Setari Cookie-uri

greu cu uitarea..

Hello!

E prima oara cand apelez la forumuri pentru a mi exprima ceea ce gandesc.Pentru toate prietenele pe care urmeaza sa mi le fac o sa prezint o poveste incredibila.
Mic si inocent copil fiind la varsta de 16 am fost cucerita de un barbat in toata firea de 26 de ani.De fapt am fost amici vreo 5 luni si radeam si ne povesteam multe.Dupa astea 5 luni ne am indragostit nebuneste.A fost o intreaga istorie.El are un copil care acum are 10 ani si este crescut de bunici,iar eu ma chinuiam sa l integrez in familia mea minunata. El nu mai are parinti de la 16 ani.O poveste destul de impresionanta. Pana la urma intr un an am ajuns sa ne facem sarbatorile la mine acasa si totul era perfect. Era foarte apreciat de toata lumea pentru bunul simt si grija ce o avea pentru mine. La un moment dat a aparut o ocazie de a pleca in strainatate pentru ca ne descurcam destul de greu cu banii. Am acceptat cu gandul ca ne va fi bine cu cativa bani stransi.A fost greseala vietii mele ca am fost de acord sa plece.Dupa cateva luni s a apucat sa fure sa sa aiba multe femei(majoritatea cu bani care ii oferea ce vroia el). A devenit dependent de asta si continua sa faca asta venind acasa si fiind barbatul perfect. La un moment dat mi a spus ca nu poate sa mai traiasca in minciuna. Mi a recunoscut tot si m a cerut de sotie promitandu mi ca o sa fim impreuna pentru totdeauna. Am lasat inelul dar fara un raspuns. Acum dupa 4 ai mi am luat bagajul si am plecat pentru ca drumurile lui erau tot mai dese si de lunga durata. Cand ne am spus larevedere mi a spus ca nu poate sa renunte la femei cu bani si orice mijloc de a face bani si ca ma lasa in pace ca sa nu ma faca sa sufar, insa toate astea plangand si spunandu mi ca orice as face voi ramane cea mai frumoasa si buna femeie din viata lui. Am decis sa inchei toata asta cu gandul ca am putini ani si ca merit mai mult deca atat...dar inca sunt socata ca banii si sexul poate schimba un om minunat intr o prostituata si un monstru fara suflet..Cu toate astea sunt sigura ca voi l ati ura in locul meu...eu tin mult la el si imi e mila ca a ajuns in halul acesta..sper sa l uit cat mai curand si sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca cel putin la fel cum a facut o el in primii 2 ani..astept pareri..sfaturi..dezbateri
kudika_14886
Postat pe 24 August 2012 22:31
De la: kudika_14886, la data 2012-08-24 22:31:52Hello!

E prima oara cand apelez la forumuri pentru a mi exprima ceea ce gandesc.Pentru toate prietenele pe care urmeaza sa mi le fac o sa prezint o poveste incredibila.
Mic si inocent copil fiind la varsta de 16 am fost cucerita de un barbat in toata firea de 26 de ani.......................................



Draga mea,sa nu te mire astfel de comportamente masculine,,caci exista si astfel de interese!!!! Sa nu regreti nimic!!!!In opinia domnului,,poate ca esti cea mai frumoasa pesoana,existenta in viata lui,,dar,din pacate,nu reprezinti o sursa financiara pentru domnia sa!!Macar ,,a fost sincer cu tine,trebuie sa apreciezi acest lucru!!!Deci,,orienteaza-te spre altcineva,care sa fie capabil sa aprecieze femeia pentru ceea ce reprezinta ea,si,nicidecum pentru conturi si valori materiale1!!!Din punctul meu de vedere,,acel barbat este o nulitate!!!!Plangea?????? Un ipocrit fara scrupule!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 August 2012 08:55
Welcome to the real world Da, intr-adevar, daca esti slab banii te pot schimba foarte mult...din nefericire. Nu degeaba se spune ca banu-i ochiul dracului. Inteleptii din popor stiau ei ce stiau... Multi cand dau de mirosul lor, cam o iau razna si ajung sa faca compromisuri dupa compromisuri. Unii isi lasa femeile si-si iau amante cu 20 de ani mai tinere, altii se insoara din interes. in vremurile noastre cam tulburi, dragostea a devenit doar o amintire. megi mai departe si nu privi in urma...ca n-ai la ce.
Micaell
Postat pe 25 August 2012 10:25
Multumesc mult pentru opinie.Da stiu ca e mare ipocrizie. Ma simt mai puternica dupa aceasta experienta si sper sa am succes mai departe..sunt constienta ca merit o alta viata decat alaturi de un om vicios...multumesc mult
kudika_14886
Postat pe 25 August 2012 18:34
E destul de greu dar este foarte important sa ai oameni care iti dau speranta. E dureros rau mai ales ca nici macar familia nu ma apara moral, ci imi reproseaza ca am avut incredere, insa in perioada in care mergeam acasa cu el si chiar cu ei inn excursii imi ziceau ca sunt tare norocoasa de baiatul asta bun...ce sa zic dezamagire pana la capat. dar credc ca sunt destu de puternica sa iert si sa trec peste toate.multumesc mult
kudika_14886
Postat pe 25 August 2012 18:43
De la: kudika_14886, la data 2012-08-24 22:31:52Hello!

E prima oara cand apelez la forumuri pentru a mi exprima ceea ce gandesc.Pentru toate prietenele pe care urmeaza sa mi le fac o sa prezint o poveste incredibila.
Mic si inocent copil fiind la varsta de 16 am fost cucerita de un barbat in toata firea de 26 de ani.De fapt am fost amici vreo 5 luni si radeam si ne povesteam multe.Dupa astea 5 luni ne am indragostit nebuneste.A fost o intreaga istorie.El are un copil care acum are 10 ani si este crescut de bunici,iar eu ma chinuiam sa l integrez in familia mea minunata. El nu mai are parinti de la 16 ani.O poveste destul de impresionanta. Pana la urma intr un an am ajuns sa ne facem sarbatorile la mine acasa si totul era perfect. Era foarte apreciat de toata lumea pentru bunul simt si grija ce o avea pentru mine. La un moment dat a aparut o ocazie de a pleca in strainatate pentru ca ne descurcam destul de greu cu banii. Am acceptat cu gandul ca ne va fi bine cu cativa bani stransi.A fost greseala vietii mele ca am fost de acord sa plece.Dupa cateva luni s a apucat sa fure sa sa aiba multe femei(majoritatea cu bani care ii oferea ce vroia el). A devenit dependent de asta si continua sa faca asta venind acasa si fiind barbatul perfect. La un moment dat mi a spus ca nu poate sa mai traiasca in minciuna. Mi a recunoscut tot si m a cerut de sotie promitandu mi ca o sa fim impreuna pentru totdeauna. Am lasat inelul dar fara un raspuns. Acum dupa 4 ai mi am luat bagajul si am plecat pentru ca drumurile lui erau tot mai dese si de lunga durata. Cand ne am spus larevedere mi a spus ca nu poate sa renunte la femei cu bani si orice mijloc de a face bani si ca ma lasa in pace ca sa nu ma faca sa sufar, insa toate astea plangand si spunandu mi ca orice as face voi ramane cea mai frumoasa si buna femeie din viata lui. Am decis sa inchei toata asta cu gandul ca am putini ani si ca merit mai mult deca atat...dar inca sunt socata ca banii si sexul poate schimba un om minunat intr o prostituata si un monstru fara suflet..Cu toate astea sunt sigura ca voi l ati ura in locul meu...eu tin mult la el si imi e mila ca a ajuns in halul acesta..sper sa l uit cat mai curand si sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca cel putin la fel cum a facut o el in primii 2 ani..astept pareri..sfaturi..dezbateri


Parerea mea este ca dupa un timp acest domn in cauza va regreta totul. Bucura-te ca nu aveti si un copil la mijloc pt ca ar fi fost mai greu. Daca tu iti doresti o viata mai buna decat cea pe care o duceai cu omul acesta atunci lupta pentru ceea ce iti doresti dar niciodata sa nu-ti para rau pentru trecut deoarece nu aveai de unde sa sti unde se ajunge precum nu cunoastem ce poate fi in viitor. Ceea ce trebuie sa facem este sa traim clipa, sa urmarim binele nostru si sa incercam tot timpul sa fim oameni corecti si de valoare in societyate. Atat timp cat fiecare dintre noi reusim sa dormim linistiti si sa avem constiinta impacata - adica sa fim impacati cu noi insine, reusim sa avem o viata implinita!!! Eu va doresc succes in tot ceea ce faceti si sper ca la sfarsit de drum sa reusiti sa dobanditi acea viata implinita pe care neo dorim fiecare.
kudika_nikole
Postat pe 25 August 2012 19:00
Eu cred ca totusi e vorba de o boala psihica sau o prefacatorie. La ultima intalnire l am intrebat de ce mi a dat acest inel daca el facea lucruri murdare.Mi a raspuns ca ii pare foarte rau dar a sperat sa poata scapa de toate. Si ca o casatorie l ar salva din lupta asta mizerabila pentru bani, dar acum renunta ca sa nu ma mai vada plangand si suferind..mi a zis si acum ca sufera..eu cred ca mai mult i s a facut mila de mine..oricum toate astea nu mai au importanta ..imi doresc sa ies din toata mocirla asta si sa mi gasesc fericirea..vreau sa cred ca mai sunt si oameni cu moralitate in lumea asta care isi doresc familie..si poate ca unul dintre ei va fi alturi de mine..meci mult de tot ..toate mesajele au o importanta mare de tot pentru mine
kudika_14886
Postat pe 25 August 2012 19:09
Da cam asa este. M am gandit mult la toate astea, Inainte sa faca astea mergeam impreuna si ne rugam si totul era ok, insa dupa cum spuneati mai sus banii sunt ochiul dracului. Multumesc mult de sustinere in toata lupta asta de a merge mai departe si cu speranta ca exista barbati care gandesc inainte sa faca ceva...
kudika_14886
Postat pe 26 August 2012 15:24
De la: kudika_14886, la data 2012-08-26 15:24:32Da cam asa este. M am gandit mult la toate astea, Inainte sa faca astea mergeam impreuna si ne rugam si totul era ok, insa dupa cum spuneati mai sus banii sunt ochiul dracului. Multumesc mult de sustinere in toata lupta asta de a merge mai departe si cu speranta ca exista barbati care gandesc inainte sa faca ceva...


Ii vei gasi. Capul sus si mergi mai departe!
Nu privi inapoi cu manie, priveste inainte cu incredere! Si, cel mai important lucru, nu-i plati urmatorului oalele sparte de precedentul!
kudika_11874
Postat pe 26 August 2012 15:48
De la: kudika_11874, la data 2012-08-26 15:48:52
De la: kudika_14886, la data 2012-08-26 15:24:32Da cam asa este. M am gandit mult la toate astea, Inainte sa faca astea mergeam impreuna si ne rugam si totul era ok, insa dupa cum spuneati mai sus banii sunt ochiul dracului. Multumesc mult de sustinere in toata lupta asta de a merge mai departe si cu speranta ca exista barbati care gandesc inainte sa faca ceva...


Ii vei gasi. Capul sus si mergi mai departe!
Nu privi inapoi cu manie, priveste inainte cu incredere! Si, cel mai important lucru, nu-i plati urmatorului oalele sparte de precedentul!


Da bine spus si foarte interesant!Chiar ma gandeam ca pe urmatorul nu o sa l las sa iese nici la cumparaturi..dar o sa mi treaca cand vine fat frumos care o sa ma iubeasca si o sa ma respecte..
kudika_14886
Postat pe 26 August 2012 16:42
De la: kudika_14886, la data 2012-08-26 15:24:32Da cam asa este. M am gandit mult la toate astea, Inainte sa faca astea mergeam impreuna si ne rugam si totul era ok, insa dupa cum spuneati mai sus banii sunt ochiul dracului. Multumesc mult de sustinere in toata lupta asta de a merge mai departe si cu speranta ca exista barbati care gandesc inainte sa faca ceva...



Sigur ca exista si barbati,care gandesc si o fac la modul rational si obiectiv,numai ca sunt foarte greu de gasit!!!!Vezi-ti de viata ,indiferent de cum este in acest moment,,trecutul,,trebuie sa ramana trecut!!!
MissRainbow
Postat pe 26 August 2012 18:20
Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?
kudika_14886
Postat pe 31 August 2012 08:00
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?


Ce treaba mai ai cu el? Lasa-l in plata Domnului, ca barbati sunt destui! Cea mai buna razbunare ar fi sa-ti gasesti un alt iubit si sa-i arati fostului ca nu-ti mai pasa de el. Iti spun eu ca asta l-ar durea mai tare decat o mie de reprosuri.
Micaell
Postat pe 31 August 2012 08:33
Nu mai am treaba cu el...imi trec o mie de scenarii prin cap...as pune pe cineva sa l lase mort de batie sa sufere macar o mica parte din cat sufar eu pe la medici..
kudika_14886
Postat pe 31 August 2012 08:58
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:58:30Nu mai am treaba cu el...imi trec o mie de scenarii prin cap...as pune pe cineva sa l lase mort de batie sa sufere macar o mica parte din cat sufar eu pe la medici..

Mishto...
rondina
Postat pe 31 August 2012 10:29
De la: rondina, la data 2012-08-31 10:29:28
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:58:30Nu mai am treaba cu el...imi trec o mie de scenarii prin cap...as pune pe cineva sa l lase mort de batie sa sufere macar o mica parte din cat sufar eu pe la medici..

Mishto...


spus ironic?
kudika_14886
Postat pe 31 August 2012 11:19
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 11:19:12
De la: rondina, la data 2012-08-31 10:29:28
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:58:30Nu mai am treaba cu el...imi trec o mie de scenarii prin cap...as pune pe cineva sa l lase mort de batie sa sufere macar o mica parte din cat sufar eu pe la medici..

Mishto...


spus ironic?

Nu, m-a amuzat pur si simplu!
rondina
Postat pe 31 August 2012 11:25
De la: rondina, la data 2012-08-31 11:25:14
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 11:19:12
De la: rondina, la data 2012-08-31 10:29:28
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:58:30Nu mai am treaba cu el...imi trec o mie de scenarii prin cap...as pune pe cineva sa l lase mort de batie sa sufere macar o mica parte din cat sufar eu pe la medici..

Mishto...


spus ironic?

Nu, m-a amuzat pur si simplu!


ok.macar atat am facut si eu bun azi.am facut pe cineva sa rada;)
kudika_14886
Postat pe 31 August 2012 11:36
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?



In acest moment,,drumurile voastre sunt paralele si nu vad rostul sa te lamentezi incontinuu!!Doresti razbunare????Imatura iti este dorinta!!!!Pentru ce sa faci asta??La ce iti foloseste???Poate,doar ca sa-ti impovarezi ,si mai mult,sufletul!!!Nu te lupti cu bolile aduse de el,,ci o faci cu propria-ti inima,dar daca nu iti impui o anumita disciplina,,o vei face, mult timp de acum incolo,si nu se justifica actiunea ta!!!Vei intalni,intr-o buna zi,,acea persoana,care sa te respecte pentru ceea ce reprezinti,si cu care poti forma un cuplu,,o familie!!!Si acel copilas,,va veni cu siguranta!!!Nu au intrat zilele in sac,obisnuieste-te cu gandul actual,si vezi-ti de drumul tau,,suspinul,,nu isi are locul in viata ta!!!
MissRainbow
Postat pe 31 August 2012 14:17
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?


Kudika_14886, povestea ta este reala sau doar o poveste inseilata de o tanara ce se imagineaza in diverse situatii de viata?!
Daca este fictiune, cand descrii cate un episod de posibil scenariu, fa-o mai analitic, altfel nu prinde, nu face priza la public
Daca este propria-ti experienta ce spui, chiar ma pui pe ganduri, caci pare-se nu prea ai tras invatzaminte. Esti prea "intelegatoare" si permisiva cu gesturile ce ti-au marcat in rau viata. Esti gata sa o iei de la capat si visezi iar la un Fat-frumos care sa te respecte.
Si celalalt te-a respectat, altfel nu te lasa sa iti vezi de o viata mai buna.
Esti brasoveanca sau ti-ai plasat identitatea in Brasov ca sa nu credem ca ne spui "brasoave"?!
Tipul de barbati pe care il descrii, exista, din pacate... exista si tipul de femeie/sotie victima a acestui gen de barbat; din pacate exista si copii care sufera din cauza tatalui lor...
Tu pare ca te alinti, sarind de la o idee la alta... suferinta, esecul nu pare ca le-ai fi gustat alaturi de barbatul descris.
Si nu cred ca e vorba doar de superficialitate, sa-mi fie cu iertare
maybe
Postat pe 1 Septembrie 2012 01:52
De la: maybe, la data 2012-09-01 01:52:31
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?


Kudika_14886, povestea ta este reala sau doar o poveste inseilata de o tanara ce se imagineaza in diverse situatii de viata?!
Daca este fictiune, cand descrii cate un episod de posibil scenariu, fa-o mai analitic, altfel nu prinde, nu face priza la public
Daca este propria-ti experienta ce spui, chiar ma pui pe ganduri, caci pare-se nu prea ai tras invatzaminte. Esti prea "intelegatoare" si permisiva cu gesturile ce ti-au marcat in rau viata. Esti gata sa o iei de la capat si visezi iar la un Fat-frumos care sa te respecte.
Si celalalt te-a respectat, altfel nu te lasa sa iti vezi de o viata mai buna.
Esti brasoveanca sau ti-ai plasat identitatea in Brasov ca sa nu credem ca ne spui "brasoave"?!
Tipul de barbati pe care il descrii, exista, din pacate... exista si tipul de femeie/sotie victima a acestui gen de barbat; din pacate exista si copii care sufera din cauza tatalui lor...
Tu pare ca te alinti, sarind de la o idee la alta... suferinta, esecul nu pare ca le-ai fi gustat alaturi de barbatul descris.
Si nu cred ca e vorba doar de superficialitate, sa-mi fie cu iertare


este dreptul fiecaruia sa creada sau nu in ceea ce se scrie pe un blog. N am decat sa va spun cu toata sinceritatea ca este adevarat totul. Mi se intampla toate astea, sunt din brasov si nu ma plang. Cer pur si simplu cateva sfaturi pentru ca trec printr o perioada grea de tot. Oricum va multumesc tuturor indiferent de pareri si toate cate scrieti. O zi frumoasa!
kudika_14886
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:04
De la: kudika_14886, la data 2012-08-24 22:31:52Hello!

E prima oara cand apelez la forumuri pentru a mi exprima ceea ce gandesc.Pentru toate prietenele pe care urmeaza sa mi le fac o sa prezint o poveste incredibila.
Mic si inocent copil fiind la varsta de 16 am fost cucerita de un barbat in toata firea de 26 de ani.De fapt am fost amici vreo 5 luni si radeam si ne povesteam multe.Dupa astea 5 luni ne am indragostit nebuneste.A fost o intreaga istorie.El are un copil care acum are 10 ani si este crescut de bunici,iar eu ma chinuiam sa l integrez in familia mea minunata. El nu mai are parinti de la 16 ani.O poveste destul de impresionanta. Pana la urma intr un an am ajuns sa ne facem sarbatorile la mine acasa si totul era perfect. Era foarte apreciat de toata lumea pentru bunul simt si grija ce o avea pentru mine. La un moment dat a aparut o ocazie de a pleca in strainatate pentru ca ne descurcam destul de greu cu banii. Am acceptat cu gandul ca ne va fi bine cu cativa bani stransi.A fost greseala vietii mele ca am fost de acord sa plece.Dupa cateva luni s a apucat sa fure sa sa aiba multe femei(majoritatea cu bani care ii oferea ce vroia el). A devenit dependent de asta si continua sa faca asta venind acasa si fiind barbatul perfect. La un moment dat mi a spus ca nu poate sa mai traiasca in minciuna. Mi a recunoscut tot si m a cerut de sotie promitandu mi ca o sa fim impreuna pentru totdeauna. Am lasat inelul dar fara un raspuns. Acum dupa 4 ai mi am luat bagajul si am plecat pentru ca drumurile lui erau tot mai dese si de lunga durata. Cand ne am spus larevedere mi a spus ca nu poate sa renunte la femei cu bani si orice mijloc de a face bani si ca ma lasa in pace ca sa nu ma faca sa sufar, insa toate astea plangand si spunandu mi ca orice as face voi ramane cea mai frumoasa si buna femeie din viata lui. Am decis sa inchei toata asta cu gandul ca am putini ani si ca merit mai mult deca atat...dar inca sunt socata ca banii si sexul poate schimba un om minunat intr o prostituata si un monstru fara suflet..Cu toate astea sunt sigura ca voi l ati ura in locul meu...eu tin mult la el si imi e mila ca a ajuns in halul acesta..sper sa l uit cat mai curand si sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca cel putin la fel cum a facut o el in primii 2 ani..astept pareri..sfaturi..dezbateri


spuneai ca a fost f bine primit in familia ta.... personal in locul parintilor,daca imi aduceai un barbat de 26 de ani in casa la 16 ani....te dadeam cu capul de cada si chemama politia pe gatul lui!!!!!!!

daca vrei sa bati pe cineva cu pietre,ia-ti parintii la omor si da tu cu capu de pereti...

cum sa fie unu de 26 si una de 16 ani "amici"5 luni...tu ..ok ai avut minte cat nuca. dar ai tai? ce doamne iartama au pazit?
bai fratilor nu mai inteleg nimic pe lumea asta

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:12
De la: kudika_14886, la data 2012-09-01 09:04:29
De la: maybe, la data 2012-09-01 01:52:31
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?


Kudika_14886, povestea ta este reala sau doar o poveste inseilata de o tanara ce se imagineaza in diverse situatii de viata?!
Daca este fictiune, cand descrii cate un episod de posibil scenariu, fa-o mai analitic, altfel nu prinde, nu face priza la public
Daca este propria-ti experienta ce spui, chiar ma pui pe ganduri, caci pare-se nu prea ai tras invatzaminte. Esti prea "intelegatoare" si permisiva cu gesturile ce ti-au marcat in rau viata. Esti gata sa o iei de la capat si visezi iar la un Fat-frumos care sa te respecte.
Si celalalt te-a respectat, altfel nu te lasa sa iti vezi de o viata mai buna.
Esti brasoveanca sau ti-ai plasat identitatea in Brasov ca sa nu credem ca ne spui "brasoave"?!
Tipul de barbati pe care il descrii, exista, din pacate... exista si tipul de femeie/sotie victima a acestui gen de barbat; din pacate exista si copii care sufera din cauza tatalui lor...
Tu pare ca te alinti, sarind de la o idee la alta... suferinta, esecul nu pare ca le-ai fi gustat alaturi de barbatul descris.
Si nu cred ca e vorba doar de superficialitate, sa-mi fie cu iertare


este dreptul fiecaruia sa creada sau nu in ceea ce se scrie pe un blog. N am decat sa va spun cu toata sinceritatea ca este adevarat totul. Mi se intampla toate astea, sunt din brasov si nu ma plang. Cer pur si simplu cateva sfaturi pentru ca trec printr o perioada grea de tot. Oricum va multumesc tuturor indiferent de pareri si toate cate scrieti. O zi frumoasa!


sfatul meu e sa urmezi tratamentele pe care le faci,pentru diferitele tale boli,cu sfintenie,numai la alea sa te gandesti. nu la razbunare,nu la dor,nu la nimic altceva. ti-am spus mai devreme...in tot haosul asta nu e el principalul vinovat. vina e a ta si a familiei tale!!! prostia costa scump.

ultima ta grija in clipa asta e dorul de fraier!!!! vrei razbunare? priveste in oglinda,atent de tot ,casca ochii in oglinda.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:16
JUST GROW T F UP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:18
vrei pe cineva care sa te iubeasca la fel ca ala in ultimii 2 ani
??????????????????????

bai fetito vin pana la brasov si-ti dau una dupa ceafa!!!!!
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:20
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-09-01 09:18:00JUST GROW T F UP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Cred ca si-a invatat lectia. Asta e, degeaba te sfatuiesc prietenii si familia..... pina nu dai cu capul de pragul de sus, nu inveti nimic.
GHEISA_
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:20
De la: GHEISA_, la data 2012-09-01 09:20:50
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-09-01 09:18:00JUST GROW T F UP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Cred ca si-a invatat lectia. Asta e, degeaba te sfatuiesc prietenii si familia..... pina nu dai cu capul de pragul de sus, nu inveti nimic.


nu vezi ca vrea pe unu la fel,sa o iubeasca la fel?

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Septembrie 2012 09:26
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-09-01 09:20:35vrei pe cineva care sa te iubeasca la fel ca ala in ultimii 2 ani
??????????????????????

bai fetito vin pana la brasov si-ti dau una dupa ceafa!!!!!

romana asta, probabil a vrut sa spuna ca vrea pe unul care sa o faca sa simta sentimentul de iubire pe care l-a simtit langa ala si tocmai am auzit pe unul pe realitatea zicand ca va canta bla bla pentri "binedispozitia "invitatilor de la nunta lui eba evident
yumy
Postat pe 1 Septembrie 2012 10:41
De la: kudika_14886, la data 2012-09-01 09:04:29
De la: maybe, la data 2012-09-01 01:52:31
De la: kudika_14886, la data 2012-08-31 08:00:38Heeeelp..M a apucat o dorinta de razbunare..ce fac? Sa o fac? M i e ciuda ca nimeni nu ii cere nici o explicatie iar eu ma lupt cu bolile aduse de el..ce fac? M ati ajutat mult sa renunt..sa o termin..sa ma razbun sau s o las asa? M a simt neinteleasa si toata lumea imi zice : esti tanara si nu merita sa ti bati capul cu el..dar eu ma lupt sa mai am posibilitatea de a face un copilas si el isi vede de ale lui..voi ce spuneti?


Kudika_14886, povestea ta este reala sau doar o poveste inseilata de o tanara ce se imagineaza in diverse situatii de viata?!
Daca este fictiune, cand descrii cate un episod de posibil scenariu, fa-o mai analitic, altfel nu prinde, nu face priza la public
Daca este propria-ti experienta ce spui, chiar ma pui pe ganduri, caci pare-se nu prea ai tras invatzaminte. Esti prea "intelegatoare" si permisiva cu gesturile ce ti-au marcat in rau viata. Esti gata sa o iei de la capat si visezi iar la un Fat-frumos care sa te respecte.
Si celalalt te-a respectat, altfel nu te lasa sa iti vezi de o viata mai buna.
Esti brasoveanca sau ti-ai plasat identitatea in Brasov ca sa nu credem ca ne spui "brasoave"?!
Tipul de barbati pe care il descrii, exista, din pacate... exista si tipul de femeie/sotie victima a acestui gen de barbat; din pacate exista si copii care sufera din cauza tatalui lor...
Tu pare ca te alinti, sarind de la o idee la alta... suferinta, esecul nu pare ca le-ai fi gustat alaturi de barbatul descris.
Si nu cred ca e vorba doar de superficialitate, sa-mi fie cu iertare


este dreptul fiecaruia sa creada sau nu in ceea ce se scrie pe un blog. N am decat sa va spun cu toata sinceritatea ca este adevarat totul. Mi se intampla toate astea, sunt din brasov si nu ma plang. Cer pur si simplu cateva sfaturi pentru ca trec printr o perioada grea de tot. Oricum va multumesc tuturor indiferent de pareri si toate cate scrieti. O zi frumoasa!


ok, admit si imi pare rau ca la varsta ta suferi din dragoste gresit indreptata.
Capacitatea noastra, a speciei umane, de a darui afectiune este imensa si la fel este nevoia de a primi.
Am inteles ca ai avut o copilarie fara mari greutati si ai trait intr-o atmosfera familiala armonioasa. Nu a fost greu sa te impresioneze la 16 ani o poveste trista de viata, ca cea a iubitului tau. Cred ca asa a inceput si ca datorita acestei istorii a fost el acceptat de familia ta iubitoare. Ati vrut cu totii sa compensati cumva absentele si suferinta din familia lui. Ca ati fost cu totii victimele unui excroc sentimental, ale unui manipulator abil de sentimente s-a vazut mai tarziu, dupa doi ani...
Si a mai durat doi ani, timp in care tu ai gustat din plin, cu masochism, viata alaturi de acest sarmant vanzator de placeri sexuale si mai stiu eu ce alte indeletniciri sordide aducatoare de bani.
Inteleg ca el este cel care a pus capat relatiei voastre, nicidecum tu, sprijinita de familia ta. Poate de aceea si suferi, nu pentru viata alaturi de el ci pentru faptul ca el a ales sa va despartiti, sa-ti redea si sa-si reia libertatea.
In conditiile acestea, cred ca este cazul, cum bine spunea cineva, sa te concentrezi pe vindecarea ta fizica, pe tratamente si vizite medicale. In primul rand. La aceasta varsta puterea de regenerare a organismului este maxima si nu cred ca vei avea probleme de respingere a tratamentului medicamentos... Din punt de vedere afectiv, ai nevoie si aici de purificare... e mai greu de facut presupuneri, caci numai cine te cunoaste poate sa se lanseze in aprecieri...
Dar, cred ca este important sa iti stabilesti singura coordonatele, sa definesti ce vrei pentru tine de acum in colo. Daca esti o femeie cu orientare spre familie, cred ca ar trebui sa amani aceasta intentie si sa iei viata la pas...tu ti-ai rapit din copilarie/adolescenta ani buni prin aceasta relatie... Redevino adolescenta (dupa ce te vindeci de bolile fizice ce le ai) si da-ti timp pentru maturizare.
Apropo, din ce iti castigi traiul de zi cu zi? Ai o profesie, ai incheiat definitiv cu scoala?!
maybe
Postat pe 1 Septembrie 2012 16:04
Buna tuturor. Imi cer scuze ca raspund atat de greu la parerile voastre pentru ca lucrez si abia seara reusesc. In primul rand multumesc mult de tot. Pentru cei care imi acuza familia ca nu mi a dat una peste cap as vrea sa clarific: el era un barbat cu un suflet minunat. Chiar sunt convinsa ca intr o poveste frumoasa conteaza varsta partenerilor. Sunt exemple clare. Si nu cred ca un om care sta zi de zi langa tine te poate minti doar ca sa profite de ce?..nu avea de ce..bogata nu sunt, fotomodel nu..e clar ca dragoste a fost, insa lipsurile si dorinta de a avea bani, masina, haine l au schimbat radical intr un animal. Multumesc mult pentru invitatia in Brasov. Chiar imi e dor de orasul meu natal pentru ca studiez in alt oras.
Nu am stat cu el si nu mi doresc un barbat doar pentru sex. Cred ca s a inteles total gresit.
Multumesc mult pentru cei care ma sustin cu siceritate. Ma consider destul de puternica si pot trece mai departe. Sunt constienta ca peste ceva timp voi rade de toate astea, dar in momentul actual imi e destul de greu sa accept nedreptatea.
Momentan sunt studenta si muncesc part time ca sa ma intretin singura( pentru cine m a intrebat). nu depind de nimeni si sunt la inceputul unei cariere de inginer IT.
Mai vreau sa transmit multumiri celor care considera postarea mea o prostie..mi se dovedeste a mia oara ca lumea este diversificata si alegi pe cine sa asculti si pe cine nu.
O seara minanata!
kudika_14886
Postat pe 1 Septembrie 2012 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenul meu imi zice ca il sufoc prea tare, ba chiar ma simte ca sunt prea obsedata, cumsa fac sa fiu mai indiferenta, sa-i las mai multa libertate ? 33 De la: matzu_2005 17 Septembrie 2011 02:19
M-a parasit...ce s-ar fi putut intampla? 32 De la: cuddles 23 August 2009 23:58
nu 6 De la: kudika187425 4 Septembrie 2010 16:15
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
Sutienul fara spate si bretele 54 De la: liliac_ 27 Septembrie 2009 13:18