Setari Cookie-uri

oare mai exista sanse?

Povestea mea…nici nu stiu cum sa incep…cred k o sa incep totusi cu inceputul. Ne-am cunoscut in noaptea de revelion, de ziua mea, o noapte care de obicei este una trista pt mine, care o petrec acasa, cu ai mei, fara chef si trista…dar de data asta a fost altfel. Am mers la o petrecere la care chiar nu am vrut sa merg..dar am cedat la insistentele unei prietene… Cand am intrat in sala nu cunosteam aproape pe nimeni, iar pe el…pe el nici nu l-am observat…abia cand a venit la mine sa ma intrebe daca dansez am aflat de existenta lui…l-am refuzat, dar am inceput sa discutam. Va spun sincer k nu aveam nici macar o farama de interes pt el, am discutat cu el doar din politete sau poate plictiseala…m-a invitat sa mergem sa vedem impreuna artificiile si apoi am revenit la petrecere. Cand aceasta nu a mai fost pe gustul nostru am decis sa mergem la o alta petrecere la care eram invitata. Eu am zis doar asa, nu credeam k va vrea sa mergem…si totusi, am plecat impreuna la cealalta petrecere. Acolo era cu totul alta atmosfera, romantic, linistit. A fost foarte frumos totul…am stat pana la 9 dimineata impreuna…iar o doua zi la 14 eram deja din nou impreuna A fost o saptamana de vis, nu cred sa fii fost vreodata mai fericita, credeam k am gasit persoana potrivita.
A inceput apoi sa imi vorbeasca de fosta relatie, lucru care m-a durut, dar nu am stiut cum sa reactionez. El ma linistea spunand ca s-a terminat si ca m-a gasit pe mine, k sunt ceva special….
Din pacate a trebuit sa plec la cj, la facultate si el a ramas acasa….si asta cred k a fost primul lucru care a inceput sa ne indeparteze… Cred k lucrurile au inceput sa mearga prost din momentul in care el mi-a scris prima data k vrea sa faca dragoste cu mine…(eram virgina si nici nu eram obisnuita cu asa ceva, mi-era teama si sa vb despre asta, eram inhibata, copila) in acel moment cred k m-am panicat si m-am pierdut..cand venea vorba despre asa ceva, sau cand se intampla sa ne apropieam mai mult(fizic) ma pierdeam, aveam emotii, nu stiam cum sa ma comport.am gafat cu multe lucruri, eram prea copila, nu am stiut sa pun piciorul in prag, sa fiu sigura pe mine, sa cer ce mi se cuvine. M-am indragostit nebuneste de el si il iubesc si acum…desi am avut alte relatii, tentative de relatii, care se terminau dupa o sapt,doua. Am incercat tot ce am stiut sa il aduc inapoi, dar nu am reusit. cand ne intalnim totul e bine, ne simtitm bine impreuna, pare tentat si fericit, dar nimic concret Nu mai stiu ce sa fac…am incercat sa uit de el, sa nu il mai caut…dar ma cauta el… Nu stiu daca sa mai am incredere in ceea ce zice sau ce face, nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai fac…o parte din mine imi spune k nu as fi fericita cu el, dar alta parte din mine imi spune k orice persoana se poate schimba si inca sper k se va intampla ceva si k va fi bine… Asta e pe scurt…k ar fi multe de povestit… O prietena mi-a recomandat acest site si am zis k nu strica sa vad alte pareri…oricare ar fie ele…
luminitza86
Postat pe 23 Noiembrie 2007 12:53
Draga luminitza...nu stiu daca eu sunt in masura sa-ti dau un sfat, dar si eu trec cam prin aceeasi problema..am av o rel de 5 ani cu el, ne-am desparit de 2 luni..dar in fiecare sam ne intalneam, mergeam la el acasa...eu naiva de mine credeam ca poate exista vreo sansa de impacare...acum ca nu am mai vb cu el de 2 sapt imi dau seama ce fraiera am fost...Cel mai bine ar fii sa ne purtam indiferent cu ei, cand ne suna sa nu le raspundem imediat la telefon ca si cum am astepta ca ei sa ne sune...pe strada sa mergem zambitoare, nu se stie poate ei ne vad...si o sa se gandeasca...dar de ce zambeste asa..ar trebuii sa sufere dupa mine..doar am last-o...Fii cat poti de indiferenta cu el, nu-l suna,incearca sa te aranjezi ca niciodata, sa fii mult mai atenta cu tine...Sfaturile astea le stiu de la fetele de pe acest site...stiu ele ce stiu...hai sa punem amandoua in aplicare sfaturile astea sa vedem ce iese..eu am incredere ca o sa iasa ceva bine, chiar foarte bine...te pup si ai grija de tine.
deea_elena
Postat pe 23 Noiembrie 2007 13:44
da...ai dreptate...stiu k indiferenta doare cel mai tare si tre sa aratam k e bine cu ei, dar se poate si fara. ideea e ca noi am ramas amici, si toata vara ne-am tot intalnit...cand eram impreuna nu se putea abtine sa nu se dea la mine, sa nu ma atinga, il surprindeam de multe ori uitandu-se la mine,admirandu-ma...dar nimic concret...ma gandeam sa fac eu pasul si sa ii spun ce vreau...dar nu gaseam momentul, mereu se intampla ceva. la urma urmei el e baiatul, nu tre sa fac eu tot.
chestie recenta: nu am vb cuel de vreo cateva sapt si acu 2 zile m-am trezit k ma suna. nu i-am rasp pe moment, dar apoi am deciz sa il sun inapoi mai spre seara. cand am vrut sa il sun a picat reteaua in tot orasul. cand si-a revenit reteaua am primit mesaj cu un alt apel pierdut de la el si apoi mi-a scris mesaj. a vrut sa imi spuna k e la cj si k vrea sa ma vada. norocul sau ghinionul a fost k eu eram acasa, nu eram la cj(el e din acelasi oras cu mine). in ziua urmatoare urma sa vina acasa si am vb pe internet si s-a cam oferit sa vina in vizita, dar nu am zis nimic...
azi e ziua lui si ma gandeam sa ma fac ca uit, sa nu il felicit...tot ce pot face e sa il aman, sa vb cu el k si cum totul ar fi super, dar sa nu ma vad cu el...k nu as putea juca teatru si m-as da de gol...
inca sper sa se schimbe si sa isi dea seama k ma vrea pe mine, sa se hotarasca odata...
ideea e k, din cate stiu,nu are pe mineni...deci nu m-a lasat pt alta...ci pt k nu e hotarat...poate k dupa o rel de 6 ani vrea si el sa se distreze, sa nu fie legat de o singura persoana...
nu stiu ce sa cred sau ce sa fac...
luminitza86
Postat pe 23 Noiembrie 2007 14:32
luminitza, ce n-am inteles eu, si mi se pare oarescum esential, daca mai esti sau nu virgina, si daca il iubesti sau nu. ca, parerea mea, daca il iubesti si mai esti virgina, sau si daca nu mai esti, dar nu te-ai culcat inca cu el, si daca vrei sa fiti impreuna, eu zic ca n-ar trebui sa te mai codesti. ca, fata draga, ai 22 de ani, si daca il iubesti pe baiatul asta, ce mai astepti? cred ca ar fi momentul s-o faceti! nu vreau sa par vulgara, dar dragostea implica, obligatoriu, si o componenta sexuala, si mi se pare absurd sa spui, la 22 de ani, ca esti copila, ca nu stii cum, ca alte cele. daca il iubesti, fa dragoste cu el! si daca si el te iubeste, n-o sa mai conteze ca tu nu stii cum sau altele, o sa te invete el sau o sa invatati impreuna si va fi minunat! pana atunci, daca esti chiar asa de pe langa subiectul viata sexuala, pune manuta pe tastatura si mai da-te pe net, si te informeaza, fata draga! ca nu traiesti in evul mediu si zici ca esti si studenta, deci viitoare 'telectuala',deci nu esti tzatza frosa de la cucuietzii din deal, si chiar mi se pare putin ciudat ca zici ca nu stii. cand ai atatea surse de informare, n-ar fi pacat sa nu le folosesti???

Postat pe 18 Februarie 2008 08:36
Draga mea...daca exista iubire...atunci merita orice sacrificiu!Insa retine un lucru:NIMENI NU SE SCHIMBA!...IUBIM PERSOANA SI AIACCEPTAM SI DEFECTELE,daca se poate asta!o persoana nu are cum sa se forteze sa para alta...cine o face...e doar de moment.iUBIREA ....EA NE FACE SA VREM SA-L CUNOASTEM PE CELALALT...SA-L MULTUMIM...dar sa fie RECIPROCA chestia asta.Altfel nu te vei simti implinita si multumita de relatia ta.Discuta cu sufletelul tau,ceea ce te face fericita.....fiindca e important!
cosmifly
Postat pe 18 Februarie 2008 09:49
Draga Luminitza, la fel ca o o alta fata care a scris inaintea mea, nici eu nu am inteles daca : AI FACUT ACEST PAS SI TE-AI CULCAT CU EL... Si in ce sens ai vrea sa se schimbe... Daca ase schimba inseamna la tine sa nu mai vrea sa faca sex, afla apoi atunci de la mine ca un barbat nu mai vrea sa faca sex abia cand moare!.. ::))) Un barbat e dornic si la 80 de ani... Bine, asta e cam desgusting, dar ideea e ca SEXUL E O TREBUINTA FUNDAMENTALA A OMULUI, SI FEMEIE SI BARBAT. Acuma, s-ar putea sa mai fie o problema - simti ca nu el e cel cu care trebuie sa faci asta. S-ar putea. Asculta-ti totusi intuitia, daca-ti spune ca nu cu el trebuie sa incerci. Dar daca doar ti-e frica de durere, de nestiinta ta, ori de ... instrumentul lui, apai lasa frica la o parte si savureaza una din cele mai bune parti ale vietii! N-o sa-ti para rau!

Postat pe 10 Iulie 2008 15:21
buna eu sut raluca si eu sunt nascuta in noapte de revelion naspa zi nu vine nimeni la tine ca toti au planuri si eu sunt trista ca am fost casatorita 7 ani si nu mai vrea sa auda de mine intra la mine pe mes si mai vb iustinaraluca
te pup
iustinaraluca
Postat pe 16 Iulie 2008 10:08
raluca, nu fii trista, draga!!! nu te vrea? foarte bine!!! roata se intoarce intotdeauna!!! si atunci sa nu il mai vrei tu pe el!!! k sa vada si el ce fain ii!!! te asigur k asa v-a fi, v-a veni dupa un timp cershind dragostea ta!!! nu e singurul barbat d p pamant!!! treci la urmatorul!!! shtiu k e ushor d zis shi greu de facut, dar sa shtii k ai un sprijin in mine!!! t pupik!! o zi minunata!

Postat pe 16 Iulie 2008 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajutati!:((:((:(:((este posibila??? 33 De la: andra_05 17 Iulie 2009 19:09
Ajutorrr!!! 3 De la: BabytzaDolc3 22 Iunie 2010 20:02
Cum simti .....fluturasii?? 41 De la: kudika067866 21 Septembrie 2009 21:59
Acceptare sau..uitare?! 19 De la: Elly_Whitesoul 1 August 2011 17:22
Ma place si nu-si da seama? 15 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43