Setari Cookie-uri

Unicul defect al Femeii

Unicul defect al Femeii

Pe vremea cand Dumnezeu a creat femeia si era cea de-a sasea zi in care lucra din greu, a aparut un inger si a spus:
"De ce-i dedici atata timp acestei creaturi?"

Iar Dumnezeu a raspuns:
"Ai vazut lista speciala pe care am facut-o pentru ea? Trebuie sa fie complet lavabila, dar nu din plastic, sa
aiba peste 200 de parti mobile, toate substituibile, sa poata functiona cu Cola light si resturi alimentare, sa poata tine patru copii in poala in acelasi timp, sa aiba un sarut care poate vindeca orice durere, de la
un genunchi zgariat la o inima franta si va face toate acestea cu doar doua maini."

Ingerul a fost uimit de cerinte:
"Doar doua maini? Nu se poate! Si asta e modelul standard? Dar e prea multa munca pentru o
singura zi. Mai bine asteapta pana maine sa-ti sfarsesti lucrul."

"Ba n-o sa astept", a protestat Dumnezeu. "Mai am atat de putin pana sa desavarsesc aceasta faptura care imi este atat de aproape de inima. Deja, se poate vindeca singura cand este bolnava si, pe deasupra, poate
munci 18 ore pe zi."

Ingerul s-a apropiat si a atins femeia.
"Dar, Doamne, ai facut-o atat de moale."
"Da, este moale", a incuviintat Dumnezeu, "dar am facut-o si puternica. Nici n-ai idee cate poate suporta sau
indeplini."

"O sa poata gandi?" a mai intrebat ingerul. Si Dumnezeu a raspuns:
"Nu numai ca va putea gandi, ci chiar sa gaseasca solutii si sa negocieze."

Atunci, ingerul a observat ceva si, apropiindu-se, a atins obrazul femeii.
"Oops, se pare ca din modelul asta se prelinge ceva. Ti-am spus eu ca incerci sa pui prea multe in el."

"Nu se prelinge nimic, aceea e o lacrima", l-a corectat Dumnezeu.
"Pentru ce e lacrima?" intreba ingerul.
"Lacrima este modul ei de a-si exprima bucuria, tristetea, durerea, dezamagirea, iubirea, singuratatea, deznadejdea si mandria."

Ingerul a ramas impresionat.
"Doamne, esti un geniu, te-ai gandit la toate! Femeia este cu adevarat uimitoare."

Si asa si este! Femeile au puteri care ii uimesc pe barbati. Indura necazuri si cara greutati, intretin fericirea,
iubirea si bucuria. Zambesc cand ar vrea sa tipe. Canta cand ar vrea sa planga. Plang cand sunt fericite si rad cand sunt nervoase. Lupta pentru ideile in care cred. Se revolta in fata nedreptatii. Nu accepta un refuz cand au convingerea ca exista o solutie mai buna. Traiesc in lipsuri pentru ca familia lor sa poata avea cele necesare. Merg la doctor cu o prietena speriata. Iubesc neconditionat. Plang de fericire cand copiii lor exceleaza si se bucura cand prietenii obtin premii.Sunt fericite cand afla despre o nastere sau o nunta.
Li se frange inima cand le moare un prieten. Sufera cand le moare cineva din familie si totusi, sunt tari atunci cand cred ca nu le-a mai ramas putere.

Stiu ca o imbratisare si un sarut pot vindeca o inima franta.

Femeile exista in toate formele, dimensiunile si culorile. Ar conduce masina, zbura cu avionul, merge pe jos sau ti-ar trimite un e-mail ca sa >stii cat de mult tin la tine.

Inima unei femei este cea care face lumea sa se invarta. Aduc bucurie, speranta si iubire. Sunt pline de compasiune si au idealuri si isi sustin moral prietenii si familia. Femeile au lucruri esentiale de spus si
totul de oferit.

SI, TOTUSI, DACA AU VREUN DEFECT, ACESTA ESTE CA UITA CAT DE MULT VALOREAZA.
The_Exile
Postat pe 11 Noiembrie 2010 22:48
frumoasa prezentare..dar putin exagerat
in legatura cu valoarea, sa spunem ca sufera de pierdere temporara de memorie, dar isi revin ele , si daca nu au aratat cand trebuia, arata inzecit dupa..

ionelaela
Postat pe 11 Noiembrie 2010 23:06
cine a zis ca ar fi doar un singur defect la femei?:))) poate era mai bn sa zici sa se enumere defectele..in acest caz mai intelegeam si eu !
extravagant
Postat pe 11 Noiembrie 2010 23:29
Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..
amrita
Postat pe 12 Noiembrie 2010 02:55
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..
Este doar un copy-paste intradevar....mi-a placut si de aia l-am postat.
Nu am mai bagat copy-paste pana acum....vazusem la altii ca au facut-o si m-am gandit din moment ce era draguta povestea sa o impart cu voi,nimic mai mult.
O sa fiu mai creativ ... data viitoare
The_Exile
Postat pe 12 Noiembrie 2010 04:12
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..


are dreptate , Tharr ....... cum iti permiti sa copii o chestie interesanta , pe marginea careia se poate discuta , in loc sa fii creativ si sa deschizi un topic cu tema ,, beau de sting , imi bat nevasta pana o las lata , o insel cu oricine isi desface picioarele , vand tot din casa pentru droguri si jocuri de noroc si cu toate asta , nesimtita nu si-a respectat juramantul facut la cununie , in fata lui Dumnezeu si m-a parasit ..... spuneti-mi ce sa faaaaaaaaac ?"
perce_neige
Postat pe 12 Noiembrie 2010 06:27
De la: Tharr, la data 2010-11-11 22:48:36Unicul defect al Femeii

Pe vremea cand Dumnezeu a creat femeia si era cea de-a sasea zi in care lucra din greu, a aparut un inger si a spus:
"De ce-i dedici atata timp acestei creaturi?"

Iar Dumnezeu a raspuns:
"Ai vazut lista speciala pe care am facut-o pentru ea? Trebuie sa fie complet lavabila, dar nu din plastic, sa
aiba peste 200 de parti mobile, toate substituibile, sa poata functiona cu Cola light si resturi alimentare, sa poata tine patru copii in poala in acelasi timp, sa aiba un sarut care poate vindeca orice durere, de la
un genunchi zgariat la o inima franta si va face toate acestea cu doar doua maini."

Ingerul a fost uimit de cerinte:
"Doar doua maini? Nu se poate! Si asta e modelul standard? Dar e prea multa munca pentru o
singura zi. Mai bine asteapta pana maine sa-ti sfarsesti lucrul."

"Ba n-o sa astept", a protestat Dumnezeu. "Mai am atat de putin pana sa desavarsesc aceasta faptura care imi este atat de aproape de inima. Deja, se poate vindeca singura cand este bolnava si, pe deasupra, poate
munci 18 ore pe zi."

Ingerul s-a apropiat si a atins femeia.
"Dar, Doamne, ai facut-o atat de moale."
"Da, este moale", a incuviintat Dumnezeu, "dar am facut-o si puternica. Nici n-ai idee cate poate suporta sau
indeplini."

"O sa poata gandi?" a mai intrebat ingerul. Si Dumnezeu a raspuns:
"Nu numai ca va putea gandi, ci chiar sa gaseasca solutii si sa negocieze."

Atunci, ingerul a observat ceva si, apropiindu-se, a atins obrazul femeii.
"Oops, se pare ca din modelul asta se prelinge ceva. Ti-am spus eu ca incerci sa pui prea multe in el."

"Nu se prelinge nimic, aceea e o lacrima", l-a corectat Dumnezeu.
"Pentru ce e lacrima?" intreba ingerul.
"Lacrima este modul ei de a-si exprima bucuria, tristetea, durerea, dezamagirea, iubirea, singuratatea, deznadejdea si mandria."

Ingerul a ramas impresionat.
"Doamne, esti un geniu, te-ai gandit la toate! Femeia este cu adevarat uimitoare."

Si asa si este! Femeile au puteri care ii uimesc pe barbati. Indura necazuri si cara greutati, intretin fericirea,
iubirea si bucuria. Zambesc cand ar vrea sa tipe. Canta cand ar vrea sa planga. Plang cand sunt fericite si rad cand sunt nervoase. Lupta pentru ideile in care cred. Se revolta in fata nedreptatii. Nu accepta un refuz cand au convingerea ca exista o solutie mai buna. Traiesc in lipsuri pentru ca familia lor sa poata avea cele necesare. Merg la doctor cu o prietena speriata. Iubesc neconditionat. Plang de fericire cand copiii lor exceleaza si se bucura cand prietenii obtin premii.Sunt fericite cand afla despre o nastere sau o nunta.
Li se frange inima cand le moare un prieten. Sufera cand le moare cineva din familie si totusi, sunt tari atunci cand cred ca nu le-a mai ramas putere.

Stiu ca o imbratisare si un sarut pot vindeca o inima franta.

Femeile exista in toate formele, dimensiunile si culorile. Ar conduce masina, zbura cu avionul, merge pe jos sau ti-ar trimite un e-mail ca sa >stii cat de mult tin la tine.

Inima unei femei este cea care face lumea sa se invarta. Aduc bucurie, speranta si iubire. Sunt pline de compasiune si au idealuri si isi sustin moral prietenii si familia. Femeile au lucruri esentiale de spus si
totul de oferit.

SI, TOTUSI, DACA AU VREUN DEFECT, ACESTA ESTE CA UITA CAT DE MULT VALOREAZA.


vise maica!
pickard
Postat pe 12 Noiembrie 2010 06:41
femeile cam uita cu totul de ele uneori hai neatza
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 07:43
De la: Tharr, la data 2010-11-12 04:12:25
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..
Este doar un copy-paste intradevar....mi-a placut si de aia l-am postat.
Nu am mai bagat copy-paste pana acum....vazusem la altii ca au facut-o si m-am gandit din moment ce era draguta povestea sa o impart cu voi,nimic mai mult.
O sa fiu mai creativ ... data viitoare

nu stii cum o dai tot nu e bine
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 07:45
De la: perce_neige, la data 2010-11-12 06:27:04
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..


are dreptate , Tharr ....... cum iti permiti sa copii o chestie interesanta , pe marginea careia se poate discuta , in loc sa fii creativ si sa deschizi un topic cu tema ,, beau de sting , imi bat nevasta pana o las lata , o insel cu oricine isi desface picioarele , vand tot din casa pentru droguri si jocuri de noroc si cu toate asta , nesimtita nu si-a respectat juramantul facut la cununie , in fata lui Dumnezeu si m-a parasit ..... spuneti-mi ce sa faaaaaaaaac ?"
Neata Ghiocel(nu asa se traduce nik-ul tau?) m-ai facut sa rad...asa este , de acum nu-mi mai permit nimic
The_Exile
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:45
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 07:45:03
De la: Tharr, la data 2010-11-12 04:12:25
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..
Este doar un copy-paste intradevar....mi-a placut si de aia l-am postat.
Nu am mai bagat copy-paste pana acum....vazusem la altii ca au facut-o si m-am gandit din moment ce era draguta povestea sa o impart cu voi,nimic mai mult.
O sa fiu mai creativ ... data viitoare

nu stii cum o dai tot nu e bine
Daaaaaaaa nu stii cum e cu femeile astea...cand sunt la ciclu
Neata Mankybird!!! (personaj fictiv jumate maimuta,jumate pasare si foarte vesela din desenul animat The Pirates of Dark Water-superb desen)


The_Exile
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:49
De la: Tharr, la data 2010-11-12 08:49:12
Neata Mankybird!!! (personaj fictiv jumate maimuta,jumate pasare si foarte vesela din desenul animat The Pirates of Dark Water-superb desen)



multe nume mai am si eu pe aici, sa va hotarati la unul ca sa stiu la care sa am reflex si eu ca altfel nu mai raspund
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:52
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 08:52:51
De la: Tharr, la data 2010-11-12 08:49:12
Neata Mankybird!!! (personaj fictiv jumate maimuta,jumate pasare si foarte vesela din desenul animat The Pirates of Dark Water-superb desen)



multe nume mai am si eu pe aici, sa va hotarati la unul ca sa stiu la care sa am reflex si eu ca altfel nu mai raspund
ipahebirowtnod inseamna ceva? Ca daca nu poti sa te scimbi pe Mankybird e haios...nu crezi?
The_Exile
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:54
De la: Tharr, la data 2010-11-12 08:54:31ipahebirowtnod inseamna ceva? Ca daca nu poti sa te scimbi pe Mankybird e haios...nu crezi?

daca-l citesti invers inseamna ceva si parca suna mai bine honey bunny decat monkybird:)):))
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 08:59
Iote ca v-am prins!Neata!
Barbie30_
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:00
De la: perce_neige, la data 2010-11-12 06:27:04
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..


are dreptate , Tharr ....... cum iti permiti sa copii o chestie interesanta , pe marginea careia se poate discuta , in loc sa fii creativ si sa deschizi un topic cu tema ,, beau de sting , imi bat nevasta pana o las lata , o insel cu oricine isi desface picioarele , vand tot din casa pentru droguri si jocuri de noroc si cu toate asta , nesimtita nu si-a respectat juramantul facut la cununie , in fata lui Dumnezeu si m-a parasit ..... spuneti-mi ce sa faaaaaaaaac ?"



Ok, poate-i exagerat sau inflorit, poate-i copy paste...si ce daca?...De ce sa nu vorbim si sa citim si despre lucruri frumoase?...nu ajunge atata violenta si tristete?

Tharr mie-mi placu foarte tare textul si este f sensibil Neatza dragilor!
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:03
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!

neatza
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:04
De la: perce_neige, la data 2010-11-12 06:27:04
De la: amrita, la data 2010-11-12 02:55:53Tharr cee ace ai expus tu s egaseste pe you tube..fara copy paste.....creativi sa fim..


are dreptate , Tharr ....... cum iti permiti sa copii o chestie interesanta , pe marginea careia se poate discuta , in loc sa fii creativ si sa deschizi un topic cu tema ,, beau de sting , imi bat nevasta pana o las lata , o insel cu oricine isi desface picioarele , vand tot din casa pentru droguri si jocuri de noroc si cu toate asta , nesimtita nu si-a respectat juramantul facut la cununie , in fata lui Dumnezeu si m-a parasit ..... spuneti-mi ce sa faaaaaaaaac ?"

...rar...da acidulat...
BEL_AMY1
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:05
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:04:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!

neatza


Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?
Barbie30_
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:06
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!


Barbie!!!
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:07
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:06:24
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:04:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!

neatza


Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?


Citestel invers
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:08
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:06:24
Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?

mie imi plac imbarligaturile si incepe sa imi placa ca fiecare imi zice in felul lui , dar daca nu raspund la apel sa nu va suparati pe mn, sunt curioasa tu cum o sa imi spui
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:08
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-12 09:08:35
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:06:24
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:04:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!

neatza


Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?


Citestel invers


Citeste-l*
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:08
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-12 09:08:35
Citestel invers

da sa imi zica si cum vrea sa imi zica, sunt curioasa
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:09
pentru toate fetele si pentru cele suparate...pe mine.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:12
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:09:54
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-12 09:08:35
Citestel invers

da sa imi zica si cum vrea sa imi zica, sunt curioasa


Dont worry
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:13
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:08:52
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:06:24
Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?

mie imi plac imbarligaturile si incepe sa imi placa ca fiecare imi zice in felul lui , dar daca nu raspund la apel sa nu va suparati pe mn, sunt curioasa tu cum o sa imi spui


Ma gandesc la asta de cateva zile si nu mi-a venit nici o idee pana acum Am incercat sa vad ce iese din primele si din ultimele litere din user name-ul tau da nu iese Ma mai gandesc si te anunt sa-mi spui daca e ok?Sau mai bine sa te botezam acilea toti
Barbie30_
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:13
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-12 09:12:36 pentru toate fetele si pentru cele suparate...pe mine.


cine-i suparata pe tine ? ce facusi?
kudika311399_silvia
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:13
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-12 09:08:35
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:06:24
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-12 09:04:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:00:22 Iote ca v-am prins!Neata!

neatza


Yo am o problema cu numele tau,e prea imbarligat si nu stiu cum sa-l prescurtez Te deranjeaza daca iti spun altfel?


Citestel invers


Yo nu ochesc bine dimineata si mai ales dupa 4 ore de somn Daca incerc o sa fac carcel la limba
Barbie30_
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:14
De la: Barbie30_, la data 2010-11-12 09:13:26Sau mai bine sa te botezam acilea toti

da dam de party, ma botezati azi vineri, 12 noiembrie in numele Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh ipa heeeeeeeeeeeee=)))
ipahebirowtnod
Postat pe 12 Noiembrie 2010 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci daca sotul/prietenul vine acasa cu o boala venerica? 56 De la: bebeliv 25 Noiembrie 2013 09:41
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49
Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei? 84 De la: scorpio67 4 Decembrie 2009 07:24
El,cu 11ani mai mare 10 De la: hystria1 4 Septembrie 2010 14:30
oare exista cineva pentru fiecare? 616 De la: PICCKARD 7 Ianuarie 2012 06:37