Setari Cookie-uri

nu mia venit ciclu..

buna ziua...am o probl.nu mia venit ciclu de o luna d ezile.nu sunt in tara.lucrez i n franta.am facut 2 teste de sarcina si miau iesit negative.apoi am fost la spital la urgente pentru ca mai aveam si niste dureri destul de mari.miau facut control ginecologic, analize la sange si la urina si nu mi au gasit mare lucru.am niste chisturi ff mici pe ovarul stang si din cauza lor pot avea durerile.dar faptul ca nu mia venit ciclu nu stie din ce cauza.mi au spus ca chisturile nu sunt o probl.nu mi au dat nici un tratament pt ca nu vaeau pt ce.da tot nu mi vnie ciclu.si nu pot sa ma mai duc la spital pt ca nu am asigurarare si costa ff mult un control aici.ce am fcaut pana acum ma ajunge vreo 1000 de euro.stie cineva ce as pute sa fac sa mi vina ciclu.va rog un raspuns.
thhheuta
Postat pe 18 Octombrie 2010 10:41
Daca doctorul nu ti-a dat nimic pentru ca nu avea de ce crezi ca noi avem ce sa-ti oferim?
Barbie30
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:05
De la: thhheuta, la data 2010-10-18 10:41:22buna ziua...am o probl.nu mia venit ciclu de o luna d ezile.nu sunt in tara.lucrez i n franta.am facut 2 teste de sarcina si miau iesit negative.apoi am fost la spital la urgente pentru ca mai aveam si niste dureri destul de mari.miau facut control ginecologic, analize la sange si la urina si nu mi au gasit mare lucru.am niste chisturi ff mici pe ovarul stang si din cauza lor pot avea durerile.dar faptul ca nu mia venit ciclu nu stie din ce cauza.mi au spus ca chisturile nu sunt o probl.nu mi au dat nici un tratament pt ca nu vaeau pt ce.da tot nu mi vnie ciclu.si nu pot sa ma mai duc la spital pt ca nu am asigurarare si costa ff mult un control aici.ce am fcaut pana acum ma ajunge vreo 1000 de euro.stie cineva ce as pute sa fac sa mi vina ciclu.va rog un raspuns.
vino la mine ca te rezolv eu Cum d-zeu vine asta,nu ti-a venit ciclu,ai chisturi si ei zic ca nu ai nimic? NU credeam ca doctorii de aici sunt asa tampiti.In ce zona stai?
Valy90
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:15
De la: valy90, la data 2010-10-18 13:15:07
De la: thhheuta, la data 2010-10-18 10:41:22buna ziua...am o probl.nu mia venit ciclu de o luna d ezile.nu sunt in tara.lucrez i n franta.am facut 2 teste de sarcina si miau iesit negative.apoi am fost la spital la urgente pentru ca mai aveam si niste dureri destul de mari.miau facut control ginecologic, analize la sange si la urina si nu mi au gasit mare lucru.am niste chisturi ff mici pe ovarul stang si din cauza lor pot avea durerile.dar faptul ca nu mia venit ciclu nu stie din ce cauza.mi au spus ca chisturile nu sunt o probl.nu mi au dat nici un tratament pt ca nu vaeau pt ce.da tot nu mi vnie ciclu.si nu pot sa ma mai duc la spital pt ca nu am asigurarare si costa ff mult un control aici.ce am fcaut pana acum ma ajunge vreo 1000 de euro.stie cineva ce as pute sa fac sa mi vina ciclu.va rog un raspuns.
vino la mine ca te rezolv eu Cum d-zeu vine asta,nu ti-a venit ciclu,ai chisturi si ei zic ca nu ai nimic? NU credeam ca doctorii de aici sunt asa tampiti.In ce zona stai?


Nu i-a dat nimic pentru ciclu da asta nu inseamna ca nu i-a explicat de chisturi si de rezolvarea lor.Mie greu sa cred ca nu i-au explicat ....
Barbie30
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:18
trebuie sa faci un control amanuntit, cauzele pt care nu ti-a venit pot fi multiple bafta sa gasesti un doctor cat mai bun
yumy
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:20
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 13:18:08
Nu i-a dat nimic pentru ciclu da asta nu inseamna ca nu i-a explicat de chisturi si de rezolvarea lor.Mie greu sa cred ca nu i-au explicat ....

singura explicatie ar fii ca a dat peste un doctor prost neprofi nu stiu ce sa mai zic
yumy
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:21
De la: yumy, la data 2010-10-18 13:21:02
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 13:18:08
Nu i-a dat nimic pentru ciclu da asta nu inseamna ca nu i-a explicat de chisturi si de rezolvarea lor.Mie greu sa cred ca nu i-au explicat ....

singura explicatie ar fii ca a dat peste un doctor prost neprofi nu stiu ce sa mai zic


Da poate ca i-a propus o varianta pentru chisturile alea da nu isi permite(asa cum spunea si ea,e foarte scump),poate ca ea a trecut repede peste ele (chisturi) si s-a axat doar pe problema cu ciclul... Nu avem de unde sa stim.
Barbie30
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:24
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 13:24:12
Da poate ca i-a propus o varianta pentru chisturile alea da nu isi permite(asa cum spunea si ea,e foarte scump),poate ca ea a trecut repede peste ele (chisturi) si s-a axat doar pe problema cu ciclul... Nu avem de unde sa stim.

ea stie, sanatoasa fie asta e tot ce conteaza
yumy
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:26
De la: yumy, la data 2010-10-18 13:26:46
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 13:24:12
Da poate ca i-a propus o varianta pentru chisturile alea da nu isi permite(asa cum spunea si ea,e foarte scump),poate ca ea a trecut repede peste ele (chisturi) si s-a axat doar pe problema cu ciclul... Nu avem de unde sa stim.

ea stie, sanatoasa fie asta e tot ce conteaza


Am o prietena careia nu i-a venit de cateva luni,urmeaza un tratament(nu mai stiu care e cauza dar nu e vorba de chisturi).Si eu sper sa-si rezolve problema cu ciclul si cu chisturile.
Barbie30
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-18 13:31:18
Am o prietena careia nu i-a venit de cateva luni,urmeaza un tratament(nu mai stiu care e cauza dar nu e vorba de chisturi).Si eu sper sa-si rezolve problema cu ciclul si cu chisturile.

da nu este de la chisturi si eu am o prietena carei nu i-a venit 6 luni a fost la doctor si a urmat timp de 3 luni tratament si acum ii vine regulat
yumy
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa fac sa imi dispara un neg (nigel) de pe mana ? 2 De la: pitique_blondine 24 Aprilie 2010 16:31
fibrom 2 De la: kudika514475 13 Martie 2012 17:35
mai snt virgin 31 De la: Shhh 29 Iulie 2010 22:39
O intrebare! 2 De la: nata456 6 Mai 2009 10:37
lovituri la sani 21 De la: Carmina0525 4 Noiembrie 2010 15:20