Setari Cookie-uri

MERITA SA REIEI O RELATIE?

Nu mai stiu ce simt De cand sa produs prima despartire de iubitul meu, la initiativa lui, si cand el a stat cu alta apoi noi ne-am impacat, nu stiu ce mai simt

Ma simt pierduta, nu mai am prea mari satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc (cred) mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita.

Nu mai imi e asa dor de el cand nu ne vedem (el spune ca ii e dor de mine, dar eu nu prea vad acest lucru, poate datorita schimbarii lui, mi se pare mai interiorizat) eu una ar trebui sa nu-l mai vad un an, sa nu mai stiu nimic de el in acest timp ca sa-mi fie dor calumea de el Mi-e greu si sa-mi fac alta relatie, mai ales ca baietii din ziua de azi sunt pusi numai pe sotii si distractii si cauta standarde cat mai mari etc etc...Dar sunt convinsa ca daca as primi atentia care mi-o doresc din partea unei alte persoane, as fi fericita, atat timp cat m-as simti iubita happy Din experientele voastre, mai e iubire, sau obisnuinta? Am fost impreuna 2 ani si 8 luni, ne-am despartit 8 luni, dupa care ne-am impacat de 2 luni. Vad ca isi da interesul, dupa ce a fost dezamagit de alta femeie mai mare cu 2 luni ca el!! Acum tot el ma suna mai mult, ma cauta, imi spune unde merge cu cine merge si ce face, se comporta ok pana acum.

Ce ma sfatuiti? Sa mai astept un timp sa vad cum evolueaza relatia sau sa rupem definitiv legatura? Cineva imi spunea sa acord a doua sansa (SI ULTIMA) pentru ca nu exista barbat pe lume care sa nu calce in strachini mai devreme sau mai tarziu, iar unii dintre ei isi dau seama de greseala facuta si nu o mai repeta, in + ca sunt tanara nu caut sa ma marit (eu am 22 de ani iar el 23), si pot experimtenta in continuare cu acest baiat pentru ca poate chiar si-a invatat lectia si ma apreciaza acum.

eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:34
De la: eyo_grl, la data 2010-10-22 15:34:42Nu mai stiu ce simt De cand sa produs prima despartire de iubitul meu, la initiativa lui, si cand el a stat cu alta apoi noi ne-am impacat, nu stiu ce mai simt

Ma simt pierduta, nu mai am prea mari satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc (cred) mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita.

Nu mai imi e asa dor de el cand nu ne vedem (el spune ca ii e dor de mine, dar eu nu prea vad acest lucru, poate datorita schimbarii lui, mi se pare mai interiorizat) eu una ar trebui sa nu-l mai vad un an, sa nu mai stiu nimic de el in acest timp ca sa-mi fie dor calumea de el Mi-e greu si sa-mi fac alta relatie, mai ales ca baietii din ziua de azi sunt pusi numai pe sotii si distractii si cauta standarde cat mai mari etc etc...Dar sunt convinsa ca daca as primi atentia care mi-o doresc din partea unei alte persoane, as fi fericita, atat timp cat m-as simti iubita happy Din experientele voastre, mai e iubire, sau obisnuinta? Am fost impreuna 2 ani si 8 luni, ne-am despartit 8 luni, dupa care ne-am impacat de 2 luni. Vad ca isi da interesul, dupa ce a fost dezamagit de alta femeie mai mare cu 2 luni ca el!! Acum tot el ma suna mai mult, ma cauta, imi spune unde merge cu cine merge si ce face, se comporta ok pana acum.

Ce ma sfatuiti? Sa mai astept un timp sa vad cum evolueaza relatia sau sa rupem definitiv legatura? Cineva imi spunea sa acord a doua sansa (SI ULTIMA) pentru ca nu exista barbat pe lume care sa nu calce in strachini mai devreme sau mai tarziu, iar unii dintre ei isi dau seama de greseala facuta si nu o mai repeta, in + ca sunt tanara nu caut sa ma marit (eu am 22 de ani iar el 23), si pot experimtenta in continuare cu acest baiat pentru ca poate chiar si-a invatat lectia si ma apreciaza acum.

Tu stii ce e in sufletul tau si ce treb sa faci.Dupa mine zic ca ciorba reancalzita nu prea mai este buna.Sau poate mai merita o sansa? fa ce simti
Valy90
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:46
"Ma simt pierduta, nu mai am prea mari satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc (cred) mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita"

Asta spui tu dupa ce i-ai acordat o sansa acum 2 luni cand v-ati impacat.Tu ai toate datele problemei si tot tu ai si raspunsurile....V-ati despartit de prea mult bine?Poti sa treci peste relatia pe care a avut-o el intre timp?Poti sa ai iar incredere in el?Crezi ca poti sa schimbi ce a mers rau in relatie inainte sa va despartiti? Sunt intrebari la care doar tu ai raspusurile ....
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:58
Din proprie experienta - m-am despartit de un barbat si am incercat sa ne reimpacam - n-a mers. Tot ce ne-a despartit prima data ne-a despartit de tot. Dar cu un alt barbat - m-am despartit de el , ne-am reimpacat - si lucrurile sunt pot spune perfecte.
Depinde - de la caz, la caz. Nu exista reguli.
Dar daca nu esti fericita ....
I_m_nuts2011
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:08
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 15:58:05"Ma simt pierduta, nu mai am prea mari satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc (cred) mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita"

Asta spui tu dupa ce i-ai acordat o sansa acum 2 luni cand v-ati impacat.Tu ai toate datele problemei si tot tu ai si raspunsurile....V-ati despartit de prea mult bine?Poti sa treci peste relatia pe care a avut-o el intre timp?Poti sa ai iar incredere in el?Crezi ca poti sa schimbi ce a mers rau in relatie inainte sa va despartiti? Sunt intrebari la care doar tu ai raspusurile ....


Buna Barbie
...astea`s ideile ce si le fac femeile ce se tem sa se acomodeze cu altu de asta mai sta dom`soara pe ganduri...dar o sa`i treaca,dupa ce mai continua vreo luna doua si vede ca nici sa`l vada dezbracat nu`i mai place..d`apoi mai mult?
AdrianaR
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:15
De la: AdrianaR, la data 2010-10-22 16:15:23
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 15:58:05"Ma simt pierduta, nu mai am prea mari satisfactii de pe urma acestei relatii, el sa mai schimbat intre timp, si eu, si-au facut loc indoielile, neincrederea si usor indiferenta (din partea mea). Il iubesc (cred) mi-ar fi greu fara el, dar parca nici cu el nu sunt pe deplin fericita"

Asta spui tu dupa ce i-ai acordat o sansa acum 2 luni cand v-ati impacat.Tu ai toate datele problemei si tot tu ai si raspunsurile....V-ati despartit de prea mult bine?Poti sa treci peste relatia pe care a avut-o el intre timp?Poti sa ai iar incredere in el?Crezi ca poti sa schimbi ce a mers rau in relatie inainte sa va despartiti? Sunt intrebari la care doar tu ai raspusurile ....


Buna Barbie
...astea`s ideile ce si le fac femeile ce se tem sa se acomodeze cu altu de asta mai sta dom`soara pe ganduri...dar o sa`i treaca,dupa ce mai continua vreo luna doua si vede ca nici sa`l vada dezbracat nu`i mai place..d`apoi mai mult?


Buna Adriana! E ca si cum ai incerca sa resuscitezi un cadavru da unele nu stiu sa ia pulsul si logic ca nu isi da seama ca lucreaza pe un cadavru.Asta e......fiecare cu ce are si ce vrea sa incerce!
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:17
ca sa nu mai ai probleme...eu zic sa-ti iei un ...GPS...asa nu te vei mai pierde.
BEL_AMY1
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:19
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 16:19:55 ca sa nu mai ai probleme...eu zic sa-ti iei un ...GPS...asa nu te vei mai pierde.
deasta imi place de tine
Valy90
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:23
De la: valy90, la data 2010-10-22 16:23:36
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 16:19:55 ca sa nu mai ai probleme...eu zic sa-ti iei un ...GPS...asa nu te vei mai pierde.
deasta imi place de tine
de ce ca am solutii eficiente?...
...am plecat acasa...la vin fiert si...frectii...
BEL_AMY1
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:29
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 16:29:36
De la: valy90, la data 2010-10-22 16:23:36
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-22 16:19:55 ca sa nu mai ai probleme...eu zic sa-ti iei un ...GPS...asa nu te vei mai pierde.
deasta imi place de tine
de ce ca am solutii eficiente?...
...am plecat acasa...la vin fiert si...frectii...
bea si pt mine
Valy90
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:30
Va multumesc celor care ati raspuns pana acum astept in continuare si alte opinii.

Ca tot a mentionat cineva de MOTIVUL DESPARTIRII: au fost unele vorbe spuse in cel mai prost moment: iubitul meu tocmai il auzise accidental pe tatal meu criticandu-i parintii, iar el cum isi iubeste f mult parintii, ma implicat oarecum si pe mine si ma facut sa ma simt prost. Ba chiar ne certasem in seama aia. L-am intrebat daca mai suntem impreuna si a zis ca nu stie, iar eu auzind asta m-am enervat si printr-un sms luuuuuung (eram la tara la bunici de Sarbatorile de Iarna) si i-am zis sa-si caute alta tot asa nehotarata ca el. El zice ca asta a facut, a cautat a gasit si sa cuplat cu ea. Deci motivul fiind, vorbele mele spuse la nervi care i-au pus capac + vorbele tatalui meu la adresa parintilor lor + stresul de la servici si s-au adunat (tot el a zis varianta asta). Acum spune ca si-a invatat lectia, si ca regreta ca a stat cu cealalta...si totusi ea stia unele lucruri de care eu habar nu aveam...intelegeti voi, a preferat sa ma minta pe mine si cu ea a fpst sincer, de aici se trage neincrederea mea.


ADRIANA DEJA NU-MI MAI PLACE DEZBRACAT...CE URMEAZA? DATA VIITOARE CAND IL VAD SA AM O DORINTA IMENSA DE A-I ARUNCA FILTRUL DE CAFEA IN CAP?
eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:33
de aici venea mirosul de vin fiert? am venit prea tarziu sau mai e si pentru mine?
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:33
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:33:31 de aici venea mirosul de vin fiert? am venit prea tarziu sau mai e si pentru mine?
este si pt tine,are alfedro pt toata lumea sau poate,nu?
Valy90
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:35
De la: valy90, la data 2010-10-22 16:35:55
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:33:31 de aici venea mirosul de vin fiert? am venit prea tarziu sau mai e si pentru mine?
este si pt tine,are alfedro pt toata lumea sau poate,nu?

Sa vedem!
Barbie30
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:37
Va multumesc celor care ati raspuns pana acum astept in continuare si alte opinii. (dar nu despre vin fiert)

Ca tot a mentionat cineva de MOTIVUL DESPARTIRII: au fost unele vorbe spuse in cel mai prost moment: iubitul meu tocmai il auzise accidental pe tatal meu criticandu-i parintii, iar el cum isi iubeste f mult parintii, ma implicat oarecum si pe mine si ma facut sa ma simt prost. Ba chiar ne certasem in seama aia. L-am intrebat daca mai suntem impreuna si a zis ca nu stie, iar eu auzind asta m-am enervat si printr-un sms luuuuuung (eram la tara la bunici de Sarbatorile de Iarna) si i-am zis sa-si caute alta tot asa nehotarata ca el. El zice ca asta a facut, a cautat a gasit si sa cuplat cu ea. Deci motivul fiind, vorbele mele spuse la nervi care i-au pus capac + vorbele tatalui meu la adresa parintilor lor + stresul de la servici si s-au adunat (tot el a zis varianta asta). Acum spune ca si-a invatat lectia, si ca regreta ca a stat cu cealalta...si totusi ea stia unele lucruri de care eu habar nu aveam...intelegeti voi, a preferat sa ma minta pe mine si cu ea a fpst sincer, de aici se trage neincrederea mea.


ADRIANA DEJA NU-MI MAI PLACE DEZBRACAT...CE URMEAZA? DATA VIITOARE CAND IL VAD SA AM O DORINTA IMENSA DE A-I ARUNCA FILTRUL DE CAFEA IN CAP?
eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:40
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:37:42
De la: valy90, la data 2010-10-22 16:35:55
De la: Barbie30, la data 2010-10-22 16:33:31 de aici venea mirosul de vin fiert? am venit prea tarziu sau mai e si pentru mine?
este si pt tine,are alfedro pt toata lumea sau poate,nu?

Sa vedem!

ma abonez si eu
AdrianaR
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:45
Odata ce va`ti despartit si el a fost cu alta ,e normal ca tu nu vei mai fi la fel in veci !!si chiar daca te vei impaca cu el ,cu timpu` tot la despartire veti ajunge ....vorbesc din propria experienta!cel putin la mine a fost...eu nu cred in asta ....mai ales daca motivul ,oarecum..a fost alta sau alta !
blaa
Postat pe 22 Octombrie 2010 18:39
lupul isi mai schimba parul dar naravul ba ceva de genu este si iubitul tau .. te cauta si te suna pentru ca stie ce pierde si stie si el ca in ziua de azi greu iti mai faci o iubita.sa stii ca lumea nu a inceput la el si nici nu s-a terminat .poti sa o iei de la capat cu un alt baiat , nu poti sa stai toata viata asa mai aves dupa ce ne-ai spus ca nu iti este dor de el etc..,la tine dupa parerea mea nu mai este dragoste ceea ce simti fata de el,, dragoste cu sila nu se poate,, incearca si fa-ti ordine in ganduri si hotarastete numai tu poti lua aceasta decizie bafta
kudika181175
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sunt blestemele si daca ele au putere asupre noastra 10 De la: Cristina_Aldea_2 13 Ianuarie 2014 19:31
O sansa la ce`a fost odata.. posibil? 13 De la: polly_ 29 Martie 2010 21:52
ce sa fac?? 4 De la: coldwind 30 Aprilie 2010 19:53
SOACRE, SOACRE POAME ACRE,,, TOPIC INTERZIS PERSOANELOR,,,, NEEDUCATE!!! FARA; CEI 6-7 ANI DE ACASA!! 191 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:51
ce ar trebui sa fac???? 16 De la: AndM 8 August 2010 14:04