Setari Cookie-uri

Ati fost vreodata la un centru specializat pentru a slabi?

imi iubesc corpul asha cum e....doar k loomea din ziua d azi pune prea moolt pret pe aspectul fiziq....shi crede.ma k atunci knd ai 1.73 inaltime shi doar 46 kg.....nu.ti prea vine s iesi pe uundeva....tocmai d.asta ziq....cred k putine kg in plus nu strik nimanui....dar mentalitatea oamenilor difera...tocmai d.asta ziceam...are cumva 200 kg shi nu s poate misca????
anylssa_reyna
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:19
Daca ar beneficia de mentalitatea ta, ar putea ajunge cu usurinta la 200 de kile!ah, fara sa-i pese, frumos, nu?
kudika330098
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:45
De la: rashela, la data 2010-11-16 18:20:25
De la: mandiyngha_yahoo_com, la data 2010-11-16 16:41:25buna....sincer dupa parerea mea e o tampenie s vrei sa slabesti...ai cumva vreo 200kg shi nu t poti misca???eu una nu sunt de acord cu slabitul...jtiu ca faptul asta se datoreaza faptului k eu sunt fff slaba...eu caut remedii s m ingras shi nu reusesc...dak ai kteva kg in poolus nu cred k e asha problema...eu ziq sa.ti iubesti corpul asha cum e....


Glumesti, nu?
Cum se face ca tu, slaba fiind, nu-ti iubesti corpul asa cum e si vrei sa-l ingrasi?

kudika330098
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:47
De la: kudika329164, la data 2010-11-09 11:11:24Salut, am 2 prietene care au slabit mergand la un centru specializat. Ce imi recoamndati? Voi ati fost vreodata, sunt curioasa sa aud si povestile voastre ca sa pot s ama decid.

Centrele de slabit sunt...de fite. Acolo nu slabesti, doar te sclifosesti si auzi povesti inventate despre solutii care in realitate nu exista. Problema vine de la verbul ''a manca''. Nimeni nu se ingrasa cu aer si nimeni nu slabeste la centrul de fitness. Eu am avut 153 de kg la 29 de ani si am incercat orice, inclusiv fitness dar, mancam in continuare pentru ca efortul depus acolo imi crestea pofta de mancare. Am reusit sa slabesc doar 9 kg in 3 luni si cu nu faceam efort, cum puneam la loc. A fost un calvar pana am inteles ca problema vine din creierul meu. Asa am reusit. La 34 de ani, slabisem pana la 85 de kg. Acum am 90 la 1,91m si 45 de ani. Nu m-am mai ingrasat niciodata mai mult decat indicele de inaltime si corpul meu s-a obisnuit asa. Am devenit din obez, un om normal care mananca de toate dar, cu masura, fara abuz. Tot ce am facut, vreme de 4 ani, a fost sa manac normal, la aceleasi ore, 6 zile pe saptamana, sa dorm cel putin 7 ore pe noapte si sa beau apa plata cat imi cere organismul. Intr-o zi, pe care am ales-o eu sambata, mancam ce vroiam si cat vroiam. Regimul orar era astfel:
- ora 6.00 - 2 felii cu margarina, gem, branza + 1 rosie, castravete + 1 cana de ceai 3 zile, 1 cana de lapte 3 zile
- ora 9.00 - 1 mar, banana, strugure, portocala, etc si 1/2 eugenie, biscuit, fursec, etc
- ora 12 - ciorba sau supa 3/4 farfurie fara paine
- felul II - orice in limita a 300 grame cu o felie de paine
- ora 16 - 100 grame de orice, dar nu mai mult, inclusiv ciocolata
- ora 19 - ultima masa - antreu - orice 100 grame
- felul principal - orice 200 grame + 1 felie de paine
- obligatori 2 cani cu ceai de plante - mai ales musetel, sunatoare, coadita soricelului, soc. NU tei.
Nimic intre mese, nimic rontait la TV, nimic noaptea in afara de ceai sau apa plata.
N-am ramas dupa 4 ani cu nici o urma pe corp dupa obezitate si arat si acum ca un om normal care nu a fost obez niciodata. Plus ca nu m-am mai ingrasat dupa aceea. A fost greu 4 ani dar, a meritat pentru ca am dus si duc si acum o viata absolut normmala.
Mult succes!
gigi_oprea
Postat pe 17 Noiembrie 2010 22:45

E logic sa dai bani pe mancare pentru a te ingrasa. Corect!
Dar sa dai bani pentru a slabi?! Cauza, efect, cauza...da cu virgula.
Mai, aia de la centru iti iau nu iti dau!
Mai bine investesti banii intr-un sport care sa iti faca placere si nici nu simti cand ai dat jos, altfel, din punct de vedere psihic, astia de la centru mai mult te vor demoraliza. Vei vedea cum se duc banii iar rezultatele vor tine tot de tine, de cumpatarea si ambitia ta. Aia nu vor sta sa iti vare morcovoi pe gat si nici nu te vor impinge de umeri ca sa faci niste amarate de abdomene. Parerea mea...
Pentru restul informatiilor s-au scris carti, articole si studii, aceleasi rasfoite sau redactate de profesionistii ce salasluiesc prin astfel de centre.


kudika052871
Postat pe 17 Noiembrie 2010 23:33
Mai, daca stai sa evaluezi raportul timp/eficacitate, adica in cat timp se face pierderea in greutate...da, dai bani pentru a slabi, doar ii dai din buzunarul tau, nu al altuia! asa ca fiecare dupa posibilitati ..
kudika330098
Postat pe 17 Noiembrie 2010 23:54
De la: kudika330098, la data 2010-11-17 23:54:58Mai, daca stai sa evaluezi raportul timp/eficacitate, adica in cat timp se face pierderea in greutate...da, dai bani pentru a slabi, doar ii dai din buzunarul tau, nu al altuia! asa ca fiecare dupa posibilitati ..

ti-as recomanda o lipoabsorbtie ... scapi si mai repede de "sunculite"
battleofwits
Postat pe 18 Noiembrie 2010 05:32
De la: battleofwits, la data 2010-11-18 05:32:50
De la: kudika330098, la data 2010-11-17 23:54:58Mai, daca stai sa evaluezi raportul timp/eficacitate, adica in cat timp se face pierderea in greutate...da, dai bani pentru a slabi, doar ii dai din buzunarul tau, nu al altuia! asa ca fiecare dupa posibilitati ..

ti-as recomanda o lipoabsorbtie ... scapi si mai repede de "sunculite"

Cu asta chiar nu sunt de acord! Interventiile chirurgicale le fac(sper sa NU totusi)doar in caz de pb medicala care ar putea agrava sanatatea, dar doar asa de fitza, in nici un caz!
Si nu te mai lua de "sunculitele "mele ca, s-ar putea sa nu ai de ce!
kudika330098
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:21
De la: kudika330098, la data 2010-11-18 14:21:15
Si nu te mai lua de "sunculitele "mele ca, s-ar putea sa nu ai de ce!

dar mie imi plac femeile cu putina "sunculita", nu prea multa ...ci dor atat cat sa nu para anorexica
battleofwits
Postat pe 18 Noiembrie 2010 15:28
nu spune nimeni sa ajunga la 200kg...dar nu e o problema s fii mai plinutza...ma rog...nu exagerat...crede.ma k mentalitatea mea s simte ok in corpul meu...dar nu intotdeauna poti face abstractie de gurile rele din jur sau privirilor insistente.....da,ok...ar trebui sa ma simt ok...sunt modele la 1.70 cu o greutate de doar 34 kg.....ooau....dar eu nu'ss model...shi iti spoon sincer k dak cnv ar slabi mai moolt decat e nevoie...o s apeleze la gesturi disperate s ia kg pierdute inapoi...eu ma am pe mn drept dovada...s ai 56 kg...slabesti intr.o luna pana pe la 40...shi pe urma cu incercari disperate reusesti in aproape 6 luni d zile s mai iei 6 kg....dar normal...o persoana plinuta nu poate crede c spun eu...una foarte slaba...ma rog...rezultatele shi toate cele dupa ce merge la centru shi slabeste.....plus d asta eu sunt de acord cu celelalte idei....fa sport...abtine.te de la shaworma shi in general fast-food....mai renunta la ciocolata....putin sport shi ceai verde fa ce minuni
anylssa_reyna
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:39
De la: mandiyngha_yahoo_com, la data 2010-11-18 16:39:16nu spune nimeni sa ajunga la 200kg...dar nu e o problema s fii mai plinutza...ma rog...nu exagerat...crede.ma k mentalitatea mea s simte ok in corpul meu...dar nu intotdeauna poti face abstractie de gurile rele din jur sau privirilor insistente.....da,ok...ar trebui sa ma simt ok...sunt modele la 1.70 cu o greutate de doar 34 kg.....ooau....dar eu nu'ss model...shi iti spoon sincer k dak cnv ar slabi mai moolt decat e nevoie...o s apeleze la gesturi disperate s ia kg pierdute inapoi...eu ma am pe mn drept dovada...s ai 56 kg...slabesti intr.o luna pana pe la 40...shi pe urma cu incercari disperate reusesti in aproape 6 luni d zile s mai iei 6 kg....dar normal...o persoana plinuta nu poate crede c spun eu...una foarte slaba...ma rog...rezultatele shi toate cele dupa ce merge la centru shi slabeste.....plus d asta eu sunt de acord cu celelalte idei....fa sport...abtine.te de la shaworma shi in general fast-food....mai renunta la ciocolata....putin sport shi ceai verde fa ce minuni


Cred ca e vorba mai mult de sanatate decat de aspect. Adica 2-3 kg da, le dai jos motivata de o bluza mai mulata, dar de la 5 incolo le dai jos ca sa nu mai gafai cand sprintezi putin sa prinzi tramvaiul. Tu spui de guri rele, priviri insistente. N-am auzit niciodata pe cineva care sa zica ceva de rau de o tipa slaba. Asta imi dovedeste ca tu de fapt nu esti ok cu corpul tau si ca poate te preocupa prea mult posibilele pareri ale celor din jur, pareri care e foarte posibil sa nu existe.
DariaMih
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:39
De la: kudika329164, la data 2010-11-09 11:11:24Salut, am 2 prietene care au slabit mergand la un centru specializat. Ce imi recoamndati? Voi ati fost vreodata, sunt curioasa sa aud si povestile voastre ca sa pot s ama decid.


parerea mea sa nu se duca prea mult timp, ca cine stie, ajung sa se ascunda dupa matura!
geo_resuscitat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:41
sunt de acord cu parerea ta in legatura cu 2-3-5 kg......dar poate k nu mai moolt.....kt despre gurile rele sau privirile insistente...hm....cred k nu traim in aceeasi loome...crede.ma k atunci knd ejti foarte slab....in general....gurile shi privirile baietilor lasa mereu de dorit.....
anylssa_reyna
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:39
De la: mandiyngha_yahoo_com, la data 2010-11-19 16:39:34sunt de acord cu parerea ta in legatura cu 2-3-5 kg......dar poate k nu mai moolt.....kt despre gurile rele sau privirile insistente...hm....cred k nu traim in aceeasi loome...crede.ma k atunci knd ejti foarte slab....in general....gurile shi privirile baietilor lasa mereu de dorit.....


ma dor ochii cand ma uit peste textul tau ....jjjjjjj-ito
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:46
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 16:46:10
De la: mandiyngha_yahoo_com, la data 2010-11-19 16:39:34sunt de acord cu parerea ta in legatura cu 2-3-5 kg......dar poate k nu mai moolt.....kt despre gurile rele sau privirile insistente...hm....cred k nu traim in aceeasi loome...crede.ma k atunci knd ejti foarte slab....in general....gurile shi privirile baietilor lasa mereu de dorit.....


ma dor ochii cand ma uit peste textul tau ....jjjjjjj-ito

Pai daca te uiti prea"moolt" , eu ce sa iti fac?
kudika330098
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:12
daca vrei sa slabesti frumos te duci la un centru specializat in dragoste
kudika127260
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:07
De la: kudika127260, la data 2010-12-06 10:07:55daca vrei sa slabesti frumos te duci la un centru specializat in dragoste

da ...faci masaj erotic cu finalizare...si faci un corp de bagi lumea in draci...
BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:16
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-06 10:16:48
da ...faci masaj erotic cu finalizare...si faci un corp de bagi lumea in draci...


chiar, astia ofera si finalizare, ca ma gandesc la un cadou .... pentru o tipa
battleofwits
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prezenta activa si apreciata la Targul BIO-FAIR 2010,prima editie 1 De la: fittnescoffe 1 Iulie 2010 11:36
dureri la sani 6 De la: kentfarafiltru 21 Ianuarie 2010 13:29
fumatul 20 De la: miki2009 1 Februarie 2010 12:58
o fi bun ceaiul verde chinezesc?! 107 De la: bogdan_7000 8 Mai 2014 21:28
Am slabit sanatos si ma mentin! 11 De la: kudika329427 28 Octombrie 2013 20:08