Setari Cookie-uri

Sa ma despart de el?

Buna :) ! Stiu ca sunt prea tanara..dar am o relatie de 4 ani si ceva cu un tip,Alex ,care ma iubeste si ar face orice ptr mine ...dar si pentru altele :)) . Dupa un an de ralatie a trecut cu una de mana prin fatza mea si mi`a zambit ,l`am iertat a fost prima data, dar s`a mai intamplat si a2-a si a3-a oara de fatza cu toata lumea,eram in clasa a9-a in curtea liceului se saruta cu una iar in liceu cu mine,foarte dragutz ! Am trecut peste toate ,nu ma mai insela ,asa cred, dar a inceput sa devina sufocant,nu mai aveam timp pentru mine ,sa nu ma mai gandesc la prietenele mele ( pe care le`am pierdut cu timpu ) si aveam doar 16 ani jumate :| si o mie de probleme ! Nu am mai rezistat si dupa 4 ani m`am despartit de el. Un an am fost despartiti ,pentru prima data dupa un an a venit la mine cu mii de rugaminti sa ne impacam , am cedat crezand k s`a schimbat ,dar am lasat in urma un alt tip ,Luci,care tinea foarte mult la mine si eu la el cu care am fost 6 luni ! A fost ok o luna-doua dar a inceput din nou sa ma sufoce ,sa puna stapanire pe mine,ma controleaza iar fostul ma cauta .Alex nu stie sa ma tina langa el , vrea sa ma cumpere cu bani si chestii materiale,oricand ii cer un milion sau 5 el imi da , dar daca ii cer parerea despre cum imi sta azi paru nu stie sa`mi raspunda. Intr`un fel nu m`as impaca cu Luci , voi pleca in cateva luni la Cluj la faculta si nu stiu ce se va intampla acolo nu vreau sa il ranesc din nou , iar Alex vrea un bebe , sa ne casatorim ,parintii nostri sunt de acod si nu stiu cum sa ma impotrivesc , sa`mi spun punctul de vedere, Eu vreau sa fac faculta , sa am o cariera nu o familie si sa schimb scutece ! Luci e pe aceeasi lungime de unda cu mine . Din cauza lui Alex mi`am pierdut din nou prietenele pe care nu mai reusesc sa le aduc inapoi , asa ca nimeni nu`mi da un sfat ,poate ma ajutati voi :* !
BeBe_FitZoS
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:06
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:08
alta
AdrianaR
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:08
Ma faceti sa ma simt prost :P
BeBe_FitZoS
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:11
pe bune de am inteles ceva. de ce nu vorbesc fetele astea de fiecare iubit separat si nu o propozitie de ala....alta de celalalt..
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:13
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:11:59Ma faceti sa ma simt prost :P


fiecare se simte cum...poate
AdrianaR
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:13
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:06:22Buna :) ! Stiu ca sunt prea tanara..dar am o relatie de 4 ani si ceva cu un tip,Alex ,care ma iubeste si ar face orice ptr mine ...dar si pentru altele :)) . Dupa un an de ralatie a trecut cu una de mana prin fatza mea si mi`a zambit ,l`am iertat a fost prima data, dar s`a mai intamplat si a2-a si a3-a oara de fatza cu toata lumea,eram in clasa a9-a in curtea liceului se saruta cu una iar in liceu cu mine,foarte dragutz ! Am trecut peste toate ,nu ma mai insela ,asa cred, dar a inceput sa devina sufocant,nu mai aveam timp pentru mine ,sa nu ma mai gandesc la prietenele mele ( pe care le`am pierdut cu timpu ) si aveam doar 16 ani jumate :| si o mie de probleme ! Nu am mai rezistat si dupa 4 ani m`am despartit de el. Un an am fost despartiti ,pentru prima data dupa un an a venit la mine cu mii de rugaminti sa ne impacam , am cedat crezand k s`a schimbat ,dar am lasat in urma un alt tip ,Luci,care tinea foarte mult la mine si eu la el cu care am fost 6 luni ! A fost ok o luna-doua dar a inceput din nou sa ma sufoce ,sa puna stapanire pe mine,ma controleaza iar fostul ma cauta .Alex nu stie sa ma tina langa el , vrea sa ma cumpere cu bani si chestii materiale,oricand ii cer un milion sau 5 el imi da , dar daca ii cer parerea despre cum imi sta azi paru nu stie sa`mi raspunda. Intr`un fel nu m`as impaca cu Luci , voi pleca in cateva luni la Cluj la faculta si nu stiu ce se va intampla acolo nu vreau sa il ranesc din nou , iar Alex vrea un bebe , sa ne casatorim ,parintii nostri sunt de acod si nu stiu cum sa ma impotrivesc , sa`mi spun punctul de vedere, Eu vreau sa fac faculta , sa am o cariera nu o familie si sa schimb scutece ! Luci e pe aceeasi lungime de unda cu mine . Din cauza lui Alex mi`am pierdut din nou prietenele pe care nu mai reusesc sa le aduc inapoi , asa ca nimeni nu`mi da un sfat ,poate ma ajutati voi :* !
Ce emotionant Imi curge o lacrima din ochi si nu stiu ce-i cu mine
Valy90
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:14
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:06:22Buna :) ! Stiu ca sunt prea tanara..dar am o relatie de 4 ani si ceva cu un tip,Alex ,care ma iubeste si ar face orice ptr mine ...dar si pentru altele :)) . Dupa un an de ralatie a trecut cu una de mana prin fatza mea si mi`a zambit ,l`am iertat a fost prima data, dar s`a mai intamplat si a2-a si a3-a oara de fatza cu toata lumea,eram in clasa a9-a in curtea liceului se saruta cu una iar in liceu cu mine,foarte dragutz ! Am trecut peste toate ,nu ma mai insela ,asa cred, dar a inceput sa devina sufocant,nu mai aveam timp pentru mine ,sa nu ma mai gandesc la prietenele mele ( pe care le`am pierdut cu timpu ) si aveam doar 16 ani jumate :| si o mie de probleme ! Nu am mai rezistat si dupa 4 ani m`am despartit de el. Un an am fost despartiti ,pentru prima data dupa un an a venit la mine cu mii de rugaminti sa ne impacam , am cedat crezand k s`a schimbat ,dar am lasat in urma un alt tip ,Luci,care tinea foarte mult la mine si eu la el cu care am fost 6 luni ! A fost ok o luna-doua dar a inceput din nou sa ma sufoce ,sa puna stapanire pe mine,ma controleaza iar fostul ma cauta .Alex nu stie sa ma tina langa el , vrea sa ma cumpere cu bani si chestii materiale,oricand ii cer un milion sau 5 el imi da , dar daca ii cer parerea despre cum imi sta azi paru nu stie sa`mi raspunda. Intr`un fel nu m`as impaca cu Luci , voi pleca in cateva luni la Cluj la faculta si nu stiu ce se va intampla acolo nu vreau sa il ranesc din nou , iar Alex vrea un bebe , sa ne casatorim ,parintii nostri sunt de acod si nu stiu cum sa ma impotrivesc , sa`mi spun punctul de vedere, Eu vreau sa fac faculta , sa am o cariera nu o familie si sa schimb scutece ! Luci e pe aceeasi lungime de unda cu mine . Din cauza lui Alex mi`am pierdut din nou prietenele pe care nu mai reusesc sa le aduc inapoi , asa ca nimeni nu`mi da un sfat ,poate ma ajutati voi :* !



Ca sa nu zici ca sunt rea am incercat sa citesc ce ai scris si am vazut asta:
Luci te te sufoca,te controleaza si incearca sa puna stapanire pe tine.
Alex e cam Cassanova si te-a tot inselat ba cu una...ba cu alta,vrea sa te cumpere cu bani dar nu e pe acceasi lungime de unda cu tine.Aaaa isi mai doreste si un copil si parintii tai nu au nimic impotriva da tu vrei sa faci cariera si nu sa schimbi scutece.Ce sfat sa iti dam noi?Se pare ca nici unu nu se incadreaza in peisaj asa ca .....vezi-ti de viata!
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:18
So...Alex m`a inselat si l`am iertat, eu, copil prost sa nu ma despart de el "am acceptat" sa nu mai ies cu fetele si toate chestiile astea ! dar stiu raspunsurile voastre sa ma despart de el, da` cum??? Nu pot sa ii spun "sti nu tin la tine,m`am impacat cu tine doar k m`am inmuiat knd am auzit ce mi`ai spus , asa k vreau sa ne despartim ... " Ar fi prea direct si alte cuvinte jur ca nu gasesc ca sa ii spun k nu pot sa continui cu el !
BeBe_FitZoS
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:23
Multumesc :* ! Chiar aveam nevoie de un sfat ! Si acum =)) cum sa ii spun sa incheiem tot ?
BeBe_FitZoS
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:25
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:23:05So...Alex m`a inselat si l`am iertat, eu, copil prost sa nu ma despart de el "am acceptat" sa nu mai ies cu fetele si toate chestiile astea ! dar stiu raspunsurile voastre sa ma despart de el, da` cum??? Nu pot sa ii spun "sti nu tin la tine,m`am impacat cu tine doar k m`am inmuiat knd am auzit ce mi`ai spus , asa k vreau sa ne despartim ... " Ar fi prea direct si alte cuvinte jur ca nu gasesc ca sa ii spun k nu pot sa continui cu el !
Tu te gandesti sa nu il faci sa sufere,dar el cand te-a inselat sa gandit la tine?
Valy90
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:26
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:23:05So...Alex m`a inselat si l`am iertat, eu, copil prost sa nu ma despart de el "am acceptat" sa nu mai ies cu fetele si toate chestiile astea ! dar stiu raspunsurile voastre sa ma despart de el, da` cum??? Nu pot sa ii spun "sti nu tin la tine,m`am impacat cu tine doar k m`am inmuiat knd am auzit ce mi`ai spus , asa k vreau sa ne despartim ... " Ar fi prea direct si alte cuvinte jur ca nu gasesc ca sa ii spun k nu pot sa continui cu el !


Da cine ti`a cerut argumente?Ii zici ca nu mai vrei sa fii cu el,si succes in viata!Nu ai nici cel mai mic motiv sa`ti argumentezi decizia in fata lui!
AdrianaR
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:26
De la: BeBe_FitZoS, la data 2010-10-02 18:23:05So...Alex m`a inselat si l`am iertat, eu, copil prost sa nu ma despart de el "am acceptat" sa nu mai ies cu fetele si toate chestiile astea ! dar stiu raspunsurile voastre sa ma despart de el, da` cum??? Nu pot sa ii spun "sti nu tin la tine,m`am impacat cu tine doar k m`am inmuiat knd am auzit ce mi`ai spus , asa k vreau sa ne despartim ... " Ar fi prea direct si alte cuvinte jur ca nu gasesc ca sa ii spun k nu pot sa continui cu el !


Thuamneee,cum sa nu gasesti cuvinte Poti sa ii spui "Am ajuns la concluzia ca nu ne potrivim,ca ne dorim lucruri diferite si cel mai bine ar fi ca fiecare sa mearga pe drumul lui.A fost frumos cat a durat dar trebuie sa ne oprim aici si sper sa intelegi si sa nu-mi cer explicatii.Bafta in continuare!" si gata..
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:28
Aveti dreptate,nu merita atata bataie de cap !
BeBe_FitZoS
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:32
So.. My dear , ca sa zic asa te-ai inmuiat si te-ai impacat cu el ca ti-a fost mila si de dragul vremurilor trecute.Lasa-i pe amandoi,lasa gandurile de copil,lasa mila deoparte si fugi la facultate.O noua viata te asteapta.A reusit sa te faca sa te intorci cu rugaminti si lacrimi tocmai pt ca inca esti un copil fara prea multa experienta de viatza.NU PREA STII CE VREI INCA DE LA VIATA ASTA.Nu te supara pe mine.Poate mai vb peste vreo 5 ani.Iti spune asta o ,,hoasca batrana'' de 36 ani care stie cu ce se mananca si are in spate o casnicie de 17 ani,un copil de 11 si un divort proaspat pt ca m-am maritat cand nu trebuia si am fost miloasa si fraiera .PUP DULCE
mirelutza32
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:12
Bebe Fitzos poti sa-i spui direct ca nu e genul tau, tu nu l-ai inselat niciodata in schimb el..de cate ori a avut ocazia. Nu-mi imaginez sincer cum ai avut puterea de a-l ierta de atatea ori. Stii exista o vorba: barbatul cand inseala prima data, o face din cauza lui, a doua oara o face din cauza ta (ca ai trecut cu vederea prima oara).

Chiar cred ca meriti pe cineva mult mai bun si ca Alex si ca Luci, o sa mergi in alt oras, o sa cunosti oameni noi, prieteni noi, acorda-ti un timp de ragaz, parerea mea. Cunoaste cat mai mult oameni, iesi cu toti (doar iesi, distreaza-te) si acorda-i sansa celui care crezi ca e cel mai compatibil cu tine.

Eu de as fi avut sansa sa merg in alt oras la facultate, as fi lasa totul in urma si as fi luat cu mine bucuria si entuziasmul de a incepe o voata noua, oameni noi, prieteni noi.

Iar referitor la prietenele tale, daca iti erau atat de prietene nu le pierdeai, din contra te ajutau cu un sfat, o vorba buna, iti ridicau moralul, erau mereu langa tine mai ales la greu, nu dadeau bir cu fugitii. Urat din pareta lor


Dar sa nu-ti para rau, inseamna ca meriti ceva mult mai bun si in plan sentimental si cel al prieteniei :)

PUPICI
eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:44
Ori ai spui direct cum stau lucrurile, ori va trebui sa devii f. indiferenta fata de el. In asa fel el singur o sa isi dea seama ca nu mai are rost ca sa o continue cu tine. Vreai un sfat? ... nu te prea grabi cu scutecele, ca ai o viata inainte! Acum gindeste-te la tine si distreaza-te cu fete si baieti atit cit esti tinara!
Elly_Whitesoul
Postat pe 22 Octombrie 2010 18:38
de prea multe ori observ ca ai renuntat la ce vrei tu si la ce iti place pentru el...nu te mai gandi la el si, odata in relatia asta gandeste-te si la ce vrei tu...nu ai pentru cine sa fii asa blanda...zii pa si gata...
giulianna
Postat pe 22 Octombrie 2010 22:50
Nu pot sa-mi imaginez cum ai putut trece peste toate uimintele lui.Oke..dar cu toate astea te-ai impacat cu el si a dpua oara.Totusi trecuse un an..aveai prieten(care tinea la tine) si el a reusit sa ti arate ca face ce vrea cu tine si ca te are langa el cand vrea.E evident ca nu trebuia sa te imapci cu el dupa un an.Ai renuntat la prietenele tale ,la prietenul tau pentru el.Pentru ce?Nu avea rost.Odata ce prima data nu a mers, de ce crezi ca ar merge a doua oara?Nu trebuie sa ai incredere in''schjimbarile'' altora pentru ca nu vor dura; e ceva de moment.Si ce copil?Nu stii ce vorbesti.TErmina-ti scoala si evita persoanele de genul lui.
kudika316002
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:23
draga mea,depinde ce ti doresti,un afemeiat caruia sa i torni un bebe asa cum ai mentionat,sa ai un baiat cuminte langa tine asa cum ai spus ca este acest luci ori faci facultate si uiti de amandoi si privesti inainte caci viata e frumoasa si nu trebui irosita,mult noroc.
marilenaionela
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:37
grow up tanti !!
blaa
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:54
ma fatuca din ce am intzeles tu nu ai nici o treaba cu relatziile stabile....vrei numai distractzie...nu inteleg nici eu de ce te complici asa de tare ca din cate vad eu i-ai schimbat pe amandoi ca pe o batista...ba cu Alex...ba cu Luci ...ba iara cu Alex...acuma vrei iara cu Luci.. si daca fraieru ala de Alex te insela in fata ce dreacu ai mai stat cu el ...ca nu intzeleg cred ca esti o fata belea
jago_1903
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:22
esti tanara fetito!nu-ti pierde tineretea cu un nenorocit.altul care te respecta si e sincer,fidel atata timp cat dureaza relatia.sunt atatia barbati pe lumea asta si tu te cramponezi de un bastard?
palmira
Postat pe 25 Octombrie 2010 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
varsta isi spune cuvantul 32 De la: Ame_ly 6 Ianuarie 2011 14:07
CE ZICETI DE ASTIA? 51 De la: Indiana_Jones 11 Octombrie 2011 21:39
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
Inima vs minte 1 De la: kudika_1036708 2 Mai 2019 23:26
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46