Setari Cookie-uri

candida

buna...acum apoximativ 3 saptamani am observat ca am secretii vaginale galbui si am stat o saptamana asa dupa care am mers la o farmacie si am cerut ajutor...farmacista mi-a recomandat fluconazol...l-am cumparat si am luat prima doza ...dupa 7 zile am luat si a doua doza...da scurgerile tot nu s-au oprit,,,ce ar trebui sa fac...??multumesc pentru raspunsuri
d3lya_healthy
Postat pe 1 Noiembrie 2010 17:12
De la: d3lya_healthy, la data 2010-11-01 17:12:10buna...acum apoximativ 3 saptamani am observat ca am secretii vaginale galbui si am stat o saptamana asa dupa care am mers la o farmacie si am cerut ajutor...farmacista mi-a recomandat fluconazol...l-am cumparat si am luat prima doza ...dupa 7 zile am luat si a doua doza...da scurgerile tot nu s-au oprit,,,ce ar trebui sa fac...??multumesc pentru raspunsuri

dar tie cine ti`a spus ca ai candida fata draga?
de ginecolog ai auzit?
AdrianaR
Postat pe 1 Noiembrie 2010 17:21
De la: d3lya_healthy, la data 2010-11-01 17:12:10buna...acum apoximativ 3 saptamani am observat ca am secretii vaginale galbui si am stat o saptamana asa dupa care am mers la o farmacie si am cerut ajutor...farmacista mi-a recomandat fluconazol...l-am cumparat si am luat prima doza ...dupa 7 zile am luat si a doua doza...da scurgerile tot nu s-au oprit,,,ce ar trebui sa fac...??multumesc pentru raspunsuri


cauzele pot fi multiple..daca ai secretii anormale nu inseamna ca de vina e doar candida..asadar primul pas e sa mergi la ginecolog si nu sa iei pastile asa prescrise de farmacista.
criss84
Postat pe 1 Noiembrie 2010 18:29
De la: d3lya_healthy, la data 2010-11-01 17:12:10buna...acum apoximativ 3 saptamani am observat ca am secretii vaginale galbui si am stat o saptamana asa dupa care am mers la o farmacie si am cerut ajutor...farmacista mi-a recomandat fluconazol...l-am cumparat si am luat prima doza ...dupa 7 zile am luat si a doua doza...da scurgerile tot nu s-au oprit,,,ce ar trebui sa fac...??multumesc pentru raspunsuri


iubita, fluconazol ul este folosit la candida orala, pt candida vaginala iti recomand ovule Pimafucin(sunt 3 in cutie si se introduc seara), unguent Nidoflor sa scapi de mancarimi, te speli cu apa calduta in care ai pus bicarbonat de sodiu(cumperi de la farmacie, e mai bun) sau pui otet. Consuma lactate si usturoi. Schimba des lenjeria, sa fie musai din bumbac, nu purta pantaloni foarte stramti. Multa sanatate.
lover_woman
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
candida 6 De la: kudika_24917 25 Iulie 2013 13:42
imi doresc un copil ...........enorm 79 De la: Mihaela214 18 Iunie 2011 19:06
Fiv cu ovocite donate 4 De la: marilyn37 6 Noiembrie 2010 17:59
Legea Drepturilor Pacientului – Legea nr.46/2003 1 De la: nonado 8 Aprilie 2010 22:49
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: Madwtza 7 Aprilie 2010 18:44