Setari Cookie-uri

Pentru cei ce scriu pe forum

De la: Summer_, la data 2010-10-25 18:44:33suntem mai evolutati decat stramosii ?


nu stiu altii cum sunt, insa eu sunt
battleofwits
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:54
Buna seara din nou. Aceste jigniri pe care mi le aduci nu pot rezulta din altceva decat dintr-o furie interioara sau dintr-o foarte proasta educatie. Eu nu am scris pe acest topic cu intentia de a jigni pe cineva. Am scris pe acest topic cu intentia de a avertiza asupra unor lucruri neplacute. In al doilea rand, am stiut ca o sa fie nevoie sa "ma lupt" cu o masa numeroasa de oameni cand am sa-mi expun punctul de vedere, ca mai apoi doar cativa sa fie de partea mea. Asa a fost si cu Isus. Din cate vad eu, va lipseste si credinta in Dumnezeu, atata timp cat nu vedeti ca gresiti, atata timp cat nu vedeti rostul adevarat, pana si al acestui forum. Nu aveti in voi acea generozitate de a ajuta oamenii din jurul vostru. Oamenii pun intrebari iar voi ii ironizati. Sincer, nu stiu cum puteti trai asa, in atata mizerie spirituala. Dar fiecare cu viata lui.
Si doar asa, ca un detaliu, am sa va spun ca am doar 16 ani si rad de prostia voastra. Nu am avut timp sa trec prin viata, insa am invatat din greselile altora si am parte de oameni modeli, exemple demne de urmat.
O seara placuta va doresc.
kudika042514
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:35
514,imi pare rau sa te dezmagesc,dar asta e pur si simplu realitatea pe care unii ca si tine,refuza s`o recunoasca!
AdrianaR
Postat pe 25 Octombrie 2010 20:41
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 20:35:57Buna seara din nou. Aceste jigniri pe care mi le aduci nu pot rezulta din altceva decat dintr-o furie interioara sau dintr-o foarte proasta educatie. Eu nu am scris pe acest topic cu intentia de a jigni pe cineva. Am scris pe acest topic cu intentia de a avertiza asupra unor lucruri neplacute. In al doilea rand, am stiut ca o sa fie nevoie sa "ma lupt" cu o masa numeroasa de oameni cand am sa-mi expun punctul de vedere, ca mai apoi doar cativa sa fie de partea mea. Asa a fost si cu Isus. Din cate vad eu, va lipseste si credinta in Dumnezeu, atata timp cat nu vedeti ca gresiti, atata timp cat nu vedeti rostul adevarat, pana si al acestui forum. Nu aveti in voi acea generozitate de a ajuta oamenii din jurul vostru. Oamenii pun intrebari iar voi ii ironizati. Sincer, nu stiu cum puteti trai asa, in atata mizerie spirituala. Dar fiecare cu viata lui.
Si doar asa, ca un detaliu, am sa va spun ca am doar 16 ani si rad de prostia voastra. Nu am avut timp sa trec prin viata, insa am invatat din greselile altora si am parte de oameni modeli, exemple demne de urmat.
O seara placuta va doresc.


Bre fato, vezi-ti tu de traba ta si nu mai incerca sa schimbi nici oamenii , nici lumea .La varsta ta tot ce zboara se papa(inclusiv MIG-urile) iar tu esti noua Ioana D"Arc.Cei pe care ai nesimtirea sa-i numesti prosti doar se amuza , nu fac rau si nu sunt obligati sa-si asume problemele celor care se plang aici.Au avut laun moment dat naivitatea ca sfaturile lor vor ajuta si chiar le-au dat, dar nu au fost luate in seamasi atunci simplu s-au lipsit sa le mai dea.Treci totusi mai intai prin viata si dupa aia reciteste ce ai scris .E penibil si mai mult decat naiv.Poti fi generos in realitate doar cu cine merita si nu musca mana care tocmai l-a ajutat.Dar cei care merita sunt rari.asa ca te rugam : mai intai traieste , capata experienta de viata si dupa aia emite pareri atat de acategorice referitoare la altruism.

Postat pe 25 Octombrie 2010 20:58
De la: scorpio67, la data 2010-10-25 20:58:26
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 20:35:57Buna seara din nou. Aceste jigniri pe care mi le aduci nu pot rezulta din altceva decat dintr-o furie interioara sau dintr-o foarte proasta educatie. Eu nu am scris pe acest topic cu intentia de a jigni pe cineva. Am scris pe acest topic cu intentia de a avertiza asupra unor lucruri neplacute. In al doilea rand, am stiut ca o sa fie nevoie sa "ma lupt" cu o masa numeroasa de oameni cand am sa-mi expun punctul de vedere, ca mai apoi doar cativa sa fie de partea mea. Asa a fost si cu Isus. Din cate vad eu, va lipseste si credinta in Dumnezeu, atata timp cat nu vedeti ca gresiti, atata timp cat nu vedeti rostul adevarat, pana si al acestui forum. Nu aveti in voi acea generozitate de a ajuta oamenii din jurul vostru. Oamenii pun intrebari iar voi ii ironizati. Sincer, nu stiu cum puteti trai asa, in atata mizerie spirituala. Dar fiecare cu viata lui.
Si doar asa, ca un detaliu, am sa va spun ca am doar 16 ani si rad de prostia voastra. Nu am avut timp sa trec prin viata, insa am invatat din greselile altora si am parte de oameni modeli, exemple demne de urmat.
O seara placuta va doresc.


Bre fato, vezi-ti tu de traba ta si nu mai incerca sa schimbi nici oamenii , nici lumea .La varsta ta tot ce zboara se papa(inclusiv MIG-urile) iar tu esti noua Ioana D"Arc.Cei pe care ai nesimtirea sa-i numesti prosti doar se amuza , nu fac rau si nu sunt obligati sa-si asume problemele celor care se plang aici.Au avut la un moment dat naivitatea ca sfaturile lor vor ajuta si chiar le-au dat, dar nu au fost luate in seama si atunci simplu s-au lipsit sa le mai dea.Treci totusi mai intai prin viata si dupa aia reciteste ce ai scris .E penibil si mai mult decat naiv.Poti fi generos in realitate doar cu cine merita si nu musca mana care tocmai l-a ajutat.Dar cei care merita sunt rari.asa ca te rugam : mai intai traieste , capata experienta de viata si dupa aia emite pareri atat de categorice referitoare la altruism.


Nu mai exista butonul "modifica " de aceea am repetat textul.

Postat pe 25 Octombrie 2010 21:01
De la: pickard, la data 2010-10-25 15:49:12
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 15:09:45 Buna ziua. Vreau sa va spun ca, urmaresc din cand in cand acest forum si sincer...am vazut cum sta treaba, daca pot sa spun asa. As vrea sa va spun unele lucruri insa nu vreau sa va jignesc. Exact ca si in generala,liceu sunteti grupati in doua "bisericute" dupa cum le numeam eu in generala : cei cool si the loosers. Am observat faptul ca, atunci cand o persoana pune o intrebare, sunt vreo 20 care sar sa isi bata joc (si aici pot sa aduc nenumarate exemple). Stiu ca asa e in Romania insa eu consider ca trebuie sa ajutati la dezvoltarea tarii, nu la stagnarea ei sau chiar involutia acesteia. Si apoi, nu vreau sa sune a insulta insa, pentru cei care toata ziua stau pe acest forum pentru a-i ironiza pe ceilalti, nu aveti nimic altceva de facut??
Mai ganditi-va o data asupra comportamentului vostru, deoarece prin el se reflecta educatia voastra!

uite cine vorbeste!
mai e si a treia bisericutza din care fac parte mupetzii ca tine fara nume, fara date la profil, anonimi pe toate forumurile care doar arunca cu laturi in ceilalti...nici nu sunt sigur daca esti femeie sau barbat dar cuvantul "frustrat" are si feminin


Lasa sa se desfasoare tineretul taurin si "daStept"al patriei .Nu te enerva de atata lucru, catzelusi din astia care stau lacot doar sa muste sunt mult prea multi.Sa cheme Kudika hingherii sa-i adune.

Postat pe 25 Octombrie 2010 21:07
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-25 15:14:57
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-10-25 15:11:58
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 15:09:45 Buna ziua. Vreau sa va spun ca, urmaresc din cand in cand acest forum si sincer...am vazut cum sta treaba, daca pot sa spun asa. As vrea sa va spun unele lucruri insa nu vreau sa va jignesc. Exact ca si in generala,liceu sunteti grupati in doua "bisericute" dupa cum le numeam eu in generala : cei cool si the loosers. Am observat faptul ca, atunci cand o persoana pune o intrebare, sunt vreo 20 care sar sa isi bata joc (si aici pot sa aduc nenumarate exemple). Stiu ca asa e in Romania insa eu consider ca trebuie sa ajutati la dezvoltarea tarii, nu la stagnarea ei sau chiar involutia acesteia. Si apoi, nu vreau sa sune a insulta insa, pentru cei care toata ziua stau pe acest forum pentru a-i ironiza pe ceilalti, nu aveti nimic altceva de facut??
Mai ganditi-va o data asupra comportamentului vostru, deoarece prin el se reflecta educatia voastra!


bun venit in grupul celor 20!

deci G-20...aici era...? e o parte a globalizarii nu?...de aia nu merge treaba.


societatea..ne adaptam .. sau traim marginalizati...it's that simple..
daca iti aminteste de liceu, indiferent din ce categorie faceai paret inseamna ca iti amintesti ca si intre prietenii adevarati se starneau aceste glumite fara a incomoda pe termen lung pe nimeni..si aici se activeaza taria de caracter..daca lumea ar fii perfecta..chiar crezi ca ca am mai avea noi, imperfectii loc in ea??
ionelaela
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:20
...eu consider ca trebuie sa ajutati la dezvoltarea tarii, nu la stagnarea ei sau chiar involutia acesteia. Si apoi, nu vreau sa sune a insulta insa, pentru cei care toata ziua stau pe acest forum pentru a-i ironiza pe ceilalti, nu aveti nimic altceva de facut??
Mai ganditi-va o data asupra comportamentului vostru, deoarece prin el se reflecta educatia voastra!
[/quote]




Zeci de blocuri
Rad in soare argintii
Zeci de blocuri
In zori de zi
Suie agale
Pe albastrele carari
Macarale suie in zari
Neincetat pana-nserat
Uite bratul lor de fier
Cum ridica pana la cer
Zeci de blocuri
Un cartier

Auzi, canta voios
O mandra fata
Cantul ei cel nou
A curpins zarea toata
Vrajit ma uit la ea
La mana-i mica
Ce ridica in cer
Cea mai grea macara

Macarale
Ras in soare argintii
Macarale in zori de zi
Suie agale
Pe albastrele carari
Macarale suie in zari
O macara incetinel
Mi-a adus un biletel
Il prind iute si-l citesc
„Spor la lucru
Si te iubesc”

Macarale
Ras in soare argintii
Macarale in zori de zi
Suie agale
Pe albastrele carari
Macarale suie in zari
O macara incetinel
Mi-a adus un biletel
Il prind iute si-l citesc
„Spor la lucru
Si te iubesc
Si te iubesc
Si te ïubesc”


Asa este bine? numai sa fii tu multumita...si satisfacuta, iubita tovarasa!
100101
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:29
De ce sunt sterse total aiurea mesaje? Am scris in urma cu cateva ore un mesaj cuiva la aceasta tema, mesaj la obiect si de bun simt, iar acum nu-mi mai apare mesajul. Cine si de ce face astfel de lucruri? Dar spuneti, fratilor, ca nu dati doi bani pe parerile noastre ca sa nu ne mai chinuim sa postam mesaje pe forum si in niciun caz sa nu mai postam vreo parere la modul serios. Deja ma gandesc la modul cel mai serios, sa-l dau naibii de forum, si sa ma retrag pe pagina mea de profil, doar acolo sa mai postez cate ceva, pentru ca nu mai pot tolera situatia asta: mesajele total anapoda troneaza la loc de cinste in continuare, in timp ce multe dintre mesajele de bun simt si la obiect sunt sterse.
franziska_eu
Postat pe 22 Decembrie 2011 14:09
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 15:09:45 Buna ziua. Vreau sa va spun ca, urmaresc din cand in cand acest forum si sincer...am vazut cum sta treaba, daca pot sa spun asa. As vrea sa va spun unele lucruri insa nu vreau sa va jignesc. Exact ca si in generala,liceu sunteti grupati in doua "bisericute" dupa cum le numeam eu in generala : cei cool si the loosers. Am observat faptul ca, atunci cand o persoana pune o intrebare, sunt vreo 20 care sar sa isi bata joc (si aici pot sa aduc nenumarate exemple). Stiu ca asa e in Romania insa eu consider ca trebuie sa ajutati la dezvoltarea tarii, nu la stagnarea ei sau chiar involutia acesteia. Si apoi, nu vreau sa sune a insulta insa, pentru cei care toata ziua stau pe acest forum pentru a-i ironiza pe ceilalti, nu aveti nimic altceva de facut??
Mai ganditi-va o data asupra comportamentului vostru, deoarece prin el se reflecta educatia voastra!


kudika_nikole
Postat pe 22 Decembrie 2011 16:37
De la: kudika042514, la data 2010-10-25 15:09:45 Buna ziua. Vreau sa va spun ca, urmaresc din cand in cand acest forum si sincer...am vazut cum sta treaba, daca pot sa spun asa. As vrea sa va spun unele lucruri insa nu vreau sa va jignesc. Exact ca si in generala,liceu sunteti grupati in doua "bisericute" dupa cum le numeam eu in generala : cei cool si the loosers. Am observat faptul ca, atunci cand o persoana pune o intrebare, sunt vreo 20 care sar sa isi bata joc (si aici pot sa aduc nenumarate exemple). Stiu ca asa e in Romania insa eu consider ca trebuie sa ajutati la dezvoltarea tarii, nu la stagnarea ei sau chiar involutia acesteia. Si apoi, nu vreau sa sune a insulta insa, pentru cei care toata ziua stau pe acest forum pentru a-i ironiza pe ceilalti, nu aveti nimic altceva de facut??
Mai ganditi-va o data asupra comportamentului vostru, deoarece prin el se reflecta educatia voastra!


kudika_nikole
Postat pe 22 Decembrie 2011 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AICI heyyy AICI DA CLICK si INTRA :X 1 De la: kama2u 31 Ianuarie 2008 19:47
cum sa ma machiez corect ? 1 De la: eubarajosOana 30 Aprilie 2010 21:03
http://emwap.org/c0cayna_f3t3l0r 1 De la: kudika_27880 28 Ianuarie 2013 23:55
10 chestii pe care Ei le considera cool ! 25 De la: lady_co_my2 29 Octombrie 2009 10:41
MAGIE ...pas cu pas 46 De la: AstralConfesor 16 Martie 2009 11:46