Setari Cookie-uri

Pro sau contra fanteziilor erotice

Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?
DreamHunter
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:12
E ceva firesc...in rest, apoi depinde , la unele e bine sa le dai frau liber, la altele...ba.(parerile impartasite sunt strict personale)
kudika195501
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:16
Numa* sa nu ma iei cu Osho, ca apoi devin patologic de normal si anormal frustrat:))))
kudika195501
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:19
Eu nu te iau cu nimic, tu m-ai intrebat de guru si eu ti-am raspuns. Sa-nteleg ca ai ceva impotriva lui Osho?
DreamHunter
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:20
De la: Noele, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


Stii bancul ala cu femeile:))
Ca-s de doua feluri...unele recunosc si altele fac dar nu recunosc l-am simplificat, sa nu scriu chiar prostii:)))
Care n-au.......au o problema:)
Sunt ingusti.......la minte .
stem_29
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:23
Pai te-am luat, pentru cam "mirosit" ceva pe acolo, da hai sa nu-ti stricam topicul(si da sunt foarte impotriva lui, un impostor si gata, care se neaga singur, poate ar trebui sa-l studiezi mai bine, de altfel fiecare cu alegerile lui, strict personale)
kudika195501
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:26
De la: kudika195501, la data 2010-10-05 23:26:26Pai te-am luat, pentru cam "mirosit" ceva pe acolo, da hai sa nu-ti stricam topicul(si da sunt foarte impotriva lui, un impostor si gata, care se neaga singur, poate ar trebui sa-l studiezi mai bine, de altfel fiecare cu alegerile lui, strict personale)


E drept el a starnit reactii puternice, ori de aprobare, ori de dezaprobare. Iti inteleg parerea, probabil esti o persoana credincioasa si atunci se explica mare parte din ceea ce crezi referitor la el. Imi dau cu parerea acum, nu stiu exact ce si cum crezi tu :) poate ar trebui sa deschidem un topic despre Osho - pro si contra :)
DreamHunter
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:31
De la: stem_29, la data 2010-10-05 23:23:39
De la: Noele, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


Stii bancul ala cu femeile:))
Ca-s de doua feluri...unele recunosc si altele fac dar nu recunosc l-am simplificat, sa nu scriu chiar prostii:)))
Care n-au.......au o problema:)
Sunt ingusti.......la minte .


stim, stim :)
DreamHunter
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:41
De la: Noele, la data 2010-10-05 23:31:36
De la: kudika195501, la data 2010-10-05 23:26:26Pai te-am luat, pentru cam "mirosit" ceva pe acolo, da hai sa nu-ti stricam topicul(si da sunt foarte impotriva lui, un impostor si gata, care se neaga singur, poate ar trebui sa-l studiezi mai bine, de altfel fiecare cu alegerile lui, strict personale)


E drept el a starnit reactii puternice, ori de aprobare, ori de dezaprobare. Iti inteleg parerea, probabil esti o persoana credincioasa si atunci se explica mare parte din ceea ce crezi referitor la el. Imi dau cu parerea acum, nu stiu exact ce si cum crezi tu :) poate ar trebui sa deschidem un topic despre Osho - pro si contra :)

da, poate ar fi indicat un topic pe tema, in cealalta privinta nu e tocmai legat de faptul ca sunt o persoana credincioasa(pot sa am cea mai mare stima pentru o persoana care crede in OZN, dar are o moalitate peste medie, ceea ce face omul acesta, daca se poate numi om, e ca se foloseste de unele slabiciuni ale psihicului, in special cel feminin, un impostor si gata)
kudika195501
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:56
[offtopic]
...app cand deschizi topicul acela, sa-ti zic cate Rolls*uri avea, in timp ce "predica" nevoia de simplitate a omullui si renuntarea de sine.
kudika195501
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:12
De la: kudika195501, la data 2010-10-06 00:12:23[offtopic]
...app cand deschizi topicul acela, sa-ti zic cate Rolls*uri avea, in timp ce "predica" nevoia de simplitate a omullui si renuntarea de sine.


stiu si povestea cu masinile si cea cu acuzatiile de trafic de droguri, arme, etc, totusi el niciodata n-a zis ca trebuie sa renunti la avere sau sa fii sarac ca sa fii spiritual, ba din contra, el a fost cel care le-a imbinat pe cele doua atat in scrierile lui, cat si in viata privata. de ce ii pretindem unui om care a scris niste invataturi de genul asta sa fie un pustnic, sa locuiasca intr-o locuinta umila si eventual sa mearga pe jos?!
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:16
citate , te rog, in unele privinte am dreptul sa fiu si eu sceptic [dar deschide alt topic, ca as-l facem varza pe acesta]
kudika195501
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:20
nu stiu unde sa-l incadrez, da-mi o idee
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:51
Va astept la sectiunea cafeneaua virtuala sa vorbim despre Osho ;)
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 01:00
noapte buna si vise...frumoase! :)
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 01:03
noapte buna:)
kudika195501
Postat pe 6 Octombrie 2010 01:08
De la: kudika195501, la data 2010-10-05 23:19:23Numa* sa nu ma iei cu Osho, ca apoi devin patologic de normal si anormal frustrat:))))

cine e osho? poate sunt eu ignorant de nu stiu!
pickard
Postat pe 6 Octombrie 2010 06:47
De la: DreamHunter, la data 2010-10-06 01:00:46Va astept la sectiunea cafeneaua virtuala sa vorbim despre Osho ;)


ai o masa intr-o *altfel de cafenea*
pickard
Postat pe 6 Octombrie 2010 06:50
De la: DreamHunter, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


toata lumea are fantezii, cine zice ca nu are probabil ca nici de sex nu are parte :))
PS. acum sunt la moda fanteziile cu vampiri :D
battleofwits
Postat pe 6 Octombrie 2010 08:09
De la: DreamHunter, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?

Psihologii sustin ca barbatii au mai multe fantezii erotice decat femeile si de asemenea ei au ajuns la concluzia ca un barbat are macar o singura fantezie erotica in intreaga sa viata, deci cu privire la acest caz as sustine cu tarie ca mint sau sunt inadmisibil de anormali
G1ul1a
Postat pe 6 Octombrie 2010 08:34
Citind titlul topicului deja gandul mia- fugit in alta parte
Toti avem vise mai mult sau mai putin erotice. Parerea mea
_Cryssa_
Postat pe 6 Octombrie 2010 09:06
Pai asta e un subiect destul de complicat...pt ca ceea ce e fantezie erotica pt unii, pt altii ar putea sa para o scarbosenie. Unii de exemplu au fantezii cu animalele de companie, alii cu persoane de acelasi sex, altii sunt sado-maso... Sigur ca toata lumea are fantezii...! Ma rog, in afara de impotenti, frustrati si persoane de varsta a treia...
Micael
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:00
eu cred ca si impotentii au fantezii erotice, doar ca nu le pot pune in aplicare
Narcisa_tesfio
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:25
De la: battleofwits, la data 2010-10-06 08:09:27
De la: DreamHunter, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


toata lumea are fantezii, cine zice ca nu are probabil ca nici de sex nu are parte :))
PS. acum sunt la moda fanteziile cu vampiri :D


fantezii cu vampiri nu cred ca am avut....ce ingusta am fost :D, ma voi reprofila :))
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:48
De la: DreamHunter, la data 2010-10-06 11:48:34
De la: battleofwits, la data 2010-10-06 08:09:27
De la: DreamHunter, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


toata lumea are fantezii, cine zice ca nu are probabil ca nici de sex nu are parte :))
PS. acum sunt la moda fanteziile cu vampiri :D


fantezii cu vampiri nu cred ca am avut....ce ingusta am fost :D, ma voi reprofila :))

anul trecut erau cu fantome
yumy
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:49
De la: Micael, la data 2010-10-06 11:00:24Pai asta e un subiect destul de complicat...pt ca ceea ce e fantezie erotica pt unii, pt altii ar putea sa para o scarbosenie. Unii de exemplu au fantezii cu animalele de companie, alii cu persoane de acelasi sex, altii sunt sado-maso... Sigur ca toata lumea are fantezii...! Ma rog, in afara de impotenti, frustrati si persoane de varsta a treia...


eu cred ca si persoanele de varsta a treia au, coprul imbatraneste, dar mintea ramane mereu tanara, eu asa am azuit :P
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:49
De la: yumy, la data 2010-10-06 11:49:29
De la: DreamHunter, la data 2010-10-06 11:48:34
De la: battleofwits, la data 2010-10-06 08:09:27
De la: DreamHunter, la data 2010-10-05 23:12:12Mi s-a intamplat sa intalnesc persoane care afirmau ca nu au fantezii erotice...am tras concluzia ca nu puteau fi decat doua explicatii: ori minteau, ori chiar nu aveau. Frustrari sunt si de o parte si de alta, dar cat de plin de prejudecati trebuie sa fie omul care nici macar nu-si permite se viseze...
Credeti ca fanteziile trebuie puse in practica? E normal, e anormal, e patologic sau minunat sa ai fantezii si sa-ti si doresti ca ele sa devina realitate? Care e parerea voastra?


toata lumea are fantezii, cine zice ca nu are probabil ca nici de sex nu are parte :))
PS. acum sunt la moda fanteziile cu vampiri :D


fantezii cu vampiri nu cred ca am avut....ce ingusta am fost :D, ma voi reprofila :))

anul trecut erau cu fantome


cu fantome e putin...riscant :))
DreamHunter
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:50
De la: Micael, la data 2010-10-06 11:00:24Pai asta e un subiect destul de complicat...pt ca ceea ce e fantezie erotica pt unii, pt altii ar putea sa para o scarbosenie. Unii de exemplu au fantezii cu animalele de companie, alii cu persoane de acelasi sex, altii sunt sado-maso... Sigur ca toata lumea are fantezii...! Ma rog, in afara de impotenti, frustrati si persoane de varsta a treia...


fantezie!mmmmmmmmm, ce frumos suna, un cuvant asa de senzual! bleahh, dupa ce am citit postarea ta nu-mi mai place!
fante_de_dorobanti
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:51
De la: DreamHunter, la data 2010-10-06 11:50:27
cu fantome e putin...riscant :))

nu stiu:)) dar tot pe kudika citisem nu mai stiu topicul:)):))oricume de ras=))=)) sex cu fantoma casper:))e tot ce mai lipseste de aici
yumy
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:51
De la: DreamHunter, la data 2010-10-06 11:49:56
De la: Micael, la data 2010-10-06 11:00:24Pai asta e un subiect destul de complicat...pt ca ceea ce e fantezie erotica pt unii, pt altii ar putea sa para o scarbosenie. Unii de exemplu au fantezii cu animalele de companie, alii cu persoane de acelasi sex, altii sunt sado-maso... Sigur ca toata lumea are fantezii...! Ma rog, in afara de impotenti, frustrati si persoane de varsta a treia...


eu cred ca si persoanele de varsta a treia au, coprul imbatraneste, dar mintea ramane mereu tanara, eu asa am azuit :P

si mosii au fantezii, altfel nu s-ar mai da la pustoaice pe strada
yumy
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O mana de ajutor..va rog:(( 31 De la: miller 30 Iunie 2009 00:15
mare , mare ..dilema 60 De la: Boris_the_Blade 1 Martie 2013 23:31
relatii 5 De la: laurathegirl 12 Martie 2009 13:33
4.7 26 De la: contesina 2 Mai 2011 16:48
¿¿¿ poate cineva sa imi dezvaluie secretul??? 185 De la: stardancer 28 Noiembrie 2009 22:47