Setari Cookie-uri

a cunoscut pe alta

suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
aranjamente_florale
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:30
Cate ai facut, indurat pt el si cat ai luptat pt el...lucrurile astea le-ai facut ca ai simtit, dar oare el le-a vazut sau apreciat? Sunt multe lucruri pe care noi le putem face pt cineva, important este ca si persoana de langa sa primeasca si sa aprecieze.

Si inca ceva ce eu nu am inteles la acest gen de subiecte...cum poate cineva sa faca ceva atat de socant, brusc si parca fara remuscari fara ca voi sa va asteptati la acest lucru mi-e greu sa cred ca daca ai o rel frumoasa, cu rele si bune, dar in care exista o comunicare si intelegere se poate ajunge la asa ceva.
kudika311399_silvia
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:37
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
Ete na,se mai intampla,asta e viata doar n-ai sa mori acum,n-ai pt ce Viata tre sa mearga inainte cu sau fara el
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:52
De la: valy90, la data 2010-11-26 15:52:03
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
Ete na,se mai intampla,asta e viata doar n-ai sa mori acum,n-ai pt ce Viata tre sa mearga inainte cu sau fara el

viata merge inainte, bineinteles :) este doar socant atata tot
aranjamente_florale
Postat pe 26 Noiembrie 2010 15:55
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:55:00
De la: valy90, la data 2010-11-26 15:52:03
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
Ete na,se mai intampla,asta e viata doar n-ai sa mori acum,n-ai pt ce Viata tre sa mearga inainte cu sau fara el

viata merge inainte, bineinteles :) este doar socant atata tot
Socanta este viata in sine (cel putin asa cred eu)Suntem oameni si cu totii gresim odata si o data.Trebuie sa ne asteptam la orice din partea celuilalt si celalalt trebuie sa se astepte la orice din partea noastra(asta dred eu)
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:05
De la: valy90, la data 2010-11-26 16:05:05
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:55:00
De la: valy90, la data 2010-11-26 15:52:03
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
Ete na,se mai intampla,asta e viata doar n-ai sa mori acum,n-ai pt ce Viata tre sa mearga inainte cu sau fara el

viata merge inainte, bineinteles :) este doar socant atata tot
Socanta este viata in sine (cel putin asa cred eu)Suntem oameni si cu totii gresim odata si o data.Trebuie sa ne asteptam la orice din partea celuilalt si celalalt trebuie sa se astepte la orice din partea noastra(asta dred eu)
cred* scuze
Valy90
Postat pe 26 Noiembrie 2010 16:06
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???



Hei, capul sus - increderea in el s-a daramat - nu increderea in oameni. Stii cum se spune - un sut in fund un pas inainte.
I_m_nuts2011
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:10
Cand o usa se inchide in fata ta - altele se dechid. Pregateste-te sa te bucuri de ceea ce vei gasi dincolo de acele usi.
I_m_nuts2011
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:11
Totul e posibil.Barbatii sunt foarte usor de sedus.Daca intradevar te iubea precum tu, nu isi batea joc de tine in halul asta.Mergi mai departe da-l uitarii si gata.Fa-ti alta relatie, nu sa-u terminat barbatii.
kudika228167
Postat pe 26 Noiembrie 2010 17:49
pai e clar ca el nu te-a iubit cu adevarat daca i-a fost asa usor sa se desparta. probabil ca te tinea doar asa, pt sex, in lipsa de altceva...si acum, ca a aparut ceva "mai interesant" ti-a dat papucii. si asta cu, "nu te merit draga, esti prea buna pt mine" e de vrajeala, ca sa scape mai usor de tine. prin urmare, lasa-l, si vezi de viata ta, ca oricum nu era pt tine barbatul ala.
Micael
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:15
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???


S-a impotrivit si aia l-a luat cu japca Iti spun doar atat:cand iubesti nu mai e loc de alta iubire...si tu poti sa intelegi ce vrei din asta
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:26
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:55:00
De la: valy90, la data 2010-11-26 15:52:03
De la: aranjamente_florale, la data 2010-11-26 15:30:11suntem de aproape 4 ani impreuna, sau cel putin "eram". ne-am mutat impreuna la 1 an din momentul in care ne-am cunoscut. a trebuit la un moment dat sa ne mutam la parintii mei, am stat si acolo 6 luni. ai mei nu erau de accord cu el si el a plecat. eu l-am urmat pentru ca il iubeam si mi-am infruntat parintii pentru el (mare prostie). acum nici 5 luni a plecat in alta tara. toate frumoase.....iubire mare la telefon, pana intr-o zi in care imi spune ca a gasit pe alta si ca devine o relatie serioasa am discutat cu varul lui si el mi-a spus ca n-are pe nimeni dar ca el crede ca asa imi e mie mai bine, asa o sa am o viata mai buna, mai fericita, pentru ca el ma trage in jos. cu toate astea, aseara cand am vb la telefon cu el, era o femeie in camera.......mi-a spus foarte calm ca nu a vrut, ca s-a impotrivit, dar l-a luat dragostea asa din senin ........desi ratiunea imi spune ca e mai bine poate asa....ca eu aveam un alt statut in societate si mereu a trebuit sa ma lupt sa-l fac sa lupte pentru o viata mai buna, inima imi este rupta in doua.....nu-mi vine sa cred cat de usor ii este, dupa atata timp, dupa cate am indurat pentru el, dupa cate am facut pentru el..........cat de senin imi zicea "asta e....ce sa fac" SA TE IMPUSTI!!! sunt in stare de soc si acum....asta e....eu nu mai pot lupta, cu atat mai putin la sute de km departare. ideea este ca increderea in oameni a fost zdruncinata rau....cum poate sa te minta un om care a plans pentru tine???
Ete na,se mai intampla,asta e viata doar n-ai sa mori acum,n-ai pt ce Viata tre sa mearga inainte cu sau fara el

viata merge inainte, bineinteles :) este doar socant atata tot


Nu e socant deloc, ai tai nu l-au vrut tocmai pentru statutul lui.......probabil.
El a " memorat" si a " stocat" asta in capsorul lui......
Cand si-a gasit un om ca el, simplu si cu acelasi statut...s-a dus.
Plansetele si altele nu-si au sensul, oricum viata lui e acolo a ta aici, mai devreme sau mai tarziu se intampla.
Baiatul e cel mai fin, ti-a spus, chiar daca stia ca o sa te faca sa suferi, tu puteai sa nu afli niciodata si sa te trezesti peste 10 ani intr-o minciuna gogonata, el insurat si tu asteptand.......si povestind doar la telefon.
Sunt familii care dupa zeci de ani de casnicie se despart datorita distantelor....Cand vad cum scrieti .." dupa cate am sacrificat pt. ea/ el":)) ce-ati sacrificat?! nimic! toate le-ati facut pt. ca ati vrrut, nu v-a oblogat nimeni cu nimic, nu inteleg de ce reprosati.
Sunt capitole in viata care se inchid si se deschid altele......e adevarat, nu la toti, doar la unii.
Acest baiat e deosebit, se simtia inferior tie, decat sa traiesti cu un frustrat, mai bine omul s-a retras.....
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 15:28
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-11-26 15:37:55Cate ai facut, indurat pt el si cat ai luptat pt el...lucrurile astea le-ai facut ca ai simtit, dar oare el le-a vazut sau apreciat? Sunt multe lucruri pe care noi le putem face pt cineva, important este ca si persoana de langa sa primeasca si sa aprecieze.

Si inca ceva ce eu nu am inteles la acest gen de subiecte...cum poate cineva sa faca ceva atat de socant, brusc si parca fara remuscari fara ca voi sa va asteptati la acest lucru mi-e greu sa cred ca daca ai o rel frumoasa, cu rele si bune, dar in care exista o comunicare si intelegere se poate ajunge la asa ceva.


Totul e posibil.Cu cat a fost mai frumos,cu atat devine mai socant.
visele_nu_mor
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:03
da te inteleg.mai ales cand esti la distanta.daca erati aproape puteati vb fata in fata sau il puteai recastiga daca chiar vroiai.asa are castig de cauza fata aia ca e langa el.ce sa zic.ai luat teapa iti va trebui f mult timp sa treci peste din cate vad eu.sau poate se va ivi cineva care sa intre rapid in inima ta si sa iti umple golul ce s-a creat acum.insa daca il vei tine in minte prea mult si vei da neincredere in fiecare baiat care il vei intalni de acum..slabe sanse.a spus cineva ca viata merge inainte.viata merge dar ajustandu-te intr-un fel altfel ajungi ca dupa 3 -4 ani tot la el sa te gandesti.el e deja casatorit cu copii si tu ai ramas de fraiera.si apoi disperi sa ai si tu pe cineva si alegi...rau.incearca sa te calmezi sa iti pui ordine in gandurisi vei fi fericita poate odata si o data.insa daca nu te calmezi acel poate nu mai exista ci doar certitudinea ca vei lua doar tepe.vb din experienta asa patesc eu:D
extravagant
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:13
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:13:47da te inteleg.mai ales cand esti la distanta.daca erati aproape puteati vb fata in fata sau il puteai recastiga daca chiar vroiai.asa are castig de cauza fata aia ca e langa el.ce sa zic.ai luat teapa iti va trebui f mult timp sa treci peste din cate vad eu.sau poate se va ivi cineva care sa intre rapid in inima ta si sa iti umple golul ce s-a creat acum.insa daca il vei tine in minte prea mult si vei da neincredere in fiecare baiat care il vei intalni de acum..slabe sanse.a spus cineva ca viata merge inainte.viata merge dar ajustandu-te intr-un fel altfel ajungi ca dupa 3 -4 ani tot la el sa te gandesti.el e deja casatorit cu copii si tu ai ramas de fraiera.si apoi disperi sa ai si tu pe cineva si alegi...rau.incearca sa te calmezi sa iti pui ordine in gandurisi vei fi fericita poate odata si o data.insa daca nu te calmezi acel poate nu mai exista ci doar certitudinea ca vei lua doar tepe.vb din experienta asa patesc eu:D


e o situatie f grea.increderea se castiga greu,dar se poate pierde f usor.din momentul in care se pierde viata se schimba total.si nu in bine.
visele_nu_mor
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:17
De la: zbor_frant, la data 2010-12-03 20:17:31
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:13:47da te inteleg.mai ales cand esti la distanta.daca erati aproape puteati vb fata in fata sau il puteai recastiga daca chiar vroiai.asa are castig de cauza fata aia ca e langa el.ce sa zic.ai luat teapa iti va trebui f mult timp sa treci peste din cate vad eu.sau poate se va ivi cineva care sa intre rapid in inima ta si sa iti umple golul ce s-a creat acum.insa daca il vei tine in minte prea mult si vei da neincredere in fiecare baiat care il vei intalni de acum..slabe sanse.a spus cineva ca viata merge inainte.viata merge dar ajustandu-te intr-un fel altfel ajungi ca dupa 3 -4 ani tot la el sa te gandesti.el e deja casatorit cu copii si tu ai ramas de fraiera.si apoi disperi sa ai si tu pe cineva si alegi...rau.incearca sa te calmezi sa iti pui ordine in gandurisi vei fi fericita poate odata si o data.insa daca nu te calmezi acel poate nu mai exista ci doar certitudinea ca vei lua doar tepe.vb din experienta asa patesc eu:D


e o situatie f grea.increderea se castiga greu,dar se poate pierde f usor.din momentul in care se pierde viata se schimba total.si nu in bine.


pai de ce o lasam sa se schimbe?ti-a dat puterea D-zeu sa faci cam ce vrei cu viata ta .normal sa te rogi sa ti se implineasca dar ai de ales.daca tu cunosti ce culegi de pe urma de ce mai faci aceleasi chestiii?de ce?bn in numele iubirii inteleg.dar cand nu are nici o treaba?
extravagant
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:21
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:21:45
De la: zbor_frant, la data 2010-12-03 20:17:31
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:13:47da te inteleg.mai ales cand esti la distanta.daca erati aproape puteati vb fata in fata sau il puteai recastiga daca chiar vroiai.asa are castig de cauza fata aia ca e langa el.ce sa zic.ai luat teapa iti va trebui f mult timp sa treci peste din cate vad eu.sau poate se va ivi cineva care sa intre rapid in inima ta si sa iti umple golul ce s-a creat acum.insa daca il vei tine in minte prea mult si vei da neincredere in fiecare baiat care il vei intalni de acum..slabe sanse.a spus cineva ca viata merge inainte.viata merge dar ajustandu-te intr-un fel altfel ajungi ca dupa 3 -4 ani tot la el sa te gandesti.el e deja casatorit cu copii si tu ai ramas de fraiera.si apoi disperi sa ai si tu pe cineva si alegi...rau.incearca sa te calmezi sa iti pui ordine in gandurisi vei fi fericita poate odata si o data.insa daca nu te calmezi acel poate nu mai exista ci doar certitudinea ca vei lua doar tepe.vb din experienta asa patesc eu:D


e o situatie f grea.increderea se castiga greu,dar se poate pierde f usor.din momentul in care se pierde viata se schimba total.si nu in bine.


pai de ce o lasam sa se schimbe?ti-a dat puterea D-zeu sa faci cam ce vrei cu viata ta .normal sa te rogi sa ti se implineasca dar ai de ales.daca tu cunosti ce culegi de pe urma de ce mai faci aceleasi chestiii?de ce?bn in numele iubirii inteleg.dar cand nu are nici o treaba?



uneori e greu sa realizezi ca nu e iubire si ca iubirea nu are nici o treaba.
visele_nu_mor
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:25
draga mea , nu fi suparata, acum ti se pare ca nimic nu mai are sens fara el. gresit. nu merita sa suferim faci ridurim sotul meu cred ca ma inselat pe toata perioada cat am stat impreuna , respectiv 17 anim dar a facut o greseala , pe ultima a adus-o acasa la noi si ea si-a uitata chilotii, crezi ca eu nu am suferit? am vazut negru in fata ochilor, dar mi-a trecut, acum este plecat din tara, acolo sa ramaan pt. eu nu-l mai iubesc.fii tare o sa-ti treaca socul , apoi o sa vezi totul cu alti ochi. succes.
kudika080483
Postat pe 4 Decembrie 2010 08:41
De la: kudika080483, la data 2010-12-04 08:41:06draga mea , nu fi suparata, acum ti se pare ca nimic nu mai are sens fara el. gresit. nu merita sa suferim faci ridurim sotul meu cred ca ma inselat pe toata perioada cat am stat impreuna , respectiv 17 anim dar a facut o greseala , pe ultima a adus-o acasa la noi si ea si-a uitata chilotii, crezi ca eu nu am suferit? am vazut negru in fata ochilor, dar mi-a trecut, acum este plecat din tara, acolo sa ramaan pt. eu nu-l mai iubesc.fii tare o sa-ti treaca socul , apoi o sa vezi totul cu alti ochi. succes.


wow ...si cum ai depasit , cred ca tre sa fie destul de trist
bella28
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:22
pai e clar ca el nu te-a iubit cu adevarat daca i-a fost asa usor sa se desparta. probabil ca te tinea doar asa, pt sex, in lipsa de altceva...si acum, ca a aparut ceva "mai interesant" ti-a dat papucii. si asta cu, "nu te merit draga, esti prea buna pt mine" e de vrajeala, ca sa scape mai usor de tine. prin urmare, lasa-l, si vezi de viata ta, ca oricum nu era pt tine barbatul ala.
e adevarat ce a zis Micael , asa e barbatul ... azi te face sa crezi ca esti singura femeie din lume pt el ,si maine e cu alta'n pat .... prefacutul naibii! In lumea barbatilor nu exista iubire , exista doar sex , iar dupa mariaj responsabilitate.... am fost partasa la atatea discutii si am vazut atatia barbati care isi insala iubitele sau nevestele ... incat am ajuns sa nu mai am incredere in ei ... ar fi bine sa ne putem ghida in viata doar dupa ratiune , insa de cele mai multe ori inima ne face sa o ascultam... eu as zice doar atat : hai sa nu mai fim proastele care plang cand altii si'o trag cu ce le iasa in cale si care stam deprimate cand pe altii ii doare in p... si se distreaza...
dyanna19890
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:50
De la: visele_nu_mor, la data 2010-12-03 20:25:20
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:21:45
De la: zbor_frant, la data 2010-12-03 20:17:31
De la: extravagant, la data 2010-12-03 20:13:47da te inteleg.mai ales cand esti la distanta.daca erati aproape puteati vb fata in fata sau il puteai recastiga daca chiar vroiai.asa are castig de cauza fata aia ca e langa el.ce sa zic.ai luat teapa iti va trebui f mult timp sa treci peste din cate vad eu.sau poate se va ivi cineva care sa intre rapid in inima ta si sa iti umple golul ce s-a creat acum.insa daca il vei tine in minte prea mult si vei da neincredere in fiecare baiat care il vei intalni de acum..slabe sanse.a spus cineva ca viata merge inainte.viata merge dar ajustandu-te intr-un fel altfel ajungi ca dupa 3 -4 ani tot la el sa te gandesti.el e deja casatorit cu copii si tu ai ramas de fraiera.si apoi disperi sa ai si tu pe cineva si alegi...rau.incearca sa te calmezi sa iti pui ordine in gandurisi vei fi fericita poate odata si o data.insa daca nu te calmezi acel poate nu mai exista ci doar certitudinea ca vei lua doar tepe.vb din experienta asa patesc eu:D


e o situatie f grea.increderea se castiga greu,dar se poate pierde f usor.din momentul in care se pierde viata se schimba total.si nu in bine.


pai de ce o lasam sa se schimbe?ti-a dat puterea D-zeu sa faci cam ce vrei cu viata ta .normal sa te rogi sa ti se implineasca dar ai de ales.daca tu cunosti ce culegi de pe urma de ce mai faci aceleasi chestiii?de ce?bn in numele iubirii inteleg.dar cand nu are nici o treaba?



uneori e greu sa realizezi ca nu e iubire si ca iubirea nu are nici o treaba.



nu trebuie sa realizezi si sa stii nimic.pur si simplu o simti.de asta tu si altii si poate si eu ne incurcam in gravitati de genu.in momentul cand simtim ne punem intrebari ceea ce ne fac mai putin sceptici , iar in momentul cand nu simti te minti ca iubesti doar pt a nu fi singur ,pt a nu face rau, pt a face rau asteptandu-l la colt facandu-l sa se indragosteasca de tine, pt a avea cu cine iesi etc
extravagant
Postat pe 4 Decembrie 2010 17:39
...pe mine a inceput sa nu ma mai mire nimic...dar am gasit raspunsul la toate...ne-am pierdut credinta...ne-am pierdut povestile...ne-am pierdut in calvarul acestei lumi...si o sa-mi permit un copy/paste:Se spune ca Inorogul se va intoarce. Aceasta poate fi doar o metafora a ceea ce oamenii cauta azstazi : adevarul, puritatea si iubirea care s-au pierdut in umbra tehnologiei. Pentru a gasi Inorogul asa cum l-au gasit stramosii nostri trebuie sa ne intoarcem la ceea ce am invatat, sa renuntam la orgoliul nostru de a stapani natura. Doar atunci il vom gasi, la fel ca si pe celelalte fapturi extraordinare din noi ce abia asteapta sa poate umbla iarasi fara frica prin lume...
kudika195501
Postat pe 5 Decembrie 2010 10:55
Nu cred ca mai sunt multe de spus....atat l-a dus capul si tentatia a fost mare.E greu dar trebuie sa treci peste,nu e totul roz in viata si stai linistita ca o sa se aseze lucrurile si pentru el.Stiu cat e de greu e sa-ti pierzi increderea in oameni sau in barbati in general pentru un singur idiot care a dat cu piciorul la tot ce a fost frumos.Nu e corect dar nah,fii puternica si fa un lucru bun pentru tine.....sterge tot ce tine de el...indiferenta totala..Si daca te suna ciao adios...Se poate sa se intoarca la tine cu coada intre picioare daca nu ii mai convine la aia sau daca il lasa...
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Decembrie 2010 14:08
va multumesc pentru gandurile de incurajare! a trecut ceva timp si sunt OK. vreau o perioada in care sa fiu doar eu cu mine :) zambesc, traiesc, viata isi continua cursul. simt ca mi s-a luat o piatra de pe inima si ma simt mult mai libera. nu stiu de ce. poate nici eu nu mai simteam la fel ca la inceput. nu stiu....important este ca pot rade, ma pot bucura de viata si de ceea ce am si am realizat pana acum :) a fost doar un capitol frumos care s-a incheiat....asta nu inseamna ca s-a terminat cartea....scriu in pagini zi de zi mai doare uneori dar momentul trece repede va multumesc!
aranjamente_florale
Postat pe 5 Decembrie 2010 19:00
Iubita mea, al meu a cunoscut pe alta atat de bine, incat i-am surprins cand se cunosteau indeaproape, sa zicem ca erau la 2 milimetrii distanta :) Si de-aia n-a mai curs apa pe Dunare! :) Totul a trecut, a fost o experienta din care am avut ce invata.
Ionyssa
Postat pe 5 Decembrie 2010 19:31
''Poate el nu a apreciat tot ce ai facut'' sau ai facut prea multe si .....Viata merge inainte.Tu trebuie doar sa te aduni sa sa iti aduci aminte ca baieti mai exista si k din relatia asta ai invatat multe.Greu este inceputul pentru ca 4 ani nu sunt 2 zile, dar data viitoare sa nu mai faci tu asa de multe si lasa-l pe el sa faca si mai multe.Ocupati timpul:dute la munca sau gaseste-ti,citeste,impacate cu parintii iesi cu prietenii si rupe legatura cu familia lui.Poate ca relatia nu era asa ''perfecta'' cum credeai si poate doar ti s-a parut.Viata este grea,dar noua ne place sa ne-o facem si mai grea.
kudika039688
Postat pe 5 Decembrie 2010 19:36
De la: Ionyssa, la data 2010-12-05 19:31:29Iubita mea, al meu a cunoscut pe alta atat de bine, incat i-am surprins cand se cunosteau indeaproape, sa zicem ca erau la 2 milimetrii distanta :) Si de-aia n-a mai curs apa pe Dunare! :) Totul a trecut, a fost o experienta din care am avut ce invata.
aa si ce ai zis
thadoogback
Postat pe 5 Decembrie 2010 19:38
Prima data, m-am uitat prin camera dupa un obiect contondent :) cu care sa-i iau gatul nenorocitei. Dupa ce am cugetat un pic, mi-am dat seama ca ea n-are nicio vina si m-am orientat spre jugulara nenorocitului cu privirea mea de varcolac insetat de sange :) Dupa care, mi-am zis: "la naiba, fata, tu esti o doamna" :). Cand, dupa cateva minute bune, mi-a revenit vocea, am intrebat mai mult decat ironic: ati terminat sau ma intorc mai tarziu? :) Eram cu barbatul ala de vreo 5 ani, il iubeam ca pe ochii din cap. Am iesit afara din camera si am plecat pe strada, plangand in hohote. Si mi-a trecut, acum zambesc de fiecare data cand imi amintesc faza, care a fost super-tare. Mai ceva ca in filme :) Filmele cu prosti, desigur :)
Ionyssa
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:00
De la: Ionyssa, la data 2010-12-05 20:00:20Prima data, m-am uitat prin camera dupa un obiect contondent :) cu care sa-i iau gatul nenorocitei. Dupa ce am cugetat un pic, mi-am dat seama ca ea n-are nicio vina si m-am orientat spre jugulara nenorocitului cu privirea mea de varcolac insetat de sange :) Dupa care, mi-am zis: "la naiba, fata, tu esti o doamna" :). Cand, dupa cateva minute bune, mi-a revenit vocea, am intrebat mai mult decat ironic: ati terminat sau ma intorc mai tarziu? :) Eram cu barbatul ala de vreo 5 ani, il iubeam ca pe ochii din cap. Am iesit afara din camera si am plecat pe strada, plangand in hohote. Si mi-a trecut, acum zambesc de fiecare data cand imi amintesc faza, care a fost super-tare. Mai ceva ca in filme :) Filmele cu prosti, desigur :)


bine ca nu tii vreun cutit in gentuta, ca ramanea fara jucarie!!
geo_resuscitat
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:46
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-05 20:46:34
De la: Ionyssa, la data 2010-12-05 20:00:20Prima data, m-am uitat prin camera dupa un obiect contondent :) cu care sa-i iau gatul nenorocitei. Dupa ce am cugetat un pic, mi-am dat seama ca ea n-are nicio vina si m-am orientat spre jugulara nenorocitului cu privirea mea de varcolac insetat de sange :) Dupa care, mi-am zis: "la naiba, fata, tu esti o doamna" :). Cand, dupa cateva minute bune, mi-a revenit vocea, am intrebat mai mult decat ironic: ati terminat sau ma intorc mai tarziu? :) Eram cu barbatul ala de vreo 5 ani, il iubeam ca pe ochii din cap. Am iesit afara din camera si am plecat pe strada, plangand in hohote. Si mi-a trecut, acum zambesc de fiecare data cand imi amintesc faza, care a fost super-tare. Mai ceva ca in filme :) Filmele cu prosti, desigur :)


bine ca nu tii vreun cutit in gentuta, ca ramanea fara jucarie!!
una sia gasit sotul cu amanta in pat ...............a scos deodorantul din geanta si bricheta si a parfumato putin pe fata si pe gat dar eu nu acuz femeia.vina e a lui.ii trebuie facuta felii si data la gaini
clar_de_luna
Postat pe 6 Decembrie 2010 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am trait cu un om insurat! Si de atunci totul s-a intors impotriva mea ca un bumerang! 41 De la: Cazne 5 Mai 2012 13:49
oare este mai important sa iubesti si sa nu fii iubit sau sa nu iubesti si sa fii iubit? 18 De la: alyn27 10 Iulie 2010 09:07
Asculta-mi povestea 25 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:03
Mi-e greu, mi-e tare greu..... 50 De la: lizzy74 25 Mai 2009 10:39
APROAPE 10 ANI DIN VIATA PIERDUTI FARA S STIU CE MA ASTEAPTA!!! 40 De la: kudika_5901 9 Iunie 2012 21:54