Setari Cookie-uri

Relatia cu vampirul narcisist. Pro si Contra.

Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:17
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asteptam cu nerabdare!............sa ne povestesti desigur!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:19
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


E bine sa ramana el si cu oglinjoara lui
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:20
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 14:19:34
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asteptam cu nerabdare!............sa ne povestesti desigur!


Buna Fante!
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:20
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 14:20:50
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 14:19:34
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asteptam cu nerabdare!............sa ne povestesti desigur!


Buna Fante!


buna, Barbie!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:23
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asta iti suge.........toata energia
Ame_ly
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:23
kudica !!!! de ce mi-am banat postarea n-am zis chiar asa urat...cred
Ame_ly
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:25
De la: Ame_ly, la data 2010-11-22 14:25:59 kudica !!!! de ce mi-am banat postarea n-am zis chiar asa urat...cred


crezi?
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:27
De la: Ame_ly, la data 2010-11-22 14:23:48
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asta iti suge.........toata energia


cand este vorba de supt kudicii nu-i prea place! fata rea ce esti!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:27
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 14:27:11
De la: Ame_ly, la data 2010-11-22 14:25:59 kudica !!!! de ce mi-am banat postarea n-am zis chiar asa urat...cred


crezi?


eh..am o vaga banuiala
pup fata
Ame_ly
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:30
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 14:27:54
De la: Ame_ly, la data 2010-11-22 14:23:48
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


asta iti suge.........toata energia


cand este vorba de supt kudicii nu-i prea place! fata rea ce esti!


rea de gura ..da buna la suflet
Ame_ly
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:32
I-am fost iubita vreo 2 ani. Acum sunt in plin proces de detasare de aceasta relatie. Asta dupa ce in ultimele 6 luni am incercat convertirea raului in bine, sau acceptatul in numele iubirii. Nu a tinut nici una din variante. Singurul rezultat a fost sa obosesc sa incerc sa schimb, sa obosesc sa accept. Asa ca mai mult de nevoie, decat de voie, plec. Oriunde numai nu la el. Pe scurt, acest individ pretinde tot, ofera NIMIC. Absolut nimic: nu respect, nu incredere, nu sprijin, nu timp, nu planuri, nu afectiune, .. nimic. Pretinde toate astea si absolut orice altceva ai avea de dat.
Lasa impresia ca asa ar fi normal sa se intample.
Este foarte adevarat ca in spatele acestei masti se ascunde un frustrat invidios, incapabil sa-si asume vreo responsabilitate de orice fel, oricat de mica, incapabil sa realizeze ceva pe cont propriu. (Incearca sa-l trimiti la o intalnire cu functionarul de la banca, sau cu invatatoarea copilului si o sa fii uimita de cat de incapabil este sa poarte o discutie si sa inteleaga niste chestii banale.) El este dur, smecher, incapatanat, insensibil, arogant, mutros doar cu tine, eventual atunci cand nu va vede nimeni. In societate incearca din rasputeri sa salveze aparentele. (Asta este unul din punctele sensibile: imaginea pe care incearca s-o vanda celor din jur, care nu are nimic in comun cu cine este el in realitate). Mie mi-a fost greu sa ma rup afectiv de el pentru ca ma gandeam ca eu o sa-l las de rau si alta il va lua de bun si va face treaba buna cu el. Asta pana am inteles ca de fapt el nu prea este in stare de mai nimic bun, simte asta despre el si tocmai de aceea se comporta despotic si de aceea nicio femeie care vrea sa faca ceva bun din el si cu el nu va rezista prea mult in preajma lui. El nu are nevoie de o astfel de femeie ci de victime. Eu am decis ca nu pot si nu vreau asa. Ca imi doresc altceva, ca imi doresc mai mult din binele la care visez si ca el nu este capabil sa imi ofere acest bine. Doar s-a prefacut o vreme ca ar fi.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:49
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:49:23I-am fost iubita vreo 2 ani. Acum sunt in plin proces de detasare de aceasta relatie. Asta dupa ce in ultimele 6 luni am incercat convertirea raului in bine, sau acceptatul in numele iubirii. Nu a tinut nici una din variante. Singurul rezultat a fost sa obosesc sa incerc sa schimb, sa obosesc sa accept. Asa ca mai mult de nevoie, decat de voie, plec. Oriunde numai nu la el. Pe scurt, acest individ pretinde tot, ofera NIMIC. Absolut nimic: nu respect, nu incredere, nu sprijin, nu timp, nu planuri, nu afectiune, .. nimic. Pretinde toate astea si absolut orice altceva ai avea de dat.
Lasa impresia ca asa ar fi normal sa se intample.
Este foarte adevarat ca in spatele acestei masti se ascunde un frustrat invidios, incapabil sa-si asume vreo responsabilitate de orice fel, oricat de mica, incapabil sa realizeze ceva pe cont propriu. (Incearca sa-l trimiti la o intalnire cu functionarul de la banca, sau cu invatatoarea copilului si o sa fii uimita de cat de incapabil este sa poarte o discutie si sa inteleaga niste chestii banale.) El este dur, smecher, incapatanat, insensibil, arogant, mutros doar cu tine, eventual atunci cand nu va vede nimeni. In societate incearca din rasputeri sa salveze aparentele. (Asta este unul din punctele sensibile: imaginea pe care incearca s-o vanda celor din jur, care nu are nimic in comun cu cine este el in realitate). Mie mi-a fost greu sa ma rup afectiv de el pentru ca ma gandeam ca eu o sa-l las de rau si alta il va lua de bun si va face treaba buna cu el. Asta pana am inteles ca de fapt el nu prea este in stare de mai nimic bun, simte asta despre el si tocmai de aceea se comporta despotic si de aceea nicio femeie care vrea sa faca ceva bun din el si cu el nu va rezista prea mult in preajma lui. El nu are nevoie de o astfel de femeie ci de victime. Eu am decis ca nu pot si nu vreau asa. Ca imi doresc altceva, ca imi doresc mai mult din binele la care visez si ca el nu este capabil sa imi ofere acest bine. Doar s-a prefacut o vreme ca ar fi.


Ai rezistat eroic 2 ani,eu ii puneam repede papuceii in manuta
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:51
Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:55
O vreme a jucat bine rolul "d-lui aproape perfect". Cu toate ca semne erau... Daca vroiam sa le vad.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:56
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:56:52O vreme a jucat bine rolul "d-lui aproape perfect". Cu toate ca semne erau... Daca vroiam sa le vad.


Bine spus "daca vroiam sa le vad"
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:01
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:55:16Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.


faptul ca-l vei parasi va fi o lovitura destul de mare pentru el! in rest ignor din toate punctele de vedere!
vitamina_c
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:17
Da Barbie, stiu ca este bine spus, insa nu ma ajuta cu nimic acum. Evident ca nu am vrut sa vad decat ceea ce mi-a placut si pentru care exista un oarecare temei. Insa, la inceputul unei relatii cred ca toti vedem mai degraba ceea ce ne place in detrimentul eventualelor defecte.

Fante era curios sa afle detalii. Astept reactia lui.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:18
De la: vitamina_c, la data 2010-11-22 15:17:39
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:55:16Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.


faptul ca-l vei parasi va fi o lovitura destul de mare pentru el! in rest ignor din toate punctele de vedere!


L-am parasit deja. Recunosc ca astept cu oarece interes orice reactie din partea lui. Ar fi chiar culmea sa nu aibe reactie. Inseamna ca nu este un vampir narcisist autentic.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:21
De la: manuma, la data 2010-11-22 15:21:50
De la: vitamina_c, la data 2010-11-22 15:17:39
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:55:16Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.


faptul ca-l vei parasi va fi o lovitura destul de mare pentru el! in rest ignor din toate punctele de vedere!


L-am parasit deja. Recunosc ca astept cu oarece interes orice reactie din partea lui. Ar fi chiar culmea sa nu aibe reactie. Inseamna ca nu este un vampir narcisist autentic.


Interes in sensul de curiozitate. Ca asteptari nu mai am de la el.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:23
nu pot decat sa-ti spun ca ti-ai fu tut 2 ani din viata degeaba! asteptand sa primesti ceva ce vine de la sine atunci cand este vorba de iubire! in rest ce pot spune decat ca-ti doresc sa iei decizia corecta si pe viitor sa primesti ceea ce meriti fara sa "cersesti" tu tot timpul!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:24
Analizand "la rece" este cam asa cum spui tu Fante....
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:33
De la: manuma, la data 2010-11-22 15:33:52 Analizand "la rece" este cam asa cum spui tu Fante....


toate sunt trecatoare! iar el va ajunge sa multumeasca ca avut parte de o persoana ca tine in viata lui de kkt!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:47
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:55:16Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.

ai grija ce-ti doresti...ego-ul actioneaza si in sens invers,
de ce crezi ca ai stat cu el atat? ... iti place sa fi "mama ranitilor"? ...e o vorba stramoseasca "cine se aseamana se aduna"
battleofwits
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:27
Multumesc Fante pentru vorbele dragute.
Cat despre ego-ul care actioneaza si in sens invers.. Da evident ca am si eu unul. Evident ca am si orgoliu. Si asteptari si dorinte. El a terfelit tot, a aruncat cu noroi in tot si a incrcat sa ma traga in mocirla de tot. Toate astea doar pentru ca are iluzia ca doar el, orgoliul si dorintele lui conteaza. Pentru toate mizeriile, pentru faptul ca s-a hranit din sentimentele si iluziile mele, pentru ca se poarta ca un nesimtit, merita sa simta pentru un moment macar ce inseamna sa-si bata cineva joc de el. Merita sa inteleaga cumva ca s-a purtat ca un nemernic.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:49
Bineinteles ca dupa ce o sa reusesc sa depasesc toate fazele inerente unei despartiri nu o sa-mi mai arda sa-l fac sa inteleaga sau sa simta ceva. Abia astept sa-mi pot directiona energia in scopuri constructive. Nici acum nu am vreun impuls deosebit de a-l rani. Nici nu cred ca pot la cata nesimtire zace in el. Insa pentru confortul unei fete dezamagite conteaza chiar si pentru o secunda impresia ca si pe el il doare... Ceva... macar maseaua daca nu sufletul.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:54
Mi-ar placea sa citesc si parerile ,,patitilor,,.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 17:08
De la: manuma, la data 2010-11-22 17:08:53Mi-ar placea sa citesc si parerile ,,patitilor,,.

si cam ce-ai dori sa afli?...cum ne-am lins singuri ranile , am ridicat mandri capul si nu ne-am mai uitat in urma...sau ce?
miss_darine
Postat pe 22 Noiembrie 2010 17:18
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 15:24:16nu pot decat sa-ti spun ca ti-ai fu tut 2 ani din viata degeaba! asteptand sa primesti ceva ce vine de la sine atunci cand este vorba de iubire! in rest ce pot spune decat ca-ti doresc sa iei decizia corecta si pe viitor sa primesti ceea ce meriti fara sa "cersesti" tu tot timpul!


pierdut (2 ani din viata) ? nu-mi place ideea asta ... deja viata e un cadou .. doi ani nu sint niciodata pierduti .. ca si cum totul ar depinde de o alta persoana .. .. doar poate daca faci inchisoare ..
Histria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 17:19
De la: miss_darine, la data 2010-11-22 17:18:02
De la: manuma, la data 2010-11-22 17:08:53Mi-ar placea sa citesc si parerile ,,patitilor,,.

si cam ce-ai dori sa afli?...cum ne-am lins singuri ranile , am ridicat mandri capul si nu ne-am mai uitat in urma...sau ce?


Cum te-ai consolat, ce te-a intarit, daca ai fost convinsa ca iei cea mai buna decizie parasindu-l dupa ce i-ai pus in brate mormanul de sperante si iluzii cu care a dat de pamant.. Daca la 30 de anisori nu ar fi cazul sa ,,sazi sa cugeti,, mai mult si mai bine.. Nu stiu.. de-astea.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum omori idila sotului 19 De la: balanta65 9 Iulie 2010 19:28
Iubirea prin ochii adolescentului! 4 De la: desi_desiree 12 Iulie 2010 01:37
Certuri din cauza fostului 5 De la: Alexandra93 5 Septembrie 2012 08:24
Probleme cu acneea ??? 3 De la: kudika_9924 29 Iulie 2012 13:07
dragoste sau obisnuinta? 7 De la: kudika053777 21 Iulie 2009 16:15