa aduci in discutie subiectul spune foarte multe:nu te respecta asa cum ar trebui si mai ales nu se considera vinovat de ceva sau ca trebuie sa iti dea tie vreo explicatie,prin urmare asteapta-te si la alte surprize de genul din partea lui.
A ierta o greseala atunci cand omul o regreta sincer e firesc,insa in cazul de fata toleranta ta ascunde mai curand slabiciunea fata de el si faptul ca nu iti place sa privesti realitatea in ochi:nu este omul care ti-ai imaginat ca e!
heaven2007
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:26
De la: heaven2007, la data 2010-09-29 13:26:15Eu cred ca iti place sa te minti frumos...
Problema nu este ca ar fi fost o greseala la mijloc,precum cea cu inselatul,nu ca aceea ar fi de neglijat,ca sa nu mai spunem ca vine si abia la 4 luni de relatie,insa...atitudinea cu care te trateaza cand incerci sa aduci in discutie subiectul spune foarte multe:nu te respecta asa cum ar trebui si mai ales nu se considera vinovat de ceva sau ca trebuie sa iti dea tie vreo explicatie,prin urmare asteapta-te si la alte surprize de genul din partea lui.
A ierta o greseala atunci cand omul o regreta sincer e firesc,insa in cazul de fata toleranta ta ascunde mai curand slabiciunea fata de el si faptul ca nu iti place sa privesti realitatea in ochi:nu este omul care ti-ai imaginat ca e!


esti... cine stiu eu ca esti???????
Lucia38
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:29
De la: Lucia38, la data 2010-09-29 13:29:16
De la: heaven2007, la data 2010-09-29 13:26:15Eu cred ca iti place sa te minti frumos...
Problema nu este ca ar fi fost o greseala la mijloc,precum cea cu inselatul,nu ca aceea ar fi de neglijat,ca sa nu mai spunem ca vine si abia la 4 luni de relatie,insa...atitudinea cu care te trateaza cand incerci sa aduci in discutie subiectul spune foarte multe:nu te respecta asa cum ar trebui si mai ales nu se considera vinovat de ceva sau ca trebuie sa iti dea tie vreo explicatie,prin urmare asteapta-te si la alte surprize de genul din partea lui.
A ierta o greseala atunci cand omul o regreta sincer e firesc,insa in cazul de fata toleranta ta ascunde mai curand slabiciunea fata de el si faptul ca nu iti place sa privesti realitatea in ochi:nu este omul care ti-ai imaginat ca e!


esti... cine stiu eu ca esti???????


daca te referi la mine...nu.....
Celia_29
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:42
Nu stiu cine crezi tu ca sunt,dar ti-as fi recunoscatoare daca m-ai lumina...
heaven2007
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:45
De la: Lisssa, la data 2010-09-28 06:57:26
De la: desi_desiree, la data 2010-09-27 21:01:09
De la: Barbie30, la data 2010-09-27 08:38:481.tipul s-a plictisit prea repede,dupa doar 4 luni
2.la inceput era numai lapte si miere ca sa te cucereasca,acum te are asa ca de ce sa se mai agite?
3.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,sa te convingi(daca e sincer) daca e adevarat ca vrea sa se intalneasca cu tipa sau nu
4.dupa parerea mea nu prea ai o relatie ci doar o asa zisa "frectie"
5.eu sincera sa fiu,daca ar fi sa ma trateze cu cu..l si sa mai caute si alte femei,i-as da un sut fix in oute si m-as muta.
Asta as face eu,tu.... trebuie sa alegi singurica,e viata ta!

SUBSCRIU


Desi_desiree,
Iti multumesc pt postul tau.
Am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta, insa se enerveaza imediat si e primul care paraseste camera, evitand astfel sa intram si in alte discutii.
As pleca si eu, m-as muta, as renunta la tot pentru ca sunt sigura ca barbati se mai gasesc... dar nu mi-as ierta-o mie daca as renunta atat de usor... Oricine merita a doua sansa...

Ma gandesc ca poate, in momentele lui de singuratate, va reflecta asupra a ceea ce s-a intamplat si va gasi o forma de a indrepta greseala comisa. Poate se salveaza ceva din ceea ce a fost!


"nu mi-as ierta-o mie" ??? cum vine asta?ca mie nu`mi suna bine deloc!
Ok...deci...nu ti`ai ierta`o tie,dar ca te`ai aruncat asa repede`n...stim noi ce,ti`o ierti?Sau ca treci cu vederea peste porcariile lui,ti`o ierti?
Fata draga,omul ala nu are timp pt momente de singuratate,doar ai vazut ca e descurcaret rau!
Si...chiar daca ar avea,logic ca s`ar intoarce la tine pt ca e bine sa ai o "tuta" pe care sa poti conta cand nu mai ai alternative!
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IARTA-MA.TOPIC PENTRU IMPACACIOSI SI IMPACACIOASE. 13 De la: Eva32 20 Octombrie 2011 00:28
De ce mint femeile? 21 De la: anissya 28 Septembrie 2010 00:50
cealalta femeie 22 De la: r_girl 7 Mai 2009 14:06
Sa merg incontinuare sau sa-l refuz? 68 De la: twincle 1 Septembrie 2010 16:52
Am si eu o intrebare : cum... 14 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:28