Setari Cookie-uri

Cine este mai vulgar

se aude... mai intotdeauna... barbatii sunt porci.. si lucruri urate despre ei.... dar si cand le auzi pe femei cum vorbesc... cand le intri in atentie.... deci care sunt mai vulgari??? :D

Postat pe 3 August 2008 10:43
aia care folosesc cuvinte mai urate!

Postat pe 3 August 2008 11:32
mai gabi, tu esti pe invers, sau ti-au tras-o femeile asa rau, ca tot nu pricep io ce cauti tu aci, ca la varsta ta ar trebui sa agati...., daca ai cu ce, nu te supara, dar zau daca te mai inteleg. Sunt si femei vulgare, dar sunt si femei care folosesc vulgaritatea atunci cand trebuie, sunt si femei materialiste, dar slava Domnului mai sunt si practice care se casatoresc din dragoste, de ce incerci tu sa generalizezi?

Postat pe 3 August 2008 11:55
nu e mey nimik personal pur si simmplu era o tema de discutie:)

Postat pe 3 August 2008 12:08
si totusi vorbele vulgare nu-si au rostul...vorbe grele....nimeni nu este perfect..iar in momentul cand cineva te irita.cand te jigneste fara motiv....te aduce in starea de a aduce vorbe grele....mai sunt ceva specimene de genul acesta....vulagaritatea te arata pe tine insuti...celui ce-i place sa jigneasca....sa vorbeasca vulgar..fara ca cineva sa-i dea motiv ..este datorita mediului in care traieste...deci nu toata lumea este vulgara....nu toti ce aduc vorbe grele sunt vulgari......VULGARI SUNT CEI CE JIGNESC FARA MOTIV...DOAR CA ASA VOR SI LI SE PARE CA IES IN EVIDENTA....DA...iesi in evidenta dar in ochii lumii nu esti vazut bine........

deci era vorba despre....despre ce??? mda mihai.....

Postat pe 3 August 2008 13:00
Of,of...eo prefer sa tin doar pentru mine parerea legata de barbati..corectez...de unii barbati .si cat despre topicul tau..Nu e vorba doar de cuvinte...o femeie poate sa fie vulgara si prin imbracaminte,prin atitudine,prin make-up,si totusi,da,bineinteles prin felul de a se exprima.Cu toate acestea,si barbatii ii poti clasifica dupa aceleasi caracteristici...ma rog..fara make-up ...deci...toti suntem o apa si un pamant..si la urma urmei,de ce sa judecam o femeie ca este "vulgara" cand chiar majoritatea barbatilor sunt asa,si asta cel putin prin limbaj..la urma urmei femeia este egala q barbatul.Aaaa...defapt asta e doar din punct de vedere legal

Postat pe 3 August 2008 13:10
Deci dreptul de a fi vulgar este încã o redutã cuceritã de femei în lupta lor pentru emancipare ºi pentru a deveni egale bãrbaþilor...
adicon
Postat pe 3 August 2008 14:49
Chiar cine este mai vulgar? Un barbat care este porc sau o femeie care este ...scroafa ....nu-i asa? Eu zic ca barbatii pot fi intr-o anumita masura fara sa socheze , dar o femeie nu .... O femeie vulgara este mai vulgara decat un barbat vulgar. Sper sa intelege-ti ce vreau sa spun!
Raky
Postat pe 3 August 2008 14:54
Aºa este. O femeie beatã este mai beatã decât un bãrbat beat.
adicon
Postat pe 3 August 2008 14:59
asta cu betia a fost buna...si da,o femeie vulgara este mai vulgara decat un barbat vulgar.De ce?Pt ca asa este de cand lumea.Pentru ca toti am crescut cu conceptiile astea,pentru ca nu sunt ale noastre,ci oarecum mostenite.Sunt sigura ca majoritatea nu sunteti de acord cu mine,dar imi place sa-mi expun parerea.Si imi place,la fel de mult,sa le citesc p ale voastre...deci..?

Postat pe 3 August 2008 15:47
De la: JuSt_MeG, la data 2008-08-03 15:47:33asta cu betia a fost buna...si da,o femeie vulgara este mai vulgara decat un barbat vulgar.De ce?Pt ca asa este de cand lumea.Pentru ca toti am crescut cu conceptiile astea,pentru ca nu sunt ale noastre,ci oarecum mostenite.Sunt sigura ca majoritatea nu sunteti de acord cu mine,dar imi place sa-mi expun parerea.Si imi place,la fel de mult,sa le citesc p ale voastre...deci..?



diferenta este pt ca o femeie trebuie se considera sa aiba feminitate.. si vulgaritatea intr-o feminitate nu isi are locul....

a, daca ea se masculinizeaza nu mai e vb de vulgaritate deja a devenit barbat... si... :) intelegeti... ce e in cap si in capusa:))

Postat pe 3 August 2008 16:12
hai ma' ca din cand in cand toti avem nevoie de cate o descarcare d-asta!
putin nerv , putin stres te face sa scoti pe guritza cuvinte grase idiferent de sex.

Postat pe 3 August 2008 17:02

diferenta este pt ca o femeie trebuie se considera sa aiba feminitate.. si vulgaritatea intr-o feminitate nu isi are locul....

a, daca ea se masculinizeaza nu mai e vb de vulgaritate deja a devenit barbat... si... :) intelegeti... ce e in cap si in capusa:))[/quote]
nu prea am inteles mare lucru.. si de ce barbatii ar trebui sa fie vulgari prin definitie?! un barbat nu poate fi barbat decat daca e si nitel vulgar?

Postat pe 3 August 2008 17:23
De la: geo32, la data 2008-08-03 17:02:30hai ma' ca din cand in cand toti avem nevoie de cate o descarcare d-asta!
putin nerv , putin stres te face sa scoti pe guritza cuvinte grase idiferent de sex.

Imi este greu..dar iti dau dreptate

Postat pe 3 August 2008 18:13
De la: adicon, la data 2008-08-03 14:59:55Aºa este. O femeie beatã este mai beatã decât un bãrbat beat.


de acord.. la fel cum o femeie desteapta e mai desteapta decat un barbat destept

Postat pe 3 August 2008 20:30
Eu cred ca unui barbat ii mai sta cum ii mai sta daca vb urat,dar sa auzi o femeie cum vb ca la usa cortului mi se pare vulgar,dizgratios,lipsit de orice urma de feminitate si pana la urma educatie.Poate cred ca sunt mai interesante,vor sa atraga atentia (desi nu stiu ce barbat ar putea fi atras de o femeie care vb mai vulgar decat un barbat)sau pur si simplu le plac mahalagismele...oricum la noi poti vedea si auzi la tot pasul tot felul de chestii care te fac sa ramai in loc chiar de la copii de 10-11 ani deci ce sa cerem de la cei mari.

Postat pe 3 August 2008 20:42
De la: oanna81, la data 2008-08-03 20:30:36
De la: adicon, la data 2008-08-03 14:59:55Aºa este. O femeie beatã este mai beatã decât un bãrbat beat.


de acord.. la fel cum o femeie desteapta e mai desteapta decat un barbat destept

Se aplicã ºi reciproca? Lista poate continua...
adicon
Postat pe 3 August 2008 20:53
Nu stiu daca se aplica si reciproca, aici era vorba de femei.. Daca tot sustinem ca femeia orice ar face rau, urat sau prost e ,,MAI,, decat barbatul.. de ce nu ar fi ,,MAI,, si la partile pozitive?

Postat pe 3 August 2008 21:09
Nu pot decât sã fiu de acord cu tine. Femeia este MAI în toate privinþele.
adicon
Postat pe 3 August 2008 21:18
deci daca io spun :
baga-mi-as pu..lpa in ea de treaba
iar o femeia face la fel:
baga-mi-as la...biile in borcanu' cu miere,
exista diferente?
adicatelea la mine se observa un aer de macho macho maaaaan , iar la ea o disparitie subita a feminitaatii!?

Postat pe 3 August 2008 21:26
eu sigur n-as observa....

Postat pe 3 August 2008 21:28

Postat pe 3 August 2008 21:28
MAI=instrument de pisat, pisalog.. e oare vreo legatura?!

Postat pe 3 August 2008 21:30
De la: gabriell82, la data 2008-08-03 12:08:16nu e mey nimik personal pur si simmplu era o tema de discutie:)[/quote
asta da tema de discutie, dar tot nu pricep de ce vi se pare voua ca noi femeile daca vb urat nu mai suntem feminine, cum crezi tu ca ii sta la un barbat imbracat la patru ace, care isi baba in toata lumea, voi mai sunteti masculini? De ce can se cearta 2 femei, de cele mai multe ori se trantesc usi, iar cand se cearta 2 barbati se sparg capete.....?

Postat pe 4 August 2008 09:22
Poate pentru cã femeile se ceartã între ele mai des decât bãrbaþii?...
adicon
Postat pe 4 August 2008 09:25
si oare de ce se cearta femeile mai des ca barbatii..?

Postat pe 4 August 2008 09:27
.........si oare barbati de ce se cearta...

Postat pe 4 August 2008 09:28
Bãrbaþii se ceartã mai rar decât femeile pentru cã nu vor sã se aleagã cu capul spart. O uºã este mai rezistentã decât un cap ºi se reparã mai uºor...
adicon
Postat pe 4 August 2008 09:34
zau, adica .........capetele voastre sunt mai rezistent...............,dupa mahmureala

Postat pe 4 August 2008 09:37
Presupun cã vrei sã insinuezi cã bãrbat=beþiv. E dreptul tãu sã faci orice asocieri doreºti. E un forum care promoveazã libertatea de opinie.
adicon
Postat pe 4 August 2008 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ex-gilfriend nebuna...help..please 8 De la: roz5blue6lila7 1 Septembrie 2010 12:55
buna tuturor!eu sunt noua pe aici si as vrea si eu un sfat!nu stiu ce sa ma fac 4 De la: geo_x 13 Septembrie 2009 23:13
vis ciudat 0 De la: 22 Ianuarie 2011 08:37
Vecin pervers. 31 De la: oana_gabi 15 Octombrie 2010 16:56
Iubire sau nu? Nici el nu mai stie! 29 De la: Duygu 15 Iunie 2009 20:44