Setari Cookie-uri

De ce e atat de greu sa suport singuratatea?

De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


tu esti mosule?
Ame_ly
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:34
De la: _oktober_, la data 2010-12-05 17:34:14
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:32:36
De la: _oktober_, la data 2010-12-05 17:22:26Vin cu o chestie rasuflata dar adevarata:ce e al tau e pus deoparte! E adevarat....si eu am trait intre serviciu si casa,nu aveam timp sa ies,nu aveam timp de nimic.....si l-am intalnit pe tren,faceam naveta zilnic...lui i s-a stricat masina si a fost suficient sa vina o singura data cu trenul...apoi a last intentionat masina acasa sa ne putem cunoaste...


eeeeeee ,acum ai masina sa nu te mai prind in tren


doar impreuna....seara buna amely


impreuna daaaaaa vreau si eu cu trenul,cand mergem?
pup Okto
Ame_ly
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:36
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:34:16
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


tu esti mosule?

AME lyyyyyyyyy...sa stii ca la 12.00 vine mosul latine...cu si cu
e pe drum da vine mai greu ca nu are cauciucuri de iarna si ...daca nu il opreste politia...e la timp acolo...asa ca sa ai grija cum il primesti...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:38
De la: _oktober_, la data 2010-12-05 17:30:15
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-05 17:27:04
De la: _oktober_, la data 2010-12-05 17:22:26Vin cu o chestie rasuflata dar adevarata:ce e al tau e pus deoparte! E adevarat....si eu am trait intre serviciu si casa,nu aveam timp sa ies,nu aveam timp de nimic.....si l-am intalnit pe tren,faceam naveta zilnic...lui i s-a stricat masina si a fost suficient sa vina o singura data cu trenul...apoi a last intentionat masina acasa sa ne putem cunoaste...

si mai faci naveta...?


Nu ma mai lasa el cu trenul ..de peste zece ani ma duce el cu masina....desi am permis

e clar tre sa te urmaresc ...sa ne amestecam un pic culorile...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:41
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-05 17:38:46
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:34:16
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


tu esti mosule?

AME lyyyyyyyyy...sa stii ca la 12.00 vine mosul latine...cu si cu
e pe drum da vine mai greu ca nu are cauciucuri de iarna si ...daca nu il opreste politia...e la timp acolo...asa ca sa ai grija cum il primesti...


stiam eu ca nu degeaba am frecat eu toate cizmulitele din casa
il astept cumintica
Ame_ly
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:41
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:41:41
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-05 17:38:46
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:34:16
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


tu esti mosule?

AME lyyyyyyyyy...sa stii ca la 12.00 vine mosul latine...cu si cu
e pe drum da vine mai greu ca nu are cauciucuri de iarna si ...daca nu il opreste politia...e la timp acolo...asa ca sa ai grija cum il primesti...


stiam eu ca nu degeaba am frecat eu toate cizmulitele din casa
il astept cumintica
te-ai facut "frumoasa"...ai pregatit poiezia...ai ceva la cald pentru mosul...ca de frig e satul....
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:44
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-05 17:44:24
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:41:41
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-05 17:38:46
De la: Ame_ly, la data 2010-12-05 17:34:16
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


tu esti mosule?

AME lyyyyyyyyy...sa stii ca la 12.00 vine mosul latine...cu si cu
e pe drum da vine mai greu ca nu are cauciucuri de iarna si ...daca nu il opreste politia...e la timp acolo...asa ca sa ai grija cum il primesti...


stiam eu ca nu degeaba am frecat eu toate cizmulitele din casa
il astept cumintica
te-ai facut "frumoasa"...ai pregatit poezia...ai ceva la cald pentru mosul...ca de frig e satul....
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:45
Ma retrag cu trambite si tipete in baie....cel mai mic e primul ....iar se lasa cu lupte...va pupic seara magica!
_oktober_
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:46
De la: _oktober_, la data 2010-12-05 17:46:09Ma retrag cu trambite si tipete in baie....cel mai mic e primul ....iar se lasa cu lupte...va pupic seara magica!

paaa si un mos vinjos iti doresc....
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 17:47
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 14:29:10am uitat sa mentionez .... sa ai cizmele curate si sa miroasa frumos in camera
ca altfel ma duc la vecina


Nu mi-e frica ! Si vecinele mele mai toate au copii ...:))))))esti sigur ca vrei?:)))
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:04
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-12-05 20:04:09
Nu mi-e frica ! Si vecinele mele mai toate au copii ...:))))))esti sigur ca vrei?:)))


HO HO HO
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:05
De la: battleofwits, la data 2010-12-05 20:05:22
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-12-05 20:04:09
Nu mi-e frica ! Si vecinele mele mai toate au copii ...:))))))esti sigur ca vrei?:)))


HO HO HO


CURAJ CURAJ!!
Lady_Gaga9
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:07
Singuratatea este greu de suportat pentru ca iti dai seama ca nu insemni nimic pentru nimeni.Oamenii trec pe linga tine fara sa te vada,nu le pasa iar dintre toate sentimentele nepasarea doare cel mai tare mai ales cand ai o varsta
healthy016698
Postat pe 18 Decembrie 2010 03:34
imi pare rau de situatia ta,stiu cum te simti ca am simtit pe pielea mea ani de zile,numai ca in comparatie cu tine,eu mi-am gasit ,,perechea,,dupa ani buni de singuratate,desi nu e tocmai ce asteptam eu de la viata,m-am agatat de acel fir care mi-a iesit in cale si asta tot din cauza singuratatii,asa ca...ai grija deschide ochii si nu te agata de oricine doar ca sa nu fi singura.si asta ca sa nu patesti ca mine,sa ai pe cineva linga tine dar in fond sa te simti tot singura,dar pe alt nume.,bafta si nu iti pierde speranta.
kudika295055
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:45
sfatul meu e sa te rogi la Sf Nectarie..te va ajuta cu siguranta...daca locuiesti in Bucuresti...mergi la Biserica Radu-Voda.
sa auzim numai de bine
ralukG
Postat pe 18 Decembrie 2010 11:22
Buna!

Inteleg exact situatia prin care treci pentru ca a mea este extrem de asemanatoare.Si viata mea se consuma tot intre casa-facultate,facultate-casa si tot asa...Spre diferenta de tine eu nu am un job dar facultatea pe care o urmez e una foarte solicitanta si are grija sa-mi rapeasca suficient timp.
Intr-adevar ,comediile romantice nu fac altceva decat sa intoarca cutitul in rana unei persoane singure.In filme mereu fata isi intalneste "printul" atunci cand se asteapta mai putin,se indragostesc si traiesc happily ever after.In realitate insa lucrurile nu stau asa deloc din pacate iar expresia "ce-i al tau e pus deoparte"a devenit deja un cliseu.
Acestea fiind zise,sa speram totusi ca aceasta e o situatie temporara si intr-o zi ne vom simti si noi fericite si implinite cu adevarat! :)
deea_mia
Postat pe 18 Decembrie 2010 12:50
Nu stiu daca te va face sa te simti mai bine, dar ce parere ai despre urmatorul sentiment? Sa fii cu cineva si cand te intorci acasa dupa 10 ore, sa ai parte de inca o doza de stres. Sa existe certuri, discutii, infidelitate, nesiguranta, o persoana in plus pentru care sa faci lucruri.
Nu militez pentru singuratate. Si eu vreau pe cineva langa care sa-mi construiesc viata. Si eu trec uneori prin stari de depresie, gandindu-ma ca asa va fi viata mea de acum inainte (mi-a placut foarte tare cum ai spus asta, este exact ceea ce simteam si eu), daaaaar nu oricum. Si decat sa ai un partener, oricum ar fi el, doar ca sa nu fi singura, crede-ma, varianta a doua este mai buna de o mie de ori.
Eu iti doresc ceea ce-mi doresc si mie, puterea de a avea rabdare in a gasi persoana potrivita.
Brown_eyes
Postat pe 18 Decembrie 2010 14:53
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58Recunosc ca am acest cont doar pentru ca obisnuiesc de ani de zile sa citesc acest forum si am deci sa ma inscriu si eu,zilele acestea.In general vizualizez forum-uri doar ca sa vad diverse opinii,foarte rar ca sa vb despre mine.

Tocmai am vazut un film:Leap Year,o comedie romantica,oarecum subiect tipic,mi-am dorit doar sa ma relaxez putin,si sa adorm la un film,dar n-a fost asa,si uite ca acum plang ca o prostuta,ca o femeie slaba,si va scriu voua,nu stiu ce astept sa-mi spuneti,nu stiu daca astept ceva,insa am simtit nevoia sa scriu.
In ultimii 3-4 ani am fost singura,dar totusi in urma cu un an am inceput o relatie,care dupa vreo ceva luni bune a inceput sa insemne ceva pt mine,sau cel putin atunci am realizat asta,mi-a luat mult timp pana sa cred ca poate avea un viitor si sa-mi deschid sufletul cu adevarat,totusi am facut-o in cele din urma...N-am sa insir aici motive de ce nu mai e nimic,insa am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura.

M-am saturat,viata mea inseamna facultate,pregatit licenta si job,plec dimineata la 10-11 de acasa si ajung seara la aceeasi ora,pur si simplu am ajuns la saturatie,mereu patul e gol,totul fac singura,si la supermarket daca merg trebuie sa-mi fac pb daca pot cara tot ce-mi iau,veti spune,da'ce,de asta vrei barbat,ca sa fie hamal?,nu,nu de asta,doar sa simt ca impart si eu viata asta cu cineva...in strada daca dormim dar sa stiu ca dorm in bratele lui

Am fost si pe punctul de a cadea in relatii nepotrivite,doar sa stiu ca e cineva acolo pt mine,si am incercat si mi-a iesit sa ma abtin sa-l astept pe cel potrivit,insa...din nou...sunt singura...

Uneori pur si simplu mi-e teama ca asa va fi viata mea mereu...stiu ca nu e cine stie ce subiect,doar una in plus care se plange aiurea,insa chiar ma doare sufletul si nu vroiam sa spun lucrurile astea cuiva cunoscut,ma doare sufletul ca vin incarcata de griji,cand fac aia,cand cealalta,si ajung acasa si nu ma asteapta nimic,nu ma asteapta un piept cald pe care sa-mi odihnesc capul...

O sa vina clipa si timpul cand o sa fi fericita..ai sa vezi...pana la urma totul depinde de tine..sa-ti doresti asta..este decizia ta...Cunosc sentimentul.....Sarbatori pline de pace si fericire!!
carmen180970
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:52
uite,citeste si nu te da batuta,vei invinge lafel k mine. singuratatea nu e buna deloc, eu am fost casatorita, am dus-o tare rau cu sotul , mi-a luat 11 ani sa pun capat unui calvar, nu doream decat sa fiu singura sa imi fac viata asa cum doresc , sa nu ma mai loveasca nimeni, sa iau decizii singura...pana la urma sa intamplat , am divortat, a inceput linistea,nu voiam sa mai aud de nimeni ,ieseam k prietenele,dar cand ne desparteam si mergeam spre casa aveam un sentiment aiurea, nu mai aveam pe nimeni k care sa vb ,sa ma sfatuiesc, cu toate k nici inainte nu aveam k cine, eram tot mai abatuta si ma tot gandeam k ar fii bine sa am pe cineva dar pe cineva care sa ma inteleaga sa-mi dea libertatea pe care mi-am dorit-o intotdeauna.pana intr-o zi cand neavand ce face am intrat pe internet, am cunoscut pe cineva, m-am indragostit si ce crezi , sunt cea mai fericita femeie de pe pamant, e tot ce mi-am dorit de la viata, e exact asa cum mi-am dorit. ce te rog acum ca ai citit viata mea, nu te da batuta , crede k se va intampla, nu cataloga toti barbatii lafel , k nu e asa, ce cred si am crezut intotdeauna este k sunt sigura k pt fiecare exista cineva pus deoparte , mai devreme sau mai tarziu , dar va aparea, asa k mergi mai departe dar k credinta k in curand il vei intalni si va aparea soarele si pe strada ta ,astept sa-mi spui ca sa intamplat si bafta iti doresc
kudika120020
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:06
De la: kudika120020, la data 2010-12-18 18:06:09uite, eram tot mai abatuta si ma tot gandeam k ar fii bine sa am pe cineva dar pe cineva care sa ma inteleaga sa-mi dea libertatea pe care mi-am dorit-o intotdeauna.pana intr-o zi cand neavand ce face am intrat pe internet,...

...bla...bla...bla...si cum il doreai, virtual?....mai asteapta 11 ani:))...si o sa vrei altul
kudika195501
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:30
si daca esti singura? asta e...nu esti singura care esti singura. nici prima, nici ultima. La fel am fost si eu o perioada...si stiu ca ma obisnuisem. Aveam un pat maaaare doar al meu iar partea din dreapta era ocupata de iubitul meu, laptopul. Si incepusem sa imi doresc pe cineva si cand m-am asteptat mai putin...
...a aparut el, de nicaieri, fara sa ma gandesc macar si nu am mai fost singura. langa mine, in partea dreapta era cineva, in sufletul meu locuia cineva. telefonul imi suna mereu, mi se spunea mereu noapte buna si buna dimineata. Imparteam totul la doi. A fost ost de vis la inceput si apoi a devenit un chin.
Apoi patul a devenit iar gol. Laptopul si-a luat locul de pret. la inceput am plans, am blestemat , ma trezeam de cateva ori pe noapte si el nu era acolo.
In timp am invatat sa pretuiesc din nou singuratea si independenta. Ma simt libera si ma am pe mine :)
ploidevise
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:33
Nu e chiar atat de rau sa fim singure..avem nevoie si de aceste momente sa avem timp sa ne facem putina ordine in viata.Pana la urma ce e al nostru e pus deoparte!
tarta_anamaria
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:36
De la: ploidevise, la data 2010-12-18 18:33:30si daca esti singura? asta e...nu esti singura care esti singura. nici prima, nici ultima. La fel am fost si eu o perioada...si stiu ca ma obisnuisem. Aveam un pat maaaare doar al meu iar partea din dreapta era ocupata de iubitul meu, laptopul. Si incepusem sa imi doresc pe cineva si cand m-am asteptat mai putin...
...a aparut el, de nicaieri, fara sa ma gandesc macar si nu am mai fost singura. langa mine, in partea dreapta era cineva, in sufletul meu locuia cineva. telefonul imi suna mereu, mi se spunea mereu noapte buna si buna dimineata. Imparteam totul la doi. A fost ost de vis la inceput si apoi a devenit un chin.
Apoi patul a devenit iar gol. Laptopul si-a luat locul de pret. la inceput am plans, am blestemat , ma trezeam de cateva ori pe noapte si el nu era acolo.
In timp am invatat sa pretuiesc din nou singuratea si independenta. Ma simt libera si ma am pe mine :)

...mai lasa laptopul tau de pret si mai iesi pe afara...seara e feerica sub bolta fulgilor de nea ...clinchetul unui ras de copilas...o melodie ce-ti inunda sufletul de caldura...melancolia unei clipe pierdute...
kudika195501
Postat pe 18 Decembrie 2010 18:51
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58Recunosc ca am acest cont doar pentru ca obisnuiesc de ani de zile sa citesc acest forum si am deci sa ma inscriu si eu,zilele acestea.In general vizualizez forum-uri doar ca sa vad diverse opinii,foarte rar ca sa vb despre mine.

Tocmai am vazut un film:Leap Year,o comedie romantica,oarecum subiect tipic,mi-am dorit doar sa ma relaxez putin,si sa adorm la un film,dar n-a fost asa,si uite ca acum plang ca o prostuta,ca o femeie slaba,si va scriu voua,nu stiu ce astept sa-mi spuneti,nu stiu daca astept ceva,insa am simtit nevoia sa scriu.
In ultimii 3-4 ani am fost singura,dar totusi in urma cu un an am inceput o relatie,care dupa vreo ceva luni bune a inceput sa insemne ceva pt mine,sau cel putin atunci am realizat asta,mi-a luat mult timp pana sa cred ca poate avea un viitor si sa-mi deschid sufletul cu adevarat,totusi am facut-o in cele din urma...N-am sa insir aici motive de ce nu mai e nimic,insa am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura.

M-am saturat,viata mea inseamna facultate,pregatit licenta si job,plec dimineata la 10-11 de acasa si ajung seara la aceeasi ora,pur si simplu am ajuns la saturatie,mereu patul e gol,totul fac singura,si la supermarket daca merg trebuie sa-mi fac pb daca pot cara tot ce-mi iau,veti spune,da'ce,de asta vrei barbat,ca sa fie hamal?,nu,nu de asta,doar sa simt ca impart si eu viata asta cu cineva...in strada daca dormim dar sa stiu ca dorm in bratele lui

Am fost si pe punctul de a cadea in relatii nepotrivite,doar sa stiu ca e cineva acolo pt mine,si am incercat si mi-a iesit sa ma abtin sa-l astept pe cel potrivit,insa...din nou...sunt singura...

Uneori pur si simplu mi-e teama ca asa va fi viata mea mereu...stiu ca nu e cine stie ce subiect,doar una in plus care se plange aiurea,insa chiar ma doare sufletul si nu vroiam sa spun lucrurile astea cuiva cunoscut,ma doare sufletul ca vin incarcata de griji,cand fac aia,cand cealalta,si ajung acasa si nu ma asteapta nimic,nu ma asteapta un piept cald pe care sa-mi odihnesc capul...



Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca!
BluOndA
Postat pe 18 Decembrie 2010 20:18
De la: Roslein, la data 2010-12-01 11:23:14
De la: kudika195501, la data 2010-12-01 08:17:17Da,cunosc sentimentul, e ca si cum viata ar trece pe langa tine in fuga si privesti lumea in doua , trei culori. E un sentiment ciudat cand nu te mai asteapta nimeni acasa.


Exact,si nu as vrea sa ma trezesc peste ani ca am reusit ce mi-am propus profesional,insa pe plan sentimental sa fiu zero...sunt lucruri pe care vrei sa imparti,bucurii,sau neplaceri pe care macar sa le povestesti,si nu poti oricui...



inncearca atunci sa iti faci timp liber sa vezi un film in oras, sa manaci la un restaurant, sa iesi cu un coleg/o colega;)
BluOndA
Postat pe 18 Decembrie 2010 20:19
De la: BluOndA, la data 2010-12-18 20:18:13
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58Recunosc ca am acest cont doar pentru ca obisnuiesc de ani de zile sa citesc acest forum si am deci sa ma inscriu si eu,zilele acestea.In general vizualizez forum-uri doar ca sa vad diverse opinii,foarte rar ca sa vb despre mine.

Tocmai am vazut un film:Leap Year,o comedie romantica,oarecum subiect tipic,mi-am dorit doar sa ma relaxez putin,si sa adorm la un film,dar n-a fost asa,si uite ca acum plang ca o prostuta,ca o femeie slaba,si va scriu voua,nu stiu ce astept sa-mi spuneti,nu stiu daca astept ceva,insa am simtit nevoia sa scriu.
In ultimii 3-4 ani am fost singura,dar totusi in urma cu un an am inceput o relatie,care dupa vreo ceva luni bune a inceput sa insemne ceva pt mine,sau cel putin atunci am realizat asta,mi-a luat mult timp pana sa cred ca poate avea un viitor si sa-mi deschid sufletul cu adevarat,totusi am facut-o in cele din urma...N-am sa insir aici motive de ce nu mai e nimic,insa am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura.

M-am saturat,viata mea inseamna facultate,pregatit licenta si job,plec dimineata la 10-11 de acasa si ajung seara la aceeasi ora,pur si simplu am ajuns la saturatie,mereu patul e gol,totul fac singura,si la supermarket daca merg trebuie sa-mi fac pb daca pot cara tot ce-mi iau,veti spune,da'ce,de asta vrei barbat,ca sa fie hamal?,nu,nu de asta,doar sa simt ca impart si eu viata asta cu cineva...in strada daca dormim dar sa stiu ca dorm in bratele lui

Am fost si pe punctul de a cadea in relatii nepotrivite,doar sa stiu ca e cineva acolo pt mine,si am incercat si mi-a iesit sa ma abtin sa-l astept pe cel potrivit,insa...din nou...sunt singura...

Uneori pur si simplu mi-e teama ca asa va fi viata mea mereu...stiu ca nu e cine stie ce subiect,doar una in plus care se plange aiurea,insa chiar ma doare sufletul si nu vroiam sa spun lucrurile astea cuiva cunoscut,ma doare sufletul ca vin incarcata de griji,cand fac aia,cand cealalta,si ajung acasa si nu ma asteapta nimic,nu ma asteapta un piept cald pe care sa-mi odihnesc capul...



Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca!


Si pana la urma sa stii ca si cea mai mica dorinta devine realitate!
tarta_anamaria
Postat pe 18 Decembrie 2010 20:22
De la: battleofwits, la data 2010-12-01 08:28:49
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58... am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura ...

vezi tu, ceea ce iti doresti poate fi inocuit foarte bine si de "o perna mai mare"

eu sunt de parere ca un om care e nefericit asa cum e, chiar si in singuratate, nu va fi fericit nici alaturi de o alta persoana, cel mult se va bucura ca nu "e singur" in nefericire.

eu ador momentele de singuratate le consider printre cele mai frumoase momente din viata mea

eu am o perna mare cu care o impart cu bebe acum!sotul sa-si cumpere!
roz5blue6lila7
Postat pe 18 Decembrie 2010 20:45
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-18 20:45:37
De la: battleofwits, la data 2010-12-01 08:28:49
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58... am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura ...

vezi tu, ceea ce iti doresti poate fi inocuit foarte bine si de "o perna mai mare"

eu sunt de parere ca un om care e nefericit asa cum e, chiar si in singuratate, nu va fi fericit nici alaturi de o alta persoana, cel mult se va bucura ca nu "e singur" in nefericire.

eu ador momentele de singuratate le consider printre cele mai frumoase momente din viata mea

eu am o perna mare cu care o impart cu bebe acum!sotul sa-si cumpere!

...reaua ce esti
kudika195501
Postat pe 18 Decembrie 2010 20:47
De la: Roslein, la data 2010-12-01 03:18:58Recunosc ca am acest cont doar pentru ca obisnuiesc de ani de zile sa citesc acest forum si am deci sa ma inscriu si eu,zilele acestea.In general vizualizez forum-uri doar ca sa vad diverse opinii,foarte rar ca sa vb despre mine.

Tocmai am vazut un film:Leap Year,o comedie romantica,oarecum subiect tipic,mi-am dorit doar sa ma relaxez putin,si sa adorm la un film,dar n-a fost asa,si uite ca acum plang ca o prostuta,ca o femeie slaba,si va scriu voua,nu stiu ce astept sa-mi spuneti,nu stiu daca astept ceva,insa am simtit nevoia sa scriu.
In ultimii 3-4 ani am fost singura,dar totusi in urma cu un an am inceput o relatie,care dupa vreo ceva luni bune a inceput sa insemne ceva pt mine,sau cel putin atunci am realizat asta,mi-a luat mult timp pana sa cred ca poate avea un viitor si sa-mi deschid sufletul cu adevarat,totusi am facut-o in cele din urma...N-am sa insir aici motive de ce nu mai e nimic,insa am ajuns intr-un punct in care sa-mi doresc si eu sa am ceva frumos cu cineva,sa nu mai dorm singura.

M-am saturat,viata mea inseamna facultate,pregatit licenta si job,plec dimineata la 10-11 de acasa si ajung seara la aceeasi ora,pur si simplu am ajuns la saturatie,mereu patul e gol,totul fac singura,si la supermarket daca merg trebuie sa-mi fac pb daca pot cara tot ce-mi iau,veti spune,da'ce,de asta vrei barbat,ca sa fie hamal?,nu,nu de asta,doar sa simt ca impart si eu viata asta cu cineva...in strada daca dormim dar sa stiu ca dorm in bratele lui

Am fost si pe punctul de a cadea in relatii nepotrivite,doar sa stiu ca e cineva acolo pt mine,si am incercat si mi-a iesit sa ma abtin sa-l astept pe cel potrivit,insa...din nou...sunt singura...

Uneori pur si simplu mi-e teama ca asa va fi viata mea mereu...stiu ca nu e cine stie ce subiect,doar una in plus care se plange aiurea,insa chiar ma doare sufletul si nu vroiam sa spun lucrurile astea cuiva cunoscut,ma doare sufletul ca vin incarcata de griji,cand fac aia,cand cealalta,si ajung acasa si nu ma asteapta nimic,nu ma asteapta un piept cald pe care sa-mi odihnesc capul...

Draga Roselein,
Esti un suflet curat care probabil s-a indragostit de un barbat care nu te-a meritat. Acum, dupa o relatie esuata, starea de singuratate este, in mod firesc si mai accentuata. Asta, mai ales ca responsabilitatile si sacrificiile pe care le presupune u;timul an de facultate nu sunt putine.
Inteleg insa ca esti un om echilibrat, asta pentru ca pe langa facultate, ai un job. E super-OK.
Incerca sa te focusezi pe interesele majore ale acestui ultim an de studiu si fii egoista pana la vara. Gandeste-te la tine si la interesele tale profesionale si de studii. Lasa astfel dragostea si sentimentele sa isi urmeze cursul firesc. Dupa o relatie, este nevoie de o perioada de convalescenta, ca dupa o boala. Depinde de fiecare organism cat dureaza aceasta perioada. Dar, trebuie parcursa, altfel pot aparea greseli existentiale cu repercursiuni pe termen lung si ar fi pacat.
Stii cum se spune: "Ce-i al tau, e pus de-o parte!". Alege partea fericita a acestei ecuatii. Ai nevoie de un barbat sensibil, atent si curat la suflet. Acest tip de om nu se cauta, in momentul in care vei fii pregatita, va veni singur in viata ta. Ai incredere si focuseaza-te deocamdata pe studiu si job si, mai ales reprima-ti dorinta de a te arunca in bratele primului venit. Pastreaza-te pentru alesul tau, la momentul potrivit va veni. Pentru asta poti vorbi cu Mos Craciun pentru ca "Atata timp cat sufletul vegheaza gandul bun/ Si daruim iubire, EXISTA MOS CRACIUN! Mult succes iti doresc, Sarbatori Fericite si toate gandurile bune!
gigi_oprea
Postat pe 19 Decembrie 2010 01:24
Si eu sunt in aceeasi situatie si te inteleg foarte bine. Ma simt ca sunt un robotel teleghidat mereu fac acelasi lucruri, totul este o constanta monotonie. Din punctul meu de vedere viata nu este este frumoasa fara acel suflet cald alaturi cu care sa imparti si bucurii si necazuri.
Dar o sa vezi ca lucurile o sa se schimbe. Nu stiu cum si nu stiu cand, trebuie sa credem cu putere ca intr-o zi nu foarte indepartata toate singuratatea asta, toate framantarile se vor sfarsi. Eu cred cu putere ca fiecare are un destin si lucrurile se intampla cu un rost pe lumea asta. Hai sa privim lucrurile in felul urmator: toata singuratatea asta ne este data ca mai tarziu, cand o sa gasim ceea ce ne dorim sa stim sa apreciem cu adevarat.
Sa ai sarbatori fericite si iti doresc ca Mos Craciun sa-ti aduca ce tu iti doresti cel mai mult pe lumea asta!!!
INTERCONT
Postat pe 19 Decembrie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problems 7 De la: Ionyssa 9 Aprilie 2011 01:56
Consiliere maritala ONLINE 1 De la: Consiliere_Maritala 9 Februarie 2009 14:33
waaaau iREALITATEA.n e t EXISTA! 8 De la: verraa 23 Aprilie 2011 23:08
...Nu putem da vina numai pe ei... 12 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:05
..cat de egoist si meschin sa fii, sa te joci si cu viata unui copi? 13 De la: Valy90 7 Mai 2011 19:34