Setari Cookie-uri

ADIO, DAR RAMAI...

De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:55:43atata timp cat nu vb cu mine se simte excelent si de la un timp am inceput sa nu mai vb nici eu cu el si ne suportam de minune!


Trist........foarte trist....si fara suparare asta nu e viata...Nu-mi doresc sa o patzesc vreodata..Nu stiu ce a mai ramas intre voi dar tacerea asta nu face bine
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Decembrie 2010 13:52
nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa
kudika002180
Postat pe 5 Decembrie 2010 16:34
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-12-05 13:52:29
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:55:43atata timp cat nu vb cu mine se simte excelent si de la un timp am inceput sa nu mai vb nici eu cu el si ne suportam de minune!


Trist........foarte trist....si fara suparare asta nu e viata...Nu-mi doresc sa o patzesc vreodata..Nu stiu ce a mai ramas intre voi dar tacerea asta nu face bine



nici nu iti doresc sa o patzesti vreodata....intre noi ce-a mai ramas?????
rodica83
Postat pe 6 Decembrie 2010 08:42
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa




imi pare rau de situatie!
rodica83
Postat pe 6 Decembrie 2010 08:43
De la: rodica83, la data 2010-12-06 08:42:02
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-12-05 13:52:29
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:55:43atata timp cat nu vb cu mine se simte excelent si de la un timp am inceput sa nu mai vb nici eu cu el si ne suportam de minune!


Trist........foarte trist....si fara suparare asta nu e viata...Nu-mi doresc sa o patzesc vreodata..Nu stiu ce a mai ramas intre voi dar tacerea asta nu face bine



nici nu iti doresc sa o patzesti vreodata....intre noi ce-a mai ramas?????
nu stiu sa iti raspund
rodica83
Postat pe 6 Decembrie 2010 08:59
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?
Barbie30_
Postat pe 7 Decembrie 2010 07:02
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un

anastasia_m
Postat pe 7 Decembrie 2010 07:13
De la: anastasia_m, la data 2010-12-07 07:13:33
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un



Neata Anusca!
Am fost prinsa cu treaba si acum am cazut din pat
Barbie30_
Postat pe 7 Decembrie 2010 07:19
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:19:36
De la: anastasia_m, la data 2010-12-07 07:13:33
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un



Neata Anusca!
Am fost prinsa cu treaba si acum am cazut din pat


anastasia_m
Postat pe 7 Decembrie 2010 07:25
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:19:36
De la: anastasia_m, la data 2010-12-07 07:13:33
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un



Neata Anusca!
Am fost prinsa cu treaba si acum am cazut din pat


sper ca nu in cap!
buongiorno!ce se mai intampla pe aici? rost de ceva?
pickard
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:17
De la: pickard, la data 2010-12-07 08:17:58
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:19:36
De la: anastasia_m, la data 2010-12-07 07:13:33
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un



Neata Anusca!
Am fost prinsa cu treaba si acum am cazut din pat


sper ca nu in cap!
buongiorno!ce se mai intampla pe aici? rost de ceva?


Ti se pare ca am cazut in cap? Nu stiu ce se intampla pe aici,am intrat si eu putin da nu mi s-a parut nimic interesant.
Barbie30_
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:21
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 08:21:21
De la: pickard, la data 2010-12-07 08:17:58
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:19:36
De la: anastasia_m, la data 2010-12-07 07:13:33
De la: Barbie30_, la data 2010-12-07 07:02:25
De la: kudika002180, la data 2010-12-05 16:34:44nu ne-am despartit pt rodica83 ci doar vreau sa inteleaga ca o inteleg perfect pt ca si eu traiesc ceva in genul ei .El insurat io maritata vrem sa fim impreuna dar nici unul din noi nu vrea sa renunte la ce avem acasa


Vreti sa fiti impreuna da niciunu nu vrea sa renunte la ce are acasa In cazul tau "sa fim impreuna" se limiteaza strict la babardeala.Daca iti place sa lupti pe doua fronturi e problema ta....Ai grija ca e foarte posibil sa pierzi ambele "lupte" da cred ca asta nu te intereseaza prea mult,nu?



Barbiutoooo.........de trei zile ma chinuiesc sa iti fur un



Neata Anusca!
Am fost prinsa cu treaba si acum am cazut din pat


sper ca nu in cap!
buongiorno!ce se mai intampla pe aici? rost de ceva?


Ti se pare ca am cazut in cap? Nu stiu ce se intampla pe aici,am intrat si eu putin da nu mi s-a parut nimic interesant.


am vrut sa ma bag si eu in seama si sa fiu ontopic
parca asa e titlul topicului: am cazut in cap si nu-mi revin!
pickard
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:40
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:41:32da asa s-ar rezuma povestea mea, dar nu e chiar atat de simplu..... acum 7 ani, l-am cunoscut, cred si vreau sa cred in continuare pe singurul barbat care si pe care l-am iubit cu adevarat! dupa o relatie frumoasa si intensa ne-am despartit(o cauza reala, nici eu nu stiu, consider ca nu eram prea siguri de relatia dintre noi)... dupa ce timp de doi ani nu ne-am vorbit, nu ne-am intalnit, viata ne-a adus din nou impreuna..... ironia vietii, el se casatorise...., dar nu asta era pbl, ca ne-am "iubit" vreo 3 luni , si ne-am despartit din nou ptr ca el mi-a spus ca vrea sa divorteze, lucru care nu mi-a placut.... una era aventura dintre noi, alta era sa divorteze ptr o aventura(parerea mea).....ne-am indepartat din nou, dar tot ne mai intalneam ca nu putea sa stam departe unul de celalalt si am continuat asa vreo 3 ani.... in schimb eu acum 2 ani, am cunoscut un baiat, cu care m-am casatorit, si am facut si un bebe, si alaturi de care nu ma simt fericita! pe cat de spontan, glumet, iubitor si dragastos era fostul, pe atat de serios, ursuz, rece si indiferent este sotul meu! ...stiu la ce va ganditi si am sa va raspund: stiam de la inceput ca sotul meu este asa, dar am considerat ca iubindu-l, sustinandu-l si apreciindu-l pt ceea ce este el sotul si tata fetitei mele se va schimba, dar nu a fost asa.... ce ma doare cel mai mult? ca am ajuns la fel ca el o pers ursuza si care nu mai are bucuria pe fata pe care o aveam si ca atunci cand stau cu el ma gandesc la fostul meu si stiu ca si el se gandeste la mine, dar atat!

Draga Rodica,
Da, trista povestea ta si greu de dus. Te-ai aruncat putin prea repede intr-o relatie definitiva fara sa cantaresti bine inainte. S-a nascut fiica ta si a sotului tau din doi parinti care, in mod sigur nu se iubesc. Nu era o solutie nici sa continui relatia cu fostul tau prieten, casatorit si el. Asa ceva pur si simplu nu se face. Parerea mea este ca, cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa, serioasa si calma cu sotul tau despre relatia voastra. Sa va spuneti amandoi, cinstit, cu cartile pe fata, ce v-ati dorit de la aceasta relatie si ce ati obtinut. Dar, sa nu va baricadati in spatele copilului ca in spatele unei usi fara iesire. Vorbiti despre sentimentele voastre de dinainte de casatorie, despre ce v-a determinat sa fiti impreuna si abia apoi de interesele copilului. Asta pentru ca daca nu veti fi cinstiti cu marturisirea despre ceea ce v-a legat inainte de a aparea copilul, nu veti gasi niciodata cea mai buna cale de a-i apara interesele si fetita voastra se va transforma din cea mai importanta fiinta din viata voastra, intr-un simplu pretext de a ramane impreuna. Aveti nevoie de multa maturitate si sinceritate reciproca pentru a depasi intr-adevar o grea cumpana. Sper ca Spiritul Craciunului sa va lumineze viata si sa o faca fericita pentru voi si pentru copilasul vostru. Dumnezeu sa va ajute sa gasiti calea cea mai buna. Sa auzim de bine!
gigi_oprea
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:30
De la: rodica83, la data 2010-12-02 10:28:47parintii lui nu ma iubesc nici pe mn nici pe copil! da sunt multe alte dispute intre noi ca membrii unei familii.... sotul meu a mai fost casatorit cu altcineva si a divortat dupa 4 ani! oare de ce? tot din cauza mea nu aputut pastra relatia ca ma gandeam eu la fostu?????


Si de ce-ti pui intrebarea asta acum?:)
.........probabil ca pt. el trebuie sa aleaga familia lui ca sa-i vezi fata descretita.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:45
De la: stem_29, la data 2010-12-07 21:45:31
De la: rodica83, la data 2010-12-02 10:28:47parintii lui nu ma iubesc nici pe mn nici pe copil! da sunt multe alte dispute intre noi ca membrii unei familii.... sotul meu a mai fost casatorit cu altcineva si a divortat dupa 4 ani! oare de ce? tot din cauza mea nu aputut pastra relatia ca ma gandeam eu la fostu?????


Si de ce-ti pui intrebarea asta acum?:)
.........probabil ca pt. el trebuie sa aleaga familia lui ca sa-i vezi fata descretita.


poate ai dreptate! oricum mi se va alege acum de craciun!
rodica83
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:52
De la: gigi_oprea, la data 2010-12-07 21:30:49
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:41:32da asa s-ar rezuma povestea mea, dar nu e chiar atat de simplu..... acum 7 ani, l-am cunoscut, cred si vreau sa cred in continuare pe singurul barbat care si pe care l-am iubit cu adevarat! dupa o relatie frumoasa si intensa ne-am despartit(o cauza reala, nici eu nu stiu, consider ca nu eram prea siguri de relatia dintre noi)... dupa ce timp de doi ani nu ne-am vorbit, nu ne-am intalnit, viata ne-a adus din nou impreuna..... ironia vietii, el se casatorise...., dar nu asta era pbl, ca ne-am "iubit" vreo 3 luni , si ne-am despartit din nou ptr ca el mi-a spus ca vrea sa divorteze, lucru care nu mi-a placut.... una era aventura dintre noi, alta era sa divorteze ptr o aventura(parerea mea).....ne-am indepartat din nou, dar tot ne mai intalneam ca nu putea sa stam departe unul de celalalt si am continuat asa vreo 3 ani.... in schimb eu acum 2 ani, am cunoscut un baiat, cu care m-am casatorit, si am facut si un bebe, si alaturi de care nu ma simt fericita! pe cat de spontan, glumet, iubitor si dragastos era fostul, pe atat de serios, ursuz, rece si indiferent este sotul meu! ...stiu la ce va ganditi si am sa va raspund: stiam de la inceput ca sotul meu este asa, dar am considerat ca iubindu-l, sustinandu-l si apreciindu-l pt ceea ce este el sotul si tata fetitei mele se va schimba, dar nu a fost asa.... ce ma doare cel mai mult? ca am ajuns la fel ca el o pers ursuza si care nu mai are bucuria pe fata pe care o aveam si ca atunci cand stau cu el ma gandesc la fostul meu si stiu ca si el se gandeste la mine, dar atat!

Draga Rodica,
Da, trista povestea ta si greu de dus. Te-ai aruncat putin prea repede intr-o relatie definitiva fara sa cantaresti bine inainte. S-a nascut fiica ta si a sotului tau din doi parinti care, in mod sigur nu se iubesc. Nu era o solutie nici sa continui relatia cu fostul tau prieten, casatorit si el. Asa ceva pur si simplu nu se face. Parerea mea este ca, cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa, serioasa si calma cu sotul tau despre relatia voastra. Sa va spuneti amandoi, cinstit, cu cartile pe fata, ce v-ati dorit de la aceasta relatie si ce ati obtinut. Dar, sa nu va baricadati in spatele copilului ca in spatele unei usi fara iesire. Vorbiti despre sentimentele voastre de dinainte de casatorie, despre ce v-a determinat sa fiti impreuna si abia apoi de interesele copilului. Asta pentru ca daca nu veti fi cinstiti cu marturisirea despre ceea ce v-a legat inainte de a aparea copilul, nu veti gasi niciodata cea mai buna cale de a-i apara interesele si fetita voastra se va transforma din cea mai importanta fiinta din viata voastra, intr-un simplu pretext de a ramane impreuna. Aveti nevoie de multa maturitate si sinceritate reciproca pentru a depasi intr-adevar o grea cumpana. Sper ca Spiritul Craciunului sa va lumineze viata si sa o faca fericita pentru voi si pentru copilasul vostru. Dumnezeu sa va ajute sa gasiti calea cea mai buna. Sa auzim de bine!





buna Gigi,
multumesc pentru cuvintele tale, poate ca nu am cantarit la inceput tot ! m-am lasat dusa de val si ca valul totul a trecut! poate mai este o sansa, poate nu mai este!Mai sunt aprox 2 sapt pana la Craciun si voi lua o decizie impreuna cu el , daca se mai poate face ceva sau nu!
Multumesc si mai vb!
rodica83
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:56
De la: rodica83, la data 2010-12-08 08:56:16
De la: gigi_oprea, la data 2010-12-07 21:30:49
De la: rodica83, la data 2010-12-02 09:41:32da asa s-ar rezuma povestea mea, dar nu e chiar atat de simplu..... acum 7 ani, l-am cunoscut, cred si vreau sa cred in continuare pe singurul barbat care si pe care l-am iubit cu adevarat! dupa o relatie frumoasa si intensa ne-am despartit(o cauza reala, nici eu nu stiu, consider ca nu eram prea siguri de relatia dintre noi)... dupa ce timp de doi ani nu ne-am vorbit, nu ne-am intalnit, viata ne-a adus din nou impreuna..... ironia vietii, el se casatorise...., dar nu asta era pbl, ca ne-am "iubit" vreo 3 luni , si ne-am despartit din nou ptr ca el mi-a spus ca vrea sa divorteze, lucru care nu mi-a placut.... una era aventura dintre noi, alta era sa divorteze ptr o aventura(parerea mea).....ne-am indepartat din nou, dar tot ne mai intalneam ca nu putea sa stam departe unul de celalalt si am continuat asa vreo 3 ani.... in schimb eu acum 2 ani, am cunoscut un baiat, cu care m-am casatorit, si am facut si un bebe, si alaturi de care nu ma simt fericita! pe cat de spontan, glumet, iubitor si dragastos era fostul, pe atat de serios, ursuz, rece si indiferent este sotul meu! ...stiu la ce va ganditi si am sa va raspund: stiam de la inceput ca sotul meu este asa, dar am considerat ca iubindu-l, sustinandu-l si apreciindu-l pt ceea ce este el sotul si tata fetitei mele se va schimba, dar nu a fost asa.... ce ma doare cel mai mult? ca am ajuns la fel ca el o pers ursuza si care nu mai are bucuria pe fata pe care o aveam si ca atunci cand stau cu el ma gandesc la fostul meu si stiu ca si el se gandeste la mine, dar atat!

Draga Rodica,
Da, trista povestea ta si greu de dus. Te-ai aruncat putin prea repede intr-o relatie definitiva fara sa cantaresti bine inainte. S-a nascut fiica ta si a sotului tau din doi parinti care, in mod sigur nu se iubesc. Nu era o solutie nici sa continui relatia cu fostul tau prieten, casatorit si el. Asa ceva pur si simplu nu se face. Parerea mea este ca, cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa, serioasa si calma cu sotul tau despre relatia voastra. Sa va spuneti amandoi, cinstit, cu cartile pe fata, ce v-ati dorit de la aceasta relatie si ce ati obtinut. Dar, sa nu va baricadati in spatele copilului ca in spatele unei usi fara iesire. Vorbiti despre sentimentele voastre de dinainte de casatorie, despre ce v-a determinat sa fiti impreuna si abia apoi de interesele copilului. Asta pentru ca daca nu veti fi cinstiti cu marturisirea despre ceea ce v-a legat inainte de a aparea copilul, nu veti gasi niciodata cea mai buna cale de a-i apara interesele si fetita voastra se va transforma din cea mai importanta fiinta din viata voastra, intr-un simplu pretext de a ramane impreuna. Aveti nevoie de multa maturitate si sinceritate reciproca pentru a depasi intr-adevar o grea cumpana. Sper ca Spiritul Craciunului sa va lumineze viata si sa o faca fericita pentru voi si pentru copilasul vostru. Dumnezeu sa va ajute sa gasiti calea cea mai buna. Sa auzim de bine!





buna Gigi,
multumesc pentru cuvintele tale, poate ca nu am cantarit la inceput tot ! m-am lasat dusa de val si ca valul totul a trecut! poate mai este o sansa, poate nu mai este!Mai sunt aprox 2 sapt pana la Craciun si voi lua o decizie impreuna cu el , daca se mai poate face ceva sau nu!
Multumesc si mai vb!

Cu mare drag! Sper sa fie bine. Toate gandurile frumoase.
gigi_oprea
Postat pe 9 Decembrie 2010 11:08
trebuia sa-l lasi sa divorteze ca voi v-ati iubit orikum dinainte, dak relatia lor nu a mers asta este, voi va iubeati ...Acuma e bine ca suferiti amandoi? Eu in lokul tau nu as sta cu bratele incrucisate m-as gandi doar la mine si la fericirea mea de ajuns cu suferinta!!
oanabrit
Postat pe 9 Decembrie 2010 23:25
De la: rodica83, la data 2010-12-08 08:52:38
De la: stem_29, la data 2010-12-07 21:45:31
De la: rodica83, la data 2010-12-02 10:28:47parintii lui nu ma iubesc nici pe mn nici pe copil! da sunt multe alte dispute intre noi ca membrii unei familii.... sotul meu a mai fost casatorit cu altcineva si a divortat dupa 4 ani! oare de ce? tot din cauza mea nu aputut pastra relatia ca ma gandeam eu la fostu?????


Si de ce-ti pui intrebarea asta acum?:)
.........probabil ca pt. el trebuie sa aleaga familia lui ca sa-i vezi fata descretita.


poate ai dreptate! oricum mi se va alege acum de craciun!


Unii oameni nu se pot " desparti" de mame, asta fie barbati fie femei......
nu pot trai doar cu " noua" familie si de aici toate relele.
Oricum tu si cu copilul cu el sau fara nu o sa muriti fara " ciurda" din familia lui.......la o adica.
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2010 23:39
De la: stem_29, la data 2010-12-09 23:39:17
De la: rodica83, la data 2010-12-08 08:52:38
De la: stem_29, la data 2010-12-07 21:45:31
De la: rodica83, la data 2010-12-02 10:28:47parintii lui nu ma iubesc nici pe mn nici pe copil! da sunt multe alte dispute intre noi ca membrii unei familii.... sotul meu a mai fost casatorit cu altcineva si a divortat dupa 4 ani! oare de ce? tot din cauza mea nu aputut pastra relatia ca ma gandeam eu la fostu?????


Si de ce-ti pui intrebarea asta acum?:)
.........probabil ca pt. el trebuie sa aleaga familia lui ca sa-i vezi fata descretita.


poate ai dreptate! oricum mi se va alege acum de craciun!


Unii oameni nu se pot " desparti" de mame, asta fie barbati fie femei......
nu pot trai doar cu " noua" familie si de aici toate relele.
Oricum tu si cu copilul cu el sau fara nu o sa muriti fara " ciurda" din familia lui.......la o adica.




da, sunt de acord ca unele pers nu se pot despartii de parintii lor, dar din punctul meu de vedere familia pe care ti-o intemeiezi trebuie sa fie mai presus de orice....cand esti acasa cu sotul/sotia trebuie sa ii oferi intelege, comunicare, dragoste si multe alte "lucruri" ca sa le zic asa. nu cum zice mami sau tati ceva imediat sa te schimbi la 360 de grade....nu stiu ce este cu el dar de 3 zile se comporta mai frumos ca niciodata? sa tina minunea doar 3 zile, ca de azi e alta zi, nu?:D
rodica83
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:50
De la: oanabrit, la data 2010-12-09 23:25:47trebuia sa-l lasi sa divorteze ca voi v-ati iubit orikum dinainte, dak relatia lor nu a mers asta este, voi va iubeati ...Acuma e bine ca suferiti amandoi? Eu in lokul tau nu as sta cu bratele incrucisate m-as gandi doar la mine si la fericirea mea de ajuns cu suferinta!!



din moment ce a hotarat sa isi intemeieze o familie, nu cred ca eram eu in masura sa ii dau aprobare daca sa divorteze sau nu....decizia era a lui...iar daca ne iubeam pe ascuns era cu totul altceva......faptul ca ne-am despartit acum ceva ani, inseamna ca nu erau indeajuns doar sentimentele de iubire, poate era nevoie si de altceva. ce? nu stiu! poate ca nu aveam incredere ca relatia noastra de atunci va merge! poate ca vom regreta toata viata ca nu am luptat unul pentru celalalt...dar asta e! fiecare are viata sa, fiecare cu familia sa, fiecare cu probleme lui....acum consider ca este prea tarziu deoarece si eu mi-am facut o familie si eu imi doresc sa fie bine intre mine si sotul meu....eu inca mai sper ca sotul meu sa se schimbe, vad ca cel putin de 3 zile si-a schimbat atitudinea si sper sa continue asa.
rodica83
Postat pe 13 Decembrie 2010 10:58
da te inteleg,am trecut si eu printr-o frumoasa poveste de dragoste,,,dar a fost demult,sa terminat,acuma sunt casatorita cu un altul,avem un copil,nu e ceea ce era fostul,nici pe departe,dar asta e viata,eu l-am ales,are alt caracter,nu mi-e foarte bine cu el,dar am o familie pe care o respect,am un copil,trebuie sa il crestem impreuna,el e tot ce conteaza acuma,copilul,mai putin viata mea
prin el,copilul,si pt el,copilul,mai traiesc eu ,,,,,,,,,ironia sortii,viata....
kudika295055
Postat pe 18 Decembrie 2010 11:38
De la: kudika295055, la data 2010-12-18 11:38:56da te inteleg,am trecut si eu printr-o frumoasa poveste de dragoste,,,dar a fost demult,sa terminat,acuma sunt casatorita cu un altul,avem un copil,nu e ceea ce era fostul,nici pe departe,dar asta e viata,eu l-am ales,are alt caracter,nu mi-e foarte bine cu el,dar am o familie pe care o respect,am un copil,trebuie sa il crestem impreuna,el e tot ce conteaza acuma,copilul,mai putin viata mea
prin el,copilul,si pt el,copilul,mai traiesc eu ,,,,,,,,,ironia sortii,viata....



da, ironia sortii, dar ptr cat timp mai poti suporta?
sunt de acord ca ceea ce a fost nu mai poate sa revina.... dar daca nu ai parte de ceea ce iti cere sufletul, apar sentimentele de frustare, ca...de... poate... esti om si ai nevoie se dragoste, de alintare , de atentie.....nu?
sincera sa fiu am vb cu fostul si am discutat de ceea ce ar fii putut exista la un moment dat, dar ironia sortii nu a fost sa fie cu toate ca a fost ceva foooooooarte frumos! acum este prea tz ptr noi (lucru de care eram constienta, dar sa visezi la ceva frumos nu te costa nimic, nu? multi dintre cei care au citit nu au inteles, ca nu suspini dupa fostul ca barbat neaparat, ci dupa frumusetea relatiei de care ai avut parte alaturi de o pers atenta detalii, ca sa zic asa!!!!!)....... consider ca o relatie tre sa fie bazata pe intelegere, sinceritate si comunicare, in afara de dragoste care tre sa fie multa...dar ce se intampla daca nu le ai? incetul cu incetul ajungi o epava, deoarece in viata ta nu ai un sens, nu ai ptr ce lupta sau nu ai alaturi de cine lupta......eu am crescut fara tata, dar asta nu a impiedicat-o pe mama mea sa nu imi ofere tot ceea ce aveam nevoie.....si eu consider ca mai bn despartiti decat sa cresca copilul intr-o asa-zisa familie si care de fapt sa nu fie sau sa nu existe respect intre membrii ei! parintii copilului vom fii si daca suntem sau nu suntem impreuna, si nu vom mai fii parinti decat daca unul dintre noi moare ceea ce nu e cazul!
spre surprinderea mea, sotul meu ''s-a schimbat'', dar nu stiu ptr cat timp...si sa nu consideri ca este barbatul dragastos, atent, ci doar am observat ca nu mai cauta motive de cearta din orice!!!!
rodica83
Postat pe 18 Decembrie 2010 13:08
buna, din nou!
asa cum am spus ca voi reveni dupa Craciun cu noi amanunte din povestea mea
din pacate sarbatorile nu au fost nici pe departe asa cum as fii dorit eu...cred ca au fost din cele mai nefericite....din pacate! sotul meu a stiut inca o data sa imi demonstreze cat valorez eu ptr el....nu stiu ce sa mai fac ca sa ne fie bine....
rodica83
Postat pe 28 Decembrie 2010 20:25
De la: rodica83, la data 2010-12-28 20:25:51buna, din nou!
asa cum am spus ca voi reveni dupa Craciun cu noi amanunte din povestea mea
din pacate sarbatorile nu au fost nici pe departe asa cum as fii dorit eu...cred ca au fost din cele mai nefericite....din pacate! sotul meu a stiut inca o data sa imi demonstreze cat valorez eu ptr el....nu stiu ce sa mai fac ca sa ne fie bine....


Rodi, imi pare rau....
nu vreau sa te intristez si eu, insa musai sa-ti reamintesc ca un om nu se schimba, NICIODATA!.nu te astepta la minuni, iti pierzi timpul.
Asta e, eu sfaturi nu-ti dau, cand exista copil intr-o familie, ma abtin.
Daca el se ocupa de copil, il iubeste.....eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt.
Sau nu stiu......chiar nu stiu.
stem_29
Postat pe 28 Decembrie 2010 20:37
De la: rodica83, la data 2010-12-28 20:25:51buna, din nou!
asa cum am spus ca voi reveni dupa Craciun cu noi amanunte din povestea mea
din pacate sarbatorile nu au fost nici pe departe asa cum as fii dorit eu...cred ca au fost din cele mai nefericite....din pacate! sotul meu a stiut inca o data sa imi demonstreze cat valorez eu ptr el....nu stiu ce sa mai fac ca sa ne fie bine....

un om nu se schimba peste noapte nu ti-e bine...n-ai decat o solutie...si o stii f bine
miss_darine
Postat pe 28 Decembrie 2010 20:38
De la: miss_darine, la data 2010-12-28 20:38:03
De la: rodica83, la data 2010-12-28 20:25:51buna, din nou!
asa cum am spus ca voi reveni dupa Craciun cu noi amanunte din povestea mea
din pacate sarbatorile nu au fost nici pe departe asa cum as fii dorit eu...cred ca au fost din cele mai nefericite....din pacate! sotul meu a stiut inca o data sa imi demonstreze cat valorez eu ptr el....nu stiu ce sa mai fac ca sa ne fie bine....

un om nu se schimba peste noapte nu ti-e bine...n-ai decat o solutie...si o stii f bine

un om nu se scchimba niciodata dar solutiile sunt mai multe
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 20:45
da, poate 100% nu se schimba nimeni, dar iti poti ameliora sau cel putin sa incerci sa faci in asa fel incat sa fie totul inspre o directie mai buna, nu mai rea! ma doare ca nu realizeaza ca totul se poate termina ! inca nu vreau sa cred ca am ajuns o '' nevasta dispera'', dar nu a mai ramas nici o urma de bucurie! pe zi ce trece ajung la concluzia ca nu valorez mai nimic! chiar sa divortez nu as vrea ca nu m-am casatorit ptr acest lucru!
rodica83
Postat pe 30 Decembrie 2010 10:26
De la: rodica83, la data 2010-12-30 10:26:57da, poate 100% nu se schimba nimeni, dar iti poti ameliora sau cel putin sa incerci sa faci in asa fel incat sa fie totul inspre o directie mai buna, nu mai rea! ma doare ca nu realizeaza ca totul se poate termina ! inca nu vreau sa cred ca am ajuns o '' nevasta dispera'', dar nu a mai ramas nici o urma de bucurie! pe zi ce trece ajung la concluzia ca nu valorez mai nimic! chiar sa divortez nu as vrea ca nu m-am casatorit ptr acest lucru!


De ce nu mai stai tu cativa ani cu aceeasi dilema, intrebandu-te in fiece minut: ce sa fac? Va veni vremea cand vei lua o hotarare si zbang, vei constata ca nu mai merita s-o pui in aplicare, e mult prea tarziu pentru toata luea implicata.

Cunosc o familie, acum au spre 65+ amandoi. Ea a ramas cu el pentru ca l-a iubit, a crezut ca-l iubeste, au avut doi copii, a sperat, alea-alea atat de cunoscute si tie. Sunt casatoriti de 40 de ani. Acum vreo 10 ani l-am intrebat pe el: ai fost fericit? Am fost pentru ca am avut viata mea in afara casei. Si acum el are viata lui. Ea doar asteapta sa moara blestemandu-si zilele si intreaga viata.

Nici nu realizati ce inseamna ezitarile astea pentru un om si cat de repede trece timpul peste el.
rashela
Postat pe 30 Decembrie 2010 10:49
De la: rashela, la data 2010-12-30 10:49:32
De la: rodica83, la data 2010-12-30 10:26:57da, poate 100% nu se schimba nimeni, dar iti poti ameliora sau cel putin sa incerci sa faci in asa fel incat sa fie totul inspre o directie mai buna, nu mai rea! ma doare ca nu realizeaza ca totul se poate termina ! inca nu vreau sa cred ca am ajuns o '' nevasta dispera'', dar nu a mai ramas nici o urma de bucurie! pe zi ce trece ajung la concluzia ca nu valorez mai nimic! chiar sa divortez nu as vrea ca nu m-am casatorit ptr acest lucru!


De ce nu mai stai tu cativa ani cu aceeasi dilema, intrebandu-te in fiece minut: ce sa fac? Va veni vremea cand vei lua o hotarare si zbang, vei constata ca nu mai merita s-o pui in aplicare, e mult prea tarziu pentru toata luea implicata.

Cunosc o familie, acum au spre 65+ amandoi. Ea a ramas cu el pentru ca l-a iubit, a crezut ca-l iubeste, au avut doi copii, a sperat, alea-alea atat de cunoscute si tie. Sunt casatoriti de 40 de ani. Acum vreo 10 ani l-am intrebat pe el: ai fost fericit? Am fost pentru ca am avut viata mea in afara casei. Si acum el are viata lui. Ea doar asteapta sa moara blestemandu-si zilele si intreaga viata.



da foarte nasol
eu in schimb tre sa recunosc ca am reluat relatia cu fostul si chiar ma bucur de ea

viata tre traita si trebuie sa ne bucuram de ea chiar daca calea aleasa nu este intotdeauna cea corecta!chiar daca nu mi-am dorit niciodata acest lucru dar am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa renunt la ceea ce imi ofera viata chiar si din alte parti


Nici nu realizati ce inseamna ezitarile astea pentru un om si cat de repede trece timpul peste el.
rodica83
Postat pe 14 Iulie 2011 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu vrea sa se intalneasca cu alta fata! Ce sa fac? 66 De la: kudika_24875 10 Mai 2014 21:47
Sa lupt sau sa il uit? 17 De la: dannyloveanku 10 Iulie 2010 04:52
Ma turmenteaza!!! Ce sa fac?! 37 De la: aniusik 9 Noiembrie 2010 17:06
Ajutati-ma,nu stiu ce sa mai fac! 64 De la: frenchiegirl 24 Martie 2011 11:28
nu il iubesc asa mult precum cred? 8 De la: inlovenagel 8 Octombrie 2009 04:21