Setari Cookie-uri

Cat se poate abtine un barbat fara sa faca sex?

As dori sa intreb si eu in special barbatii,cat pot sta fara sa o faca...........sunt marita si am ajuns sa fac sex o data la 2 luni si nu inteleg dc el nu vine la mn sa ma mangaie sa ma doreasca? oare sunt eu de vina? poate k sunt prea orgolioasa si ar trebui sa ma duc eu la el.Ce DUMNEZEU am 26 de ani si sa ajung in halul asta mai rau k cei varstnici.Daca aveti rasp si pt mn,voi astepta sa-mi scrieti cam care ar fii motivele pt k pe alta nu ar avea cum sa aiba pt k e tot timpul cu mn si in afara de asta ar mai fii o solutie pe care o mai aplicati voi barbatii din cand in cand.Aaaa si inca ceva sexul e sanatos eu dc n-as avea parte de el macar odata pe sapt?
kudika067708
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:14
De la: kudika067708, la data 2009-09-14 23:14:26As dori sa intreb si eu in special barbatii,cat pot sta fara sa o faca...........sunt marita si am ajuns sa fac sex o data la 2 luni si nu inteleg dc el nu vine la mn sa ma mangaie sa ma doreasca? oare sunt eu de vina? poate k sunt prea orgolioasa si ar trebui sa ma duc eu la el.Ce DUMNEZEU am 26 de ani si sa ajung in halul asta mai rau k cei varstnici.Daca aveti rasp si pt mn,voi astepta sa-mi scrieti cam care ar fii motivele pt k pe alta nu ar avea cum sa aiba pt k e tot timpul cu mn si in afara de asta ar mai fii o solutie pe care o mai aplicati voi barbatii din cand in cand.Aaaa si inca ceva sexul e sanatos eu dc n-as avea parte de el macar odata pe sapt?


Te-ai gandit vreodata ca si tu trebuie sa-l inciti ,sa-l provoci,sa-i faci surpize sexy,sa ai initiativa in pat si nu numai in pat,sa incerci sa nu fii mereu la fel.Sotul meu are o vorba(scuze pt limbaj):" P**la sculata nu se tine cu apa de la robinet si cu burta goala."Te-ai gandit la cine romantice servite in tinute sexy?
Si ar mai fi multe exemple.Doar ca te-ai maritat crezi ca e de ajuns? Doar nu e stipulat in vreun contract de casatorie de cate ori are obligatia sa ti presteze.

Postat pe 15 Septembrie 2009 09:57
daca stau bn sa ma gandesc ai dreptate,am facut de multe ori ceea ce zici u dar la inceputul relatiei noastre,acum totul s-a racit ne tratam k 2 straini si culmea e k nu-i pot spune in fatza si inca ceva el ce ar mai face daca eu as fii cea care ia initiativa mereu?
kudika067708
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:03
De la: kudika067708, la data 2009-09-15 21:03:15daca stau bn sa ma gandesc ai dreptate,am facut de multe ori ceea ce zici u dar la inceputul relatiei noastre,acum totul s-a racit ne tratam k 2 straini si culmea e k nu-i pot spune in fatza si inca ceva el ce ar mai face daca eu as fii cea care ia initiativa mereu?


facand o legatura cu intrebarea din titlu' as zice ca astepti sa vezi cam cat rezista fara sa se dea la tine.
da' si tu rea!!!!
geo_x
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:33
De la: kudika067708, la data 2009-09-15 21:03:15daca stau bn sa ma gandesc ai dreptate,am facut de multe ori ceea ce zici u dar la inceputul relatiei noastre,acum totul s-a racit ne tratam k 2 straini si culmea e k nu-i pot spune in fatza si inca ceva el ce ar mai face daca eu as fii cea care ia initiativa mereu?


Nu-i spui in fata dar ai putea sa-i sugerezi .Poate o discutie deschisa totusi se impune.Eu am avut-o cu al meu la un moment dat si nu din lipsa de sex,era doar o raceala si un soi de rutina care ma calca pe nervi.L-am intrebat foarte clar ce-si doreste de la mine ca pertenera de viata si i-am spus si ce-mi doresc eu de la el.Asta daca sugestiile nu merg.E totusi prea devreme instalata instrainarea,la noi s-a produs dupa 7 ani,dar am reusit sa trecem de ea.

Asculta-l ,intelege-l ,poate are o perioada stresanta si pe barbati ii afecteaza mai mult decat pe noi.
Fa-l sa vorbeasca ,fa-l sa inteleaga ca are in tine un sprijin oricand.

Postat pe 16 Septembrie 2009 08:02
Eu cred ca problema voastra sexuala este oglinda care reflecta altele pe care le aveti in cuplu.
Din cate vad,nici la capitolul comunicare nu stati stralucit,asa ca,pana nu e prea tarziu ia-l la o discutie pentru a vedea ce este de facut si cum va puteti recastiga armonia pe toate planurile.
heaven2007
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:58
Problema ta de fapt nu e cat poate un barbat sa reziste fara sex, ci de ce nu se culca sotul tau cu tine! Am trecut si eu prin aceasta experienta, timp de 5 ani. Dupa ce am epuizat toate metodele de convingere (lenjerii sexi, petale de trandafir si sampanie, mangaieri, sex oral, implorari, scandaluri, reprosuri,etc) fara nici un rezultat, am divortat de el, pentru ca incepusem sa ma indoiesc de puterea mea de seductie si de feminitatea mea, fara sa iau in calcul si varianta ca EL are o problema. Nu am aflat nici in ziua de azi care era aceasta problema si nici nu ma mai intereseaza! Partenerul meu actual ma doreste pur si simplu,fara sa fac nici un efort. Cred ca e vorba de compatibilitate.
Sfatul meu e sa nu-ti mai pierzi vremea langa un barbat care nu te face sa te simti dorita! Viata e prea scurta ca sa faci compromisuri.
jaquelinebianche
Postat pe 3 Octombrie 2009 18:49
Cit se pot abtine fara? Eu cu al meu suntem impreuna de 5 ani si daca am putea,ar vrea intr-una. De abtinut,se abtine daca trebuie neaparat...Citeva zile...Daca au trecut 5 zile deja e foarte grav...Si isi ia revansa... Asa ca ar trebui sa comunicati. Mult. Spune-i ce iti doresti si ce simti fara sa reprosezi. Tenteaza-l, inspira-l...
AliceP
Postat pe 13 Octombrie 2009 03:16
asa este cum ziceti voi,dar in ultimul timp cand incearca,simt k o face fortat cred doar ca-si face datoria de sot,e ca si cum nu as avea eu chef sa fac mancare si totusi o fac.Asta e obs k nici eu nu-l mai doresc si nu stiu incotro s-o iau sunt prea tanara si realizez k mi-am irosit ce-i mai frumosi ani din viatza cat as incerca eu sa remediez e la fel deja nu mai suport felul cum ma saruta nu mai suport nimic dar ma uit in urma si mi-ar parea rau k am cladit o casa impreuna si in plus imi reproseaza k trebuia sa raman insarcina demult,intrebarea e alta cu cn sa fac bebe cu vecinul cand noi avem relatii din ce in ce mai rar si pot numara pe degetele la la o mana orgamsele mele ...va multumesc anticipat pt comentarii
kudika067708
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:25
Eu mi-as pune intrebarea daca mai e cazul sa fac un bebe cu el....
Adica,scuze,daca e un barbat tanar si sanatos,atunci ceva e puuuutred in Danemarca!
Eu nu as vedea pe nici unul care sa aiba femeia langa el si sa se abtina asa la infinit.Decat daca...ar avea relatii cu o alta femeie.
Nu vreau sa iti bag mortul in casa,dar eu zic sa casti ochii bine ca ceva iti scapa...
heaven2007
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:36
De la: kudika067708, la data 2009-10-15 10:25:52asa este cum ziceti voi,dar in ultimul timp cand incearca,simt k o face fortat cred doar ca-si face datoria de sot,e ca si cum nu as avea eu chef sa fac mancare si totusi o fac.Asta e obs k nici eu nu-l mai doresc si nu stiu incotro s-o iau sunt prea tanara si realizez k mi-am irosit ce-i mai frumosi ani din viatza cat as incerca eu sa remediez e la fel deja nu mai suport felul cum ma saruta nu mai suport nimic dar ma uit in urma si mi-ar parea rau k am cladit o casa impreuna si in plus imi reproseaza k trebuia sa raman insarcina demult,intrebarea e alta cu cn sa fac bebe cu vecinul cand noi avem relatii din ce in ce mai rar si pot numara pe degetele la la o mana orgamsele mele ...va multumesc anticipat pt comentarii


ai luat in calcul si varianta unei despartiri, a unui divort? chiar nu-mi pareti potriviti mai deloc: nu comunicati in acelasi fel, nu aveti aceleasi teluri, dorinte comune etc

chiar este asta viata pe care ti-o doresti pana la adanci batraneti?

eu zic sa te mai gandesti, deoarece o singura viata avem si e pacat s-o petrecem alaturi de persoana nepotrivita noua.
franziska_eu
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:42
De la: kudika067708, la data 2009-10-15 10:25:52asa este cum ziceti voi,dar in ultimul timp cand incearca,simt k o face fortat cred doar ca-si face datoria de sot,e ca si cum nu as avea eu chef sa fac mancare si totusi o fac.Asta e obs k nici eu nu-l mai doresc si nu stiu incotro s-o iau sunt prea tanara si realizez k mi-am irosit ce-i mai frumosi ani din viatza cat as incerca eu sa remediez e la fel deja nu mai suport felul cum ma saruta nu mai suport nimic dar ma uit in urma si mi-ar parea rau k am cladit o casa impreuna si in plus imi reproseaza k trebuia sa raman insarcina demult,intrebarea e alta cu cn sa fac bebe cu vecinul cand noi avem relatii din ce in ce mai rar si pot numara pe degetele la la o mana orgamsele mele ...va multumesc anticipat pt comentarii

Gagico si eu ma aflu in aceasi situatie.....momentan incerc sa discut cu el,apropouri subtile ...chestiii balamale.....vad ca nu mai functioneaza nimic....e grele ce sa zic....eu mai incerc ...daca voi vedea ca nu se mai poate deloc....pana la urma il voi lasa.....
catalina_82
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:56
De la: kudika067708, la data 2009-09-14 23:14:26As dori sa intreb si eu in special barbatii,cat pot sta fara sa o faca...........sunt marita si am ajuns sa fac sex o data la 2 luni si nu inteleg dc el nu vine la mn sa ma mangaie sa ma doreasca? oare sunt eu de vina? poate k sunt prea orgolioasa si ar trebui sa ma duc eu la el.Ce DUMNEZEU am 26 de ani si sa ajung in halul asta mai rau k cei varstnici.Daca aveti rasp si pt mn,voi astepta sa-mi scrieti cam care ar fii motivele pt k pe alta nu ar avea cum sa aiba pt k e tot timpul cu mn si in afara de asta ar mai fii o solutie pe care o mai aplicati voi barbatii din cand in cand.Aaaa si inca ceva sexul e sanatos eu dc n-as avea parte de el macar odata pe sapt?

normal ........inseamna ca are pe alta si nu te mai doreste
aanaxor
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:02
De la: kudika067708, la data 2009-10-15 10:25:52asa este cum ziceti voi,dar in ultimul timp cand incearca,simt k o face fortat cred doar ca-si face datoria de sot,e ca si cum nu as avea eu chef sa fac mancare si totusi o fac.Asta e obs k nici eu nu-l mai doresc si nu stiu incotro s-o iau sunt prea tanara si realizez k mi-am irosit ce-i mai frumosi ani din viatza cat as incerca eu sa remediez e la fel deja nu mai suport felul cum ma saruta nu mai suport nimic dar ma uit in urma si mi-ar parea rau k am cladit o casa impreuna si in plus imi reproseaza k trebuia sa raman insarcina demult,intrebarea e alta cu cn sa fac bebe cu vecinul cand noi avem relatii din ce in ce mai rar si pot numara pe degetele la la o mana orgamsele mele ...va multumesc anticipat pt comentarii


snif, snif... miroase a divort...

lasand gluma la o parte, daca nu va mai doriti fizic unul pe celalalt, relatia e ca si moarta. O solutie ar fi sa reincepeti sa va atingeti ca la inceputul relatiei, cand inca nu facuserati sex, sa redescoperiti ce va starneste si sa va redescoperiti corpurile.

Si bineinteles, dupa cum a zis toata lumea pana acum, sa COMUNICATI... ai vorbit cu el despre asta? caci e o problema reala!
kitty_krieger
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:38
De la: aanaxor, la data 2009-10-15 11:02:27
De la: kudika067708, la data 2009-09-14 23:14:26As dori sa intreb si eu in special barbatii,cat pot sta fara sa o faca...........sunt marita si am ajuns sa fac sex o data la 2 luni si nu inteleg dc el nu vine la mn sa ma mangaie sa ma doreasca? oare sunt eu de vina? poate k sunt prea orgolioasa si ar trebui sa ma duc eu la el.Ce DUMNEZEU am 26 de ani si sa ajung in halul asta mai rau k cei varstnici.Daca aveti rasp si pt mn,voi astepta sa-mi scrieti cam care ar fii motivele pt k pe alta nu ar avea cum sa aiba pt k e tot timpul cu mn si in afara de asta ar mai fii o solutie pe care o mai aplicati voi barbatii din cand in cand.Aaaa si inca ceva sexul e sanatos eu dc n-as avea parte de el macar odata pe sapt?

normal ........inseamna ca are pe alta si nu te mai doreste


Hop si tu cu solutia! E plin de "fini psihologi" si "cunoscatori" pe saitu' asdta de rahat! De ce te gandesti ca are neaparat pe alta?De ce crezi ca nu e vina ei ?Poate munceste mult,e stresat si are nevoie de stimulare,wtf? E asa rusine sa-i spui iubitului ca vrei sa faci dragoste cu el,sa iei naibii initiativa?E usor sa faci un dus si sa te asezi in pat gandindu-te ca vine Sfantul Duh si te rezolva!Ce naiba,incetati cu rahaturile astea!!!
bl_de
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:37
De la: bl_de, la data 2009-10-15 14:37:17
De la: aanaxor, la data 2009-10-15 11:02:27
De la: kudika067708, la data 2009-09-14 23:14:26As dori sa intreb si eu in special barbatii,cat pot sta fara sa o faca...........sunt marita si am ajuns sa fac sex o data la 2 luni si nu inteleg dc el nu vine la mn sa ma mangaie sa ma doreasca? oare sunt eu de vina? poate k sunt prea orgolioasa si ar trebui sa ma duc eu la el.Ce DUMNEZEU am 26 de ani si sa ajung in halul asta mai rau k cei varstnici.Daca aveti rasp si pt mn,voi astepta sa-mi scrieti cam care ar fii motivele pt k pe alta nu ar avea cum sa aiba pt k e tot timpul cu mn si in afara de asta ar mai fii o solutie pe care o mai aplicati voi barbatii din cand in cand.Aaaa si inca ceva sexul e sanatos eu dc n-as avea parte de el macar odata pe sapt?

normal ........inseamna ca are pe alta si nu te mai doreste


Hop si tu cu solutia! E plin de "fini psihologi" si "cunoscatori" pe saitu' asdta de rahat! De ce te gandesti ca are neaparat pe alta?De ce crezi ca nu e vina ei ?Poate munceste mult,e stresat si are nevoie de stimulare,wtf? E asa rusine sa-i spui iubitului ca vrei sa faci dragoste cu el,sa iei naibii initiativa?E usor sa faci un dus si sa te asezi in pat gandindu-te ca vine Sfantul Duh si te rezolva!Ce naiba,incetati cu rahaturile astea!!!


Ok,poate ai si tu dreptate,desi nu cred ca ea a stat cu mainile in san pur si simplu.
Dar,daca tie ti se pare normal ca un barbat tanar sa fie intr-atat de obosit luni in sir,incat sa ajunga sa faca sex la 2 luni,desi doarme cu femeia in pat si cand o face sa se simta ca si cum i-ar sta in gat....
Si daca observai ce a scris,spune ca in general este foarte rece cu ea.
Cunosc si eu destul de multi oameni obositi si stresati de viata asta agitata,dar asta nu inseamna ca isi neglijeaza partenerele.
Asa ca,orice ai spune,ceva clar nu este in regula aici!
heaven2007
Postat pe 16 Octombrie 2009 07:04
De la: kudika067708, la data 2009-09-15 21:03:15daca stau bn sa ma gandesc ai dreptate,am facut de multe ori ceea ce zici u dar la inceputul relatiei noastre,acum totul s-a racit ne tratam k 2 straini si culmea e k nu-i pot spune in fatza si inca ceva el ce ar mai face daca eu as fii cea care ia initiativa mereu?

Ba tocmai asta ar trebui sa faci:o discutie deschisa,pe fata,ca sa vezi ce se intampla.El iti poate da cele mai bune raspunsuri,asta daca este sincer.
heaven2007
Postat pe 16 Octombrie 2009 07:07
de discutii m-am saturat,vb cu el si direct si indirect cateodata,se remediaza pe moment isi face el treaba si eu ramn mereu neterminata,e normal asa ceva? Iar peste cateva zile dupa ce i-am reprosat e la fel fac totul singura in casa nu ma ajuta dar nu vreau sa par o victima imi port doar crucea desi mi-as dorii sa ma domine sa-mi spuna k sunt sexy k sunt frumoasa sa ma excite prin cv pt k este adevarat cum se spune k adevaratul organ al omului este creierul.Incep sa cred k nu ma mai atrag barbatii si poate ar fii mai bn sa stau asa,desi sunt femeie nu-mi doresc sa fac dragoste nu sunt stimulata sa fac asta...Va mc pt mesajele si sfaturile voastre pupici all
kudika067708
Postat pe 16 Octombrie 2009 21:51
De la: kudika067708, la data 2009-10-16 21:51:28de discutii m-am saturat,vb cu el si direct si indirect cateodata,se remediaza pe moment isi face el treaba si eu ramn mereu neterminata,e normal asa ceva? Iar peste cateva zile dupa ce i-am reprosat e la fel fac totul singura in casa nu ma ajuta dar nu vreau sa par o victima imi port doar crucea desi mi-as dorii sa ma domine sa-mi spuna k sunt sexy k sunt frumoasa sa ma excite prin cv pt k este adevarat cum se spune k adevaratul organ al omului este creierul.Incep sa cred k nu ma mai atrag barbatii si poate ar fii mai bn sa stau asa,desi sunt femeie nu-mi doresc sa fac dragoste nu sunt stimulata sa fac asta...Va mc pt mesajele si sfaturile voastre pupici all

Hey,scoate-ti prostioarele din cap!Atragi barbatii cu siguranta si problema mare este la el,pentru ca refuza sa faca dragoste cu tine,iar cand o face...doar impins de la spate.
Eu sunt foarte curioasa sa stiu ce explicatie iti da el pentru acest comportament total deplasat...Ce iti spune?
Ai luat in calcul si faptul ca ar putea avea pe altcineva?
Practic,din ce spui,voi sunteti colegi de camera si nici atat,ca pana si aia mai impart din atributiile casnice.
heaven2007
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:33
nu cred k ar avea cum sa aiba pe alta lucram in acelasi loc suntem tot timpul impreuna,deci exclud aceasta varianta,explicatia pe care mi-o da dand ii reposez e ba k am fost pe stop,ba k atunci cand nu vreau eu,vrea el si viceversa desi nu insista pt k eu il refuz k sa vad daca incearca mai mult si daca ar incerca ar face-o din obligatie pt k asta simt asta eu cu cn am mai vb apropiat mie mi-a spus k barbatul rezista cel mult o luna dar al meu e exceptia de la regula...
kudika067708
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:41
sa-l faca sau sa se gandeasca la sex?
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:43
De la: kudika067708, la data 2009-10-18 20:41:14nu cred k ar avea cum sa aiba pe alta lucram in acelasi loc suntem tot timpul impreuna,deci exclud aceasta varianta,explicatia pe care mi-o da dand ii reposez e ba k am fost pe stop,ba k atunci cand nu vreau eu,vrea el si viceversa desi nu insista pt k eu il refuz k sa vad daca incearca mai mult si daca ar incerca ar face-o din obligatie pt k asta simt asta eu cu cn am mai vb apropiat mie mi-a spus k barbatul rezista cel mult o luna dar al meu e exceptia de la regula...

E aiurea rau...
Un barbat poate rezista fara sex si ani de zile,crede-ma,cunosc cazuri,dar nu cand doarme cu femeia in pat!
A,daca Doamne fereste este ea bolnava,insarcinata,etc,da rezista,desi nu ii este foarte usor.Dar in cazul in care nimic nu il opreste...
Am eu impresia sau treaba asta cu facutul amorului a ajuns la voi un fel de joc de-a soarecele si pisica?
Daca spui ca lucrurile oricum nu mai merg intre voi exista doua variante:
-s-a plictisit si vrea sa o termine,dar nu are curajul sa o faca direct,insa alege sa se comporte asa pana te-ai satura tu si ai spune stop joc!
-a prins ca asta e un punct slab la tine si incearca sa iti submineze increderea in propria ta persoana ignorandu-te,desi,ar fi ceva absolut prostesc,insa s-au mai vazut cazuri.Este o forma de dominare,daca vrei.
In rest,daca esti o femeie tanara, atractiva,care se ingrijeste,chiar nu vad vreun motiv pentru care un barbat ar refuza luni de zile sa aiba viata intima cu tine.
Se zice ca barbatii niciodata nu trebuie sa fie prea siguri pe ceea ce au acasa si ca permanent simt nevoia sa vaneze,nevoia provocarilor.
Cu cat sunt mai siguri,cu atat isi pierd mai repede interesul.
Daca ai fi putin mai misterioasa,daca l-a face putin gelos,cum crezi ca ar reactiona?
heaven2007
Postat pe 19 Octombrie 2009 06:12
da buna idee Heaven desi nu exclud variantele tale ai dreptate in tot ceea ce ai scris
kudika067708
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:25
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-18 20:43:35sa-l faca sau sa se gandeasca la sex?
eu vreau sa iubesc si sa fiu iubita sunt prea tanara sa ma inchid in mn simt nevoie sa ies sa dansez sa-mi fac de cap............
kudika067708
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:28
De la: kudika067708, la data 2009-10-19 22:28:13
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-18 20:43:35sa-l faca sau sa se gandeasca la sex?
eu vreau sa iubesc si sa fiu iubita sunt prea tanara sa ma inchid in mn simt nevoie sa ies sa dansez sa-mi fac de cap............


si eu cu ce te pot ajuta?
greierash_is_back
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:06
Ce-ar fi sa-ti iei o mica vacanta (sau mare...) departe de el? Pentru ca asta iti va da destul timp sa-ti reevaluezi relatia, sa o privesti obiectiv, iar el poate realizeaza ce are langa el; poate e doar rutina si astfel se reaprinde flacara....
Daca nu, cred ca urmatoarea glumita se potriveste: "E mai bine sa fi iubit si sa fi pierdut decat sa ramai cu nebunul toata viata" (e chiar o gluma, am vazut-o pe o cana .... si ca in orice gluma, exista un sambure de adevar)
kitty_krieger
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:55
a trecut o luna si ceva....oare cat i-s oole bietului om????
_curly
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:00
De la: _curly, la data 2009-10-21 12:00:05 a trecut o luna si ceva....oare cat i-s oole bietului om????


stii bilele alea de bowling!!?
e, inca o data decat alea!!
geo_xx
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:07
De la: _curly, la data 2009-10-21 12:00:05 a trecut o luna si ceva....oare cat i-s oole bietului om????




Oul de strutz e bun ca termen de comparatie?

Postat pe 21 Octombrie 2009 12:12
De la: kudika075615, la data 2009-10-21 12:07:57
De la: _curly, la data 2009-10-21 12:00:05 a trecut o luna si ceva....oare cat i-s oole bietului om????


stii bilele alea de bowling!!?
e, inca o data decat alea!!


ahaaaaa !!!!
inmultzit cu 2???
_curly
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 21 De la: GODZILLA 14 Noiembrie 2011 21:34
Bani !? 7 De la: rockk 4 Martie 2011 17:57
buna tuturor 6 De la: scorpio67 11 Mai 2010 10:13
decizie grea in viata mea 96 De la: faith742011 11 Decembrie 2011 22:08
impacare complicata...am nevoie de un sfat urgent 6 De la: ankuu 6 Decembrie 2009 18:11