Setari Cookie-uri

vreau un sfat

AM FOST CASATORITA SI AM O FETITA DE 9 ANI.....AM DIVORTAT IMEDIAT DUPA CE AM NASCUT DAR AM RAMAS TOT IMPREUNA SA SPUN ASA....EU II CALC IL SPAL II FAC MINCARE DAR NU LOCUIM IMPREUNA.....EL NE INTRETINE CU BANI IAR PE MINE NU MA LASAT SA LUCREZ NIMIC ......SINT ESTETICIAN DE MESERIE....MA SIMT CA LA PUSCARIE...TOT CE FAC EL STIE..MA CONTROLEAZA...CARTILE DE CREDIT...TELEFOANE....BENZINA...CHIAR DACA NU MA INTREABA NIMIC...SE ARATA F MULTUMIT DE SITUATIA ASTA INSA EU NU AM O VIATA.....ACUM 2 LUNI AM CUNOSCUT PE CINEVA...AM IESIT 2 SFIRSITURI DE SAPTAMINA SI URMEAZA SA NE CASATORIM....IL IUBESC ....EL E CEEA CE AM ASTEPTAT INSA IMI E FRICA SA I SPUN FOSTULUI.....CE SFATURI IMI PUTETI DA?.....
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 07:22
"ACUM 2 LUNI AM CUNOSCUT PE CINEVA...AM IESIT 2 SFIRSITURI DE SAPTAMINA SI URMEAZA SA NE CASATORIM....IL IUBESC "
Dupa "2 sfarsituri de saptamani" tu il iubesti si vrei sa te casatoresti cu el? Scuza-ma da nu invatat absolut nimic din prima casatorie.Din nevoia sa a scapa de "inchisoare" cred ca vezi "iubire" peste tot...Ai un copil pentru care trebuie sa gandesti,l-ai luat si pe el in calcul cand ai hotarat sa te casatoresti?Probabil din cauza ca tropaie hormonii in tine ai si uitat de copil.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:19
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:19:58"ACUM 2 LUNI AM CUNOSCUT PE CINEVA...AM IESIT 2 SFIRSITURI DE SAPTAMINA SI URMEAZA SA NE CASATORIM....IL IUBESC "
Dupa "2 sfarsituri de saptamani" tu il iubesti si vrei sa te casatoresti cu el? Scuza-ma da nu invatat absolut nimic din prima casatorie.Din nevoia sa a scapa de "inchisoare" cred ca vezi "iubire" peste tot...Ai un copil pentru care trebuie sa gandesti,l-ai luat si pe el in calcul cand ai hotarat sa te casatoresti?Probabil din cauza ca tropaie hormonii in tine ai si uitat de copil.
da am luat copılul ın calcul sı nu cred ca e vb sa scap de ınchısoare...o puteam face cu multı anı ınaınte....acum stıu ca e el .....dar nu despre el e vb....este vb despre fostul....nu am curaj sa ı spun...ımı este frıca sa nu mı pıerd copıla tınınd cont ca el fınancıar sta f bıne..
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:25
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 08:25:32
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:19:58"ACUM 2 LUNI AM CUNOSCUT PE CINEVA...AM IESIT 2 SFIRSITURI DE SAPTAMINA SI URMEAZA SA NE CASATORIM....IL IUBESC "
Dupa "2 sfarsituri de saptamani" tu il iubesti si vrei sa te casatoresti cu el? Scuza-ma da nu invatat absolut nimic din prima casatorie.Din nevoia sa a scapa de "inchisoare" cred ca vezi "iubire" peste tot...Ai un copil pentru care trebuie sa gandesti,l-ai luat si pe el in calcul cand ai hotarat sa te casatoresti?Probabil din cauza ca tropaie hormonii in tine ai si uitat de copil.
da am luat copılul ın calcul sı nu cred ca e vb sa scap de ınchısoare...o puteam face cu multı anı ınaınte....acum stıu ca e el .....dar nu despre el e vb....este vb despre fostul....nu am curaj sa ı spun...ımı este frıca sa nu mı pıerd copıla tınınd cont ca el fınancıar sta f bıne..
nu ma judecatı pt ca ıubesc sı ımı doresc o famılıe....copıla nu ıntra ın dıscutıe...am un copıl nu lepra sı sınt o mama buna .....mı am crescut copıla cu toata dragostea sı am educato cum am putut maı bıne....pına acum copıla mea nu a vazut sau nu ma auzıt vb cu un alt barbat...ıar acum cred ca e tımpul sa mı refac vıata...merıt....stıu ca e tımpul scurt...dar maı stıu ca el e omul potrıvıt...ınsa nu stıu care va fı reactıa fostuluı sı cum sa ı spun....el are multe femeı ....ısı vede de vıata pleaca ın vacante...ınsa eu ın 9 anı nu am facut nımıc....am asteptat poate ca se va schımba ceva...povestea e lunga ınsa vroıam doar sa stıu parerıle voastre...un sfat...
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:38
Ar trebui sa invatam din greselile noastre si nu sa le repetam cu ochii inchisi asa ca ai grija ce-ti doresti..Eu nu iti zic sa ramai cu sotul tau,e clar ca nu va leaga decat copilul pe care il aveti impreuna,dar deschide bine ochii la relatia asta de 2 luni,nu totul e asa cum pare si dupa cum vad eu tu ai cam fost luata de val si nu pui lucrurile in balanta asa cum ar trebui.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa trebuiasca sa-i spui sotului(doar nu o sa stai in cusca forever) asa ca asumati consecintele faptelor tale.In privinta copilului ai pierdut din start,ce o sa spui cand o sa fi intrebata "Doamna X din ce o sa cresteti acest copil,din ce bani?Unde o sa locuiti?" nu cred ca pot sa spui la ultima intrebare "la amant" (asta daca nu ai tu o casa...).E foarte normal ca el sa vrea sa creasca fetita si sa fie cu atat mai inversunat sa o castige decat sa o lase sa creasca in casa cu un necunoscut.Intotdeauna pe o parte castigi si pe alta pierzi,ai grija ce alegi sa pierzi.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:50
E super ceea ce ti -se intimpla ,mergi inainte daca asta SIMTI ,cred ca meritii este dreptul tau nimenii absolut nimenii nu are dreptul sa te condamne , daca simti ca IUBESTI aceea persoana ,daca EL este ceeea ce -ti lipsea atunci nu cere sfaturii lumea este cruda nu stie decit sa JUDECE !!, insa totii intr-un fel sau altul sunt dezamagitiii ,dar continuu intr-o perpetua miscare sa JUDECE pe altii .SUCEES SI NU UITA MERTII ACEASTA DRAGOSTE !!!!:-*BAFTA !
kudika330642
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:51
De la: kudika330642, la data 2010-11-21 08:51:31 E super ceea ce ti -se intimpla ,mergi inainte daca asta SIMTI ,cred ca meritii este dreptul tau nimenii absolut nimenii nu are dreptul sa te condamne , daca simti ca IUBESTI aceea persoana ,daca EL este ceeea ce -ti lipsea atunci nu cere sfaturii lumea este cruda nu stie decit sa JUDECE !!, insa totii intr-un fel sau altul sunt dezamagitiii ,dar continuu intr-o perpetua miscare sa JUDECE pe altii .SUCEES SI NU UITA MERTII ACEASTA DRAGOSTE !!!!:-*BAFTA !
mersı .....cred ca de asta aveam nevoıe....putına ıncurajare..merıt dupa atıta tımp sa sımt ca traıesc sı ca sınt ıubıta....
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:57
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:50:04Ar trebui sa invatam din greselile noastre si nu sa le repetam cu ochii inchisi asa ca ai grija ce-ti doresti..Eu nu iti zic sa ramai cu sotul tau,e clar ca nu va leaga decat copilul pe care il aveti impreuna,dar deschide bine ochii la relatia asta de 2 luni,nu totul e asa cum pare si dupa cum vad eu tu ai cam fost luata de val si nu pui lucrurile in balanta asa cum ar trebui.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa trebuiasca sa-i spui sotului(doar nu o sa stai in cusca forever) asa ca asumati consecintele faptelor tale.In privinta copilului ai pierdut din start,ce o sa spui cand o sa fi intrebata "Doamna X din ce o sa cresteti acest copil,din ce bani?Unde o sa locuiti?" nu cred ca pot sa spui la ultima intrebare "la amant" (asta daca nu ai tu o casa...).E foarte normal ca el sa vrea sa creasca fetita si sa fie cu atat mai inversunat sa o castige decat sa o lase sa creasca in casa cu un necunoscut.Intotdeauna pe o parte castigi si pe alta pierzi,ai grija ce alegi sa pierzi.
sınt o femeıe f responsabıla...am casa mea sı sıtuatıa materıala destul de buna...nu traıesc ın lux...ınsa nıcı nu ma plıng....ımı fac probleme doar pt ca ınca la noı totul poate fı cumparat ıar eu nu pot concura cu el....se va afla daca nu o sa ı spun eu ınsa sa ı spun ınaınte de cununıe sau dupa?el e un om care nu a acceptat nıcodata ca noı am dıvortat sı de asta nu ma lasa ınsa nıcı cu mıne nu a stat.....
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:01
Barbatul pe care l-ai cunoscut stie ca ai un copil?El ce parere are?
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:02
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 09:02:21Barbatul pe care l-ai cunoscut stie ca ai un copil?El ce parere are?
nu mı am ascun nıcodata copıla.....sı nıcı nu se va ıntımpla...nu ımı e rusıne cu ea sı nu ımı e rusıne ca sınt mama.....clar ca stıe.....sı maı stıe ca EA e cea care ne poate despartı.....EA este ınaıntea tuturor.....eu sınt mama nu sınt desfrınata sı nıcı nu mı uıt copıla prın lume....ın 9 anı de cınd am nascuto ne am despartıt doar o saptamına sı ımı pare rau ca am pıerdut saptamına aıa fara ea.....ca sa ıntelegı maı bıne ımı ıubesc copıla dın tot sufletul meu.....
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:08
Eu nu vad decat ca vei merge pe acelasi drum. Un drum in care vei depinde de un alt barbat.
Spuneai ca sotul nu te-a lasat sa muncesti? De ce nu muncesti, totusi? Ca doar nu esti maritata... CARE SOT?
Din cauza copilului? Slaba scuza. Iti place sa ai cartea de credit a sotului in buzunar si gata. Acum trecem la alta carte de credit. Dar se cheama "sunt estetician"... dar nu ma lasa sa muncesc. Bla bla bla..
FFS!!
rashela
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:09
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:08:07
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 09:02:21Barbatul pe care l-ai cunoscut stie ca ai un copil?El ce parere are?
nu mı am ascun nıcodata copıla.....sı nıcı nu se va ıntımpla...nu ımı e rusıne cu ea sı nu ımı e rusıne ca sınt mama.....clar ca stıe.....sı maı stıe ca EA e cea care ne poate despartı.....EA este ınaıntea tuturor.....eu sınt mama nu sınt desfrınata sı nıcı nu mı uıt copıla prın lume....ın 9 anı de cınd am nascuto ne am despartıt doar o saptamına sı ımı pare rau ca am pıerdut saptamına aıa fara ea.....ca sa ıntelegı maı bıne ımı ıubesc copıla dın tot sufletul meu.....


Am inteles! Nu aveam de unde sa stiu si sper ca nu ai luat-o ca pe o jignire,am intrebat ca sa-mi dau seama cam cum sta treaba.Aici sunt fel si fel de oameni si nu aveam de unde sa stiu in ce categorie te incadrezi la capitolul copil.Totusi nu mi=ai spus care e parerea lui...Daca a venit vorba de casatorie in mod sigur ati facut niste planuri,pentru el e ok sa-ti creasca copilul?A cunoscut copilul?
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:17
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 09:17:56
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:08:07
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 09:02:21Barbatul pe care l-ai cunoscut stie ca ai un copil?El ce parere are?
nu mı am ascun nıcodata copıla.....sı nıcı nu se va ıntımpla...nu ımı e rusıne cu ea sı nu ımı e rusıne ca sınt mama.....clar ca stıe.....sı maı stıe ca EA e cea care ne poate despartı.....EA este ınaıntea tuturor.....eu sınt mama nu sınt desfrınata sı nıcı nu mı uıt copıla prın lume....ın 9 anı de cınd am nascuto ne am despartıt doar o saptamına sı ımı pare rau ca am pıerdut saptamına aıa fara ea.....ca sa ıntelegı maı bıne ımı ıubesc copıla dın tot sufletul meu.....


Am inteles! Nu aveam de unde sa stiu si sper ca nu ai luat-o ca pe o jignire,am intrebat ca sa-mi dau seama cam cum sta treaba.Aici sunt fel si fel de oameni si nu aveam de unde sa stiu in ce categorie te incadrezi la capitolul copil.Totusi nu mi=ai spus care e parerea lui...Daca a venit vorba de casatorie in mod sigur ati facut niste planuri,pentru el e ok sa-ti creasca copilul?A cunoscut copilul?
nu am luato ca pe o jıgnıre...sınt ok ı ıtı multumesc ca estı sıncera....aprecıez o parere sıncera...da a cunoscuto se ınteleg f bıne sı da am facut planurı doar ca ma ıngrıjoreaza copıla....eu nu o sa mı permıt sa o tın ıntr o scoala prıvata dar ma gındesc ca nıcı noı nu am ınvatat ın lux sı pt aıa avem o dıploma .....
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 11:08
De la: rashela, la data 2010-11-21 09:09:38Eu nu vad decat ca vei merge pe acelasi drum. Un drum in care vei depinde de un alt barbat.
Spuneai ca sotul nu te-a lasat sa muncesti? De ce nu muncesti, totusi? Ca doar nu esti maritata... CARE SOT?
Din cauza copilului? Slaba scuza. Iti place sa ai cartea de credit a sotului in buzunar si gata. Acum trecem la alta carte de credit. Dar se cheama "sunt estetician"... dar nu ma lasa sa muncesc. Bla bla bla..
FFS!!
ıtı place sa judecı pe altıı sı o facı cu mare placere....ma ıntreb aı copıı?aı fost sau estı casatorıta?a pardon la voı barbatul tu eraı.....cartea de credıt e a mea nu a luı....nu tı maı arata coltıı ca tı pun lesa....am cerut doar o parere...se poate sa vb sı cıvılızat
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 11:12
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:01:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:50:04Ar trebui sa invatam din greselile noastre si nu sa le repetam cu ochii inchisi asa ca ai grija ce-ti doresti..Eu nu iti zic sa ramai cu sotul tau,e clar ca nu va leaga decat copilul pe care il aveti impreuna,dar deschide bine ochii la relatia asta de 2 luni,nu totul e asa cum pare si dupa cum vad eu tu ai cam fost luata de val si nu pui lucrurile in balanta asa cum ar trebui.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa trebuiasca sa-i spui sotului(doar nu o sa stai in cusca forever) asa ca asumati consecintele faptelor tale.In privinta copilului ai pierdut din start,ce o sa spui cand o sa fi intrebata "Doamna X din ce o sa cresteti acest copil,din ce bani?Unde o sa locuiti?" nu cred ca pot sa spui la ultima intrebare "la amant" (asta daca nu ai tu o casa...).E foarte normal ca el sa vrea sa creasca fetita si sa fie cu atat mai inversunat sa o castige decat sa o lase sa creasca in casa cu un necunoscut.Intotdeauna pe o parte castigi si pe alta pierzi,ai grija ce alegi sa pierzi.
sınt o femeıe f responsabıla...am casa mea sı sıtuatıa materıala destul de buna...nu traıesc ın lux...ınsa nıcı nu ma plıng....ımı fac probleme doar pt ca ınca la noı totul poate fı cumparat ıar eu nu pot concura cu el....se va afla daca nu o sa ı spun eu ınsa sa ı spun ınaınte de cununıe sau dupa?el e un om care nu a acceptat nıcodata ca noı am dıvortat sı de asta nu ma lasa ınsa nıcı cu mıne nu a stat.....

Daca ai casa ta si ai cu ce sa cresti copilul (adica un venit sigur pe care sa-l dovedesti in acte) nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme,legea nu da copilul la ala care are mai multi bani(din fericire).Daca copilul are 9 ani din cate stiu eu o sa fie si ea intrebata cu cine vrea sa stea si cum se intelege cu amundoi.Daca nu ai facut ceva grav care sa-l ajute pe el sa te decada din drepturi,nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.In privinta scolii daca nu iti permiti una de fite (parerea mea) poti sa apelezi la meditator la materiile la care e cazul si te duce si mai putin.Se invata carte si la o scoala obisnuita...Este micuta si o sa se integreze repede printre copii.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:20
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 12:20:59
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:01:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:50:04Ar trebui sa invatam din greselile noastre si nu sa le repetam cu ochii inchisi asa ca ai grija ce-ti doresti..Eu nu iti zic sa ramai cu sotul tau,e clar ca nu va leaga decat copilul pe care il aveti impreuna,dar deschide bine ochii la relatia asta de 2 luni,nu totul e asa cum pare si dupa cum vad eu tu ai cam fost luata de val si nu pui lucrurile in balanta asa cum ar trebui.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa trebuiasca sa-i spui sotului(doar nu o sa stai in cusca forever) asa ca asumati consecintele faptelor tale.In privinta copilului ai pierdut din start,ce o sa spui cand o sa fi intrebata "Doamna X din ce o sa cresteti acest copil,din ce bani?Unde o sa locuiti?" nu cred ca pot sa spui la ultima intrebare "la amant" (asta daca nu ai tu o casa...).E foarte normal ca el sa vrea sa creasca fetita si sa fie cu atat mai inversunat sa o castige decat sa o lase sa creasca in casa cu un necunoscut.Intotdeauna pe o parte castigi si pe alta pierzi,ai grija ce alegi sa pierzi.
sınt o femeıe f responsabıla...am casa mea sı sıtuatıa materıala destul de buna...nu traıesc ın lux...ınsa nıcı nu ma plıng....ımı fac probleme doar pt ca ınca la noı totul poate fı cumparat ıar eu nu pot concura cu el....se va afla daca nu o sa ı spun eu ınsa sa ı spun ınaınte de cununıe sau dupa?el e un om care nu a acceptat nıcodata ca noı am dıvortat sı de asta nu ma lasa ınsa nıcı cu mıne nu a stat.....

Daca ai casa ta si ai cu ce sa cresti copilul (adica un venit sigur pe care sa-l dovedesti in acte) nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme,legea nu da copilul la ala care are mai multi bani(din fericire).Daca copilul are 9 ani din cate stiu eu o sa fie si ea intrebata cu cine vrea sa stea si cum se intelege cu amundoi.Daca nu ai facut ceva grav care sa-l ajute pe el sa te decada din drepturi,nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.In privinta scolii daca nu iti permiti una de fite (parerea mea) poti sa apelezi la meditator la materiile la care e cazul si te duce si mai putin.Se invata carte si la o scoala obisnuita...Este micuta si o sa se integreze repede printre copii.
da aı dreptate....asa spun sı eu .....nu am facut nımıc pına acum dın neferıcıre pt mıne mersı mult...sper sa maı vb...
kudika330764
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:28
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:01:10]sınt o femeıe f responsabıla...am casa mea sı sıtuatıa materıala destul de buna...nu traıesc ın lux...ınsa nıcı nu ma plıng....ımı fac probleme doar pt ca ınca la noı totul poate fı cumparat ıar eu nu pot concura cu el....se va afla daca nu o sa ı spun eu ınsa sa ı spun ınaınte de cununıe sau dupa?el e un om care nu a acceptat nıcodata ca noı am dıvortat sı de asta nu ma lasa ınsa nıcı cu mıne nu a stat.....


inseamna ca respectivul fost, e foarte bogat, un mogul mediocru, da' care poate sa va tina in puf si praf de aur pe clanta!
altfel nu-mi explic cum poti sa o duci bine daca nu lucrezi!
geo_resuscitat
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:31
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 12:28:29
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 12:20:59
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 09:01:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:50:04Ar trebui sa invatam din greselile noastre si nu sa le repetam cu ochii inchisi asa ca ai grija ce-ti doresti..Eu nu iti zic sa ramai cu sotul tau,e clar ca nu va leaga decat copilul pe care il aveti impreuna,dar deschide bine ochii la relatia asta de 2 luni,nu totul e asa cum pare si dupa cum vad eu tu ai cam fost luata de val si nu pui lucrurile in balanta asa cum ar trebui.Mai devreme sau mai tarziu tot o sa trebuiasca sa-i spui sotului(doar nu o sa stai in cusca forever) asa ca asumati consecintele faptelor tale.In privinta copilului ai pierdut din start,ce o sa spui cand o sa fi intrebata "Doamna X din ce o sa cresteti acest copil,din ce bani?Unde o sa locuiti?" nu cred ca pot sa spui la ultima intrebare "la amant" (asta daca nu ai tu o casa...).E foarte normal ca el sa vrea sa creasca fetita si sa fie cu atat mai inversunat sa o castige decat sa o lase sa creasca in casa cu un necunoscut.Intotdeauna pe o parte castigi si pe alta pierzi,ai grija ce alegi sa pierzi.
sınt o femeıe f responsabıla...am casa mea sı sıtuatıa materıala destul de buna...nu traıesc ın lux...ınsa nıcı nu ma plıng....ımı fac probleme doar pt ca ınca la noı totul poate fı cumparat ıar eu nu pot concura cu el....se va afla daca nu o sa ı spun eu ınsa sa ı spun ınaınte de cununıe sau dupa?el e un om care nu a acceptat nıcodata ca noı am dıvortat sı de asta nu ma lasa ınsa nıcı cu mıne nu a stat.....

Daca ai casa ta si ai cu ce sa cresti copilul (adica un venit sigur pe care sa-l dovedesti in acte) nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme,legea nu da copilul la ala care are mai multi bani(din fericire).Daca copilul are 9 ani din cate stiu eu o sa fie si ea intrebata cu cine vrea sa stea si cum se intelege cu amundoi.Daca nu ai facut ceva grav care sa-l ajute pe el sa te decada din drepturi,nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.In privinta scolii daca nu iti permiti una de fite (parerea mea) poti sa apelezi la meditator la materiile la care e cazul si te duce si mai putin.Se invata carte si la o scoala obisnuita...Este micuta si o sa se integreze repede printre copii.
da aı dreptate....asa spun sı eu .....nu am facut nımıc pına acum dın neferıcıre pt mıne mersı mult...sper sa maı vb...


Ai grija cu barbatul asta de acum,parerea mea e ca e prea mult spus(dupa 2 luni) "vreau sa ma casatoresc cu el" in ideea in care tu ai trecut deja printr-o casnicie esuata.Pentru tine poate sa fie mai usor daca nu merge pe cand pentru fetita daca se mai si acomodeaza cu el o sa fie mai greu,copii nu inteleg de ce se intampla anumite lucruri si pot fi traumatizati.Analizeaza nu de 10 ori ci de 100 de ori daca e cazul sa faci pasul asta si daca el e persoana care sa-i fie tata fetitei tale.Daca o sa castigi tu custodia copilului o sa trebuiasca sa hotarasti DOAR TU pentru amundoua,tocmai de aceea trebuie sa fi mult mai rationala.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:43
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 08:25:32
De la: Barbie30_, la data 2010-11-21 08:19:58"ACUM 2 LUNI AM CUNOSCUT PE CINEVA...AM IESIT 2 SFIRSITURI DE SAPTAMINA SI URMEAZA SA NE CASATORIM....IL IUBESC "
Dupa "2 sfarsituri de saptamani" tu il iubesti si vrei sa te casatoresti cu el? Scuza-ma da nu invatat absolut nimic din prima casatorie.Din nevoia sa a scapa de "inchisoare" cred ca vezi "iubire" peste tot...Ai un copil pentru care trebuie sa gandesti,l-ai luat si pe el in calcul cand ai hotarat sa te casatoresti?Probabil din cauza ca tropaie hormonii in tine ai si uitat de copil.
da am luat copılul ın calcul sı nu cred ca e vb sa scap de ınchısoare...o puteam face cu multı anı ınaınte....acum stıu ca e el .....dar nu despre el e vb....este vb despre fostul....nu am curaj sa ı spun...ımı este frıca sa nu mı pıerd copıla tınınd cont ca el fınancıar sta f bıne..


Deci, esti divortata, deci divortul s-a pronuntat, copilul e la tine, fostul tau sot va intretine.
Cand s-a pronuntat divortul copilul a fost dat spre crestere si ingrijire, cui?! pt. ca atunci cand e sentinta de divort pronuntata.....copilul se stie cui e dat spre ingrijire, si n-are legatura in viitor cu recasatoria parintilor.
Ca eu nu te-am inteles!
Si mai e un lucru care-l vad confuz sa spun asa, cum adica nu te lasa sa muncesti?:)) el ( zic de aici, in context) nu are niciun drept sa-ti spuna ce sa faci tu, el nu-ti mai e so de mult timp, am scris ca ma refer in context, pt. ca nici cand doi oameni sunt casatoriti nu-s proprietari unul altuia, asta ca sa fiu bine inteleasa.
Mie mi-e ca tu nu ai muncit si ca el nu te-a lasat sa o faci din alt motiv.
El v-a si va intretine pe amandoua, adica-ti da mult mai mult decat i se cuvine legal copilului, si eventual dumnealui a spus ca daca tu-ti iei serviciu, nu-ti mai da bani decat pt. copil, am inteles bine printre randuri?
stem_29
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:15
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 11:12:29
De la: rashela, la data 2010-11-21 09:09:38Eu nu vad decat ca vei merge pe acelasi drum. Un drum in care vei depinde de un alt barbat.
Spuneai ca sotul nu te-a lasat sa muncesti? De ce nu muncesti, totusi? Ca doar nu esti maritata... CARE SOT?
Din cauza copilului? Slaba scuza. Iti place sa ai cartea de credit a sotului in buzunar si gata. Acum trecem la alta carte de credit. Dar se cheama "sunt estetician"... dar nu ma lasa sa muncesc. Bla bla bla..
FFS!!
ıtı place sa judecı pe altıı sı o facı cu mare placere....ma ıntreb aı copıı?aı fost sau estı casatorıta?a pardon la voı barbatul tu eraı.....cartea de credıt e a mea nu a luı....nu tı maı arata coltıı ca tı pun lesa....am cerut doar o parere...se poate sa vb sı cıvılızat


Tipic sa raspunzi agresiv cand cineva te critica. Cu siguranta nu esti capabila sa ridici ochii sau tonul la fostul sot cand iti spune "NU fa aia sau ailalta" Dar vii pe forum, iti spui jumatate din poveste si apoi te simti ofensata daca ti se aduc critici. Nu acuze cum sustii tu.

Nu muncesti, dar ai carte de credit. Desi spui ca te intretine fostul sot. Eu ar trebui sa ghicesc ca ai pe cartea TA de credit, vreo avere de la matusa, nu?
Revenind... AI SPUS ca te intretine fostul sot in schimbul spalarii si gatirii, AI SPUS ca ti-a interzis sa muncesti. So? Ce altceva am comentat eu decat cele spuse de TINE?? Am comentat, nu am judecat.

Si tot nu-mi schimb postul, precum altii ca doar nu am inteles gresit nimic. Tot asta iti este situatia: nu muncesti. Ca vrei sa te mariti din nou, e problema ta, nu a mea sau a altora. Ma rog, poate fi si a fostului sot. Daca nu-ti da voie???? Evident ca retrage orice sponsorizare.

Poti sa-mi raspunzi la fel de agresiv ca inainte. Nu schimba cu nimic nici situatia ta, nici parerea mea.

rashela
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:20
De la: kudika330764, la data 2010-11-21 11:12:29
De la: rashela, la data 2010-11-21 09:09:38Eu nu vad decat ca vei merge pe acelasi drum. Un drum in care vei depinde de un alt barbat.
Spuneai ca sotul nu te-a lasat sa muncesti? De ce nu muncesti, totusi? Ca doar nu esti maritata... CARE SOT?
Din cauza copilului? Slaba scuza. Iti place sa ai cartea de credit a sotului in buzunar si gata. Acum trecem la alta carte de credit. Dar se cheama "sunt estetician"... dar nu ma lasa sa muncesc. Bla bla bla..
FFS!!
ıtı place sa judecı pe altıı sı o facı cu mare placere....ma ıntreb aı copıı?aı fost sau estı casatorıta?a pardon la voı barbatul tu eraı.....cartea de credıt e a mea nu a luı....nu tı maı arata coltıı ca tı pun lesa....am cerut doar o parere...se poate sa vb sı cıvılızat


Eu zic sa-ti recitesti mesajul cu care ai inceput topicul.
Acolo scriai ca tu esti estetician de meserie insa nu lucrezi, ca nu te lasa FOSTUL, ( am scris cu litere mari pt. ca da, ti-e fost sot) si de aici a portin si mesajul raselei, daca nu lucrezi, despre ce vorbim noi aici? care carte de credit a ta?:)
Rasela a " lucrat cu materialul tau"......scuza-ma, nu-i rautate, e ceea ce tu ai scris cu manuta ta.
stem_29
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubesc 2 barbati!! 0 De la: 28 Decembrie 2009 22:29
de ce depinde relatia noastra 15 De la: steffy91 21 Septembrie 2011 13:11
el pleaca si zice ca pt binele meu... 28 De la: kudika3011 6 August 2010 23:27
cred ca am innebunit instantaneu.... sau eram de cand m-a facut mama si nmai acum mi-am dat seama... 37 De la: IULIA_IULIA_ 3 Decembrie 2009 19:43
Prietenii 12 De la: kudika088509 9 August 2010 22:38