Setari Cookie-uri

Infectie Vaginala

Buna!Am si eu o scurgere urat mirositoare,galbena si mancarimi in zona genitala.Uneori si usturime....Ce as putea face:((Un sfat va rog:|
Kreatza
Postat pe 26 Octombrie 2010 22:51
Du-te la doctor, ce altceva ai putea face?
kitty_na
Postat pe 26 Octombrie 2010 22:53
De la: Kreatza, la data 2010-10-26 22:51:46Buna!Am si eu o scurgere urat mirositoare,galbena si mancarimi in zona genitala.Uneori si usturime....Ce as putea face:((Un sfat va rog:|



treaba e foarte imputita.....atat de urat miroase incat trebe masca pe nas.....dar scapi.....cauta urzici si fierbe-le si apoi le bati cu ele......si cu zeama o scurgi usor pe ....zona aia genitala.....si daca tot nu trece .....sexul neprotejat aduce astfel de situatione situatii genitalo usturimo mancarimo......
Celia_29
Postat pe 26 Octombrie 2010 23:08
mergi la doctor si nu cauta sfaturi pe forumuri!
size_back
Postat pe 27 Octombrie 2010 12:12
Da mergi la doctor.sunt persoane pe forum intelegatoare dar sunt unele puse numai pe misto.bafta
mirelutza_mariusmoga
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:02
De la: Kreatza, la data 2010-10-26 22:51:46Buna!Am si eu o scurgere urat mirositoare,galbena si mancarimi in zona genitala.Uneori si usturime....Ce as putea face:((Un sfat va rog:|

GONOREE
The_Exile
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:42
mare dreptata ai in ce spui ,cu unele puse pe misto ..niste batute in cap ,nu au ce face decat sa ia la misto oamnei care poate chiar au nev de un sfat
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:45
iar in legatura cu tn fugutza la un ginecolog...poate fi si o iritatie de la lenjerie de corp,sapun etc etc ...mai bn dute acolo iti ia o proba de secretie si atat nu ti fie frik
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:48
exactttt....Toti sunt pe mistouri...dar nu va faceti pb....pt ca e impoibil sa nu aiba macar o data in viata nevoie de un sfat...si in loc de asta sa primeasca o bataie de joc....at o sa coboare cu capul ala in pam...si o sa simta exact ceea ce au facut si ei pe altii sa simta mda.... mda...mai bine nu asi mai visa la o viata si lume totodata mai buna....pt ca daca sunt realista vad exact contrariul
angelsANDbutterflyes
Postat pe 4 Noiembrie 2010 01:25
In stari delicate sfaturile pot inrautati situatia...ca la tine de exemplu.... parerea mea este ca cel mai bine consulti un ginecolog....el e singurul care poate sa ti spuna exact ce ai...fara riscul sa urmezi un tratament care ar putea inrautati treaba :P...
angelsANDbutterflyes
Postat pe 4 Noiembrie 2010 01:29
Si eu recomand sa mergi la medic ptr ca daca nu o tratezi se cronicizeaza si posibil sa ai de-a face cu alte probleme. Intre timp iti recomand spalatura vaginala sau infuzie cu ceai de galbenele. (asta bineinteles daca nu esti alergica. Ceaiul de galbenele este dezifectant.
Atasez un site care se refera la un asfel de tratament http://www.farmaciata.ro/ginecologie/item/137-candidoza-vaginala
Oricum repet trebuie neaparat sa vezi un medic ginecolog, fara rusine.
Carmina0525
Postat pe 4 Noiembrie 2010 14:47
Fiecare femeie odata pe an dezvolta o infectie , multe nu stiu si se rezolva de la sine dar sunt si infectii care necesita atentie medicale. Nu e o rusine sa te prezinti la medic cu asfel de problema. Si asta nu inseamna neaparat ca nu ai o viata sexuala libertina, sau igiena necorespunzatoare. Multa lume judeca gresit. Intr-un studiu medical s-a constat ca fiecare dintre noi cel putin odata pe an in corpul nostru exista o inflamtatie. Din nefericire multi barbati traiesc cu infectii fara tratamentul necesar ptrc a nu sunt constienti. Iar odata constienti neaga. De aceea e gresit sa se faca judecati la adresa ambelor parti. Nu neaparat femeile sunt cele purtatoare de infectii. Trebuie avut grija si la cele mai clare simtome prezentarea la medic.
Carmina0525
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:06
De la: Carmina0525, la data 2010-11-04 15:06:24Fiecare femeie odata pe an dezvolta o infectie , multe nu stiu si se rezolva de la sine dar sunt si infectii care necesita atentie medicale. Nu e o rusine sa te prezinti la medic cu asfel de problema. Si asta nu inseamna neaparat ca nu ai o viata sexuala libertina, sau igiena necorespunzatoare. Multa lume judeca gresit. Intr-un studiu medical s-a constat ca fiecare dintre noi cel putin odata pe an in corpul nostru exista o inflamtatie. Din nefericire multi barbati traiesc cu infectii fara tratamentul necesar ptrc a nu sunt constienti. Iar odata constienti neaga. De aceea e gresit sa se faca judecati la adresa ambelor parti. Nu neaparat femeile sunt cele purtatoare de infectii. Trebuie avut grija si la cele mai clare simtome prezentarea la medic.

Subscriu!
AdrianaR
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:08
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 15:08:25
De la: Carmina0525, la data 2010-11-04 15:06:24Fiecare femeie odata pe an dezvolta o infectie , multe nu stiu si se rezolva de la sine dar sunt si infectii care necesita atentie medicale. Nu e o rusine sa te prezinti la medic cu asfel de problema. Si asta nu inseamna neaparat ca nu ai o viata sexuala libertina, sau igiena necorespunzatoare. Multa lume judeca gresit. Intr-un studiu medical s-a constat ca fiecare dintre noi cel putin odata pe an in corpul nostru exista o inflamtatie. Din nefericire multi barbati traiesc cu infectii fara tratamentul necesar ptrc a nu sunt constienti. Iar odata constienti neaga. De aceea e gresit sa se faca judecati la adresa ambelor parti. Nu neaparat femeile sunt cele purtatoare de infectii. Trebuie avut grija si la cele mai clare simtome prezentarea la medic.

Subscriu!

Aia e gonoree dupa descriere.
The_Exile
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:19
De la: Tharr, la data 2010-11-04 15:19:47
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 15:08:25
De la: Carmina0525, la data 2010-11-04 15:06:24Fiecare femeie odata pe an dezvolta o infectie , multe nu stiu si se rezolva de la sine dar sunt si infectii care necesita atentie medicale. Nu e o rusine sa te prezinti la medic cu asfel de problema. Si asta nu inseamna neaparat ca nu ai o viata sexuala libertina, sau igiena necorespunzatoare. Multa lume judeca gresit. Intr-un studiu medical s-a constat ca fiecare dintre noi cel putin odata pe an in corpul nostru exista o inflamtatie. Din nefericire multi barbati traiesc cu infectii fara tratamentul necesar ptrc a nu sunt constienti. Iar odata constienti neaga. De aceea e gresit sa se faca judecati la adresa ambelor parti. Nu neaparat femeile sunt cele purtatoare de infectii. Trebuie avut grija si la cele mai clare simtome prezentarea la medic.

Subscriu!

Aia e gonoree dupa descriere.


Nu neaparat...gonoreea nu prea iti da simptome in primul rand decat daca s`a extins deja in alte regiuni ale corpului....
la gonoree se manifesta de cele mai multe ori in zona anala.....
Ar trebui sa aiba sangerari anormale...chiar febra...iar daca deja s`a extins,ar trebui sa aiba eruptii pe piele..dureri ale articulatiilor....etc.
AdrianaR
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:26
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 15:26:31
De la: Tharr, la data 2010-11-04 15:19:47
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 15:08:25
De la: Carmina0525, la data 2010-11-04 15:06:24Fiecare femeie odata pe an dezvolta o infectie , multe nu stiu si se rezolva de la sine dar sunt si infectii care necesita atentie medicale. Nu e o rusine sa te prezinti la medic cu asfel de problema. Si asta nu inseamna neaparat ca nu ai o viata sexuala libertina, sau igiena necorespunzatoare. Multa lume judeca gresit. Intr-un studiu medical s-a constat ca fiecare dintre noi cel putin odata pe an in corpul nostru exista o inflamtatie. Din nefericire multi barbati traiesc cu infectii fara tratamentul necesar ptrc a nu sunt constienti. Iar odata constienti neaga. De aceea e gresit sa se faca judecati la adresa ambelor parti. Nu neaparat femeile sunt cele purtatoare de infectii. Trebuie avut grija si la cele mai clare simtome prezentarea la medic.

Subscriu!

Aia e gonoree dupa descriere.


Nu neaparat...gonoreea nu prea iti da simptome in primul rand decat daca s`a extins deja in alte regiuni ale corpului....
la gonoree,mancarimile se manifesta de cele mai multe ori in zona anala.....
Ar trebui sa aiba sangerari anormale...chiar febra...iar daca deja s`a extins,ar trebui sa aiba eruptii pe piele..dureri ale articulatiilor....etc.
AdrianaR
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:27
De la: Celia_29, la data 2010-10-26 23:08:37
De la: Kreatza, la data 2010-10-26 22:51:46Buna!Am si eu o scurgere urat mirositoare,galbena si mancarimi in zona genitala.Uneori si usturime....Ce as putea face:((Un sfat va rog:|



treaba e foarte imputita.....atat de urat miroase incat trebe masca pe nas.....dar scapi.....cauta urzici si fierbe-le si apoi le bati cu ele......si cu zeama o scurgi usor pe ....zona aia genitala.....si daca tot nu trece .....sexul neprotejat aduce astfel de situatione situatii genitalo usturimo mancarimo......

10 ardei r0sii iuti...fierti in 250 ml apa si apoi te speli la fofoloanca si la anus...sigur iti vine mintea la cap...daca nu repeti operatiunea.
BEL_AMY1
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TELEFONIE GRATIS 1 De la: wanderson 9 Decembrie 2008 08:21
scurtarea menstruatiei 16 De la: kudika017543 13 Ianuarie 2011 20:09
inima marita 6 De la: angelradios 3 Mai 2011 08:56
Afla cat de nociv si riscant este vaccinul anti HPV! 1 De la: alinaiulia 11 Noiembrie 2009 15:50
chist pilonidial 2 De la: trandafir_x 15 Septembrie 2009 12:02