Setari Cookie-uri

boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!!



am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....
unique_ice_crystal
Postat pe 27 Noiembrie 2010 02:07
Daca nu poti sa uiti si sa treci peste asta de ce nu-l lasi?Aaaaa pentru ca il iubesti si se poarta minunat.....Ai de ales,ori accepti ca s-a intamplat si mergi mai departe cu el ori il lasi.Ce vrei mai mult,sa-l lasi sau sa-l iei?Daca vrei sa-l iei atunci trebuie sa te impaci cu ideea ca s-a intamplat si sa vezi care a fost cauza,sa schimbi (daca se poate) ceva.Creierasul tau nu o sa singur razna,tu il alimentezi frecvent,tot la fel de bine poti sa accepti(da nu doar din gura)daca crezi ca e de acceptat....
Barbie30_
Postat pe 27 Noiembrie 2010 03:21
Daca il iubesti cu adevarat poti sa-l ierti.E om,a gresi e omeneste,dar spui ca s-a schimbat.Orice om merita o sansa,mai ales acela pe care il iubesti.Nu lasa o greseala sa strice totul.
praf_de_stele
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:55
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30
ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu .


vezi ce inseamna sa te uiti in ochii lui d-nezeu?te inseala!
size_back
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:09
De la: praf_de_stele, la data 2010-11-29 10:55:28 Daca il iubesti cu adevarat poti sa-l ierti.E om,a gresi e omeneste,dar spui ca s-a schimbat.Orice om merita o sansa,mai ales acela pe care il iubesti.Nu lasa o greseala sa strice totul.

fetelor intelegeti odata,ca oamenii nu se schimba...atata timp cat are o latura ascunsa, care refuleaza cand ti-e lumea mai draga...inseamna ca peste o anumita perioada...va recidiva
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:10
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30

am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....
parerea mea e sa vb cu el la modul cel maı sıncer.....ıar daca asta nu te va ajuta sa trecı peste nıcı 10 psıhologı nu vor reusı.......faptul ca tu nu ı spuı luı nımıc ıı da de ınteles ca tu l aı ıertat sı ca totul este ok....
kudika330764
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:19
1) oamenii nu se schimba, doar incepem sa ne cunoastem mai bine unii pe altii ( intr-un cuplu) cu trecerea timpului.
2) viata in doi nu e sa tte privesti in ochi noapte unul pe celalalt......e " luat de mana in doi si privit la obstacolele vietii......in zare":)))
3) el nu e Dumnezeu, iar daca tu-l consideri asa, ai intr-adevar o problema grava, o sa ajungi dependenta de el si el cand va simti asta ...in timp i se va " rupe" de tine, va sti ca oricand TU esti acolo lesinata dupa el, gandind ca in acel moment e cu alta.......si oricum o sa fie si cu alta, fii pe pace.


Ceea ce nu inteleg eu este faptul cum voi va bazati si va " culcati'" asa...unele pe umarul cateunui barbat si fara el credeti ca viata e gata, ca sunteti pierdute, gata, gata de depresii .....
Plus ca-i mai si cerdeti cand va zic ca sunteti niste INGERI
Dragostea o simti, am zis-o de atatea ori, si nu o simti plangand dupa ce faci dragost....dragoste intr-un cuplu include tot....in fine, e peste mintea mea sa pricep multe.
stem_29
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:45
De la: stem_29, la data 2010-11-29 11:45:29
Ceea ce nu inteleg eu este faptul cum voi va bazati si va " culcati'" asa...unele pe umarul cateunui barbat si fara el credeti ca viata e gata, ca sunteti pierdute, gata, gata de depresii .....
Plus ca-i mai si cerdeti cand va zic ca sunteti niste INGERI
Dragostea o simti, am zis-o de atatea ori, si nu o simti plangand dupa ce faci dragost....dragoste intr-un cuplu include tot....in fine, e peste mintea mea sa pricep multe.

esti depasita maica
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:51
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 11:51:18
De la: stem_29, la data 2010-11-29 11:45:29
Ceea ce nu inteleg eu este faptul cum voi va bazati si va " culcati'" asa...unele pe umarul cateunui barbat si fara el credeti ca viata e gata, ca sunteti pierdute, gata, gata de depresii .....
Plus ca-i mai si cerdeti cand va zic ca sunteti niste INGERI
Dragostea o simti, am zis-o de atatea ori, si nu o simti plangand dupa ce faci dragost....dragoste intr-un cuplu include tot....in fine, e peste mintea mea sa pricep multe.

esti depasita maica
:

Da?



stem_29
Postat pe 29 Noiembrie 2010 12:12
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 11:10:34
De la: praf_de_stele, la data 2010-11-29 10:55:28 Daca il iubesti cu adevarat poti sa-l ierti.E om,a gresi e omeneste,dar spui ca s-a schimbat.Orice om merita o sansa,mai ales acela pe care il iubesti.Nu lasa o greseala sa strice totul.

fetelor intelegeti odata,ca oamenii nu se schimba...atata timp cat are o latura ascunsa, care refuleaza cand ti-e lumea mai draga...inseamna ca peste o anumita perioada...va recidiva


poate ca asa este,dar cred ca o sansa merita oricine.oare noi nu am gresit niciodata cu nimic?daca vom avea nevoie candva de o noua sansa si nu ne-ar oferi-o nimeni?suntem atat de perfecti incat sa aruncam cu pietre?
praf_de_stele
Postat pe 29 Noiembrie 2010 12:24
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30

am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....
bre,da mult mai scriti
Valy90
Postat pe 29 Noiembrie 2010 12:28
De la: praf_de_stele, la data 2010-11-29 12:24:52

poate ca asa este,dar cred ca o sansa merita oricine.oare noi nu am gresit niciodata cu nimic?daca vom avea nevoie candva de o noua sansa si nu ne-ar oferi-o nimeni?suntem atat de perfecti incat sa aruncam cu pietre?

daca esti realist, asta inseamna ca arunci cu pietre?...daca tu mergi pe premiza sansei, e treaba ta...nu ma pun eu in calea fericirii nimanui
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2010 12:29
zilele astea am discutat cu el la modul cel mai serios. mi-am luat inima in dinti si i-am spus ceea ce altadata l-ar fi enervat ingrozitor: ca NU AM INCREDERE IN EL. reactia lui m-a uimit oarecum. m-a ascultat in liniste si mi-a confirmat. indiferent de cat de bun e el acum, faptele lui din trecut ma fac sa n-am incredere in el. a inteles asta. si totusi, poate ca n-a fost decat o perioada de prostie din partea lui...
unique_ice_crystal
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:48
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 11:51:18
De la: stem_29, la data 2010-11-29 11:45:29
Ceea ce nu inteleg eu este faptul cum voi va bazati si va " culcati'" asa...unele pe umarul cateunui barbat si fara el credeti ca viata e gata, ca sunteti pierdute, gata, gata de depresii .....
Plus ca-i mai si cerdeti cand va zic ca sunteti niste INGERI
Dragostea o simti, am zis-o de atatea ori, si nu o simti plangand dupa ce faci dragost....dragoste intr-un cuplu include tot....in fine, e peste mintea mea sa pricep multe.

esti depasita maica


crede-ma nu sunt genul ala de fata disperata, capabila sa iert orice si sa-i cad in genunchi, implorandu-l sa nu ma paraseasca...in situatia de fata, vreau si simt ca trebuie sa acord o sansa, insa NU STIU CUM SA TREC CU ADEVARAT PESTE...
unique_ice_crystal
Postat pe 2 Decembrie 2010 18:52
Ba esti disperata....si vei fi inselata for ever...
kudika226898
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:10
Incearca sa il ierti sau, mai bine zis, incearca sa treci peste acel moment, in primul rind p-u tine, caci vei suporta clipele ce trec zi de zi mai usor; dar nu UITA sa il tii mereu SUB CONTROL. Daca vezi schimbari in comportament, vorbeste cu el deschis si intrerupe relazia. E drept ca fiecare merita o a doua sansa, insa daca doi devine trei atunci "lupul parul si-l schimba, dar naravul ba".
Mult noroc! Pupici
Elly_Whitesoul
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:38
salut ,am si eu nevoie de cateva sfaturi,va rog frumos ....
am fost cu cnva 2 sapt si de atunci ma gandesc numai la el ....dar nu mai inteleg de ce?si ce sa mai zic ,c el nici atata nu intelege de ce eu il mai plac daca nu mai suntem impreuna.As vrea sa-l uit,dar nu reusesc ,mereu imi amintesc de el,vprbesc despre el mereu,mai ales dorm si cu esarfa lui ,deci ....atitudinea mea e de nerecunoscut .....!va rog ajutati-ma si pe mn!
kudika096098
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:16
De la: kudika096098, la data 2010-12-03 22:16:03salut ,am si eu nevoie de cateva sfaturi,va rog frumos ....
am fost cu cnva 2 sapt si de atunci ma gandesc numai la el ....dar nu mai inteleg de ce?si ce sa mai zic ,c el nici atata nu intelege de ce eu il mai plac daca nu mai suntem impreuna.As vrea sa-l uit,dar nu reusesc ,mereu imi amintesc de el,vprbesc despre el mereu,mai ales dorm si cu esarfa lui ,deci ....atitudinea mea e de nerecunoscut .....!va rog ajutati-ma si pe mn!


Ai intretinut relatii sexuale cu el?
kudika311399_silvia
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:19
Barbatii`s ca o albinuta.Din floare in floare. In cazul asta el si-a dat seama ca afacut o prostie pt ca te iubeste. Scaparea a fost una scurta.SI acum incearca sa repare gresala compensand cu gesturi nemaintalnite.Lasa-ti ragaz , gandeste-te ce-ati trait impreuna, iar daca acele momente au fost asa divine cum spui, undeva in mintea ta blocheaza-ti gandurile negre.De fiecare data cand te gandesti ca el a sarutat inca o fata, te gandesti repede la momentele voastre care au foast mult deasupra unui banal sarut. Dar atentie!Unica sansa. Daca o alta minciunica intervine,oricat de mica, fa-i cu manutza ingerashului si cauta oameni loiali.:)Multa fericire iti urez,orice cale alegi!
noisette
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:21
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-11-27 02:07:30

am inceput o relatie minunata in urma cu 2 ani si ceva. totul a fost minunat, "ne-am pus inimile pe masa din prima" asa cum zice el. eu sunt genul de fata care pune enorm intr-o relatie, totul a fost de vis, ne faceam planuri de casatorie, juraminte in noptii tarzii... plangeam dupa ce faceam dragoste si ne uitam unul in ochii celuilalt ca la un dumnezeu . il iubeam mai presus de tot ceea ce e lumesc si simteam ca si el ma divinizeaza. simteam ca intre noi nu e urma de tradare sau minciuna. bagam mana in foc pentru asta, fiindca stiam ca suntem diferiti. relatia noastra a fost de o puritate incredibila. "noi suntem ingeri", asa cum spunea el.. aveam o incredere ABSOLUTA in el... si totusi, vara asta , m-a inselat. a inceput cu o minciuna de o banalitate stupida.. o minciuna de alta natura, insa pe care am simtit-o si astfel el a fost nevoit sa minta din ce in ce mai mult.eu simteam in continuare ca ceva nu e in regula, nu doream sa cred ca minte, dar nici nu-mi puteam reprima faptul ca ceea ce spunea era ilogic. si uite-asa au inceput neintelegerile. nu erau grave, doar certuri la telefon, cand ne vedeam era perfect. dar impropriu spus certuri. erau intrebari din partea mea si nervi din partea lui ca nu vroiam "sa incetez cu suspiciunile si sa nu-l mai bat la cap" (evident, cum spunea el). si m-a inselat. o tipa cunoscuta pe mess, simpla, fara ceva aparte. ca sa mai scurtez, ideea e ca el mi-a marturisit in momentul cand si-a dat seama ca urma sa aflu inevitabil. si m-a convins ca nu au fost decat saruturi, desi a stat 3zile la ea in casa. au trecut cateva luni si nu stiu ce sa ma fac. s-a schimbat enorm. in bine. daca inainte totul imi parea perfect, acum e cu mult peste. e un barbat incredibil, face lucruri incredibile, stiu ca ma iubeste enorm, il iubesc si eu , la randu-mi, enorm. l-am iertat in sensul ca suntem impreuna, am continuat de unde ramasesem inainte de acest episod insa... eu nu stiu daca l-am iertat in adevaratul sens al cuvantului. iar peste, n-am reusit sa trec. nu voi uita niciodata cum omul pe care l-am pus mai presus de dumnezeu a facut lucruri care sa ma faca sa-l pun mai prejos de statutul lui de om. nu stiu daca am incredere, nu stiu cum sa scap de suspiciunile pe care acum mi le formez nefondat, nu stiu cum sa trec peste depresie si peste tot ce se intampla in universul meu... univers al carui centru, EL inca este. timpul nu va vindeca rana, sper insa ca o va ascunde. sa n-o mai vad zi de zi, san-o mai simt zi de zi zdrobindu-ma de durere... iar acum, mult trecut de miezul noptii.. nu pot dormi. inca ma bantuie cosmaruri... e una din rarele nopti in care nu dormim impreuna.. si lipsa lui, drogul meu, ma face sa-mi fie rau.. si sa am timp suficient sa-mi amintesc de trecut. nu ma mai pot concentra asupra a nimic altceva, de fapt........ daca a citit cineva, si crede ca ma poate ajuta cu un sfat..... si daca exista pe aici un psiholog, atunci il implor sa ma caute....


Te inteleg ca ti-e greu sa treci peste si mereu ti-l imaginezi cum a fost el cu ea.
Tu ce trebuie sa faci e sa te bucuri pentru ca te iubeste si-ti demonstreaza ,asta e cel mai important lucru, te face fericita??? te iubeste, va iubiti mult, si sa fim seriosi toti barbatii inseala indiferent caa iubesc indiferent ca nu, asa e natura lor , dak nevestele lor nu mai afla de treaba asta, deja e partea a doua , dar se intampla in 90% din casnici treaba asta. Bine ...la tine e vorba de doar o relatie , nu casnicie, dar vorbeam la modul general. NU exista barbat perfect sa sti, prekum nici noi nu suntem perfekte....si dak te-a-nselat fi sigura ca te-anselat doar cu trupul nu si cu sufletul....ei sunt condusi de ce au in pantaloni uneori....si nu de ce au pe umeri.....trebuie sa-i acceptam asa cum sunt
oanabrit
Postat pe 3 Decembrie 2010 23:33
Draga mea nu sunt psiholog dar foarte mult am suferit in viata ...tu singura trebuie sa te hoataresti ce-ti doresti de la viata ceea ce ai scris si ceea ce s-a intamplat si prin ce ai trecut nu o sa dispara dar poti sa treci peste daca il iubesti si vezi ca tot pe tine te iubeste ...lasa-ti timp si vorbeste cu sufletelul tau cum ar fi fara el viata ta pentru ca iti repet ceea ce s-a intamplat nu se poate uita din contra parerea mea este ca se mai si agraveaza si niciodata nu vei putea recapata increderea in el tot timpul ai sa-l urmaresti si tot timpul ai sa traiesti cu impresia asta ca te insala si datorita acestui lucru nu o sa fii fericita din contra ...ai sa fii nefericita ...lasa-ti timp vreo luna s-au chiar doua fara sa te intalnesti cu el si daca observ ca tot te cauta si tot la tine ajunge mai da-i o sansa ...
gyongyi65
Postat pe 4 Decembrie 2010 07:30
esti o proasta!
rgl
Postat pe 4 Decembrie 2010 07:45
De ce ai impresia ca omul e perfect?..N u e !Obisnuieste te cu ideea asta si comporta te ca atare.
kudika138362
Postat pe 4 Decembrie 2010 08:45
De la: rgl, la data 2010-12-04 07:45:09esti o proasta!


Daca asa te exprimi tu ai face bine sa ne lipsesti de persoana ta.
Barbie30_
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:25
a stat 3 zile la aia in casa???
lecteurdesprit26
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:46
revino-ti fata,a fost doar sex....toti barbatii insala o data in viata,vor sa faca comparatie cred sau s-au saturat sa manance toata ziua aceeasi supa...daca e cu tine si te iubeste ce mai vrei?mai bn nu stiai...ca ce nu stii nu doare...poate ceva nu a mers in timpul ala,toata lumea greseste,faptul e consumat si tu suferi asa in nestire!Nu mai poti da timpul innapoi!REVINO-TI sau insala-l si tu odata ca sa fiti chit
playboy
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:18
In general am pus foarte mare accent pe felul cum se comporta cu mine, ca isi mai bate joc de cate o usuratica sincer viata e cam scurta sa imi pierd timpul gandindu-ma vai vai vai oare unde e acum, pentru ca barbatii sunt ca iepurii oricat i-ai pazi, tot fug daca au de gand sa fuga si vin inapoi(maica mea mereu imi spunea asta), prin urmare sfatul meu e acelasi si pentru tine, daca te trateaza bine daca te simti respectata daca te bucuri de atentia cuvenita atunci lasa la o parte si nu te mai gandi ce face el in rest, asa eram si eu la inceput imi mincam mintile de aiurea DAR NU SE MERITA, daca stai toata ziua si te gandesti vai oare unde e, ce face, nu-ti mai prieste nimic, incearca sa iti impui psihic sa te autoeduci, cand gandurile te poarta la intrebari de genul ce face sau ce a facut, indeparteaza astfel de ganduri si impune-ti CE FAC EU AZI, VREAU EU SA MA SIMT BINE IN PIELEA MEA SI NU AM TIMP SA MA GANDESC LA EL, implementeaza-ti ideea ca IN ORICE MOMENT DACA PLEACA EU SUNT IN STARE SA O IAU DE LA CAPAT FARA EL SI NU MA MERITA DIN MOMENT CE A PLECAT. Autoeducarea aceasta a psihicului, adica sa te pui pe tine mai presus de el ,si sa te gandesti la tine cum sa te simti bine in pielea ta si cum sa te bucuri TU de viata e foarte benefica, si cum citeam mai sus, autoeducarea aceasta iti va indeparta dependenta aceea ce ti-ai creat-o fata de el, MAI INTAI TU SI APOI EL. Si nu e bine sa fii dependenta de el pentru ca daca te simte, se va plictisi de tine, va sti ca are o marioneta indiferent ce face el, si in general barbatii cand cuceresc jucaria, o arunca sub pat, cam asa se intampla, deci chiar daca esti moarta dupa el, niciodata SA NU ARATI, joaca invers de cum s-ar astepta, lucrurile la care NU SE ASTEAPTA adica misterul (sa fii mai secreatoasa, sa stea el sa se gandeasca pe unde esti), ii incita si le reaprind interesul. Si inca ceva, daca nu te vei autoeduca sa gandesti altfel, sa iti spui NU MA INTERESEAZA CE FACE, MA INTERESEAZA CUM E EL FATA DE MINE, deci daca nu iti schimbi modul de gandire, vei innebuni, cum deja vad ca ai descris unele simptome (ca nu dormi etc), o vei lua razana tot punandu-ti problema ce face etc Si daca te consoleaza, inseala-l si tu, poate asa vei realiza ca el nu e D-zeu si ca mai sunt si altii valabili. Si pana la urma ati fi egali.
oana84onutza
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:09
Dacã a fãcut-o o datã, o va mai face ºi altã datã. Nu neapãrat azi sau mâine. Totul e sã poþi sã treci peste incident. S-ar putea sã fii într-adevãr singura femeie pe care o iubeºte cu adevãrat ºi la care îi place sã se întoarcã. E greu sã dai sfaturi, iar sufletele oamenilor nu sunt deloc simple. Eu zic sã faci ce simþi pe moment cu adevãrat. Existã oare bãrbatul sau femeia perfectã ?
gabriela1369
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:14
De la: unique_ice_crystal, la data 2010-12-02 18:52:35
De la: miss_darine, la data 2010-11-29 11:51:18
De la: stem_29, la data 2010-11-29 11:45:29
Ceea ce nu inteleg eu este faptul cum voi va bazati si va " culcati'" asa...unele pe umarul cateunui barbat si fara el credeti ca viata e gata, ca sunteti pierdute, gata, gata de depresii .....
Plus ca-i mai si cerdeti cand va zic ca sunteti niste INGERI
Dragostea o simti, am zis-o de atatea ori, si nu o simti plangand dupa ce faci dragost....dragoste intr-un cuplu include tot....in fine, e peste mintea mea sa pricep multe.

esti depasita maica


crede-ma nu sunt genul ala de fata disperata, capabila sa iert orice si sa-i cad in genunchi, implorandu-l sa nu ma paraseasca...in situatia de fata, vreau si simt ca trebuie sa acord o sansa, insa NU STIU CUM SA TREC CU ADEVARAT PESTE...


Nu esti dar esti:))
Raul cand nu-l accepti il tai de la radacina, nu sanse, nu compromisuri.....nu nimic.
Daca-i asa cum zici tu si sustii ca esti.
Insa repet, nu esti si culmea ca nici nu realizezi ca nu esti.
Si inca un aspect....ce sens are sansa care vrei sa i-o dai daca tot ii reamintesti ce a facut...ca nu-ti convine, ca nu uiti?
Asta-i de-a dreptul " masochism" ......si pt. el si pt. tine.
Cand dai o sansa unui om il lasi naibii in pace si nu-i tot amintesti si innebunesti de cap.
Scuza-ma, eu sa fi fost in locul lui iti ziceam PA, demult.
Dar cine stie, poate el tace pana te mariti cu el.......si dupa-si va arata " coltii" cu pumnul....amintindu-si cum l-ai " stresat".
stem_29
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:23
daca il iubesti, il ierti si mergi mai departe...
Mihaela2009
Postat pe 4 Decembrie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
grea decizie!!! 11 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:16
Salut 4 De la: Shhh 23 Iunie 2010 13:41
Am decis sa fac vraji ca sa contracarez infidelitatea rasei barbatesti .Ce credeti ? 134 De la: geo_xx 19 Noiembrie 2009 23:22
puterea de a merge mai departe 49 De la: ad_ad 28 Noiembrie 2010 06:35
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04