Setari Cookie-uri

Ce relatii ati avut cu parintii ?

http://www.youtube.com/watch?v=BRk-gjAE_ks............................................
BEL_AMY1
Postat pe 4 Noiembrie 2010 09:59
De la: hystria1, la data 2010-10-20 14:58:26
Ce relatii ati avut cu parintii vostrii ?


foarte bune! taica-miu a decedat acum 13 ani dar cu maica-mea sunt cel mai bun prieten ...cat a trait taica-miu ma pupa ca pe un copil tot timpul
pickard
Postat pe 4 Noiembrie 2010 10:15
Ai mei au fost pe ideea, si inca sunt, iti dam mancare, caldura si bani, nu nu locuiesc cu noi, caci noi nu vrem asa ceva, dar ar trebui sa fii fericita nu, ca doar facem totul pentru tine?
evil_miss
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:17
*locuiesti
evil_miss
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:18
Vorbind de parinti...mda...:)mama m-a cam tinut din scurt de mica,intradevar eram si mai cuminte atunci acum am mai crescut si multe lucruri le mai fac de capul meu.Totusi ne intelegem mai bine decat atunci pentru ca mi-am dat seama cate lucruri face pentru mine si incep sa mai las de la mine si sa fiu mai recunoscatoare. Cu tati e okay el e mai calm decat mama :))).Citind unele comentarii imi dau seama din nou ca sunt o persoana destul de norocoasa si ar trebui sa apreciez mult ceea ce am.
Lady_Gaga9
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:48
Dragilor, poezia e scrisa de Adrian Paunescu. Am cautat sa vad daca s-a sesizat cineva si n-a facut-o. Si apropo Adrian Paunescu tocmai ce-a murit. Mi s-a parut necesat sa indrept asta, fara nicun repros.
lotusrom1
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:20
Mama a fost o femeie extraordinara. Calda, iubitoare, puternica pana cand a doborat-o boala definitiv. Buna la siflet, corecta si iubitoare de oameni, pe care prin natura meseriei i-a scapat de multe ori de la moarte. Ea in schimb n-a avut nicio sansa. S-a retras discret asa cum a trait. Pentru mine a fost prea devreme si prea nedrept, dar din pacate momentele astea ti se dau si ai sansa sa le alegi.

Tata este mai degraba carismatic. Suflet bun (dar superficial), iubitor, pus pe distractie, a stiut sa pastreze un echilibru intre munca si distractei. Avem o legatura deschisa, sincera si fara secrete. Insa, in comparatie cu mama ................

Caz fericit, am fost copilul ambilor parinti si asta mi-a asigurat echilibru si incredere in sine, intr-un cuvant putere ....
lotusrom1
Postat pe 8 Noiembrie 2010 00:30
De la: evil_miss, la data 2010-11-07 12:17:55Ai mei au fost pe ideea, si inca sunt, iti dam mancare, caldura si bani, nu nu locuiesc cu noi, caci noi nu vrem asa ceva, dar ar trebui sa fii fericita nu, ca doar facem totul pentru tine?


comfortul nu poate inlocui faptul ca parintii nu arata copiilor ca ii doresc ca sa nu mai zic ca ii iubesc.
Histria
Postat pe 11 Noiembrie 2010 14:57
e de fapt intrebarea ar fii ce relatii am cu parintii , stau cu ei, e mai ma ciondanesc eu cu ei, dar ma ajuta in tot, mai ales mama, sunt parintii mei si ii iubesc, oricum ceva nu-mi place la ei uneori exagereaza si sunt prea protectivi cu mine, dar ii inteleg de ce in rest to be continued
ipahebirowtnod
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima cina cu ai lui. I really need help ! 32 De la: Vipassana 27 Decembrie 2011 17:39
Cum sa-i spui ca sa nu-l jignesti? 42 De la: kudika310730 4 Decembrie 2012 10:50
agresiunea fizica si verbala 60 De la: kudika115131 7 Aprilie 2010 19:15
O poveste de dragoste sau de vara? 87 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 22:59
Decodificarea Dinamicii in Cuplu 31 De la: BEL_AMY1 22 Ianuarie 2011 17:09