Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat...va rog

Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!
gurytaxxl
Postat pe 6 Octombrie 2010 09:53
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


daca ai cumparat biletul inseamna ca deja sti ce sa faci!
fante_de_dorobanti
Postat pe 6 Octombrie 2010 09:57
Du-te
_Cryssa_
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:03
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


Daca ti-a cumparat deja biletul inseamna ca tu ai acceptat.Eu zis sa lasi copilul acasa ca nu se stie ce te asteapta acolo,asta daca vrei sa te duci si cu copilul.Se spune ca in viata daca nu risti nu castigi,se pare ca tu ai ales sa risti,eu sincera sa fiu nu m-as risca.
Barbie30
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:10
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!



a cumparat doar un belet!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:17
Du-te...dar ai grija mai intai sa-ti iei toate masurile de precautie, ca nu cumva sa te trezesti cine stie pe unde. E important sa pastrezi contactul in permanenta cu familia si sa le spui exact unde te duci, la ce hotel vei sta sau unde vei fi cazata. Totusi, daca vorbiti de atata timp (zici de opt luni) nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji... Mai ales ca ti-a trimis si poze cu el... Eu m-as duce... Daca e sa o iei asa, periculos este sa iesi si pe strada, ca poate sa-ti cada ceva in cap sau sa dea o masina peste tine. Nu poti trai toata viata intr-o grota.
Micael
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:47
Biletul e dus-intors?
Mi-am adus aminte de un banc si sper sa nu te regasesti mai tarziu in el.
"Colegul meu a castigat un bilet de avion pentru China,acum e acolo si asteapta sa castige un bilet sa se intoarca inapoi"
Barbie30
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:00
tocmai asta este i-am spus ca nu am bani si mi-a cumparat el biletul
gurytaxxl
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:29
el doreste ca eu sa imi gasesc de lucru acolo sa intemeiem o familie, sa vina in romania in vizita
gurytaxxl
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:33
poate ca nu a cedat nervos la testul la care l-ai supus poate pentru ca vrea sa te "imbobodeasca" sa spun asa...useri ce au scris au dreptate mai bine lasi copilul acasa si mult mai bine daca tot spui ca esti atat de placut surprinsa de el de ce nu il chemi tu la tine pentru o saptamana


incearca si vezi ce spune...nu ai de unde sa stii ce te asteapta si da pana nu risti nu castigi da mai e o vorba

pana nu dai cu capu de sus nu vezi grinda de jos


so...ai grija e in jok un copil si e copilul tau...
_PrInTzEs_
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:36
da am uitat sa precizez:de ce nu vine el la mine; i-am propus dar spune ca el nu are cartea verde "asa cum noi romanii putem circula liber in Europa ;el cunoaste situatia din Romania si mi-a propus sa ma duc acolo;
si inca ceva de precizat: el mi-a dat la telefon un prieten a lui din ROMANIA, apoi la cateva zile ne-am vazut si pe net ....deci chiar sunt in dilema


Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns imi este de mare ajutor
gurytaxxl
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:05
io tot nu inteleg, de ce nu vrei sa te duci!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:08
imi este teama pentru ca nu cunosc limba ,nu cunosc baiatul decat pe net imi este teama de necunoscut
gurytaxxl
Postat pe 6 Octombrie 2010 21:27
Daca ai ficatul sanatos du-te ca se vinde bine!!!
d3sp07
Postat pe 6 Octombrie 2010 21:30
De la: d3sp07, la data 2010-10-06 21:30:48Daca ai ficatul sanatos du-te ca se vinde bine!!!


anastasia_m
Postat pe 6 Octombrie 2010 21:36
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 19:29:48tocmai asta este i-am spus ca nu am bani si mi-a cumparat el biletul


Take care,poate dormi prin gara in asteptarea unui bilet de intoarcere.
Barbie30
Postat pe 6 Octombrie 2010 22:19
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


daca dau un click pe cuvantul "copil" din frazoiul tau ma directioneaza catre www.elefant.ro....de ce??
mitura
Postat pe 6 Octombrie 2010 23:30
dak esty suspicioasa cheama-l tu in Romania :D
krisbarbie
Postat pe 6 Octombrie 2010 23:57
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 21:27:46imi este teama pentru ca nu cunosc limba ,nu cunosc baiatul decat pe net imi este teama de necunoscut


Daca ai indoieli inseamna ca nu vrei sa te duci. Nu trebuie sa faci ceva ce nu esti sigura ca-ti doresti.
_Cryssa_
Postat pe 7 Octombrie 2010 08:29
multumesc ....m-ai mult ca sigur ...nu ma duc
m-am gandit bine...cu toate ca arata supe bine ,vorbeste frumos cu calm imi da raspunsuri intelepte ,este prieten cu toata lumea....parca este prea perfect ptr a fi adevarat in realitatea de azi...!



multumesc mult ptr sfaturi ...uneori chiar si intepatoare ,...te fac sa te trezesti la realitate
gurytaxxl
Postat pe 7 Octombrie 2010 12:07
buna..asa mi sa intamplat si mie..parva e povestea la indigo...am cunoscut un roman pe net care locuieste in italia de 7 ani...am vorbit un an pe net..a venit in romania de ziua mea anul asta,iar la o luna m am hotarat sa plec eu la el...mia cumparat biletul de avion si exact in seara cand trebuia sa stabilim totul,el a adormit...l am sunat si nu raspundea...nu stiam ce sa fac,eram cu bagajul la usa si cu inima fripta...am hotarat sa risc si sa plec...am spus fie ce o fi...si am plecat spre italia...ma suna dimineata la 5 cand deja eram in tren si imi spune sa ma urc in trenul spre bucuresti...am riscat si acum sunt bine...sunt fericita ca am facut alegerea potrivita...ne iubim foarte mult, si mia dovedito...daca tu ai cat de cat incredere in el,risca dar cum ti au spus si ceilalti useri lasa ti copilul axasa...mult succes,si sa va iubiti mult
vio_pissy
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:03
scuze pt scris,eram grabita sa plec in oras
vio_pissy
Postat pe 7 Octombrie 2010 21:06
Mai stai si mai gindeste-te de 100 de ori,poate tu ai facut-o de multe ori pina acum.....apoi scrie pe 2 biletele ma duc,nu ma duc....trage unul din ele si vezi ce iese...stiu ca este o situatie speciala,unica...
kudika227120
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:07
la mine te referi cand spui ca am facuto de multe ori....scuze darai gresit adresa...a fost prima oara cand am riscat atat,tinand cont ca am si copii care i am in tara...ai grija cum jignesti.niciodata in viata nu sti ce te asteapta
vio_pissy
Postat pe 8 Octombrie 2010 00:02
sfatul meu.. fugi cat mai ai timp de arabi ....n-ai ce cauta in prajma lor,mai ales copilul tau parerea mea..
kudika151469
Postat pe 8 Octombrie 2010 02:07
e clar daca mai are si un prieten roman...apoi chear fugi de mananca pamantul zau...
kudika151469
Postat pe 8 Octombrie 2010 02:10
ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!
gurytaxxl
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:35
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-08 11:35:23ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!


da da, sanatate si virtute!
apropo, ai citit topicu' sau doar ai tastat acolo unde ti-a venit!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:39
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-08 11:39:27
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-08 11:35:23ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!


da da, sanatate si virtute!
apropo, ai citit topicu' sau doar ai tastat acolo unde ti-a venit!!?


Barbie30
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:41
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-08 11:39:27
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-08 11:35:23ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!


da da, sanatate si virtute!
apropo, ai citit topicu' sau doar ai tastat acolo unde ti-a venit!!?


mea culpa!
n-am vazut ca de fapt tu ai deschis topicu'!
scuze!


baga-mi-as craci in botonu' de modificat!

geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-e frica sa plec din cauza copilului... vreau un sfat!!! 17 De la: darksukkubus69 22 Noiembrie 2009 20:18
buna un sfat va rog 10 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:56
ce sa fac?........mai are rost sa sufar? 31 De la: kudika320585 9 Septembrie 2010 01:31
DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE 27 De la: Barbie30_ 18 Mai 2011 07:38
Trebuia sa iau o decizie !!! Imi trebuiesc raspunsuri si nu le gasesc... 21 De la: kudika514320 9 Februarie 2014 19:30