Setari Cookie-uri

despre o Marie cu o alta palarie...

Eu n-am inteles o chestie nici in ziua de azi,poate o s-o inteleg in acest post. Doua prietene bune Ana si Maria isi povestesc intre ele ce viata au. Amandoua isi recunosc una la alta ca si-au inselat oarecum iubitii. Maria zice ca s-a terminat pe cand Ana o roaga pe Maria sa o acopere uneori cand se intalneste cu amantul, fapt pentru care Maria il aproba (doar sunt prietene de 7 ani). Peste 2 zile Ana se gaseste cu iubitul real al Mariei care au 6 ani impreuna al i-a in fata unei biserici isi adopta o fata plina de smerenie si ai zice:
-Vezi ca Maria te inseala! printre altele ai mai face cate un compliment pe sub caciula si ca ai pare rau dar vrea spre binele relatiei lor. El pleaca trist la tara sa se gandeasca la relatia cu Maria. Aceasta simte ca ceva nu-i in regula si se duce dupa, in acest timp primeste un telefon de la Ana:
-Fata hai sa-ti fac cunostiinta cu un tip student la medicina!! e super tare bla-blauri! Maria refuza,,,se duce dupa al ei la tara,vorbesc se impaca,,etc.
Ana si Maria numai exista in ziua de azi,prietenie ratata de 7 ani pentru ca Ana si-a tradat prietena cea mai buna.
Ceea ce nu inteleg: de ce Ana zice ca le vrea binele daca tot ea o suna pe Maria sa-i zica ca vrea sa-i faca cunostiinta cu un tip, daca tot ea in urma cu 24 de ore s-a dat cu curu de pamant ca le vrea binele relatiei in fata iubitului Mariei.
Adica lui ai spune vezi ca te inseala,iar ei ai zice hai sa-ti fac cunostiinta? asta nu ointeleg,poate unii din voi m-ar putea ajuta sa inteleg.
Incercati sa-mi dati o idee, o parere, cum vedeti voi asa ceva, n-am m-ai purtat acest subiect cu nimeni.
kudika_195
Postat pe 12 Ianuarie 2012 13:21
Tu esti Maria?
Lucia_41
Postat pe 12 Ianuarie 2012 13:25
sau ana.
ca tot aia e.
guru_ion
Postat pe 12 Ianuarie 2012 13:26
suna ca o problema de artimetica din vremuri demult apuse...ana are mere...si apoi incepe dezastrul...
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 13:27
nu cred ca asta ar fi interesant, asi fi vrut sa stiu ce ganditi din punctul vostru de vedere
kudika_195
Postat pe 12 Ianuarie 2012 13:28
De la: kudika_195, la data 2012-01-12 13:21:33Eu n-am inteles o chestie nici in ziua de azi,poate o s-o inteleg in acest post. Doua prietene bune Ana si Maria isi povestesc intre ele ce viata au. Amandoua isi recunosc una la alta ca si-au inselat oarecum iubitii. Maria zice ca s-a terminat pe cand Ana o roaga pe Maria sa o acopere uneori cand se intalneste cu amantul, fapt pentru care Maria il aproba (doar sunt prietene de 7 ani). Peste 2 zile Ana se gaseste cu iubitul real al Mariei care au 6 ani impreuna al i-a in fata unei biserici isi adopta o fata plina de smerenie si ai zice:
-Vezi ca Maria te inseala! printre altele ai mai face cate un compliment pe sub caciula si ca ai pare rau dar vrea spre binele relatiei lor. El pleaca trist la tara sa se gandeasca la relatia cu Maria. Aceasta simte ca ceva nu-i in regula si se duce dupa, in acest timp primeste un telefon de la Ana:
-Fata hai sa-ti fac cunostiinta cu un tip student la medicina!! e super tare bla-blauri! Maria refuza,,,se duce dupa al ei la tara,vorbesc se impaca,,etc.
Ana si Maria numai exista in ziua de azi,prietenie ratata de 7 ani pentru ca Ana si-a tradat prietena cea mai buna.
Ceea ce nu inteleg: de ce Ana zice ca le vrea binele daca tot ea o suna pe Maria sa-i zica ca vrea sa-i faca cunostiinta cu un tip, daca tot ea in urma cu 24 de ore s-a dat cu curu de pamant ca le vrea binele relatiei in fata iubitului Mariei.
Adica lui ai spune vezi ca te inseala,iar ei ai zice hai sa-ti fac cunostiinta? asta nu ointeleg,poate unii din voi m-ar putea ajuta sa inteleg.
Incercati sa-mi dati o idee, o parere, cum vedeti voi asa ceva, n-am m-ai purtat acest subiect cu nimeni.



Cele doua au fost orice altceva,numai prietene NU!!!Restul este o insiruire de fapte nedemne de o prietenie adevarata!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 14:18
Nu ai ce sa intelegi. Treaba e clara, cele doua nu au fost prietene.
Cred ca inafara de barfele discutate intre ele si susotitul pe sub palarie, ca sa te citez oarecumva, a mai fost o concurenta intre ele la prostie...
Daca una din cele doua avea caracter, nu pretindea ca are o prietenie, avea demnitate si se retragea din cloaca de barfe care a durat N ani.
Deci nimic de inteles, Ana si Maria, doua þate, sezand o gramada de ani la barfa si acoperindu si curvasariile.
( asta ca sa nu zic ca-s doua curvustine, care inca din frageda tinerete nu pot sta cu cate un barbat, le trebuie " acoperiri"...
In fine, atat pot sa le transmit: se zice ca: " nu-i facuta nestiuta" adica oricat ai acoperi ceva,( aici minciuni) pana la Dumnezeu tot le scoate la iveala.
" cum iti asterni, asa dormi" .....nu-i niciuna de vina, is mamele lor ca nu le-au stiut educa.
stem_29
Postat pe 12 Ianuarie 2012 14:36
Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.
Broscaru
Postat pe 12 Ianuarie 2012 15:24
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

si eu am inteles acelasi lucru
MissDarine
Postat pe 12 Ianuarie 2012 15:26
Broscaru
Postat pe 12 Ianuarie 2012 15:31
Eu am dat doua exemple de femei,daca tu nu esti in stare sa descifrezi textul e problema ta, nu e o problema de matematica ci un fapt care a fost realizat. Iar daca consideri ca esti fidel atunci ce cauti pe acest forum? poate nu am pus eu problema corect,dar poti sa vorbesti cum trebuie ca doar nu ai pietre in cap. Nu am scris acest post pentru cei care se cred fideli,ca atunci ce faci aici la infidelitate? e o prietenie dintre doua fete,una baga vrajba,prietenia se destrama, intrebarea de sfarsit...de ce aia care baga vrajba vrea sa-i faca cunostiinta celeilalte cu un altul?,,ma rog poate acum ai priceput tu ala smecher care stai si judeci din spate si nu-ti poti da cu parerea la o banala intrebare legata de post acuzandu-ma ca asi fi o analfabeta,da m-am grabit cand am scris textul desi ideea in sine era destul de simpla.
kudika_195
Postat pe 12 Ianuarie 2012 23:37
De la: kudika_195, la data 2012-01-12 23:37:00 Iar daca consideri ca esti fidel atunci ce cauti pe acest forum?


pe acest forum au voie numai cei fideli? si virginele?
guru_ion
Postat pe 13 Ianuarie 2012 17:34
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

deci restul femeilor sunt serioase!
PICCKARD
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:37
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:37:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

deci restul femeilor sunt serioase!

Pai care restul femeilor ca aici era vorba de Ana si de Maria care amandoua sunt c****.
Broscaru
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:43
De la: Broscaru, la data 2012-01-13 18:43:55
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:37:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

deci restul femeilor sunt serioase!

Pai care restul femeilor ca aici era vorba de Ana si de Maria care amandoua sunt c****.

dar restul femeilor cum sunt in acceptiunea ta? daca faci doua necunoscute cu*ve, trebuie sa ai un reper!
PICCKARD
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:50
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:50:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-13 18:43:55
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:37:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

deci restul femeilor sunt serioase!

Pai care restul femeilor ca aici era vorba de Ana si de Maria care amandoua sunt c****.

dar restul femeilor cum sunt in acceptiunea ta? daca faci doua necunoscute cu*ve, trebuie sa ai un reper!

Citeste si tu sa vezi de ce le-am facut c****,in viziunea ta cele care inseala cum sunt?
Broscaru
Postat pe 13 Ianuarie 2012 19:05
De la: kudika_195, la data 2012-01-12 23:37:00Eu am dat doua exemple de femei,daca tu nu esti in stare sa descifrezi textul e problema ta, nu e o problema de matematica ci un fapt care a fost realizat. Iar daca consideri ca esti fidel atunci ce cauti pe acest forum? poate nu am pus eu problema corect,dar poti sa vorbesti cum trebuie ca doar nu ai pietre in cap. Nu am scris acest post pentru cei care se cred fideli,ca atunci ce faci aici la infidelitate? e o prietenie dintre doua fete,una baga vrajba,prietenia se destrama, intrebarea de sfarsit...de ce aia care baga vrajba vrea sa-i faca cunostiinta celeilalte cu un altul?,,ma rog poate acum ai priceput tu ala smecher care stai si judeci din spate si nu-ti poti da cu parerea la o banala intrebare legata de post acuzandu-ma ca asi fi o analfabeta,da m-am grabit cand am scris textul desi ideea in sine era destul de simpla.


Prietenia celor doua femei a fost falsa,nicio femeie nu ii face asa ceva prietenei ei!!!Totul s-a desfasurat la maniera unei tradari de cea mai joasa speta!ideea era de a o desparti de iubitul ei,invidia,orgoliile gelozia,toate nasc monstri,chiar si in sanul unei prietenii intre doua femei!!!Dece a facut acest gest?Tocmai pentru a-i distruge relatia,a o anula!Exista si astfel de persoane,malefice in egoismul lor si este cel mai denigrant lucru,acela sa lovesti in prietena ta cea mai buna!!Prietenia adevarata, este ca un diamant ,plin de frumusete launtrica,mister si delicatete!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 19:11
totul e o abureala...pentru trafic...
FAT_FRUMOS
Postat pe 13 Ianuarie 2012 19:24
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-13 19:24:33totul e o abureala...pentru trafic...


S-ar putea sa fie astfel,Talpa,nu te contrazic,dar exista si in realitate astfel de situatii!Sunt neplacute pentru ca ating latura sensibila a omului!!Tu nu ai prieteni adevarati?Cum ar fi sa fii tratat intr-un mod atat de meschin?Groaznic,as spune!!!Prieteniile trainice,se bazeaza pe incredere,devotament,sinceritate,corectitudine,exact ceea ce a lipsit in cazul,ce a facut subiectl acestui topic!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 19:36
De la: Broscaru, la data 2012-01-13 19:05:15
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:50:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-13 18:43:55
De la: PICCKARD, la data 2012-01-13 18:37:29
De la: Broscaru, la data 2012-01-12 15:24:54Cred ca esti un pic cam analfabeta si nu am inteles mare lucru,decat ca amadoua sunt niste c****.

deci restul femeilor sunt serioase!

Pai care restul femeilor ca aici era vorba de Ana si de Maria care amandoua sunt c****.

dar restul femeilor cum sunt in acceptiunea ta? daca faci doua necunoscute cu*ve, trebuie sa ai un reper!

Citeste si tu sa vezi de ce le-am facut c****,in viziunea ta cele care inseala cum sunt?


care inseala pe cine!? nu sunt de acord cu termenul!
acestea sunt doar doua femei de joasa speta si nimic mai mult
PICCKARD
Postat pe 13 Ianuarie 2012 20:43
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-13 21:09:11JEEPANUL PICARDILIULUI
[img]http://shareimage.ro/images/y1ix3z9nvogyhyrf17ud.jpg[/img]
IA SA VEDEM PICARDILIULE CU GURA MARE PLINA DE TEXTE, SI DEMONSTRATII:
IN CAT TIMP ITI STERGI POZA ASTA? 30 DE SECUNDE? EU ZIC 20 DE SECUNDE...EXAGERAT...
CHIAR CREZI CA PROSTESTI PE CINEVA? HAI SA NUMARAM IMPREUNA: 1,2,3,...CONTINUA TU...15...A DISPARUT...UNDE E POZA,PICARDE ?

tu esti un ratat! dispari cu totul! abracadabra!!!!
PICCKARD
Postat pe 13 Ianuarie 2012 21:11
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-13 19:11:12
De la: kudika_195, la data 2012-01-12 23:37:00Eu am dat doua exemple de femei,daca tu nu esti in stare sa descifrezi textul e problema ta, nu e o problema de matematica ci un fapt care a fost realizat. Iar daca consideri ca esti fidel atunci ce cauti pe acest forum? poate nu am pus eu problema corect,dar poti sa vorbesti cum trebuie ca doar nu ai pietre in cap. Nu am scris acest post pentru cei care se cred fideli,ca atunci ce faci aici la infidelitate? e o prietenie dintre doua fete,una baga vrajba,prietenia se destrama, intrebarea de sfarsit...de ce aia care baga vrajba vrea sa-i faca cunostiinta celeilalte cu un altul?,,ma rog poate acum ai priceput tu ala smecher care stai si judeci din spate si nu-ti poti da cu parerea la o banala intrebare legata de post acuzandu-ma ca asi fi o analfabeta,da m-am grabit cand am scris textul desi ideea in sine era destul de simpla.


Prietenia celor doua femei a fost falsa,nicio femeie nu ii face asa ceva prietenei ei!!!Totul s-a desfasurat la maniera unei tradari de cea mai joasa speta!ideea era de a o desparti de iubitul ei,invidia,orgoliile gelozia,toate nasc monstri,chiar si in sanul unei prietenii intre doua femei!!!Dece a facut acest gest?Tocmai pentru a-i distruge relatia,a o anula!Exista si astfel de persoane,malefice in egoismul lor si este cel mai denigrant lucru,acela sa lovesti in prietena ta cea mai buna!!Prietenia adevarata, este ca un diamant ,plin de frumusete launtrica,mister si delicatete!


Cei care sunt gelosi, invidiosi pe viata ta si realizarile tale nu-ti sunt prieteni cu adevarat.
franziska_eu
Postat pe 13 Ianuarie 2012 23:39
De la: kudika_195, la data 2012-01-12 13:21:33Eu n-am inteles o chestie nici in ziua de azi,poate o s-o inteleg in acest post. Doua prietene bune Ana si Maria isi povestesc intre ele ce viata au. Amandoua isi recunosc una la alta ca si-au inselat oarecum iubitii. Maria zice ca s-a terminat pe cand Ana o roaga pe Maria sa o acopere uneori cand se intalneste cu amantul, fapt pentru care Maria il aproba (doar sunt prietene de 7 ani). Peste 2 zile Ana se gaseste cu iubitul real al Mariei care au 6 ani impreuna al i-a in fata unei biserici isi adopta o fata plina de smerenie si ai zice:
-Vezi ca Maria te inseala! printre altele ai mai face cate un compliment pe sub caciula si ca ai pare rau dar vrea spre binele relatiei lor. El pleaca trist la tara sa se gandeasca la relatia cu Maria. Aceasta simte ca ceva nu-i in regula si se duce dupa, in acest timp primeste un telefon de la Ana:
-Fata hai sa-ti fac cunostiinta cu un tip student la medicina!! e super tare bla-blauri! Maria refuza,,,se duce dupa al ei la tara,vorbesc se impaca,,etc.
Ana si Maria numai exista in ziua de azi,prietenie ratata de 7 ani pentru ca Ana si-a tradat prietena cea mai buna.
Ceea ce nu inteleg: de ce Ana zice ca le vrea binele daca tot ea o suna pe Maria sa-i zica ca vrea sa-i faca cunostiinta cu un tip, daca tot ea in urma cu 24 de ore s-a dat cu curu de pamant ca le vrea binele relatiei in fata iubitului Mariei.
Adica lui ai spune vezi ca te inseala,iar ei ai zice hai sa-ti fac cunostiinta? asta nu ointeleg,poate unii din voi m-ar putea ajuta sa inteleg.
Incercati sa-mi dati o idee, o parere, cum vedeti voi asa ceva, n-am m-ai purtat acest subiect cu nimeni.



o clasicã poveste a trãdãrilor în lanþ ....douã fete care nu au învãþat încã ce înseamnã loialitatea nici faþã de "iubiþi", nici faþã de "prietene" ... asta-i tot... înºeli, vei fi înºelat... minte ºi tot aºa vei pãþi la rândul tãu.... ce semeni, aia culegi.... the end
contessyna
Postat pe 14 Ianuarie 2012 09:53
Multumesc celor care au raspuns intradevar, am inteles problema in sine al celor doua fete. Pentru cei care cred ca fac trafic e o prostie, am un blog separat si nu am nevoie de trafic aici, doar nu castig vreun premiu. Pentru cei care folosesc denumirea de C***sa si-o pastreze pentru ei, aici este o comunitate si fiecare isi exprima parerea intr-un mod cat mai civilizat,nu suntem la coltul blocului scuipand seminte. Suntem civilizati si trebuie sa ne compostam ca atare,aviz amatorilor.
kudika_195
Postat pe 14 Ianuarie 2012 16:23
* comportam ca atare*
kudika_195
Postat pe 14 Ianuarie 2012 16:25
Minciuna are picioare scurte.Si da nu poti avea incredere in nimeni in ziua de azi (invidia e la rang de inaltime).
rebeca79
Postat pe 15 Ianuarie 2012 13:33
da asa e din pacate..
kudika_195
Postat pe 16 Ianuarie 2012 00:31
Nu poate fi vorba despre o relatie de prietenie, intre cele doua, Ana si Maria ! Sunt persoana nascute sa faca rau, trag de limba prietena, apoi din rautate si invidie, spun tot. Sunt femei, care, nu sunt in stare sa-si faca un prieten, sa-si intemeieze o familie si atunci, din foarte multa invidie. reactioneaza asa. Prietena cea mai buna este mama, da sfaturi reale si corecte! Daca nu exista o relatie apropiata de mama, cere mai bine sfatul unui baiat(barbat), ei vad altfel lucrurile decat o femeie, fara rautati. Floriana.
kudika469485
Postat pe 20 Ianuarie 2012 00:24
Din moment ce intre cele doua exista "acoperirea" asta deja se cheama pacaleala. Si-au furat singure palariile. Si din moment ce au fost instare sa insele, de ce te-ai fi asteptat sa nu si tradeze? Inselatoria aia nu-i tot tradare? Partea intunecata e dulce si odata ce o gusti n-o sa mai vrei sa o lasi.
Max2
Postat pe 20 Ianuarie 2012 08:57
De la: Max2, la data 2012-01-20 08:57:36Din moment ce intre cele doua exista "acoperirea" asta deja se cheama pacaleala. Si-au furat singure palariile. Si din moment ce au fost instare sa insele, de ce te-ai fi asteptat sa nu si tradeze? Inselatoria aia nu-i tot tradare? Partea intunecata e dulce si odata ce o gusti n-o sa mai vrei sa o lasi.


asta in cazul in care ajungi s-o gusti.............ipotetic vorbind!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Ianuarie 2012 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: rockk 12 Martie 2011 01:29
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38
probleme mari cine ma ajuta si pe mine????? 45 De la: Flowers 13 Martie 2011 14:13
Altercatie cu o minora 38 De la: alexo88 21 Ianuarie 2011 08:35
hello 12 De la: _oktober_ 3 August 2010 21:42