Setari Cookie-uri

boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!!

De la: Barbie30_, la data 2010-12-04 10:25:29
De la: rgl, la data 2010-12-04 07:45:09esti o proasta!


Daca asa te exprimi tu ai face bine sa ne lipsesti de persoana ta.
Brrrr...
playboy
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:33
Nu mai fi suparata scumpo si ia de-aici numai ce crezi tu ca e bine!Fa abstractie de la jigniri...pe unii sau pe unele atat le duce capul!
playboy
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:35
De la: Mihaela2009, la data 2010-12-04 16:55:25daca il iubesti, il ierti si mergi mai departe...


Vai de capul tau.....
Inseamna ca pentru tine,iubirea inseamna prostie!
AdrianaR
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:38
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30

am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....


buna, daca te-a inselat odata o va mai face sigur si in viitor, eu spun sa i mai acorzi o sansa mai ales pentru ca -l iubesti atat de mult, daca se intampla iar ...... geanta la usa pentru ca deja e narav, ai grija de tine ....
lover_woman
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:43
Eu cred ca orice om merita o a doua sansa.Iubitul tau a gresit, si stii cum se spune:'' prima nu se pune''.Este clar ca ai sentimente pentru el , doar ca obsesia tradarii nu iti da pace.E de inteles. Incearca sa treci peste si sa te gandesti la a doua sansa. Multe cupluri au reusit sa treaca peste un impas de acest gen. Apreciaza faptul ca si-a asumat gresala , gandeste pozitiv, priveste-l ca pe un om oarecare, pe care il iubesti. Si nu te mai gandi la depresie si stress.Nimeni nu merita atata epuizare. Putin egoism ar fi indicat pentru a echilibra balanta. Iti doresc succes. Keep smiling!
laviniamariad
Postat pe 5 Decembrie 2010 09:27
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30

am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....
Naravul din fire nu are mantuire.Ce ti s-a intamplat tie mi sa intamplat si mie acum 5 ani ,il iubeam ,aveam incredere in el ,ma inselat ,eu nu am mai suportat asa ceva si l-am lasat.Acum am o rel.cu un alt baiat de 2 ani si totul merge bine si sincera sa fiu il iubesc mai mult pe acesta decat pe cel dinainte .Decat sa traiesti mereu cu sentimentul a fost nu a fost cu vreuna ,mai bine lasa-l.
kudika143709
Postat pe 5 Decembrie 2010 10:47
...tu o iubesti prea mult ca sa intelegi anumite lucruri in viata asta...daca odata te-a inselat va face si a doua oara chiar fara nici un pic de remuscari ...pt ca stie ca tu esti acolo si il ierti ...eu cel putini nici nu a-si mai fi stat de vorba cu el ...asta e parerea mea personala ... prea frumoasa e viata si prea scurta ca sa ne petrecem timpul suferind...
gyongyi65
Postat pe 5 Decembrie 2010 11:42
e greu!dar trebuie sa intelegi ca lumea pe care ti-ai creat-o s-a pierdut, te-ai trezit la realitate si esti confuza!trebuie sa comunici mai mult cu el, spunei ca nu poti sa treci peste greseala lui!
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Decembrie 2010 11:51
De la: size_back, la data 2010-11-29 11:09:44
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30
ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu .


vezi ce inseamna sa te uiti in ochii lui d-nezeu?te inseala!
kudika330700
Postat pe 5 Decembrie 2010 12:38
De la: Mihaela2009, la data 2010-12-04 16:55:25daca il iubesti, il ierti si mergi mai departe...


Cand citesc asemenea sfat, mi se ridica parul pe ceafa. Dar cu iubirea lui cum naiba ramane intr-o relatie, mama draga? Ia zi tu, daca mai treci pe aici! (cred ca nu mai treci, dar nah!)
rashela
Postat pe 5 Decembrie 2010 13:04
daca esti dispusa sa il ierti in totalitate continua relatia cu el daca nu mai bine renuna. Asa a procedat si prietena mea la iertat si dupa vreo 4 ani de casnicie au ajuns tot la divort si la cea mai banala cerata ea ii aducea mereu aminte de cea ce a facut el. Iti doresc multa bafta
balint_dn
Postat pe 5 Decembrie 2010 14:15
te-ai indragostit ...
gyongyi65
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:14
De la: Barbie30_, la data 2010-12-04 10:25:29
De la: rgl, la data 2010-12-04 07:45:09esti o proasta!


Daca asa te exprimi tu ai face bine sa ne lipsesti de persoana ta.



Cioban.....
mimi_ca29
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:14
Eu cred ca cel mai simplu in situatia ta ar fi sa-ti asculti inima.Nimeni din cei ce am postat aici, in legatura cu subiectul tau, nu poate stii mai bine decat tine ce spune inima. Indiferent de decizia pe care o iei , eu iti doresc mult noroc si fericire. Sarbatorile de iarna se apropie, asa incat :bucura-te de ele!
laviniamariad
Postat pe 5 Decembrie 2010 22:33
Te inteleg perfect,nu e usor sa realizezi ca cel ce e mai presus decat orice te minte sau te inseala.Minciuna si inselaciunea au un gust al naibii de amar.Dar nici nu face tragedie din asta ca sa te imbolnavesti ca vei sfarsi prin a fi abandonata de el pt faptul ca il pisalogesti si il banui mereu de minciuna sau alte chestii.Fii mai rezervata,urmareste-i cu atentie comportamentul,verifica discret unde este cand nu e cu tine si incearca sa -ti revii pt nu faci decat sa te distrugi daca continui asa.Din suflet iti doresc bafta si tot binele din lume!
mimishor957
Postat pe 5 Decembrie 2010 23:11
eu cred ca nu o sa uiti niciodata....stii eu sunt genul de persoana care iarta dar nu uita...am impresia ca asa esti si tu,eu nu pot sa uit o cafea bauta la o intalnire intamplatoare cu una dintre foste,si alte chestii marunte sau care poate au fost doar in mintea mea,de cate ori ne certam imi amintesc si ii reprosez desi au trecut poate si 3 ani de atunci.parerea mea e ca acest gand o sa te chinuie mereu si ca nu ai cum sa scapi de el
craciunitza_sexy
Postat pe 6 Decembrie 2010 04:08
De la: gabriela1369, la data 2010-12-04 12:14:03. Existã oare bãrbatul sau femeia perfectã ?

nu. nu exista oameni perfecti, ci doar oameni perfecti pentru alti oameni. si asta simt acum, ca suntem perfecti unul pentru celalalt. in plus, consider ca perfectiunea nu consta doar in calitati. o persoana perfecta reprezinta o imbinare de calitati si defecte, de bune si rele, intr-un echilibru total. iar pe langa toate astea, sa aiba un ceva aparte, care sa-l faca cu atat mai special... asta cred eu.
unique_ice_crystal
Postat pe 6 Decembrie 2010 07:18
am selectat totusi cateva idei bune.. ce-i drept, putine.. :D pe acestea voi incerca sa le pun in practica... ideea e ca stiu ce trebuie sa fac, hotararea a fost deja luata. :x am nevoie insa de ajutor doar ca sa pot lasa in urma amintirile urate. atat. si am s-o fac la un moment dat, trebuie.
va multumesc celor care ati raspuns nu doar de dragul de a va exersa scrisul la tastatura. :*
unique_ice_crystal
Postat pe 6 Decembrie 2010 07:29
„nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om.„

Bine ti-a facut! Poate alta data nu o sa mai pui un barbat mai presus de Dumnezeu! Si meriti sa te mai insele inca de 10 ori..poate iti mai revii
ioana_g
Postat pe 6 Decembrie 2010 14:44
Decizia ia-o tu, fara a te lasa influentata de comentariile celorlalti. Din posturile pe care le-am citit pana acum reiese ce-ar face cineva obiectiv (care nu este pus in situatia ta), deci poti sa le uiti deja. Pe de alta parte, nu cred ca multi(e) dintre cele care a postat au intalnit dragostea adevarata, cand macar pentru o vreme il iubeste pe celalalt mai mult decat pe tine. Par mai degraba genul care s-au pus mai presus de toate intr-o relatie (fie de la inceput, fie in urma unor experiente ca a ta). Nu exista reteta pentru simturi. Fa doar ce-ti dicteaza inima si ratiunea, adica gaseste un echilibru care sa te ajute sa mergi mai departe, fie intr-un cuplu, fie singura.
lotusrom1
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:24
m-ai impresionat cu povestea ta,acum 4 ani am fost exact ca tine dupa o casnicie fericita de 8 ani,inca nu -mi vine sa cred si imi pare rau ca-ti spun dar odata ce sa rupt ceva ,nu mai poti lega oricit ai vrea.nodul ramine vesnic.am vrut ca tine sa iert dar toata viata m-as fi gindit ,ce va fi daca se repeta.asa ca am plins 3 ani,nu te mint,trei ani de tristete apasatoare.am crezut cu fiecare zi care trecea ca nu mai apuc ziua urmatoare,ca voi murii de durere.dar sint inca aici.a fost singurul barbat din viata mea care l-am iubit si vrei sa-ti mai spun ceva,dupa el am avut 2 prieteni,iar al treilea e barbatul meu actual.il iubesc la fel de mult si sint si graviduta,asta la 36 ani cind am crezut ca totul e pierdut pt mine.incearca doar sa te linistesti oricit de dureros ar fi.iti spun tie asta dar eu nu am putut.nu am crezut din suflet iti spun ca mai poate exista a doua iubire asa de tirzie,dar barbatul meu de acum culmea e la fel de pasional ca primul.sint nebuna dupa el.o sa vina si al tau.cind o sa te astepti mai putin.te pup si sper sa reusesti.iar el daca a facut o ,o va face din nou,si va fi poate prea tirziu pt tine.mult noroc sa ai
gabisimari
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:44
Ce usor le este unora sa dea sfaturi!!! Dati sfaturi doar cei ce ati trecut prin asa ceva. Draga mea daca nu sunteti casatoriti si nu aveti copii nu te uita innapoi deoarece mai tarziu nu vei plange doar tu veti plange mai multi(tu, copilul,parintii si poate socrii). Iti spun asta din proprie experienta.Poate daca ai auzi povestea vietii mele ti-ai da seama de ce iti spun asa,dar nu vreau sa plictisesc pe altii dar daca vrei sa o auzi am sa o postez mai tarziu.
kudika199634
Postat pe 8 Decembrie 2010 16:58
De la: gabisimari, la data 2010-12-07 23:44:19m-ai impresionat cu povestea ta,acum 4 ani am fost exact ca tine dupa o casnicie fericita de 8 ani,inca nu -mi vine sa cred si imi pare rau ca-ti spun dar odata ce sa rupt ceva ,nu mai poti lega oricit ai vrea.nodul ramine vesnic.am vrut ca tine sa iert dar toata viata m-as fi gindit ,ce va fi daca se repeta.asa ca am plins 3 ani,nu te mint,trei ani de tristete apasatoare.am crezut cu fiecare zi care trecea ca nu mai apuc ziua urmatoare,ca voi murii de durere.dar sint inca aici.a fost singurul barbat din viata mea care l-am iubit si vrei sa-ti mai spun ceva,dupa el am avut 2 prieteni,iar al treilea e barbatul meu actual.il iubesc la fel de mult si sint si graviduta,asta la 36 ani cind am crezut ca totul e pierdut pt mine.incearca doar sa te linistesti oricit de dureros ar fi.iti spun tie asta dar eu nu am putut.nu am crezut din suflet iti spun ca mai poate exista a doua iubire asa de tirzie,dar barbatul meu de acum culmea e la fel de pasional ca primul.sint nebuna dupa el.o sa vina si al tau.cind o sa te astepti mai putin.te pup si sper sa reusesti.iar el daca a facut o ,o va face din nou,si va fi poate prea tirziu pt tine.mult noroc sa ai
Te felicit pt curajul pe care l-ai avut.Dar copii ai avut cu primul sot?
kudika199634
Postat pe 8 Decembrie 2010 17:03
va rog din suflet sterge-ti acest subiect, l-am postat de pe un alt cont ! va rog!
kudikaeu99
Postat pe 30 Martie 2011 17:58
sper sa vada vreun moderator. am sters acel cont dar nu s-au sters subiectele. va implor!
kudikaeu99
Postat pe 30 Martie 2011 18:00
De la: kudikaeu99, la data 2011-03-30 18:00:23sper sa vada vreun moderator. am sters acel cont dar nu s-au sters subiectele. va implor!
cat imi dai
thadoogback
Postat pe 30 Martie 2011 18:00
buna.parerea mea este urmatoarea:daca te-a inselat o data o va face cu siguranta si a doua oara.din pacate nu stiu daca o sa mai ai vreodata incredere totala in el.oamenii nu se schimba,indiferent cat s-ar stradui el sa iti demonstreze ca a facut-o.tu vei fi singura care va avea de pierdut si atunci cand iti vei da seama ca ai gresit iertandu-l va fi prea tarziu pentru tine.am inteles ca il iubesti cu adevarat,dar nu lasa ca el sa devina centrul universului tau pentru ca iti va parea rau.va profita de faptul ca tu l-ai iertat si te va insela iar si increderea pe care cu greu si eforturi sustinute i-o vei acorda in timp va fi zdrobita de el in cateva secunde.nu deveni dependenta de el pentru ca lucrul acesta iti va aduce doar necaz si suparare si inima ta va fi calcata in picioare.o femeie nu are neaparat nevoie de iubirea si increderea unui barbat pentru a reusi in viata.si inca ceva:nu pune niciodata omul mai presus de D-ZEU,pentru ca prima data a fost EL apoi a aparut lumea cu tot ceea ce ne inconjoara si omul care a facut mai mult rau decat bine.
human
Postat pe 31 Martie 2011 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caffe frape 33840 De la: kudika_1043583 28 Iunie 2022 05:16
Nu pot sa inteleg ce se intampla cu el 13 De la: ancacumintica 24 Ianuarie 2016 21:13
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
a insela 24 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 18:58
ce fac cu socrii? 13 De la: kudika406558 4 Iulie 2011 16:37