Setari Cookie-uri

In pielea unui barbat divortat

De la: kytte, la data 2010-12-13 09:14:28taman l-ai facut dobitoc pe actualul tau sot, care e fostul ei sot, care a fost incornorat....

Dumnezeu mai intelege ce vrea ea.....asta numai ea stie....acu=l compatimeste,acu-l face dobitoc
Caliope
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:15
De la: puiut_77, la data 2010-12-13 09:49:24mai ceea ce eu nu inteleg, e de ce i-a picat omul fata daca tot la- inselat si daca tot n-o mai vrea pe fosta? Sa inteleg ca pe tine te framanta picarea fetei lui? Pai daca-i asa, treaba-i simpla: incornoratul inca nu-i desprins de fosta si-l enerveaza s-o stie combinata! Parerea mea


Exact asta incercam sa-mi dau seama, daca reactia lui a fost una normala sau nu!
Evident si eu mi-am pus intrebarea ´´de ce l-ar mai interesa cu cine se culca fosta?´´
As inclina mai degraba spre parerea lui Flaviu:
´´orgoliul, sau poate ramasite de sentimente... sau cine stie, o readucere aminte scurta a suferintei ( el fiind cel inselat ) i-a umbrit pe moment chipul´´. Poate chiar a fost o reactie necontrolata a muschilor. Mi-e greu sa cred ca simte si altceva decat repulsie fata de aceasta femeie care continua sa ne faca rau.
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:16
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:09:49Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine


Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:22
De la: Youky, la data 2010-12-12 17:35:39
Nu am absolut nimic de impartit cu ea dar ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.


pai de bun ce o fi fost io fi daruit o pereche de coarne!


size_back
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:22
De la: Youky, la data 2010-12-13 10:22:38
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:09:49Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine


Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!


Pai daca problema relatiei tale este, reactia sotului tau la auzirea intrebari puse de pritenul lui. Wtf, ce ti se pare totusi asa iesit din comun...acum pe bune tu sa fii divortata si prietena ta sa spuna "auzi pot sa ma culc si eu cu fostul tau sot"...care ar fii reactia ta???!!!
Pana la urma nu-i vorba ca iti mai pasa sau nu cu cine se culca fostul/fosta, ci doar faptul ca prietenul/prietena tau/ta poate sa puna o asemenea intrebare, fie ea si in gluma.
kudika311399_silvia
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:28
De la: Youky, la data 2010-12-13 10:22:38
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:09:49Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine


Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!



asa ai inceput relatia?:)) cu gandul la cand se va incheia cu cum?
Interesant mod de a "trai" viata:))......o pica sau nu drobul de sare in cap......in capul cui?
stem_29
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:29
De la: Youky, la data 2010-12-13 10:22:38

Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!

chiar sunt curioasa cum ar putea sa te ajute....sa zicem.... faptul ca el mai tine la fosta , cu toate ca tu sustii ca nu e asa
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:31
De la: size_back, la data 2010-12-13 10:22:44
De la: Youky, la data 2010-12-12 17:35:39
Nu am absolut nimic de impartit cu ea dar ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.


pai de bun ce o fi fost io fi daruit o pereche de coarne!



neah...si tu ai inteles ca cucu'n plisc...ca si mine ...actualul nu e dobitoc...e din ala bun....ea se gandeste la restu' femeilor cuminti din lumea asta
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:34
De la: miss_darine, la data 2010-12-13 10:34:36
De la: size_back, la data 2010-12-13 10:22:44
De la: Youky, la data 2010-12-12 17:35:39
Nu am absolut nimic de impartit cu ea dar ma intriga faptul ca, femei de conditia ei au parte de barbati buni, generosi, iubitori, de care isi bat joc fara nici o remuscare, iar alte femei cuminti, serioase (ASA CUM AM FOST SI CUM SUNT EU) , care merita astfel de soti, au parte doar de dobitoci! De asta sunt asa inversunata, pentru ca e prea multa nedreptate pe lumea asta si nu am puterea sa schimb nimic.


pai de bun ce o fi fost io fi daruit o pereche de coarne!



neah...si tu ai inteles ca cucu'n plisc...ca si mine ...actualul nu e dobitoc...e din ala bun....ea se gandeste la restu' femeilor cuminti din lumea asta

da da..eu am inteles foarte bine ..sotul ei fost incornorat...a devenit paine lui d-nezeu...si o sa fie bun ..pana la un moment dat!
si ce norocoasa ea ca a dat peste el!
l-a salvat de hienele astea rele!
size_back
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:36
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:28:35 Pai daca problema relatiei tale este, reactia sotului tau la auzirea intrebari puse de pritenul lui. Wtf, ce ti se pare totusi asa iesit din comun...acum pe bune tu sa fii divortata si prietena ta sa spuna "auzi pot sa ma culc si eu cu fostul tau sot"...care ar fii reactia ta???!!!
Pana la urma nu-i vorba ca iti mai pasa sau nu cu cine se culca fostul/fosta, ci doar faptul ca prietenul/prietena tau/ta poate sa puna o asemenea intrebare, fie ea si in gluma.


Chiar sunt divortata si crede-ma, in momentul in care am iesit pe usa tribunalului, omul ala a murit pentru mine. Chiar daca ar veni cineva acum si mi-ar spune ca e cu Angelina Jolie, m-ar lasa rece!
Si ulterior, dupa vreo 4 ani de la divort, am aflat ca prietena mea cea mai buna ii masa piciorul pe sub masa cand venea in vizita... asta ca fapt divers.
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 11:28
De la: Youky, la data 2010-12-13 10:22:38
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:09:49Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine


Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!


Draga mea,
din nelinistile tale trag trei concluzii:
- te macina gelozia - nu iti da pace fosta sotului tau
- nu ai incredere in sotul tau
- nici sotul tau nu este corect cu tine

De cat timp este despartit de fosta? De un an? Doi? Daca intre timp v-ati cunoscut, v-ati indragostit, v-ati casatorit, cred ca a trecut macar un an... Si, dupa un an el ramane cu gura cascata cand cineva il intreaba de ea? Mi se pare ca nu a reusit sa treaca peste relatie. Nu reuseste sa priveasca detasat ce a fost, sa traga invataminte si sa mearga mai departe.
Pe tine to rod toate astea. Nu m-ar mira sa intrebi din cand in cand cate un prieten, o prietena sa incerci sa afli ce mai face fosta... Cum e, cu cine mai e? Spui ca v-a facut mult rau, dar nu spui cum (sau nu am vazut eu). Asta ar putea fi un motiv sa afli ce mai face - poate se linisteste si va lasa in pace. Dar eu nu am vazut nimic de genul asta.

Cel mai bine e sa discuti tu cu sotul tau sa ii spui ca te-a deranjat reactia lui, ca nu e normala. Daca el spune ca nu mai are nimic cu ea si nu ii mai pasa de ea, de ce a fost asa surprins? La fel de surprins ar fi daca l-ar intreba prietenul daca se poate combina cu vecina de la 3? Fosta si vecina de la 3 in acest moment ar trebui sa fie pe aceeasi treapta.
Ti-o spune cineva care a trecut printr-un divort.

Multa intelepciune iti dorect!
LoredanaStg
Postat pe 13 Decembrie 2010 11:38
Careeee... picior ?
alegro6543
Postat pe 13 Decembrie 2010 11:39
De la: LoredanaStg, la data 2010-12-13 11:38:42
De la: Youky, la data 2010-12-13 10:22:38
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:09:49Sa ajuti pe cine, cum?...ai plecat de la o idee si anume sa afli cum ar reactiona un alt barbat la intrebarea pusa la inceput...iar acum vrei sa ajuti, pe cine? Nu are nici o logica ce spui tu. Daca a inteles cineva ceva, rog sa ma lumineze si pe mine


Sa ma ajut pe mine si relatia mea, draga Silvia!
Ce rost vor mai avea raspunsurile la niste intrebari care ma framanta ACUM, daca momentul cand le voi afla va fi dupa incheierea acestei relatii? Ce sa mai fac cu ele atunci? Pentru ca o reactie nepotrivita indica undeva o problema... si acea problema trebuie rezolvata, pentru ca relatia sa mearga!


Draga mea,
din nelinistile tale trag trei concluzii:
- te macina gelozia - nu iti da pace fosta sotului tau
- nu ai incredere in sotul tau
- nici sotul tau nu este corect cu tine

De cat timp este despartit de fosta? De un an? Doi? Daca intre timp v-ati cunoscut, v-ati indragostit, v-ati casatorit, cred ca a trecut macar un an... Si, dupa un an el ramane cu gura cascata cand cineva il intreaba de ea? Mi se pare ca nu a reusit sa treaca peste relatie. Nu reuseste sa priveasca detasat ce a fost, sa traga invataminte si sa mearga mai departe.
Pe tine to rod toate astea. Nu m-ar mira sa intrebi din cand in cand cate un prieten, o prietena sa incerci sa afli ce mai face fosta... Cum e, cu cine mai e? Spui ca v-a facut mult rau, dar nu spui cum (sau nu am vazut eu). Asta ar putea fi un motiv sa afli ce mai face - poate se linisteste si va lasa in pace. Dar eu nu am vazut nimic de genul asta.

Cel mai bine e sa discuti tu cu sotul tau sa ii spui ca te-a deranjat reactia lui, ca nu e normala. Daca el spune ca nu mai are nimic cu ea si nu ii mai pasa de ea, de ce a fost asa surprins? La fel de surprins ar fi daca l-ar intreba prietenul daca se poate combina cu vecina de la 3? Fosta si vecina de la 3 in acest moment ar trebui sa fie pe aceeasi treapta.
Ti-o spune cineva care a trecut printr-un divort.

Multa intelepciune iti dorect!


Gasesti detaliile la ´´Mame vs. tati´´.
Nu are rost sa insir toata povestea aici, ca deviem de la subiect.
Nu trebuie sa fac nici un efort ca sa aflu ce face, imi transmite prin copii tot felul de porcarii, inca din prima zi de cand m-am mutat in casa sotului meu. De atunci, constant ma hartuieste si ma ataca. Nu se va potoli si nu ne va lasa in pace pana cand nu va obtine ce vrea.
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 11:59
De la: stem_29, la data 2010-12-13 10:29:10
asa ai inceput relatia?:)) cu gandul la cand se va incheia cu cum?
Interesant mod de a "trai" viata:))......o pica sau nu drobul de sare in cap......in capul cui?


Nu, nu eu! Alte personaje mai inteligente ca mine de pe forumul asta, care baga mana-n foc ca o sa gasesc raspunsul la toate intrebaile care ma rod, atunci cand o sa devin ´´fosta´´!
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 12:56
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


acel amic ar fi un nesimtit care n ar avea ce cauta in cercul meu de prieteni
angelradios
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:38
De la: alegro6543, la data 2010-12-13 11:39:19Careeee... picior ?


unul dintre cele 4 picioare ale mesei!
vitamina_c
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:49
De la: angelradios, la data 2010-12-13 13:38:49
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


acel amic ar fi un nesimtit care n ar avea ce cauta in cercul meu de prieteni


Asta am incercat si eu sa-i spun, dar nu ai cu cine...
kudika311399_silvia
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:49
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 13:49:29
De la: angelradios, la data 2010-12-13 13:38:49
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


acel amic ar fi un nesimtit care n ar avea ce cauta in cercul meu de prieteni


Asta am incercat si eu sa-i spun, dar nu ai cu cine...


Intentia mea era sa aflu ´´CUM ATI REACTIONA DACA...´´, nu pareri despre ´´cat de nesimtit e amicul?´´
Imi cer scuze daca vi s-a parut intrebarea mea de un asa mult prost gust, incat sa ma tratati cu mistouri!
Va doresc numai bine tuturor!
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:36
sunt casatorita de cativa ani cu un barbat divortat si as putea spune in numele lui ca acum nu cred ca i-ar pasa (da fapt, din cat il cunosc eu pe el nu i-ar pasa de fosta); dar, nu cred ca un prieten adevarat i-ar putea cere asa ceva prietenului sau mai ales ca divortul este o trauma indiferent cine este cel care a facut primul pas catre asa ceva; oricum, cand am citit titlul forumului ma gandeam la cu totul alte probleme de discutat si in nici un caz problema cuplarii fostei cu prietenul; ma gandeam la momentele prin care trece: stigmatizarea; problemele de dupa (custodia copiilor,partajul; "reintegrarea in societate", revenirea cu picioarele pe pamant); in rest, subiectul este interesant, dar discutia nu ar trebui sa se rezume numai la ce s-a propus!
alina_miculschi
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:50
De la: Youky, la data 2010-12-13 14:36:48
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 13:49:29
De la: angelradios, la data 2010-12-13 13:38:49
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?


acel amic ar fi un nesimtit care n ar avea ce cauta in cercul meu de prieteni


Asta am incercat si eu sa-i spun, dar nu ai cu cine...


Intentia mea era sa aflu ´´CUM ATI REACTIONA DACA...´´, nu pareri despre ´´cat de nesimtit e amicul?´´
Imi cer scuze daca vi s-a parut intrebarea mea de un asa mult prost gust, incat sa ma tratati cu mistouri!
Va doresc numai bine tuturor!


Pai de raspuns ti-a raspuns toata lumea si si-au spus parerea, ca probabil reacta a avut-o din cauza amicului care a pus acea intrebare si nici decum ca inca il mai intereseza persoana ei. Dar indiferent cine ce spune pe aici tu o tii pe a'ta
Si oare nu era mai simplu sa-l interbi pe sotul tau de reactia lui? Atata timp cat altceva nu iti da de gandit sau sa vezi ca inca ii mai pasa de ea, de ce te agati ca disperata da o reactie?
kudika311399_silvia
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:57
De la: miss_darine, la data 2010-11-25 19:55:48 analiza pe text:
- "´´cerb lopatar´´ proaspat divortat"= divort din cauza de coarne
- "imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta"=este exa care a impodobi omu' cu frumusete de coarne
-"Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?"= i-as da-o cu tot cu coarnele din dotare, impreuna cu o fundita rosie ca sa nu se deoache


ce-mi place.. dar de ce neaparat divortat ? chiar cu o fosta iubita, daca mi-ar zice asa un amic i-as infunda pompa chiar a fost o faza, fosta unui prieten se mai vedea cu un prieten da-al lui.. astalalt turba
Histria
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:01
De la: Youky, la data 2010-12-13 11:28:39
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 10:28:35 Pai daca problema relatiei tale este, reactia sotului tau la auzirea intrebari puse de pritenul lui. Wtf, ce ti se pare totusi asa iesit din comun...acum pe bune tu sa fii divortata si prietena ta sa spuna "auzi pot sa ma culc si eu cu fostul tau sot"...care ar fii reactia ta???!!!
Pana la urma nu-i vorba ca iti mai pasa sau nu cu cine se culca fostul/fosta, ci doar faptul ca prietenul/prietena tau/ta poate sa puna o asemenea intrebare, fie ea si in gluma.


Chiar sunt divortata si crede-ma, in momentul in care am iesit pe usa tribunalului, omul ala a murit pentru mine. Chiar daca ar veni cineva acum si mi-ar spune ca e cu Angelina Jolie, m-ar lasa rece!
Si ulterior, dupa vreo 4 ani de la divort, am aflat ca prietena mea cea mai buna ii masa piciorul pe sub masa cand venea in vizita... asta ca fapt divers.



heh, pot sa-ti pov o istorie mai aiurea decat asta .. petrecuta la mine in casa cand aveam vre-o 14 ani.. bineinteles ca trebuie sa-i arati degetul prietenei tale si cam atat.. ce altceva sa faci.. cred ca doare al naibii
Histria
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:07
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 14:57:16
Pai de raspuns ti-a raspuns toata lumea si si-au spus parerea, ca probabil reacta a avut-o din cauza amicului care a pus acea intrebare si nici decum ca inca il mai intereseza persoana ei. Dar indiferent cine ce spune pe aici tu o tii pe a'ta
Si oare nu era mai simplu sa-l interbi pe sotul tau de reactia lui? Atata timp cat altceva nu iti da de gandit sau sa vezi ca inca ii mai pasa de ea, de ce te agati ca disperata da o reactie?


Evident ca l-am intrebat, atunci pe loc, de ce a avut alta reactie decat cea pe care o asteptam eu si pe care o consideram fireasca. Asa cum spune mai sus Loredana, vecina de la 3 ar fi trebuit sa-i genereze efectiv aceeasi reactie, una de indiferenta! Dar atata timp cat nu a fost asa, e normal sa fiu suspicioasa si sa-mi ridic un semn de intrebare, nu crezi?
Youky
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:37
sunt intru totu deacord, nu imi plac combinarile intre prieteni apropiati :D
nefertiti4u
Postat pe 13 Decembrie 2010 17:01
hmm... vad ca te-a cam pus pe ganduri.dar sa stii ca totul depinde de tine.
kudika321284
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:21
asa prieten ... mai bine renunta la el . Indiferent care a fost motivul incornorarii tale , ( nici tu ai fost sfant...!) , daca ati hotarat sa va separati , acel numit prieten de un pahar , nu e decat unul... care se bucura de esecul tau .
dana_72
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:23
De la: Youky, la data 2010-12-13 15:37:36
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-13 14:57:16
Pai de raspuns ti-a raspuns toata lumea si si-au spus parerea, ca probabil reacta a avut-o din cauza amicului care a pus acea intrebare si nici decum ca inca il mai intereseza persoana ei. Dar indiferent cine ce spune pe aici tu o tii pe a'ta
Si oare nu era mai simplu sa-l interbi pe sotul tau de reactia lui? Atata timp cat altceva nu iti da de gandit sau sa vezi ca inca ii mai pasa de ea, de ce te agati ca disperata da o reactie?


Evident ca l-am intrebat, atunci pe loc, de ce a avut alta reactie decat cea pe care o asteptam eu si pe care o consideram fireasca. Asa cum spune mai sus Loredana, vecina de la 3 ar fi trebuit sa-i genereze efectiv aceeasi reactie, una de indiferenta! Dar atata timp cat nu a fost asa, e normal sa fiu suspicioasa si sa-mi ridic un semn de intrebare, nu crezi?


Si care a fost raspunsul lui? Se pare ca nu unul satisfacator atata timp cat pe tine inca te macina acest lucru. Trebuie sa te gandesti ca reactia a fost asa si din cauza ca a venit de la un prieten, nu numai pentru ca era vorba de parasuta de exa.
bea79
Postat pe 13 Decembrie 2010 19:07
stii ce nu inteleg eu , draga Youky ? cum ai reusit sa-l transformi atat de rapid din ,, proaspat divortat" in ,, proaspat sot al tau " ?
pentru ca , dupa principiul ,, cine se frige cu ciorba sufla si-n iaurt " , in majoritatea cazurilor un barbat proaspat divortat ( mai ales cand motivul de divort e infidelitatea repetata a sotiei ) , face orice de la alcoolism la escaladarea Everestului dar NU SE INSOARA IMEDIAT DUPA DIVORT .
cred ca povestea trio-ului vostru este mult mai lunga si mai urata decat vrei tu sa arati . chiar incapatanarea ta de a evidentia defectele fostei in comparatie cu idealul casniciei voastre mie , cel putin imi suna ca o melodie cantata de cineva fara voce de solist .
inca o chestie ....... ai afirmat undeva , in fata ca ,, ai fost pe faza si ai intrebat " la care dintre sotii se referea ; cum adica ? sotul tau e poligam ? oare intr-adevar ,,amicul" se gandea la fosta sau a ,,prins" din zbor sugestia din intrebarea ta si a-ntors-o ca la Ploiesti ?
daca as fi in locul tau , nu as intinde prea mult coarda ; oricat de elastica ar fi , la un moment dat se rupe . nu poti sti cand apare cineva cu varianta total diferita de a ta si cu dovezi care sa-i sustina afirmatiile si s-ar putea sa iesi mai sifonata decat o haina din gura vacii .
perce_neige
Postat pe 13 Decembrie 2010 19:33
De la: puiut_77, la data 2010-12-13 09:49:24mai ceea ce eu nu inteleg, e de ce i-a picat omul fata daca tot la- inselat si daca tot n-o mai vrea pe fosta? Sa inteleg ca pe tine te framanta picarea fetei lui? Pai daca-i asa, treaba-i simpla: incornoratul inca nu-i desprins de fosta si-l enerveaza s-o stie combinata! Parerea mea
probabil ca omul inca mai tine la fosta altfel nu il mai in teresa cu cine vrea sa se culce fosta lui nevasta....
kudika029282
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:17
De la: kudika029282, la data 2010-12-13 21:17:01
De la: puiut_77, la data 2010-12-13 09:49:24mai ceea ce eu nu inteleg, e de ce i-a picat omul fata daca tot la- inselat si daca tot n-o mai vrea pe fosta? Sa inteleg ca pe tine te framanta picarea fetei lui? Pai daca-i asa, treaba-i simpla: incornoratul inca nu-i desprins de fosta si-l enerveaza s-o stie combinata! Parerea mea
probabil ca omul inca mai tine la fosta altfel nu il mai in teresa cu cine vrea sa se culce fosta lui nevasta....



pe tine te ,, in tereseaza''

anastasia_m
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma place sau se preface?? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
Love 18 De la: rox_rbz 7 Iulie 2009 20:11
Iubiti, iar apoi prieteni! 19 De la: kudika029282 20 Mai 2010 18:39
ce stiti despre fecioara? 7 De la: one_size 19 Ianuarie 2010 14:26
hahaha 5 De la: roz5blue6lila7 5 Septembrie 2010 09:48