Setari Cookie-uri

Resuscitarea sperantei

De la: lempika, la data 2010-11-03 09:27:54sunt o groaza de femei care au copii din casatorii anterioare si cu toate astea si au gasit barbati ...dar la fel de multe care nu si au mai gasit ...probabil devin prea pretentioase sau naiba stie...nu stiu ce e mai bine sa stai cu o persoana pe care o iubesti chit ca ti face cateva figuri, te inseala , etc da stii ca tot la tine vine sau....sa te desparti, sa ai mandria ta si sa intri intr o depresie din asta frumoasa din care nu te mai scoate nici naiba ...deci nu inteleg , te desparti bun...te desparti ca sa scapi de tot raul, si iti spui mai bine acum decat mai tarziu dar...nu vad rostul depresiei daca ai vrut sa scapi de ceva rau , si daca te tine cativa ani si te schimba definitiv??? inseamna ca mai mult rau ti ai facut nu?? adica mai bine stateai cu ala chit ca ti facea ce ti facea , poate era putin mai bine decat depresia prin care treci ... ....


Cu ex sotul cred ca o mai taraiam o vreme, prob cu mom bunicele si altele mai rele...dar probabil intr-un final nu am mai fi rezistat si tot aici am fi ajuns ca eu cu siguranta nu as fi putut suporta la nesfarsit...am crezut cu tarie ca se poate mai bine de atat cat aveam...adica foarte putin..mi-am dat o sansa...macar incerc....daca nu as fi incercat poate as regretat mai tarziu ca nu am incercat....depresia ar putea survenii din cauza faptului ca imi e ciuda ca viata mea nu a fost pana acum cum ar fi trebuit sa fie...banala ca a multora sau cel putin cat d ecat ok...Probabil ca o sa mai fac incercari adica ceva relatii...si pana la urma os a ma opresc la cineva care sa fie cat de cat in parametrii normali si apai cum o fi viata mea asa va fi buan rea asta este...dar macar am incercat...sunt impacata ca am luat decizia de a div avand motive intemeiate...si cu toate astea am incercat totusi sa salvez ceva ....daca mai era ceva de salvat as fi reusit...daca nu am reusit insemana ca nu aveam ce sa mai salvez....
evelyne15
Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:54
Pai poate ca prea te multumesti cu orice, si de asta ai ajuns unde ai ajuns. Nu e bine sa avem nici standarde prea inalte dar nici asa, sa acceptam pe oricine. Incearca sa gasesti pe cineva care sa te ajute, sa te imbogateasca sufleteste, sa te iubeasca si sa te faca sa te simti femeie. Mai stii cum este? Asa, ce vei face?! Vei tot schimba partenerii, la nesfarsit... Daca esti credincioasa, du-te si te roaga lui Dumnezeu sa te lumineze si sa-ti gasesti un barbat bun, pentru ca unele lucruri pot fi rezolvate numai asa.
Micael
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:17
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 09:30:28
De la: evelyne15, la data 2010-11-02 23:27:58
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 23:18:50"Probabil ca asta ar fi mai bine sa stau doar eu cu bubulina mea o vreme dar imi e frica ca o sa cad in vre-o depresie naibii si apai cand vine taicaso sa o vada arunc cu cratite si cu tigai dupa el.. ca de ce e viata mea asa"

Cum sa arunci cu cratite dupa el? Copilul sper ca nu vede si nu aude certurile voastre si mai sper ca esti o femeie inteligenta si ca nu ii spui lucruri urate despre tatal ei.


Noo deloc, nu ne-am certat niciodata in prezenta ei, defapt nu ne-am certat din martie cred...poate ca mai bagam un apropo...da ma enervasem... ca intrase in casa asta pe la mjl lui sept... si direct m-a intrebat, unde-mi sunt sandalele, pantalonii scurti, slipiii ohhhh... si atunci l-am intrebat da unde mergi draga in concediu??" rasp " unde vreau eu" am fost nervoasa 10 min dar imi trecuse dupa aia...am avut grija in tot acest timp sa creez o atmosfera frumoas cand vevea" ii ziceam mereu fetitei uite iubita el e taticu tau si bla bla bla" ultima data zici ca eram familia ideala, fugeam prin casa ca bezmetici, ne jucam cu copilul cu mingea, toata lumea radea in hohote...ca sa se simta bine domnul....dar tot ca pixu e si tot nu vine la 2-3 sapt asta e tata??? nu o sa am de gand sa-i spun copilului nimic rau despre el... poate ca doar o sa-i spun lui sa nu se mai deranjeze nci la 2-3 sapt ca e cam zero cred eu.Eventualele discutiile contradictorii le-am avut prin mailuri


Inteleg ca intre tine si sotul tau sunt datorii neplatite,cel putin din partea ta,DAR sa nu-l lasi sa-si mai vada copilul mi se pare mult prea mult.Cand e vorba de copil incearca sa lasi razbunarea deoparte si sa te gandesti ce e mai bine pentru ea.Un copil are nevoie si de mama si de tata asa ca nu lasa sa creasca fara tata doar din razbunare(asa cum fac majoritatea femeilor).Poate ca nu a fost un sot bun pentru tine dar poate o sa fie un tata bun pentru ea.


Ideea ca ca de cand ne-am desp am tinut in mod special ca el sa fie in viata ei, sa se bucure de ea si fetita de el...sa stie ca are un tata pe lumea.......el zice ca o iubeste de nu mai poate..dar vine rar zic eu la 2-3 sapt chiar si la 1 si jum...eu chiar am incercat sa-l fac sa vina la ea....ii trimiteam mereu poze cu ea, ii spuneam cand ma intreba ce mai face nou, evolutia ei, i-am trimis diverse materiale, articolele legate de implicarea tatilor in viata copiilor lor in cazul unui div si modul cum ar trebui sa se desfasoare lucrurile...da pozele la un mom dat nici nu le-a deschis... d eintrebat nu mai intreba...asa ca nu am mai trimis nici poze nici alte chestii....venea la ea doar de gura parintilor lui si de rusinea fata d emine.....ca in rest era preocupat de prob din viata lui... ...cum ai zis tu asta am zis si eu d ela inceput, ca poate fi totusi un tata bun pt fetita lui....dar acum....pur si simplu ma simt jignita de atitudinea lui fata de fetita.....e pur si simplu o jignire prezenta lui in viat ei atat de rar....saptamani in sir zilnic el zice maine vin, sigur vin si uite asa 2 sapt...vin la ora aia si nu mai venea si copilul era aproape adormit o vedea 10-15 min si gata ????/de aiia imi vine sa zic stop ca nu e serios deloc si copilul creste si nu poate tot fi amagit si dezamagit.... s
evelyne15
Postat pe 4 Noiembrie 2010 16:43
De la: Micael, la data 2010-11-04 15:17:53Pai poate ca prea te multumesti cu orice, si de asta ai ajuns unde ai ajuns. Nu e bine sa avem nici standarde prea inalte dar nici asa, sa acceptam pe oricine. Incearca sa gasesti pe cineva care sa te ajute, sa te imbogateasca sufleteste, sa te iubeasca si sa te faca sa te simti femeie. Mai stii cum este? Asa, ce vei face?! Vei tot schimba partenerii, la nesfarsit... Daca esti credincioasa, du-te si te roaga lui Dumnezeu sa te lumineze si sa-ti gasesti un barbat bun, pentru ca unele lucruri pot fi rezolvate numai asa.


Probabil ca nu mai stiu cum e sa fi femeie cu adevarat...parca am impresia ca sentim lor au fost din prisma beneficiilor pe care le ofer: adica sunt fata buna, de casa, fac mancare, curatenie...asa cum zicea actualul..." ca dor de aia te insori??????si eu am zis" pai eu credeam ca te insori,pt ca iubesti, iti iei un suflet langa tine.. nu slujnica.Am incercat sa-i explic ca aspectele casnice sunt BONUS Probabil ca o sa incerc sa ma indrept din nou spre dumnezeu ca din pacate m-am cam indepartat
evelyne15
Postat pe 4 Noiembrie 2010 16:52
De la: evelyne15, la data 2010-11-04 16:52:23
De la: Micael, la data 2010-11-04 15:17:53Pai poate ca prea te multumesti cu orice, si de asta ai ajuns unde ai ajuns. Nu e bine sa avem nici standarde prea inalte dar nici asa, sa acceptam pe oricine. Incearca sa gasesti pe cineva care sa te ajute, sa te imbogateasca sufleteste, sa te iubeasca si sa te faca sa te simti femeie. Mai stii cum este? Asa, ce vei face?! Vei tot schimba partenerii, la nesfarsit... Daca esti credincioasa, du-te si te roaga lui Dumnezeu sa te lumineze si sa-ti gasesti un barbat bun, pentru ca unele lucruri pot fi rezolvate numai asa.


Probabil ca nu mai stiu cum e sa fi femeie cu adevarat...parca am impresia ca sentim lor au fost din prisma beneficiilor pe care le ofer: adica sunt fata buna, de casa, fac mancare, curatenie...asa cum zicea actualul..." ca dor de aia te insori??????si eu am zis" pai eu credeam ca te insori,pt ca iubesti, iti iei un suflet langa tine.. nu slujnica.Am incercat sa-i explic ca aspectele casnice sunt BONUS Probabil ca o sa incerc sa ma indrept din nou spre dumnezeu ca din pacate m-am cam indepartat


Evelyne, poate ar trebui sa te preocupi mai mult de tine, sa incepi sa te rasfeti si sa fi mai egoista, in sensul sa pui pe primul plan nevoile tale si apoi ale partenerului. Un barbat cand ii canti in struna si ii faci toate voile, interpreteaza ca esti disperata si incepe sa speculeze asta. Pe de alta parte nu mai are ocazia sa lupte ca sa te cucereasca, adica sa-si demonstreze masculinitatea si puterea de seductie, din moment ce tu te oferi pe tava! Chiar si dupa ce iti vei gasi un partener, sfatul meu este sa nu lasi acest lucru sa-ti afecteze personalitatea, sa continui sa fi tu, sa-ti pastrezi preocuparile si tabieturile, sa iesi cu prietenii, sa iesi sa te distrezi, sa ai anumite activitati in care sa nu-l implici si pe el. Poarta-te natural si firesc, fara sa-ti pui problema ´´oare ce va crede daca... fac cutare sau cutare lucru?´´, cauta tot timpul sa te reinventezi, fa schimbari in felul cum arati, bucura-te de orice mic lucru din jurul tau si, mai ales roaga-te in continuare si o sa fie bine! Te pup!
mika76
Postat pe 4 Noiembrie 2010 20:47
Aaaa, iar cu fostul sot fi mai indiferenta cand vine sa vada fetita, ignora-l!
Parfumeaza-te, machiaza-te si aranjeaza-te ca si cum ai pleca la o intalnire dupa ce termina el vizita.
mika76
Postat pe 4 Noiembrie 2010 21:03
De la: mika76, la data 2010-11-04 21:03:50Aaaa, iar cu fostul sot fi mai indiferenta cand vine sa vada fetita, ignora-l!
Parfumeaza-te, machiaza-te si aranjeaza-te ca si cum ai pleca la o intalnire dupa ce termina el vizita.


Off ai dreptate ,asta ma incercat sa fac , in rel asta am facut cam cum am vrut eu....pt ca mi-a fost hai sa nu zic indif dar oricum, am fost mai egoista si cum i-am dat un pic, poc ...anyways.. treaba cu indiferenta cred ca functioneaza, m-am desp de 3 ori de acest prieten pe dif motive... m-am impacat cu el de fiecare data pt ca insista foarte mult dupa fiecare impacare l-am vazut tot mai aprins, tot sa-mi faca pe plac...dar poc mai gafeaza din cand in cand ...... mi-a scris si poezii si zeci de mesaje si mailuri si zilele astea si eu tot nu zic inca....cu ex sot cred ca nu am parut deloc indiferenta, nici disperata,dar probabil m-a simtit...dar acum sunt hot sa fac pe indif...de fiecare data cand venea eu eram aranjata si ok... de fiecare data ma complimenta...imi trimitea mesaje ca lasu dupa intalnire gen " arati asa de bine, esti cea mai dulce fiinta pe care am cunoscut-o" si " esti minunataaa si mi-ai daruit cel mai minunat copil" si din astea bla bla . dar nu mai conteaza oricum acum am sa fac pe indif, sa-i arat ca imi e bine... ca el e ciudos de fel.. doar asa sa se oftice, nu ca as mai rezolva ceva
evelyne15
Postat pe 4 Noiembrie 2010 21:25
oare mai exista vreo tara in lumea asta unde femeile sa se considere cu adevarat realizate doar daca sunt ...... neveste ?
perce_neige
Postat pe 4 Noiembrie 2010 21:52
De la: perce_neige, la data 2010-11-04 21:52:01oare mai exista vreo tara in lumea asta unde femeile sa se considere cu adevarat realizate doar daca sunt ...... neveste ?


Nu stiu. Dar in toate tarile exista femei care se considera cu adevarat realizate fiindca sunt mame.
Sau poate sotiile de regi si printi?
mika76
Postat pe 4 Noiembrie 2010 22:00
De la: perce_neige, la data 2010-11-04 21:52:01oare mai exista vreo tara in lumea asta unde femeile sa se considere cu adevarat realizate doar daca sunt ...... neveste ?


....am inteles apropoul....am fost cu el de la 17 ani m-am casatorit la 22 am impresia ca asa a fost toata viata mea cu el sau casatorita... asta e normalitatea poe care o cunosc....asta e normalitatea tuturor celor din jur....imi e dor de rutina aceea gen mancat impreuna,dormit impreuna,vizite, oaspeti,mesele din weekend impreuna...am fost scoasa brusc din acest gen de viata...si pusa intr-o alta....cariera mea e undeva departe...si asta facea parte din normalitatea mea....as putea sa am inapoi dar trebuie si e mai bine sa fiu alaturi de copilul meu....acum sunt o mama singura ...altfel decat toata lumea...si da, eu vreau sa fiu ca toata lumea...am impresia ca asta imi da echilibru.....am incercat sa recreez acea normalitate cu alt personaj .....a fost oarecum bine... dar totusi prea repede .
evelyne15
Postat pe 5 Noiembrie 2010 08:53
De la: evelyne15, la data 2010-11-05 08:53:00[quote 21:52:01'
....am inteles apropoul....am fost cu el de la 17 ani m-am casatorit la 22 am impresia ca asa a fost toata viata mea cu el sau casatorita... asta e normalitatea poe care o cunosc....asta e normalitatea tuturor celor din jur....imi e dor de rutina aceea gen mancat impreuna,dormit impreuna,vizite, oaspeti,mesele din weekend impreuna...am fost scoasa brusc din acest gen de viata...si pusa intr-o alta....cariera mea e undeva departe...si asta facea parte din normalitatea mea....as putea sa am inapoi dar trebuie si e mai bine sa fiu alaturi de copilul meu....acum sunt o mama singura ...altfel decat toata lumea...si da, eu vreau sa fiu ca toata lumea...am impresia ca asta imi da echilibru.....am incercat sa recreez acea normalitate cu alt personaj .....a fost oarecum bine... dar totusi prea repede .


eu am fost cu el de la 18 , m-am casatorit la 23 si am divortat la 43 ; si eu sunt o mama singura si ce-i cu asta ? ar trebui sa torn benzina si sa-mi dau foc doar pentru ca nu sunt ca celelalte femei din jurul meu ? nici ele nu-mi traiesc viata , nici eu pe a lor . ce e normal pentru ele poate nu e normal pentru mine si invers . nu spun ca ar trebui sa ramai singura , ci ca nu mi se pare corect fata de tine , in primul rand , sa intri intr-o relatie doar ca sa fii in rand cu lumea . sunt o gramada de site-uri care trateaza tema ,, dezvoltare personala " - banuiesc ca esti in concediu ptr cresterea copilului , deci ai ceva timp liber ; cauta , citeste , aplica ceea ce crezi ca ti se potriveste , reorganizeaza-ti scara de valori .......... vei vedea ca , schimbandu-ti atitudinea fata de tine si fata de ceilalti , cu timpul si ceilalti isi vor schimba atitudinea fata de tine .
perce_neige
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:39
De la: perce_neige, la data 2010-11-05 17:39:07
De la: evelyne15, la data 2010-11-05 08:53:00[quote 21:52:01'
....am inteles apropoul....am fost cu el de la 17 ani m-am casatorit la 22 am impresia ca asa a fost toata viata mea cu el sau casatorita... asta e normalitatea poe care o cunosc....asta e normalitatea tuturor celor din jur....imi e dor de rutina aceea gen mancat impreuna,dormit impreuna,vizite, oaspeti,mesele din weekend impreuna...am fost scoasa brusc din acest gen de viata...si pusa intr-o alta....cariera mea e undeva departe...si asta facea parte din normalitatea mea....as putea sa am inapoi dar trebuie si e mai bine sa fiu alaturi de copilul meu....acum sunt o mama singura ...altfel decat toata lumea...si da, eu vreau sa fiu ca toata lumea...am impresia ca asta imi da echilibru.....am incercat sa recreez acea normalitate cu alt personaj .....a fost oarecum bine... dar totusi prea repede .


eu am fost cu el de la 18 , m-am casatorit la 23 si am divortat la 43 ; si eu sunt o mama singura si ce-i cu asta ? ar trebui sa torn benzina si sa-mi dau foc doar pentru ca nu sunt ca celelalte femei din jurul meu ? nici ele nu-mi traiesc viata , nici eu pe a lor . ce e normal pentru ele poate nu e normal pentru mine si invers . nu spun ca ar trebui sa ramai singura , ci ca nu mi se pare corect fata de tine , in primul rand , sa intri intr-o relatie doar ca sa fii in rand cu lumea . sunt o gramada de site-uri care trateaza tema ,, dezvoltare personala " - banuiesc ca esti in concediu ptr cresterea copilului , deci ai ceva timp liber ; cauta , citeste , aplica ceea ce crezi ca ti se potriveste , reorganizeaza-ti scara de valori .......... vei vedea ca , schimbandu-ti atitudinea fata de tine si fata de ceilalti , cu timpul si ceilalti isi vor schimba atitudinea fata de tine .

Corect!!!
The_Exile
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:41
De la: perce_neige, la data 2010-11-05 17:39:07
De la: evelyne15, la data 2010-11-05 08:53:00[quote 21:52:01'
....am inteles apropoul....am fost cu el de la 17 ani m-am casatorit la 22 am impresia ca asa a fost toata viata mea cu el sau casatorita... asta e normalitatea poe care o cunosc....asta e normalitatea tuturor celor din jur....imi e dor de rutina aceea gen mancat impreuna,dormit impreuna,vizite, oaspeti,mesele din weekend impreuna...am fost scoasa brusc din acest gen de viata...si pusa intr-o alta....cariera mea e undeva departe...si asta facea parte din normalitatea mea....as putea sa am inapoi dar trebuie si e mai bine sa fiu alaturi de copilul meu....acum sunt o mama singura ...altfel decat toata lumea...si da, eu vreau sa fiu ca toata lumea...am impresia ca asta imi da echilibru.....am incercat sa recreez acea normalitate cu alt personaj .....a fost oarecum bine... dar totusi prea repede .


eu am fost cu el de la 18 , m-am casatorit la 23 si am divortat la 43 ; si eu sunt o mama singura si ce-i cu asta ? ar trebui sa torn benzina si sa-mi dau foc doar pentru ca nu sunt ca celelalte femei din jurul meu ? nici ele nu-mi traiesc viata , nici eu pe a lor . ce e normal pentru ele poate nu e normal pentru mine si invers . nu spun ca ar trebui sa ramai singura , ci ca nu mi se pare corect fata de tine , in primul rand , sa intri intr-o relatie doar ca sa fii in rand cu lumea . sunt o gramada de site-uri care trateaza tema ,, dezvoltare personala " - banuiesc ca esti in concediu ptr cresterea copilului , deci ai ceva timp liber ; cauta , citeste , aplica ceea ce crezi ca ti se potriveste , reorganizeaza-ti scara de valori .......... vei vedea ca , schimbandu-ti atitudinea fata de tine si fata de ceilalti , cu timpul si ceilalti isi vor schimba atitudinea fata de tine .


Tot atat de optimista si imapacata ai fost atunci cand ai divortat?si cati ani avea copilul tau? tu poate ti-ai dorit sa iesi din acea casatorie si ai fost preg pt asta sau poate nu ,cine stie...normaL ca nu-ti venea sa torni benzina pe tine ca nu esti ca celelalte femei daca nu-ti mai doreai postura lor........depinde fiecare ce-si doreste.......Nu intru intr-o rel pt lumea si pt a fi in rand cu lumea... o fac pt mine... pt ca am nevoie de cineva in viata mea pt sufletul meu....nu vreau sa fiu tratata ca o carpa...nu permit orice, cel putim de acum in colo...dar ideea era ca vad prezentul si sfarsitul in paralel si ca sar ca arsa la prima gafa, pt ca tocmai nu mai vreau sa accept nimic incorect.... nu cer mai mult decat dau.Referitor la dezvoltarea personala , o sa studiez.Multumesc
evelyne15
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:59
inca ceva...s ti cum mi se intampla?? ex sot facut ceva se ruga, ma ruga, sa-l iert, promitea solemn ca nu mai face si iara ma ruga si bla bla bla... si eu ziceam "no pai ii pare rau, poate ca nu o sa mai faca il iert daca stiu ca nu o sa mai faca" si il iertam si tot mai facea nu conteaza ce...apai dupa o vreme se plictisise sa ma mai roage sa-l iert.. ca poate nu era un lucru extraodinar de gravv sa zicem...si eu iertam de la sine si apai facea ceva poate un pic mai grav si nu se mai chinuia sa-mi ceara prea multe scuze... si iarat iertam de la sine.....acum acest prieten ma roaga de o sapt si explicatii peste explicatii dilemaa sa iert din nou?? iertare e semn de slabiciune de care se profita ?
evelyne15
Postat pe 5 Noiembrie 2010 19:09
la un moment dat cred ca apare si siguranta asta : pot sa gresesc , ca imi cer scuze si ea ma iarta .eu , una consider ca orice om merita o a doua sansa , cu conditia ca aceasta sa fie si ultima . totusi , depinde de greseala si depinde ce intelegi prin ,, a ierta " la urma urmei , crestineste il ierti si pe un criminal , dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa plateasca fapta sa cu inchisoare .
perce_neige
Postat pe 5 Noiembrie 2010 22:22
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 23:03:51
De la: geana24, la data 2010-11-02 22:59:58stii ca de mullteri ce credem cai bine pentru noi defapt nuti face bine?asculta cateodata si sfatul unui prieten(prespun ca ia) sau a mamei,nu sunt asa de invechite cum credem noi,pentruga ei privesc la rece totul si vor binele tau,sau daca nu stai aici si plangeti de mila toata ziua,toata viata ca doar asta iti place dace nu cunva vrei sa schimbi situatia


Ne bagi si traducerea?
Coco_2
Postat pe 14 Noiembrie 2010 06:51
De la: evelyne15, la data 2010-11-05 19:09:54inca ceva...s ti cum mi se intampla?? ex sot facut ceva se ruga, ma ruga, sa-l iert, promitea solemn ca nu mai face si iara ma ruga si bla bla bla... si eu ziceam "no pai ii pare rau, poate ca nu o sa mai faca il iert daca stiu ca nu o sa mai faca" si il iertam si tot mai facea nu conteaza ce...apai dupa o vreme se plictisise sa ma mai roage sa-l iert.. ca poate nu era un lucru extraodinar de gravv sa zicem...si eu iertam de la sine si apai facea ceva poate un pic mai grav si nu se mai chinuia sa-mi ceara prea multe scuze... si iarat iertam de la sine.....acum acest prieten ma roaga de o sapt si explicatii peste explicatii dilemaa sa iert din nou?? iertare e semn de slabiciune de care se profita ?



http://www.romania-italia.info/forum/b26/vitamine-pentru-suflet-(humberto-a-agudelo-c)/msg132481/





Coco_2
Postat pe 14 Noiembrie 2010 06:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gresesc?sau sunt prevazatoare? 18 De la: Perla38 30 Martie 2012 11:02
Am nevoie de cateva idei pentru o noapte in doi 19 De la: BabyDoll1005 21 Iulie 2010 18:22
help ,help,help... 3 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 22:05
nu stiu ce sa fac 16 De la: motzko 2 Octombrie 2011 10:09
dati-mi un sfat 8 De la: miss_darine 22 Octombrie 2011 22:06