Setari Cookie-uri

2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului?

De la: bloodlover, la data 2010-11-28 12:13:51Am citit foarte bine ce s-a scris. Raspundeam doar la aroganta si superioritatea afisata de catre unele personaje de aici. Eu mi-am exprimat punctul de vedere din prisma unui om rational si critic, care nu ia de-a gata tot ce aude pe internet. Nimeni nu zicea nimic de anul 2012 acum 10-15 ani (poate chiar cei interesati de acest subiect) iar acum orice om are o opinie formata peste noapte...E plin internetul de experti in domeniu si indivizi religiosi care abia asteapta sa se agate de ceva ca sa isi dovedeasca teoriile fantastice.

In final, chiar daca se duce pe rapa omenirea nu ar fi nici o pierdere. Suntem doar inca o specie care a populant Terra in existenta sa de miliarde de ani...



Om rational si critic? aiuria! esti un altul care se crede extraterestru!
Daca citeai cu atentie postarile mele, ai fi observat, fara eforturi intelectuale prea mari, ca eu nu am facut referire la 2012 nici o secunda! Imi declaram credinta in d-zeu , si discutam cu 501 despre o ipoteza care, daca stai bine sa o analizezi la cat de rational te lauzi ca esti,este f plauzibila, si daca s-ar intampla fie si pentru o zi, ar fi un dezastru! Cu toata tehnologia, medicii si cunostintele stiintei!
Dar tu, un bloodlover ce esti, cu un pitic pe creier, imediat faci legatura cu 2012!...Apropos, dupa copy paste-ul de pe google postat de tine in legatura cu pozitia ta vis a vis de subiectul topicului, observ, ai studiat intens problema, de ce? te preocupa nu? tie frica cumva ca ai sa mori atunci?
Pe mine una, nu ma preocupa subiectul, ca atare nici macar nu am fost ontopic!
Vorbesti de oameni religiosi? nu le duce tu grija, ramai tu in lumea ta!
Ps. nikname-ul crezi ca te reprezinta?
kudika330098
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:28
De la: miss_darine, la data 2010-11-28 11:56:38 sa ramanem fara tehnologie...intr-o era in care suntem dependenti de ea....sa numai dam noi sms-uri sau mailuri si sa ne intoarcem la scrisori....sa lucram de manutza pe foi A4, sau papirusuri...sa folosim caruta cu boi sau cai in loc de automobil...sa ne caram apa de la putz si sa ne spalam la ligheane nu-mi place cum suna...dar pe undeva am merita o incetinire a ritmului trepidant in care dansam de cand ne-am nascut

nu-ti dai tu seama dar in cateva zile te vei invatza ca popa sa te speli in vreun rau, sa mananci ce vaneaza motociclistu si sa te imbraci in frunze ca mine in trib!
pickard
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:32
nu este rau faptul ca nu crezi in vise si faptul ca ai fost dusa la biserica de mica!!!
as vrea sa te intreb insa...acolo la biserica ai avut macar un pic acel sentiment de contopire cu binele,ai simtit euforia calda a starii de liniste???...sau ai auzit doar cele spuse de preot si de multimea din jur!!!!
e f bn sa mergi la biserica..dar nu trebuie sa o faci ca pe o datorie sau un obicei...trebuie sa simti nevoia sa mergi acolo!!!!... e ca si atunci cand simti nevoia sa-ti vizitezi parintii sau un alt loc natal drag!!!!
nieni nu e obligat sa creaza in vise sau in alt ceva ...insa eu cred ca uneori visele premonesc anumite intamplari ce urmeaza sa le traiestisau..poate intamplari pe care le-ai trait!!!! in cazul din urma este doar dgajarea subconstientului!!!
kudika315460
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:29
De la: scorpio67, la data 2010-11-28 11:51:29
De la: kudika195501, la data 2010-11-27 19:55:30
De la: scorpio67, la data 2010-11-27 14:17:51
De la: kudika041502, la data 2010-11-27 14:13:30cartile sfinte spun ca este pacat sa crezi in vise..am fost de mica dusa la biserica si nu cred in asa ceva


Cartile sfinte spun o gramada de tampenii ( in afara de cele 10 porunci) menite sa manipuleze pe cei multi in ideea sa creada prosteste in ce li se spune si sa nu gandeasca ceea ce le este bine.Tot oamenii au facut si cartile alea "sfinte".

da, oamenii le-au scris(ai ceva impotriva oamenilor?)...iar ce e scris acolo, nu tuturor le este dat sa inteleaga...dar oricine poate sa le citeasca.


Prea sfantule, n-ai decat sa-ti traiesti tu viata dupa preceptele extrase din experientele altora , eu mi-o traiesc pe a mea asa cum vreau dupa propriile mele experiente .N-o sa vreau nicoidata sa le inteleg .Oamenii tai au devenit niste zombi , marionete care se agata de orice in loc sa-si traiasca vietile asa cum isi doresc de fapt.

...dar ce are asta cu sfintenia?...si fiecare e liber sa traiasca cum vrea...si cum poate(si nu stiu ce te face sa crezi ca tu nu esti o marioneta)
kudika195501
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:39
daca oamenii nu s-ar fi indepartat prea mult de la originalitate,daca ar fi pastrat credinta si in secolul 21 nu ar fi ajuns in acest prag al autodistrugerii!!!---pe lumea asta exista explicatii biblice , stiintifice etc!!


scz...tu ce crezi.?- daca nu ar fi existat un fundament biblic,...stiinta ar mai fi existat???
asa poate intelegi de ce unii inca mai sunt superstitiosi in secolul 21!!!
kudika315460
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:47
Apa inseamna grija,ingrijorare...etc! La asta se adauga si mustrarile tale de constiinta,faptul ca ai blestemat! dar ai avut intr-adevar un vis premonitoriu referitor la cei din familia ta (accidentul!) In rest poate ca este un indemn pentru tine sa fii mai iertatoare mai toleranta si poate sa reglezi sa impaci anumite situatii din familia ta. Nu cred ca este vreo legatura cu sf sau nu al lumii in 2012.
Hedera
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:22
De la: kudika195501, la data 2010-11-28 16:39:36
De la: scorpio67, la data 2010-11-28 11:51:29
De la: kudika195501, la data 2010-11-27 19:55:30
De la: scorpio67, la data 2010-11-27 14:17:51
De la: kudika041502, la data 2010-11-27 14:13:30cartile sfinte spun ca este pacat sa crezi in vise..am fost de mica dusa la biserica si nu cred in asa ceva


Cartile sfinte spun o gramada de tampenii ( in afara de cele 10 porunci) menite sa manipuleze pe cei multi in ideea sa creada prosteste in ce li se spune si sa nu gandeasca ceea ce le este bine.Tot oamenii au facut si cartile alea "sfinte".

da, oamenii le-au scris(ai ceva impotriva oamenilor?)...iar ce e scris acolo, nu tuturor le este dat sa inteleaga...dar oricine poate sa le citeasca.


Prea sfantule, n-ai decat sa-ti traiesti tu viata dupa preceptele extrase din experientele altora , eu mi-o traiesc pe a mea asa cum vreau dupa propriile mele experiente .N-o sa vreau nicoidata sa le inteleg .Oamenii tai au devenit niste zombi , marionete care se agata de orice in loc sa-si traiasca vietile asa cum isi doresc de fapt.

...dar ce are asta cu sfintenia?...si fiecare e liber sa traiasca cum vrea...si cum poate(si nu stiu ce te face sa crezi ca tu nu esti o marioneta)


Nu s-a nascut ala care sa-mi puna sfori mie, baietele! O sa traiesc toata viata si o sa mor un om liber , cu spirit libir , neindobitocit si manipulat de altii.

Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:06
De la: scorpio67, la data 2010-11-28 18:06:48
De la: kudika195501, la data 2010-11-28 16:39:36
De la: scorpio67, la data 2010-11-28 11:51:29
De la: kudika195501, la data 2010-11-27 19:55:30
De la: scorpio67, la data 2010-11-27 14:17:51
De la: kudika041502, la data 2010-11-27 14:13:30cartile sfinte spun ca este pacat sa crezi in vise..am fost de mica dusa la biserica si nu cred in asa ceva


Cartile sfinte spun o gramada de tampenii ( in afara de cele 10 porunci) menite sa manipuleze pe cei multi in ideea sa creada prosteste in ce li se spune si sa nu gandeasca ceea ce le este bine.Tot oamenii au facut si cartile alea "sfinte".

da, oamenii le-au scris(ai ceva impotriva oamenilor?)...iar ce e scris acolo, nu tuturor le este dat sa inteleaga...dar oricine poate sa le citeasca.


Prea sfantule, n-ai decat sa-ti traiesti tu viata dupa preceptele extrase din experientele altora , eu mi-o traiesc pe a mea asa cum vreau dupa propriile mele experiente .N-o sa vreau nicoidata sa le inteleg .Oamenii tai au devenit niste zombi , marionete care se agata de orice in loc sa-si traiasca vietile asa cum isi doresc de fapt.

...dar ce are asta cu sfintenia?...si fiecare e liber sa traiasca cum vrea...si cum poate(si nu stiu ce te face sa crezi ca tu nu esti o marioneta)


Nu s-a nascut ala care sa-mi puna sfori mie, baietele! O sa traiesc toata viata si o sa mor un om liber , cu spirit libir , neindobitocit si manipulat de altii.
(nu mai pot decat sa zambesc)
kudika195501
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:46
De la: kudika330098, la data 2010-11-28 15:28:26
De la: bloodlover, la data 2010-11-28 12:13:51Am citit foarte bine ce s-a scris. Raspundeam doar la aroganta si superioritatea afisata de catre unele personaje de aici. Eu mi-am exprimat punctul de vedere din prisma unui om rational si critic, care nu ia de-a gata tot ce aude pe internet. Nimeni nu zicea nimic de anul 2012 acum 10-15 ani (poate chiar cei interesati de acest subiect) iar acum orice om are o opinie formata peste noapte...E plin internetul de experti in domeniu si indivizi religiosi care abia asteapta sa se agate de ceva ca sa isi dovedeasca teoriile fantastice.

In final, chiar daca se duce pe rapa omenirea nu ar fi nici o pierdere. Suntem doar inca o specie care a populant Terra in existenta sa de miliarde de ani...



Om rational si critic? aiuria! esti un altul care se crede extraterestru!
Daca citeai cu atentie postarile mele, ai fi observat, fara eforturi intelectuale prea mari, ca eu nu am facut referire la 2012 nici o secunda! Imi declaram credinta in d-zeu , si discutam cu 501 despre o ipoteza care, daca stai bine sa o analizezi la cat de rational te lauzi ca esti,este f plauzibila, si daca s-ar intampla fie si pentru o zi, ar fi un dezastru! Cu toata tehnologia, medicii si cunostintele stiintei!
Dar tu, un bloodlover ce esti, cu un pitic pe creier, imediat faci legatura cu 2012!...Apropos, dupa copy paste-ul de pe google postat de tine in legatura cu pozitia ta vis a vis de subiectul topicului, observ, ai studiat intens problema, de ce? te preocupa nu? tie frica cumva ca ai sa mori atunci?
Pe mine una, nu ma preocupa subiectul, ca atare nici macar nu am fost ontopic!
Vorbesti de oameni religiosi? nu le duce tu grija, ramai tu in lumea ta!
Ps. nikname-ul crezi ca te reprezinta?


Si de ce te mai obosesti sa postezi aici daca tot esti offtopic ? Normal ca fac legatura cu 2012 pentru ca E UN TOPIC DESPRE 2012....

Go make me a sandwich now
bloodlover
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:46
Fratilor, va dau eu tema de discutie!!! Ati vazut FRINGE???? Este bestial!!! Daca il vedeti chiar vreau sa-mi spuneti impresia si cat la suta credeti ca este posibil asa ceva???? Mult noroc!!!
pu_sa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:37
nu stiu ce sa zic...2012????????? .....dincolo de gluma daca citim despre previziunile lui nostradamus si stransa legatura a acestuia cu semnele si previziunile pe care o alta generatie destul de avansata care a trait acum mai bine de 50000 anii si anume mayasi te cam pune pe ganduri....ar fi bine ca toti acesti oameni de stinta sa greseasca si sa fie doar niste nebuni in cautare de succes caci daca nu e asa vai de noi........Stiti parerea mea este ca toate acest mesaje sa nu fie puse in mod intentionat care sa nu faca nimic altceva decat sa pregateasca lumea pentru ce-a ce numesc eu inceperea sfarsitului de catre om,un razboi pentru decimarea populatiei asa cum nu s-a mai vazut ,intoarcerea la era sclavagismului in care mai marile puteri sa puna odata controlul pe toti numai asa se poate obtine globalizarea ...FORTAT...
kudika312403
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:27
De la: kudika312403, la data 2010-11-28 20:27:36nu stiu ce sa zic...2012????????? .....dincolo de gluma daca citim despre previziunile lui nostradamus si stransa legatura a acestuia cu semnele si previziunile pe care o alta generatie destul de avansata care a trait acum mai bine de 50000 anii si anume mayasi te cam pune pe ganduri.....


nostradamus n-are nici o previziune despre 2012
mayasi au trait acu' 500 de ani. nu 50000
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 20:31
Oricum le luam, o civilizatie ajunsa la apogeu, intra in declin, apoi "ceva" se intampla.... totul are nevoie de o ordine bine stabilita si prestabilita...cand ordinea se strica si unitatile o iau razna...inseamna autodistrugere.
kudika195501
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:24
nu mai ziceti ca in anul 2012 vine sf lumi, omul nu stie zia sau ceasul, IEHOVA , stie nu omul ca la om nu ia fost revelet ,sa stie,stati linistiti fratilor, studiati biblia ,si sunteti fericiti,
kudika101704
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:35
De la: kudika101704, la data 2010-11-28 21:35:00 nu mai ziceti ca in anul 2012 vine sf lumi, omul nu stie zia sau ceasul, IEHOVA , stie nu omul ca la om nu ia fost revelet ,sa stie,stati linistiti fratilor, studiati biblia ,si sunteti fericiti,

"2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului?"(inceputul sfarsitului)...acesta era titlul topicului...unde vezi "2012 vine sfarsitul?"
kudika195501
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:40
Aș vrea sã vã spun cã nu a ascuns nimeni faptul,cã un eveniment astronomic major se va întâpla pe 21 dec 2012,nu trebuie decât sã citiți inainte sã dați cu presupusul,dar așa e românul,bun la toate.Însã nu se cunosc implicațiile acestui eveniment care se întãmplã odatã la 26.000 de ani,lucrul pe care mayașii îl cunoșteau,tocmai de aceea calendarul lor are 26.000 de ani,pentru cã se terminã un ciclu și va începe altul(nu menstrual).Ceea ce se va întâmpla de fapt este cã la rãsãrit,pe data de 21 dec 2012,Soarele se va afla în conjuncție cu centrul galactic al Cãii Lactee și planul orbitei solare,sau cu ecliptica ce traverseazã Caleea Lactee în dreptul consteleției Scorpionului.Datoritã precesiei echinocțiilor,rãsãritul la solstițiu de iarnã se deplaseazã spre acel punct din Calea Lactee cunoscut sub numele de Centrul Galaxiei Astfel planeta Pãmânt și sistemul solar se vor afla în conjuncție galacticã cu restul universului.În continuare am sã vã citez din cartea
Profeții Maya pentru 2012 de Gerald Benedict"Ne aflãm la 26 000 de ani-luminã depãrtare de centrul galaxiei,reamintindu-ne cã un cilclu complet al precesiei este de 26 000 de ani,acest lucru înseamnã cã lumina,sau energia care ajunge acum la noi din centrul galaxiei,și-a început cãlãtoria în era trecutã,în care Soarele din momentul solstițiului de iarnã era în conjuncție cu centrul galaxiei,adicã în anul 24 000 îHR.Nu putem decât sã ne mirãm de aceastã stranie coincidențã a numerelor.Ne aflãm oare într-un fel de rezonanțã temporalã cu Pãmântul din anul 24.000 Îhr?Primim oare mesaje arhaice prin poarta temporalã a cunoașterii din 2012,care ne vor ajuta sã ne dezvoltãm?Și ce anume din centrul galactic va face acest lucru posibil(Davis)"
romulus_lazy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:47
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-28 20:31:06
De la: kudika312403, la data 2010-11-28 20:27:36nu stiu ce sa zic...2012????????? .....dincolo de gluma daca citim despre previziunile lui nostradamus si stransa legatura a acestuia cu semnele si previziunile pe care o alta generatie destul de avansata care a trait acum mai bine de 50000 anii si anume mayasi te cam pune pe ganduri.....


nostradamus n-are nici o previziune despre 2012
mayasi au trait acu' 500 de ani. nu 50000

Civilizatia Maya si-a prezis data propriei disparitii
În urma cu 3500 de ani, civilizatia Maya punea bazele unei stiinte care acum este numita astronomie. Au pus la punct un sistem calendaristic care determina cu acuratete structura anului solar, divizat în 18 luni a câte 20 de zile fiecare, plus o perioada „nefericita” de cinci zile care corespundea sfârsitului de an. Au calculat date astronomice pentru perioade de milioane de ani, cât si ciclurile prin care aceasta planeta trece ireversibil. Bineînteles, toate acestea sunt sustinute în ziua de azi de stiinta. Înca de pe atunci, au calculat oscilatia axei terestre care, cu cicluri de 26.000 de ani, schimba continuu pozitia aparenta a stelelor, iar la nivel planetar, avem de-a face cu o inversiune a polilor magnetici, fenomen care se petrece o data la 13.000 de ani, deci de doua ori într-un mare ciclu cosmic de 26.000 de ani. În prezent, ne apropiem de aceste doua mari schimbari, aflându-ne la sfârsitul acestui mare ciclu, dar si la începutul unuia nou. Civilizatia Maya, caracterizata de o înalta spiritualitate, a prezis prin calcule astronomice, si nu numai, evenimente pentru o lunga perioada de timp, chiar si data exacta a disparitiei propriei civilizatii.
Așadar concluzie,Civilizația Maya exista și acum 3500 de ani......
romulus_lazy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:50
3500 de ani!!? hm!
26000 de ani?? hmm?
cum de nu s-a gasit nimic legat de acest ciclu de jdeee mii de ani, da' s-au gadit oscioare de dinozaur de milioane de ani??? de unde stim ce s-a intamplat acu' 2600 anisori daca nimic nu a fost descoprit? o cat de mica urma/dovada ca ceva s-a produs.
au descoprit ramasite din asteroidu' care se presupune ca a dus la disparitia dinozaurilor, dar nimic despre ce prezic mayasi. pana si dovezi in sprijinul bibliei, dovezi despre evolutia animalelor , pana si dovezi in sprijinul teoriei lu' darwin....dar nimic care sa arate ca ceva s-a petrecut acu' 26000 de ani.
istoria se poate citii si in sedimente, depunerile de pamant de-a lungul vietii pamantului, dar nimic nu indica vreo transformare de acu' 26000 de ani. nimic!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:08
http://sorinalukacs.wordpress.com/2008/03/01/pentagonul-aproba-credinta-mayasa-in-2012-lumea-se-va-sfarsi-prin-foc-adevarat-sau-fals/
romulus_lazy
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:22
De la: romulus_lazy, la data 2010-11-28 23:22:33http://sorinalukacs.wordpress.com/2008/03/01/pentagonul-aproba-credinta-mayasa-in-2012-lumea-se-va-sfarsi-prin-foc-adevarat-sau-fals/


pentagonu' e in stare sa creada si-n rahat, atata timp cat isi urmareste interesele!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 23:37
Profeþiile lui Gupta Swami despre România

În primãvara lui 2004, România a fost vizitatã de Gupta Swami, profesor indian, doctor în istoria religiilor, maestru spiritual al multor discipoli, atât din þara sa natalã, cât ºi din întreaga lume.
Necunoscut publicului român, profesorul indian e celebru în afara Indiei, mai ales ca prezicãtor ºi clarvãzãtor, el profeþind, cu o acurateþe extraordinarã, evenimentele cruciale ale sfârºitului de secol ºi începutul noului mileniu: cãderea lui Gorbaciov, atentatul terorist din Indonezia, cãderea navetei Columbia, dar ºi cãderea ºi execuþia cuplului Ceauºescu. Din aceastã cauzã, de-a lungul timpului, indianul a fost contactat de mulþi preºedinþi de state ºi guverne. Chiar ºi Elena Ceauºescu a apelat la Gupta Swami în 1983, însã, deranjatã de prezicerile acestuia, soþia dictatorului l-a obligat pe guru sã pãrãseascã urgent þara. Aflat în vizitã în Bucovina “trimis de viitor”, gurul indian a fãcut o serie de profeþii cutremurãtoare care, dacã se vor adeveri, vor schimba faþa României ºi a planetei.

Ceauºeasca m-a fãcut ºarlatan

“Românii care m-au abordat nu s-au interesat decât de propriul lor viitor. Ultima a fost Elena Ceauºescu, dar nu i-a plãcut viitorul pe care i l-am prezis. M-a fãcut ºarlatan ºi peste douã zile eram invitat sã pãrãsesc România. Acest lucru se întâmpla în anul 1983. Un înalt personaj din Guvernul României, care a participat în calitate de revoluþionar în procesul soþilor Ceauºescu (a refuzat sã precizeze numele acestuia) mi-a mãrturisit cu oarecare teamã, cã printre ºuºotelile Elenei cu Nicolae ( la proces ) a distins de douã ori, foarte clar, numele meu. Probabil acþionau târziile regrete.”

Moartea actualului preºedinte va declanºa o explozie socialã

“Concomitent, va începe un scurt ºi înfiorãtor rãzboi mondial – al treilea ºi ultimul – programat, declanºat ºi întreþinut de forþele oculte care conduc omenirea. România va participa la rãzboi încã înainte de extinderea ºi mondializarea acestuia, din cauza unei politici aiurite a conducãtorilor ei. (Nota mea: vezi aici ºtirile din România care anticipeazã aceasta: “România se pregãteºte de rãzboi”, “Bãsescu, ‘loial’ Israelului!”, “Este târâtã România în rãzboiul altora, fãrã ºtirea poporului?”)
Tinerii români vor muri pe capete în þãri strãine, în locul unor strãini, pentru o cauzã strãinã de interesele românilor. Preºedintele României va fi ucis într-un atentat pus la cale de opozanþii din propriul partid de guvernãmânt. Moartea sa ºi fariseismul ucigaºilor aflaþi la conducerea României vor declanºa explozia socialã care se va rostogoli ca un bulgãre de zãpadã pe covorul nenorocirilor româneºti.”

Românii vor trãi mai crunt decât pe vremea lui Ceauºescu

“Sã vorbim despre ceea ce va fi, despre România ºi poporul sãu. Dupã ce actuala guvernare va cãºtiga din nou alegerile, la jumãtatea mandatului (perioada 2010-2011 este jumãtatea actualului mandat – nota mea) se va declanºa altã revoluþie românã, una cu totul diferitã de cea din 1989. Guvernarea va fi brutalã ºi va arãta aproape ca o dictaturã, deºi se va numi, în continuare, democraþie. Românii o vor duce extrem de rãu. Viaþa lor va fi mai cruntã ca pe vremea lui Ceauºescu. Legile vor fi deosebit de aspre, conducerea va fi violentã ºi necruþãtoare. Criza se va adânci, iar cei care i-au ales pe reprezentanþii lor vor înþelege, într-un târziu, cã prin înlãturarea lui Ceauºescu au adus la conducere sute de dictatori, mai cruzi ºi mai lacomi decât rãposatul ºi cã, de fapt, în România, prin revoluþie s-a “evoluat”de la rãu la foarte rãu.

Averile celor îmbogãþiþi dupã 1989 se vor risipi

Mii de români vor muri sub pretextul înfãptuirii dreptãþii pe care o aºteptau de atâþia ani. Va începe o adevãratã vânãtoare de vrãjitoare împotriva comuniºtilor ºi a ceea ce dvs. numiþi securiºti. România se va scãlda într-o baie de sânge, demnã de personajul Dracula pe care l-a impus un scriitor englez. Vor muri oameni vinovaþi, dar ºi mulþi oameni nevinovaþi. Temporar, autoritatea de stat va dispãrea. Opinia publicã internaþionalã, ºocatã, dar preocupatã de propriile griji ale rãzboiului, va sta în expectativã ºi nu va interveni. Populaþia României se va reduce aproape la jumãtate. Averile celor îmbogãþiþi dupã 1989 se vor risipi în mâinile rebelilor scãpaþi de sub autoritatea statalã.
Din acest haos însângerat, România va ieºi purificatã.”

Militarii români îºi vor folosi experienþa în obþinerea unor victorii glorioase

“Ceea ce mi-a purtat paºii spre binecuvântatul pãmânt al Bucovinei e faptul cã, într-un viitor nu prea îndepãrtat, de aici, va porni la întâlnirea cu destinul sãu, cea mai puternicã personalitate politicã pe care o va cunoaºte poate mileniul care a început. Am venit sã mã familiarizez cu aceste sfinte locuri, de unde va porni Mântuitorul omenirii viitoare... ºi trebuie sã recunosc cã acesta are circumstanþe favorabile. Spun asta dupã ce am vizitat stâlpii spiritualitãþii româneºti, concretizaþi în incomparabile opere de artã, cum sunt mãnãstirile Moldovei. Din Bucovina se va ridica un om bun ºi credincios, tare ca o stâncã. O mânã de fier, un om înþelept ºi drept, de nimeni cunoscut aºa pânã la acea datã. El va opri prãbuºirea naþiunii române ºi tot el o va înãlþa în fruntea statelor de pe glob. România va ajunge în scurt timp la cea mai mare extindere teritorialã din întreaga sa existenþã ºi la cea mai mare înflorire economicã. Militarii români, aduºi în þarã de pe fronturile unde luptau fãrã nici un þel, îºi vor folosi experienþa în obþinerea unor victorii ºi mai glorioase decât ale înaintaºilor lor. Va fi posibil, deoarece vor avea un þel, o cauzã ºi un conducãtor care sã-i cãlãuzeascã. Secolele urmãtoare, România va juca un rol preponderent în viaþa politicã, socialã ºi economicã a lumii.”

România - pilonul noii orânduiri internaþionale

“Raportul de forþe se va schimba total în lume la încheierea ultimului rãzboi mondial. Þãrile puternic spiritualizate vor dobândi supremaþia mondialã. Þãrile noastre, India ºi România, vor deveni pilonii principali pe care se va sprijini noua orânduire internaþionalã. Grecia, Japonia, Franþa sau Rusia (spãlatã de ateism ºi comunism printr-o miºcare socialã mai brutalã decât cea româneascã) vor deveni polii noii dezvoltãri mondiale, bazatã mai mult pe spiritualitate, culturã, religie ºi artã decât pe regulile reci ale unor economii lipsite de suflet.
Structurile statale lipsite de suflet ºi istorie, precum SUA, UE, NATO se vor prãbuºi. SUA au picioare de lut, fiindcã au fost consolidate pe false premise. Slãbiciunea lor va fi demonstratã în al III- lea rãzboi mondial, în urma cãruia vor dispãrea.”
BEL_AMY1
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:32
cred ca-mi schimb cariera...o sa ma fac profeata
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:06
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 10:06:25 cred ca-mi schimb cariera...o sa ma fac profeata

ma sa stii ca nu e chiar asa usor...iti trebuiesc foarte multe date...si intuitie...dar cum intuitia feminina in anumite domenii e de belea...cine stie...
BEL_AMY1
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:18
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-28 23:37:41
De la: romulus_lazy, la data 2010-11-28 23:22:33http://sorinalukacs.wordpress.com/2008/03/01/pentagonul-aproba-credinta-mayasa-in-2012-lumea-se-va-sfarsi-prin-foc-adevarat-sau-fals/


pentagonu' e in stare sa creada si-n rahat, atata timp cat isi urmareste interesele!


nu e vorba de pentagon,mai în josul paginii gãsești trei filmulețe prezentate de rai due,despre maya,care sper sã-ți fie de folos
romulus_lazy
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:19
As vrea sa va spun, fara sa va supar, ca nu exista cuvantul "deabea"....haideti sa incercam, atunci cand facem public un text, sa-l scriem corect. Puteti consulta DEX online daca nu suneti sigura atunci cand doriti sa folositi un cuvant. Sau sa folositi un sinonim de care sunteti sigura.

madalina004021
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:24
De la: madalina004021, la data 2010-11-29 10:24:48As vrea sa va spun, fara sa va supar, ca nu exista cuvantul "deabea"....haideti sa incercam, atunci cand facem public un text, sa-l scriem corect. Puteti consulta DEX online daca nu suneti sigura atunci cand doriti sa folositi un cuvant. Sau sa folositi un sinonim de care sunteti sigura.



ce mai conteaza cum scriem..oricum vine sfarsitul,nu?
size_back
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:28
De la: size_back, la data 2010-11-29 10:28:47
De la: madalina004021, la data 2010-11-29 10:24:48As vrea sa va spun, fara sa va supar, ca nu exista cuvantul "deabea"....haideti sa incercam, atunci cand facem public un text, sa-l scriem corect. Puteti consulta DEX online daca nu suneti sigura atunci cand doriti sa folositi un cuvant. Sau sa folositi un sinonim de care sunteti sigura.



ce mai conteaza cum scriem..oricum vine sfarsitul,nu?


Corect!
Barbie30_
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:31
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 10:06:25 cred ca-mi schimb cariera...o sa ma fac profeata


profeata lu' mamica unde era!
size_back
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:32
2010 - anul inceperii celui de al Treilea Razboi Mondial

16 March, 2010 15:36 PM

Trimite articolul pe mail

[http://www.agentia.org/article_images/2010_anul_inceperii_celui_de_Al_Treilea_Razboi_Mondial_1268746602.jpg]


Preziceri celebre pentru un viitor sumbru



De la Vanga la Nostradamus, clarvazatori din toate timpurile sustin acelasi lucru: un conflict devastator va arunca lumea in haos * Nu vor lipsi atacurile cu arme nucleare, bacteriologice si chimice * Tot in acest an, Marea Neagra ar putea fi tinta unei explozii catastrofale

"În 2010 este debutul celui de-al treilea rãzboi mondial, care va începe în noiembrie ºi se va termina în octombrie 2014. Se va desfãºura, la început, cu arme convenþionale, ca apoi sã aibã loc atacuri cu arme nucleare ºi chimice, spre final", indicã o profeþie a celebrei clarvazatoare Vanga. Originara din Bulgaria, Vangelia Gushterova a devenit cunoscutã dupã ce a prezis, printre altele, data exacta a inceperii celui de-al doilea razboi mondial, moartea lui Stalin, Perestroika, moartea printesei Diana, scufundarea submarinului Kursk si cãderea turnurilor gemene din SUA. Clarvãzãtoarea din Bulgaria spunea cã al Treilea Rãzboi Mondial va fi declanºat în 2010, în momentul în care se va atenta la viaþa unor conducãtori guvernamentali ºi dupã un conflict în zona Hindustan, India.

Vanga a prezis inca din 1989 prabusirea Gemenilor


vanga


Oamenii de ºtiinþã care s-au ocupat îndeaproape de studiul "fenomenului Vanga" au aratat cum a prezis bulgaroaica atacul terorist de la 11 septembrie 2001, asupra Turnurilor Gemene din New York. "Groazã! Groazã! Fraþii din America se prãbuºesc de la mare înãlþime, înjunghiaþi de moarte de ciocurile unor pãsãri de oþel! Apoi, lupii vor ieºi urlând din tufiºuri ºi mult sânge nevinovat va curge în valuri", au fost cuvintele Vangai in 1989. "Traducerea" experþilor ruºi a remarcat în cuvintele sale atât atacul terorist cu avioane civile ("pasari de otel") asupra cladirilor ("frati"- Gemeni), cât ºi replica americanilor în atacarea Irakului - Bush, numele fostului preºedinte american, traducandu-se prin "tufiº". Vizitatã pe timpul vieþii de oameni simpli, dar ºi de regi ºi preºedinþi de stat, de þãrani ºi de miniºtri, bãtrâna þãrancã oarbã este ºi acum veneratã în Bulgaria ca o sfântã care a ajutat sute de mii de oameni sfãtuindu-i în legãturã cu ce le pregãtea viitorul, indiferent de condiþia lor socialã.

Catrenele lui Nostradamus confirma predictiile Vangai

Nostradamus




Vanga nu este insa singura prezicatoare care a vazut inceperea celei de-a treia conflagratii mondiale in 2010. Interpretatorii predictiilor lui Nostradamus vorbesc si ei despre o fecioara misterioasa a carei moarte este dorita si despre un lider "nemilos si insetat de sange", care va conduce cu "sabie si foc". Cercetatorii manuscriselor lui Nostradamus cred ca predictiile pentru 2010 se gasesc in al zecelea catren din ce-a de-a zecea centurie. Pasajul mentioneaza, pe langa fecioara misterioasa si liderul aducator de distrugere, si "Arca de furie a Satanei", iar interpretatorii cred ca aceasta s-ar putea referi la o racheta balistica. Specialistii cred ca in catrene sunt anuntate evenimentele lui 2010:

- posibila incepere a celui de-al treilea razboi mondial in noiembrie (exact ca in predictia Vangai), in care vor fi folosite arme bacteriologice si chimice

- vor exista conflicte intre occidentul european si SUA

- un conflict se va isca intre Marea Britanie si Franta

- exista posibilitatea unui conflict militar in peninsula Crimeea

- Europa va suferi o noua cadere economica

- in Marea Neagra va avea loc o catastrofa care va implica hidrogenul sulfurat.

Nici criza economica nu va trece. Unii dintre cei mai faimosi astrologi au prezis ca problemele economice se vor agrava in 2010 si multe companii mari se vor declara falimentare. Aceasta va duce la foamete, conflicte etnice si religioase si la probleme ecologice. Incalzirea globala va deteriora masiv culturile agricole si un conflict armat este posibil in Asia Centrala. Rusia va fi afectata de un val de cutremure, dintre care unul va distruge o cladire uriasa. Multe cataclisme vor avea loc si pe teritoriul Statelor Unite. Pe 11 noiembrie 2010, un razboi va fi declansat intre doua tari mari, iar numai cei care se vor ascunde in est sau in Caucaz vor supravietui. Patru regi se inclesteaza intr-o batalie si astfel izbucneste cel de-al treilea razboi al lumii, sustin interpretii misterioaselor catrene.

Detonarea Marii Negre

Este interesant cazul "catastrofei" din Marea Neagra, unde este mentionat in mod expres hidrogenul sulfurat. Si asta pentru ca generalul Emil Strainu declara cu ani in urma ca "pe vremea razboiului rece, Uniunea Sovietica avea in vedere producerea unei explozii catastrofale, prin aprinderea hidrogenului sulfurat din Marea Neagra, in cazul unei agresiuni NATO dinspre sud, respectiv Turcia." Conform unor cercetari realizate pe parcursul mai multor decenii, adancul Marii Negre este un rezervor urias de hidrogen sulfurat, un gaz solubil in apa, care se aprinde in contact cu oxigenul atmosferic si care are o putere calorica mai mare decat cea a gazului metan. In caz de cutremur major, sau in caz de interventie umana, acest rezervor urias, de mai multe miliarde de metri cubi, ar putea iesi la suprafata si s-ar putea aprinde instantaneu in contact cu aerul. "Explozia acestei pungi de hidrogen sulfurat este echivalenta celei unei bombe atomice.", spunea generalul Strainu.

O frantuzoaica "vede" intrarea Chinei in conflagratie


Mary Anne


Razboaie, catastrofe naturale si atentate, dar si descoperirea unui remediu pentru cancer - sunt previziunile pentru anul 2010 ale unei prezicatoare franceze, publicate de cotidianul "La voix du nord". Mary-Anne, autointitulata "clarvazatoare internationala", a redactat o lucrare numita "2010 - previziuni aproximative". Printre cele mai optimiste evenimente despre care Mary-Anne sustine ca se vor intampla se numara descoperirea, de catre o femeie, a unui vaccin ce ar putea constitui un remediu pentru cancer. In plus, ea sustine ca, in 5-6 ani, "va fi descoperita o noua planeta cu pamant si apa, in departare". Legat de criza economica, clarvazatoarea sustine ca si anii 2012 si 2013 vor fi grei, iar saracia se va accentua. Consecinta: greve si manifestatii violente, spune Mary-Anne, adaugand ca Guvernul francez nu va fi crutat, iar un atentat impotriva presedintelui Sarkozy nu este exclus. Printre previziunile clarvazatoarei se mai numara intrarea Chinei intr-un razboi, posibil mondial, catastrofe naturale - cutremure si eruptii vulcanice, dar si o posibila imbolnavire a Papei in 2013, care ar putea duce la inlocuirea sa.

Razboiul cu Iranul incepe cu o blocada

Evolutia conflictului dintre Israel si Iran nu este de natura sa risipeasca temerile ca predictiile clarvazatorilor in privinta unui razboi mondial s-ar putea adeveri. Ministrul de Externe israelian, Avigdor Lieberman, declara recent ca SUA ar trebui sa impuna Iranului sanctiuni similare celor impuse Cubei in urma cu 50 de ani. Israelul insista ca SUA sa actioneze unilateral, lasand la o parte sanctiunile Consiliului de Securitate al ONU ca raspuns la activitatea nucleara iraniana. "Suntem ingrijorati de ritmul evenimentelor din sfera internationala. Cred ca de acum incolo Israelul trebuie sa isi schimbe politica fata de Iran si cred ca ar trebui sa cerem SUA aplicarea modelului cubanez. Statele Unite ar putea sa faca singure tot ce este necesar pentru sistarea programului iranian. Modelul cubanez este foarte simplu si si-a dovedit deja eficienta" a declarat Lieberman. Pana acum, atat SUA, cat si alte state dezvoltate au fost reticente cu privire la aplicarea unilaterala de sanctiuni. In acest context, premierul israelian Benjamin Netanyahu a declarat ca tarile ar trebui sa actioneze individual, fara a mai tine cont de Consiliul de Securitate, daca nu reusesc sa se puna de acord in cadrul acestui organism. In 1962, administratia Kennedy a interzis importarea produselor cubaneze, dar si re-exportarea produselor americane din alte tari catre Cuba. Administratiile ulterioare au mentinut embargoul, cu mici modificari.

Programul nuclear iranian merge inainte

Înainte de Revoluþia Islamicã, Teheranul era principalul aliat din Orientul Mijlociu al Washingtonului, care îi susþinea programul nuclear. La 31 de ani de la Revoluþia Islamicã, Teheranul aruncã în jocul negocierilor cu marile puteri cartea uraniului îmbogãþit la 20%, ce-i drept, sub privirile inspectorilor AIEA, iar preºedintele Mahmoud Ahmadinejad a anunþat cã procentul ar putea ajunge chiar la 80%. Pânã acum, unul dintre argumentele constant invocate de Iran ca sã convingã cã programul sãu nuclear, la care lucreaza de zor specialisti rusi (primele victime in cazul unui atac asupra facilitatilor nucleare) are exclusiv scopuri civile era cã uraniul a fost slab îmbogãþit. Asta în condiþiile în care pentru fabricarea unui focos nuclear este nevoie de uraniu puternic îmbogãþit.

China maraie la Statele Unite

Tulburãrile post electorale din Iran sunt un exemplu al "schemei politice" americane ce se ascunde în spatele faþadei cu libertatea de exprimare, considerã Partidul Comunist chinez. În cadrul unui editorial în ziarul formaþiunii politice se aratã cã SUA a folosit "rãzboiul online " pentru a declanºa tulburãrilor post-electorale din Iran de anului trecut, rãspunzându-se astfel indirect discursului lui Hillary Clinton în care aceasta cerea un internet liber în lume. Evolutia relatiilor dintre China si SUA a cunoscut un regres si dupa ce presedintele Barack Obama s-a intalnit cu liderul tibetan Dalai Lama la Casa Alba, departe de ochii presei, spre nemulturmirea oficialitatilor de la Beijing. China il acuza pe liderul spiritual tibetan in exil de separatism si a avertizat ca aceasta intalnire ar putea afecta relatiile de incredere si cooperare dintre Beijing siWashington.

Sorin Avram



















2010 - anul inceperii celui de al Treilea Razboi Mondial

16 March, 2010 15:36 PM

Trimite articolul pe mail

[http://www.agentia.org/article_images/2010_anul_inceperii_celui_de_Al_Treilea_Razboi_Mondial_1268746602.jpg]


Preziceri celebre pentru un viitor sumbru



De la Vanga la Nostradamus, clarvazatori din toate timpurile sustin acelasi lucru: un conflict devastator va arunca lumea in haos * Nu vor lipsi atacurile cu arme nucleare, bacteriologice si chimice * Tot in acest an, Marea Neagra ar putea fi tinta unei explozii catastrofale

"În 2010 este debutul celui de-al treilea rãzboi mondial, care va începe în noiembrie ºi se va termina în octombrie 2014. Se va desfãºura, la început, cu arme convenþionale, ca apoi sã aibã loc atacuri cu arme nucleare ºi chimice, spre final", indicã o profeþie a celebrei clarvazatoare Vanga. Originara din Bulgaria, Vangelia Gushterova a devenit cunoscutã dupã ce a prezis, printre altele, data exacta a inceperii celui de-al doilea razboi mondial, moartea lui Stalin, Perestroika, moartea printesei Diana, scufundarea submarinului Kursk si cãderea turnurilor gemene din SUA. Clarvãzãtoarea din Bulgaria spunea cã al Treilea Rãzboi Mondial va fi declanºat în 2010, în momentul în care se va atenta la viaþa unor conducãtori guvernamentali ºi dupã un conflict în zona Hindustan, India.

Vanga a prezis inca din 1989 prabusirea Gemenilor


vanga


Oamenii de ºtiinþã care s-au ocupat îndeaproape de studiul "fenomenului Vanga" au aratat cum a prezis bulgaroaica atacul terorist de la 11 septembrie 2001, asupra Turnurilor Gemene din New York. "Groazã! Groazã! Fraþii din America se prãbuºesc de la mare înãlþime, înjunghiaþi de moarte de ciocurile unor pãsãri de oþel! Apoi, lupii vor ieºi urlând din tufiºuri ºi mult sânge nevinovat va curge în valuri", au fost cuvintele Vangai in 1989. "Traducerea" experþilor ruºi a remarcat în cuvintele sale atât atacul terorist cu avioane civile ("pasari de otel") asupra cladirilor ("frati"- Gemeni), cât ºi replica americanilor în atacarea Irakului - Bush, numele fostului preºedinte american, traducandu-se prin "tufiº". Vizitatã pe timpul vieþii de oameni simpli, dar ºi de regi ºi preºedinþi de stat, de þãrani ºi de miniºtri, bãtrâna þãrancã oarbã este ºi acum veneratã în Bulgaria ca o sfântã care a ajutat sute de mii de oameni sfãtuindu-i în legãturã cu ce le pregãtea viitorul, indiferent de condiþia lor socialã.

Catrenele lui Nostradamus confirma predictiile Vangai

Nostradamus




Vanga nu este insa singura prezicatoare care a vazut inceperea celei de-a treia conflagratii mondiale in 2010. Interpretatorii predictiilor lui Nostradamus vorbesc si ei despre o fecioara misterioasa a carei moarte este dorita si despre un lider "nemilos si insetat de sange", care va conduce cu "sabie si foc". Cercetatorii manuscriselor lui Nostradamus cred ca predictiile pentru 2010 se gasesc in al zecelea catren din ce-a de-a zecea centurie. Pasajul mentioneaza, pe langa fecioara misterioasa si liderul aducator de distrugere, si "Arca de furie a Satanei", iar interpretatorii cred ca aceasta s-ar putea referi la o racheta balistica. Specialistii cred ca in catrene sunt anuntate evenimentele lui 2010:

- posibila incepere a celui de-al treilea razboi mondial in noiembrie (exact ca in predictia Vangai), in care vor fi folosite arme bacteriologice si chimice

- vor exista conflicte intre occidentul european si SUA

- un conflict se va isca intre Marea Britanie si Franta

- exista posibilitatea unui conflict militar in peninsula Crimeea

- Europa va suferi o noua cadere economica

- in Marea Neagra va avea loc o catastrofa care va implica hidrogenul sulfurat.

Nici criza economica nu va trece. Unii dintre cei mai faimosi astrologi au prezis ca problemele economice se vor agrava in 2010 si multe companii mari se vor declara falimentare. Aceasta va duce la foamete, conflicte etnice si religioase si la probleme ecologice. Incalzirea globala va deteriora masiv culturile agricole si un conflict armat este posibil in Asia Centrala. Rusia va fi afectata de un val de cutremure, dintre care unul va distruge o cladire uriasa. Multe cataclisme vor avea loc si pe teritoriul Statelor Unite. Pe 11 noiembrie 2010, un razboi va fi declansat intre doua tari mari, iar numai cei care se vor ascunde in est sau in Caucaz vor supravietui. Patru regi se inclesteaza intr-o batalie si astfel izbucneste cel de-al treilea razboi al lumii, sustin interpretii misterioaselor catrene.

Detonarea Marii Negre

Este interesant cazul "catastrofei" din Marea Neagra, unde este mentionat in mod expres hidrogenul sulfurat. Si asta pentru ca generalul Emil Strainu declara cu ani in urma ca "pe vremea razboiului rece, Uniunea Sovietica avea in vedere producerea unei explozii catastrofale, prin aprinderea hidrogenului sulfurat din Marea Neagra, in cazul unei agresiuni NATO dinspre sud, respectiv Turcia." Conform unor cercetari realizate pe parcursul mai multor decenii, adancul Marii Negre este un rezervor urias de hidrogen sulfurat, un gaz solubil in apa, care se aprinde in contact cu oxigenul atmosferic si care are o putere calorica mai mare decat cea a gazului metan. In caz de cutremur major, sau in caz de interventie umana, acest rezervor urias, de mai multe miliarde de metri cubi, ar putea iesi la suprafata si s-ar putea aprinde instantaneu in contact cu aerul. "Explozia acestei pungi de hidrogen sulfurat este echivalenta celei unei bombe atomice.", spunea generalul Strainu.

O frantuzoaica "vede" intrarea Chinei in conflagratie


Mary Anne


Razboaie, catastrofe naturale si atentate, dar si descoperirea unui remediu pentru cancer - sunt previziunile pentru anul 2010 ale unei prezicatoare franceze, publicate de cotidianul "La voix du nord". Mary-Anne, autointitulata "clarvazatoare internationala", a redactat o lucrare numita "2010 - previziuni aproximative". Printre cele mai optimiste evenimente despre care Mary-Anne sustine ca se vor intampla se numara descoperirea, de catre o femeie, a unui vaccin ce ar putea constitui un remediu pentru cancer. In plus, ea sustine ca, in 5-6 ani, "va fi descoperita o noua planeta cu pamant si apa, in departare". Legat de criza economica, clarvazatoarea sustine ca si anii 2012 si 2013 vor fi grei, iar saracia se va accentua. Consecinta: greve si manifestatii violente, spune Mary-Anne, adaugand ca Guvernul francez nu va fi crutat, iar un atentat impotriva presedintelui Sarkozy nu este exclus. Printre previziunile clarvazatoarei se mai numara intrarea Chinei intr-un razboi, posibil mondial, catastrofe naturale - cutremure si eruptii vulcanice, dar si o posibila imbolnavire a Papei in 2013, care ar putea duce la inlocuirea sa.

Razboiul cu Iranul incepe cu o blocada

Evolutia conflictului dintre Israel si Iran nu este de natura sa risipeasca temerile ca predictiile clarvazatorilor in privinta unui razboi mondial s-ar putea adeveri. Ministrul de Externe israelian, Avigdor Lieberman, declara recent ca SUA ar trebui sa impuna Iranului sanctiuni similare celor impuse Cubei in urma cu 50 de ani. Israelul insista ca SUA sa actioneze unilateral, lasand la o parte sanctiunile Consiliului de Securitate al ONU ca raspuns la activitatea nucleara iraniana. "Suntem ingrijorati de ritmul evenimentelor din sfera internationala. Cred ca de acum incolo Israelul trebuie sa isi schimbe politica fata de Iran si cred ca ar trebui sa cerem SUA aplicarea modelului cubanez. Statele Unite ar putea sa faca singure tot ce este necesar pentru sistarea programului iranian. Modelul cubanez este foarte simplu si si-a dovedit deja eficienta" a declarat Lieberman. Pana acum, atat SUA, cat si alte state dezvoltate au fost reticente cu privire la aplicarea unilaterala de sanctiuni. In acest context, premierul israelian Benjamin Netanyahu a declarat ca tarile ar trebui sa actioneze individual, fara a mai tine cont de Consiliul de Securitate, daca nu reusesc sa se puna de acord in cadrul acestui organism. In 1962, administratia Kennedy a interzis importarea produselor cubaneze, dar si re-exportarea produselor americane din alte tari catre Cuba. Administratiile ulterioare au mentinut embargoul, cu mici modificari.

Programul nuclear iranian merge inainte

Înainte de Revoluþia Islamicã, Teheranul era principalul aliat din Orientul Mijlociu al Washingtonului, care îi susþinea programul nuclear. La 31 de ani de la Revoluþia Islamicã, Teheranul aruncã în jocul negocierilor cu marile puteri cartea uraniului îmbogãþit la 20%, ce-i drept, sub privirile inspectorilor AIEA, iar preºedintele Mahmoud Ahmadinejad a anunþat cã procentul ar putea ajunge chiar la 80%. Pânã acum, unul dintre argumentele constant invocate de Iran ca sã convingã cã programul sãu nuclear, la care lucreaza de zor specialisti rusi (primele victime in cazul unui atac asupra facilitatilor nucleare) are exclusiv scopuri civile era cã uraniul a fost slab îmbogãþit. Asta în condiþiile în care pentru fabricarea unui focos nuclear este nevoie de uraniu puternic îmbogãþit.

China maraie la Statele Unite

Tulburãrile post electorale din Iran sunt un exemplu al "schemei politice" americane ce se ascunde în spatele faþadei cu libertatea de exprimare, considerã Partidul Comunist chinez. În cadrul unui editorial în ziarul formaþiunii politice se aratã cã SUA a folosit "rãzboiul online " pentru a declanºa tulburãrilor post-electorale din Iran de anului trecut, rãspunzându-se astfel indirect discursului lui Hillary Clinton în care aceasta cerea un internet liber în lume. Evolutia relatiilor dintre China si SUA a cunoscut un regres si dupa ce presedintele Barack Obama s-a intalnit cu liderul tibetan Dalai Lama la Casa Alba, departe de ochii presei, spre nemulturmirea oficialitatilor de la Beijing. China il acuza pe liderul spiritual tibetan in exil de separatism si a avertizat ca aceasta intalnire ar putea afecta relatiile de incredere si cooperare dintre Beijing siWashington.

Sorin Avram




2010 - anul inceperii celui de al Treilea Razboi Mondial

16 March, 2010 15:36 PM

Trimite articolul pe mail

[http://www.agentia.org/article_images/2010_anul_inceperii_celui_de_Al_Treilea_Razboi_Mondial_1268746602.jpg]


Preziceri celebre pentru un viitor sumbru



De la Vanga la Nostradamus, clarvazatori din toate timpurile sustin acelasi lucru: un conflict devastator va arunca lumea in haos * Nu vor lipsi atacurile cu arme nucleare, bacteriologice si chimice * Tot in acest an, Marea Neagra ar putea fi tinta unei explozii catastrofale

"În 2010 este debutul celui de-al treilea rãzboi mondial, care va începe în noiembrie ºi se va termina în octombrie 2014. Se va desfãºura, la început, cu arme convenþionale, ca apoi sã aibã loc atacuri cu arme nucleare ºi chimice, spre final", indicã o profeþie a celebrei clarvazatoare Vanga. Originara din Bulgaria, Vangelia Gushterova a devenit cunoscutã dupã ce a prezis, printre altele, data exacta a inceperii celui de-al doilea razboi mondial, moartea lui Stalin, Perestroika, moartea printesei Diana, scufundarea submarinului Kursk si cãderea turnurilor gemene din SUA. Clarvãzãtoarea din Bulgaria spunea cã al Treilea Rãzboi Mondial va fi declanºat în 2010, în momentul în care se va atenta la viaþa unor conducãtori guvernamentali ºi dupã un conflict în zona Hindustan, India.

Vanga a prezis inca din 1989 prabusirea Gemenilor


vanga


Oamenii de ºtiinþã care s-au ocupat îndeaproape de studiul "fenomenului Vanga" au aratat cum a prezis bulgaroaica atacul terorist de la 11 septembrie 2001, asupra Turnurilor Gemene din New York. "Groazã! Groazã! Fraþii din America se prãbuºesc de la mare înãlþime, înjunghiaþi de moarte de ciocurile unor pãsãri de oþel! Apoi, lupii vor ieºi urlând din tufiºuri ºi mult sânge nevinovat va curge în valuri", au fost cuvintele Vangai in 1989. "Traducerea" experþilor ruºi a remarcat în cuvintele sale atât atacul terorist cu avioane civile ("pasari de otel") asupra cladirilor ("frati"- Gemeni), cât ºi replica americanilor în atacarea Irakului - Bush, numele fostului preºedinte american, traducandu-se prin "tufiº". Vizitatã pe timpul vieþii de oameni simpli, dar ºi de regi ºi preºedinþi de stat, de þãrani ºi de miniºtri, bãtrâna þãrancã oarbã este ºi acum veneratã în Bulgaria ca o sfântã care a ajutat sute de mii de oameni sfãtuindu-i în legãturã cu ce le pregãtea viitorul, indiferent de condiþia lor socialã.

Catrenele lui Nostradamus confirma predictiile Vangai

Nostradamus




Vanga nu este insa singura prezicatoare care a vazut inceperea celei de-a treia conflagratii mondiale in 2010. Interpretatorii predictiilor lui Nostradamus vorbesc si ei despre o fecioara misterioasa a carei moarte este dorita si despre un lider "nemilos si insetat de sange", care va conduce cu "sabie si foc". Cercetatorii manuscriselor lui Nostradamus cred ca predictiile pentru 2010 se gasesc in al zecelea catren din ce-a de-a zecea centurie. Pasajul mentioneaza, pe langa fecioara misterioasa si liderul aducator de distrugere, si "Arca de furie a Satanei", iar interpretatorii cred ca aceasta s-ar putea referi la o racheta balistica. Specialistii cred ca in catrene sunt anuntate evenimentele lui 2010:

- posibila incepere a celui de-al treilea razboi mondial in noiembrie (exact ca in predictia Vangai), in care vor fi folosite arme bacteriologice si chimice

- vor exista conflicte intre occidentul european si SUA

- un conflict se va isca intre Marea Britanie si Franta

- exista posibilitatea unui conflict militar in peninsula Crimeea

- Europa va suferi o noua cadere economica

- in Marea Neagra va avea loc o catastrofa care va implica hidrogenul sulfurat.

Nici criza economica nu va trece. Unii dintre cei mai faimosi astrologi au prezis ca problemele economice se vor agrava in 2010 si multe companii mari se vor declara falimentare. Aceasta va duce la foamete, conflicte etnice si religioase si la probleme ecologice. Incalzirea globala va deteriora masiv culturile agricole si un conflict armat este posibil in Asia Centrala. Rusia va fi afectata de un val de cutremure, dintre care unul va distruge o cladire uriasa. Multe cataclisme vor avea loc si pe teritoriul Statelor Unite. Pe 11 noiembrie 2010, un razboi va fi declansat intre doua tari mari, iar numai cei care se vor ascunde in est sau in Caucaz vor supravietui. Patru regi se inclesteaza intr-o batalie si astfel izbucneste cel de-al treilea razboi al lumii, sustin interpretii misterioaselor catrene.

Detonarea Marii Negre

Este interesant cazul "catastrofei" din Marea Neagra, unde este mentionat in mod expres hidrogenul sulfurat. Si asta pentru ca generalul Emil Strainu declara cu ani in urma ca "pe vremea razboiului rece, Uniunea Sovietica avea in vedere producerea unei explozii catastrofale, prin aprinderea hidrogenului sulfurat din Marea Neagra, in cazul unei agresiuni NATO dinspre sud, respectiv Turcia." Conform unor cercetari realizate pe parcursul mai multor decenii, adancul Marii Negre este un rezervor urias de hidrogen sulfurat, un gaz solubil in apa, care se aprinde in contact cu oxigenul atmosferic si care are o putere calorica mai mare decat cea a gazului metan. In caz de cutremur major, sau in caz de interventie umana, acest rezervor urias, de mai multe miliarde de metri cubi, ar putea iesi la suprafata si s-ar putea aprinde instantaneu in contact cu aerul. "Explozia acestei pungi de hidrogen sulfurat este echivalenta celei unei bombe atomice.", spunea generalul Strainu.

O frantuzoaica "vede" intrarea Chinei in conflagratie


Mary Anne


Razboaie, catastrofe naturale si atentate, dar si descoperirea unui remediu pentru cancer - sunt previziunile pentru anul 2010 ale unei prezicatoare franceze, publicate de cotidianul "La voix du nord". Mary-Anne, autointitulata "clarvazatoare internationala", a redactat o lucrare numita "2010 - previziuni aproximative". Printre cele mai optimiste evenimente despre care Mary-Anne sustine ca se vor intampla se numara descoperirea, de catre o femeie, a unui vaccin ce ar putea constitui un remediu pentru cancer. In plus, ea sustine ca, in 5-6 ani, "va fi descoperita o noua planeta cu pamant si apa, in departare". Legat de criza economica, clarvazatoarea sustine ca si anii 2012 si 2013 vor fi grei, iar saracia se va accentua. Consecinta: greve si manifestatii violente, spune Mary-Anne, adaugand ca Guvernul francez nu va fi crutat, iar un atentat impotriva presedintelui Sarkozy nu este exclus. Printre previziunile clarvazatoarei se mai numara intrarea Chinei intr-un razboi, posibil mondial, catastrofe naturale - cutremure si eruptii vulcanice, dar si o posibila imbolnavire a Papei in 2013, care ar putea duce la inlocuirea sa.

Razboiul cu Iranul incepe cu o blocada

Evolutia conflictului dintre Israel si Iran nu este de natura sa risipeasca temerile ca predictiile clarvazatorilor in privinta unui razboi mondial s-ar putea adeveri. Ministrul de Externe israelian, Avigdor Lieberman, declara recent ca SUA ar trebui sa impuna Iranului sanctiuni similare celor impuse Cubei in urma cu 50 de ani. Israelul insista ca SUA sa actioneze unilateral, lasand la o parte sanctiunile Consiliului de Securitate al ONU ca raspuns la activitatea nucleara iraniana. "Suntem ingrijorati de ritmul evenimentelor din sfera internationala. Cred ca de acum incolo Israelul trebuie sa isi schimbe politica fata de Iran si cred ca ar trebui sa cerem SUA aplicarea modelului cubanez. Statele Unite ar putea sa faca singure tot ce este necesar pentru sistarea programului iranian. Modelul cubanez este foarte simplu si si-a dovedit deja eficienta" a declarat Lieberman. Pana acum, atat SUA, cat si alte state dezvoltate au fost reticente cu privire la aplicarea unilaterala de sanctiuni. In acest context, premierul israelian Benjamin Netanyahu a declarat ca tarile ar trebui sa actioneze individual, fara a mai tine cont de Consiliul de Securitate, daca nu reusesc sa se puna de acord in cadrul acestui organism. In 1962, administratia Kennedy a interzis importarea produselor cubaneze, dar si re-exportarea produselor americane din alte tari catre Cuba. Administratiile ulterioare au mentinut embargoul, cu mici modificari.

Programul nuclear iranian merge inainte

Înainte de Revoluþia Islamicã, Teheranul era principalul aliat din Orientul Mijlociu al Washingtonului, care îi susþinea programul nuclear. La 31 de ani de la Revoluþia Islamicã, Teheranul aruncã în jocul negocierilor cu marile puteri cartea uraniului îmbogãþit la 20%, ce-i drept, sub privirile inspectorilor AIEA, iar preºedintele Mahmoud Ahmadinejad a anunþat cã procentul ar putea ajunge chiar la 80%. Pânã acum, unul dintre argumentele constant invocate de Iran ca sã convingã cã programul sãu nuclear, la care lucreaza de zor specialisti rusi (primele victime in cazul unui atac asupra facilitatilor nucleare) are exclusiv scopuri civile era cã uraniul a fost slab îmbogãþit. Asta în condiþiile în care pentru fabricarea unui focos nuclear este nevoie de uraniu puternic îmbogãþit.

China maraie la Statele Unite

Tulburãrile post electorale din Iran sunt un exemplu al "schemei politice" americane ce se ascunde în spatele faþadei cu libertatea de exprimare, considerã Partidul Comunist chinez. În cadrul unui editorial în ziarul formaþiunii politice se aratã cã SUA a folosit "rãzboiul online " pentru a declanºa tulburãrilor post-electorale din Iran de anului trecut, rãspunzându-se astfel indirect discursului lui Hillary Clinton în care aceasta cerea un internet liber în lume. Evolutia relatiilor dintre China si SUA a cunoscut un regres si dupa ce presedintele Barack Obama s-a intalnit cu liderul tibetan Dalai Lama la Casa Alba, departe de ochii presei, spre nemulturmirea oficialitatilor de la Beijing. China il acuza pe liderul spiritual tibetan in exil de separatism si a avertizat ca aceasta intalnire ar putea afecta relatiile de incredere si cooperare dintre Beijing siWashington.

Sorin Avram


































myalma95
Postat pe 29 Noiembrie 2010 17:49
Formarea corpului haric



De 2000 de ani, mijlocul ideal pentru purificarea unui loc, precum si pentru purificarea aurei, consta in rostirea celui mai puternic Nume din Terra aurica - Numele lui Iisus Hristos.

Daca o singura persoana ar rosti, cel putin o singura data pe zi, Numele lui Iisus Hristos - de exemplu, in cadrul locului de munca, acasa, pe strada - noxele aurice s-ar sterge ca de la sine. Prin rostirea Numelui lui Iisus Hristos, la parasirea locului de munca sau inainte de a ajunge acasa dupa o zi de munca, corpul sufletului se curata instantaneu, eliminandu-se posibilitatea defularii violente a incarcaturii emotionale negative si a nervilor acasa.

In timpul rugaciunii ori a rostirii Numelui lui Iisus Hristos, se activeaza corpul haric al plaselor mesianice, care curata totul. Prin formarea plaselor mesianice, toate petele intunecate de la nivelul aurei unui om ori de la nivelul unui loc sunt eliminate, iar petele maronii (care indica neiertarea pentru greselile comise) sau petele cenusii (care indica autoinvinovatirea) dispar ca prin farmec.

Pentru omul zilelor noastre, rugaciunea crestina si rostirea cu voce tare a Numelui lui Iisus Hristos este medicamentul universal care vindeca orice boala. Este foarte alarmant faptul ca, intre atatea tipuri de medicamente, carora li se face reclama prin spoturi publicitare si in care se investesc bani si inteligenta, nu exista nici o reclama care sa explice eficienta suprema a rugaciunii - simpla rugaciune, cum ii spun unii contemporani, atat de siguri pe realizarile erei moderne.

Foarte interesant este cazul ateilor care, daca sunt drepti si curati, pot incepe curatirea aurei dinspre corpul fizic, iar nu dinspre plasele mesianice. Interesant este si faptul ca ateii (mai corect spus, cei care se considera atei), daca pronunta numele lui Iisus Hristos, raman curati mai mult timp decat cei ce se roaga des; fiind un material ,,brut'', inca neslefuit, ateii au o inertie aurica mai mare.

In momentul in care doi oameni rostesc cu voce tare Numele lui Iisus Hristos sau se roaga in comun se formeaza o cupola mesianica comuna, cu circumferinta de cel putin 21 de pasi, iar in interiorul acesteia apare o linie divina comuna. Plasele mesianice activate cat mai mult timp intr-un loc oarecare, permit arderea tuturor noxelor aurice.

Interactiunea aurei unui om, care are format corpul haric al plaselor mesianice, cu aura altor oameni care nu il au format, prilejuieste un spectacol magnific de lumina, sunet, culoare si mirosuri.

Sa ne imaginam o petrecere mondena - o receptie la un restaurant - la care sunt adunate aproximtiv 50 de persoane. Fiecare dintre aceste persoane are propriile sale noxe lipite de aura. Unele persoane resimt invidie fata de situatia vestimentara, sociala sau financiara a celor din jur. Altele afiseaza ostentativ vesminte ,,de firma'', in pas cu moda, masini scumpe sau bijuterii. Unii barbati ravnesc pe ascuns la sotiile celor de alaturi sau la modul in care oamenii de afaceri au reusit sa castige in timp scurt averi importante. Sunt si din cei care jubileaza, amintindu-si ,,tunurile'' sau de ,,tepele'' prin care s-au imbogatit. Exista in grup atat femei, cat si barbati rosi de gelozie, care-si privesc comesenii cu zambete fatarnice ori cu invidie abia disimulata.

Toata aceasta societate ,,selecta'' care se constutuie la o petrecere mondena, formeaza o aura comuna de aproximativ 100 de metri, a carei rezultanta vectoriala se manifesta ca luminozitate, culoare, miros si sunet. Firesc, rezultanta aurei comune nu poate avea decat culoarea gri-cenusie cu inflexiuni negre, emite un sunet suparator si un miros asemanator celui dintr-un container de gunoi care a stat prea mult timp sub arsita soarelui.

Daca una dintre persoanele prezente la petrecere rosteste - chiar si intr-o discutie - Numele lui Iisus Hristos, se produce fenomenul uimitor al formarii instantanee a plaselor mesianice. Prima care isi formeaza plasele mesianice este persoana care a rostit, chiar si intr-o discutie banala, Numele lui Iisus Hristos. Incredibil de repede, plasa mesianica devine din ce in ce mai mare, acoperind aura comuna a locului in care se afla cele 50 de persoane. Timp de aproximativ 30 de secunde, aura comuna pare a fi in flacari: scurt-circuite, fulgere luminoase insotite de sunete inalte si de mirosuri placute.

Cand cele 30 de secunde se vor fi scurs, plasa mesianica se stinge, iar aura comuna se purifica: toate noxele au disparut ca prin farmec. Cel putin pana la lasarea intunericului nu se mai intampla nimic neplacut. Chiar daca, in virtutea obisnuintei capatate in timp, cei prezenti se gandesc inca la ale lor, se simte o usoara stanjeneala generala si o usoara indispozitie cand este atacat un subiect delicat. O umbra de inviorare si de buna dispozitie se asterne peste cei prezenti; fiecare, interior, parca isi descopera o alta fata si pare a fi animat de sentimente mai bune, dornic, dintr-o data, sa se impace cu toti si cu toate. Pe lungimea de unda a unui clarvazator nu mai ramane decat un miros covarsitor de paine calda, abia scoasa din cuptor, inmuiata in vin rosu.

Prin formarea corpului haric al plaselor mesianice, fiecare om continua in planul terestru, prin exercitarea liberului arbitru, activitatea lui Iisus Hristos, participand constient la ,, eradicarea rapida a samantei raului din locuinta fiilor femeii'', dupa cum se spune in lumea eterica. ...

Daca doi sau mai multi oameni (trebuie sa fie cel putin doi oameni) rostesc impreuna Numele lui Iisus Hristos, se formeaza o structura aurica comuna care-i invaluie pe toti; de asemenea, se formeaza o singura linie divina.

Instantaneu, din prezentul continuu in care se manifesta in Trupul de slava, invizibil perceptiei normale, Iisus Hristos se alatura celor aflati in trupul fizic, implinind cele ce le-a spus la inceputul erei crestine, in fata Apostolilor

(Matei: 18-20): ,,PENTRU CA UNDE SUNT DOI SAU TREI ADUNATI IN NUMELE MEU, ACOLO EU SUNT IN MIJLOCUL LOR''




Si ma gandesc yo....nu ne va lasa Iisus sa disparem...
myalma95
Postat pe 29 Noiembrie 2010 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa aleg cu mintea sau cu sufletul? Pasiune sau respect? 234 De la: kudika_981320 28 Martie 2015 08:56
Am pofta de deschis subiecte !!! :)))) 0 De la: 14 Mai 2011 20:21
Help ! Cum sa procedeze prietena mea ? 16 De la: Cristian_Popescu_1 16 Aprilie 2012 17:58
OARE ?............ 3 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:21
De unde citim? 30 De la: battleofwits 1 Martie 2011 15:57