Setari Cookie-uri

In pielea unui barbat divortat

Mare iti e gradina doamne ! Ce face lenea diin unii !
mara66
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:15
ESTI SIGUR ? CRED CA TI-AR PICA CA CEAPA PRAJITA LA UN ULCER DUODENAL
kudika199634
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:22
ce imi place sa citesc astfel de topicuri...fiecare interpreteaza cum si ce vrea ...fiecare e rautacios in felul lui..era o simpla intrebare generalizata..nu cred ca era cazul sa intrebati daca e actuala fosta sau mai stiu eu ce...ma amuza nespus
sincer:)))))))
siLverMisT
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:34
De la: Youky, la data 2010-11-26 18:26:03
De la: valy90, la data 2010-11-26 15:59:09
De la: Youky, la data 2010-11-26 15:32:09
De la: Barbie30_, la data 2010-11-26 09:33:08
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


Tu esti fosta nevasta?


Nuuuuuuu! Eu sunt actuala!
Eu personal m-am spart de ras cand am auzit dar lui i-a cam picat fata...
Eram curioasa cum reactioneaza alti barbati.
Acum esti actuala,dar mai tarziu nu se stie asa ca.................................iti urez casnicie placuta


No offence! E parerea ta! Nu consider ca ai spus-o din rautate; matematic vorbind, probabilitatea exista. N-am de gand sa-l insel dar... intr-adevar nu se stie.



scumpa mea...stai linistita....iti zic eu din proprie experienta....barbatii dau vina pe femei tot timpul k ele ii inseala si de aia se ajung la despartire crede`ma nu e asa deloc...dk nu ai observat in ziua de azi nici un barbat nu mai recunoaste cand greseste....cat timp esti cu ei e cel mai bine...dk ajunge sa dea in tine sa fie gelos pe amici fara motive doar k tu te intelegi bn cu ei...si multe altele ...de ce atunci knd va despartiti sa nu zik k l`ai inselat????crede`ma asa zic toti din ziua de azi...nu cred k mai exista vreun barbat care sa zik k din cauza lui s`au desparit crede`ma ;) esti prea naiva scumpa mea...asa am fost si eu candva odata...;) akm...ma pis pe ei ...pe toti ii manipulez cum vrea p***a mea k dk stai dupa unu si ii oferi tot ce vrea pl lui ejti luata de proasta ...;) te f **e si in fatza k i`ai dat nas si tot ce a vrut el ;)
kudika328460
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:38
Depinde care femei!
Ca nu trebuie sa fie neaprat sotia, ci poate fi si soacra de vina, atunci cand se baga in casnicia lor.
Legat de subiectul forumului, in functie de cum a fost relatia dintre cei doi, i-as povesti prietenului meu cum au stat treburile, ca sa stie si peste timp, daca nu o sa mearga relatia lor, sa nu-mi reproseze ca nu i-am spus.
Consider, ca chiar daca au fost casatoriti, fiecare are viata lui.
kudika106843
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:27
Dar voi credeti ca degeaba s-a dus dupa altu'? Deci cu primu' nu a stat,cu ala cu burta...nici...deci clar,femeia cauta ceva,ori p...a mare,ori bani multi....pana o sa dea ori de unu bun la pat,ori de unu plin de bani,ori de unu care sa-i dea pe coaja rau de tot....femeia nu-i lasa degeaba...
Caliope
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:38
De la: Youky, la data 2010-11-26 20:37:22
De la: rashela, la data 2010-11-26 20:00:20Stai putin! Daca ala i-a zis sa se combine cu nevasta-sa, de ce ar trebui sa se fi referit la fosta si nu la actuala? Ca doar tu esti acum nevasta, nu?


Nuuuu, ca am fost pe faza si am intrebat! Sigur era vorba de fosta!
In plus, amicu´ arata ca Rumburak cu burta!!


Si daca arata ca Brad Pitt era ok?
mdana
Postat pe 12 Decembrie 2010 08:51
De la: IOPISTUBEI, la data 2010-11-26 15:59:28 tare faza...pai trebuia sa mearga cu el in petit...ca staroste...


Esti tare, baiete! Si cunoscator in ale arhaismelor, pe deasupra!

Cat priveste initiatoarea mesajului ... cred ca o supara frustrarile. Pacat de omul acela ca a scapat de o belea si a dat de una mai mare. Iarta-ma, copila, pentru ca te judec in post, dar nu ti se pare ca iti bagi nasul pe unde nu iti fierbe oala? Ce te intereseaza pe matale cien cu cine inseala si in ce conditii?
Ca sa nu mai spun ca s-ar pune si o alta intrebare..suplimentara: de unde a aflat actualul tau sot sa fosta sotie in insela? Nu cumva erai prietena ei?
Ups... am ajuns cu presupunerile prea departe. Scuze, dar ce miros de barfa se imprastie...
ea_she
Postat pe 12 Decembrie 2010 08:57
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?

Nu spun nimic de absurdidatea intrebarii! Ci spun ca as reactiona la fel cum ai reactiona tu daca imbecilul de sot te-ar juca la poker.
Paunul
Postat pe 12 Decembrie 2010 08:59
De la: hipertraxx, la data 2010-12-12 04:54:53pai in primu rand odata ce is divortat ,nu mai este nevasta mea,logic...in al doilea rand ias zice tu ,daca esti mai bun ca mine,combino,si dupa am merge si am bea ceva impreuna :D


Bunã asta!Ești tare.
manoiu_elisabeta
Postat pe 12 Decembrie 2010 09:07
hmmmm....aiurea....dak un amic ar face astfel d glume nesarate...inseamna k nu e amic...kiar dak respectiva i.ar face avnsuri...tre' s puna in balanta prietenia dintre tn shi el ...dak e prieten nu ar face asta...parerea mea
anylssa_reyna
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:05
o intreaga telenovela aici
bloondina
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:07
super intrebarea,am trecut si eu prin asta,dar numai ca eu chiar m-0am combinat cu amicul fostului sot,dar daca nu era pe calibrul meu n-am continuat relatia,dar a fost asa ca sa auda fostul,ca tot jucau tenis impreuna,asa de pamplezir
aligator_roz
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:45
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


Buna,
Voi nu a-ti auzit de "" SWINGER"" Sau probabil nu stitati ca se practica si pe meleagurile noastre inca de pe vremea stramosilor nostrii dacii si romanii,Obiceiul este mult mai vechi fiind practicat inca din vremea lui Adam si Eva.
Insa daca vorbim strict la subiect se pare ca tipul in cauza nu stie sa-si aleaga nici prietenii si nici nevestele,in alta ordine de idei se spune din popor ca daca nu te doare nu te vaiti.
Alte comentarii nu am,se subintelege.
ROSSDA
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:59
buna intrebare!mai intai l-as preveni in ce se baga si mai apoi m-as supara ca e tampit sa faca asta unui prieten!
kudniko
Postat pe 12 Decembrie 2010 10:59
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-26 19:58:45
De la: Youky, la data 2010-11-26 19:48:32Iete-te! Ghiciti cine a venit in vizia? Tocmai pretenu´ cu pricina! Tocmai am facut o ciorba de burta...
L-am tras de limba si am aflat ca si el are coarne!!!! L-a inselat fosta cu antrenoru´ de fitness. Si fraieru platea aboamentul...


io sunt de parere ca ar trebui sa incetezi a te mai benocla la telenovele. au o proasta influenta asupra imaginatie. o deformeaza.



Bravo,Geo...ce bine a fi daca te-ar si asculta unele.....
Nonaflowermay
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:07
amicii tai sunt niste nesimtzitzi! ca nu stiu ei de ce ati divortzat voi,nu? si inca ceva ,amici de astia, buni de pahar, ai tu? atunci nu ma mir ca te-a lasat fomeiaaaa
kudika146580
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:17
m-as simti jignit
adidel40_yahoo_com
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:31
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?



Depinde de sentimente dak un amic mi-ar face gluma aia si eu o mai iubesc m-ar deranja, chiar dak nu merita iubirea mea dar cum se zice inimii nu-i poti porunci dar dak nu mai tin la ea atc as lua ca o gluma...
kudika335756
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:34
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?
i-as da binecuvantarea...merita osteneala...sa am amici in domeniu....asa asa afla precis...ca doar eu port vina divortului....
kudika045103
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:59
Pai daca esti cerb inseamna ca ai coarne .Nu sant ele de bou dar sant totusi coarne .Prietenul ori stie ce zice ,dar eu nu l-as numi prieten ,ori tu esti pampalau si nu ii dai una peste bot .Asta ar fi reactia normala .
remo
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:32
De la: Youky, la data 2010-11-26 20:37:22
De la: rashela, la data 2010-11-26 20:00:20Stai putin! Daca ala i-a zis sa se combine cu nevasta-sa, de ce ar trebui sa se fi referit la fosta si nu la actuala? Ca doar tu esti acum nevasta, nu?


Nuuuu, ca am fost pe faza si am intrebat! Sigur era vorba de fosta!
In plus, amicu´ arata ca Rumburak cu burta!!


Ce noroc pe barbatul tau!!! Altfel , te cuplai cu el!!!!!!!!! Draga mea, povestea asta suna aiurea tare!!! Mie imi miroase a inventie , asa ca sa mai treaca timpul!!!
pu_sa
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:48
De la: ea_she, la data 2010-12-12 08:57:36
De la: IOPISTUBEI, la data 2010-11-26 15:59:28 tare faza...pai trebuia sa mearga cu el in petit...ca staroste...


Esti tare, baiete! Si cunoscator in ale arhaismelor, pe deasupra!

Cat priveste initiatoarea mesajului ... cred ca o supara frustrarile. Pacat de omul acela ca a scapat de o belea si a dat de una mai mare. Iarta-ma, copila, pentru ca te judec in post, dar nu ti se pare ca iti bagi nasul pe unde nu iti fierbe oala? Ce te intereseaza pe matale cien cu cine inseala si in ce conditii?
Ca sa nu mai spun ca s-ar pune si o alta intrebare..suplimentara: de unde a aflat actualul tau sot sa fosta sotie in insela? Nu cumva erai prietena ei?
Ups... am ajuns cu presupunerile prea departe. Scuze, dar ce miros de barfa se imprastie...


Da, ai ajuns cu presupunerile prea departe, departe de realitate! Dar ca sa te scot din ceata: nu ma intereseaza cine cu cine inseala, mesajul l-am initiat ca sa aflu cum ar reactiona alti barbati la genul asta de abordari si nu are absolut nici o legatura cu ´´fosta´´. Ea nici macar nu stie despre aceasta discutie petrecuta intre sotul meu si amicul lui intrigant si nici nu cred ca va afla vreodata.
In al doilea rand, de unde a aflat sotul meu ca ´´fosta´´ il inseala? Pai chiar de la ea! In afara faptului ca aceasta femeie nu are scrupule, este de o impertinenta si un malefism fara margini, avand grija de fiecare data sa-i povesteasca cum isi regiza plecarile la amant, pentru ca el sa nu banuiasca nimic! Inainte sa se casatoreasca cu sotul meu era parasuta de profesie, i-a facut doi copii (pe care nu i-a dorit) doar ca sa se asigure ca pune mana pe banii si averea lui, si dupa ce el a iertat-o si i-a dat a doua sansa, drept rasplata l-a inselat din nou!
Daca citesti si alte postari ale mele, o sa descoperi ca este ca mama la fel de execrabila pe cat a fost ca sotie.
Daca sunt frustrata? Da, sunt frustrata, pentru ca sunt o femeie normala, cu bun simt, si nu stiu cum sa lupt cu astfel de indivizi!
Youky
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:50
De la: kudika032357, la data 2010-12-12 10:59:47buna intrebare!mai intai l-as preveni in ce se baga si mai apoi m-as supara ca e tampit sa faca asta unui prieten!


NOSTRI se scrie cu un " i " . intotdeauna. :P
valentina_anca
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:14
De la: ROSSDA, la data 2010-12-12 10:59:19
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


Buna,
Voi nu a-ti auzit de "" SWINGER"" Sau probabil nu stitati ca se practica si pe meleagurile noastre inca de pe vremea stramosilor nostrii dacii si romanii,Obiceiul este mult mai vechi fiind practicat inca din vremea lui Adam si Eva.
Insa daca vorbim strict la subiect se pare ca tipul in cauza nu stie sa-si aleaga nici prietenii si nici nevestele,in alta ordine de idei se spune din popor ca daca nu te doare nu te vaiti.
Alte comentarii nu am,se subintelege.



scuze!!!!!!! Aici am vrut sa citez faza cu NOSTRI. Scuze.:D
valentina_anca
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:16
De la: Caliope, la data 2010-12-12 06:38:46Dar voi credeti ca degeaba s-a dus dupa altu'? Deci cu primu' nu a stat,cu ala cu burta...nici...deci clar,femeia cauta ceva,ori p...a mare,ori bani multi....pana o sa dea ori de unu bun la pat,ori de unu plin de bani,ori de unu care sa-i dea pe coaja rau de tot....femeia nu-i lasa degeaba...


Nu, nu s-a dus degeaba dupa al-tii! A fost obisnuita cu 200 metri de schtanga zilnic, asa ca una singura nu are cum sa compenseze nevoile repectivei ´´doamne´´, nici daca ar face flick-flack-uri!
Youky
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:41
De la: kudika146580, la data 2010-12-12 11:17:34amicii tai sunt niste nesimtzitzi! ca nu stiu ei de ce ati divortzat voi,nu? si inca ceva ,amici de astia, buni de pahar, ai tu? atunci nu ma mir ca te-a lasat fomeiaaaa


Nu l-a lasat ea pe el, ci el a lasat-o pe ea, pentru ca era o ´´poama´´!
Youky
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:44
sa fie sanatosi va avea si el coarne mai tarziu
kudika327754
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:14
De la: kudika108239, la data 2010-12-12 12:48:23
De la: Youky, la data 2010-11-26 20:37:22
De la: rashela, la data 2010-11-26 20:00:20Stai putin! Daca ala i-a zis sa se combine cu nevasta-sa, de ce ar trebui sa se fi referit la fosta si nu la actuala? Ca doar tu esti acum nevasta, nu?


Nuuuu, ca am fost pe faza si am intrebat! Sigur era vorba de fosta!
In plus, amicu´ arata ca Rumburak cu burta!!


Ce noroc pe barbatul tau!!! Altfel , te cuplai cu el!!!!!!!!! Draga mea, povestea asta suna aiurea tare!!! Mie imi miroase a inventie , asa ca sa mai treaca timpul!!!


Poate vorbesti din proprie experienta! ´´Arata ca Rumburak cu burta´´ era tot o precizare referitoare la ´´fosta´´´, care nu serveste decat d-aia d´alde Brad Pitt. Adica n-are nici bani, nici nu-l ajuta fatza ca sa asceada la statutul de amant al acesteia!
Eu sunt o femeie cu principii si cu educatie, nu ma cuplez cu prietenii sotului (nici macar din razbunare) si nu-mi fac prietene in randul curvelor!
Youky
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:33
da-i binecuvantarea si atat...viata merge mai departe
psihoterapeut
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat! 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:44
...impas... 37 De la: wews 7 Noiembrie 2009 17:05
Amantii femeilor maritate care stiu sa joace teatru.... 32 De la: Brunette_25 11 Mai 2011 11:39
ce parere aveti despre tatuaje? 61 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:54
Barbat fara servici... 96 De la: kudika_34456 27 August 2013 10:47