Setari Cookie-uri

despartire din cauza banilor...

Cum ai reactiona daca dupa aproape 5 ani de relatie, te ar lasa ptr una cu o situatie financiara mai buna...Acum sa va zic pe scurt , in primii 3 ani , o relatie normala cu bune si rele dar ne iubeam mult , el avea un job , 8 mil pe luna , avea facultatea terminata si master in derulare , eu anul 2 de facultate , aveam un job de aproximativ 6 mil, toate bune si frumoase numai ca el era putin frustrat , ii era frica sa nu l las ,ptr ca nu mi putea oferi prea multe , dar nici nu se punea problema de asa ceva din partea mea...in anul doi de master se hotarase sa renunte, eu m am tinut de capul lui sa l continue ca in viata nu stii ce se iveste , in final l am convins si l a terminat, era foarte fericit ca nu renuntase....observasem ca are m multa incredere in el si ii ziceam ca n ar fi rau sa si schimbe locul de munca daca tot se plange ca n are nici de unele , a fost de ajuns sa i dau o idee , intr un final si l a schimbat , avea un job cu ceva mai multi banutzi , reusise sa si schimbe masina (avea o dacie de la 1900 toamna ), sa se imbrace bine si sa si cumpere una alta prin casa, mereu imi cerea sfatul cum sa procedeze in anumite situatii , eram super fericiti ......timpul trecea si observam ca si o luase in cap rau de tot , imi spunea ca nu mai sunt de el , si ca nu putem sa facem nimik cu job ul pe care il am, eram constienta ca i un job de student si ca trebuie sa l schimb dar nu ca mi o zicea el , in fiecare zi trimiteam 10 , 20 cv uri , dadeam peste patroni care daca nu se dadeau la tine nu se simteau bine , iar posturile bune erau ocupate de persoane cu pile , m rog am zis ca i perioada m proasta, el imi dadea de inteles ca urmeaza sa ne despartim daca nu castig m multi bani , ajunsesem sa fiu disperata , vroiam in secunda 2 sa mi gasesc de munca vedeam ca nu i alaturi de mine si deja ma asteptam la un sut in fund ...in final m a schimbat , el are 30 de ani , ea 20 , cu masina si casutza de la parinti ....iar eu am ramas pe loc , simt ca l am ajutat sa ajunga sus si am uitat de mine , ma simt ca un parazit desi am muncit mereu , dupa terminarea liceului , am lucrat o perioada ... in anul 2 de facultate mi am schimbat job ul, m duceam si la facultate si la munca si faceam si niste cursuri de specializare , si cu toate astea m a facut sa ma simt ca un parazit doar ptr ca nu aveam un salariu bun ,am terminat o facultate cu renume , pot discuta pe orice tema cu oricine , sa nu va imaginati ca sunt vreo batuta in cap , arat foarte bine am facut dans sportiv , era mandru cand iesea cu mine pe strada , prietenii lui erau invidiosi si ii spuneau ca i norocos ...si frumoasa si desteapta ...cu toate astea s a produs despartirea ,,,,si parca nimik nu se mai lipeste de mine stau si plang si imi amintesc ca la inceput eram egali si desi eram curtata de barbati cu bani nu ma interesau, stateam cu unu care nu mi oferea nimik ptr ca l iubeam ...as vrea sa aud pareri , multumesc mult!
kitty266
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:43
De la: kitty266, la data 2010-12-01 15:43:45Cum ai reactiona daca dupa aproape 5 ani de relatie, te ar lasa ptr una cu o situatie financiara mai buna...Acum sa va zic pe scurt , in primii 3 ani , o relatie normala cu bune si rele dar ne iubeam mult , el avea un job , 8 mil pe luna , avea facultatea terminata si master in derulare , eu anul 2 de facultate , aveam un job de aproximativ 6 mil, toate bune si frumoase numai ca el era putin frustrat , ii era frica sa nu l las ,ptr ca nu mi putea oferi prea multe , dar nici nu se punea problema de asa ceva din partea mea...in anul doi de master se hotarase sa renunte, eu m am tinut de capul lui sa l continue ca in viata nu stii ce se iveste , in final l am convins si l a terminat, era foarte fericit ca nu renuntase....observasem ca are m multa incredere in el si ii ziceam ca n ar fi rau sa si schimbe locul de munca daca tot se plange ca n are nici de unele , a fost de ajuns sa i dau o idee , intr un final si l a schimbat , avea un job cu ceva mai multi banutzi , reusise sa si schimbe masina (avea o dacie de la 1900 toamna ), sa se imbrace bine si sa si cumpere una alta prin casa, mereu imi cerea sfatul cum sa procedeze in anumite situatii , eram super fericiti ......timpul trecea si observam ca si o luase in cap rau de tot , imi spunea ca nu mai sunt de el , si ca nu putem sa facem nimik cu job ul pe care il am, eram constienta ca i un job de student si ca trebuie sa l schimb dar nu ca mi o zicea el , in fiecare zi trimiteam 10 , 20 cv uri , dadeam peste patroni care daca nu se dadeau la tine nu se simteau bine , iar posturile bune erau ocupate de persoane cu pile , m rog am zis ca i perioada m proasta, el imi dadea de inteles ca urmeaza sa ne despartim daca nu castig m multi bani , ajunsesem sa fiu disperata , vroiam in secunda 2 sa mi gasesc de munca vedeam ca nu i alaturi de mine si deja ma asteptam la un sut in fund ...in final m a schimbat , el are 30 de ani , ea 20 , cu masina si casutza de la parinti ....iar eu am ramas pe loc , simt ca l am ajutat sa ajunga sus si am uitat de mine , ma simt ca un parazit desi am muncit mereu , dupa terminarea liceului , am lucrat o perioada ... in anul 2 de facultate mi am schimbat job ul, m duceam si la facultate si la munca si faceam si niste cursuri de specializare , si cu toate astea m a facut sa ma simt ca un parazit doar ptr ca nu aveam un salariu bun ,am terminat o facultate cu renume , pot discuta pe orice tema cu oricine , sa nu va imaginati ca sunt vreo batuta in cap , arat foarte bine am facut dans sportiv , era mandru cand iesea cu mine pe strada , prietenii lui erau invidiosi si ii spuneau ca i norocos ...si frumoasa si desteapta ...cu toate astea s a produs despartirea ,,,,si parca nimik nu se mai lipeste de mine stau si plang si imi amintesc ca la inceput eram egali si desi eram curtata de barbati cu bani nu ma interesau, stateam cu unu care nu mi oferea nimik ptr ca l iubeam ...as vrea sa aud pareri , multumesc mult!
Valy90
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:48
De la: kitty266, la data 2010-12-01 15:43:45Cum ai reactiona daca dupa aproape 5 ani de relatie, te ar lasa ptr una cu o situatie financiara mai buna...Acum sa va zic pe scurt , in primii 3 ani , o relatie normala cu bune si rele dar ne iubeam mult , el avea un job , 8 mil pe luna , avea facultatea terminata si master in derulare , eu anul 2 de facultate , aveam un job de aproximativ 6 mil, toate bune si frumoase numai ca el era putin frustrat , ii era frica sa nu l las ,ptr ca nu mi putea oferi prea multe , dar nici nu se punea problema de asa ceva din partea mea...in anul doi de master se hotarase sa renunte, eu m am tinut de capul lui sa l continue ca in viata nu stii ce se iveste , in final l am convins si l a terminat, era foarte fericit ca nu renuntase....observasem ca are m multa incredere in el si ii ziceam ca n ar fi rau sa si schimbe locul de munca daca tot se plange ca n are nici de unele , a fost de ajuns sa i dau o idee , intr un final si l a schimbat , avea un job cu ceva mai multi banutzi , reusise sa si schimbe masina (avea o dacie de la 1900 toamna ), sa se imbrace bine si sa si cumpere una alta prin casa, mereu imi cerea sfatul cum sa procedeze in anumite situatii , eram super fericiti ......timpul trecea si observam ca si o luase in cap rau de tot , imi spunea ca nu mai sunt de el , si ca nu putem sa facem nimik cu job ul pe care il am, eram constienta ca i un job de student si ca trebuie sa l schimb dar nu ca mi o zicea el , in fiecare zi trimiteam 10 , 20 cv uri , dadeam peste patroni care daca nu se dadeau la tine nu se simteau bine , iar posturile bune erau ocupate de persoane cu pile , m rog am zis ca i perioada m proasta, el imi dadea de inteles ca urmeaza sa ne despartim daca nu castig m multi bani , ajunsesem sa fiu disperata , vroiam in secunda 2 sa mi gasesc de munca vedeam ca nu i alaturi de mine si deja ma asteptam la un sut in fund ...in final m a schimbat , el are 30 de ani , ea 20 , cu masina si casutza de la parinti ....iar eu am ramas pe loc , simt ca l am ajutat sa ajunga sus si am uitat de mine , ma simt ca un parazit desi am muncit mereu , dupa terminarea liceului , am lucrat o perioada ... in anul 2 de facultate mi am schimbat job ul, m duceam si la facultate si la munca si faceam si niste cursuri de specializare , si cu toate astea m a facut sa ma simt ca un parazit doar ptr ca nu aveam un salariu bun ,am terminat o facultate cu renume , pot discuta pe orice tema cu oricine , sa nu va imaginati ca sunt vreo batuta in cap , arat foarte bine am facut dans sportiv , era mandru cand iesea cu mine pe strada , prietenii lui erau invidiosi si ii spuneau ca i norocos ...si frumoasa si desteapta ...cu toate astea s a produs despartirea ,,,,si parca nimik nu se mai lipeste de mine stau si plang si imi amintesc ca la inceput eram egali si desi eram curtata de barbati cu bani nu ma interesau, stateam cu unu care nu mi oferea nimik ptr ca l iubeam ...as vrea sa aud pareri , multumesc mult!


pai o mica parte de vina ai si tu asta pt ca lai incurajat sa accede la ceva mai mult dar asta nu conteaza prea mult ci ceea ce a ales el materialismul a dat dovada prin incurajarile tale ca isi doreste mai mult si a ales sa fie cu cineva cu o situatie financiara mai buna di dispera caci acea pustoaica daca are 20 de ani va realize (ceva mai tarziu) ca acea relatie este bazata pe materialism. nu te stresa pt cineva care nu merita acest lucru fi tu insati revinoti nu sta asa mai sunt barbati pe lumea asta nu este el singurul si tu poti avea ceva mai bun. chiar daca in momentul de fata slujba pe care o ai nu`ti ofera un suport financiar mai bun multumeste`te cu ce ai poate pe viitor va fi ceva mai bun cat. evident il iubesti dar daca el a ales banii si nu iubirea ta lasa`l e mai bine asa va fi ceva bun pus deoparte si pentru tine
brun3tu
Postat pe 1 Decembrie 2010 15:55
De la: brun3tu, la data 2010-12-01 15:55:13
De la: kitty266, la data 2010-12-01 15:43:45Cum ai reactiona daca dupa aproape 5 ani de relatie, te ar lasa ptr una cu o situatie financiara mai buna...Acum sa va zic pe scurt , in primii 3 ani , o relatie normala cu bune si rele dar ne iubeam mult , el avea un job , 8 mil pe luna , avea facultatea terminata si master in derulare , eu anul 2 de facultate , aveam un job de aproximativ 6 mil, toate bune si frumoase numai ca el era putin frustrat , ii era frica sa nu l las ,ptr ca nu mi putea oferi prea multe , dar nici nu se punea problema de asa ceva din partea mea...in anul doi de master se hotarase sa renunte, eu m am tinut de capul lui sa l continue ca in viata nu stii ce se iveste , in final l am convins si l a terminat, era foarte fericit ca nu renuntase....observasem ca are m multa incredere in el si ii ziceam ca n ar fi rau sa si schimbe locul de munca daca tot se plange ca n are nici de unele , a fost de ajuns sa i dau o idee , intr un final si l a schimbat , avea un job cu ceva mai multi banutzi , reusise sa si schimbe masina (avea o dacie de la 1900 toamna ), sa se imbrace bine si sa si cumpere una alta prin casa, mereu imi cerea sfatul cum sa procedeze in anumite situatii , eram super fericiti ......timpul trecea si observam ca si o luase in cap rau de tot , imi spunea ca nu mai sunt de el , si ca nu putem sa facem nimik cu job ul pe care il am, eram constienta ca i un job de student si ca trebuie sa l schimb dar nu ca mi o zicea el , in fiecare zi trimiteam 10 , 20 cv uri , dadeam peste patroni care daca nu se dadeau la tine nu se simteau bine , iar posturile bune erau ocupate de persoane cu pile , m rog am zis ca i perioada m proasta, el imi dadea de inteles ca urmeaza sa ne despartim daca nu castig m multi bani , ajunsesem sa fiu disperata , vroiam in secunda 2 sa mi gasesc de munca vedeam ca nu i alaturi de mine si deja ma asteptam la un sut in fund ...in final m a schimbat , el are 30 de ani , ea 20 , cu masina si casutza de la parinti ....iar eu am ramas pe loc , simt ca l am ajutat sa ajunga sus si am uitat de mine , ma simt ca un parazit desi am muncit mereu , dupa terminarea liceului , am lucrat o perioada ... in anul 2 de facultate mi am schimbat job ul, m duceam si la facultate si la munca si faceam si niste cursuri de specializare , si cu toate astea m a facut sa ma simt ca un parazit doar ptr ca nu aveam un salariu bun ,am terminat o facultate cu renume , pot discuta pe orice tema cu oricine , sa nu va imaginati ca sunt vreo batuta in cap , arat foarte bine am facut dans sportiv , era mandru cand iesea cu mine pe strada , prietenii lui erau invidiosi si ii spuneau ca i norocos ...si frumoasa si desteapta ...cu toate astea s a produs despartirea ,,,,si parca nimik nu se mai lipeste de mine stau si plang si imi amintesc ca la inceput eram egali si desi eram curtata de barbati cu bani nu ma interesau, stateam cu unu care nu mi oferea nimik ptr ca l iubeam ...as vrea sa aud pareri , multumesc mult!


pai o mica parte de vina ai si tu asta pt ca lai incurajat sa accede la ceva mai mult dar asta nu conteaza prea mult ci ceea ce a ales el materialismul a dat dovada prin incurajarile tale ca isi doreste mai mult si a ales sa fie cu cineva cu o situatie financiara mai buna di dispera caci acea pustoaica daca are 20 de ani va realize (ceva mai tarziu) ca acea relatie este bazata pe materialism. nu te stresa pt cineva care nu merita acest lucru fi tu insati revinoti nu sta asa mai sunt barbati pe lumea asta nu este el singurul si tu poti avea ceva mai bun. chiar daca in momentul de fata slujba pe care o ai nu`ti ofera un suport financiar mai bun multumeste`te cu ce ai poate pe viitor va fi ceva mai bun cat. evident il iubesti dar daca el a ales banii si nu iubirea ta lasa`l e mai bine asa va fi ceva bun pus deoparte si pentru tine



da si eu sper , sa se intample ceva in viata mea care sa mi dea un scop sa ma trezesc dimineata, din pacate pe moment nu pot sa ma multumesc decat ca sunt sanatoasa si am familia alaturi de mine...
kitty266
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:11
De la: kitty266, la data 2010-12-01 15:43:45Cum ai reactiona daca dupa aproape 5 ani de relatie, te ar lasa ptr una cu o situatie financiara mai buna...Acum sa va zic pe scurt , in primii 3 ani , o relatie normala cu bune si rele dar ne iubeam mult , el avea un job , 8 mil pe luna , avea facultatea terminata si master in derulare , eu anul 2 de facultate , aveam un job de aproximativ 6 mil, toate bune si frumoase numai ca el era putin frustrat , ii era frica sa nu l las ,ptr ca nu mi putea oferi prea multe , dar nici nu se punea problema de asa ceva din partea mea...in anul doi de master se hotarase sa renunte, eu m am tinut de capul lui sa l continue ca in viata nu stii ce se iveste , in final l am convins si l a terminat, era foarte fericit ca nu renuntase....observasem ca are m multa incredere in el si ii ziceam ca n ar fi rau sa si schimbe locul de munca daca tot se plange ca n are nici de unele , a fost de ajuns sa i dau o idee , intr un final si l a schimbat , avea un job cu ceva mai multi banutzi , reusise sa si schimbe masina (avea o dacie de la 1900 toamna ), sa se imbrace bine si sa si cumpere una alta prin casa, mereu imi cerea sfatul cum sa procedeze in anumite situatii , eram super fericiti ......timpul trecea si observam ca si o luase in cap rau de tot , imi spunea ca nu mai sunt de el , si ca nu putem sa facem nimik cu job ul pe care il am, eram constienta ca i un job de student si ca trebuie sa l schimb dar nu ca mi o zicea el , in fiecare zi trimiteam 10 , 20 cv uri , dadeam peste patroni care daca nu se dadeau la tine nu se simteau bine , iar posturile bune erau ocupate de persoane cu pile , m rog am zis ca i perioada m proasta, el imi dadea de inteles ca urmeaza sa ne despartim daca nu castig m multi bani , ajunsesem sa fiu disperata , vroiam in secunda 2 sa mi gasesc de munca vedeam ca nu i alaturi de mine si deja ma asteptam la un sut in fund ...in final m a schimbat , el are 30 de ani , ea 20 , cu masina si casutza de la parinti ....iar eu am ramas pe loc , simt ca l am ajutat sa ajunga sus si am uitat de mine , ma simt ca un parazit desi am muncit mereu , dupa terminarea liceului , am lucrat o perioada ... in anul 2 de facultate mi am schimbat job ul, m duceam si la facultate si la munca si faceam si niste cursuri de specializare , si cu toate astea m a facut sa ma simt ca un parazit doar ptr ca nu aveam un salariu bun ,am terminat o facultate cu renume , pot discuta pe orice tema cu oricine , sa nu va imaginati ca sunt vreo batuta in cap , arat foarte bine am facut dans sportiv , era mandru cand iesea cu mine pe strada , prietenii lui erau invidiosi si ii spuneau ca i norocos ...si frumoasa si desteapta ...cu toate astea s a produs despartirea ,,,,si parca nimik nu se mai lipeste de mine stau si plang si imi amintesc ca la inceput eram egali si desi eram curtata de barbati cu bani nu ma interesau, stateam cu unu care nu mi oferea nimik ptr ca l iubeam ...as vrea sa aud pareri , multumesc mult!




Si tu mai vroiai sa fi cu un asemenea bou? vezi-ti fato de viata ca nu ai pierdut decit un parvenit.Asta a facut ca tiganul care sa vazut imparat!Eu la prima discutie ii dadeam un sut in dos de nu se vedea
kudika1993
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:15
De la: kitty266, la data 2010-12-01 16:11:51
De la: brun3tu, la data 2010-12-01 15:55:13[quote name='kitty266' date='2010-12-01 15:43:45
da si eu sper , sa se intample ceva in viata mea care sa mi dea un scop sa ma trezesc dimineata, din pacate pe moment nu pot sa ma multumesc decat ca sunt sanatoasa si am familia alaturi de mine...


pai fruntea sus .. nu a murit nimeni barbati mai sunt ai de unde alege si in plus nu esti tu cea care a pierdut iar daca el a ales sa fie cu banii e treaba lu nu a ta ... du`te mai departe viata merge inainte si nu se termina aici
brun3tu
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:21
De la: brun3tu, la data 2010-12-01 16:21:00
De la: kitty266, la data 2010-12-01 16:11:51
De la: brun3tu, la data 2010-12-01 15:55:13[quote name='kitty266' date='2010-12-01 15:43:45
da si eu sper , sa se intample ceva in viata mea care sa mi dea un scop sa ma trezesc dimineata, din pacate pe moment nu pot sa ma multumesc decat ca sunt sanatoasa si am familia alaturi de mine...


pai fruntea sus .. nu a murit nimeni barbati mai sunt ai de unde alege si in plus nu esti tu cea care a pierdut iar daca el a ales sa fie cu banii e treaba lu nu a ta ... du`te mai departe viata merge inainte si nu se termina aici


nu inteleg cum se pot schimba oamenii in halul asta dn cauza banilor, eram doar o pustoaica cand m a cunoscut si putea sa ma las influentata de altii, dar nu , stiam ce vreau , si chiar si el ramanea uimit ....probabil asta m doare ca nu m a apreciat
kitty266
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:49
acum ceva timp , cand inca vorbeam cu el , mi a spus ca este cu tipa asta ca sa ma uite, sa treaca peste relatia nostra , ca stie cate am facut si cat il iubesc , ca numai o persoana care indura atatea iubeste si ca nu se gasesc pe toate drumurile fete ca mine , ca n o sa ma uite usor , dar cu toate astea trebuie sa ne despartim ca n o sa reusim sa facem nimik cu situatia mea , n o sa cladim nimik... .....asta n o mai inteleg , poate nu m a iubit destul caci daca ma iubea nu renunta la mine, sunt zile in care sunt foarte trista , imi fac fel si fel de scenarii cum ca el o duce bine iar eu stau si ma chinui ....
kitty266
Postat pe 1 Decembrie 2010 21:12
De la: kitty266, la data 2010-12-01 21:12:23acum ceva timp , cand inca vorbeam cu el , mi a spus ca este cu tipa asta ca sa ma uite, sa treaca peste relatia nostra , ca stie cate am facut si cat il iubesc , ca numai o persoana care indura atatea iubeste si ca nu se gasesc pe toate drumurile fete ca mine , ca n o sa ma uite usor , dar cu toate astea trebuie sa ne despartim ca n o sa reusim sa facem nimik cu situatia mea , n o sa cladim nimik... .....asta n o mai inteleg , poate nu m a iubit destul caci daca ma iubea nu renunta la mine, sunt zile in care sunt foarte trista , imi fac fel si fel de scenarii cum ca el o duce bine iar eu stau si ma chinui ....


schimba`ti modalitatea dea gandii, daca el a dat cu piciorul la aceasta relatie pentru bani tu de ce stai si`l plangi acuma??? crezi ca daca stai si plangi se va intorce??? merita sa plangi dupa el?? crezi ca daca sar intoarce ar mai fi al fel??? nu te inseli .. acolo unde este un nod nimica nu mai poate fi ca la inceput fruntea sus si mergi mai departe e drept e greu dar ai ce face???
brun3tu
Postat pe 1 Decembrie 2010 21:17
Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!
AdrianaR
Postat pe 1 Decembrie 2010 21:23
De la: AdrianaR, la data 2010-12-01 21:23:38Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!


orice e posibil , dar cand nu avea nici de unele pupa pamantul pe unde mergeam si nu ii venea sa creada ca m uit la unul ca el, ii era frica sa nu ma piarda ....dupa ce a dat de bani s a schimbat
bella28
Postat pe 1 Decembrie 2010 21:58
De la: lempika, la data 2010-12-01 21:58:01
De la: AdrianaR, la data 2010-12-01 21:23:38Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!


orice e posibil , dar cand nu avea nici de unele pupa pamantul pe unde mergeam si nu ii venea sa creada ca m uit la unul ca el, ii era frica sa nu ma piarda ....dupa ce a dat de bani s a schimbat


"Te-a iubit" pentru ca tot timpul a trait cu impresia ca o sa faceti foarte multe impreuna,a vazut ca alaturi de tine nu poate sa ajunga acolo si si-a gasit calea mai usoara cu o femeie care are deja unele chestii.Tu ai facut ce ai crezut ca e mai bine,asta e....nu a fost sa fie si acum trebuie sa-ti vezi de viata ta mai departe.O sa regrete mai tarziu(banii nu o sa-i ofere decat stabilitate financiara) si singurul mod de razbunare din partea ta este sa-i arati ca poti sa fii fericita si fara el(alaturi de un alt barbat).Descarca-te...tipa...sparge...plangi...da-ti doua palme "la figurat" si ia-o de la capat.
Barbie30_
Postat pe 2 Decembrie 2010 03:06
De la: Barbie30_, la data 2010-12-02 03:06:55
De la: lempika, la data 2010-12-01 21:58:01
De la: AdrianaR, la data 2010-12-01 21:23:38Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!


orice e posibil , dar cand nu avea nici de unele pupa pamantul pe unde mergeam si nu ii venea sa creada ca m uit la unul ca el, ii era frica sa nu ma piarda ....dupa ce a dat de bani s a schimbat


"Te-a iubit" pentru ca tot timpul a trait cu impresia ca o sa faceti foarte multe impreuna,a vazut ca alaturi de tine nu poate sa ajunga acolo si si-a gasit calea mai usoara cu o femeie care are deja unele chestii.Tu ai facut ce ai crezut ca e mai bine,asta e....nu a fost sa fie si acum trebuie sa-ti vezi de viata ta mai departe.O sa regrete mai tarziu(banii nu o sa-i ofere decat stabilitate financiara) si singurul mod de razbunare din partea ta este sa-i arati ca poti sa fii fericita si fara el(alaturi de un alt barbat).Descarca-te...tipa...sparge...plangi...da-ti doua palme "la figurat" si ia-o de la capat.


lacrimi nu cred ca mai am ca sa plang ..de impacat nu se mai pune problema , cum zicea cineva mai sus , nimik nu ar mai fi la fel , nu pot sa trec peste multe umilinte dar...m doare ca s a intamplat asa , de ce mie? , ce suflet a putut sa aiba , mai rau e ca visez noaptea ca ne impacam , nici macar sa dorm linistita nu mai pot ...mi as dori foarte mult sa fiu interesata de altcineva , dar dau peste fel si fel de baieti care vor sa ma cunoasca si dupa aflu ca de fapt au prietene , nimeni nu mai este serios in ziua de azi , incerc sa fiu optimista , am doar 26 de ani , trebuie sa fie cineva si ptr mine undeva acolo
kitty266
Postat pe 2 Decembrie 2010 07:44
De la: kitty266, la data 2010-12-02 07:44:01
De la: Barbie30_, la data 2010-12-02 03:06:55
De la: lempika, la data 2010-12-01 21:58:01
De la: AdrianaR, la data 2010-12-01 21:23:38Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!


orice e posibil , dar cand nu avea nici de unele pupa pamantul pe unde mergeam si nu ii venea sa creada ca m uit la unul ca el, ii era frica sa nu ma piarda ....dupa ce a dat de bani s a schimbat


"Te-a iubit" pentru ca tot timpul a trait cu impresia ca o sa faceti foarte multe impreuna,a vazut ca alaturi de tine nu poate sa ajunga acolo si si-a gasit calea mai usoara cu o femeie care are deja unele chestii.Tu ai facut ce ai crezut ca e mai bine,asta e....nu a fost sa fie si acum trebuie sa-ti vezi de viata ta mai departe.O sa regrete mai tarziu(banii nu o sa-i ofere decat stabilitate financiara) si singurul mod de razbunare din partea ta este sa-i arati ca poti sa fii fericita si fara el(alaturi de un alt barbat).Descarca-te...tipa...sparge...plangi...da-ti doua palme "la figurat" si ia-o de la capat.


lacrimi nu cred ca mai am ca sa plang ..de impacat nu se mai pune problema , cum zicea cineva mai sus , nimik nu ar mai fi la fel , nu pot sa trec peste multe umilinte dar...m doare ca s a intamplat asa , de ce mie? , ce suflet a putut sa aiba , mai rau e ca visez noaptea ca ne impacam , nici macar sa dorm linistita nu mai pot ...mi as dori foarte mult sa fiu interesata de altcineva , dar dau peste fel si fel de baieti care vor sa ma cunoasca si dupa aflu ca de fapt au prietene , nimeni nu mai este serios in ziua de azi , incerc sa fiu optimista , am doar 26 de ani , trebuie sa fie cineva si ptr mine undeva acolo



Vreodata cand ai fost fericita ai intrebat "de ce eu?"nu cred asa ca nici acum nu are rost sa intrebi asta.Sunt experiente ale vietii,fiecare avem parte de ele mai mult sau mai putin DAR e important sa treci peste ele.Tu esti singura care hotaraseste durata suferintei....Poti sa stai si sa-ti plangi de mila da asta nu te ajuta cu nimic da la fel de bine poti sa accepti ceea ce s-a intamplat,sa inveti ce e de invatat,sa ridici capul sus si sa continui sa mergi.
Barbie30_
Postat pe 2 Decembrie 2010 08:08
Oricum ar fi situatia cat de rea, sa stii ca toate iti vor parea peste un timp ca si cum nimic nu s-ar fii intamplat. Ar fii bn pt tine, daca ai incerca sa iti veti de perspectivele tale de viitor, ceea ce vrei sa faci cu viata ta, nu cum sa iti plangi de mila. Crede-ma ca eu sunt casatorita si ceva in genul tau am facut si eu....l-am ajutat din toate punctele de vedere si cu tot ceea ce am putut eu, dar m-am trezit din dragostea(daca pot spune asa). la mine e putin mai complicat, ca avem si un copil, dar asta nu e un impediment ca sa trec mai departe si sa incerc sa imi fac viata frumoasa. treci mai departe, daca pt el era mai imoprtanta relatia voastra era cu tine.... barbati sunt peste tot!
rodica83
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:12
De la: Barbie30_, la data 2010-12-02 08:08:45
De la: kitty266, la data 2010-12-02 07:44:01
De la: Barbie30_, la data 2010-12-02 03:06:55
De la: lempika, la data 2010-12-01 21:58:01
De la: AdrianaR, la data 2010-12-01 21:23:38Din cauza banilor pe naiba...E rau sa nu vezi si sa accepti adevarul!
Un om care iubeste,nu considera lipsa banilor un motiv de despartire,ba din contrat!
Asta cu banii a fost doar cireasa...motivele au fost aletele!


orice e posibil , dar cand nu avea nici de unele pupa pamantul pe unde mergeam si nu ii venea sa creada ca m uit la unul ca el, ii era frica sa nu ma piarda ....dupa ce a dat de bani s a schimbat


"Te-a iubit" pentru ca tot timpul a trait cu impresia ca o sa faceti foarte multe impreuna,a vazut ca alaturi de tine nu poate sa ajunga acolo si si-a gasit calea mai usoara cu o femeie care are deja unele chestii.Tu ai facut ce ai crezut ca e mai bine,asta e....nu a fost sa fie si acum trebuie sa-ti vezi de viata ta mai departe.O sa regrete mai tarziu(banii nu o sa-i ofere decat stabilitate financiara) si singurul mod de razbunare din partea ta este sa-i arati ca poti sa fii fericita si fara el(alaturi de un alt barbat).Descarca-te...tipa...sparge...plangi...da-ti doua palme "la figurat" si ia-o de la capat.


lacrimi nu cred ca mai am ca sa plang ..de impacat nu se mai pune problema , cum zicea cineva mai sus , nimik nu ar mai fi la fel , nu pot sa trec peste multe umilinte dar...m doare ca s a intamplat asa , de ce mie? , ce suflet a putut sa aiba , mai rau e ca visez noaptea ca ne impacam , nici macar sa dorm linistita nu mai pot ...mi as dori foarte mult sa fiu interesata de altcineva , dar dau peste fel si fel de baieti care vor sa ma cunoasca si dupa aflu ca de fapt au prietene , nimeni nu mai este serios in ziua de azi , incerc sa fiu optimista , am doar 26 de ani , trebuie sa fie cineva si ptr mine undeva acolo



Vreodata cand ai fost fericita ai intrebat "de ce eu?"nu cred asa ca nici acum nu are rost sa intrebi asta.Sunt experiente ale vietii,fiecare avem parte de ele mai mult sau mai putin DAR e important sa treci peste ele.Tu esti singura care hotaraseste durata suferintei....Poti sa stai si sa-ti plangi de mila da asta nu te ajuta cu nimic da la fel de bine poti sa accepti ceea ce s-a intamplat,sa inveti ce e de invatat,sa ridici capul sus si sa continui sa mergi.


da, stiu ca ai dreptate si ma ajuta foarte mult sa aflu alte pareri , va multumesc mult...stiu ca toate au un rost si ca asa a fost sa fie , sa nu ramanem impreuna , nu mai au rost toate intrebarile, imi doresc doar sa realizeze ce a produs , atat ...
bella28
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:15
atunci cand termini ceva, trebuie sa ramana terminat. Nu trebuie sa iti porti de grija decat tie si atat.
rodica83
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:18
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:18:11atunci cand termini ceva, trebuie sa ramana terminat. Nu trebuie sa iti porti de grija decat tie si atat.



din pacate asa e , dar ce faci cu momentele in care realizezi ca esti singura , ca nu mai are cine sa te sune , cu cine sa te intalnesti si el probabil e super fericit , cu noua lui prietena care este exact opusul meu ...nu stau sa mi plang de mila in fiecare zi , nu se vede pe chipul meu ca sufar , am avut o perioada mai urata , am depasit o dar... unoeri mi se pun noduri in gat cand mi aduc aminte , ca din pacate nu mi sterge nimeni memoria , doar sa ma dea cineva cu capul de pereti ...fara sa vreau imi amintesc dar imediat incerc sa reprim asta, vreau sa am un echilibru , o sa fac tot posibilul ....
bella28
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:53
De la: kudika1993, la data 2010-12-01 16:15:16
Si tu mai vroiai sa fi cu un asemenea bou? vezi-ti fato de viata ca nu ai pierdut decit un parvenit.Asta a facut ca tiganul care sa vazut imparat!Eu la prima discutie ii dadeam un sut in dos de nu se vedea


Usor de spus cand nu esti tu in situatia asta. Sunt sigura ca si ea gandeste asa de multe ori -0 dar cand o apuca dorul...
Kitty - multa putere sa treci peste povestea asta.
I_m_nuts2011
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:56
De la: lempika, la data 2010-12-02 09:53:49
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:18:11atunci cand termini ceva, trebuie sa ramana terminat. Nu trebuie sa iti porti de grija decat tie si atat.



din pacate asa e , dar ce faci cu momentele in care realizezi ca esti singura , ca nu mai are cine sa te sune , cu cine sa te intalnesti si el probabil e super fericit , cu noua lui prietena care este exact opusul meu ...nu stau sa mi plang de mila in fiecare zi , nu se vede pe chipul meu ca sufar , am avut o perioada mai urata , am depasit o dar... unoeri mi se pun noduri in gat cand mi aduc aminte , ca din pacate nu mi sterge nimeni memoria , doar sa ma dea cineva cu capul de pereti ...fara sa vreau imi amintesc dar imediat incerc sa reprim asta, vreau sa am un echilibru , o sa fac tot posibilul ....

te inseli amarnic cand spui ca nu se vede pe fata ta, se citeste oricat ai incerca sa minti....CREDE-MA poate pers din jurul tau sunt prea finute si nu iti spun dar tristetea si fericirea se vad! ca nu are cine sa te caute asta e vina ta ca ai rupt orice relatie cu oricine, dar apeleaza la verisoare, verisori si iesi sa cunopsti pers chiar daca nu ai chef prea mult!
rodica83
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:59
O poveste ca asta te duce cu gandul al ideea ca fetele bune se duc in rai ( eu cred ca si in iadul de pe Pamant inainte sa ajunga in rai - adaptarea mea) iar fetel;e rele ajung unde vor.
I_m_nuts2011
Postat pe 2 Decembrie 2010 10:01
bine spus
rodica83
Postat pe 2 Decembrie 2010 10:09
Esti tanara, bine ca n-ai facut copii cu el...move on! Sa stii ca multi barbati, cand ajung la o anumita varsta, isi schimba conceptiile despre viata si atunci descopera ca nu le mai place ce au acasa. In tinerete e entuziasmul ala, ca o sa facem si-o sa dregem... Dar pe urma, cand treci de o varsta, devii mai pragmatic si vezi altfel lucrurile. Lasa-l in pace si cauta un barbat care sa te iubeasca sincer!
Micael
Postat pe 2 Decembrie 2010 10:20
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-12-02 09:56:35
De la: kudika1993, la data 2010-12-01 16:15:16
Si tu mai vroiai sa fi cu un asemenea bou? vezi-ti fato de viata ca nu ai pierdut decit un parvenit.Asta a facut ca tiganul care sa vazut imparat!Eu la prima discutie ii dadeam un sut in dos de nu se vedea


Usor de spus cand nu esti tu in situatia asta. Sunt sigura ca si ea gandeste asa de multe ori -0 dar cand o apuca dorul...
Kitty - multa putere sa treci peste povestea asta.


da, asa este m gandesc de multe ori cat rau mi a facut , tocmai asta m a ajutat sa mai ies din starile de tristete, multe momente cand am avut nevoie de el si m lasa balta, de sarbatori eram singura , atunci il apucau certurile , parca era un facut , dupa venea ca disperatu la mine si ma implora sa ne impacam, era asa bine dar dupa imi zicea ca n o sa ajungem nicaieri si.....povestea se repeta , pana cand s a bagat repede pe altcineva sa nu mai existe cale de impacare
bella28
Postat pe 2 Decembrie 2010 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine te iubeste te respecta.. dar cum? 6 De la: kudika_595 29 Ianuarie 2017 18:57
Am procedat corect sau nu? 84 De la: kudika_nicole22 16 Ianuarie 2014 19:18
Ajutor:( 27 De la: anageo25 5 August 2011 08:09
trista... 31 De la: pickard 23 Iunie 2011 16:34
Nu ma mai vrea, dar vrea sa ramanem prieteni... 40 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:23