Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat...va rog

De la: Barbie30, la data 2010-10-08 11:41:04
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-08 11:39:27
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-08 11:35:23ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!


da da, sanatate si virtute!
apropo, ai citit topicu' sau doar ai tastat acolo unde ti-a venit!!?




nu mai rade, ca am facut o pocinoaga
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:42
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-08 11:42:24
De la: Barbie30, la data 2010-10-08 11:41:04
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-08 11:39:27
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-08 11:35:23ma bucur mult pentru tine ca esti fericita....chiar ma bucur sa aud si cazuri fericite....multa sanatate tie si familiei tale!


da da, sanatate si virtute!
apropo, ai citit topicu' sau doar ai tastat acolo unde ti-a venit!!?




nu mai rade, ca am facut o pocinoaga


Intelege tipa,greseala e a ei ca nu a citat persoana.
Barbie30
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:43
eu zic ca sa nu risti si eu am cunoskut akum 5 luni un baiat pe net am vb 3 luni credeam ca stiu totul despre el . ..acum o luna a venit din grecia si ne-am mutat impreuna iti zik k tot ce mi-a zis el si ce mi-a promis nu a fost adevarat sentimentele lui s-au schimbat fata de mine ne comportam ca doi frati cu totul k stam impreuna el iese singur in oras si nu-mi zice unde pleaca sau cand vine ar fii bine sa te gandesti inainte sa pleci ca nu sti ce te asteapta el se poate schimba si poate nu e cum l-ai cunoskut thu pe net . ..chiar dak vb de atata timp. Sunt de parere cu ceilalti pune-l la incerkare sa vezi dak vine el sa te vada in tara.Si ai sa vezi dak tine cu adevarat la tine;)parerea mea
undrakushormik
Postat pe 8 Octombrie 2010 11:47
Daca as fi tu, m-as duce. Dar inainte as lasa prietenilor/rudelor toate datele lui. Adica numarul lui de telefon, adresa, numele, numele firmei unde munceste, etc etc. Daca nu le dau nici un semn de viata dupa ce ajung acolo, sa stie astia unde sa ma caute. Dar cum ca eu nu sunt tu, e alegerea ta.
lusha_ubitik
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:58
stii ceva?cred ca e o poveste inventata de tine.nu poti fi asa de fricoasa sau de fraiera...scuze incat sa te gandesti atat de mult.da considera draga ca pleci intro excursie si .te duci intro tara unde e ambasada e politie e lume buna si rea sant oameni ca si noi.nu te duci in jungla sau la vreun trib de carnivori.nu ti place intoarcete
.ce atat teorie sau frica???????nu te cheama pe o insula inconjurata de rechini si daca faci un pas te da momeala cum sa incepi viata cu asa de multa frica in tine?si mai e un proverb care sper sa ti fie de folos......cea mai buna aparare e atacul...deci fa pasul daca vb serios si daca stii sa te faci iubita o sa vina dupa tine si pe luna daca stai cu mana la masea si te distrezi cu noi asta e problema te si oricum mult succes
clar_de_luna
Postat pe 10 Octombrie 2010 02:29
nu vreau sa judec omul doar pt natia lui...dar el tot arab ramane, indiferent ca munceste in grecia...intereseaza-te putin de cultura si mentalitatea arabilor! eu am avut ocazia sa vad cum se comporta arabetii cu femeile lor. ei pasesc in fata ca niste crai, cu mainile in buzunar, iar in urma lor apare chinuita femeia cu bagajele, cu copii de mana, cu capu plecat, resemnata carind povara!
mai gindeste-te o data inainte sa pleci chiar si pt o saptamana..dar cum au zis si altii, risti si castigi sau risti si pierzi, nu ai de unde sa stii! succesc si sa te intorci cu bine acasa, daca te hotarasti sa pleci!
pummmu
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:52
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-07 12:07:47multumesc ....m-ai mult ca sigur ...nu ma duc
m-am gandit bine...cu toate ca arata supe bine ,vorbeste frumos cu calm imi da raspunsuri intelepte ,este prieten cu toata lumea....parca este prea perfect ptr a fi adevarat in realitatea de azi...!



multumesc mult ptr sfaturi ...uneori chiar si intepatoare ,...te fac sa te trezesti la realitate




uita-te pe acasatv la IUBIRE SI ONOARE

se aseamana povestea ta
_PrInTzEs_
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:57
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-06 09:57:11
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


daca ai cumparat biletul inseamna ca deja sti ce sa faci!
kudika314176
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:19
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-06 09:57:11
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


daca ai cumparat biletul inseamna ca deja sti ce sa faci!
kudika314176
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:19
multumesc tuturor celor care mi-au scris.Decizia mea a fost luata: nu am m-ai plecat este m-ai bine asa.
o zi buna tuturor!
gurytaxxl
Postat pe 12 Octombrie 2010 08:08
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


De ce mereu femeia trebuie sa faca primul pas?de ce nu vine el la tine?S-a intors lumea cu fundul in sus.Acum femeia este cea care se duce sute ,mii de km ca sa-l vada pe print .Fa ceea ce simti tu ,dar nu uita ca daca isi doreste cu adevarat prezenta ta atunci poate s-ar urca el in autocar/avion si ar veni macar pt 3 zile sa te vada .Asta ar fi provocare pt el si i-ai vedea reactia,nu faptul ca tu ii ceri bani .El poate sa o gandeasca si altfel ,faptul ca tu ii ceri ajutor material chiar daca apoi ii spui ca a fost doar o gluma.Intelepciunea lui???

,de ce ?ca ti-a cumparat un bilet ??? daca te vrea "macar pt o saptamana" sa vina el si daca e totul ok ,te duci si tu acolo.Am impresia ca vrei sa traiesti o poveste de dragoste .E foarte ok,dar nu uita de ratiune,nu te lasa purtata de val ,pt ca nu prea iti permiti avand in vedere ca ai un copil,desigur asta nu inseamna sa refuzi sa-ti mai traiesti viata pt ca ai un copil ci iti spun doar sa fi mai precauta.Bafta
kmykmy_grace
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:23
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!

Draga mea, nu lua copilul cu tine si lasa toate datele exacte cuiva de incredere din familie. Poza acestui barbat, adresa, adresa de e-mail chiar, absolut tot ceea ce stii despre el. Ar fi bine sa si verifici intr/un fel daca adresa pe care ti-a dat-o este corecta, sau determina-l sa-ti dea o adresa daca nu ti-a dat-o. Spune-i ca nu poti cara prea multe lucruri in bagaje si vrei sa trimiti ceva mai inainte - intreaba-l la ce adresa sa le trimiti, pe numele cui.... etc. Daca adresa pe care o stii tu nu corespunde cu cea pe care ti-o da intrteaba-l de ce....
Toate astea se pot face intr/un mod foarte diplomat , fara sa intre la banuieli si chiar daca intra asta e.... daca tine la tine te va intelege. Ideal ar fi sa nu stai la el, ci sa iti poti permite sa stai la un hotel. In Grecia exita tot felul de oferte f. iftine: exista niste hoteluri, asa cum sunt in toate tarile eruropene, f. ieftine, care au camere cu doua sau patru paturi si o bucatarie comuna si dusuri comune..... cauta pe internet. Stiu ca la astea apeleaza de obicei studentii cand pleaca in vacanta.
Ia-ti toate masurile de precautie ca daca nu mai dai nici un semn de viata chiar si o zi, cineva sa se intereseze de tine. De asemenea intereseaza-te din timp de numarul de la ambasada romaniei. Stabileste cu parintii tai sau cu niste cunoscuti apropaiti sa suni in fiecare zi la o anumita ora fixata.... etc...
Iti doresc succes!
Nu trebuie sa mergi acolo stresata si speriata, nu asta am intentionat, paote ca omul este ok.... dar este binew sa-ti iei niste marusi de precautie.

Numabi bine!
kudika028076
Postat pe 6 Noiembrie 2010 17:01
De la: gurytaxxl, la data 2010-10-06 09:53:50Am cunoscut un baiat pe internet (este din IRAN dar de 10 ani munceste in GRECIA)si vorbesc de 8 luni cu el ,ne-am vazut pe web am facut schimb de poze stim multe detalii unul despre altul ,in special el despre mine ca am un copil.In momentul de fata el ma roaga sa vin acolo cu copilul sa ne cunoastem si sa ne vedem in realitate ...dar eu sunt foarte suspicioasa si nu prea am incredere in oameni asa ca mi-am adus aminte de un sfat de la un batran si l-am pus in aplicare :un test -chiar daca nu am nevoie de bani sa ii cer ,sa ii cer ajutor intr-o anumita problema si sa ii pun nervii si rabdarea la incercare;asa am facut si am ramas placut surprinsa de intelepciunea si mentalitatea lui!mi-a cumparat biletul spre Grecia eu doar sa ma prezint macar ptr o saptamana....NU STIU CE SA FAC!!!


Scuze, revin!
Cea mai buna idee era sa vina el intai...asa cum scrie cineva inaintea mea....
Apoi gandeste-te bine in ce te bagi.. daca el este iranian. Exista mari diferente de maentalitate, de cultura.. etc. chiar daca el ramene in Grecia sau vine definitiv in Romania. Trebuie sa stii daca poti sa te adaptezi la viziunea lor de viata pentru ca, daca vrei o convietuire sau casatorie cu el.... va trebui sa faci multe compromisuri...
kudika028076
Postat pe 6 Noiembrie 2010 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Complex Dunarea 1 De la: kudika417799 9 August 2011 19:25
sex 21 De la: GODZILLA 14 Noiembrie 2011 21:34
puterea de a merge mai departe 49 De la: ad_ad 28 Noiembrie 2010 06:35
de 2 ori tradare 17 De la: creatzacreatza 11 Septembrie 2009 18:32
buna 9 De la: fante_de_dorobanti 22 Iunie 2010 14:43