Setari Cookie-uri

Relatia cu vampirul narcisist. Pro si Contra.

De la: hystria1, la data 2010-11-22 17:19:14
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 15:24:16nu pot decat sa-ti spun ca ti-ai fu tut 2 ani din viata degeaba! asteptand sa primesti ceva ce vine de la sine atunci cand este vorba de iubire! in rest ce pot spune decat ca-ti doresc sa iei decizia corecta si pe viitor sa primesti ceea ce meriti fara sa "cersesti" tu tot timpul!


pierdut (2 ani din viata) ? nu-mi place ideea asta ... deja viata e un cadou .. doi ani nu sint niciodata pierduti .. ca si cum totul ar depinde de o alta persoana .. .. doar poate daca faci inchisoare ..


Discutabila ideea. Sa privim si altfel lucrurile: dupa o serie de experinte care pot fi clasate generic la dosarul de ,,esecuri,, indiferent cine a parasit sau de ce, parca o alta experienta cu acelasi final pare o gluma proasta repetata la infinit pana la iritare. Eu m-as fi lipsit bucuroasa de aceasta experienta daca as fi stiut ce si cum. Nu-i vad rostul si nici sensul. A fost in plus. Nu ma simt mai inteleapta acum. Poate mai degraba un pic indobitocita... Clar au fost doi ani f..... aaa pierduti.
manuma
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:18
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:55:16Aaa, pe langa sfaturile voastre intelepte, as aprecia si niste eventuale propuneri de dezumflare a ego-ului si egoismului parazitului sentimental.


Nu te obosi sa-i dezumfli orgoliul. Ai facut-o deja parasindu-l.
Nu ai pierdut 2 ani din viata. Ai capatat experienta.
Cunosc f bine genul descris de tine...n-ai sa-l schimbi niciodata.Si stii de ce ai stat langa el?pt ca l-ai iubit pe el, nu pe tine.
Fugi cat poti de tare!Succes
mdana
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:22
Multumesc mdana... Cred ca o sa schimb denumirea topicului in "jurnalul unei dependente..." Stiti, de-alea din categoria "Sunt Manu si a trecut o zi fara sa-l caut! Buuuuuuna Manu!" Ufff! am o ciuda pe mineeee!
manuma
Postat pe 23 Noiembrie 2010 08:41
De la: manuma, la data 2010-11-22 22:18:47
De la: hystria1, la data 2010-11-22 17:19:14
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-22 15:24:16nu pot decat sa-ti spun ca ti-ai fu tut 2 ani din viata degeaba! asteptand sa primesti ceva ce vine de la sine atunci cand este vorba de iubire! in rest ce pot spune decat ca-ti doresc sa iei decizia corecta si pe viitor sa primesti ceea ce meriti fara sa "cersesti" tu tot timpul!


pierdut (2 ani din viata) ? nu-mi place ideea asta ... deja viata e un cadou .. doi ani nu sint niciodata pierduti .. ca si cum totul ar depinde de o alta persoana .. .. doar poate daca faci inchisoare ..


Discutabila ideea. Sa privim si altfel lucrurile: dupa o serie de experinte care pot fi clasate generic la dosarul de ,,esecuri,, indiferent cine a parasit sau de ce, parca o alta experienta cu acelasi final pare o gluma proasta repetata la infinit pana la iritare. Eu m-as fi lipsit bucuroasa de aceasta experienta daca as fi stiut ce si cum. Nu-i vad rostul si nici sensul. A fost in plus. Nu ma simt mai inteleapta acum. Poate mai degraba un pic indobitocita... Clar au fost doi ani f..... aaa pierduti.


problema nu vine de la persoana x. .. si nici solutia .. in sensul asta am zis-o. cand tii fraiele in maini, factorii exteriori de genul asta au mai mult sau mai putin influenta. si atunci anii nu mai sint pierduti.. scuze, f...i
Histria
Postat pe 23 Noiembrie 2010 09:57
De la: manuma, la data 2010-11-22 14:17:24Ati citit articolul banuiesc. Recunoasteti personajul. L-ati intalnit? Ce credeti despre relatia cu un astfel de barbat? Eu tocmai am decis sa fug de un astfel de exemplar. O sa va povestesc. Voi ce spuneti?


ce articol ? nu stiu exact despre ce e vorba dar am cunoscut si eu un barbat extrem de ciudat...unde gasesc articolul ? parca vezi ca e vb de acelasi om :))))
inna_1688
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RARSPUNS URGENT 12 De la: elenacortojan 11 Februarie 2010 16:50
De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani? 149 De la: bruneagra25 10 August 2009 08:27
romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?! 157 De la: mkdisk 19 Martie 2009 14:56
..... 26 De la: Carolina_Basistii_1 22 Aprilie 2013 17:19
fier de calcat vs. fier de calcat vertical 2 De la: mika76 12 Decembrie 2010 16:46