Setari Cookie-uri

In pielea unui barbat divortat

De la: perce_neige, la data 2010-11-25 20:20:44in primul rand i-as atrage atentia ca nu mai e nevasta-mea
in al doilea rand i-as tine teoria chibritului despre toate bolile cu care s-ar putea pricopsi cand are de-a face cu una ,, rea de musca'
iar la sfarsit i-as spune sa-mi faca cinste pentru ca sunt atat de preocupat de sanatatea lui .



aburealã...
gabi68pop
Postat pe 12 Decembrie 2010 15:34
Foarte interesant mod prin care unii barbati eticheteaza alti barbati, in functie de femeia pe care o au langa ei... Daca femeia e de casa, cuminte si devreme acasa, ´´oooooooooooooo, e un tip super, bazat, un barbat adevarat´´; daca nevasta e o pramatie, il inseala si el o iarta, ´´e un pampalau, un fraier, nu are demnitate´´.
Un om capabil sa arate dragoste aproapelui sau care i-a facut rau si l-a tradat cred ca e un act de noblete, de marinimie, de bunatate, de credinta in Dumnezeu! Cati dintre noi pot face asta cu tot sufletul?
Eu mi-as dori sa pot ierta mai mult!
mika76
Postat pe 12 Decembrie 2010 16:19
Youky se pare k ai ceva de impartit cu fosta de esti asa de inversunata ...
Kamitzu_15
Postat pe 12 Decembrie 2010 16:51
De la: Kamitzu_15, la data 2010-12-12 16:51:19Youky se pare k ai ceva de impartit cu fosta de esti asa de inversunata ...


Nu am absolut nimic de impartit cu ea dar ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.
Youky
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:35
eu sunt divortat....din pacate.....dar inca stau cu fosta sotie...............m-as simti jignit.......daca un prieten m-ar intreba asta.....daca ar fi un strain poate nu i-as da importanta. totusi de ce divorteaza femeile?
emyrate67
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:45
ce le lipseste. ce vor de fapt...nu mi-am pus intrebarea asta decat atunci cand s-a intamplat. a mea a zis ca nu mai vrea sa aiba obligatii......ciudat desi , nu vreau sa fiu rau , tot de mine depinde.....
emyrate67
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:49
De la: emyrate67, la data 2010-12-12 17:45:59eu sunt divortat....din pacate.....dar inca stau cu fosta sotie...............m-as simti jignit.......daca un prieten m-ar intreba asta.....daca ar fi un strain poate nu i-as da importanta. totusi de ce divorteaza femeile?






... pentru ca nu stiu sa le controleze, sa le ofere stabilitate, echilibru ... femeile sint prin definitie niste visatoare ... daca barbatul nu stie sa se comporte e usor sa iti obtii cel mai mare dusman ...

marco918
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:01
De la: Youky, la data 2010-12-12 17:35:39 ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.

ti-as intelege supararea vis a vis de o boala incurabila...dar ce ai scris tu mai sus...mi se pare un mare bullshit...fi suparata pe tine, ca atragi numai dobitoci...lasa inversunarea pe care o proiectezi aiurea...si vezi ce scartaie la tine... fata cuminte
miss_darine
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:02
De la: emyrate67, la data 2010-12-12 17:45:59eu sunt divortat....din pacate.....dar inca stau cu fosta sotie...............m-as simti jignit.......daca un prieten m-ar intreba asta.....daca ar fi un strain poate nu i-as da importanta. totusi de ce divorteaza femeile?
pai atunci de ce ai mai divortat de nevasta daca tot sub acelasi acoperis stati impreuna....ai facut divort de forma sau numai pe hartie..ce sa mai cred...
kudika029282
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:06
De la: emyrate67, la data 2010-12-12 17:49:29ce le lipseste. ce vor de fapt...nu mi-am pus intrebarea asta decat atunci cand s-a intamplat. a mea a zis ca nu mai vrea sa aiba obligatii......ciudat desi , nu vreau sa fiu rau , tot de mine depinde.....



Nu vreau sa ma erijez atotstiutoare,probabil ca ceva s-a rupt intre voi ...si prinsi in rutina cotidiana nu ati dat importanta la timp..ea a suferit in felul ei...tu poate obosit de la job ...nu ai dat importanta unor semne ...si uite asa ceea ce afost candva flacara se transforma in cenusa....lipsa de comunicare e capul tuturor rautatilor ....si faptul ca tot dorim sa adunam si nu ne mai gasim timp ..pentru noi...de cele mai multe ori spunem ...lasa ne intelege cel de alaturi.... si cand ne pare rau ...deja e muuult prea tarziu.
Nonaflowermay
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:07
conteaza foarte mult contextul in care ti s-a spus asta . atata timp cat esti divortat deci liber si tu si ea nu mai e nevasta ta .
nu ai de ce sa te simti jignit asta daca nu inca o mai consideri nevasta ta.
analizeaza-ti sentimentele si fi extrem de sincer cu tine si recunoaste-ti afectele.
un sfat nu strica o prietenie doar din atata tot
kudika328320
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:46
De la: emyrate67, la data 2010-12-12 17:45:59eu sunt divortat....din pacate.....dar inca stau cu fosta sotie...............m-as simti jignit.......daca un prieten m-ar intreba asta.....daca ar fi un strain poate nu i-as da importanta. totusi de ce divorteaza femeile?


Nu ma mir ca aia a ales sa divorteze de tine
Barbie30_
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:50
I-as spune "be my guest !!"
...si i-as face si un cadou ,asa de incurajare evident !!
kudika174057
Postat pe 12 Decembrie 2010 19:25
Daca imi este prieten adevarat nu cred ca ar Linge unde eu am Scuipat . Cel putin asa as proceda eu daca situatia ar fi inversa.
healthy010635
Postat pe 12 Decembrie 2010 19:33
Nu stiu cat de bine isi poate da o femeie cu parerea despre situatia asta. Suntem mult prea diferite de barbati pentru a ne pune in pielea lor. Daca as fi barbat cred ca m-as simti ofensat daca un amic de-al meu ar dori sa-mi ia fosta consoarta la o "tranta" mica. Barbatii au acel orgoliu peste care nu trec usor si in loc sa nu le mai pese cu cine se culca fosta, le ramane un "ceva" care nu le da pace. Mai ales daca e vorba despre un amic de-al lor sau o cunostinta. Nu putem sa generalizam, nu exista o regula care sa ne faca sa credem ca toti barbatii sunt la fel. Dar eu cred ca majoritatea ar avea o "chestie" pe inimioara. Daca ma intrebi pe mine cum m-as simti daca pe fostul meu sot l-ar "curta" o prietena de-a mea...i-as spune fetei sa-si incerce norocul, fara sa-l improsc pe "mititel" cu mizerii si fara sa o anunt pe pretendenta ce-o asteapta daca se incurca cu un asemenea "nenorocit" :) Daca am ajuns la concluzia ca nu mai putem fi impreuna, nu cred ca mai am ceva de comentat in ceea ce priveste relatiile lui viitoare. Poa' sa se combine si cu mama, daca asta isi doreste. Ce-ar fi daca ne-am lasa cu totii "bantuiti" de trecut? Niciunul dintre fostii nostrii parteneri n-ar mai avea viata usoara doar pentru ca noi nu putem trece peste faptul ca ce-a fost intre noi s-a terminat si ca fiecare merge pe drumul sau.
Ionyssa
Postat pe 12 Decembrie 2010 19:35
You-ky...nu te framanta aiurea,vine o zi in care vei primi toate raspunsurile pe care le cauti din propria ta ratiune...ziua in care tu vei fi "fosta"....
abrry_s
Postat pe 12 Decembrie 2010 19:43
Mai, eu cred ca i-a ramas inca ceva acolo pentru fosta, altfel nu i-ar fi picat fatza ci ar fi ras si ar fi dat-o pe gluma si ar fi aruncat un " be my guest " apoi ti-ar fi facut gales cu ochiul. Asta ar fi fost semnul clar ca nu mai are nimic de impartit cu fosta. Insa orgoliul, sau poate ramasite de sentimente... sau cine stie, o readucere aminte scurta a suferintei ( el fiind cel inselat ) i-a umbrit pe moment chipul.
nan_flaviu
Postat pe 12 Decembrie 2010 20:00
De la: Caliope, la data 2010-12-12 06:38:46Dar voi credeti ca degeaba s-a dus dupa altu'? Deci cu primu' nu a stat,cu ala cu burta...nici...deci clar,femeia cauta ceva,ori p...a mare,ori bani multi....pana o sa dea ori de unu bun la pat,ori de unu plin de bani,ori de unu care sa-i dea pe coaja rau de tot....femeia nu-i lasa degeaba...

Nu stiu cum sa spun dar mare dreptate ai
kudika171801
Postat pe 12 Decembrie 2010 21:01
De la: Youky, la data 2010-12-12 17:35:39
De la: Kamitzu_15, la data 2010-12-12 16:51:19Youky se pare k ai ceva de impartit cu fosta de esti asa de inversunata ...


Nu am absolut nimic de impartit cu ea dar ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.




Fiecare doarme dupa cum isi asterne. /vorba veche/
BluOndA
Postat pe 12 Decembrie 2010 22:16
De la: kudika171801, la data 2010-12-12 21:01:56
De la: Caliope, la data 2010-12-12 06:38:46Dar voi credeti ca degeaba s-a dus dupa altu'? Deci cu primu' nu a stat,cu ala cu burta...nici...deci clar,femeia cauta ceva,ori p...a mare,ori bani multi....pana o sa dea ori de unu bun la pat,ori de unu plin de bani,ori de unu care sa-i dea pe coaja rau de tot....femeia nu-i lasa degeaba...

Nu stiu cum sa spun dar mare dreptate ai

Logic...acu nu pun parte nici femeilor,dar nici masculilor.....cand jumatatea te insala...are un motiv sau altu',nu ? Ori patu',ori banu',ori ii place bataia.....
Caliope
Postat pe 12 Decembrie 2010 22:16
De la: abrry_s, la data 2010-12-12 19:43:26You-ky...nu te framanta aiurea,vine o zi in care vei primi toate raspunsurile pe care le cauti din propria ta ratiune...ziua in care tu vei fi "fosta"....







BluOndA
Postat pe 12 Decembrie 2010 22:20
Mai mult decat adevarat...
petaloudita
Postat pe 12 Decembrie 2010 22:46
MAI MULTA INTELEGERE SE POATE INTIMPLA ORICUI
555555555555
Postat pe 13 Decembrie 2010 00:00
De la: BluOndA, la data 2010-12-12 22:20:10
De la: abrry_s, la data 2010-12-12 19:43:26You-ky...nu te framanta aiurea,vine o zi in care vei primi toate raspunsurile pe care le cauti din propria ta ratiune...ziua in care tu vei fi "fosta"....














... reactie de kkt ...

marco918
Postat pe 13 Decembrie 2010 00:02
Interesant.
Toate femeile sint purtate de interes de reculul ce-l primeste EL ?
ai0141
Postat pe 13 Decembrie 2010 01:55
taman l-ai facut dobitoc pe actualul tau sot, care e fostul ei sot, care a fost incornorat....
kytte
Postat pe 13 Decembrie 2010 09:14
De la: abrry_s, la data 2010-12-12 19:43:26You-ky...nu te framanta aiurea,vine o zi in care vei primi toate raspunsurile pe care le cauti din propria ta ratiune...ziua in care tu vei fi "fosta"....


in momentul in care va vorbi despre mine la´´past tense´´, atunci cu siguranta n-o sa ma mai intereseze nimic din existenta lui!
Raspunsurile imi sunt de folos acum, cand inca mai pot face ceva. `´Ajuta pe cineva cat poti si cat timp poti! Fa orice atunci dar cand nu mai e de facut nimic, uita, intoarce capul si mergi mai departe!´´ (Erich Maria Remarque)
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 09:40
mai ceea ce eu nu inteleg, e de ce i-a picat omul fata daca tot la- inselat si daca tot n-o mai vrea pe fosta? Sa inteleg ca pe tine te framanta picarea fetei lui? Pai daca-i asa, treaba-i simpla: incornoratul inca nu-i desprins de fosta si-l enerveaza s-o stie combinata! Parerea mea
puiut_77
Postat pe 13 Decembrie 2010 09:49
De la: kytte, la data 2010-12-13 09:14:28taman l-ai facut dobitoc pe actualul tau sot, care e fostul ei sot, care a fost incornorat....


Cand am spus ´´dobitoci´´ m-am referit la relatiile mele trecute...
Actualul meu sot e un barbat bun si regret ca n-am avut norocul sa-l intalnesc cand aveam 19 ani, pentru ca altfel ar fi fost viata noastra acum! Nici el n-ar fi fost inselat de ´´fosta´´ (deci, aceasta discutie n-ar fi avut loc), nici eu nu as fi pierdut niste ani din viata langa un dobitoc. Alles klar?
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:05
De la: Youky, la data 2010-12-13 09:40:06
De la: abrry_s, la data 2010-12-12 19:43:26You-ky...nu te framanta aiurea,vine o zi in care vei primi toate raspunsurile pe care le cauti din propria ta ratiune...ziua in care tu vei fi "fosta"....


in momentul in care va vorbi despre mine la´´past tense´´, atunci cu siguranta n-o sa ma mai intereseze nimic din existenta lui!
Raspunsurile imi sunt de folos acum, cand inca mai pot face ceva. `´Ajuta pe cineva cat poti si cat timp poti! Fa orice atunci dar cand nu mai e de facut nimic, uita, intoarce capul si mergi mai departe!´´ (Erich Maria Remarque)
.

Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine
kudika311399_silvia
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii, de 2 ori mai curve decat femeile 72 De la: Iuliana939 1 Noiembrie 2009 16:09
Devine din ce in ce mai monoton 8 De la: alexandra_n 26 Mai 2009 18:55
ce stiti despre fecioara? 7 De la: one_size 19 Ianuarie 2010 14:26
cum sunt barbatii varsator in pat :) si cat de zgomotosi sunt? 16 De la: kudika010627 11 Iulie 2012 08:59
eficienta anticonceptionalelor 6 De la: ZuZu24 16 Aprilie 2009 21:07