Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat!!!! va rooooooooog!!!!!!

De la: crysa_tm, la data 2010-10-12 10:32:59
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-12 10:15:36
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 10:08:17Hai sa ne intelegem. De cand sunt cu sotul meu nu m-am intalnit niciodata cu fostul ci pur si simplu ne-am vazut pe strada ne-am salutat si atat. Nu intentionez sa-mi las sotul sau copilul si nici sa-mi dau intalniri cu el. Vreau doar sa nu ma mai gandesc si atat.
Va multumesc pentru raspunsuri!


si de ce esti asa de "cictirita"? noi suntem de vina ca ti-i gandul la altu"?


am eu o presimtire ca si tu vrei butonul "Modifica" inapoi


se vede nu?
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:35
scuze! trebuia sa spun sa nu se inteleaga ca desi sunt maritata si am un copil ma intalnesc cu altul
sper ca s-a inteles
roxxxy88
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:36
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 11:36:06scuze! trebuia sa spun sa nu se inteleaga ca desi sunt maritata si am un copil ma intalnesc cu altul
sper ca s-a inteles


E problema ta ce faci cu viata ta. Eu cred ca ai o "criza maritala" (io-te ca asa am numit-o eu ). In limbajul meu inseamna ca te-ai trezit la 22 de ani cu un bebe si un sot si probabil ca nu erai inca pregatita pentru asta. Dar asta nu inseamna ca nu-ti iubesti familia sau ca iti inseli sotul. Si ma mai gandesc din cand in cand la fostul mai ales atunci cand il zaresc intamplator. Asta nu inseama ca il insel pe actualul. Eu zic sa te bucuri de familia pe care o ai si sa-ti ocupi mintea cu alte lucruri mult mai importante.
_Cryssa_
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:40
Valy90
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:27
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 09:28:31. Dar simt ca sunt multe lucruri pe care nu i le-am spus.


de pilda!!!??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:40
sincer: chiar iti pasa?, cu adevarat?
arilee85
Postat pe 13 Octombrie 2010 00:03
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 09:28:31Buna! Am si eu o problema care e foarte grava in opinia mea si nu stiu ce sa fac.
Am 22 de ani si sunt casatorita de aproape 2 luni cu sotul meu, avem un baietel de un an si jumatate si suntem impreuna de 4 ani si ceva. Problema mea e ca de aproximativ 6 luni am inceput sa ma gandesc din nou la fostul meu iubit si nu reusesc sa mi-l mai scot din gand, in sensul ca adorm cu gandul la el si ma trezesc tot la fel. Din cate stiu si el are o prietena de foarte mult timp. Vreau sa-mi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el pentru ca in nici un caz nu vreau sa-mi insel sotul si deja simt ca o fac cu gandul.
Nu m-am gandit la el(fostul)timp de trei ani pentru ca nu l-am mai vazut dar acum am inceput sa-l vad aproape zilnic si sa-mi doresc sa-l vad, sa vorbesc cu el, sa-l strang in brate si chiar sa-i spun ca-l iubesc. Nu e vorba de sex sau chestii din astea ci pur si simplu de prezenta lui. El m-a facut mult sa sufar si nu am amintiri prea frumoase de cand eram impreuna. Dar simt ca sunt multe lucruri pe care nu i le-am spus.
Se poate ca toate aste sa fie normale?


Stiu exact cum e, off, nu e deloc placuta starea asta. Te mai gandesti, e normal sa te mai gandesti, doar ca nu trebuie sa lasi sa-ti afecteze relatia, stiu ca e usor de zis si greu de facut, dar trebuie sa cauti motive, motive pe care doar tu le stii, nimeni altcineva. Ce bine e in cazurile astea ca nimeni nu-ti poate citi gandurile :). Cum zicea si altcineva, si eu cred ca e o criza, o criza a unei femei care poate si-a pierdut libertatea un pic prea devreme.
DreamHunter
Postat pe 13 Octombrie 2010 11:50
http://www.youtube.com/watch?v=t-i9BPOFVIw
I_m_nuts2011
Postat pe 13 Octombrie 2010 11:57
De la: arilee85, la data 2010-10-13 00:03:51sincer: chiar iti pasa?, cu adevarat?


pe mine ma intrebi?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:02
De la: Barbie30, la data 2010-10-12 09:53:40
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 09:28:31Buna! Am si eu o problema care e foarte grava in opinia mea si nu stiu ce sa fac.
Am 22 de ani si sunt casatorita de aproape 2 luni cu sotul meu, avem un baietel de un an si jumatate si suntem impreuna de 4 ani si ceva. Problema mea e ca de aproximativ 6 luni am inceput sa ma gandesc din nou la fostul meu iubit si nu reusesc sa mi-l mai scot din gand, in sensul ca adorm cu gandul la el si ma trezesc tot la fel. Din cate stiu si el are o prietena de foarte mult timp. Vreau sa-mi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el pentru ca in nici un caz nu vreau sa-mi insel sotul si deja simt ca o fac cu gandul.
Nu m-am gandit la el(fostul)timp de trei ani pentru ca nu l-am mai vazut dar acum am inceput sa-l vad aproape zilnic si sa-mi doresc sa-l vad, sa vorbesc cu el, sa-l strang in brate si chiar sa-i spun ca-l iubesc. Nu e vorba de sex sau chestii din astea ci pur si simplu de prezenta lui. El m-a facut mult sa sufar si nu am amintiri prea frumoase de cand eram impreuna. Dar simt ca sunt multe lucruri pe care nu i le-am spus.
Se poate ca toate aste sa fie normale?


Se pare ca nu ai fost foarte hotarata cand ai ales sa te casatoresti si sa faci un copil.La fel cum si acum esti nehotarata,ba il vrei pe fostul-ba nu il vrei ca ai amintiri nu prea frumoase.Atata timp cat nu te hotarasti ce vrei de la viata o sa jonglezi intre actualul si fostele iubiri.Daca situatia nu e prea roz in casnicia ta in mod sigur ai si tu partea ta de vina si in loc sa faci ceva sa-ti salvezi casnicia,tu ce faci?Suspini dupa fostul....
Trebuie sa-ti pui mai multe intrebari:
1.daca nu a mers cu fostul,crezi ca o sa mearga acum?
2.daca merge,el o sa-ti accepte copilul?
3.daca nu merge o sa ramai cu buza umflata si cu un copil de crescut,crezi ca te descurci sa-l cresti singura?
4.presupun ca te-ai casatorit din dragoste(asa e normal),merita sa strici totul pentru ca ai ramas tu ancorata in trecut?
Eu zic sa ai grija ce-ti doresti...


uite ai aici un sfat super pertinent, bravo Barbie
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:05
De la: roxxxy88, la data 2010-10-12 10:08:17Hai sa ne intelegem. De cand sunt cu sotul meu nu m-am intalnit niciodata cu fostul ci pur si simplu ne-am vazut pe strada ne-am salutat si atat. Nu intentionez sa-mi las sotul sau copilul si nici sa-mi dau intalniri cu el. Vreau doar sa nu ma mai gandesc si atat.
Va multumesc pentru raspunsuri!


incearca sa mergi la un psiholog , care te va ajuta sa iti faci ordine in ganduri
visan_georgiana
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:07
foarte frumoasa melodia ms mult
roxxxy88
Postat pe 15 Octombrie 2010 15:44
Voiam sa va zic ca m-au ajutat mult sfaturile voastre si chiar incepe sa nu imi mai pese daca il vad sau nu pe respectivul, si vreau sa fac tot posibilul ca sotul meu sa fie fericit pentru ca nu am de gand sa las un nemernic sa distruga ceea ce am construit noi, o familie frumoasa, apreciata si invidiata de multi.
Am uitat sa va zic de faptul ca prin luna martie m-a sunat si i-am zis sa nu ma mai caute pentru ca nu e bine, si nu a mai facut-o, da eu ca o proasta ma gandeam la el.
Ce sa mai zic, referitor la ceea ce simteam eu ca trebuie sa-i spun era vorba de fapul ca acum, dupa 4 ani si ceva am inteles de ce ma insela, pentru ca era si el la fel ca mine un copil care simtea nevoia de diversitate, cel putin asa cred eu.
Acum o sa fac tot posibilul sa nu ma mai intereseze persoana lui.
va multumesc inca o data! Ati fost de mare ajutor
roxxxy88
Postat pe 15 Octombrie 2010 15:58
De la: roxxxy88, la data 2010-10-15 15:58:39Voiam sa va zic ca m-au ajutat mult sfaturile voastre si chiar incepe sa nu imi mai pese daca il vad sau nu pe respectivul, si vreau sa fac tot posibilul ca sotul meu sa fie fericit pentru ca nu am de gand sa las un nemernic sa distruga ceea ce am construit noi, o familie frumoasa, apreciata si invidiata de multi.
Am uitat sa va zic de faptul ca prin luna martie m-a sunat si i-am zis sa nu ma mai caute pentru ca nu e bine, si nu a mai facut-o, da eu ca o proasta ma gandeam la el.
Ce sa mai zic, referitor la ceea ce simteam eu ca trebuie sa-i spun era vorba de fapul ca acum, dupa 4 ani si ceva am inteles de ce ma insela, pentru ca era si el la fel ca mine un copil care simtea nevoia de diversitate, cel putin asa cred eu.
Acum o sa fac tot posibilul sa nu ma mai intereseze persoana lui.
va multumesc inca o data! Ati fost de mare ajutor
Valy90
Postat pe 15 Octombrie 2010 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi kreva?va rog... 18 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:17
zau ca nu stiu ce sa mai fac :-?? 59 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 19:00
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 16 De la: YullyNar3 2 Mai 2010 19:47
sint derutata ce sa fac vreau un sfat 15 De la: marco918 14 Octombrie 2011 13:08
un pic de timp si pt mine pe forum??am nevoie de un sfat!:) multuuuumesccc!!! 26 De la: kudika421339 10 Decembrie 2011 16:09