Setari Cookie-uri

cum sa scap de amintirea lui?.....

ciudat...am mai fost casatorita odata dar parca a fost un vis.....nu mai conteaza decat a doua casatorie...oare pentru ca l-am iubit mai mult decat orice?oare pentru ca avem impreuna o fetita minunata care seamana extraordinar de mult cu el?nu stiu si nici nu cred ca mai conteaza.....ne-am intalnit intr-un moment in care viata mea era un haos.....plina de intrebari fara raspuns pe care incercam sa le uit drogandu-ma.....m-a scos din mocirla aia si mi-a aratat ca mai pot iubi si ce este mai important mi-a aratat ca mai pot fi fericita....ca pot trai.M-a ridicat si m-a facut fericita...mi-a daruit cel mai pretios dar,pe fetita noastra si...apoi a plecat...m-a aruncat inapoi in mocirla numai ca acum nu mai eram singura,aveam si un copil de crescut......nu vreau sa va descriu disperarea pe care o simt de cate ori ma uit la copilul meu....cand ma intreb daca voi fi in stare sa o cresc cum trebuie si mai ales daca voi fi in stare sa-i ofer viata pe care o ducea inaintea despartirii de tatal ei.Cum poti sa-i explici unui copil de 5 ani de ce tati e cu alta femeie si nu e acasa cu noi....de multe ori l-a intrebat cand vine acasa.....raspunsul il vede doar in lacrimile mele...si cand ma vede plangand ma ia in brate si-mi spune ca o am pe ea....si o am dar mi-e atat de greu....nu pot uita de unde am plecat si prin cate am trecut impreuna ca apoi sa renunte la tot si sa plece cu alta...aveam o casa si eram fericiti...sau cel putin asa credeam....nu mai stiu...a trecut mai bine de un an dar eu nu pot sa uit....mi-e dor de el in fiecare zi,in fiecare ora......adorm cu gandul la el si ma trezesc la fel.....as vrea ca si el sa nu mai prelungeasca agonia cu bunatatea lui...m-a ajutat sa fac scoala de soferi,acum mi-a gasit un job bun...de ce nu ne lasa in pace sau de ce nu se intoarce acasa...nu face decat sa ma faca si mai rau sa sufar.....
maryutza75
Postat pe 10 August 2008 00:49
Sincer...dar sincer...nu stiu nimic de cum e sa fii casatorit....sa ai ceva , o fetitza nu e doar ceva....sa ai o fetitza cu cineva...sa fiti fericiti ....si apoi sa se termine totul ...stiu doar cum e finalul...e trait...nu in aceleasi circumstante.....sa iti zic ceva ...asa din experientza mea oarecum ... daca fetita e cu tine, ea e motivul pentru care merita sa lupti,ea te face mai puternica, gandestete la asta, e doar un copil si chiar daca sunt eu barbat, am crescut mai mult cu mama , stii cum e mama ramane mama si cu asta am zis tot , ai grija de fetita ta... pentru mine daca as fi in o asemenea situatie ...ea ar fi singura pentru care as lupta ... pentru care m-as trezi in fiecare dimineatza de la ora 4 sa stiu ca vreau sa fac ceva pentru fata mea ...e copilul tau si o responsabilitate ... sa ai o zi cat mai placuta si sa auzim de bine
ionut_mirel
Postat pe 30 August 2008 03:05
De la: ionut_mirel, la data 2008-08-30 03:05:43Sincer...dar sincer...nu stiu nimic de cum e sa fii casatorit....sa ai ceva , o fetitza nu e doar ceva....sa ai o fetitza cu cineva...sa fiti fericiti ....si apoi sa se termine totul ...stiu doar cum e finalul...e trait...nu in aceleasi circumstante.....sa iti zic ceva ...asa din experientza mea oarecum ... daca fetita e cu tine, ea e motivul pentru care merita sa lupti,ea te face mai puternica, gandestete la asta, e doar un copil si chiar daca sunt eu barbat, am crescut mai mult cu mama , stii cum e mama ramane mama si cu asta am zis tot , ai grija de fetita ta... pentru mine daca as fi in o asemenea situatie ...ea ar fi singura pentru care as lupta ... pentru care m-as trezi in fiecare dimineatza de la ora 4 sa stiu ca vreau sa fac ceva pentru fata mea ...e copilul tau si o responsabilitate ... sa ai o zi cat mai placuta si sa auzim de bine



ionut are dreptate. a spus vbe grele.
fetita ta este motivul tau sa lupti,a fi buna,echilibrata,cumpatat.

orice faci ea va fi incurajarea ta.cauta in achii ei si vei gasi toate raspunsurile.

nu fi suparata daca fostul te ajuta in continuare. nu conteaza de ce nu mai e cu voi,dar faptul ca are bunul simt sa participe,cat de putin la viata ta si a copilului,este mare lucru.

io nu am avut tata langa mine de la varsta de 2 ani deoarece mama'l gonea .....(poveste lunga)timpul le vindeca pe toate.cauta sa vezi partea pozitiva a lucrurilor si bucurate de tot ce e bun acum in viata ta.cauta decat sa pastrezi ordinea si stai departe de harababura si de droguri.

nu sunt casatorit,nu am copiii dar tatal meu a fot casatorit de vreo 4 ori,are 5 copii cu 4 femei diferite.

stiu bine ce inseamna sa nu ai tata,stiu ce inseamna fiecare moment in care sti de el,in care te baga in seama,nu fi suparata pe el daca face parte din viata copilului in contiuare.

capul sus si vezi mereu partea pozitiva.

Postat pe 20 Septembrie 2008 06:36
...cum as putea sa fiu suparata ca il intereseaza de copilul lui?din contra sunt foarte incantata insa ceea ce ma deranjeaza este ca intodeauna gaseste motive de critica la adresa mea...una recenta?a fost intr-o zi sa ia fata de la gradinita si mi-a reprosat ca era cel mai urat inbracata din clasa,asa i s-a parut lui...acum va da-ti seama ca mi-a sarit mustarul ,ca sa zic asa,in primul rand i-am spus ca la gradinita nu se face parada modei ci copilul trb inbracat cat mai lejer,sa se simta bine si in largul lui si apoi pt ca el vede doar lucrurile de suprafata...l-am intrebat daca stie ce mananca copilul lui in fiecare zi,daca stie ce progrese a facut la scris si citit ,pt ca e in clasa pregatitoare,daca a vazut ca a luat fb la lucrarea de la matematica....nu stia nimik din lucrurile astea asa ca ma intreb daca el este cu adevarat interesat sau o face din obligatie....intr-un asemenea moment asta ma intreb....
maryutza75
Postat pe 21 Septembrie 2008 06:11
Ca sa scapi de amintirea lui trebuie sa te eliberezi de el sa numai suferi ... se pare ca pe el il interesa doar cu ce era imbracata fetita de parca totul se rezuma la haine...dar i-a cumparat el ceva de imbracat...cat timp petrece el cu fetita ca sa te critice...stie ce ii lipseste ei?nici macar nu stie nimic de fetita lui cum invata ...ar trebui sa fie mandru de ea si de tine ca o cresti singura fara ajutorul lui...

Postat pe 26 Septembrie 2008 09:06
O sa imi spun si eu parerea,in viata toate se intampla cu un motiv,nimic nu se intampla asa aiurea,trebuie sa te gandesti la copilu tau,la tine,orice se intampla viata merge inainte nu trebuie sa te mai gandesti la ce a fost cu ceva timp in urma,el a plecat,a gasit pe cineva care poate ii ofera ceva ce tu nu ai stiut,poate va venii o zi in care va regreta si va cere iertare,poate ca nu va venii acea zi,tu treb sa fi o femeie puternica sa-i demonstrezi lui ,sa iti demontrezi tie ca poti,ca poti sa te descurci singura,nu te face singura sclava iubirii,tu treb sa fi stapana pe viata ta,pe inima ta.....multa bafta si nu uita viata merge inainte....nu treb sa privim in urma :)

Postat pe 26 Septembrie 2008 15:16
...da...asa-mi zic mereu..."nu mai vreau sa stiu ce a fost ,important e ce o sa fie"..insa nu e asa de usor...as vrea sa fie dar nu este mai ales cand esti singur si ceilalti iti spun...de fapt sunt buni numai la "sfaturi" si cand spun ceilalti ma refer la cei apropiati ca parinti ,surori si prieteni...cateodata simt nevoia de o vb buna,de o incurajare si mai ales sa aud si eu macar odata in ultimul timp.."bravo..ai facut un lucru bun"...va multumesc pt raspunsuri.
maryutza75
Postat pe 27 Septembrie 2008 09:22
ai incredere in tine,si crede k o sa fie bine.cand te simti descurajata si singura uita-te la copilul tau si o sa iti dai seama cat de norocoasa esti...barbati sunt multi,unul trebuie sa fie si pentru tine.si chiar daca e greu pentru tine sa cresti un copil singura nu uita k pe lanaga mama esti si femeie dar sa uiti sa fi mama inaite de toate ...fruntea sus k ai pt.ce lupta.
evelyn50
Postat pe 27 Septembrie 2008 10:23
Stiu cat de tare doare sa iti auzi copiii intreband cand vine tata acasa, sau sa te aduni dupa o relatie cu cineva care ti-a oferit cel mai puternic sprijin , cand viata ta o lua pe aratura...Important e sa faci tot ce iti trece prin minte PENTRU TINE SI FETITA TA , nu pentru a demonstra lui sau altora ca esti capabila sa te descurci singura. Sunt convinsa ca poti sa mergi mai departe pentru voi doua ! FA-O ! E mai importanta viata ta decat a lui, esti mai fericita sa-ti stii fetita sanatoasa si vesela in bratele tale, asta e tot ce conteaza ! Ofera-i sufletul si timpul tau fetitei si ea iti va da toata fericirea ei de copil dulce.Tatal este doar trecator pentru voi, vine si pleaca... Si mai e ceva : traind cu gandul la cel care a fost nu-l vei vedea pe cel care va fi , adica va completa familia voastra .Poate chiar azi ati trecut unul pe langa altul... Viata merge inainte, trecutul a trecut, lasa-l in urma !Fiti fericite si bucurati-va impreuna, asta va doresc !
maria_zada
Postat pe 5 Octombrie 2008 23:20
despartirea este mult prea grea, si mult prea dureroasa-te roade,iti arde sufletul.Nu poti scapa de amintiri,poti doar sa le ignori din cand in cand.
valy27
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:22
De la: valy27, la data 2008-10-08 15:22:04despartirea este mult prea grea, si mult prea dureroasa-te roade,iti arde sufletul.Nu poti scapa de amintiri,poti doar sa le ignori din cand in cand.



Din pacate ai dreptate...:(



CIne isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:06
inteleg prin ce treci am trecut si eu prin acelasi lucru ,stiu ca e greu dar nu te mai gandi la el acum ocupate de fetita ta ea este cea mai importanta nu un barbat .asi fi de parere sa nu te intalnesti cu el sau dak te intalnesti nu-ti mai face sperante ca deasta nul poti uita dati si u seama ca ti-a facut destul rau abandonandute cu un copil care era si al lui .iar dak o sa se mai iveasca o seansa de impakre asi fi de parere sa nu io mai dai .ca dak a plecat odat cu alta o sa plece si a doua oara .iti faci rau singura dak o sa te impaci cu el ,gandestete sunt atatia barbati pe globul asta multi dintre ei chiar merita sa fie iubiti ,dar u nu meriti sa plangi pe cineva care iti face rau .ai grije de u si de fetita viata merge inainte ,apropo o sa apara soarele si pe strada ta pup
anidora
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:59
....credeam ca odata cu trecerea timpului o sa se estompeze durerea dar ,din contra,ea se amplifica....am incercat sa-mi refac viata dar....cred ca s-a saturat sa ma auda cum plang dupa fostul....cred si eu....eu nu m-as fi suportat nici macar o zi insa el tot mai spera ca ma poate face sa uit de fost:)....e destul de greu tinand cont ca eu inca ma mai trezesc dimineata si mi se pare ca totul a fost doar un vis urat si il caut din priviri prin casa.Problema e ca m-am obisnuit si cu actualul prieten si cred ca nu mi-ar pica bine plecarea lui......as vrea sa pot sa ne dau o sansa....ma gandesc la asta mai ales ca se pare ca si fetitei ii place de el,se inteleg bine....dar ma tot intreb...cum sa scap de amintirea lui.....adorm cu el in gand,ma trezesc cu el in gand...ma uitla cea mica si parca il vad pe el....cum?cum sa scap de amintirea lui si sa dau o sansa la relatia pe care am inceputo?
maryutza75
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:07
Einstein a spus : "Nimic pe lumea asta nu se intampla din intamplare.Dumnezeu nu joaca zaruri cu lumea" Gandeste ca toate s-au petrecut dupa un plan. In urma cu cativa ani eram cel mai nefericit om de pe pamant.prietena ma inselase in cel mai grosolan mod dupa ce facusem multe pentru ea, toate imi mergeau foarte prost din toate punctele de vedere.Acum am o sotie iubitoare, pe care la randul meu o iubesc (normal, nu?) si un job al naibii de bun.In urma cu cativa ani nici macar nu visam la astea. Barbatii pot face copii fara sa aiba sentimente. Instinctul animalic ii urmeaza chiar daca tu pui sentimente. Fruntea sus... esti prea buna pentru el. Recalculeaza-ti prioritatile in viata.

Postat pe 15 Decembrie 2008 05:03
De la: evelyn50, la data 2008-09-27 10:23:25ai incredere in tine,si crede k o sa fie bine.cand te simti descurajata si singura uita-te la copilul tau si o sa iti dai seama cat de norocoasa esti...barbati sunt multi,unul trebuie sa fie si pentru tine.si chiar daca e greu pentru tine sa cresti un copil singura nu uita k pe lanaga mama esti si femeie dar sa uiti sa fi mama inaite de toate ...fruntea sus k ai pt.ce lupta.
amarutza
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:47
DRAGA MEA, TE AJUTA DIN MILA SI PENTRU FETITA LUI
NU TE PACALI SINGURA, CA DACA TE IUBEA NU VA LASA
NU MAI TRAI DIN TRECUT SI DIN VISE, CA VIATA E MULT MAI DURA ...TREZESTE-TE LA REALITATE

GASESTE-TI PE CINEVA, E SINGURA SOLUTIE SA UITI UN EX ......PE CINEVA CU CARE SA IMPARTI TOTUL, IAR EL SA FIE DOAR TATAL FETITEI....
DIN PACATE NU AI ALTE OPTIUNI....SI NU ESTI SINGURA DIN LUME DIVORTATA SI CU UN COPIL DINAINTE...TREBUIE SA LUPTI SA REDEVII FERICITA, .....GASESTE PUTEREA IN TINE.... DOAR IN TINE

TE PUP SI SUCCES....
anka77
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il uit???? 53 De la: madda1915 18 Aprilie 2013 11:33
Dragoste,prietenie,casnicie. 2 De la: mimi_ca29 7 Mai 2011 11:48
Nu stiu daca ma mai iubeste 181 De la: nicoleta4488 2 Iunie 2013 18:03
Vreau sa se intoarca inapoi la mn! 5 De la: mona00970 22 Iunie 2010 17:47
va salut dragi prieteni 7 De la: Marius_Hertan_1 15 Aprilie 2012 15:32