Setari Cookie-uri

De ce se teme femeia la 30 de ani?

Eu tocmai spusesem ca NU trebuie repetate recitalurile stramoaselor despre problema femeii. De aia nu merge nimic in Romania - ca toata lumea se plictiseste si se plafoneaza, neimplicandu-se in nimic si tratand totul cu FLIT, fara idei si fara IDEALURI. MUNCA il tine in viata pe om dar pe romanii ii deranjeaza, chiar daca s-a spus si la tv ca aia afara nu au program clar de lucru - stau pana la orice ora, in orice zi. CREIERUL NU FUNCTIONEAZA SINGUR. Trebuie sa i se dea informatii pe care sa le PRELUCREZE, iar pentru asta trebuie implicare. Dar romanii, printre care si femeile din Romania, se plictisesc. Pe masura ce trece timpul trebuie sa intelegi mai multe si sa te simti mai bine DAR - se supara stramosii saracii. Premiul NOBEL pentru literatura l-a luat un PERUan de 74 ani.
ema_rice
Postat pe 22 Octombrie 2010 20:34
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45Eu tocmai spusesem ca NU trebuie repetate recitalurile stramoaselor despre problema femeii. De aia nu merge nimic in Romania - ca toata lumea se plictiseste si se plafoneaza, neimplicandu-se in nimic si tratand totul cu FLIT, fara idei si fara IDEALURI. MUNCA il tine in viata pe om dar pe romanii ii deranjeaza, chiar daca s-a spus si la tv ca aia afara nu au program clar de lucru - stau pana la orice ora, in orice zi. CREIERUL NU FUNCTIONEAZA SINGUR. Trebuie sa i se dea informatii pe care sa le PRELUCREZE, iar pentru asta trebuie implicare. Dar romanii, printre care si femeile din Romania, se plictisesc. Pe masura ce trece timpul trebuie sa intelegi mai multe si sa te simti mai bine DAR - se supara stramosii saracii. Premiul NOBEL pentru literatura l-a luat un PERUan de 74 ani.


da, ai dreptate....asta e unul din motivele principale pentru care am plecat din romania sincer....NU vreau ca 30 ani sa fie inceputul sfarsitului.....inceputul plictiselii, al plafonarii, al sentimentului batranetzii si vinovatziei ca pui distractia pe primul loc. la romani si la rusi am vazut conceptzii din astea....
DayC
Postat pe 22 Octombrie 2010 23:20
Oua-le sa le mananci tu , se pare ca n-ai priceput nimic, prea greu pt tine.Bafta!Data viitoare tine-ti parerile ca nu sunt interesante
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:26
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:43:45
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 09:40:21 sa nu ramina singura....

si fara ouã




Oua-le sa le mananci tu , se pare ca n-ai priceput nimic, prea greu pt tine.Bafta!Data viitoare tine-ti parerile ca nu sunt interesante
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:28
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:35
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:35:17
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum



maiiii... nu ca mie nu mi-ar place "les cochonnes" dar cam intinzi firul...
Histria
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:38
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 09:59:27
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:56:07
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 09:53:14
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:47:35
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:45:17
si fara carnat?

ãla vine odatã cu ”poștașul”


e mai bine asa! nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

pai ...da ...dar atunci nu inteleg de ce e stresata?


poate se teme sa nu scape porcu' in lanul de porumb si atunci ioc carnat!

pai ce intra si mneaei...si dai la stiuleti...grupa mare...pina termina tarlaua.



Well....aveti nevoie de ajutor se pare mai mult de cat mine, eu m-am luminat...si nu mai am nevoie de sfaturi, in schimb ..... voi aveti ceva probleme cu troaca de porci, ati intrat de tot in ea
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:39
De la: hystria1, la data 2010-10-23 12:38:11
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:35:17
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum



maiiii... nu ca mie nu mi-ar place "les cochonnes" dar cam intinzi firul...

Doar" unii" sunt...dovada cei care incearca sa impresioneze si sa jigneasca
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:41
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:41:08
De la: hystria1, la data 2010-10-23 12:38:11
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:35:17
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum



maiiii... nu ca mie nu mi-ar place "les cochonnes" dar cam intinzi firul...

Doar" unii" sunt...dovada cei care incearca sa impresioneze si sa jigneasca


a, mai bine :)
Histria
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:45
Totul este bine cand se termina cu bine. Subiect inchis!
iuliaapm
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:49
De la: DayC, la data 2010-10-22 23:20:02
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45Eu tocmai spusesem ca NU trebuie repetate recitalurile stramoaselor despre problema femeii. De aia nu merge nimic in Romania - ca toata lumea se plictiseste si se plafoneaza, neimplicandu-se in nimic si tratand totul cu FLIT, fara idei si fara IDEALURI. MUNCA il tine in viata pe om dar pe romanii ii deranjeaza, chiar daca s-a spus si la tv ca aia afara nu au program clar de lucru - stau pana la orice ora, in orice zi. CREIERUL NU FUNCTIONEAZA SINGUR. Trebuie sa i se dea informatii pe care sa le PRELUCREZE, iar pentru asta trebuie implicare. Dar romanii, printre care si femeile din Romania, se plictisesc. Pe masura ce trece timpul trebuie sa intelegi mai multe si sa te simti mai bine DAR - se supara stramosii saracii. Premiul NOBEL pentru literatura l-a luat un PERUan de 74 ani.


da, ai dreptate....asta e unul din motivele principale pentru care am plecat din romania sincer....NU vreau ca 30 ani sa fie inceputul sfarsitului.....inceputul plictiselii, al plafonarii, al sentimentului batranetzii si vinovatziei ca pui distractia pe primul loc. la romani si la rusi am vazut conceptzii din astea....

daca tot ai deschis subiectul...te rog sa faci o paralela sincera si fara partinire si menajamente despre conditiile din orice tara europeana si conditiile femeii si nu numai din Romanica... vezi daca ai conditii de afirmare ...in orice domeniu vrei tu.abia atunci poate am putea vorbi de implicare...e prea mare dezbinarea care s-a produs in societatea Romaneasca...intre toate categoriile sociale...intre generatii,intre barbati si femei.disolutia Romaniei are loc pe toate planurile...daca cineva incearca sa ridice capul...sa realizeze ceva...sar zeci sa-l traga inapoi.statul a devenit deja MAFIOT...chiar daca unii nu vor sa recunoasca...conditiile de viata si viata de zi cu zi o confirma...
BEL_AMY1
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:51
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-23 12:51:21
De la: DayC, la data 2010-10-22 23:20:02
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45Eu tocmai spusesem ca NU trebuie repetate recitalurile stramoaselor despre problema femeii. De aia nu merge nimic in Romania - ca toata lumea se plictiseste si se plafoneaza, neimplicandu-se in nimic si tratand totul cu FLIT, fara idei si fara IDEALURI. MUNCA il tine in viata pe om dar pe romanii ii deranjeaza, chiar daca s-a spus si la tv ca aia afara nu au program clar de lucru - stau pana la orice ora, in orice zi. CREIERUL NU FUNCTIONEAZA SINGUR. Trebuie sa i se dea informatii pe care sa le PRELUCREZE, iar pentru asta trebuie implicare. Dar romanii, printre care si femeile din Romania, se plictisesc. Pe masura ce trece timpul trebuie sa intelegi mai multe si sa te simti mai bine DAR - se supara stramosii saracii. Premiul NOBEL pentru literatura l-a luat un PERUan de 74 ani.


da, ai dreptate....asta e unul din motivele principale pentru care am plecat din romania sincer....NU vreau ca 30 ani sa fie inceputul sfarsitului.....inceputul plictiselii, al plafonarii, al sentimentului batranetzii si vinovatziei ca pui distractia pe primul loc. la romani si la rusi am vazut conceptzii din astea....

daca tot ai deschis subiectul...te rog sa faci o paralela sincera si fara partinire si menajamente despre conditiile din orice tara europeana si conditiile femeii si nu numai din Romanica... vezi daca ai conditii de afirmare ...in orice domeniu vrei tu.abia atunci poate am putea vorbi de implicare...e prea mare dezbinarea care s-a produs in societatea Romaneasca...intre toate categoriile sociale...intre generatii,intre barbati si femei.disolutia Romaniei are loc pe toate planurile...daca cineva incearca sa ridice capul...sa realizeze ceva...sar zeci sa-l traga inapoi.statul a devenit deja MAFIOT...chiar daca unii nu vor sa recunoasca...conditiile de viata si viata de zi cu zi o confirma...
salut alfedro
Valy90
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:53
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:49:06 Totul este bine cand se termina cu bine. Subiect inchis!


la abator, inainte!!!!!
battleofwits
Postat pe 23 Octombrie 2010 13:22
De la: valy90, la data 2010-10-23 12:53:28
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-23 12:51:21
De la: DayC, la data 2010-10-22 23:20:02
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45Eu tocmai spusesem ca NU trebuie repetate recitalurile stramoaselor despre problema femeii. De aia nu merge nimic in Romania - ca toata lumea se plictiseste si se plafoneaza, neimplicandu-se in nimic si tratand totul cu FLIT, fara idei si fara IDEALURI. MUNCA il tine in viata pe om dar pe romanii ii deranjeaza, chiar daca s-a spus si la tv ca aia afara nu au program clar de lucru - stau pana la orice ora, in orice zi. CREIERUL NU FUNCTIONEAZA SINGUR. Trebuie sa i se dea informatii pe care sa le PRELUCREZE, iar pentru asta trebuie implicare. Dar romanii, printre care si femeile din Romania, se plictisesc. Pe masura ce trece timpul trebuie sa intelegi mai multe si sa te simti mai bine DAR - se supara stramosii saracii. Premiul NOBEL pentru literatura l-a luat un PERUan de 74 ani.


da, ai dreptate....asta e unul din motivele principale pentru care am plecat din romania sincer....NU vreau ca 30 ani sa fie inceputul sfarsitului.....inceputul plictiselii, al plafonarii, al sentimentului batranetzii si vinovatziei ca pui distractia pe primul loc. la romani si la rusi am vazut conceptzii din astea....

daca tot ai deschis subiectul...te rog sa faci o paralela sincera si fara partinire si menajamente despre conditiile din orice tara europeana si conditiile femeii si nu numai din Romanica... vezi daca ai conditii de afirmare ...in orice domeniu vrei tu.abia atunci poate am putea vorbi de implicare...e prea mare dezbinarea care s-a produs in societatea Romaneasca...intre toate categoriile sociale...intre generatii,intre barbati si femei.disolutia Romaniei are loc pe toate planurile...daca cineva incearca sa ridice capul...sa realizeze ceva...sar zeci sa-l traga inapoi.statul a devenit deja MAFIOT...chiar daca unii nu vor sa recunoasca...conditiile de viata si viata de zi cu zi o confirma...
salut alfedro

ma retrag sa mai dorm un pic...am obosit...
BEL_AMY1
Postat pe 23 Octombrie 2010 13:27
o femeie abia infloreste la 30 de ani, atunciincepe sa stirneasca mai multe priviri admirative celor din jur, atunci incepe sa fie o femeie adevarata dupa care barbatii intirc admirativ capul. Asa ca nici un motiv d efrica, din contra o imens abucurie trebuie s ate cuporinda si ...la multi ani !
negrul_de_serviciu
Postat pe 23 Octombrie 2010 18:39
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:35:17
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum


of of mai mai...pai asta reiesea si din dialogul de mai sus..multumim anticipat ca ai tras concluzia principala!
iar cand te prinzi si de gluma sa ne anunti!
size_back
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:16
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:41:08
De la: hystria1, la data 2010-10-23 12:38:11
De la: iuliaapm, la data 2010-10-23 12:35:17
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh



M-ati dat gata, sunt surprinsa de inteligenta voastra , mersi oricum ati auzit expresia barbatii sunt niste porci...eeee o auziti acum



maiiii... nu ca mie nu mi-ar place "les cochonnes" dar cam intinzi firul...

Doar" unii" sunt...dovada cei care incearca sa impresioneze si sa jigneasca


invata sa zambesti...si sa nu mai iei totul personal...
size_back
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:21
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-23 12:51:21
daca tot ai deschis subiectul...te rog sa faci o paralela sincera si fara partinire si menajamente despre conditiile din orice tara europeana si conditiile femeii si nu numai din Romanica... vezi daca ai conditii de afirmare ...in orice domeniu vrei tu.abia atunci poate am putea vorbi de implicare...e prea mare dezbinarea care s-a produs in societatea Romaneasca...intre toate categoriile sociale...intre generatii,intre barbati si femei.disolutia Romaniei are loc pe toate planurile...daca cineva incearca sa ridice capul...sa realizeze ceva...sar zeci sa-l traga inapoi.statul a devenit deja MAFIOT...chiar daca unii nu vor sa recunoasca...conditiile de viata si viata de zi cu zi o confirma...


pai in primul rand cei de aici incep viatza clar cu un avantaj in proportzie de 90%, au o copilarie fericita si lipsita de griji, isi traiesc experientzele si isi iau deciziile la timpul potrivit si fara drame si ajung la 30 ani mult mai fericiti si mai impliniti ca noi. eu ce sa zic, trecuta prin copilarie cu lipsuri, umblam cu pantofi iarna, fara prea multe bucurii, fara vacantze frumoase ca ei, cu stressul parintilor, cu nesiguranta, cu spaime la tot pasul din toate directiile, in spitale si doctori nu poti avea incredere, la scoala tre sa "ungi" profesorii, la servici sa faci ciocul mic (lasitatea romaneasca de tip comunist), sa nu te prea distrezi ca vorbesc de rau vecinii/neamurile, etc etc etc normal ca la 30 ani de multe ori esti frustrat si vrei sa traiesti in sfarsit si tu...

e drept ca nici dincolo nu e totul roz, au si ei problemele lor legate de munca femeilor care nu prea e acceptabila social si asa mai departe. dar in principiu intre est si vest e diferenta intre omul sarac care numai a muncit si a inghitzit in sec, si altceva nu prea a mai vazut, si omul bogat care o fi avand si el problemele lui dar are si bucurii care le poate compensa.

DayC
Postat pe 23 Octombrie 2010 22:43
asa este,la ce folos tot porcul!?
lily_ingerash
Postat pe 25 Octombrie 2010 00:08
De la: battleofwits, la data 2010-10-22 09:52:46
De la: size_back, la data 2010-10-22 09:49:00
e mai bine asa! ... nu de alta da pt un carnat nu tre' sa iei tot porcu,nu?

depinde de porc...sunt rase si rase...
porc mistret
porc de vier
porc de abator, bun doar de ingrasat
etc.

unele femei se multumesc doar cu "carnatul artificial", deh, tehnologia, insa nu se compara cu experienta porcina

groh groh

lily_ingerash
Postat pe 25 Octombrie 2010 00:10
Buna seara..si bine v-am gasit.
Am 31 ani, impliniti in ianuarie.Inca ma bucur ca un copil si ma minunez de frumusetea naturii din satul in care locuiesc acum, desi, peste 505 di oamenii de aici sunt rai si nu are cine le deschide mintea, iar eu dupa 3 ani inca ma gandesc sa plec de aici..Ma bucur ca un copil de pufuletii cu CD cu joc Gusto.Ma idragostesc ca un adolescent de oamenii sinceri si sufletisti, de vestile bune despre fapte bune..Ma tem de monstrul justitiar din mine cand aud nedreptati facute celor care nu se pot apara-ASA AM AJUNS PE KUDIKA-.Pana acum am locuit la oras si am visat sa am casuta mea roz, pisica mea, catelul meu..etc.Sun maritata.Ma adora, imi face cafeaua de dimineata si se poarta ca si cu un copil, sau ca si o printesa.Da ai zice ca nu crezi ca e mereu asa.Da zic eu, au fost si certuri si inca si de-alea urate.Dar recunosc ca si din vina mea.Ii cer mai mult decat poate.Am realizat prea multe impreuna,poate ca lipsa unui copil e ceea ce ma enerveaza si DE CARE MA TEM cel mai mult-uneori ma tem ca il nasc si nu am sa-i ofer toate conditiile inca(sunt casnica de 3 ani), sau Ma Tem ca nu voi avea niciodata unul.
Ma mai tem ca eu nu-l iubesc destul, sau asa cum poate merita, sau ma tem ca nu merita; caci certurile dintre noi au fost dese-si din cauza geloziei.M-am indragastit de un om divortat cu familie, care e sufletul meu pereche(gandim la fel, ne visam..) cu 3 copii.Ma tem sa recunosc adevarul.Ma tem ca desi stim acum ceea ce simtim, iar o intalnire e practic acum imposibila, ma tem de momentul acela in care simtim ca se apropie, si ma tem CA NU O SA MA MAI TEM.Ma tem ca aventura de-o noapte poate fi ceva ce voi regreta desi sunt convinsa acum si cred ca il iubesc pe ciobanasul sexi de 35 ani cu 300 de oi-si 20 cumparate recent.Eu si copiii lui am ajutat de revelion la refacerea casatoriei, de revelion.Pentru ca m-am pus in pielea lor, pentru ca eu am crescut fara tata si asta m-a facut sa nu ma tem.
Ma tem ca ma port ca un copil atunci cand trebuie sa ma port matur.Dar am experimentat ceva si cred acum in ceva:ca pot fi copil o viata intreaga mai ales atunci cand exista momentele acelea dificile in viata-cand poti sa ierti, sa nu tii suparare, sa nu te temi de nimic,sa vezi lumea prin ochii unui copil curios, CURAJOS si cu sufletul curaT..
Atunci poti spune deschis ca o femie la 30 de ani daca are suflet de copil NU SE MAI POATE DE NIMIC !!
inimanebuna
Postat pe 21 Februarie 2011 21:29
Rectific :,,peste 50% di oamenii din sat"..
inimanebuna
Postat pe 21 Februarie 2011 21:31
Rectific :,,peste 50% dintre oamenii din sat"..
inimanebuna
Postat pe 21 Februarie 2011 21:31
gluma sau nu...meditati

Inainte de casatorie:
> Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
> Femeia: Vrei sa plec?
> Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
> Femeia: Ma iubesti?
> Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
> Femeia: M-ai inselat vreodata?
> Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
> Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
> Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
> Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
> Barbatul: Ai inebunit?
> Femeia: Pot sa am incredere in tine?
> Barbatul: Da!
> Femeia: Iubitule!
>
>
>
> Dupa casatorie:
> Cititi dialogul de jos in sus…
Alvin
Postat pe 8 Martie 2011 11:10
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45 MUNCA il tine in viata pe om


hai , du -te tu. sa traiesti ca o furnicuta toata viata ta, ti se pare ca asta e viata?

sunt atatea lucruri in viata in afara de a strange, a munci pt altii, a face banu si a pune sub pernita seara sau la banca, doar ca sa te trezesti dimineata ca vrei mai mult, pana ajungi la 70 de ani si ti dai seama ca toata viata ta ai fugarit stafii, si ai uitat sa ti traiesti viata, nu ai o pasiune , nu ai un hobby, esti gol pe dinauntru.

viata merita traita din 1000 de motive, niciuna n are a face cu "munca" .

una e sa creezi, una e arta, si alta e sa muncesti pe banda facand rahaturi care intr un final nu conteaza. banii numarandu se intr un final printre acele rahaturi

banii sunt un mijloc, nu un tel. cine crede altfel e nebun si si iroseste clipele degeaba.
rockk
Postat pe 8 Martie 2011 11:14
De la: rockk, la data 2011-03-08 11:14:34
De la: ema_rice, la data 2010-10-22 20:34:45 MUNCA il tine in viata pe om


hai , du -te tu. sa traiesti ca o furnicuta toata viata ta, ti se pare ca asta e viata?

sunt atatea lucruri in viata in afara de a strange, a munci pt altii, a face banu si a pune sub pernita seara sau la banca, doar ca sa te trezesti dimineata ca vrei mai mult, pana ajungi la 70 de ani si ti dai seama ca toata viata ta ai fugarit stafii, si ai uitat sa ti traiesti viata, nu ai o pasiune , nu ai un hobby, esti gol pe dinauntru.

viata merita traita din 1000 de motive, niciuna n are a face cu "munca" .

una e sa creezi, una e arta, si alta e sa muncesti pe banda facand rahaturi care intr un final nu conteaza. banii numarandu se intr un final printre acele rahaturi

banii sunt un mijloc, nu un tel. cine crede altfel e nebun si si iroseste clipele degeaba.

mai, da' tu esti acru rau azi...
Lucia38
Postat pe 8 Martie 2011 11:20
De la: rockk, la data 2011-03-08 11:14:34 banii sunt un mijloc, nu un tel. cine crede altfel e nebun si si iroseste clipele degeaba.


Mai rockk .. parca incepe sa-mi placa cum gandesti, din ce in ce mai mult
_Cryssa_
Postat pe 8 Martie 2011 11:20
De la: Lucia38, la data 2011-03-08 11:20:04 mai, da' tu esti acru rau azi...


s-a trezit cu curu-n sus
_Cryssa_
Postat pe 8 Martie 2011 11:20
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-08 11:20:56
De la: Lucia38, la data 2011-03-08 11:20:04 mai, da' tu esti acru rau azi...


s-a trezit cu curu-n sus


si nu se stie intoarce cu el in jos?
Lucia38
Postat pe 8 Martie 2011 11:22
De la: Lucia38, la data 2011-03-08 11:22:06
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-08 11:20:56
De la: Lucia38, la data 2011-03-08 11:20:04 mai, da' tu esti acru rau azi...


s-a trezit cu curu-n sus


si nu se stie intoarce cu el in jos?


Mie-mi place ce spune rockk numai ca modul lui de abordare cred ca e uneori suparator. Le zice asa... "fara perdea" :)
_Cryssa_
Postat pe 8 Martie 2011 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, UN SFAT va rog! 34 De la: kudika_pudika 1 August 2011 12:46
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06
DRAGOSTE DE La distanta...distanta bat-o vina?sau totul se invarte in jurul banilor 11 De la: Dor_a 13 Iulie 2009 09:44
invitatie 1 De la: speed_date 2 Octombrie 2009 19:20
ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn? 79 De la: Brifing 23 Martie 2009 09:17